Author Topic: Frozen Tundra!!!  (Read 1670621 times)

0 Members and 13 Guests are viewing this topic.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11710
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8330 on: September 19, 2016, 05:41:04 am »
Visilo je to u zraku cijelu noć.  Zaslužno izgubili.
Ocajno igrali , to je veci problem.Napisali smo recept ostalim timovima kako da nas dobiju...
 

Offline waukesha

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3924
  • Fire Capers.... Fire....
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8331 on: September 19, 2016, 05:49:13 am »
Vidjeti ćemo što će biti dalje, ali pomalo sam umoran od McCarthyija. :(
Zimmer je doktor znanosti za njega.
Igra nam ne valja već duže vrijeme, a ne vidim da su nešto posebno mijenjali.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8332 on: September 19, 2016, 09:04:09 am »
Sad zamislite ekipu koja ima pass rush, i sta ce da vam rade.

Jebaga. Rekoh ja, ako su vas Jagsi mucili to je los znak.

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1438
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8333 on: September 19, 2016, 02:12:36 pm »
Ni ja nisam odusevljen McCarthyjem duze vreme, ali ono sinoc je bila jako losa partija na terenu i to ne samo Rodgersa.
Mike McCarthy je idiot.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8334 on: September 21, 2016, 01:28:47 pm »
Nakon utakmice sa Minesotom moze se izvuci par zakljucaka.

Kao prvo: treba priznati da Rodgers od kraja 2014. vise ne igra na vrhunskom nivou. Povremeno bljesne, odigra nesto sto samo on ume, ali ona konstantnost u njegovoj igri vise ne postoji. Mnogi ocekuju da ce opet biti MVP, ali prema prikazanom u prva dva kola, tesko da ce se to desiti. U nedelju je bio katastrofalan, tri fumblea, jedan INT i u vise navrata nepreciznost, posebno kod onog INT gde je bacio klasican underthrow. Moje misljenje je da u njemu vise ne postoji ona zelja koju je imao ranije, sto je verovatno i normalno, ali sa druge strane placen je 120 miliona da bi ostao motivisan sto duze u karijeri, odnosno, da ne kazem da je placen da bi mu se igralo i onda kada mu se ne igra.

Kao drugo: Lacy uopste nije u onakvoj formi kako su to mediji pumpali apostrofirajuci gubitak kilograma. Spor je, i dalje ima visak kilograma, a cak i on deluje nezainteresovano. Sa takvim talentom koji poseduje trebalo bi da na utakmici pretrci 60 jardi zatvorenih ociju. Ne bih rekao da ce sa ovakvom igrom ubediti Packerse da bas sa njim potpisu ugovor na kraju sezone. U trenutnoj situaciji prednost ce sigurno imati Perry ili Datone Jones, a tu je i Micah Hyde. Svi oni igraju mnogo bolje nego Lacy. Da nije sve kako treba potvrdjuje i izjava MM-a posle meca da zeli mnogo vise trcanja u narednim utakmicama. Vidim da je na razgovore i probu pozvan CJ Spiller kojeg ne volim jos od dana kada su na njega Billsi bacili pik prve runde.

Trece: Jordy Nelson ocigledno nije bio jedini problem koji je prouzrokovao ocajnu igru napada u prosloj sezoni, kako se vec tvrdilo. Panthersi su cak bez star WR otisli u SB. Na kraju krajeva, Nelson se vratio, ali magije nema. WR su i dalje spori, nema separacije, protivnicki DB ih pokrivaju laganica. Kako sada izgleda - nece biti dobro.
Nasao sam jedan vrlo zanimljiv podatak: 46.4% passova je upuceno na levu stranu (short left area), a to je zona koja "pripada" Davante Adamsu. To je najveci broj short left passova u celoj ligi, ali po yards per attempt prilikom tih dodavanja Packersi su pretposlednji u ligi sa samo 4.03 osvojene jarde. I Adams je i dalje startni WR.
Ima jos gorih podataka od toga. Recimo, podatak da Packersima nakon 1st down i dalje ostaje jos oko 7.5 jardi da se dokopaju nova cetiri pokusaja, sto ih opet svrstava medju najgore u ligi.
Jos gore od toga je da su, od 53 1st downs, Packersi samo 4 puta uspeli da pomere lance. Samo 4 puta. Taj conversion rate je u 2014. bio 25%, a sada je samo 7.5%.

Sa druge strane, protivnici Packersa su prilikom 1st and 10 akcija 30 puta osvojili nova cetiri pokusaja, sto spada u top 10 lige. Uteha je da je odbrana potpuno zaustavljala trcanje na 1st downs, ali pass prolazi samo tako. 10.79 je prosek jardi koje odbrana dozvoli na prvom daunu. To je nesto sto ce buduci protivnici ocigledno nastaviti da eksploatisu nakon sto je to poslo za rukom i Jagsima i Vikesima.

Za kraj, sta reci za Damariousa Randalla? Stefon ga je u potpunosti sagoreo, sprzio i spalio.
Pre neku godinu isto tako nas je potpuno sam odvalio i Julio Jones.
Za tako talentovanog igraca je prosto neverovatno da izgleda tako lose u  coverage i sve cesce se prica da je nakon 8 godina stigao kraj strpljenju za Doma Capersa.
A sve cesce se u tom kontekstu spominje i MM.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2312
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8335 on: September 21, 2016, 01:34:32 pm »
Vidim drvlje i kamenje na McCarthyja i Capersa. Recimo da odu. Ko bi trebalo da preuzeme? U idealnoj situaciji izbora HC-DC?
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8336 on: September 21, 2016, 01:42:28 pm »
GB nije boranija tim i verujem da ne bi bilo problema da se nadju novi treneri.
A to ne znaci da trener treba da bude neko kao Tomlin ili sta ti ja znam, ko je vec dokazan, ovo ono, postoje i mladji treneri koji cekaju svoju sansu.
Uzmi za primer bas MM-a. On je bio samo jedan od gomile talentovanih trenera za koga je GBP procenio da je dovoljno dobar da preuzme posao HC. I uzeo je SB.
Sigurno da ima jos takvih i sigurno da postoje ljudi koji su sposobni da takve trenere pronadju.

Iz nase perspektive forumskih analiticara tesko je videti ko je dobar za HC, ali siguran sam da oni koji odlucuju u GB to vide mnogo bolje od nas.
Ako mene pitas, MM i DC su poceli da idu silaznom putanjom i normalno je da se desi zamena.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21050
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8337 on: September 21, 2016, 02:24:57 pm »
Na osnovu čega si zaključio da DC loše obavlja posao? Na osnovu toga da Minnesota nije ništa uradila u napadu što nije išlo na Randalla? Front 7 je odličan posao uradio, na ILB izgleda da imamo tri igrača koji su zaista napredovali i više nisu rupa nego snaga odbrane. Secondary je bio najjača karika odbrane prošle sezone, od CB Hayward je otišao, Shields je povređen i ostali smo samo na nekoliko mladih igrača. Do sada su ti mladi igrači imali uspone i padove, padovi su logični za mlade igrače a usponi su ono što ohrabruje da mogu postati odlični igrači.

MM je oduvek bio omiljena tema za pljuvanje kod dobrog dela navijača. Ne kažem da je savršen ali znam da je i dalje jedan od najboljih u ligi. To je klasično traženje hleba preko pogače.

Rodgers je najveći problem ovde. Lično sam sumnjao da je izostanak Nelsona krivac za prošlu sezonu ali nekako mi je bilo najlakše da se nadam da je tako. Njegovo ponašanje u pocketu je nedopustivo, mečeve tradicionalno počinje stegnut, traži idealnu opciju a kada je ne nađe onda baca loptu u aut. Kasnije vidi da to ničemu ne vodi pa počne da igra i kupuje vreme kao da čeka da neki hvatač ostane sam kao duh u endzoni, neće da može ni tako. Kasnije kada odbrana više ne može da izdrži jer je ko zna koliko vremena provela na terenu on se opusti i počne da igra. Nekad to prođe kao u Detroitu ili Arizoni a nekad se završi kao u Minnesoti. I mora prestati da baca loptu kao da je na livadi, bez ikakve pripreme. Jeste, lepo to izgleda ako prođe za TD kao protiv Jagsa ali mnogo češće to ne prolazi i to najviše ubija procenat kompletiranih pasova.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8338 on: September 21, 2016, 03:26:47 pm »
Realno, moje misljenje je da i HC i DC treba da odu.

Cinjenica je da tim ide nizbrdo, da je 2011. ono od cega ekipa zivi i da se vec uveliko stagnira na istom nivou.
Sada, da li sam u pravu ili ne, to ce verovatno biti tema diskusije, ali svakako da mogu da obrazlozim svoje razmisljanje.

Pre svega, ja licno mislim, da tim koji ima Aarona Rodgersa jednostavno ne moze da se zadovoljava ulascima u playoff. I ne samo Rodgersa, vec i Lejsija i sve ostale igrace koji stoje u leru, ne postoje i jednostavno su za jednu godinu postali nevidljvi.
Ne moze se tek tako od elitnih igraca postati niko.
Moje misljenje je da je najbitniji igrac tima trener i da od njega najvise zavisi. Dobar trener moze cuda da ucini. Naravno, ne postoji pedeset Belichicka, to je jasno, ali opet mora da postoji pritisak na trenera koji ima takve igrace da mora da ucini nesto da igraci proigraju.
Ako Lacy nece da smrsa, a jos uvek ima 5-6 kila viska, cija je to odgovornost? Ili ako se Rodgersu ne igra i na terenu se ponasa kao da bi najvise voleo da nije ni bio u Minesoti? Ili ako imas zaista izuzetan secondary koji protivnicki WR przi celu tekmu? Da li su igraci dovoljno motivisani od strane trenera? Ako nisu sta dalje?

Mozda i nije problem u MM-u, ali on je taj koji provodi najvise vremena sa igracima. Koji ih najbolje poznaje. Seme koje igramo su postale prepoznatljive.
GB vise nije ni blizu opasan kako je bio.
Ono sto zelim da kazem je to da je MM, po meni, poceo ili da se opusta ili ga igraci vise ne respektuju kao ranije. Opet ponavljam, to je moje misljenje, mozda nema nikakve veze sa istinom, ali to je ono sto ja mislim.
 
Moje misljenje je i da je GB postao troma ekipa, koja vise nije opasna kao sto je bila. Nemastoviti, dosadni napadi sa petnaest miliona skremblova. Poslednje dve godine samo su Hail Marry pasovi Rodgersa odrzali GB na povrsini i zamazali sve probleme.
Ako Aaron nije zadovoljan, ako Lacy nece da smrsa, ako WR ne vezbaju dovoljno da bi bili brzi kao nekada, ako secondary nije ono sto se ocekuje, ja mislim da treba preispitati ulogu trenera. Dom Capers je osam godina u GB i preziveo je svakakva sranja i gluposti koje su se desavale, pa ce verovatno preziveti i ovo.
Ja nisam pristalica uverenja da ako neko jednom uzme SB treba ga pustiti jos deset godina da ide nizbrdo i ne dirati ga jer eto zasluzio je da se izdrkava nakon osvojenog SB.
Mozda ce obojica ostati jos 20 godina u ekipi, to ne znam, ali mislim da treba da idu jer ne zelim da poslednjih par godina Rodgersove karijere gledam kako se tim vuce po terenu.


Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Dome Patrol

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2381
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8339 on: September 21, 2016, 03:42:31 pm »
Vidim da ste doveli Spilera na probu. Od njega nema mekšeg igrača. Radije će da izađe van terena sa loptom nego da inicira kontakt i osvoji prvi daun. Pass protection mu je očajan. Zato i nije kod nas mnogo igrao.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21050
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8340 on: September 21, 2016, 04:40:25 pm »
MM i dalje ume da napravi sjajne akcije, problem je izvođenje. Obrati pažnju na akciju iz ovog teksta.

http://www.acmepackingcompany.com/2016/9/21/12999884/packers-aaron-rodgers-3rd-down-vikings-playing-scared-reads-pocket-presence

To je jedna od retkih akcija sa Davisom i Abbrederisom i to na 3rd&4. Glavu dajem da je akcija pravljena za njih, uostalom njih dvojica su se jedini i otvorili. Donekle i Nelson ali to je bilo baš kratko, doduše da je prošlo bilo bi dovoljno za novih 10 jardi. Abbrederis nije mnogo ali ipak je pobegao čuvaru i postojala je mogućnost da gađa ispred njega, ne treba zaboraviti ni potencijal za DPI u takvim situacijama. Trevor Davis je bio sam kao duh, ono je moralo da se iskoristi.

Pričaj za MM šta hoćeš ali on je najmanji problem tamo.

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1438
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8341 on: September 21, 2016, 04:53:23 pm »
Iz nekog razloga MM konstantno citam ko Mike Martz.  :D
Mike McCarthy je idiot.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21050
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8342 on: September 21, 2016, 05:10:35 pm »
Iz nekog razloga MM konstantno citam ko Mike Martz.  :D

Kako čitaš DC, Dom Capers ili defensive coordinator? :D

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1438
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8343 on: September 21, 2016, 05:22:27 pm »
Defensive Coordinator :D :D
Izgleda da imam nekih problema sa trenerima, cim glava nece imena ni da cuje.
Mike McCarthy je idiot.

Offline waukesha

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3924
  • Fire Capers.... Fire....
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8344 on: September 21, 2016, 10:14:44 pm »
Rodgers 14 utakmica ima paser rating ispod 100. Od tada kreću svi problemi. Ne znam što mu McCarthy priča na sastancima, ali nešto ne valja. Zašto od jednom toliko oklijeva i čeka s izbačajem kad mu je to bila glavna prednost? Da li to trener zahtjeva od njega ili to Rodgers sam smatra da je tako najbolje? Ako je do Rodgersa te ga trener ne može dovesti u red 14 utakmica onda ima ozbiljnog problema s autoritetom. Da su igrači već frustrirani vidjelo se iz izjava T.J. Langa nakon utakmice kad je izjavio da moraju držati pocket 6,7 sekundi da bi se Rodgers odlučio baciti i onda je OL kriva ako popuste i dođe do sacka...
Puno je bilo priča da je maksimum za svakog trenera u nekom klubu 10 godina. Nakon toga počinje opadati kvaliteta. Da li je to zasičenost, život na staroj slavi ili nešto drugo... Uglavnom rijetko tko ostaje dovoljno dobar.
Mene kod McCarthyija ljuti što uglavnom prodaje maglu. Te ne valja trčanje, te ovo, te ono. Glavni problem krije kao zmija noge, a to je ipak Rodgers. I tu njih dvoje moraju raščistiti tko će voditi glavnu riječ.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8345 on: September 21, 2016, 11:58:38 pm »
Ja bih rekao ovako:

- Rodgersovo posrtanje je oko 30% krivice za losije rezultate i kvalitet fudbala u GB. On nije isti vec par godina, i za to ne treba gledati statistiku, vec samo teren i to je to. Splet okolnosti u nekim kljucnim utakmicama u kombinaciji sa ocajnom divizijom i protekcijom kod sudija je takav da je PO gotovo uvek sigurica ali retko kada GB izgleda kao premium ekipa i SB contender. Rodgers je u padu ali je i dalje dovoljno dobar da uzima SB ako su ostale stvari OK, a nisu

- Oko 20% je kriv MM i nacin na koji radi game planning, scheming i sve ostalo. NFL je liga koja nagradjuje ljude koji u pravom trenutku inoviraju i donesu nesto drugacije. GB offense s kraja prve decenije 2000ih je bio veliki pomak u NFLu i postavio neke standarde. Problem je sto u istom nije bilo nikakve evolucije od tada. Kvalitet igraca na poziciji QB je mnogo vukao napad, koji je realno isti vec maltene deceniju i sa opadanjem Rodgersa ce padati i rezultati. Pricao sam da sa Alabame nikada ne treba uzimati RB-a jer su to sve macke u dzaku koje vadi taj line tamo. Lacy u zone sistemima je rupa. U generali potrebno je osveziti i preporoditi playbook u napadu i malo reformisati imidz tima.

- 50% i glavna krivica je front office. Packers front office je verovatno najprecenjeniji aspekt ove franshize. Uvek se potencira nacin na koji se gradi tim kroz draft, na koji se unapredjuje ekipa itd. To jeste tacno ali ako to proizvodi stvarno kvalitet i unadpredjenje a ne zadrto drzanje na svojim pickovima/principima gde to postaje minus a ne plus za tim. Lepo je to sto Green Bay ne kuburi sa capom, imaju dugotrajnu vernost igraca itd. Ali ne treba uzimati u vidu i ogromnu letargicnost, sigurnost na poslu, nedostatak prave borbe za pozicije i unapredjenje ekipe. Realni kvalitet (ako izuzmemo zadnjih par draftova gde su jos sve klinci i ne znamo kako ce da im se nastavi karijera) od MM i TT ere Green Bay je draftovao dva vrhunska igraca a to su Rodgers i Clay Matthews. Ima tu i par borderline probowl igraca tu i tamo ali ne difference makera, i onda gomila roll igraca i gomila scrubova koji ne bi bili na rosteru mnogih timova. Green Bay je tim u kome se DALEEEEEKOOOO najteze gubi posao startera i spot na rosteru. Ko zavrsi tamo kao igrac, lagano moze da se opusti jer ce moci mnogo vise da drka kurac nego u ostalim timovima. Tolerishe se mediokritet mnogo vise, mnogo vise shansi dobijaju igraci, itd. Sve to dovodi do toga da igraci nemaju imperativ napredovanja, borbe itd. I to se odrazava na tim iz godine u godinu. Ponekad to ispadne i OK gde neki igraci koji su projecti postanu dobri jer im tim da vremena ali mnogo vishe se zrtvuje time sto dobijes igrace koje boli kurac i ne mrdaju. Tako neki RB dve godine ne moze da skine 10 kila, tako neko posle 3-4 sezone ne zna da trci route tree itd. itd. Mnogi timovi grade kroz draft, ali njihov FO se ne plasi da cutuje posle 2 godine picka druge runde ili 3 meseca nakon drafta picka 4 runde!!! Jednostavno ne gori nikome pod nogama, tako da je sve na igracima da sami sebe motivisu i unaprede. Od toga nema kurca, jer realnog guracha imaju par njih a ostali prate rulju. Tako se dobija sjeban kolektiv, gde se mediokritet prashta i gde par mega igraca te stalno vade iz govana a ostali uzivaju stress free karijere. To je problem FO pre svega, koji treba malo to da razdrma i da se postave mnogo zahtevnije norme za igrace u sistemu. Da se svake godine dovede bar 1 neko od spolja koji ne mora da bude SUPERSTAR ali igrac koji ce biti unapredjenje za tim i neko da ostane bez starting joba. Da roster spotovi krenu da prshte. Dok se to ne promeni, moze da vas spasi samo Baba Vanga i da vas usere da u naredne dve godine draftujete ko Steelersi 70ih i da uhvatite neki voz za SB dok AR ne ode u penziju. Inace mrka kapa

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8346 on: September 22, 2016, 08:28:45 am »
:rock:

Lorde ozeni me!  :D

Realno, najbolja analiza trenutne situacije Packersa.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11710
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8347 on: September 22, 2016, 09:12:59 am »
Svaka čast Dildo!
Ta varijanta draft& developing na papiru izgleda ok , ali u stvarnosti ima dva zajeba, moraš baš dobro da draftuješ (što je realno vrlo teško iz godine u godinu) i kad omaneš taj igrač ti je "zaglavio" iza sebe sve ostale igrače jer se držiš njega ko pijan plota...
Što se tiče Rodgersa, očigledno je da je on u padu forme. To je pre svega posledica njegove svesti o mestu u timu i celoj organizaciji.
Očigledno je da je on skapirao to kao " ja ću da radim šta hoću, a ovi neka pakuju tim oko mene. Uvek ću se vaditi da ostatak tima ne može da me prati..." . Mislim da je on procenio da organizacija ne može da dozvoli sebi bilo kakav sukob ili "kontroverzu" sa QB i rešio je da vozi na tom talasu...
Naravno da on može da misli šta god hoće front office je tu da pokaže zube...
Što se tiče HC i ostalih... Nemam dovoljno znanja da baš procenjujem detaljno playbook ali prosto ono što vidim na utakmici je da smo pre svega "pročitani" i to na loš način. U smislu da su nam vrlo lako našli slabosti, igraju na to i znaju da nećemo ili ne možemo ništa da promenimo.
Mislim da se HC i ostali drže na rečenici "dobro njih sklonimo a koga umesto njih?".
To je onaj problem kada je mooožda za promenu stanja bolji totalni raspad pa onda nemaš dileme, ovako se kotrljaš sa ne tako lošim rezultatom i kažeš ako dovedemo nekog hoćemo li sutra sigurno imati bolji rezultat?
Potrebna je ozbiljna promena kursa, mada mislim da se neće dogoditi...
 

Offline waukesha

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3924
  • Fire Capers.... Fire....
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8348 on: September 22, 2016, 11:35:36 am »
Ima u svemu ovome istine, ali sam siguran da bi 97% lige (osim Patriotsa :D) potpisalo rezultate ovog FO. Sedam ulazaka u nizu u PO je ono što se gleda, a ne način na koji si to ostvario. Može se tu pričati svašta, o laganoj diviziji, o ovome, o onome. Po meni to nema smisla. U nizu od deset godina naša divizija nije ništa lakša ni teža od drugih. Htjeli mi to priznati ili ne Thompson ima rezultate na svojoj strani.
I mene kao navijača ljuti što nije aktivniji u FA i što preplaćuje domaće igrače, ali to je njegov stil i ima pravo kao GM voditi franšizu kako želi. Što bi bilo kad bi bilo, ne zna se. Da li bi bio uspješniji da kupuje igrača i mijenja roster svake godine? Možda. Ali to nije njegovo mišljenje. Još jednom ponavljam, rezultat je na njegovoj strani i tu se neće ništa mijenjati dok ne ode u penziju.
Ovo može objašnjavati zašto ne možemo napraviti korak dalje u PO, ali ne objašnjava trenutnu situaciju.
Nekad nezadrživi napad s Rodgersom ne funkcionira 14 utakmica u nizu. To je ipak previše. MM i Rodgers su morali pronaći opciju kao to podesiti, ali mi izgleda da su oboje tvrdoglavi i tjeraju po svom i ne žele ništa mijenjati. Poznati "Trust the system" princip koji ponavljaju svako malo. ;)

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8349 on: September 22, 2016, 05:47:16 pm »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8350 on: September 22, 2016, 06:50:18 pm »
CB Sam Shields saw specialist this week after sustaining 4th concussion in last 6 seasons; expected out on Sunday.

Jbt, 4 potresa mozga u 6 godina.  :palm:
Ne mogu nikako da shvatim da NFL ne moze da resi ovaj problem.  :thumbdown:
Mozda ne ruzumem povezanost fudbala i povreda, ali mi nije jasno zasto se ne prave slemovi koji ne mogu da podnesu toliki impact force? Da su slemovi manje otporni na udarce i igraci bi vise pazili da se ne zalecu glavom ko ovnovi. Bar ja tako mislim.
Ne znam da li je bilo toliko povreda i u ranijim dekadama, pre ovih sci-fi slemova, ali ovo je vec postalo suludo.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8351 on: September 22, 2016, 09:17:16 pm »
CB Sam Shields saw specialist this week after sustaining 4th concussion in last 6 seasons; expected out on Sunday.

Jbt, 4 potresa mozga u 6 godina.  :palm:
Ne mogu nikako da shvatim da NFL ne moze da resi ovaj problem.  :thumbdown:
Mozda ne ruzumem povezanost fudbala i povreda, ali mi nije jasno zasto se ne prave slemovi koji ne mogu da podnesu toliki impact force? Da su slemovi manje otporni na udarce i igraci bi vise pazili da se ne zalecu glavom ko ovnovi. Bar ja tako mislim.
Ne znam da li je bilo toliko povreda i u ranijim dekadama, pre ovih sci-fi slemova, ali ovo je vec postalo suludo.

Zato sto nije u pitanju kvalitet izrade, vec koncept shlema koji se koristi u NFL. Da bi bio mnogo efikasniji mora da bude kao Moto kaciga, a s tim ne moze da se igra fudbal jer je preteshko i neflexibilno + morao bi da menjas shlem maltene 3 puta na tekmi. Druga opcija je da to bude kaciga koja bi radila disperziju sile prilikom udarca i raspada se, kao moderni cockpitovi formule i sl. To bi amortizovalo udarce i spasilo od potresa mozga ali bi bilo neupotrebljivo za fudbal.

Sustina je da kaciga mora biti laka + mora da bude flex i da trpi traume stotine puta a da ne gubi svojstva (samim tim nece nikada biti najbolji disperzer sile prilikom udarca). Daleko smo dosta od toga dok ne krene primena nekih modernijih materijala. Definitivni put je da kacige za AF ce za 20 godina biti pravljene od materijala koje nemaju tvrdu povrshinu.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8352 on: September 22, 2016, 09:29:50 pm »
Ima u svemu ovome istine, ali sam siguran da bi 97% lige (osim Patriotsa :D) potpisalo rezultate ovog FO. Sedam ulazaka u nizu u PO je ono što se gleda, a ne način na koji si to ostvario. Može se tu pričati svašta, o laganoj diviziji, o ovome, o onome. Po meni to nema smisla. U nizu od deset godina naša divizija nije ništa lakša ni teža od drugih. Htjeli mi to priznati ili ne Thompson ima rezultate na svojoj strani.
I mene kao navijača ljuti što nije aktivniji u FA i što preplaćuje domaće igrače, ali to je njegov stil i ima pravo kao GM voditi franšizu kako želi. Što bi bilo kad bi bilo, ne zna se. Da li bi bio uspješniji da kupuje igrača i mijenja roster svake godine? Možda. Ali to nije njegovo mišljenje. Još jednom ponavljam, rezultat je na njegovoj strani i tu se neće ništa mijenjati dok ne ode u penziju.
Ovo može objašnjavati zašto ne možemo napraviti korak dalje u PO, ali ne objašnjava trenutnu situaciju.
Nekad nezadrživi napad s Rodgersom ne funkcionira 14 utakmica u nizu. To je ipak previše. MM i Rodgers su morali pronaći opciju kao to podesiti, ali mi izgleda da su oboje tvrdoglavi i tjeraju po svom i ne žele ništa mijenjati. Poznati "Trust the system" princip koji ponavljaju svako malo. ;)

Pa nije bas tako. Gleda se put u SB i do titule. Andy Ried je popio nogu iako je radio isto u Filadelfiji godinama. Pitanje je da li mozes da napravis step up ili ne. Ako ne mozes, onda samo otaljavas proces. Divizija znaci mnogo. GB ti je kao Broncosi od 1986-1993. To je taj rad, shetnja kroz diviziju gde niko ne zna da igra fudbal, stalno PO, 3 puta u SB chak ali realno svi znaju da NEMAJU shanse. Samo treba pogledati rostere Broncosa tada, i sve ce ti biti jasno. A Rodgers je Elway fora, vadio mediokritet od ostatka ekipe i nesposobnost Front Office-a da mu napravi SB ekipu. Njegovo divljanje po AFC playoffu tada, je slicno kao sto ovaj vas vadi. To je najbolja analogija.

Ta fora PO svake godine a ne ides nigde je dobra i primamljiva Jaguarsima, Oaklandu i takvim stvarima. Sustina je da uvek vise uspeha imaju ekipe koje rade kroz cikluse i inoviraju i menjaju identitet ekipe. Razlika izmedju NE i ostalih je u tome sto oni pored ocajne divizije koja im garantuje PO, su uvek bili i inovatori i menjali identitet. Nakon 3 SB-a i ere NE defense i tog identiteta, onda su realno bili nekonkurentni od 2004-2006. Ali tim je potpuno promenio imidz onda, i postao ofanzivna ekipa, novi ofanzivni sistem. Imali su tada shanse da uzmu ali su chokeovali dva puta u SB u 3-4 godine. Opet nije islo, pa je opet prekrojen tim tamo od 2012 i novi identitet je napravljen, novi defanzivni sistem i eto opet relevantni i novi SB uzet pretprosle godine.

Sustina je da moras da imas evoluciju u sistemu i ekipi a vi to nemate. NE je to uvek imao, a sustina zasto su tako dobri je sto su u stanju da prave minicikluse promene pravca koje niko ne moze da isprati. Promene lice ekipe u dve sezone i opet budu inovatori. To nikom ne polazi za rukom uspesno osim njih. Zato je to odlican FO i coaching staff

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21050
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8353 on: September 22, 2016, 10:04:24 pm »
Definitivni put je da kacige za AF ce za 20 godina biti pravljene od materijala koje nemaju tvrdu povrshinu.

Bio je safety Billsa u vreme ona 4 SB-a, ti si pratio NFL u to doba pa sigurno znaš o kome je reč, koji je nosio ogromnu kacigu upravo zato što je imao probleme sa potresom mozga. Izgledao je kao da ima kacigu preko kacige i svi su mu se smejali ali on je valjda rešio svoje probleme.

A čini mi se da je i Welker nosio nešto slično dok je bio u Denveru?

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1438
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8354 on: September 22, 2016, 10:31:51 pm »


Mark Kelso.
Googlanje daje dosta rezultata.
Mike McCarthy je idiot.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8355 on: September 22, 2016, 11:18:20 pm »
Pa nije bas tako. Gleda se put u SB i do titule. Andy Ried je popio nogu iako je radio isto u Filadelfiji godinama. Pitanje je da li mozes da napravis step up ili ne. Ako ne mozes, onda samo otaljavas proces. Divizija znaci mnogo. GB ti je kao Broncosi od 1986-1993. To je taj rad, shetnja kroz diviziju gde niko ne zna da igra fudbal, stalno PO, 3 puta u SB chak ali realno svi znaju da NEMAJU shanse. Samo treba pogledati rostere Broncosa tada, i sve ce ti biti jasno. A Rodgers je Elway fora, vadio mediokritet od ostatka ekipe i nesposobnost Front Office-a da mu napravi SB ekipu. Njegovo divljanje po AFC playoffu tada, je slicno kao sto ovaj vas vadi. To je najbolja analogija.


Mislim da su moji kud i kamo vise radili u FA (poslednje godine Reid-a ne treba spominjati  :D), mada stoji da je velika okosnica ekipe bila homegrown igraci pogotovu kad su igrali 4x NFC Finale zaredom (ali eto i tu se vidi koliko jedan igrac moze da se oseti u ekipi, iako smo PO pregurali bez njega). Nego me interesuje kad vuces ovakve paralele, koje li je tvoje misljene o McNabb-u onda ?

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8356 on: September 22, 2016, 11:38:08 pm »
Mislim da su moji kud i kamo vise radili u FA (poslednje godine Reid-a ne treba spominjati  :D), mada stoji da je velika okosnica ekipe bila homegrown igraci pogotovu kad su igrali 4x NFC Finale zaredom (ali eto i tu se vidi koliko jedan igrac moze da se oseti u ekipi, iako smo PO pregurali bez njega). Nego me interesuje kad vuces ovakve paralele, koje li je tvoje misljene o McNabb-u onda ?

Bio je jako, jako dobar u svom primeu u Fili. Dovoljno je bio dobar da uzme SB, ali ga nije uzeo na kraju iz nekoliko razloga ali primarni je bio sto je Fila imala bas bas losh roster u napadu kada je u pitanju Red Zone offense i 3rd and 3-5 yardi. Uvek vam je falilo cvrstine u trcanju koja ce da uzme teske jarde i da umuva kad treba u RZ, i dobra meta za Red Zone. Izmedju 20 jardi svojih i tudjih ste bili mashina, i onda u teshkim tekmama ludilo. Tu je McNabb bio najmanje kriv, uz bolji roster i koncept u napadu, mogao je do SB-a u vreme kad je NFC go kurac bio.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8357 on: September 22, 2016, 11:47:00 pm »
mogao je do SB-a u vreme kad je NFC go kurac bio.
Pa bio je u SB, protiv Patriotsa valjda.
Hocu reci, osvojili su NFC kada je on bio QB.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8358 on: September 23, 2016, 12:12:37 am »
Pa bio je u SB, protiv Patriotsa valjda.
Hocu reci, osvojili su NFC kada je on bio QB.

Mogao je da ga osvoji, to sam mislio. Taj period od 2000-2002 je bila rupa u kvalitetu, pre explozije NE. Raidersi, Baltimore. Sve je to mogao da dobije. Posle je bilo znatno teze...

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8359 on: September 23, 2016, 01:02:16 am »
Dobro to se sve poklapamo onda po misljenjima, RZ nam je stara rak rana uvek bila, WR blagi uzas. A posle zanimljivo kad smo mogli opet da doguramo odbrana je podbacila.  :(

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21050
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8360 on: September 23, 2016, 01:05:46 am »


Mark Kelso.
Googlanje daje dosta rezultata.

Nije poenta u imenu nego u tome da postoje kacige koje pružaju bolju zaštitu ali je većini važniji izgled nego zdravlje.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8361 on: September 23, 2016, 01:30:10 am »
Nije poenta u imenu nego u tome da postoje kacige koje pružaju bolju zaštitu ali je većini važniji izgled nego zdravlje.
Zdravlje za koga? Za onoga koji nabada kao bik iz sve snage?
Poenta je bila kako zabraniti kompletno H2H zakucavanje. Sa ovim helmetom možeš da šibaš još jače.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1438
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8362 on: September 23, 2016, 01:36:39 am »
Nije poenta u imenu nego u tome da postoje kacige koje pružaju bolju zaštitu ali je većini važniji izgled nego zdravlje.
Ma znam. Googlanje daje dosta clanaka na tu temu no reko da ne kacim sve pa kog zanima ima da cita dosta.
Mike McCarthy je idiot.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21050
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8363 on: September 23, 2016, 10:32:33 am »
Zdravlje za koga? Za onoga koji nabada kao bik iz sve snage?
Poenta je bila kako zabraniti kompletno H2H zakucavanje. Sa ovim helmetom možeš da šibaš još jače.

Npr zdravlje za Shieldsa koji beži od kontakta ali kada se sudari sa nekim popije potres mozga.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Frozen Tundra!!!
« Reply #8364 on: September 23, 2016, 01:06:44 pm »
Npr zdravlje za Shieldsa koji beži od kontakta ali kada se sudari sa nekim popije potres mozga.
Pa znam stari, jasno mi je sta si hteo da kazes, ali tako gledano ako DB moze da podnese betonski blok na glavi koji bi ga idealno zastitio da li to znaci i sigurniju igru?
Po meni, uopste nije poenta zastiti DB-ove. To je suludo. Treba ih spreciti da uopste udaraju druge igrace krvnicki, a ne hrabriti ih na jos nenormalnije startove helmetima sa kojima mozes da se zaletis u FAP.
To naravno vazi i za OFF, ali budimo realni, koliko ofanzivnih igraca dobija H2H kaznu? RB-ovi mozda? Nemam pojma, ali sam siguran da je broj zanemarljiv u poredjenju sa DEF hitovima u glavu.
Helmets moraju da budu takvi da nikome ne padne na pamet da se zalece u protivnicku glavu jer ce time upropastiti i sebe. To je moje misljenje koje ne mora da bude i ispravno, ali eto ja tako razmisljam.

Na kraju krajeva, mozda Shields sada i bezi od kontakta, ali sam siguran da se na pocetku karijere nije libio da nabada volovski.
« Last Edit: September 23, 2016, 01:10:33 pm by mr.green »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu