Author Topic: Sportske čarolije!  (Read 197303 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #875 on: September 09, 2018, 01:03:40 am »
Pablo, Sunđer i ostali - ne zamajavte. O tome kako pišete o mišićima,  vidi se da ne znate temu dovoljno da o njoj pričate kao eksperti. Da ne uvaljujem steroide i ostala pomagala.

Ok, uopšte ne želim da zalazim u medicinu i fitnes tematiku, moja prvobitna reakcija je bila na greenov preterani cinizam, što je urodilo plodom pa se ouzbiljio, što nas dovodi do sledećeg, sa čime se btw ja lično slažem 100%

Poenta price je nesto drugo: doping sam po sebi ne moze od bilo koga naciniti super sportistu tek tako. Evo, uzmi najbolje steroide na svetu, idi u teretenu i radi nekim prosecnim tempom, preskaci dane i tako to neobavezno. Samo ces se ugojiti i postati svinja. Da bi doping imao efekta, rad i disciplina moraju da budu izuzetni, a ako zelis da bude najbolji onda radi i disciplina moraju da budu na gotovo nezamislivom nivou.

Moje pitanje glasi: Da li to što doping zahteva izuzetnu posvećenost, rad i disciplinu znači da je doping društveno prihvatljiv iako je nelegalan? Moj odgovor je u USA da, u Evropi a pogotovo u Srbiji ne. I to je taj sukob civilizacija.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #876 on: September 09, 2018, 01:08:34 am »
šta pričaš slepčino jedna?  :rofl:
oni marion jones sprče u bajbok a mi npr dragutina topića turimo da bude predsednik saveza i radi šta oće

ako se neko bori protiv dopinga to su amerikanci i njihova antidoping agencija  :facts:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #877 on: September 09, 2018, 01:22:46 am »
Moje pitanje glasi: Da li to što doping zahteva izuzetnu posvećenost, rad i disciplinu znači da je doping društveno prihvatljiv iako je nelegalan? Moj odgovor je u USA da, u Evropi a pogotovo u Srbiji ne. I to je taj sukob civilizacija.
Ne lupaj Pablito leba ti.
Odakle si izvukao da je doping drustveno prihvatljiv u Americi? Pogledaj sta se desilo sa njihovim sportistima koji su uhvaceni da su se dopingovali. Provlacili su ih kroz najgore moguce blato i izvrgavali svakakvom ruglu i sramoti.
Ameri jesu licemerni, misle i pricaju jedno, a rade drugo, ali reci da je doping drustveno prihvatljiv u USA je palanacki nivo razmisljanja.
Ajde ti meni navedi zemlju koja je uhvatila i osudila svoje dopingovane sportiste i odbacila ih od drustva. Jednu zemlju mi osim Amerike navedi da je to uradila.
I sta ti znaci taj sukob civilizacija u vezi dopinga? Pa ja ti garantujem da Nemacka, Rusija, Svedska, Francuska, Australija, dopisati po izboru... sistematski i planski i pod drzavnom kontrolom dopinguju svoje sportiste u svim sportovima i na svim nivoima pocev od srednje skole.
Na kraju krajeva eno ti Rusija. Uhvaceni na delu, svi izdopingovani, planski i pod pokroviteljstvom njihovog atletskog saveza i sta. Jel neko osudjen? Jesu li za nekoga rekli da je sramota sto se dopingovao?
Pricas gluposti. Nas Topic se odvalio od dopinga, pa ga postave za predsednika AS u Srbiji. Ma daj bre.
Sve neke nepravde po svetu i protiv nas.

Deder pokaži sliku bilo kog sportiste iz nabrojanih zemalja? Fora je u tome što majka svih dopinga steroid pravi takav mišić kakav samo on može da napravi i nikako drugačije.
Jbt o cemu ti pricas?
Poredis najgori moguci doping u americkim profesionalnim sportovima koje niko ne kontrolise sa atleticarima, fudbalerima i kosarkasima u ostatku planete.
Jos si za primer naveo trkaca na 100 i 200m kojima treba nenormalna snaga i eksplozija misica u 10 sekundi. Gde si na 1500m video nabildovane atleticare? Jel to znaci da oni ne uzimaju doping?
Ili skakaci u vis? Troskok? Skok s motkom? I bilo koja druga atletska disciplina.
Jel tebi merilo dopingovanja izgled i velicina misica?
Ne znam za koji tim navijas u Premijer ligi, ali zar mislis da moze bilo ko postati clan nekog tima u vrhunskim ligama, a da nije u stanju da trci nenormalne sprintove po 90 minuta i svakog treceg dana i da jos pri tome umire na treninzima. Tu nema ni D od dopinga, jel tako?

Nakon svega pravo je pitanje ko je licemeran: da li Amerikanci ili ostatak sveta koji se pravi blesav a trpa svakakva govna u sebe.
Dodji bre ovde da vidis sta radi klinac u osmom razredu osnovne skole na terenu americkog fudbala i bice ti jasno zasto niko iz Evrope protiv njega nece imati ni promil sanse kada jednoga dana porastu.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #878 on: September 09, 2018, 01:33:55 am »
Tako je zeleni... pa aperkat,  pa levi kroše... udri zemljače  :) :) :) :D

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #879 on: September 09, 2018, 02:00:09 am »
Odakle vam to da se van SAD ne kažnjavaju sportisti za doping?!? :blink:

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #880 on: September 09, 2018, 02:10:40 am »
Pogledaj sta se desilo sa njihovim sportistima koji su uhvaceni da su se dopingovali. Provlacili su ih kroz najgore moguce blato i izvrgavali svakakvom ruglu i sramoti.

Mark Ingram, Julian Edelman, Josh Gordon? Eno ih ne mogu iz kuće da izađu od sramote. Gudel samo što ne pije kafu sa Gordonom brine se o njemu više nego rođeni otac. Ne sećam se da sam ikada pročitao kritiku na račun igrača koji popije PED ban. Ništa.

I sta ti znaci taj sukob civilizacija u vezi dopinga?

Američka država kakva je danas je vekovima građena na stvaralaštvu i inovacijama (i na oružju ali ja ovde pričam isključivo o biznisu tj preduzetništvu) i u tom smislu se ceni svaka kompetitivna prednost koju je moguće ostvariti pa čak i onda kada "malko" prevazilazi okvire zakona. I u tom smislu se doping savršeno uklapa u sport koji je naravno u USA industrija za sebe, ne nazivaju oni džabe igrače produktima.

Sve neke nepravde po svetu i protiv nas.

E mani me se više sa tim tvojim cinizmom. Ja nigde nisam ni pominjao nepravdu niti pravda/nepravda imaju bilo kakve veze sa celom ovom pričom.


Ne znam za koji tim navijas u Premijer ligi

Everton.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #881 on: September 09, 2018, 02:27:00 am »
Jos si za primer naveo trkaca na 100 i 200m kojima treba nenormalna snaga i eksplozija misica u 10 sekundi. Gde si na 1500m video nabildovane atleticare? Jel to znaci da oni ne uzimaju doping?
Ili skakaci u vis? Troskok? Skok s motkom? I bilo koja druga atletska disciplina.
Jel tebi merilo dopingovanja izgled i velicina misica?

Buraz 100m i 200m u atletici su ti ko što je fudbal među ostalim sportovima, 1500m mu dođe ko vaterpolo ako i toliko. Skok smotkom posle Sergeja Bubke mu dođe ko boćanje. Zna se šta se najviše ceni, to je trka na 100m, a svetski i olimpijski šampion na 100m je jebeni kralj atletike.

A što se tiče izgleda, pa na osnovu izgleda možeš mnogo toga saznati (ponovo videti Vernona Gholstona) I tu mi je baš zanimljivo kako si u uvodnom izlaganju kao primere naveo 2 mršavca Duranta i Karija, koji očigledno teretane u životu videli nisu, niti ih je mnogo briga jer im svaki dodatni kg mišića samo oduzeo od spektakularnosti koje sada poseduju. Više mi je primeričniji Admiral recimo:



Ovakve mišiće bez steoida nisi mogao napraviti...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #882 on: September 09, 2018, 02:37:27 am »
zemljače, ti nemaš blage veze o čemu pričaš
ovo što ti radiš je kao kad neki mrkela ode na b92 ili blic pa krene da piše komentare. taj nivo
tolika količina gluposti da je besmisleno uopšte i ispravljati te, ali na ovo moram da reagujem...Josh Gordon se nikad nije dopingovao  :yawn:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #883 on: September 09, 2018, 09:25:36 am »
Ne pričam ja samo o steroidima. Uzimaju i naši sve što stignu, ali tvrdim da počinju kasnije. Tempo treninga koji se radi u srednjoj školi u SAD jednostavno ne možeš izdržati bez suplemenata (dozvoljenih i nedozvoljenih). Što se tiče neozbiljnosti treniranja kod nas, ne bih se složio. Sestra mi je igrala profesionalno košarku, pa znam kako se trenira (ne samo basket) kod nas poslednjih 25 godina. Trenira se od malena prilično ozbiljno (ovi što hoće zaista da igraju), ali ne trenira se kao u SAD. Zašto? Zbog gore pomenute rečenice, jer telo ne može na čvarci i kavurmu (i whey protein) da izdrži takav trening.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #884 on: September 09, 2018, 10:04:01 am »
Ovo sto Sundjer kaze 100% tacno, zenska kosarka sa 9 do 11 treninga nedeljno po 2 sata, i to prva liga, plus utakmice, padaju mrtve, a sad zamisli jos visi nivo bez suplemenata, proteini, kreatini, bcaa, aktivatori, reaktori i ostali buckuris.
Zadnje dve godine sam kao fizio sa kosarkaskom u16 reprezentacijom, treniraju dva puta dnevno po 2, 2 ipo sata, pocrkase deca, svaki 3 dan moras odmor da im das da se ne ispovredjuju, a pri tome su sva ta deca u punom treningu u svojim klubovima, pod programom trenera, kondicionih strucnjaka, lekara...
I to je ono best of the best sto Srbija ima, ne neki rendom crnja iz Vajominga, ili rednek sa Juga.
Cinjenica je da bez hemije taj tempo i ozbiljan intezitet treninga ne moze da se izdrzi.

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3494
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #885 on: September 09, 2018, 11:14:44 am »
Sad ispadoše svi dopingovani.

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #886 on: September 09, 2018, 11:48:08 am »
Nisu sada, oduvek. Mislim na top igrače i njihov razvoj od malena. Bez dopinga možeš da budeš takođe odličan sportista, ali nećeš biti najbolji.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Kiki

  • Starter
  • **
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #887 on: September 09, 2018, 02:44:19 pm »
Znaci po vama se i Messi dopinguje ?

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #888 on: September 09, 2018, 02:55:08 pm »
Znaci po vama se i Messi dopinguje ?

ma oni ovde pišu tek posle treće pive pa se onda malo više raspištolje
kad uđu u drugi karton hajnekena počeće o bombardovanju avijana i potapanju nosača


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #889 on: September 09, 2018, 05:48:55 pm »
Ne znate o čemu pričate,  kad uletite u US raspravu.

Jedno pitanje koje nema direktne veze sa ovim ali posle ću da ga povežem .. Daklem, na skali od 0-100, koliko je po vama srbija a koliko amerika konzervativna zemlja? 100 je konzervativna, 0 naravno liberalna..

Molim da kolege koji žive u US sačekaju sa odgovorima sekundu

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3494
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #890 on: September 09, 2018, 05:58:14 pm »
Meni je samo neverovatno da se došlo do toga (tj. zaključka) da bez dopinga/nedozvoljenih sredstava nema sporta ni rezultata i da su svi do jednog dopingovani. Ok, naivan jesam što mislim drugačije, ali opet...
I neka mi neko pojasni, pošto očigledno ima upućenijih od mene, šta mu dođe dozvoljena hemija,  nedozvoljeni steroidi, doping i sl.

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS


Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #891 on: September 09, 2018, 06:43:07 pm »
Mladenko, konzervativna ili liberalna po kojim pitanjima? Tu je širok spektar tema. U nekim aspektima je SAD znatno liberalnija a u nekim drugim Srbija. Kompleksno pitanje bez jednostavnog odgovora naročito jer su razlike između američkih država velike. Ako Srbiju stavimo kao 51. članicu onda bih rekao da je u konzervativnijoj polovini.



Što se tiče dopinga... Govorio sam ranije, ponoviću i sada. Mislim da je doping u vrhunskom sportu znatno ređa pojava nego u nižim slojevima. Oni koji se probijaju i žele brzu zaradu koriste sva dozvoljena i nedozvoljena sredstva ali kada se dođe na viši nivo onda su tamo mnogo strožije i češće kontrole. Znači, najbolji su uglavnom zaista to - najbolji. Naravno, ne kažem da su svi čisti, sigurno se mnogi provuku, naročito u sportovima gde se sistematski gleda kroz prste najboljima.

A porediti najbolje sa nama plebejcima je uzaludna. Nema te hemije koja bi od mene mogla da napravi atletu.

Ono što se često zanemaruje je generalan napredak u svakodnevnoj ishrani. Danas se unosi mnogo više kalorija nego pre samo nekoliko decenija. Nedavno sam čitao za Južnu Koreju da je ogromna razlika između najstarije i mlađih generacija u veličini glave. U Južnoj Koreji je do sedamdesetih godina bila beda, u Severnoj Koreji su bili bogatiji i napredniji, ali otkako su se razvili i počeli mnogo više i bolje da jedu u samo nekoliko generacija se ostvario ogroman napredak. Nikakav nedozvoljeni doping, samo hrana, obilata i kvalitetna.

Tako je i u sportu, najveći napredak ne dolazi samo od usavršenog treninga nego i od usavršene i obilate ishrane.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #892 on: September 09, 2018, 06:49:22 pm »
To se u sportu zove suplement :D
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #893 on: September 09, 2018, 07:37:11 pm »
Tako je i u sportu, najveći napredak ne dolazi samo od usavršenog treninga nego i od usavršene i obilate ishrane.
To je zapravo od GMO hrane...

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #894 on: September 10, 2018, 02:01:13 am »


Mladenko, konzervativna ili liberalna po kojim pitanjima? Tu je širok spektar tema. U nekim aspektima je SAD znatno liberalnija a u nekim drugim Srbija. Kompleksno pitanje bez jednostavnog odgovora naročito jer su razlike između američkih država velike. Ako Srbiju stavimo kao 51. članicu onda bih rekao da je u konzervativnijoj polovini.

E vidiš tu svi greše. I ja sam mislio slično pre nego što sam došao ovde. Amerika je 100% konzervativna zemljau svim sferama, sa izuzetkom zapadne obale koja je malo manje konzervativna. To što demokrate u politici pobede po nekad , to ništa ne znači. Ovde i dalje vladaju lokalni popovi i ostala ekipa. Dakle, kao takvi,  varanje u bilo kakvom obliku  je ovde toliko nepoželjno i gleda se na to katastrofalno. Mogu da potpišem da nemanorganizovanog dopinga u srednjim školama. A evo i zašto:
1- to nije jeftino i uopšte a generalno gledano , škole ovde nemaju para ljudski da rade ono što im je primarno (uglavnom, ima izuzetaka u bogatim krajevima naravno , ali je to manji broj). Pogledajte priče onih crnaca sa juga, pa kad odu u svoju OŠ da se podsete gde su krenuli a škola se raspada)
2- I da ga ima i da se to sazna zato što je nekom klincu kura pogrešno legla, pa školski okrug bi 100 godina plaćao kaznu toj porodici i svi bi završili u zatvoru.

Sad , na koledžima je malo drugačije jer se ima više para i sve je to bolje organizovano tako da je tu moguće (najbolji primer je promena Bryan Cushing posle prve godine u USC - koji je posle opet padao na testovima. Ali taj primer je opet malo drugačiji jer on dolazi iz bogatog kraja pa je na svoje mogao da se drogira kako hoće)

Na kraju, dok ne dodjete ovde i ne vidite koji je to uradjeno mentalitet ne vredi raspravljati... a i opet ima 300 miliona ljudi ovde,  na kvantitet mora da izadje nešto...

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #895 on: September 11, 2018, 12:38:04 am »
Amerika je 100% konzervativna zemljau svim sferama

Šta sada napisa druže stari  :palm: :palm: :palm:

Ovde i dalje vladaju lokalni popovi i ostala ekipa.

A jel postoji jedna dominantna crkva i vlada netrpeljivost prema drugim, ili postoji jedno 1000 različitih crkava, regilija i sekti i koječega sve ne  ???

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #896 on: September 16, 2018, 04:36:34 am »
In style...


"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #897 on: September 26, 2018, 10:31:11 pm »
Jujuju sta pocini Hazard sada... Bice kasnije klipa.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk


"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #898 on: November 04, 2018, 02:10:40 pm »

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3494
    • View Profile
« Last Edit: November 19, 2018, 10:35:48 am by starr »

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3494
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #901 on: November 29, 2018, 10:47:29 am »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #902 on: November 29, 2018, 12:00:13 pm »
Gotovo, lockujemo topic... :ohmy:

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3494
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #903 on: November 30, 2018, 03:56:57 pm »

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #904 on: November 30, 2018, 04:35:58 pm »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #905 on: November 30, 2018, 04:37:04 pm »
I ja sam ga gledao bar deset puta :D

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #906 on: December 01, 2018, 09:07:55 pm »
Nije bas LE, ali opet moze da prodje...  :D

https://streamable.com/2eojb

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #907 on: December 01, 2018, 10:00:29 pm »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3494
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #908 on: December 01, 2018, 11:29:23 pm »
Nije bas LE, ali opet moze da prodje...  :D

https://streamable.com/2eojb
Ja ne znam koja je fora sa ovim komenatatorima i lalala nanana i bababa :)

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS


Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3494
    • View Profile
Re: Sportske čarolije!
« Reply #909 on: December 28, 2018, 11:01:00 pm »
https://youtu.be/22K64beb2PI?t=99

Ja ne znam za vas, ali ovaj blok na 1:39 je nešto najsmešnije što sam u košarci ikad video :D
P.S. neće sa mobilnog nešto da baci na vreme kad treba

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS