Author Topic: PITANjA - Glupa i ina...  (Read 590265 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1155 on: October 24, 2012, 10:16:40 pm »
Moja ljepotica  :wub:


Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1156 on: October 24, 2012, 10:17:49 pm »
Posto grajndujem poker online dosta trazio sam ljudsku stolicu takodje da kupim a da potraje, i plus da bude udobna za dugo sedenje. Aeron jeste top of the line ali realno preteruju sa cenom, ne vredi to tih para.

Realno i za 200e je tesko naci nesto ljudski, ja sam uzeo ovo i prezadovoljan sam evo 18 meseci za sada.

http://www.anaks-namestaj.com/fotelje

Ovu iNet imam ja. Ova Oops mi se najvishe i svidjala ali je bila oko 40k tada. Imaju shirok rang cena a bas su dobre...

Ladno si to kupio kad ima "Niška" stolica i to 2 vrste  :blink:

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1157 on: October 24, 2012, 10:53:02 pm »
Obzirom da imam 93 kg, tj duplo sam lakši od tebe, onda mogu da uzmem u obzir ovaj predlog. Ne vidim cene, ali kapiram suštinu. Hoću da uzmem nešto što ću da budem siguran da će da traje, ali ne bih da dam 800€, ako za 200€ imam stolicu koja može ladno da odradi 5 godina, pa onda kupim novu posle 5 godina. Vidim da može relativno lako i da se dođe do njih. Bio u BG u ponedeljak, možda dođem ponovo ovih dana. Sigurno ću da iskoristim priliku.

Kazem ti ako mene moze da izdrzi stolica sa mojih 115 vec godinu ipo maltretiranja teskog svakog dana, plus krivljenja i sl. onda ce za tebe biti mala maca.

Ova sto sam ja uzeo je tada bila 31 hiljadu ali imaj u vidu i da je euro bio nizi tada, tako da je sada sigurno skuplja nesto. Mozda ti na prvi pogled deluje malo tvrda kad sednes, ali to je samo trip, extra je udobna.

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1158 on: October 24, 2012, 11:20:36 pm »
Kara mija...  :) 200€

PS: Možda liči da je kao slaba, ali je čvrsta i teška u 3 lepe materine

O udobnosti ne želim da pričam...  :wub:


Offline architect

  • Starter
  • **
  • Posts: 209
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1159 on: October 25, 2012, 12:09:52 am »
http://www.officeline.co.rs/kancelarijske-stolice-i-fotelje/novi-modeli/o141-wau-radna-ergonomska-stolica

imamo jednu Aeron i 3 ovakve (u belo-sivoj varijanti) u kancelariji i zadovoljni smo...nisu herman miller ali su dobre

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1160 on: October 25, 2012, 09:36:53 am »
http://www.blazeks.rs/images/stories/documents/blazeks_stolice2010.pdf

Mi skoro na poslu dobili B7100, ja zadovoljan, s obzirom da u njoj provodim i vise od  osam sati.

Ne znam cenu, imas ih i u Kragujevcu, pa mozda mozes i do tamo da skoknes ako ti je daleko Bgd.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15030
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1161 on: October 25, 2012, 05:15:31 pm »
Hvala svima. Nisam baš za varijantu fotelje, već nečega što ide do pola leđa i sa minimalno plastičnih detalja. Pogledaću na ovim adresama da li ima nečega zanimljivog.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1162 on: October 31, 2012, 08:27:37 pm »
Zna li neko kolko kostaju polovna sedista za auto?
Upropastio sam zadnja sedista (uvukla motorno ulje), sad sam vratio sa dubinskog, ali mislim da nije bas najbolje izvuceno iako je covek radio 5-6 puta... Manje vise sto su ostale fleke, ali se bojim da ne izbije vremenom ulje opet na povrsinu

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1163 on: October 31, 2012, 09:01:56 pm »
za koji auto ?

Nejde brze...

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1164 on: October 31, 2012, 09:37:25 pm »
Zna li neko kolko kostaju polovna sedista za auto?
Upropastio sam zadnja sedista (uvukla motorno ulje), sad sam vratio sa dubinskog, ali mislim da nije bas najbolje izvuceno iako je covek radio 5-6 puta... Manje vise sto su ostale fleke, ali se bojim da ne izbije vremenom ulje opet na povrsinu

Bolja varijanta ti je presvlacenje sedista. Tesko da ces naci polovno a da je povoljno i da je ocuvano vr' ovako sam biras boju i materijal i bude kao novo.

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1165 on: October 31, 2012, 09:51:05 pm »
Seat ibiza 2003.

Pa razmisljao sam da uzmem presvlake, to bi resilo problem fleka, ali ako je ostalo jos ulja u sundjeru, kao sto mislim da jeste, onda ce vremenom opet da izbiju fleke i opet ce nekome da upropasti pantalone

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1166 on: October 31, 2012, 09:53:00 pm »
Brate kad presvlacis sedista, menjas i sundjer! Naravno to je opciono, al kad radis ljudski odradi. Jbt pravi si profesor.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15030
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1167 on: October 31, 2012, 10:08:36 pm »
Ja sutra mogu da se raspitam koja ti je najbolja varijanta, pa javljam.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1168 on: October 31, 2012, 10:14:31 pm »
Ja sutra mogu da se raspitam koja ti je najbolja varijanta, pa javljam.

Ne pricamo o tebi vec o sundjeru u sedistima alo

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1169 on: October 31, 2012, 10:21:56 pm »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15030
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1170 on: October 31, 2012, 10:28:21 pm »
Ne zajebavajte čoveka, stvar je ozbiljna. Presvlake s likom sunđera mu sigurno neće pomoći.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1171 on: October 31, 2012, 10:35:58 pm »
a taman je rešio farbu sa limarije

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1172 on: October 31, 2012, 11:34:42 pm »
Pablo komplikator. Najbolje da proizvede covek sedista. :D Uhvati se telefona i zovi redom, glavu eura moze da kosta, mozda i manje. Celi enterijeri su odlazili za 400-500, ubij im cenu...

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1173 on: November 01, 2012, 12:27:01 am »
Al' stvarno, kolka se steta napravi na glupost... Neverovatno da ispari ceo litar ulja, ne da se prospe, nego ispari kroz zatvorenu ambalazu i da sve upije sediste... Tek kad sam skinuo sedista video sam koliki je haos. Pojaseve mogu da bacim...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15030
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1174 on: November 01, 2012, 04:46:08 pm »
Ovako. Najjeftinije rešenje je da sedišta obložiš kvalitetnim celofanom, a zatim staviš presvlake. Sunđere ćeš teško da zameniš, jer se u kola stavljaju presovani, koje kod nas koliko znam niko ne pravi. Kolega je skoro prodao Hondu Prelude, doduše dosta stariju od tvoje Ibice. Kupac je zamenio komplet sedišta (prednja i zadnju klupu) za 60€. Ne znam koliko sam pomogao, ali možda maš neku predstavu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15030
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1175 on: November 01, 2012, 05:39:18 pm »
Kako stoji baka inteza, što se tiče sigurnosti? Razmišljam da prebacim dečije pare tamo :hm: Koji je to fazon sa povećanjem kamate u funtama? Da neće neka mutljavina da padne, tipa da funta oslabi sledeće godine ili tako nešto?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1176 on: November 01, 2012, 05:54:34 pm »
sace staja da ti uradi projekcije kretanja kursa funte za kompletnu sledecu petoljetku


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1177 on: November 01, 2012, 07:36:30 pm »
ja koliko znam funta tezi da bude 1:1 sa eurom, politika je ubija koliko cujem od mojih prijatelja iz Engleske, mozda je bolje da prebacis u jure, e sada opet jos bolje da odes do banke pa da se raspitas iz prve ruke nego ovde na forumu. Intesa je najjaca banka i najsigurnija, zatim su tu komercijalna, prokredit i rajfajzen dok ostale nesu ni za kurac, a i ove poslednje 3 sto sam naveo su za dobro razmisliti.

Jel si razmisljao nesto u pravcu zivotnog osiguranja? ne znam sa kojom cifrom raspolazez niti sta planiras za klince (skola ili za nedaj boze da im se nadje), ili ako je ok suma mozda neka nekretnina koja za nekoliko godina moze da uveca parice...

 

Nejde brze...

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1178 on: November 01, 2012, 07:54:27 pm »
Ovako. Najjeftinije rešenje je da sedišta obložiš kvalitetnim celofanom, a zatim staviš presvlake. Sunđere ćeš teško da zameniš, jer se u kola stavljaju presovani, koje kod nas koliko znam niko ne pravi. Kolega je skoro prodao Hondu Prelude, doduše dosta stariju od tvoje Ibice. Kupac je zamenio komplet sedišta (prednja i zadnju klupu) za 60€. Ne znam koliko sam pomogao, ali možda maš neku predstavu.

Hvala puno na odgovoru, vidis, ovo sa celofanom nije losa opcija ako ne nadjem sadista po razumnoj ceni.

Sto se tice Inteze, ja sam vec godinama kod njih i nikad nisam imao ni jedan problem. Mada, odbio sam sve one kreditne kartice, dozvoljene minuse i slicno sto su mi nudili

Offline matteus

  • Starter
  • **
  • Posts: 383
  • Andre Woodson's Right Arm
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1179 on: November 01, 2012, 08:35:16 pm »
@ Sunđer Bob, apropo stolice :jedan predlog : na ćošku Tadeuška Košćuška i Cara Dušana ima radnja koja ima ok izbor stolica. U principu, valjaju kineske stolice radjene za EU tržište. Ja sam pre 4-5 godina tamo pazario za cca 120€ jednu kancelarijsku, i ne mogu da se požalim.

Doduše, ja sam neuhranjen, jedva 85kg imam  :sick
Nenad Čanak štapom bije Kristijana Karembea.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1180 on: November 01, 2012, 08:47:37 pm »

Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15030
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1181 on: November 01, 2012, 08:56:53 pm »
ja koliko znam funta tezi da bude 1:1 sa eurom, politika je ubija koliko cujem od mojih prijatelja iz Engleske, mozda je bolje da prebacis u jure, e sada opet jos bolje da odes do banke pa da se raspitas iz prve ruke nego ovde na forumu. Intesa je najjaca banka i najsigurnija, zatim su tu komercijalna, prokredit i rajfajzen dok ostale nesu ni za kurac, a i ove poslednje 3 sto sam naveo su za dobro razmisliti.

Jel si razmisljao nesto u pravcu zivotnog osiguranja? ne znam sa kojom cifrom raspolazez niti sta planiras za klince (skola ili za nedaj boze da im se nadje), ili ako je ok suma mozda neka nekretnina koja za nekoliko godina moze da uveca parice...

 
Komercijalnu izbegavam. Svaki mesec je dokapitalizuju. Posle lošeg iskustva sa Agrobankom, pored državne banke ne želim ni da prođem. Doduše, u Agro sam držao pare 18 meseci i izvuko se na vreme maja. Rajfajzen ima najmanje kamate, pa mi nije zanimljiva. Sada držim pare u AIK-u. Deo ću da ostavim, deo na drugo mesto. Nisu neke pare, al meni su mnogo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline matteus

  • Starter
  • **
  • Posts: 383
  • Andre Woodson's Right Arm
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1182 on: November 01, 2012, 11:20:54 pm »

 ::)

nemoj da se foldingišeš tu, mrzelo me da prebacujem na FR tastaturu :D
Nenad Čanak štapom bije Kristijana Karembea.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21050
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1183 on: November 01, 2012, 11:34:05 pm »
nemoj da se foldingišeš tu, mrzelo me da prebacujem na FR tastaturu :D

On to apropo ovoga :D
http://www.endzone.rs/extrapoint/index.php?topic=43.msg43252#msg43252

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1184 on: November 03, 2012, 12:47:23 pm »
Kako stoji baka inteza, što se tiče sigurnosti? Razmišljam da prebacim dečije pare tamo :hm: Koji je to fazon sa povećanjem kamate u funtama? Da neće neka mutljavina da padne, tipa da funta oslabi sledeće godine ili tako nešto?


Stoje solidno... ovo i nije bila neka godina za biznis... stabilni jesu, derači po pitanju kartica tante-manete usluga jesu. Uglavnom ocena: 4/4+


Ma koga boli kurac da li je neko stabilan ili ne stabilan... Pa ljudi ne držite vi u Bankama 200/300.000 evra pa da strepite ako rikne (kao npr Agrobanka) Banka pa da strepite za ostatak koji ne pokriva Agencija za Osiguranje Depozita. Ako hoćete fine kamate za solidno vreme birajte Banke koje su "u kurcu" (doduše u Srbiji je malo šta a da nije u govnima), jer te banke se trgaju za Klijente i depozite i nude fine kamate na neko kratko vreme.

Evo moj primer iz života primenio sam ga pre par meseci...
Spletom okolnosti dobio sam par hiljada evra - neka zaostavština od prodaje nekretina gde je bilo dosta naslednika pa se nije mogla zadržati u jednom komadu (iako sam veliki protivnik prodaje nekretnina u današnje vreme jer su cene shit, isplivao je srpski mentalitet u familiji pa se zarad "mira u kući" moralo prodati)... uglavnom odvojio sam deo para u pokupovao sam neke stvari, a ostatak u Banku... E sada koju Banku?! Lepo seo za komp, na net otvorio sajtove od 5-10 "naših" Banaka i lepo pregledao sve opcije šta nude i pod kojim uslovima... od njh 10, došao sam do njih 2 koje su "zanimljive", o od te 2 (Erste i Volks)... odaberem VolksBanka je su im kamate na oročenu štednju ako mogu tako da kažem bile smešno visoke i to sam iskoristio... Uglavnom isplatilo mi se. :)

Dakle zaključak je da držite pare po uslovima da se solidno ukamaćuju... kada se skupi određena svotica novca treba dobro videti koji duži aranžman u Banci uzeti što se tiče štednje... ali kao neko ko je i u vodama Osiguranja preporučujem ovo što je spomenuo Zokisha... Jeste specifično ali ta kombiacija Osigruanja/Štednje dobro dođe... Sve zavisi od ličnih potreba i zamisli... :)

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1185 on: November 06, 2012, 12:25:34 pm »
Zna li neko da li postoji u nekoj banci mesec stednje? Devojka drzi neku crkavicu u banci ali joj je rok dospeca takav da je prosla nedelja stednje... Uopste koja banka daje najbolje uslove za stednju za kraci rok (do godinu dana).

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1186 on: November 06, 2012, 12:44:26 pm »
Nidzge uznapredovao u porodicnoj hijerarhiji od obicnog haus majstora do finansijskog konsalting menadzera
jadna ta devojka  :(


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1187 on: November 06, 2012, 12:58:43 pm »
Zna li neko da li postoji u nekoj banci mesec stednje? Devojka drzi neku crkavicu u banci ali joj je rok dospeca takav da je prosla nedelja stednje... Uopste koja banka daje najbolje uslove za stednju za kraci rok (do godinu dana).


 :bigfunny: :bigfunny: :bigfunny:

PS: Matori... suviše olako shvataš Banke u zemlju Szerbiji  :svi:

PS: Pa lepo otvoriš par sajtova Banaka odeš na štednju vidiš uslove koji ti najviše odgovaraju i to je to...  :facts:

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1188 on: November 06, 2012, 01:04:11 pm »
Ja procitah ovo pa sam zato i pitao:

Nedelja štednje, koja počinje 31. oktobra i traje u prvoj nedelji novembra po pravilu budi veliko interesovanje štediša. Često se zbog imidža poslovnih banaka, ali i konkurentske borbe, nedelja štednje pretvori u mesec štednje.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #1189 on: November 06, 2012, 01:51:46 pm »