Author Topic: PITANjA - Glupa i ina...  (Read 591271 times)

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1470 on: May 29, 2013, 11:35:29 pm »
@Doco(mogu i ostali da se ukljuce)
Zanima me tvoje/vase misljenje i iskustvo o L-carnitine-u, uzeo sam u apoteci  u tabletama. cepam ga 2x 500 mg pre treninga. Sa tim sto mi je trening prilicno podredjen vezbama koje gadjaju veci deo tela i imam dosta super-serija. Pise na kutiji da se pije 60-90 min. nakon obroka,a kada se treninra 30 min. pre i neposredno pre treninga.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1471 on: May 29, 2013, 11:52:36 pm »
Ja sam koristio tecni L-carnitin dok sam trenirao, 30 min pre treninga, kad sam se raspitivao za sebe  svi su mi preporucili tecni. Sad ne znam sta ti zelis, tj. kakav efekat ocekujes.
Meni je cilj bio da skinem visak kilograma i da ubrzam proces, i dok sam imao "jak" kardio trening sa dosta trcanja, stvarno je imalo efekta.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1472 on: May 29, 2013, 11:53:20 pm »
@Doco(mogu i ostali da se ukljuce)
Zanima me tvoje/vase misljenje i iskustvo o L-carnitine-u, uzeo sam u apoteci  u tabletama. cepam ga 2x 500 mg pre treninga. Sa tim sto mi je trening prilicno podredjen vezbama koje gadjaju veci deo tela i imam dosta super-serija. Pise na kutiji da se pije 60-90 min. nakon obroka,a kada se treninra 30 min. pre i neposredno pre treninga.


Sta znaci vezbe koje gadjaju veci deo tela?

L-Carnitine ti je sagorevac masti, te stoga daje najbolje rezultate prilikom trcanja. Ja ga koristim godinama. Probao sam sve varijante (tenis, fudbal, basket, tegovi, sklekovi i sl) i jedino u cemu sam zadovoljan jeste samostalno trcanje. Mislim da bi bio dobar i za plivanje ali nisam probao. Ja pijem 30 min pred trcanje, podrzaumeva se da pre toga nisam nista jeo jedno barem 2,5 sata. Probao sam i na prazan stomak, nije mi se svidelo, fali energije. Ja uzimam 1x500 mg i to je sasvim ok, 2x500 mg je tek kad se udje u formu i kad bez ikakvih problema mozes da istrcis 5 km u jacem ritmu. On je stvoren da ti topi masne naslage, i u teretani ima smisla jedino ako su ti bicikl i traka prevashodna delatnost.

On mene ovako radi, trcim 5,6 krugova (1 krug = 250m) i onda vec pocinjem da se umaram i jos gore pocinjem da se smaram (jer je trcanje od prilike najdosadniji oblik vezbanja pogotovo kad to moras stalno da radis) i ondak odjednom hemija pocinje da deluje i krene da si je javlja snaga i zelja za trcanjem, zelim da poletim a ne da trcim, stajem na 5 km tj 20 krugova jer ne zelim da preopteretim cuku, a i nema potrebe vise, 5km je sasvim dovoljno za nas.
« Last Edit: May 29, 2013, 11:57:05 pm by Pablo »

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1473 on: May 30, 2013, 12:01:16 am »
thx...
u dobrom sam treningu, rekao sam da pijem pola čuke pre i neposredno pred trening. Sto mu dodje oko 1g.
Sto se tice vezbi pored standardnih vezbi snage i izdrzljivosti radim obavezno power clean, hang clean ali i  ovakve stvari...


Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1474 on: May 30, 2013, 12:05:27 am »
^^
Ovo sto Pavle kaze je otprilike ista prica kao kod mene, uz jak kardio sa dosta trcanja daje dobar rezultat.
Uz trcanje,  ja sam probao sa sobnom biciklom , vozio sam svako jutro oko 1h,  priblizno 35km +/-, ali nije imalo isti efekat.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1475 on: May 30, 2013, 12:06:03 am »
Sto se tice negativnih efekata:

1) Jednom sam uzeo dva dana zaredom po 2 tablete i uvece drugog dana me poceo stomak da boli, zeludac, nista ozbiljno samo blagi bol, prestao za par sati, i posle toga izbegavam da uzimam 2 dana zaredom. Dosao sam do zakljucak da je najbolja varijanta 1 tableta po trcanju, 3km 3 puta nedeljno. Fizicki nista neces osetiti, a imaces rezultate (osim ako ti nije cilj da imas plocice)

2) Kad god bih preterao sa nekom aktivnoscu, recimo igram tenis 3h bez prestanka na 30 stepeni, ili trcim 5km drugi trening posle zime, osecao bih se sjajno posle toga, ali kad bih dosao kuci, kad se oladim i smirim odjednom osetim strasan umor, kao da nisam 3 dana spavao, i onda zaspem ko zaklan i ne budim se jedno 3 sata. To nije poenta price, poenta je da vezbas i da se osecas odlicno i odmorno.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1476 on: May 30, 2013, 12:07:22 am »
hvala...  :thumbsup:
edit: je li ga uzimate danima kada ne trenirate? Obzirom da ima prilicno dobra dejstva na srcani misic, utice na redukciju masti u krvi i slicno?

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1477 on: May 30, 2013, 12:10:16 am »
thx...
u dobrom sam treningu, rekao sam da pijem pola čuke pre i neposredno pred trening. Sto mu dodje oko 1g.


Glavno je pitanje sta zelis da postignes, ako si zgoljav i oces malo mase onda proteini i tegovi, ako si nabacio slauf oko stomaka od zderanja preko zime, ondak l-carnitine i trcanje.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1478 on: May 30, 2013, 12:13:17 am »
hvala...  :thumbsup:
edit: je li ga uzimate danima kada ne trenirate? Obzirom da ima prilicno dobra dejstva na srcani misic, utice na redukciju masti u krvi i slicno?

Ne uzimam, L-Carnitin nema nikakav efekat ako se ne trci 30 minuta nakon uzimanja (Probao)

Ja ovaj koristim: http://www.xsport.rs/shop/index.php?page=14&pid=335 jeftin, efikasan, bombonjera

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1479 on: May 30, 2013, 12:17:48 am »
hvala...  :thumbsup:
edit: je li ga uzimate danima kada ne trenirate? Obzirom da ima prilicno dobra dejstva na srcani misic, utice na redukciju masti u krvi i slicno?
Ja ga koristim samo kad treniram, nisam ljubitelj preparata pa makar bili i ovako "bazopasni".
Ovaj tecni koji ja koristim ima mericu, i popijem to sa  0.5l vode pre treninga, i u toku dana popijem jos minimum 2l tecnosti, to je kao obavezno, da se unese minimum 1.5l -2l tecnosti kad se uzima L-car.

edit: http://www.xsport.rs/shop/index.php?page=14&pid=339
« Last Edit: May 30, 2013, 12:21:01 am by mardok »

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1480 on: May 30, 2013, 01:36:35 am »
Zašto nijedan pisani ili elektronski medij u Srbiji nije rekao nijednu reč o prljavoj žutoj kiši koja je pala u petak :ninja:?

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/385225/Pala-zuta-kisa-u-Beogradu

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1481 on: May 30, 2013, 06:51:20 am »
@Doco(mogu i ostali da se ukljuce)
Zanima me tvoje/vase misljenje i iskustvo o L-carnitine-u, uzeo sam u apoteci  u tabletama. cepam ga 2x 500 mg pre treninga. Sa tim sto mi je trening prilicno podredjen vezbama koje gadjaju veci deo tela i imam dosta super-serija. Pise na kutiji da se pije 60-90 min. nakon obroka,a kada se treninra 30 min. pre i neposredno pre treninga.

Samo napred. L carnitin, najbolje tecni a kada ga vec uzimas ides sa 2 GRAMA 30 min pre treninga. Ja ga tako uzimam ai vecina vezbaca. Dole linkovani Xsport.rs, ima svoj forum gde sam ja jedan od urednika. Dobrodosli! Ima svasta da se nauci o hrani vezbi.

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1482 on: May 30, 2013, 07:10:27 am »
Pisem dva posta zaredom-ne zamerite. sa sam tek video da je Pablo uze jedan deo mog izlaganja za svoj potpis.  :svi:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1483 on: May 31, 2013, 01:05:21 pm »
da li smo mi, narod ovih kolonija, onomad dobili i deonice telekoma kad je bila podela onih gratis deonica od tisucu eura?  :hm:
secam se da je bilo nekih 5-6 kompanijica na tom spisku, al ne mogu da se setim sta je sve bilo pa da me jebes


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1484 on: May 31, 2013, 01:07:08 pm »
borča, ovča, vinča √

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1485 on: May 31, 2013, 04:09:25 pm »
da li smo mi, narod ovih kolonija, onomad dobili i deonice telekoma kad je bila podela onih gratis deonica od tisucu eura?  :hm:
secam se da je bilo nekih 5-6 kompanijica na tom spisku, al ne mogu da se setim sta je sve bilo pa da me jebes
jesmo.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1486 on: May 31, 2013, 04:14:06 pm »
a sta je jos bilo na tom spisku pored telekoma?
nis, jat, aerodrom...?


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1487 on: May 31, 2013, 04:22:20 pm »
a sta je jos bilo na tom spisku pored telekoma?
nis, jat, aerodrom...?
EPS i Galenika.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1488 on: May 31, 2013, 04:23:28 pm »
a sta je jos bilo na tom spisku pored telekoma?
nis, jat, aerodrom...?

EPS i ne znam, mozda jos nesto...

Edit : Pih pretece me 2 puta, taman htedoh da kazem da sam proverio i za Galeniku.  :P

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1489 on: May 31, 2013, 04:24:00 pm »
mozda zeleznice i tako ta sranja?


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1490 on: May 31, 2013, 04:25:41 pm »
mozda zeleznice i tako ta sranja?
ne
sledece firme: NIS, JAT, Nikola Tesla, Telekom, Galenika i EPS

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1491 on: May 31, 2013, 04:26:59 pm »
ok, tnx

nego ta Galenika...sta se s tim desavalo? secam se da je to drzava bila drpila Panicu, pa da su se dugo nesto oko toga njakali. kako se to na kraju zavrsilo?


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1492 on: May 31, 2013, 04:28:09 pm »
ok, tnx

nego ta Galenika...sta se s tim desavalo? secam se da je to drzava bila drpila Panicu, pa da su se dugo nesto oko toga njakali. kako se to na kraju zavrsilo?
ne secam se vise, kako god da se zavrsilo po nas/tebe i ove akcije nije dobro, to je sigurno  :)

Online zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1493 on: June 01, 2013, 01:22:55 am »
ok, tnx

nego ta Galenika...sta se s tim desavalo? secam se da je to drzava bila drpila Panicu, pa da su se dugo nesto oko toga njakali. kako se to na kraju zavrsilo?

Ne znam kako se završilo to sa Panićem, ali znam da je država preuzela fabriku, i ono što znam iz prve ruke od snajke koja radi tamo je sledeće - pre nekih 8 godina, bilo je oko 1.100 zaposlenih u proizvodnji, i oko 2.400 zaposlenih u neproizvodnim delatnostima. Danas ima oko 1.100 zaposlenih u proizvodnji, i preko 4.000 zaposlenih u neproizvodnim delatnostima.

Svaka vlast je tu postavljala svoje ljude za direktore, koji su zapošljavali stranačke kadrove. Kada se promeni vlast i dođe novi direktor, nepisano pravilo je da se ovi koji su zaposleni tokom prethodne vlasti ne diraju, već da samo dovodiš svoje kao nove. Zato se i skoro udvostručio broj zaposlenih u administraciji.

Jedno vreme je direktor bio Aca Pravdić iz DSS-a, posle je došao onaj Ognjenović iz SPS-a koji je toliko ojadio firmu da to nije normalno (sad su kao podigli optužnicu protiv njega). Lik je ispred upravne zgrade posadio neku Wimbledon-type travu, od Livnice Jeremić je za 30.000 evra naručio bronzanu kopiju Rodenovog "Mislioca" koja je stajala ispred upravne zgrade  :blink:...

I taaako... Klasika... Treba sve to  :napalm:
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Divljak

  • Starter
  • **
  • Posts: 89
  • Bez perspektive
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1494 on: June 01, 2013, 04:16:32 pm »
Kako glasi glagolski pridev trpni glagola "razumeti"?
Samo jedan je put koji dotice nebo

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1495 on: June 01, 2013, 04:26:27 pm »
схваћен?

:D

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1496 on: June 03, 2013, 08:26:17 am »
Treba mi pomoć, ako je neko od forumasha kupovao avionske karte online preko Wizzair-a, neka mi se javi na PM
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1497 on: June 03, 2013, 10:33:30 am »
Javio se :)

ja se vozam sa njima poprilicno jer su jeftini i nikada nije bilo problema, doduse jednom su u dortmundu drkali moju zenu jer je imala pored rucnog prtljaga neku  rucnu torbicu za sminku i pickematerine, koja je bila vise novcanik nego torbica, trazili doplatu 60eura, bili 'nako drski. Ali na kraju sve je proslo ok.

I jedino sto ume da bude guzva pa preporucujem kome nije frka da uzme prioritetno ukrcavanje koje je ~7-8e jer stvarno vredi, nema guranja, sednes na kraj cekaonice  ko gospodin i kad pozovu prioritetno ukrcavanje 15ak minuta ranije udjes u avion i sednes gde zelis.


Nejde brze...

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1498 on: June 09, 2013, 12:14:25 am »
prazan nesto forum kao da su svi na marakani.

Offline Vicke_bg

  • Starter
  • **
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1499 on: June 10, 2013, 12:05:07 pm »
Da li zna neko u Beogradu neki servis za bežične telefone, Panasonic? Zovem sve servise koje sam našao na netu i nijedan ne radi :/

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1500 on: June 10, 2013, 12:10:59 pm »
a da probaš sa ispravnog telefona da zoveš :D

Offline sashadpb

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1501 on: June 11, 2013, 01:16:53 pm »
Da li neko zna kakva je trenutna situacija sa onom otimačinom para za reatestaciju sistema za TNG? U svim medijima su pisali da ne treba reatestacija, ali tehnički pregledi ništa nisu dobili napismeno.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1502 on: June 11, 2013, 01:59:08 pm »
Sam sebi si odgovorio. Odlučeno je da ko ima važeći atest ne mora da rad, ali sve dok servisi ne dobiju to napismeno ne može da se sprovede. Tako su i mene rekli ovde kod nas u Nišu.

Offline Vicke_bg

  • Starter
  • **
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1503 on: June 11, 2013, 03:48:34 pm »
a da probaš sa ispravnog telefona da zoveš :D

 :bb

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1504 on: June 12, 2013, 03:26:02 am »
Jel zna neko koliko novca moze da se iznese iz srbije maximalno u devizama da ne prave problem na carini ?

Nejde brze...