Author Topic: Vreme  (Read 118897 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #245 on: May 18, 2014, 01:00:03 pm »
sinoc su zenina sestra i njen muz zapalili sa punom velikom prikolicom za Stuttgart, juce sam pazario koliko sam mogao, par kartona hrane za bebe, pelene, maramice, konzerve, mleko u prahu, voda, skupili nesto stare odece, spakovali i odvezli su dole, jer je tamo jedino organizovan prevoz za srbiju. Niko odavde nije zeleo da uplati novac jer se boje ljudi da ce zavrsiti u pogresnim dzepovima, a i ja licno smatram da je bolje pazariti sta je potrebno trenutno.
Posto je zenina familija iz doboja i ne moze stupiti sa njima u kontakt, poslednje kada su se culi bili su na trecem spratu kod komsija, jer je njihov stan na drugom kompletno poplavljen, pa je malo utucena, ali ja kontam da su ok.
Zvali smo crveni krst ovde da nas upute kome da se obratimo za pomoc i kako ide procedura, vojska ce donirati pokrivace od nedelje, nadamo se i nesto kreveta, verujemo i neke bolnice da ce donirati sta mogu, pa cemo organizovati odavde preko jednog humanitarnog udruzenja prevoz.

Nejde brze...

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #246 on: May 18, 2014, 01:43:11 pm »
Jutros sam odneo pomoć u mesnu zajednicu, i kako su mi rekli tamo, ljudi donose i pomažu...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline draganche

  • Starter
  • **
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #247 on: May 18, 2014, 01:58:23 pm »
+1
Odneo i ja jutros u Crveni krst (Zemun) neke stvari, pelene, hranu za decu...donose ljudi, pomazu koliko mogu.
Dobro je sto ima i puno mladih koji su dosli da volontiraju, da pomognu, da prenesu stvari...

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #248 on: May 18, 2014, 04:28:44 pm »
Dobro, je l' ćemo i ovde da se hvalimo ko šta radi kao na FB što šeruju scrennshot-ove kako su poslali sms na 1003? Ili ćemo da šerujemo vest sa Blica kako Jelena Karleuša i muž Dragane Mirković pomažu. Valjda je normalno da svako od nas pomogne ili je već pomogao na bilo kakav način. nema potrebe da se naglašava "ja sam ovo...", "e a ja sam ovo".

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #249 on: May 18, 2014, 04:38:58 pm »
Ako će moj komentar da sam pomogo ovoliko ili onoliko isprovocirati nekoga da me nadmaši i da ispadne veći čovek komentarisaću na sve strane!
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #250 on: May 18, 2014, 04:49:14 pm »
Neće.
Ako je neko otuđen od naroda i ne oseća solidarnost u ovakvim teškim trenucima ne postoji poziv ili apel pa makar došao i od strane Vučića koji će ga naterati da pomogne. I obrnuto, ako neko želi da pomogne neće čekati ni minut da sedne u auto i ode za Obrenovac/Ćupriju/S. Mitrovic/Šabac, odnese hranu i druge neophodne stvari u Crveni krst ili "samo" pošalje nekoliko poruka.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #251 on: May 18, 2014, 06:06:54 pm »
previse si na FB-u :)

Nejde brze...

Offline draganche

  • Starter
  • **
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #252 on: May 18, 2014, 10:59:49 pm »
@Mimi

Opusteno covece. Nemam ja nameru da merim sta je ko uradio, samo sam hteo da skrenem paznju da ljudi cine koliko mogu (a da ne zalazim u politicke teme).
Naime, kod mene u zgradi se pojavio poziv od jedne stranke da se kod njih odnesu stvari za pomoc. Ne mislim da ce to sada neko zloupotrebiti, ali ce kad bude trebalo politicke stranke "meriti" ciji je veci bio u ovoj nesreci.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #253 on: May 18, 2014, 11:24:41 pm »
Svi treba da pomognemo tu nema price, ja sam licno pozitivno iznenadjen koliko se ljudi odazvalo sto da volontira sto da da humanitarnu i finansijsku pomoc.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #254 on: May 19, 2014, 12:06:05 am »
Pomozite koliko možete i ne nasedajte na političke provokacije (kojih ovih dana nažalost ima i previše).
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4318
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #255 on: May 19, 2014, 10:04:50 am »
Nego, kakva je ovo sad frka sa sklanjanjem radio-amatera iz Obrenovca, prati li iko?

Od drugarice iz srednje škole koja živi u Obrenovcu je stigla informacija da ima barem 500 mrtvih, da su čitave porodice ostajale zaglavljene u automobilima kada su hteli da beže i da su se podavile, čak videh sinoć na blicu da je onaj hermafrodit Milan Stanković postovao na fejsu da je situacija mnogo gora nego što se prikazuje i objavljuje. Moguće da je ovo sa radio-amaterima zbog toga.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #256 on: May 19, 2014, 10:25:58 am »
Radioamateri su ustupili frekvenciju gorskoj službi spasavanja. O žrtvama može  da se samo špekuliše. Sačekajmo zvanične informacije.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #257 on: May 19, 2014, 11:18:52 am »
Radioamateri su ustupili frekvenciju gorskoj službi spasavanja. O žrtvama može  da se samo špekuliše. Sačekajmo zvanične informacije.
Brate mili ovo sto si napisao zvuci bukvalno kao neko vladino saopstenje, onako prefabrikovano.

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #258 on: May 19, 2014, 02:26:09 pm »
pa  bukvalno postoji neka verzija priče da je šabac toliko isforsiran u medijima i saopštenjima da bi se težište prebacilo sa obrenovca, navodno su tamo napravljeni ogromni propusti i pola krivice će snositi vlada. mislim da se brojka leševa odande još uvek čuva u tajnosti da masa ne bi podivljala sada kad je kraj na pomolu. ovo sa amaterima samo potvrdjuje da se nešto zataškava. opet čuo sam da je neorganizacija u šapcu prvo veče napravljena namerno da bi se lokalne glavešine obračunale politički. tuga sve u svemu


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/466462/Radio-amateri-Ljudi-nisu-nas-ukinuli-ustupili-smo-kanal-Gorskoj-sluzbi-spasavanja
jbg izgleda se više ne zna šta je dezinformacija a šta infformacija
« Last Edit: May 19, 2014, 02:33:52 pm by stevancar »

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #259 on: May 19, 2014, 02:29:21 pm »
dečku su valjda obrisali komentar sa b92 (vezano je za prvo veče u šapcu)
http://justpaste.it/fi0o


ko još ima slobodnog vremena nek pročita
http://www.politika.rs/pogledi/Miroslav-Lazanski/Kako-nam-se-dogodio-Potop.sr.html
lazanski je stara budala ali je jebeni maher, za većinu stvari je u pravu

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #260 on: May 19, 2014, 02:56:42 pm »
Možda nije vreme kenjati dok su ljudi u opasnosti, ali meni jednostavno ne ide u glavu kako niko pretprošlog vikenda, kada je bilo sunčano i suvo, neko u državi nije znao kakav belaj dolazi i nije na vreme 8a tada ga je bilo9 nije prvo upozorio taj narod tamo, a drugo pripremio odbranu koliko je to moguće? Ne kažem da bi bilo ne znam koliko bolje, ali bar bi spasili glave na ramenima!

I još nešto: kad su već pojedinci pametni pa neće da se sklone iako su upozoravani a bilo je i toga, zašto nije po hitnom postupku uvedeno vanredno stanje, suspendovan ustav i dato ovlašćenje muriji i vojsci da te koji se kurcobecaju hapse i odvoze na bezbedno?
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Chipi

  • Starter
  • **
  • Posts: 270
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #261 on: May 19, 2014, 04:01:05 pm »
Zasto su u petak trazili dobrovoljce ?  Zar nije dovoljna vojska, policija... ?

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #262 on: May 19, 2014, 04:44:02 pm »
Naravno da nije dovoljno Chipi. Je l' znaš ti kolika su pretnja somalijski pirati?! Morali smo prvo da pošaljemo tamo vojnike. Gde je keramičar Gašić da objasni kako je moguće da vojsci fale čamci?

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #263 on: May 19, 2014, 05:13:46 pm »
Ajde neka neko, ko zna to lepo da sroči na engleskom a da ne izgleda kao nigerijsko šibicarenje , da tvituje Breesu, Saintsima i svim tim NFL šupcima da pomognu malo.
Vlada Srbije je valjda otvorila neki paypal račun za skupljanje pomoći, a oni će valjda da ulete sa nekom kintom pa da se pomaže ljudima.
A videće to i milioni ljudi koji ih prate...



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #264 on: May 19, 2014, 05:16:31 pm »
ove iz nju orleansa da istartujemo, oni nas osete ;z

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #265 on: May 19, 2014, 05:52:16 pm »
Možda nije vreme kenjati dok su ljudi u opasnosti, ali meni jednostavno ne ide u glavu kako niko pretprošlog vikenda, kada je bilo sunčano i suvo, neko u državi nije znao kakav belaj dolazi i nije na vreme 8a tada ga je bilo9 nije prvo upozorio taj narod tamo, a drugo pripremio odbranu koliko je to moguće? Ne kažem da bi bilo ne znam koliko bolje, ali bar bi spasili glave na ramenima!

OBJASNIO COVEK


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #266 on: May 19, 2014, 06:21:58 pm »
Ministar za vanredne situacije se nabio u neki bircuz i ne pojavljuje se. Mislim da bi ga beni građani linčovali na licu mesta.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #267 on: May 19, 2014, 09:40:35 pm »
Sta radite po forumu sram vas bilo.
Pravac linija odbrane.
Ja bio do jutros u Sapcu, i odoh opet sutra. Nema zajebanicije situacija je teska, ko moze nek pomaze.
"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #268 on: May 19, 2014, 10:44:06 pm »
Ne radimo svi u vojsci. El si bio ti u Nišu da pomažeš kad mi je crko server? Ne želim da budem grub, ali tepriče o herojima socijalističkog rada ostavi za nekog drugog. Može da se pomoge i na drugi način od ređanja džakova.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #269 on: May 19, 2014, 11:37:18 pm »
Svako pomaze kako moze, danas smo se organizovali i skupljali pomoc sa S.Palanku,i  dosta flasirane vode smo kupili, jer im to bas manjka.
A u WB kancelariji je bas dosta skupljeno za S.Palanku i Ub, a po onome sto cujem od ljudi koji donose C.Krst je podbacio dosta.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #270 on: May 20, 2014, 07:41:49 am »
Nije problem pomagati, svako normalan i misleći čovek će pomoći.Neko puni džakove, neko donese hranu/vodu/pelene, neko uplati pare... A oni koji skreću pažnju na propuste to čine da bi ti propusti bili otklonjeni i ne treba im lepiti etikete sabotera i pete kolone...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #271 on: May 20, 2014, 08:25:01 am »
Moja supruga poslednja dva dana je kontaktirala dosta firmi ovde, lidl, aldi, procter and gamble, henkel i prijatno smo se iznenadili vecina je pozitivno odgovorila i poslace odredjene kolicine sredstava za higijenu i hranu, crveni krst nam je dosta pomogao, dali su nam uputstva kome i kako da se obratimo i obezbedice pokrivace i gardarobu, a takodje i policija nam je dosta pomogla, bili su neverovatno ljubazni i podrzali su akciju.

Jedna transportna firma ce obezbediti prevoz sve te robe. Nadamo se u roku od 10ak dana da cemo uspeti da uradimo nesto.





Nejde brze...

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #272 on: May 20, 2014, 08:57:58 am »
samo jedna ilustracija kolika je Sava kod SM


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15020
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #273 on: May 20, 2014, 03:46:13 pm »
O, de si Nikša. El prošla opasnost? Si stigo da se naspavaš?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #274 on: May 20, 2014, 04:10:14 pm »
Lako je vama zajebavati se, al moja ulica je prva do Save

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #275 on: May 20, 2014, 06:35:35 pm »
drži se boškić


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #276 on: May 20, 2014, 06:51:02 pm »
Vi iz SM, a i mi iz ostalih gradova u Vojvodini da ljubimo u dupe Mariju Tereziju za nasipe.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #277 on: May 20, 2014, 07:12:50 pm »
Novosadžani mogu da ljubedu Tita...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Vreme
« Reply #278 on: May 20, 2014, 07:38:43 pm »
Prvi put sam srecan sto KG nema reku, tj. ima ovo sto zovu reka Lepenica.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile