Endzone.rs ExtraPoint > Hall of Fame

Najgluplji topik ikada

<< < (2/25) > >>

stevancar:

--- Quote ---mogao si da svercujes benzin, cigarete, farmerke, nekako da se snadjes
--- End quote ---
pa ako je tebi normalno da se dovijaš na nelegalne načine i pritom strahuješ oće neko da te ukeba onda dobro. niko ti nije garantovao da nećeš pasti. a i segedin nije toliko blizu


--- Quote ---Ja se bar ne secam da je bilo toliko problema da se plati struja, telefon itd.
--- End quote ---
nije bio problem da se plati jer je nije ni bilo, već si zaboravio restrikcije?
koliko sam samo rodjendana slavio i domaćih zadataka uradio pod svećom tamo negde u januarima nekim


--- Quote ---Ne vidim da se nesto bolje trenutno zivi, osim sto eto imamo malo bolji robni asortiman po prodavnicama i sto ima stalno goriva na pumpama.
--- End quote ---
malo bolji robni asortiman? pa ti si izgleda i prazne rafove po samoposlugama zaboravio a da ne pričam o redovima za mleko, hleb i šećer, čuvenim bonovima :)


--- Quote ---Kad si mogao da vidis dete onda od 14 godina na ulici da purnja travu, smes li sada dete od 4-5 godina da pustis ispred zgrade da se igra bez da razmisljas puno ?
--- End quote ---
ovo je relativno, zavisi kako vaspitaš svoje dete. i tada pa i sada je bilo lošeg društva


--- Quote ---Da ne pricam sta je bilo 100DM
--- End quote ---
pa još gore, danas 50e nije puno a tada si morao da guliš bulju da dodješ do 100 demona

ne kažem da je sad nešto PRETERANO bolje, ali kad mi se neko prosere da se pod slobom bolje živelo....

olakšao si mi posao baš i nisu ti neki argumenti :D :P

lordnex:
Realno brm, stani dok se nisi jos zakopao :)

brm:

--- Quote from: stevancar on December 09, 2013, 05:53:41 pm ---pa da, da je ono vreme sada ne bismo imali teme kao što su mobilni telefoni, skijanja a pogotovo ne o gurmanlucima onim, putopisi bi bili 10 postova max :D no da ne idemo previše ka politici

--- End quote ---

kad su poceli molim te mobilni telefoni da se koriste u srbiji, pa tek posle 2000 je krenulo masovnije ?

ko da te ukeba za sverc ? platis cariniku kao i sada sto placas da preteras nesto vece, kao sto das saobracajcu "za kafu" da ti ne pise kaznu...

moji nisu u to vreme imali neka velika primanja, ziveli smo kao i svi ostali pa sam svake zime isao na taru/divcibare/kopaonik, nesto sa skolom nesto sa mojima, moglo se i na more...nisi doduse mogao da ides u italiju/spaniju, ali si mogao do crne gore/grcke.

Ne kazem da je bilo lepo, samo tvrdim da se tada mozda bolje zivelo.

stevancar:
a realan je zokiša donekle. barem za tu neku moju generaciju '87 +/-
nit brige nit pameti, samo nam je bilo da izletimo napolje, ništa nismo kapirali, ništa ti nije falilo toliko ili bar nisi kapirao da ti fali (drugim rečima za bolje nismo ni znali)

možda ovi što su tad šljakali, studirali imaju drugačije mišljenje

stevancar:

--- Quote from: brm on December 09, 2013, 06:19:38 pm ---kad su poceli molim te mobilni telefoni da se koriste u srbiji, pa tek posle 2000 je krenulo masovnije ?

ko da te ukeba za sverc ? platis cariniku kao i sada sto placas da preteras nesto vece, kao sto das saobracajcu "za kafu" da ti ne pise kaznu...

moji nisu u to vreme imali neka velika primanja, ziveli smo kao i svi ostali pa sam svake zime isao na taru/divcibare/kopaonik, nesto sa skolom nesto sa mojima, moglo se i na more...nisi doduse mogao da ides u italiju/spaniju, ali si mogao do crne gore/grcke.

Ne kazem da je bilo lepo, samo tvrdim da se tada mozda bolje zivelo.

--- End quote ---

haha daj burazeru pa ti sam sebi klince zabijaš
ja pričam da 90% srbije nije moglo to sve što si ti naveo, ako si ti mogao 90ih da zapucaš u grčku na more onda dobro....
mogao si da ideš na socijalne ekskurzije i rekreativne nastave u oš, tara, divčibare, goč, rudnik... i sam se seti na šta je to ličilo

dobro ajde za mobilni me možda i imaš. ta ravan bi bila onda bežični fiksni / brojčanik fiksni (ako ćeš da cepidlačimo već). nije baš svako mogao ni bežični da ima. a mobilni su kod nas počeli čini mi se '98 sa mobtelom no nebitno

ovo za šverc, daj nemoj da se zajebavamo, šverc je loša sociološka pojava ne mogu da verujem da podržavaš to. pusti šta je moglo i kako je moglo, to nije normalan način funkcionisanja sistema gde ti moraš negde da ideš da se cimaš 300km i još da unosiš u zemlju i još da podmićuješ carinika. znam i ja da je tako moralo, ali to NE VALJAAAA :D



lorde možeš možda ovo split u 90 temu da baciš da ne trolujemo sad ovde

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version