Author Topic: NFL draft i prateće manifestacije  (Read 133812 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #210 on: March 25, 2012, 04:08:01 pm »
Ja, postu cu samo da pratim mock, sam odusevljen ovim sablonom  :D
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #211 on: March 25, 2012, 04:08:58 pm »

daj foldingo, mora da se salis? :)

Hteli ste sablon, eto vam sablon :D Deluje kao dosta posla, ali moze brzo da se obavi, ne brini :)
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21052
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #212 on: March 25, 2012, 04:14:55 pm »
Ma to Lord pita zbog RGIII :P

Svi znamo koga ćemo Irsay i ja da biramo. :D

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10715
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #213 on: March 25, 2012, 04:15:57 pm »
Ja, postu cu samo da pratim mock, sam odusevljen ovim sablonom  :D

+1

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #214 on: March 25, 2012, 04:17:16 pm »
Ma to Lord pita zbog RGIII :P

Svi znamo koga ćemo Irsay i ja da biramo. :D

Zato sam i stavio RG3, da ti ne uradim pola posla :D  :P
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline nestorZ

  • Starter
  • **
  • Posts: 265
  • Who Dat?
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #215 on: March 25, 2012, 05:12:05 pm »
Odličan šablon, neće biti problema  :thumbsup:


Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #216 on: March 25, 2012, 05:52:48 pm »
Sablon je odlicno uradjen.  :rock:
Svi sto ucestvuju imaju sasvim dovoljno vremena da pripreme potreban tekst, slike i linkove za svoj mock.

Ko se ne bude pridrzavao bice izveden na Terazije, poliven katranom i zatrpan perjem. Za primer ostalima.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #217 on: March 25, 2012, 09:36:19 pm »
A, Foldi  :worthy:

Inace, ljudi, niako, ali nikako ne uzimajte Walter za ozbiljan sajt, taj decko pojma nema, imao je srece da je sa njim radio jedan momak koji je radio sav ozbiljan posao, a on je svake nedelje radio/ verovatno i dalje radi mock od 7 rundi, i ismevao GM i trenere kako su debeli, ruzni i glupi. Zeleni je za mene veci autoritet od njega :mr.green:

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #218 on: March 25, 2012, 09:51:28 pm »
Walter ima solidne analize igraca. Za sve ostalo je los sajt :D

Realno, postoji jos zilion sajtova koji se bave draftom, ali sam stavio neke od najpopularnijih cisto kao uzorak. Svako neka juri informacije gde mu se prohte :D
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #219 on: March 25, 2012, 11:24:21 pm »
Iskreno izgleda da ja ovde jedini imam problem sa ovim formatom.

Koja je poenta imati ovako glomazan format? Prvo to ce mnoge da obeshrabri i imacemo ljude koji kasne jer ne zele da ispune sve ovo, drugo ako i odluce da kache nesto onda ce da krenu kopiraljke i ostale stvari.

Valjda je poenta mocka da ljudi koji mockuju kazu sta misle i zasto je to dobar fit/potreba ili zasto bas taj igrac.

Ovo mislim da nema smisla, bice kao prepisan Kiperov board ili tako neko sranje...

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #220 on: March 25, 2012, 11:30:38 pm »
Ako je vec pravljen sablon , zar onda nije trebalo da se uprosti, a ne da bude ovako zapetljano.
Kazes nesto o prosloj sezoni, potrebe, sta ste uradili u FA, i sta vam treba na draftu.i kraj.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #221 on: March 25, 2012, 11:38:41 pm »
1. Iskreno izgleda da ja ovde jedini imam problem sa ovim formatom.

2. Koja je poenta imati ovako glomazan format? Prvo to ce mnoge da obeshrabri i imacemo ljude koji kasne jer ne zele da ispune sve ovo, drugo ako i odluce da kache nesto onda ce da krenu kopiraljke i ostale stvari.

3. Valjda je poenta mocka da ljudi koji mockuju kazu sta misle i zasto je to dobar fit/potreba ili zasto bas taj igrac.

4. Ako je vec pravljen sablon , zar onda nije trebalo da se uprosti, a ne da bude ovako zapetljano.
Kazes nesto o prosloj sezoni, potrebe, sta ste uradili u FA, i sta vam treba na draftu.i kraj.

1. Ako ti jedini imas problem sa ovim zasto bi se onda neko sem obeshrabrio? :D

2. Izgleda glomazno ali je u vrh glave 15 min posla da se popuni sve sto treba. Opet, nije jos finalna verzija, tako da ljudi mogu slobodno da kazu sta da se izbaci/doda. Uvek prihvatam kritike, ali dajte slobodno onda neko resenje :)

3. Pa ja sam to i napisao da urade. Ne vidim u cemu je problem? Ako zele da urade c/p neka stave u "spoiler" kako sam i napisao, ali je ipak cilj da sami obrazloze svoj izbor i kvalitete i mane izabranog igraca. Forma mora da postoji da bi se barem ispostovao neki minimum informacija i prezentovanja, jer proslih godina to nije bas najsjajnije izgledalo, iako je trud postojao.

4. Pa pogledaj sablon malo bolje i reci mi sta od toga sto si ti rekao nema, odnosno sta se vise od toga trazi :) Po cemu je on upetljan? Samo sam sve lepo razdvojio i naglasio sam da ne treba da se pisu romani, vec ukratko sve. Sve je tu sto si ti nabrojao.

Valjda ljudi imaju vec neku ideju koga bi mogli da draftuju pa vec sada mogu da pocnu da razmisljaju o tome. Takodje, osnovne informacije (potrebe tima, analiza prethodne sezone, boje naslova itd...) vec sada mogu da urade - jedino ce pojedinci morati da cekaju da vide sta ce da uradi mock-eri pre njih. I na kraju, bice izbacen redosled biranja i vreme kada ce svako birati pa unapred mogu da predvide kada je na njih red.

Ako postoji motivacija, sve moze da se uradi. Opet, ponavljam, sve je jos uvek podlozno izmeni, zato sam i pokrenuo celu pricu dosta ranije kako bismo se organizovali. Pojedinci su mi pomogli konkretnim predlozima i hvala im na tome. I ostali su vise nego dobrodosli da ucestvuju u celoj stvari.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #222 on: March 25, 2012, 11:41:12 pm »
OK. Vidim da ne kapiras o cemu pricam.

Provaljujem da cu samo da pizdim sto nema ljudi i sto ce biti copy paste mock. Bolje da ne ucestvujem...

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #223 on: March 25, 2012, 11:45:11 pm »
Ne znam sta da ti kazem vise od onoga sto sam vec rekao...

Daj konkretne predloge, primere, ideje - stavec...sve moze. Imamo jos nedelju dana da sve sredimo.

Taj "bolje da ne ucestvujem" stav imaju deca od 5 godina...sto ti nisi, tako da ono...nepotrebno.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #224 on: March 25, 2012, 11:48:54 pm »
Mnogo je prosto.

Ideja mocka je da njegovi ucesnici ga stvaraju. Ako sam hteo da vidim sta misli Kiper, Mayock ili neki drugi jebeni troll onda cu da odem i da im vidim mock.

Ovaj format potpuno obeshrabruje svakoga da ucestvuje u mocku ako nema bas dobro znanje o AF-u, a da ne pricam o cimanju da sve to otkuca. Zbog toga ce ljudi lepo da nakopiraju proseravanja raznih trollova, i ti tu ne vidis problem?

Da li imam 5 ili 55 godina je moja stvar. Sustina je da sam pogubio zivce na mockovima prethodnih godina iz istih jebenih razloga i to mi je ubilo entuzijazam ove godine na kvadrat. Nisam se zato ni javljao za mock dok me nisi pitao na PM. Sad kad sam video ovo, ne znam sta da ti kazem...

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #225 on: March 25, 2012, 11:59:10 pm »
Prvo, jedino koga moze da obeshrabri, po mom misljenju, su novi likovi koji su se prijavili, to shvatam. Ostali koji su se prijavili su sada vec visegodisnji mock-eri i njihov rad je iz godine u godinu bio sve bolji. E sad, desi se nekom da obaveze ne dozvole da odradi mock kada treba pa lupi c/p ili ga neko menja, ali i za to imam resenje (barem mislim da imam).

Drugo, ja sam napravio sablon na osnovu onoga kako sam ja radio mock, plus sto sam dodao ideje drugih ljudi. Ja sam prvi koji misli da bi trebalo da bude jednostavno, ali volim da radim stvari postepeno. Zato sam sve stavio u ovaj prvobitni sablon i uoblicio kako treba. Meni je sablon, iako obiman, jednostavan i pregledan. Ako nekom drugom nije - neka slobodno kaze i daj da unapredimo izgled istog.

Trece, ima jos nedelju dana da sam sablon popravimo. I zaista ne vidim u cemu je problem. Ako vecini odgovara, super. Ako ne - daj da menjamo. Ali opet mi govoris koji je problem (a svestan sam toga) a ne dajes resenje. Ja sam i napravio sablon ovako rano da bi svih 26 mock-era mogli da kazu sta misle o njemu. Reci sta da izbacim, da vidimo da li se i ostali slazu. Daj predloge, a ne cim ne valja da odustajes. Ima jos vremena da sve doteramo i lepo odradimo mock. Zaista ne vidim cemu gubljenje entuzijazma sada...i uopste.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #226 on: March 25, 2012, 11:59:31 pm »
Mnogo je prosto.

Ideja mocka je da njegovi ucesnici ga stvaraju. Ako sam hteo da vidim sta misli Kiper, Mayock ili neki drugi jebeni troll onda cu da odem i da im vidim mock.

Ovaj format potpuno obeshrabruje svakoga da ucestvuje u mocku ako nema bas dobro znanje o AF-u, a da ne pricam o cimanju da sve to otkuca. Zbog toga ce ljudi lepo da nakopiraju proseravanja raznih trollova, i ti tu ne vidis problem?

Da li imam 5 ili 55 godina je moja stvar. Sustina je da sam pogubio zivce na mockovima prethodnih godina iz istih jebenih razloga i to mi je ubilo entuzijazam ove godine na kvadrat. Nisam se zato ni javljao za mock dok me nisi pitao na PM. Sad kad sam video ovo, ne znam sta da ti kazem...
Logicno je da ne mogu svi da se sloze iz prve. Zato se i vodi rasprava i svacije misljenje je vazno. Lepo je rekao Foldi da je ovo jos uvek radna verzija i da su moguce/potrebne promene.
Daj i ti predlog. Napisi kako bi voleo da izgleda. Barem u kratkim crtama.
Nemoj se ljutiti odmah i pretiti odustajanjem.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #227 on: March 26, 2012, 12:02:44 am »
Ramsi

Sezona nam je bila kao i sve ostale od 1999.
Nista nemamo osim QB, RB, MLB i DE.
Sve nam treba.
Draftujemo onog koji preostane od TOP 6 svih mokova.
Koji god da je vrh je za nasu napacenu fransizu.
Sledece godine opet biram u TOP 5-6.

Moze ovako  :D
"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #228 on: March 26, 2012, 12:03:59 am »
Ne vidim apsolutno nikakav problem sa tim izvestajem :D
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #229 on: March 26, 2012, 12:14:52 am »
Buffalo Bills.
Another non playoff season. 12th uzastopna.
U timu imamo Super Marija. Nije nas, ali cemo ga tretirati kao franichise player-a. Sve ostalo je boranija, izuzev, mozda, Freda Jacksona.
Na draftu uzimamo igraca sa najvecim sansama za bust.
Koga god da uzmemo napustice nas u roku od dve godine.
Sledece godine, boze zdravlja, u 1st round idemo na jos jednog RB-a.
Ne zuri nam se nigde.
Dok je Majamija necemo biti poslednji.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #230 on: March 26, 2012, 12:17:10 am »
Pogledaj stare mockove i onako ruku na srce kazi koliko ljudi je ljudski odradilo mock?

Sam formular je bre promenjiva stvar i nije glavni problem. Problem koji ja vidim je jebeni copy paste cele price. To ce da bude farsa

Evo mojih predloga:

- Mock post mora da bude uradjen na srpskom jeziku (ako ce vec da kopiraju tudje reci, nek se potrude da ga jebeno prevedu, mozda i procitaju isto vishe puta).
- Izbaciti svo glancanje postova (boje, fontovi, slike, logoi i kurci). To ne mora da radi mocker. Admin drafta kako ko draftuje neka to ubacuje u zakljucan topic i nek sredi da to lici na nesto na kraju.
- Ako vec postoji deo za Team Needs, onda je nepotrebno imati analizu Sezone, napada, odbrane i ST. U delu Team Needs ako se listaju pozicije onda neka se za svaku poziciju kaze zasto je potreba. Sasvim dovoljno.
- U delu Draft 2012, listati pickove sve te ekipe, potpuno je iluzorno. To moze da se izgugla ili nek admin ubaci ako hoce u shablon. Na to ne treba gubiti vreme.
- Stavljati Combine i Pro Day rezultate??? Sta cemo sa igracima koji nisu trcali ili nisu uopste bili zbog povrede? Kad se kaze ko je pick moze da se objasni i nesto od tih fizikalija.
- Alternate Picks? Why the fuck. Ideja je da jedan covek se odabere a ne da pravimo listu paketica za Deda Mraza.
- Analiza mora ali mora da bude homemade a ne copy paste.
- Link za highlights je OK.
- Kad se kaze ko je pick i predstavlja taj igrac, mislim da ako nesto treba ubaciti je college data tog igraca (statistika najvaznija). To je valjda vazniji info od toga dal je trcao 4.3 i sl.

Eto toliko od mene. Da ne bude da te trollujem...

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #231 on: March 26, 2012, 12:40:46 am »
Pogledaj stare mockove i onako ruku na srce kazi koliko ljudi je ljudski odradilo mock?

Sam formular je bre promenjiva stvar i nije glavni problem. Problem koji ja vidim je jebeni copy paste cele price. To ce da bude farsa

Evo mojih predloga:

- Mock post mora da bude uradjen na srpskom jeziku (ako ce vec da kopiraju tudje reci, nek se potrude da ga jebeno prevedu, mozda i procitaju isto vishe puta).
- Izbaciti svo glancanje postova (boje, fontovi, slike, logoi i kurci). To ne mora da radi mocker. Admin drafta kako ko draftuje neka to ubacuje u zakljucan topic i nek sredi da to lici na nesto na kraju.
- Ako vec postoji deo za Team Needs, onda je nepotrebno imati analizu Sezone, napada, odbrane i ST. U delu Team Needs ako se listaju pozicije onda neka se za svaku poziciju kaze zasto je potreba. Sasvim dovoljno.
- U delu Draft 2012, listati pickove sve te ekipe, potpuno je iluzorno. To moze da se izgugla ili nek admin ubaci ako hoce u shablon. Na to ne treba gubiti vreme.
- Stavljati Combine i Pro Day rezultate??? Sta cemo sa igracima koji nisu trcali ili nisu uopste bili zbog povrede? Kad se kaze ko je pick moze da se objasni i nesto od tih fizikalija.
- Alternate Picks? Why the fuck. Ideja je da jedan covek se odabere a ne da pravimo listu paketica za Deda Mraza.
- Analiza mora ali mora da bude homemade a ne copy paste.
- Link za highlights je OK.
- Kad se kaze ko je pick i predstavlja taj igrac, mislim da ako nesto treba ubaciti je college data tog igraca (statistika najvaznija). To je valjda vazniji info od toga dal je trcao 4.3 i sl.

Eto toliko od mene. Da ne bude da te trollujem...

Slazem su u potpunosti. Analiza igraca i njegovog izbora treba da bude veci deo posta, a ne nesto na kraju nakon 20 redova uvoda. 2-3 recenice o stanju tima i potrebama i onda PIK - par recenica o njemu i zasto on, koji link ka statistikama i highlights i to je to. 15-20 min da se odradi, kao sto je Foldingo i pomenuo - za onaj sablon bi mi trebalo 3-4 sata da izguglam i popunim sve ono :)


Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #232 on: March 26, 2012, 01:04:01 am »
Pogledaj stare mockove i onako ruku na srce kazi koliko ljudi je ljudski odradilo mock?

Sam formular je bre promenjiva stvar i nije glavni problem. Problem koji ja vidim je jebeni copy paste cele price. To ce da bude farsa

Evo mojih predloga:

- Mock post mora da bude uradjen na srpskom jeziku (ako ce vec da kopiraju tudje reci, nek se potrude da ga jebeno prevedu, mozda i procitaju isto vishe puta).
- Izbaciti svo glancanje postova (boje, fontovi, slike, logoi i kurci). To ne mora da radi mocker. Admin drafta kako ko draftuje neka to ubacuje u zakljucan topic i nek sredi da to lici na nesto na kraju.
- Ako vec postoji deo za Team Needs, onda je nepotrebno imati analizu Sezone, napada, odbrane i ST. U delu Team Needs ako se listaju pozicije onda neka se za svaku poziciju kaze zasto je potreba. Sasvim dovoljno.
- U delu Draft 2012, listati pickove sve te ekipe, potpuno je iluzorno. To moze da se izgugla ili nek admin ubaci ako hoce u shablon. Na to ne treba gubiti vreme.
- Stavljati Combine i Pro Day rezultate??? Sta cemo sa igracima koji nisu trcali ili nisu uopste bili zbog povrede? Kad se kaze ko je pick moze da se objasni i nesto od tih fizikalija.
- Alternate Picks? Why the fuck. Ideja je da jedan covek se odabere a ne da pravimo listu paketica za Deda Mraza.
- Analiza mora ali mora da bude homemade a ne copy paste.
- Link za highlights je OK.
- Kad se kaze ko je pick i predstavlja taj igrac, mislim da ako nesto treba ubaciti je college data tog igraca (statistika najvaznija). To je valjda vazniji info od toga dal je trcao 4.3 i sl.

Eto toliko od mene. Da ne bude da te trollujem...

-mock na srpskom je sasvim OK ideja
-ja nesto nisam preterani ljubitelj glancanja, ali moram priznati da lepo izgleda ovo kako je Foldi odradio, bas lepo; e sad, da li bi bilo fer da trazimo od njega da on sredjuje svaki post? Imao i on covek svoje obaveze, ne da licka nase postove. Ja iskreno nisam ni siguran da li i znam da sredim post ovako :)
-mislim da ne bi bilo spojiti potrebe tima i analizu sezone. Kroz analizu sezone mozemo lagano da odredimo i potrebe tima (npr. QB pa ga stavis crvenom, a u toj analizi objasnis zasto je bas crveno)
-slazem se da nema potrebe ubacivati sve pikove, mozda samo napomenuti koliko pikova ima
-ne vidim problem sa kacenjem link za pro day i combine, samo vise informacija o datom igracu, a ako neko nema pomenute rezultate, nikakav problem. Slazem se da ne bi bilo lose objasniti neke od tih rezultata, staviti ih u perspektivu u odnosu na druge, i sl.
-slazem se da se alternativne opcije mogu izbaciti. Isto tako moze se reci, u uzi izbor su mi usli taj, taj i taj, i dobijemo ipak neka razmisljanja nas ovde;
-slazem se da je OK da svako napise neku svoju analizu, ali budimo realni, koliko nas je ozbiljno pratilo sezonu u koledz fudbalu, a da ne kazem koliko nas je obratilo paznju na OL prospekte (sva sreca ja necu pokupiti za Filu nijednog :P, recimo, od svih OL stvarno sam obratio paznju na Kalila, Martina i Dekastra)
-slazem se za highlights video, a pogotovo sto sad na YT ima i onih klipove gde su ubaceni svi daunovi jednog igraca
-slazem se i za statistiku, pa napomenuti neke uspehe na licnom i timskom nivou

Eto sad imamo nekoliko ideja, moze se poraditi da dodjemo do finog resenja :)

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #233 on: March 26, 2012, 01:16:35 am »
-mock na srpskom je sasvim OK ideja
-ja nesto nisam preterani ljubitelj glancanja, ali moram priznati da lepo izgleda ovo kako je Foldi odradio, bas lepo; e sad, da li bi bilo fer da trazimo od njega da on sredjuje svaki post? Imao i on covek svoje obaveze, ne da licka nase postove. Ja iskreno nisam ni siguran da li i znam da sredim post ovako :)
-mislim da ne bi bilo spojiti potrebe tima i analizu sezone. Kroz analizu sezone mozemo lagano da odredimo i potrebe tima (npr. QB pa ga stavis crvenom, a u toj analizi objasnis zasto je bas crveno)
-slazem se da nema potrebe ubacivati sve pikove, mozda samo napomenuti koliko pikova ima
-ne vidim problem sa kacenjem link za pro day i combine, samo vise informacija o datom igracu, a ako neko nema pomenute rezultate, nikakav problem. Slazem se da ne bi bilo lose objasniti neke od tih rezultata, staviti ih u perspektivu u odnosu na druge, i sl.
-slazem se da se alternativne opcije mogu izbaciti. Isto tako moze se reci, u uzi izbor su mi usli taj, taj i taj, i dobijemo ipak neka razmisljanja nas ovde;
-slazem se da je OK da svako napise neku svoju analizu, ali budimo realni, koliko nas je ozbiljno pratilo sezonu u koledz fudbalu, a da ne kazem koliko nas je obratilo paznju na OL prospekte (sva sreca ja necu pokupiti za Filu nijednog :P, recimo, od svih OL stvarno sam obratio paznju na Kalila, Martina i Dekastra)
-slazem se za highlights video, a pogotovo sto sad na YT ima i onih klipove gde su ubaceni svi daunovi jednog igraca
-slazem se i za statistiku, pa napomenuti neke uspehe na licnom i timskom nivou

Eto sad imamo nekoliko ideja, moze se poraditi da dodjemo do finog resenja :)

Uspeo si vec prekomplikovano sranje da dodatno iskomplikujes. Congrats...

To je moje misljenje, zna se ko organizuje sve ovo, taj nek odluci kako ce biti.

Ja zadrzavam pravo da istupim ako mi se ne svidja...

Offline nestorZ

  • Starter
  • **
  • Posts: 265
  • Who Dat?
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #234 on: March 26, 2012, 01:34:14 am »
-mock na srpskom je sasvim OK ideja
mogu ja na hrvatskom?  :mr.green: znam da nisu velike razlike, ali su dovoljne da se vidi da mi sprski nije materinji jezik.

isto mislim da treba što više pisati o samom igraču i tome kako će ga buduća ekipa koristiti, može i o njegovim college igrama,  a manje su bitne stvari poput 40yd vremena i tako to.


Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #235 on: March 26, 2012, 01:49:39 am »
Mozes da pokusas, ja te po pisanju ne razlikujem od bilo kog domaceg...trola. :D
Kao citalac mocka mogu da porucim da me nabudzeni sabloni ne zanimaju, ne znam sta kazu drugi. Pick i par reci od iz glave i od srca, i to je to. Druga stvar, vezana i za sablon i za sam mock, need se neverovatno potencira ovde, a dosta timova need adresira kroz trade up/down i neguje value/bap drafting. Verovatno su redji oni koji ciljaju need po svaku cenu.

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #236 on: March 26, 2012, 02:31:21 am »
Uspeo si vec prekomplikovano sranje da dodatno iskomplikujes. Congrats...

To je moje misljenje, zna se ko organizuje sve ovo, taj nek odluci kako ce biti.

Ja zadrzavam pravo da istupim ako mi se ne svidja...

Sta sam po ovome zakomlikovao, majke ti? Nekim ljudima je zaista tesko ugoditi...

mogu ja na hrvatskom?  :mr.green:

Ne  :bb

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #237 on: March 26, 2012, 08:17:46 am »
E tako je vec bolje - kada dobijem konkretne predloge sta da menjamo. Neka pristizu sugestije pa da menjam izgled sablona kada se oko svega dogovorimo.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #238 on: March 26, 2012, 08:54:23 am »
Mislim da je pisati neki svoj utisak o nekom koledz igracu mali problem. Pretpostavljam da bi to ovde moglo da uradi 3-5 coveka. Ja bi verovatno to mogao da uradim za 3-4 igraca sve skupa, i to najverovatnije ni jednog kojeg ce PC da draftuje. Ono sto je lakse je da napisu neku retrospektivu sezone i potrebe, posto je  to nesto sto uglavnom i prate. 

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #239 on: March 26, 2012, 08:58:08 am »
Onda nema ni smisla praviti mock. To je kao da trazis pljeskavicu da ti napravi frizer. U sustini ima ideju kako se to pravi, ali na sta ce da lici je ?


Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #240 on: March 26, 2012, 10:05:38 am »
Najbolje bi bilo da Dildo odradi sam mock, pa cemo mi kasnije da mu se divimo do imbecilnosti :D

Kapiram ja tebe brate ti si kao Jack Black u School Of Rock i "The Legend of The Rent" :D
Ja pocinjem od sebe kada kazem da nisam imao vremena da preterano pratim sezonu. Jako bih voleo da jesam ali realnos' i prave obaveze i zivotni problemi mi to ne dozvoljavaju.
Na sve to Foldi mi uvali KARolINU :S
Sta cu da uradim?
Podledacu stanje tima, vidim sta su pressing needs, i onda krecem u skauting via jućub/mock sajtovi. Odluku cu donesem licno, neću prepisujem retarda Kipera ili nekog gurua, to do sada nisam radio ali isto tako neću nikom zameriti ako to uradi.

Peace

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2312
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #241 on: March 26, 2012, 11:10:19 am »
Onda nema ni smisla praviti mock. To je kao da trazis pljeskavicu da ti napravi frizer. U sustini ima ideju kako se to pravi, ali na sta ce da lici je ?
Najbolje je da odustanemo od mocka jer ne mozem naci 30 ljudi koji u glavi imaju katalog top 50 prospekata na draftu?

Ja sam odgledao 50tak koledz tekmi ove sezone. I 10tak najvaznijih Bowl utakmica. Pratio sam i vijesti nekim laganim espn tempom. Racunam da je to dosta vise od prosjeka na forumu, bar prema postovima na  NCAA topiku. Iskreno ne mogu da formiram kvalitetno misljenje o vecini projektovanih pikova prve runde jer sam ih gledao 1 ili 2 puta. Ima izuzetaka tipa Lucka, Richardsona, Blackmona i sl ali to nije dovoljno da kazem kako mogu da odradim "kvalitetan" mock. Jbg!

Meni ova tvoja vizija mocka vise odgovara za neki 24h blitz/live mock gdje bi manji broj ljudi koji bolje prate i  vise znaju o koledz fudbalu dalo svoje pikove. Na primer huddle i ti.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #242 on: March 26, 2012, 11:27:11 am »
Onda nema ni smisla praviti mock. To je kao da trazis pljeskavicu da ti napravi frizer. U sustini ima ideju kako se to pravi, ali na sta ce da lici je ?
Pa sta da ti kazem. Mi nismo ljudi koji gledaju 4-5 koledz utakmica po kolu. I uz to jos razumeju kada je koji igrac ispao sa pozicije. Ali svako ce znati otprilike sta fali njegovom timu i koga bi mogao HC da draftuje.(recimo ja skoro sa sigurnoscu mogu da kazem da zbog toga sto je St.L dao redskinsima pick, matori morz aka. Holmgren, ima da draftuje WR-a kao prvi pick  :mr.green: :mr.green:) Zato ce covek pogledati po mokovima kako se rangiraju igraci na pojedinim pozicijama i eventualno ako igrac ne odgovara bas potrebama (ko sto mi koristimo NT i OLB na poziciji DE) malo prilagoditi izbor. A i sansa da neko ko nije zavrsio u zadnjih 6-7 od 10 mockova zavrsi u prvih 25 je vrlo slaba. Tako da mozes da dobijes misljenje nekoga ko je procitao 2-3 mocka i eventualno odgledao par hajlajtsa od datog igraca, ali u vecini slucajeva nista vise od toga.

Offline sashadpb

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #243 on: March 26, 2012, 11:32:50 am »
Jbg, ljudi. Radim svakog dana po 12 sati + radim i vikendom. Ako cu jos morati i ovoliko da se zajebavam sa raznoraznim formatiranjima mock-a, bunarenjem milijardu materijala, onda odustajem. Nađite nekog drugog da bira za Purpurne. Za klasični mock, kao što je bio prethodnih godina ću se nekako snaći za vreme, ali ovo je preterivanje  :thumbdown:

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL draft i prateće manifestacije
« Reply #244 on: March 26, 2012, 11:49:33 am »
Najbolje bi bilo da Dildo odradi sam mock, pa cemo mi kasnije da mu se divimo do imbecilnosti :D

Kapiram ja tebe brate ti si kao Jack Black u School Of Rock i "The Legend of The Rent" :D
Ja pocinjem od sebe kada kazem da nisam imao vremena da preterano pratim sezonu. Jako bih voleo da jesam ali realnos' i prave obaveze i zivotni problemi mi to ne dozvoljavaju.
Na sve to Foldi mi uvali KARolINU :S
Sta cu da uradim?
Podledacu stanje tima, vidim sta su pressing needs, i onda krecem u skauting via jućub/mock sajtovi. Odluku cu donesem licno, neću prepisujem retarda Kipera ili nekog gurua, to do sada nisam radio ali isto tako neću nikom zameriti ako to uradi.

Peace

Ono realno najbolje bi bilo da ti meni odradis nesto :D Napravicu ti shablon kao Foldingo, samo pratis instrukcije i jedno copy paste 100 puta i zavrsili smo posao  :rofl: :rofl: