Author Topic: PITANjA - Glupa i ina...  (Read 590991 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15030
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #490 on: January 13, 2012, 01:04:35 pm »
Ja sam isto hteo da radim neku varijantu 180 x 210 x 80, dvoja vrata, od jednih sam dobio okvirnu ponudu za 750€, a drugi su mi preko telefona rekli da plakar tih dimenzija ne mož' da bude ispod 500€ da jebe orla u letu (što bi rekao Branko Ćopić), a da bi verovatno bio i dosta više u zavisnosti od broja polica i fioka.

Tako da, cena koju ti je čovek rekao sounds legit.
Hvala Zujo. Pitao sam još par ljudi i neke majstore. Svuda sam dobio slične informacije, pogotovo za ovo što je hoću da radim. SUS, ako me izađe ispod 1k trebalo bi da budem srećan.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline architect

  • Starter
  • **
  • Posts: 209
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #491 on: January 13, 2012, 01:29:02 pm »
@SBK

plakar tih dimenzija trebalo bi da bude upravo izmedju 800-1000€....

meni upada u oci dubina tvog plakara.... od 50cm sto je malo za klizni plakar....komotna i preporucena dimenzija za plakare sa kliznim vratima je 70cm....iz razloga sto okov/sine za klizna vrata oduzimaju od ormara 10-tak cm tako da ostaje svega nekih 40cm u tvom slucaju sto bas nije dovoljno za vesalice..... ja kuci imam 60cm i odustao sam od kliznih vratiju na plakaru u hodniku.....

inace sto se materijala tice za neku kvalitetniju ivericu (egger) krece se u proseku od 1200din po m2

http://www.lamex.rs/media/download/CENOVNIK.xls?idstr=4

pa ako ti se da mozes da izracunas na osnovu povrsine koliko te kosta materijal....naravno + jos okov za klizna vrata....

e sada stolari obicno uzimaju od 40% pa navise od cene materijala.......

Offline matteus

  • Starter
  • **
  • Posts: 383
  • Andre Woodson's Right Arm
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #492 on: January 13, 2012, 01:54:20 pm »
ja sam baš juče dobio ponudu za plakar - 200x240 cm, 550€. I to sam popustom od 20%, inače je 700€.

ali mislim da skuplje od toga ne može, pošto sam ovde gledao : http://www.garmann.rs/
Nenad Čanak štapom bije Kristijana Karembea.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15030
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #493 on: January 13, 2012, 02:00:13 pm »
@SBK

plakar tih dimenzija trebalo bi da bude upravo izmedju 800-1000€....

meni upada u oci dubina tvog plakara.... od 50cm sto je malo za klizni plakar....komotna i preporucena dimenzija za plakare sa kliznim vratima je 70cm....iz razloga sto okov/sine za klizna vrata oduzimaju od ormara 10-tak cm tako da ostaje svega nekih 40cm u tvom slucaju sto bas nije dovoljno za vesalice..... ja kuci imam 60cm i odustao sam od kliznih vratiju na plakaru u hodniku.....

inace sto se materijala tice za neku kvalitetniju ivericu (egger) krece se u proseku od 1200din po m2

http://www.lamex.rs/media/download/CENOVNIK.xls?idstr=4

pa ako ti se da mozes da izracunas na osnovu povrsine koliko te kosta materijal....naravno + jos okov za klizna vrata....

e sada stolari obicno uzimaju od 40% pa navise od cene materijala.......
Da, pogrešio sam sa dimenzijom. Neću da idem ispod 60cm.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #494 on: January 13, 2012, 02:30:25 pm »
Mislim da sam cuo na TV-u neku reklamu za Beotel, potrazi po netu, trebalo bi 6Mb za 1400, tako nesto...

Beotel ima akciju do kraja januara.
1,5 mbit - 990 din - 12 meseci ugovor
4 mbit - 1000 din - 18 meseci ugovor
6 mbit - 1445 din- 24 meseci ugovor

Ja sam uzeo ovaj srednji jer mislim da je najisplativija opcija.

Dobro je ovo. Hvala obojici :)
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #495 on: January 13, 2012, 03:39:49 pm »
@ SBK

Ja sam skoro radio nacrt za neki regal/tv policu sto sam hteo da pravim i samo materijal u jeftinijoj varijanti bi me izasao oko 250 evra. Manje materijala bi mi trebalo i manjih je dimenzija nego ovo tvoje i plus ne bih placao majstorima jer sam planirao sam da ga pravim.

Nisam siguran, ali mislim da je kvadrat iverice oko 400 rsd, dok su ploce od 750 rsd pa na gore, zavisi od boje i debljine, kantovanje je od 25 rsd/m do 100, zavisi od debljine trake.
Najlakse ti je da nacrtas sta hoces, vidis koliko ti kog materijala treba i sam izracunaj. Naravno, nepoznata je kolko ce da te klepne majstor preko

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #496 on: January 13, 2012, 05:14:12 pm »
Ako pravite nesto od iverice imam momka da vam preporucim, saradjuje sa zip univerom ima dosta iskustva i ima super cene. Neretko se desavalo da sa sve prevozom iz Uzica da znacajno bolju ponudu i radi stanove i kuhinje po Beogradu.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #497 on: January 13, 2012, 05:28:15 pm »
Ako pravite nesto od iverice imam momka da vam preporucim, saradjuje sa zip univerom ima dosta iskustva i ima super cene. Neretko se desavalo da sa sve prevozom iz Uzica da znacajno bolju ponudu i radi stanove i kuhinje po Beogradu.
Koja firma?

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2411
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #498 on: January 13, 2012, 05:32:55 pm »
kakva kradja na tim plakarima... ju ju ju... jos malo pa mozes da kupis celu spavacu/dnevnu sobu po ceni jednog plakara...

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #499 on: January 13, 2012, 05:38:06 pm »
Pa nece ti nista znaciti ime, jer koliko znam za te usluge i nema firmu, mislim da on preko firme i racuna radi samo kad musterija to zahteva iz razloga placanja itd, ali firma mu je za druge potrebe, ovo se obicno radi po preporuci 'na crno', ili lazno belo, ako me razumes. Njih 3-4 su u ekipi i cepaju. Meni su radili na Zlatiboru namestaj za pola kuce i u Beogradu stan, sve po meri od nule.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15030
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #500 on: January 13, 2012, 05:49:45 pm »
kakva kradja na tim plakarima... ju ju ju... jos malo pa mozes da kupis celu spavacu/dnevnu sobu po ceni jednog plakara...
U formaideale salonu možeš da kupiš celu spavaću sobu za tu cenu i još da ti ostane za more u septembru, al je neću takvu spavaću sobu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Palmer

  • Starter
  • **
  • Posts: 250
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #501 on: January 23, 2012, 08:15:20 pm »
avcom kds jel valja ich?paketi i tako to?bilo koji info je kul  :) na novoj sam adresi, u zgradi ima ovo pa jel moram kod njih ili je mogu da biram? do sad se nisam bavio ovim pa nista ne znam :/
:rofl: :rofl: :rofl:
Malo je ruznjikava, ALI IMA DOOOOBRU DUSU  :1:

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #502 on: January 23, 2012, 09:28:27 pm »
ja sam na avkomu, kablovska full, nikad problema nekih vecih, 74 kanala, ima espn sto je najbitnije, kosta 600 i neki dinar, internet je bilo malo problema mesec dana dok nisu resili, sad fercera kao u bajci, potpisao sam ugovor za net pa mi dupliraju brzinu 16/2, ono, odes pisas skine se dvd

Nejde brze...

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #503 on: January 24, 2012, 12:41:07 am »
ja sam na avkomu, kablovska full, nikad problema nekih vecih, 74 kanala, ima espn sto je najbitnije, kosta 600 i neki dinar, internet je bilo malo problema mesec dana dok nisu resili, sad fercera kao u bajci, potpisao sam ugovor za net pa mi dupliraju brzinu 16/2, ono, odes pisas skine se dvd

Jes' bio skoro do doktora? Mislim za često mokrenje uvek ima leka...  :cackalica:

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #504 on: January 24, 2012, 10:46:05 pm »
Šta se desilo sa RapidSerbia.com? Kada odem tamo, pojavljuje se defaultna stranica web servera. A inače juče sa fileserve-a nije moglo da se skida ništa.

Da se nisu svi uzentali zbog ovog što se dešava Dotcomu?
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #505 on: January 24, 2012, 11:20:56 pm »
Šta se desilo sa RapidSerbia.com? Kada odem tamo, pojavljuje se defaultna stranica web servera. A inače juče sa fileserve-a nije moglo da se skida ništa.

Da se nisu svi uzentali zbog ovog što se dešava Dotcomu?

Meni radi ok, sad sam usao da proverim

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4320
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #506 on: January 24, 2012, 11:27:40 pm »
hmmm... čudno... kad idem preko shortcuta ili direktno ukucam rapidserbia.com, neće da mi otvori. a kad sam iz history-ja otišao direktno na stranicu nekog topica kojeg sam gledao pre xy meseci, otvorilo mi je normalno...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #507 on: January 25, 2012, 07:14:44 am »
Treba mi kesovana verzija jednog sajta, tj foruma, sa kraja septembra. Kom sajtu da se obratim za taj problem ?

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #508 on: January 25, 2012, 09:29:32 am »
pa umm... pa tvoj racunar kupi kes, to sam vremenom

Nejde brze...

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #509 on: January 25, 2012, 09:39:38 am »
ipak, možeš probati ovde, ako imaš sreće.
http://www.archive.org/web/web.php

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #510 on: January 25, 2012, 03:27:43 pm »
Nista iz 2011, nazalost. :D Hvala!

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #511 on: January 25, 2012, 07:05:14 pm »
Jel imao neko iskustva sa kupovinom mobilnog preko oglasa, za oko 20% nizu cenu od regularne? Na sta treba da vodim racuna, da mi ne bi uvalili neko govno koje posle nece da radi?

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21050
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #512 on: January 25, 2012, 07:32:58 pm »
Jel imao neko iskustva sa kupovinom mobilnog preko oglasa, za oko 20% nizu cenu od regularne? Na sta treba da vodim racuna, da mi ne bi uvalili neko govno koje posle nece da radi?

Verovatno ima veze koji je oglas... :)

Offline hicpra

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 683
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #513 on: January 25, 2012, 08:31:58 pm »
ja sam kupio samsung galaxy s preko oglasnika..

lik mi dofurao mob..otvorio ga ispred mene, upalili smo ga i tek sam ga onda platio..

e sad, kod dostave poštom tu već mozes ocekivati zapakiranu ciglu :D

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #514 on: January 29, 2012, 12:02:57 am »
pitanja za staju (i ako jos neko zna):
- sta je liberalni kapitalizam?
- sta je neoliberalni kapitalizam?
- kako se ta dva sistema ogledaju kroz ekonomiju?


prakticne primere molicu kolega. fala.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #515 on: January 29, 2012, 03:12:37 pm »
nešto mi se pojebao windows, pri svakom restartu i dizanju sistema traži mi aktivacioni kod...
win 7 je u pitanju, 64bit verzija...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21050
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #516 on: January 29, 2012, 03:17:44 pm »
nešto mi se pojebao windows, pri svakom restartu i dizanju sistema traži mi aktivacioni kod...
win 7 je u pitanju, 64bit verzija...

Traži torente za win 7 activator...

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #517 on: January 29, 2012, 03:23:54 pm »
pitanja za staju (i ako jos neko zna):
- sta je liberalni kapitalizam?
- sta je neoliberalni kapitalizam?
- kako se ta dva sistema ogledaju kroz ekonomiju?


prakticne primere molicu kolega. fala.


haha ajde dobro...   :lol:

Hm, ovo baš ne mogu da ti objasnim u 2-3 reči, pošto je ovo dosta vezano za istoriju i poglede na ekonomiju kroz nju...  ;)
Otkucam čim budem za nekom stabilnijom tastaturom.  :)

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #518 on: January 29, 2012, 04:25:20 pm »
Traži torente za win 7 activator...
ne vredi, neće da mi pokrene ni jedan od tih programa, critical error izbacuje.
drugar mi je dao neki win7 loader sa istom namenom program, ni to neće
reinstall sistema mi ne gine.., verovatno je windows pokupio nekog smeća
nod i malware antibytes ne nalaze ništa

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21050
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #519 on: January 29, 2012, 04:48:52 pm »
ne vredi, neće da mi pokrene ni jedan od tih programa, critical error izbacuje.
drugar mi je dao neki win7 loader sa istom namenom program, ni to neće
reinstall sistema mi ne gine.., verovatno je windows pokupio nekog smeća
nod i malware antibytes ne nalaze ništa

Bem li ga... Meni se to jednom desilo ali nikakav problem nisam imao sa aktivatorom... :hm:

Nemaš uključen system restore?

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #520 on: January 29, 2012, 05:23:01 pm »
run as admin taj activator exe ?

Nejde brze...

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #521 on: January 29, 2012, 08:50:47 pm »
pitanja za staju (i ako jos neko zna):
- sta je liberalni kapitalizam?
- sta je neoliberalni kapitalizam?
- kako se ta dva sistema ogledaju kroz ekonomiju?


prakticne primere molicu kolega. fala.


Da bi ti ovo najbolje objasnio malo ću se osloniti na istoriju tj. hronologiju pravaca u međunarodnoj ekonomiji:
Ima više, ali su ovo neki od osnovnijih pravaca:
1. MERKANTILIZAM
2. LIBERALIZAM
3. PROTEKCIONIZAM
4. INTERVECIONIZAM
5. NEOPROTEKCIONIZAM
6. NEOLIBERALIZAM


1. MERKANTILIZAM (16. - 18. veka)
Merkantilizam se odnosi na period stvaranja nacionalnih država. Sistem spoljne trgovine posmatra sa stanovišta prometa (trgovanja - više trgovanja, više para i bogatstva). Bogatstvo se meri količinom plemenitog metala (zlata, srebra...ali težina je na zlatu). Mišljenje je da se bogatstvo jedne zemlje jedino može uvećati jedino ako druga zemlja osiromaši (ovo možeš gledati i sa individualne tačke gledišta - ja se jedino mogu obogatiti na račun osiromašivanja drugih). Taj period je karakterističan za stvaranje bogatih flota "kompanija" (Holandsko Istično-Indijska, Engleska Istično-Indijska, Engleska Zapadno-Indijska).

2. LIBERALIZAM (19. vek)
Teorija i politika koja se zalaže za slobodnu trgovinu. Tada se i javlja procvat međunarodne trgovine i nastanak svetskog tržišta.
Karakterišu ga 3 industrijske revolucije:
1) Primena znanja na alatke (parna mašina James Watt)
2) Primena znanja na rad (Taylor-ova revolucija, menadžeri znaju ko je čovek da ne mudim mnogo)
3) Primena znanja na znanje (posle II Svetskog rata postaje glavni faktor)
Ovde se posmatra više aspekt proizvodnje a ne prometa (trgovine). Javlja se transortna revolucija: Prokopava se Suecki kanal, razvija se železnička infrastruktura, brodovi itd. 'LAISSER FAIRE - LAISSER PASSE' (ovo zna :foldi: šta znači :D ), inače sleng u ekonomiji koji se tumači "pustite da stvari idu svojim tokom" tj. nema uplitanja države u sveri ekonomije i sve treba prepustiti privatnoj inicijativi i preduzetništvu.
Ovaj period još karakteriše koncentracija proizvodnje i centralizacija kapitala.

3. PROTEKCIONIZAM
Teorija i praksa je usmerena na zaštitu i razvoj mlade industrije (pod njom se karakterišu idustrijske grane koje će za period do max 30 godina ubijati ozbiljnu kintu i biti nosilac ekonomije države). Ovaj period su obeležili ratovi I i II Svetski rat koji utiču na to da se zemlje silnu kintu ulažu u vojnu industriju, vrše zaštitu svojih ekonomija preko carina gde sva kinta od carinjenja se preliva u vojnu mašineri itd. 1929. godine dolazi do "Velike ekonomske krize - Velike depresije" gde dolazi do kraha svetskog tržišta, prestaje važenje 'Zlatnog standarda' i nema kretanja kapitala po svetu.

4. INTERVENCIONIZAM (1929.)
1929. se pojavljuje Džon Majnard Kejnz koji se zalaže za uvođenje intervencije države u sveri ekonomskih odnosa - država drži konce u ruka i diktira pravila igre (taj pravac se zove 'Kenzijanizam'). Naglasak je na spoljnoj ravnoteži (ravnoteža platnog bilansa), unutrašnjoj ravnoteži (stabilnost cena, mala nezaposlenost). Država kontroliše: domen investicija, uvodi necariske mere, pojavljuju se javni radovi i meša se u domen fiskalne (poreske) i monetarne (budžetske) politike. To bi bilo u kratkim crtama u vezi sa Intervencionizmom.

5. NEOPROTEKCIONIZAM
Vezuje se za krizu 1973. godine, koji svoje karakteristike ispoljavao kao i Protekcionizam samo u nešto "savremenijem odelu" od njega, da ne dužim mnogo.

6. NEOLIBERALIZAM
Mlađi brat Liberalizma, ali prilagođen trenutnim situacijama. On se protivi uplitanju države u sveri ekonomije, protekcionizmu, restriktivnoj fiskalnoj politici (borba protiv velikih poreskih nameta). To je zapravo pravac Tačerizam (Britanci) i Reganizam (Ameri).



E sada ne znam kako bi ti na najbolji način objasnio na nekom primeru. . . široka je ovako da krenem.
Bolje me pitaj nešto određeno pa da ti na tome objasnim.  :)

Offline hicpra

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 683
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #522 on: January 29, 2012, 09:36:03 pm »
negdje sam da je čile vrhunski primjer rođenja neoliberalizma..

da je zapravo milton friedman dobio čile kao pokusnog kunica za svoje ideje..

nakon sto je SAD pomogao pinochetu da svrgne allendea s vlasti, pinochet se pobrinuo za narod i uspostavio policijsku drzavu..sve sto se moglo privatizirati je privatizirano sto je uzrokovalo ogroman gospodarski rast..

stvorila se idealna situacija potpuno slobodnog trzista i naroda koji nije smio, niti je mogao prigovoriti na bilo kakve ekonomske poteze svoje vlade..

to je naravno najvise odgovaralo SAD-u, jer im je prijetilo ono sto im se danas dogada u venezueli i boliviji gdje su poglavice sve nacionalizirale..

(ispravi me netko ako sam nesto pogrijesio :D )

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #523 on: January 29, 2012, 09:40:59 pm »
Parhiću, nabo si ga da bolje nisi mogao...   :cheer:

Offline hicpra

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 683
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #524 on: January 29, 2012, 10:18:40 pm »
ipak se isplati gledati dokumentarce o teorijama ekonomskih zavjera..sjetio sam se da sam to gledao u nekom dokumentarcu tipa "inside job"..

btw, tko to nije pogledao, svakako preporucam :)