Author Topic: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.  (Read 6488 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« on: October 21, 2015, 04:13:02 pm »
složismo se da zbog okolnosti nećemo uvoditi neke izmene sledeće sezone, a 2017 ulazimo u drugu deceniju, pa pa probamo malo da unapredimo i osvežimo pravila. veći deo pravila se odnosi na početke lige dok je postojao limit od 14 igrača. pošto je to ukinuto, probao sam da malo i tweakujem neke sitnice.

konsultovao sam se sa pablom i lordom, kao najaktivnijim u tom "pravnom" segmentu lige,
kao i nidžgetom, za projekcije svih mogućih i nemogućih scenarija. on nije još sve preračunao, ali ubaciće se ovde. htedoh i omiljenog da cimam, imao je on dobrih ideja, ali i primedbi često, međutim mislim da će se pre uključiti ovako nego na PM.

kad smo kod omiljenog, on je najglasniji bio da ne valja pravilo "dogovorenih trejdova", tj. onih koji se realizuju nakn potpisa. ne sećam se argumenata, podsetiće nas sam.
tu nikako nisam uspeo da smislim nešto bolje od sledeće dve opcije:
0a - pomeranje trejdova tek od potpisa pa nadalje (više štete (posebno za nidžgetovo zdravlje) nego koristi)
0b - dozvoliti solo potpis. Tj. prosto obaviti trejd, jer ne vidim što bi ti neko branio da potpišeš igrača pre roka, i onda ga prodaš. Takođe ne treba naglašavati da se ta mogućnost ne koristi nevezano za trejd. Nema razloga da iko to uradi.
što se ovog tiče i pablo i lord se pitaju zašto dirati postojeće?
a pablo je još i prtiv B opcije, jer bi tako neki tim potpisao igrače za više od 185$.
doduše, ni u jednom momentu ne bi i probio cap


KEY DATES & DRAFT
1a. Rok za potpise 30. jun u ponoć (da bude bar nešto u off-season)
1b. par dana pred FA

2. FA – dve nedelje pre drafta, 10 dana + overbid (Y/N)

3. Draft – samo jedna ruki runda (Y/N)
Stim što bih eliminisao $ za „matore“, imam dve varijante:
3a. -    da važe ruki cene i za njih
3b. - uvesti obavezu rukija u 1. rundi
pošto će FA biti par dana pre, teško da će ostati neko vredan gubljenja rukija ionako.

samim tim možda je dobro promeniti cenovnik:
4a - važeći (10,9,8,pa onda po pola sve do 3,5)
4b - slično, ali cene brzo padaju malo dalje (10,9.....4,3, pa onda po pola 2,5; 2; 1,5; 1)
4c - striktno po pola, počeli bi sa 10, završili sa 4,5
4d - od 12 do 1, po 1$ manje.
4e - 10,9,8,7,6,5,4,4,3,3,3,3  - ili neka slična varijanta.

ODBRANA
pravilo od 3 obavezna se nije pokazalo baš najbolje. može se zloupotrebljavati.
ipak, ovo je suviše komplikovana tema, da nećemo "glasati" dok ne ispliva neko bolje rešenje od trenutnog

postoje dva potencijalna rešenja: a - primoravati na potpise, ili b - podsticati na iste
5a - IDP Salary floor (to je omiljeni prvi pomenuo)
dovoljno visok da se sačuva 3 dobra igrača, oko 30$ npr. to je šestina capa, a oni zauzimaju bar 1/3 rostera, da ne pomiljem da je to pola startera.
kao i trenutno, većina timova bi svakako ispunila uslov, ali ostali ne bi imali interes da potpisuju krševe samo reda radi. Pablo se zalaže da floor važi zajedno sa FA, između ostalog jer je realno da neki tim nema igrače koji vrede ili bi morao bolesne, a skupe da čuva)

5b niže cene IDP, npr. 75% ili da za njih multiyear popusti počnu već od 2.-3. sezone
ovde bi možda bilo malo komplikacija, ali rešio bih to retroaktivnim preračunavanjem ako treba.


FINANSIJE
Ovo sve važi od vremena kad smo imali limit od 14 igrača, ako smo rešili da idemo ka ukidanju, tj. već smo to uradili moramo malo manje biti strogi. Većina je već bila predlagana, ali u drugim okolnostima.

6a -   dozvoliti drop TAGovanom, ukoliko je isplaćen (mislim na čisto oslobađanje slota, ostao bi u g-docsu naravno). Ja uredno čuvam rajsa trenutno, i imam mesta, ali glupo je u principu.
6b -   Brisanje deada, ukoliko drugi tim POTPIŠE tog igrača
6c -   Trejdovanje bez para, samo zameniti igrače, a pare ostaju gde su za tu sezonu, ako neki igrač ima ugovor za dalje, od sledeće sezone ga plaća novi tim.
potpuno je u skladu sa ligom. nama su svi potpisi faktički unapred plaćeni za celu sezonu, a ovo je isto.

eto, čisto da vidite o čemu sve razmišljam, date neka svoja mišljenja o svemu i tako...
ko neće ne mora, naravno.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #1 on: October 21, 2015, 04:19:04 pm »
čitaću detaljnije posle ručka i kad dremnem malo, al čini mi se da se ono najbitnije ni ne spominje  :yawn:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #2 on: October 21, 2015, 04:27:14 pm »
pa to ti pomeni.


Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10715
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #3 on: October 21, 2015, 05:34:20 pm »
Dodao bih i ja nesto:

Da se u roku od 3 do 5 godina odradi totalni redraft lige.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4323
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #4 on: October 21, 2015, 07:08:42 pm »
Povećanje salary cap-a? svedoci smo da statistike iz godine u godinu divljaju?

Da se ubaci RB u flex slot?
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline fins fleet

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 565
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #5 on: October 22, 2015, 03:46:11 am »
5a mi je bezveze. 5b je bolje.

Kako bi tacno izveo 6b? Pretpostavljam da se odnosi samo na FA period u toku medjusezone i prve (dve) runde drafta, ne i na add u toku iste, tj da add nece biti automatski i potpis?

Omiljenovo pravilo je idiotsko. Nikshino takodje.


Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #6 on: October 22, 2015, 07:25:23 am »
6b. Naravno da sam mislio na normalne potpise.
Npr. Ti si potpisao quicka.  I plaćaš ga. A dobija pare i od mene jer sam ga izbacio u pola ugovora.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #7 on: November 04, 2015, 09:52:30 pm »
Jedva čekam da vidim šta Velja i Safet misle o ovim pitanjima  :hm:

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #8 on: November 16, 2015, 03:08:01 am »
0: PROTIV. Ne znam ni ja zasto bi ovde nesto menjali. "Dogovoreni" trejdovi postuju nase pravilo da samo igraci pod ugovorom mogu biti trejdovani, a takodje i koncept da ni jedan tim nece preci sallary cap.

1: PROTIV.

1a. Ako pomerimo da rok za potpise bude 30.jun, to ce znaciti da ce FA biti u julu kada je vecina ljudi na odmoru/moru.
1b. Zar nije sada rok za potpise par dana pred FA (trenutno je rok 13.jun dok FA period pocinje 15.juna)?

2: PROTIV. Pred draft su gotovo sve stvari poznate sto se tice igraca, tako da ce se znati na kog igraca bidovati. To dalje znaci da ce draft biti mnogo manje zanimljiv jer skoro nista kvalitetno nece ostati osim rukija.

3: PROTIV. Postoji dovoljno kvalitetnih ruki igraca da se odrade dve solidne runde.
3a. ZA. Ne vidim ni jedan razlog zasto ne bi veterani, koji se biraju u prve dve runde, imali istu cenu kao i rukiji. To bi takodje sprecilo paradoks da je 3. runda drafta "vrednija" od druge runde. Da ne pominjem sto bi moglo da se jos vise taktizira u FA periodu u nadi da ces npr. pokupiti nekog igraca za manje pare na draftu.
3b. UZDRZAN. Mada vise naginjem ka PROTIV. Treba ljudima dozvoliti sto vecu fleksibilnost. Ako zele da potrose pik prve runde na veterana zasto to sprecavati?

4: ZA. Definitivno treba promeniti cenovnik prve dve runde, mada ni jedan od postojecih predloga mi se ne svidja. Ono sto je po meni najlogicnije je da recimo razlika u ceni izmedju 1. i 2. bude veca nego izmedju 7. i 8., a ova veca nego izmedju 11. i 12. Dakle recimo sa hodom koji se uvek povecava za 0.2 (od 12. do 1. pika prve runde) cene bi bile ovakve:
1
1.2
1.6
2.2
3
4
5.2
6.6
8.2
10
12
14.2

5: PROTIV. Ovaj tip pravila mi je ubedljivo najgori. Ne vidim cemu nastojanje da se vestacki nametnu ogranicenja u vodjenju tima. Ako neko moze sa 10 WR u timu da osvoji titulu - super. Ako nekome odgovara da ne potpisuje defanzivne igrace, opet super. Pustite timove da sami odluce o svojoj taktici. Uz to, ako ljudi ne budu potpisivali IDP-ove to znaci da ce se neko ovajditi jer ce moci pokupiti najbolje za male pare. S tim u vezi, moja ideja je da ukinemo sve restrikcije o broju potpisanih (kako ofanzivnih - minimum i maksimum, tako i defanzivnih - minimum).

6:
6a. ZA

6b. PROTIV. to sto je neki drugi tim potpisao igraca koga si dropovao a od koga imas dead money ne treba da bude ni u kakvoj vezi i da te spasava za to sto si napravio lose izbore sa tim igracom.
6c. ZA (u nacelu). Definitivno treba nesto uraditi kako bi se povecao broj trejdova u toku sezone koji je iz godine u godinu kriminalno mali (evo ove godine ni jedan jedini trejd nije obavljen). Svi znamo da je najveca prepreka tome sallary cap.

Tonykov predlog sto se tice ove teme je dobra polazna tacka, treba jos razmisliti da li se moze smisliti nesto bolje.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #9 on: November 17, 2015, 02:09:42 pm »
Jedva čekam da vidim šta Velja i Safet misle o ovim pitanjima  :hm:

ja ne čekam, ko ima nešto da podrži/predloži/ospori/itd... slobodno
ko nema, ne mora se oglašavati. to sam odavno napisao.

u početku nisi dozvoljavao nikom da se meša u pravila, a sad odjednom svi moraju da učestvuju u "pravnom" delu.
zujo se npr. odavno naglas izjasnio da ga te stvari ne interesuju, i prosto ga ne cimam onda zbog mišljenja, ako znam da mu je svejedno, tj. kako ostali odluče.
jedino je bitno da se pravila poštuju, naravno.
sa druge strane lord npr. se iznenadio za pravilo oko jednogodišnjaka, iako se primenjuje već par sezona, a aktivno učestvuje u pravilima. čak mislim da najviše predloga i daje.

no nebitno, samo sam ti dao materijala za nove provokacije.
morao sam da ubacim nešto između mog odgovora nidžgetu

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #10 on: November 17, 2015, 02:38:57 pm »
komentar na nidžgetov komentar:

očigledno nisam lepo razjasnio da se stavke od 1-3. gledaju u paketu.
i da su varijante a,b,c... samo opcije za isti.

dakle FA kao pod 2. negde krajem avgusta, a potpisi ili par dana pre, ili 30. juna (dok nije sve čisto, za šta se zalažeš)
3. postoji možda, ali su uglavnom lutrija (i u prvoj su, ali ipak se bar zna koga probati)
nije poenta u tome što će neki od tih igrača za par godina biti bitni, nego što u našem draftu uglavnom lupamo redom, pa šta bude, i retko ko bude potpisan na kraju. onda mi je logičnije da se ne teraju ljudi da biraju nekog koga ne žele. sa druge strane, ti i ostali koji želite rukije, niko vam ne brani, čak ćete imati i veću šansu za nekog jer će ovi pre vas uzeti "veterana"

4. nisam se preterano udubio u to, krenuh od pogrešne ideje da bude što manje decimala koje mene nerviraju.
iako to nema smisla, sa ostalim cenama koje su sve samo ne okrugle.

generalno, tvoj predlog je taman to što nam treba. prvenstveno definicija da cena opada manjom stopom kako se nižu pikovi. ja sam ZA, ali treba malko još poraditi na tome. tj. proveriti da li ima nešto još bolje.

5. na drugo čitanje (prvo je na mobilnom) vidim da se zalažeš za ukidanje minimuma igrača, ne sećam se da smo ikad to potegli, osim možda u nastajanju lige.
uopšte nije loše rešenje, iako se kosi sa onim što smo prvo hteli da postignemo.
potpišemo nezamenljive, ostali u FA. i ko voli neka rizikuje. ali biće više para u opticaju i ipak neće moći džabe da se uzimaju D, a opet nema potrebe za veštačkim smanjenjem cene, nego će biti "realnije", koliko je to moguće na FA.

6b. istina, ali opet je glupo da loš igrač dobija dve plate ;)

6c. ponoviću opet da sam skoro 100% ubeđen da nema boljeg rešenja, i da se uklapa u našu ideju salaryja.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #11 on: July 04, 2016, 10:55:32 pm »
2017 se bliži, a mi još nismo ni načeli suštinu problematike  :zzz:

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #12 on: July 04, 2016, 11:00:45 pm »
pravim predloge, ali nikako da objavim.
ipak mora malo novo članstvo da se uhoda.

biće uskoro.
ne toliko obimno koliko sam prvo mislio, usput sam malo razrešio dileme.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #13 on: November 23, 2016, 02:46:19 pm »
Šta mislite da turimo RBa u FLEX? Sad baš nešto gledam kakva bi to šetnjica do titule bila sa David Johnson/Jay Ajayi/Lamar Miller kao starterima !!!

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4323
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #14 on: November 23, 2016, 03:22:37 pm »
Ja predlagao odavno, nije prošlo... Gurley, Martin, Blount, Murray, Kelly...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #15 on: November 23, 2016, 03:47:01 pm »
Ja se iznenadio kad video da to ne moze :) Podrzavam :)
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #16 on: November 23, 2016, 04:38:23 pm »
Umesto svega toga, gonim se mišlju da se okrenem ezoteriji i startujem Dorial Green-Beckhama  :A protiv GBa svaka šuša donosi fantasy poene.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10715
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #17 on: November 23, 2016, 05:07:42 pm »
Ne podrzavam predlog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dicks out for Harambe

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21052
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #18 on: November 23, 2016, 06:32:50 pm »
Podržavam Nikšino nepodržavanje predloga.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #19 on: November 23, 2016, 08:16:15 pm »
Podržavam Nikšino nepodržavanje predloga.

Dobro je da si napisao šta je napisao, od kada je uveo ono tapatalk sranje samo da bi mene nervirao nisam pročitao niti jedan njegov post.

Naravno, RB flex ne bi trebalo uvesti 2017, nego tamo 2019 ili 2020 da svi imaju vremena da se pripreme za to.



Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21052
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #20 on: November 23, 2016, 08:25:52 pm »
Ja sam još pre nekoliko godina predvodio lobiranje protiv RB flexa u VLK iako sam bio relativno jak na toj poziciji. Jednostavno posmatram situaciju na terenu gde ima gomila WR-a i sve manje RB-a. Moje mišljenje je da bi uvođenje deficitarne pozicije na flex samo uvećalo vrednost jedne, ionako, u nedostatku boljeg izraza, precenjene pozicije.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #21 on: November 23, 2016, 08:34:31 pm »
Ja sam još pre nekoliko godina predvodio lobiranje protiv RB flexa u VLK iako sam bio relativno jak na toj poziciji. Jednostavno posmatram situaciju na terenu gde ima gomila WR-a i sve manje RB-a. Moje mišljenje je da bi uvođenje deficitarne pozicije na flex samo uvećalo vrednost jedne, ionako, u nedostatku boljeg izraza, precenjene pozicije.

Imali experimentalnu ligu glede ove teme, imaš tamo i analizu i rezime pa pročitaj ako te zanima. Ovaj tvoj komentar je tako 2010 godina  :P

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4323
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #22 on: November 24, 2016, 08:26:30 am »
Ja sam još pre nekoliko godina predvodio lobiranje protiv RB flexa u VLK iako sam bio relativno jak na toj poziciji. Jednostavno posmatram situaciju na terenu gde ima gomila WR-a i sve manje RB-a. Moje mišljenje je da bi uvođenje deficitarne pozicije na flex samo uvećalo vrednost jedne, ionako, u nedostatku boljeg izraza, precenjene pozicije.
Pa dobro, ne piše da MORAŠ da startuješ RB-a tu, već da MOŽEŠ da startuješ i RB-a tu.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21052
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #23 on: November 24, 2016, 08:35:20 am »
Aj da ubacimo i QB na flex da vidimo ko neće da ga startuje.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #24 on: November 24, 2016, 08:45:27 am »
Mesas babe i zabe Starr-i. U timu imas samo jednog QB-a i oni generalno donose vise poena prosecno od bilo koje druge pozicije. Imas 2 RB-a i 2 WR i ne vidim razlog zasto bi se favorizovali igraci koji su stackovali wr u odnosu na one koji skupljaju rb. Ionako ljudi u vecini slucajeva tu i startuju wr-a jer si i sam reko da ima sve manje RB-a. Tako da mi je totalno nebulozno ogranicavati Pabla i Zuju u ovom slucaju samo zato sto na poziciji gde su oni jaki imas manje kvalitetnih igraca
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #25 on: November 24, 2016, 09:54:07 am »
a ti se vezao za pabla i zuju koji se hvale nekim mediokritetima ovde.
pogledaj malo rostere onih koji mudro ćute :)

nisam bio ni siguran jel pablo ozbiljno misli dok nije napisao ono o 3-4 godine roku implementacije.
on je prvi bio protiv toga za redovne lige (ne računam karalu, taj bi bio protiv šta god da je bilo), očigledno je onda da se tu stvari dosta menjaju.

ja u principu nisam protiv ograničavanja, ali i dalje mislim da može dovesti do prekomernog jačanja par timova, što nam nije cilj. nevezano za menadžerske kvalitete.


@ starr
koliko se sećam vi ste se pobili skoro oko toga da li treba dodati TE na RB/WR flex ;)

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #26 on: November 24, 2016, 10:52:14 am »
Ja jedva uspevam da nadjem normalnog WR-a da stavim na FLEX a kamoli RB-a. :D
Veliko protiv.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #27 on: November 24, 2016, 10:56:52 am »
Ma njih naveo samo kao primer posto se javili vec ovde :)
A za ovo prekomerno jacanje mislim da u praksi nije toliko moguce, u krajnjem slucaju ako je Omiljeni uspeo da sakupi Greena, Browna, Coopera, Robinsona... i moze da startuje trojicu od njih zasto braniti Pablu da startuje Millera, Ajayia i Johnsona?
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10715
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #28 on: November 24, 2016, 11:21:35 am »
Omiljeni je nakupio jer ima flex, a i dalje fula postavku. Ko ebe pablita sto ima 3 dobra rb-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dicks out for Harambe

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #29 on: November 24, 2016, 01:27:21 pm »
nisam bio ni siguran jel pablo ozbiljno misli dok nije napisao ono o 3-4 godine roku implementacije.
on je prvi bio protiv toga za redovne lige (ne računam karalu, taj bi bio protiv šta god da je bilo), očigledno je onda da se tu stvari dosta menjaju.

Ja sam bio protiv pre EXP lige, nakon nje sam promenio mišljenje, ali redraft lige su jedna priča a dynasty sasvim druga. Ja ne želim da ova rasprava ide u pravcu "mi koji imamo RB" protiv onih koji nemaju i to sve TRENUTNO. Dakle diskutujemo o nekoj budućnosti kada će verovatno stvari biti skroz drugačije. I ne samo da sam za to da se doda RB u sadašnji flex nego sam za to da se sadašnji RB pretvori u dodatni RB/WR/TE flex, tako da bi na taj način dobili the best of rostere timova pa udri, neko 4 sjajna WRa nema RBa, neko ima 3 vrhunska RBa i 1 WR pa šta, neka svako bira po svojoj volji, ovaj trenutni sistem je skroz zastareo.

QB
WR
WR
RB
TE
FLEX WR/RB/TE
FLEX WR/RB/TE

Meni ovo izgleda sjajno  :rock:

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #30 on: November 24, 2016, 03:05:52 pm »
deluje bolje, svakako.
ne znam jel' si sam smislio ili prepisao, ali stvarno stvari idu u tom pravcu.
viđao sam već takve rostere u poslednje vreme.


Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #31 on: November 24, 2016, 03:35:33 pm »
 :palm: :palm: :pablo: :thumbdown:
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12768
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #32 on: November 24, 2016, 04:38:02 pm »
deluje bolje, svakako.
ne znam jel' si sam smislio ili prepisao, ali stvarno stvari idu u tom pravcu.

Video sam prvi put pre oko mesec dana u NFL Fantasy Live, tako se prezentuju milijarde raznih kombinacija. Ova mi se mnogo svidela, pogotovo je to dobro kad krenu bye weeks, i pogotovo za nas koji igramo dynasty i večito imamo neizbalansirane rostere.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21052
    • View Profile
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #33 on: November 24, 2016, 05:55:26 pm »
Ja sam bio protiv pre EXP lige, nakon nje sam promenio mišljenje, ali redraft lige su jedna priča a dynasty sasvim druga. Ja ne želim da ova rasprava ide u pravcu "mi koji imamo RB" protiv onih koji nemaju i to sve TRENUTNO. Dakle diskutujemo o nekoj budućnosti kada će verovatno stvari biti skroz drugačije. I ne samo da sam za to da se doda RB u sadašnji flex nego sam za to da se sadašnji RB pretvori u dodatni RB/WR/TE flex, tako da bi na taj način dobili the best of rostere timova pa udri, neko 4 sjajna WRa nema RBa, neko ima 3 vrhunska RBa i 1 WR pa šta, neka svako bira po svojoj volji, ovaj trenutni sistem je skroz zastareo.

QB
WR
WR
RB
TE
FLEX WR/RB/TE
FLEX WR/RB/TE

Meni ovo izgleda sjajno  :rock:

Ovo mi se već više sviđa...

@ starr
koliko se sećam vi ste se pobili skoro oko toga da li treba dodati TE na RB/WR flex ;)

Ne sećam se najbolje, mislim da sam ja bio samo za W/T flex

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Predlozi izmena pravila za sezonu 2017.
« Reply #34 on: November 24, 2016, 09:56:39 pm »
I ne samo da sam za to da se doda RB u sadašnji flex nego sam za to da se sadašnji RB pretvori u dodatni RB/WR/TE flex, tako da bi na taj način dobili the best of rostere timova pa udri, neko 4 sjajna WRa nema RBa, neko ima 3 vrhunska RBa i 1 WR pa šta, neka svako bira po svojoj volji, ovaj trenutni sistem je skroz zastareo.

ma QB + 6 flexa