Author Topic: Biciklizam - Blog by Karala  (Read 101917 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #245 on: July 07, 2013, 11:06:06 am »
Ok, jutro je pametnije od veceri.

Juce sam bio pod utiskom, jer cekao sam na taj dan godinu dana i onda su Froome, Porte i Sky uzeli svu passion.
Razocaran sam juce i danas biciklizmom po prvi put zivotu, jer su mu gore pomenuti oduzeli svu ocaravajucu neizvesnost. Odjednom sam prisustvovao da jedan covek koji jos nikada do sada nije osvojio Grand Tour deluje doslovno nepobediv, nedostizan za rivale, sto nikada niko u istoriji nije bio (nikada niko nije delovao nepobediv), pa cak ni veliki prethodni sampioni. Svi su oni imali velike rivale, koji su njih cinili jos vecim, gurali ih do granica. Rivale koji su nam davali mogucnost i nadu i veru da su smrtni, tj. da su ti sampioni od 'krvi i mesa', kao i mi. Recimo, Merckx je imao Mosera, Indurain Pantanija, Armstrong Ullricha, Contador Schlecka. Medjutim, u slucaju ovog Froome-a, izgleda da je on dobar po sebi. Znamo, Bolt ne moze sam sebe da pogura do krajnih granica, da bi postigao maksimum svojih mogucnosti moraju ga drugi pogurati da se trka. Izgleda da ta pravila, za koja smo mislili da jednako izisuju krajnje mogucbosti sportista u svim sportovima ovde prosto ne vaze. Froome je izgleda dovoljan sam sebi, kako moze da se trka poslednjih 7km sam sa sobom. I to je to, ne treba nam trkanje. Ne ostavlja prostora za interasantnost trkanja za 1. mesto. Odjednom najveca visednevna trka na svetu nije trka za najboljeg na svetu. On je van konkurencije. To je trka za 2.-3. mesto. Sve ono sto ocarava odjednom nam je oduzeto kao posmatracima. Svi veliki sampioni su ostavljali mogucnost rivalima da se nadaju da sledece sezone ipak mogu, jer su ove bili tako blizu, a nama da kada se trka zavrsi, vec nam nedostaje i istog momenta ne mozemo da iscekamo sta ce biti sledece sezone. Danas, tj. juce Froome nam je sve to oduzeo, jer vise ne mozemo ni zamisliti da njemu neko stane na put ne samo ove, vec narednih nekoliko godina, jer je on van konkurencije.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15030
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #246 on: July 07, 2013, 01:02:40 pm »
Ok, jutro je pametnije od veceri.

Juce sam bio pod utiskom, jer cekao sam na taj dan godinu dana i onda su Froome, Porte i Sky uzeli svu passion.
Razocaran sam juce i danas biciklizmom po prvi put zivotu, jer su mu gore pomenuti oduzeli svu ocaravajucu neizvesnost. Odjednom sam prisustvovao da jedan covek koji jos nikada do sada nije osvojio Grand Tour deluje doslovno nepobediv, nedostizan za rivale, sto nikada niko u istoriji nije bio (nikada niko nije delovao nepobediv), pa cak ni veliki prethodni sampioni. Svi su oni imali velike rivale, koji su njih cinili jos vecim, gurali ih do granica. Rivale koji su nam davali mogucnost i nadu i veru da su smrtni, tj. da su ti sampioni od 'krvi i mesa', kao i mi. Recimo, Merckx je imao Mosera, Indurain Pantanija, Armstrong Ullricha, Contador Schlecka. Medjutim, u slucaju ovog Froome-a, izgleda da je on dobar po sebi. Znamo, Bolt ne moze sam sebe da pogura do krajnih granica, da bi postigao maksimum svojih mogucnosti moraju ga drugi pogurati da se trka. Izgleda da ta pravila, za koja smo mislili da jednako izisuju krajnje mogucbosti sportista u svim sportovima ovde prosto ne vaze. Froome je izgleda dovoljan sam sebi, kako moze da se trka poslednjih 7km sam sa sobom. I to je to, ne treba nam trkanje. Ne ostavlja prostora za interasantnost trkanja za 1. mesto. Odjednom najveca visednevna trka na svetu nije trka za najboljeg na svetu. On je van konkurencije. To je trka za 2.-3. mesto. Sve ono sto ocarava odjednom nam je oduzeto kao posmatracima. Svi veliki sampioni su ostavljali mogucnost rivalima da se nadaju da sledece sezone ipak mogu, jer su ove bili tako blizu, a nama da kada se trka zavrsi, vec nam nedostaje i istog momenta ne mozemo da iscekamo sta ce biti sledece sezone. Danas, tj. juce Froome nam je sve to oduzeo, jer vise ne mozemo ni zamisliti da njemu neko stane na put ne samo ove, vec narednih nekoliko godina, jer je on van konkurencije.
Aj ne kaki više :).
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #247 on: July 07, 2013, 01:11:54 pm »
Spanska veza na delu. Idemo, karajte Froome-a!
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #248 on: July 07, 2013, 01:21:04 pm »
Ovo je trkanje. Jeeeeeeeebiiiiiiiiiiiii Skaaaaaaaaaaaaj!!!!
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #249 on: July 07, 2013, 01:34:05 pm »
Komenatar: "There is always a cost when you play with the big boys." Roche i britanska ekipa komentatora.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #250 on: July 07, 2013, 02:12:46 pm »
Trka ce biti zavrsena pre 15:30, a ovi sa RTS verovatno planiraju da se ukljuce u 16:00.  :D
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #251 on: July 07, 2013, 02:37:48 pm »
Ovaj Porte ko Landis, uujeee.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #252 on: July 07, 2013, 03:30:07 pm »
Quintana, Schleck, Contador, to!
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #253 on: July 07, 2013, 04:34:16 pm »
O, da. Valverde i Contador znaju da se Froome moze pobediti. Ima jos puno etapa za trkanje, jos 4 jako teske brdske etape  Alpima, plus dva hronometra od kojih jedan brdski. Drago mi je da sam video je Schleck danas bio izuzetno jak. U jednom trenutku je ispratio napad na ravnom delu etape. Steta sto je juce izgubio puno, jbg. vest za brata je definitivno uticala. Vratio mi je pouzdanje u listu koju sam sastavio - opet sam misljenja da ce on u Alpima koji su njego teren biti najjaci brdski vozac. On uvek dobro vozi Alp d' Huez. Plus, i Mont Ventoux je prilika. Mislim da zbog hladnoce bas na Mont Ventoux Froome moze da ispadne iz ritma i dosta da izgubi. I dalje ne mogu da se pomirim da ce taj lik koji je diskvalifikovan 2010. sa Giro jer ga je vukao motor (ocigledno prevarant) da ovde bude glavni protagonista. Spanci ce sa da rade zajedno da izbace. Prosle godine su mu na Vuelti tako nabili 10 minuta. Quintana je dobar, ali nema jos uvek punch. Polako se slaze moja lista. Danasnja etapa vraca iz mrtvih.  :worthy: Prvi deo etape je bilo najbolje grand tour trkanje koje sam u zivotu gledao. Kasnije su se svi, videlo se, cuvali. Znaju svi da slede Alpi. Iskusni. Samo su malo drkali i trkali se sa Froome-om, da bi shvatio da nije sve gotovo. Sad ce do Alpa mozak da mu eksplodira. Vec sam rekao, Riis je lud takticar, a Contador ludo agresivan vozac.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #254 on: July 07, 2013, 04:45:38 pm »
ajde sto ih je Froome popisao, to sam i ocekivao, nego sto se i Porte sprdao  :D

Niksa sine, to bi bilo to.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21050
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #255 on: July 07, 2013, 05:43:16 pm »
(ocigledno prevarant)

Dal je moguće da u biciklizmu neko vara?  :hm:



 :A

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #256 on: July 07, 2013, 06:11:29 pm »
 :A

Ima tu razlike. Ima onih koji se nikada ne bi oslanjali na nesto (sredstva) izvan field level-a, jer prosto ne bi imali osecaj da su najbolji. Ima onih koji misle da su najbolji. No, ne volim sebe kada pricam negativno o biciklizmu. Preferiram da pricam pozitivno.

Misljenje:

Movistar je kao ekipa jak, sto se znalo jos pred pocetak trke zbog prisustva Quintane i Rui Coste uz Valverdea. Rui Costa i Quintana ce da pomeraju mozak Froome-u, samo ako ih ne distancira previse u TT.
Contador je danas bio slab, ali nije izgubio vreme. Hvala, cika Rogersu. Bice agresivan kako trka bude odmicala, to mu je u krvi.
Schleck je danas bio izuzetno jak. No, rekao bih, da je njegov cilj TDF tek sledece godine, a da mu je ovo build-up. Nadam se da ce voziti i Vueltu, ne radi pobede, no jer je to njegov idealan build-up za TDF. Opet mislm, da bi ovde mogao, samo ako bude dovoljno hteo i do podijuma.
Svi su cekali Quintanu danas, ali ljudi zaboravljaju da je on juce najvise dao.
Froome nije dobar leader. Moguce je da ce ga spanska armada progutati, mada sada idemo dalje od njihovog domaceg terena. Pirineji su zavrseni. Nemoguce da nije izgubio dosta energije danas. Njega hladnoca zna da zajebava, a slede Alpi i Mont Ventoux, golet i hladnoca.
Kreuziger je u zivotnoj formi, videlo se jos na prolecnim klasicima.
Euskatel ce polako da pada, sad kad su prosli Pirineji, Nieve i Anton.
Evans je na Alpima gotov. Danas se spasao samo zahvaljujuci neustrasivom spustu koji ga karakterise.
Ocekujem da se Dani Moreno i Purito vise ukljuce u trkanje. Danas su finisirali.
Mont Ventoux je dugacka planina. To sledi krajem naredne nedelje. Medjuti bice interesantno i pre toga u etapama savrsenim za trkanje, gde ce puncheri u vozacima dominirati. Contador u zavisnosti od TT, mozda napadne i na etapi koji ima 5-6 brda cetvrte kategorije. Ona je savrsena za punchere.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #257 on: July 07, 2013, 06:24:21 pm »
Cekamo sledece:
Ovaj put najtezom putanjom do cilj.

"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline sashadpb

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #258 on: July 07, 2013, 07:05:32 pm »
Današnja etapa je išla tačno onako kao sam i očekivao. Rano je još uvek za neke prevelike napade i za preterana siljenja, pogotovo pošto Froom izgleda mnogo jak. Pokazali su Sky-ju da nisu nedodirljivi kao prošle godine. Sad samo da na hronometru Froom ne poveća još više prednost, pa onda od sledećeg vikenda počinje ludnica.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #259 on: July 07, 2013, 07:44:22 pm »
Današnja etapa je išla tačno onako kao sam i očekivao. Rano je još uvek za neke prevelike napade i za preterana siljenja, pogotovo pošto Froom izgleda mnogo jak. Pokazali su Sky-ju da nisu nedodirljivi kao prošle godine. Sad samo da na hronometru Froom ne poveća još više prednost, pa onda od sledećeg vikenda počinje ludnica.

Ma ajde, nemoj da me lazes. Kada bivsi ucesnici, medju  njima i osvajac, dakle strunjaci kazu danas u komentaru - "Thanks heaven for this", ti kazes da si ovo danas ocekivao. Brate, ja ovo nisam video za 15 godina, ne samo gledanja TDF, vec ukljucujuci svih visednevnih trka, mozda cak i klasika. Bilo je ludo jos od prvih kilometara. "Thanks heaven for this", zaista! Rece Froome, ovo danas mu je bila mozda i najteza etapa, koju je ikada vozio. Poigravali su mu se sa pamecu non-stop. Sad cemo videti da li je Johnny Ringo, poor soul.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline sashadpb

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #260 on: July 07, 2013, 08:00:55 pm »
Nisam očekivao ovakvu ludnicu, ali sam očekivao da će Saxo da napadne i da diktira jak tempo. Doduše, više je bio Movistar na tempu.  Još je rano za individualne napade, ali danas je neko morao da stavi do znanja Sky-ju da nisu došli na izlet.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #261 on: July 07, 2013, 08:20:46 pm »
Ne zameri na ostrim recima, ali tesko da je ovo danas bilo ko ocekivao, pa cak ni oni koji su videli sve. Steta samo sto nije drugi deo etape bio upola zanimljiv kao prvi deo, moglo je otici kao najbolja etapa u novijoj istoriji. No, logicno stede se pred Alpe. Treba napomenuti, da je ovogodisnja 100-ta ruta kroz Francusku najteza ikada. Jbg, ako neko zna sta znaci voziti 21 dan GT, onda znaju Valverde, Contador i Schleck od glavnih GC kandidata. Stede se, pomalo, zasigurno.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #262 on: July 08, 2013, 02:09:03 am »
Nakon sto sam pogledao neke snimke jos jednom, mogu da kazem - izgleda da je za Contadora doslo vreme kada "the wear and tear was beginning to show," kako bi Eddy Merckx rekao. To su te godine. I dalje mislim da ima dobre sanse na ovom Touru, ali ocigledno jedna blistava zvezda osetno pocinje da bledi. Mozda mu je ovaj Tour i poslednja prilika. Jako puno toga od onoga sto se desavalo u biciklizmu prethodnih godina je uticalo i odrazilo se na njegovu karijeru i ucinak, ali niko ne moze sporiti da je prethodnih 5-6 godina bio svake godine najbolji vozac. I vec je dostigao Coppija i Induraina kada su GT titule u pitanju. Dostigao je i Merckx i Hinault, po meni. I kao i oni, u istim godinama bledi, sto bi se reklo pretvara se u wheel-sucker-a. Jbg, 8 GT, 7 prvih mesta, mnogo manjih visednevnih trka, osvajao je manje-vise svaku trku na kojoj je ucestvoavo. To je dosta patnje za misice, svi znamo da sportisti imaju najkraci zivotni vek, na limitu stresa logican sled stvari. Nadam se da ipak nije ovo sve tako blizu.

Nadam se da ima jos dovoljno da nas u poslednjoj nedelji ovog Toura makar na momenat-dva prepadne nekim skokom.  :)

Od ostalog, Kiriyenka outside the time limit. Froome je tako zajebao svoj tim.  :w Bolje da je Kiriyenka ostao u Movistaru. :) Mislim takav hronometras outside the time limit. Jbg, Sky ce biti osetno slabiji.
« Last Edit: July 08, 2013, 02:11:25 am by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #263 on: July 08, 2013, 02:22:59 am »
Ovo sve objasnjava, Andy-jeva izjava od pre subote. Njemu je sve bilo jasno. Froome je mozda najjaci, ali jos uvek nema iskustva kao Andy, Contador. Mozda je sagoreo sebe prerano.

http://www.cyclingnews.com/news/schleck-i-knew-i-wasnt-a-favourite

I da, kao sto sam i ocekivao, on cilja Alpe. Zato sam ga i stavio na vrh moje liste i rekao da je najjaci brdski vozac bez obzira na slabiju formu ove sezone, iako sam oduvek znao da ce biti jako tesko da osvoji, medjutim nada poslednja umire. No, evo izjave od danas, kada se jasno videlo da je mozda bio i najjaci na poslednjem kategorizovanom brdu, medjutim cilj je bio predaleko od vrha brda za njega i jos je rano:

http://www.biciciclismo.com/cas/site/noticias-ficha.asp?id=63734

Polako se moja lista slaze, a ovaj Froome se pojavljuje u mojim ocima ipak kao smrtnik. U subotu, nije delovao tako. Ne kazem da ja nisam pogresio, ali takvoj sceni nikada nisam prisustvovao, izgorela mi je oci. Danas je bila mnogo prijatnija slika, pravo osvezenje.

Pozdrav do TT, mislim!
« Last Edit: July 08, 2013, 02:27:06 am by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #264 on: July 08, 2013, 09:27:04 am »
Nisam gledao etapu, ceo dan juce nisam bio kuci. Video malo nekog snimka uvece. Onda pogledam Karaline komentare i pomislim, jbt, sta se to desilo. A ono se desilo da su Froome-a iyolovali na pocetku i da ne mogu celu etapu da ga otkace  :bigfunny: koja nemoc  :pablo:

Porte je prekjuce zavrsio 80% Tour-a, ostalo ce Froome u sredu i za vikend.

Kolko je jadan Contador kad na zadnjem brdu salje Kreuzigera da smiri napade, jer mu je dusa u nosu  :bigfunny:

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - globalno
« Reply #265 on: July 08, 2013, 10:03:06 am »
Nisam gledao etapu, ceo dan juce nisam bio kuci. Video malo nekog snimka uvece. Onda pogledam Karaline komentare i pomislim, jbt, sta se to desilo. A ono se desilo da su Froome-a iyolovali na pocetku i da ne mogu celu etapu da ga otkace  :bigfunny: koja nemoc  :pablo:

Steta sto nisi gledao etapu - peloton je bio razvucen po putu i razbijen. I, sve sam ti time rekao. Da si gledao etapu, ne bi bio bas tako siguran u Sky i Froome-a kao u subotu. Sreca po njega da ima dva hronometra. Na Alpima bi ga mogli pojesti. Cuvaju se, veruj mi.

Za Contadora, da blizi se to vreme.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Biciklizam - Blog by Karala
« Reply #266 on: July 08, 2013, 12:46:00 pm »
a jel si razmisljao mozda da se i Sky cuva za te Alpe?

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - Blog by Karala
« Reply #267 on: July 08, 2013, 01:06:02 pm »
Niksa, steta sto nisi gledao etapu juce. Mnogo toga se videlo. Sad ti mozes da nagadjas.
Mozda bih samo dodao - Valverde i Movistar su juce na kraju igrali na sigurno, da prvo obezbede Valverdeu podijum, jer to je njemu neispunjena zelja. Steta, jer  mogli su mnogo vise kao ekipa juce. Na poslednjem brdu bilo je samo na njima da skoce. Za Schlecka koji je bio evidentno najjaci i ostale koji nisu bili brojcano tako jaki kao Movistar koji je imao 6 vozaca to je bilo predaleko od cilja - 30km. Ne trkaju se svi samo protiv Froome-a, vec i medjusobno. Samo zahvaljujuci tome se Froome juce spasao vecih gubitaka. Ako neko ima za necim da zali, onda je to Movistar. Valverde se pravdao - na pretposlednjem brdu su i oni slomili ekipu da bi distancirali Porte-a, a nisu pokusali zbog ceonog vetra na poslednjem brdu, ali sa Quintanom koji je jos bio i najumorniji, ali je makar pokusao i Rui Costom mogli su counterattack-ovima da ga slome.Mogla je, mogla je to biti najbolja etapa ikada. Nevidjeno trkanje je bilo na startu etape, pa na svetskom prvenstvu se to retko vidja, na klasicima.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - Blog by Karala
« Reply #268 on: July 08, 2013, 01:27:41 pm »
Blog by Karala?!
Samo vi zajebavajte.  ;)

Ovo vas je Iceman nagovorio da me zajebavate, znam ja.

No, razmisljam da uzmem zatrazim odmor, da bih pratio poslednju nedelju TDF. Ranijih godina nisam bio u ovoj situaciji da radim, jbg sad. Sad moram da objasnim likovima kojima u vezi biciklizma nista nije jasno, kako ovo mene emotivno isrpljuje i kako psihicki necu biti na radnom mestu.
« Last Edit: July 08, 2013, 01:35:42 pm by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Biciklizam - Blog by Karala
« Reply #269 on: July 08, 2013, 01:35:17 pm »
Dobro, ti sad pricas o taktikama za borbu od 2. do 10. mesta, sto nas manje zanima.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - Blog by Karala
« Reply #270 on: July 08, 2013, 01:41:30 pm »
Ma, samo da se trka i da bude neizvesno. Skoro sam pricao sa Icemonom na slicnu temu u vezi NFL-a.
Ja sam poceo sa godinama da navijam za afirmaciju neke price, istorije ako hoces, ne za jednog vozaca (mada uvek ima i to), ono kao starac - za koga navijas u biciklizmu? za biciklizam. za trkanje. Pocinje da mi se svidja ovaj Sky i Froome. Samo ce iziskivati krajnje (mozda i nedostignute) granice ostalih.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Biciklizam - Blog by Karala
« Reply #271 on: July 08, 2013, 01:46:42 pm »
No, razmisljam da uzmem zatrazim odmor, da bih pratio poslednju nedelju TDF. Ranijih godina nisam bio u ovoj situaciji da radim, jbg sad. Sad moram da objasnim likovima kojima u vezi biciklizma nista nije jasno, kako ovo mene emotivno isrpljuje i kako psihicki necu biti na radnom mestu.

Nikad nisam kapirao ljude koji kad traze odmor, ili slobodne dane, moraju da navedu i razlog.
Niti one koji to traze od zaposlenih.
Mislim da ces se zajebati zestoko ako pokusas da im objasnis razloge zbog kojih zelis na odmor.
Prvo, nece te skapirati, u to sam siguran.
Drugo, sta ih boli patka za sta ce tebi odmor ?

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Biciklizam - Blog by Karala
« Reply #272 on: July 08, 2013, 01:57:14 pm »
Jbg brate, ne znas ti arhitekte - oni ocekuju da ti radis i nocu i subotu i nedelju i da ne ides na odmor. Radio sam ja 4 meseca, pa izgoreo, pa napustio, pa me posle 4 meseca opet pozvali (dogovorio da radim do 18h i da ne radim vikendom) i evo sad radim opet skoro 4 meseca.  :D Sve mora da se objasni. Pored mene, sve kamikaze, jbg. Ajde da kazem, pozrtvovani ljudi. Mislim i ja sam pozrtvovan po pitanju arhitekture ali u glavi ne u nogama, ako me razumes sta hocu da ti kazem.  :mr.green: :D Ona nasa poslovica.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21050
    • View Profile
Re: Biciklizam - Blog by Karala
« Reply #273 on: July 08, 2013, 02:18:44 pm »
Blog by Karala :bigfunny: :rofl:

Sjajno :lol:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15030
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Biciklizam - Blog by Karala
« Reply #274 on: July 08, 2013, 03:53:25 pm »
Krajnje je vreme bilo za blog :lol:
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: Biciklizam - Blog by Karala
« Reply #275 on: July 08, 2013, 04:16:55 pm »
Ne zahebavajte coveka.
Sve lepo i detaljno objasni.
Ne budite kao Niksa koji uvek navija za onog kog karala najvise mrzi  :svi:

Juce je trebalo izvrsiti raciju, bilo bi tu finog materijala.
"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21050
    • View Profile
Re: Biciklizam - Blog by Karala
« Reply #276 on: July 08, 2013, 05:54:10 pm »
Ne budite kao Niksa koji uvek navija za onog kog karala najvise mrzi  :svi:

Ja za tog Fruma nisam ni čuo pošteno do pre neki dan al mi sad nešto postao simpatičan. :lol:

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Biciklizam - Blog by Karala
« Reply #277 on: July 08, 2013, 06:02:57 pm »
kad covek nece da se pomiri sa tim da je Froome za klasu jaci od svih ove godine i zivi u oblacima da ce Contador nesto da uradi i Quintana da osvoji Tour  :D

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: Biciklizam - Blog by Karala
« Reply #278 on: July 08, 2013, 07:40:50 pm »
Pa i ti si ove godine navijao za FMP a znao si da nemate sanse, pa nista  :D
Ljudski je nadati se  :D


Stari, Frum je i prosle godine iskidao, morali da mu izduvaju gume kako bi Vigins pobedio. Decko je i prosle godine bio nenormalan. Secam se da je skakao po brdima ko od sale, pa je morao da se vraca.
Sta pije, to je vec drugo pitanje, ali ocito je da se njemu najbolje prima  :facts:

"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15030
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Biciklizam - Blog by Karala
« Reply #279 on: July 08, 2013, 08:55:39 pm »
Frum pije isto što i ostali, nije on alhemičar. Videćemo da li može da izdrži do kraja. Teoretski, potrebno je da ga ekipa podrži protiv Šleka, Kontadora i Valverdea. Praktično, videćemo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.