Ostalo > Prodaja i Razmena

NFL narucivanje online

<< < (3/7) > >>

Iceman:

--- Quote from: Sundjer Bob Kockalone on August 20, 2013, 06:08:45 pm ---Carina se plaća preko 50€ vrednosti robe, pdv skoro uvek. Na carinu natovari i troškove špedicije.

--- End quote ---
U ovim slucajevima, sitnih porudzbina za licnu upotrebu, carina se placa na vrednost robe+transporta a i pdv. Kada se ne carini ne placa se pdv, niti ima troskova spedicije. A i kada se placa ti troskovi nisu vredni pomena.
U svakom slucaju za sve vece cifre pozeljno je napraviti dogovor sa prodavcem, pa i sa prodavnicom jer znaju to da rade, da posalju robu kao fizicko lice na ime poklona i male vrednosti. Alternativno dobro resenje je da neko koga imate u USA ili gde vec kupi, obicno sa fraj ili smesnim sipingom, a onda najjeftinijom avio postom posalje za Srbiju, sto zna da bude daleko jeftinije nego postanske tarife koje nude prodavci. Naravno tada ce posiljalac vas prijatelj da pocepa original pakovanje i da stavi da je posiljka poklon sa smesnom vrednoscu.
Treca varijanta, koja bi trebalo da radi a provereno ne radi, je da prodavnica posalje robu kao reklamni uzorak. Tada bi trebalo da ne postoji carina ali cak i sa malom vrednoscu paketa carina koristi neku nominalnu vrednost, cesto realnu MP cenu,  takve posiljke i opusteno carini robu.

Sundjer Bob Kockalone:
Ne plaće se pdv i carina na transport, samo na robu. Teško da će ozbiljni prodavci da menjaju bilo kakve račune. Nije tačno da su carinici veverice i da možeš da uvoziš stvari na foru brata iz nemačke, ili polovne robe. Sve zavisi ko se zapadne da gleda i kako je raspoložen, ali teško prolazi.

Iceman:
Mozda ako je nesto promenjeno, do vrlo skoro si morao da saberes transport da bi dobio osnovicu. Ne znam odakle ti ovo drugo. U krivu si, 100.00%. I u teoriji i u praksi.

Sundjer Bob Kockalone:
Misliš da će fudbalfanatici da ti menjaju cenu robe i šalju kao poklon?

Iceman:
Mislim da si na granici da ti se ne odgovori. Takodje mislim da ce Safet, ako ne kupuje Lombardi trophy, uspesno i bez bojazni izbeci carinu i porez, u daljem tekstu uvozne dazbine, ako mu prodavnica izadje u susret, ili u slucaju da nece, ako mu pomogne neki prijatelj kao sto sam napisao. Ako mu napisu pravu vrednost od jedno 150 evra nece izbeci iste.
Inace, da, mnoge prodavnice i svi privatni prodavci blago vrdaju zakon da bi pridobili kupce, kako 0.02 promila iz Srbije, tako i nekoliko procenata iz drugih, ozbiljnih zemalja.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version