Author Topic: Najgluplji topik ikada  (Read 38456 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Najgluplji topik ikada
« on: December 09, 2013, 05:12:20 pm »
koji soc-realizam.. ju ju ju.. bilo ne ponovilo se  :pop:


pa lepo se zivelo tada, cak se mozda i kasnije, za vreme milosevica donekle bolje zivelo nego sada, onda su ljudi mogli da se snadju nekako...

Nejde brze...

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #1 on: December 09, 2013, 05:35:00 pm »
kojom logikom se živelo bolje za vreme slobe?

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #2 on: December 09, 2013, 05:48:36 pm »
kojom logikom se živelo bolje za vreme slobe?
Možda je on živeo bolje, ja nisam.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #3 on: December 09, 2013, 05:53:41 pm »
pa da, da je ono vreme sada ne bismo imali teme kao što su mobilni telefoni, skijanja a pogotovo ne o gurmanlucima onim, putopisi bi bili 10 postova max :D no da ne idemo previše ka politici

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #4 on: December 09, 2013, 06:01:44 pm »
mogao si da svercujes benzin, cigarete, farmerke, nekako da se snadjes. Ja se bar ne secam da je bilo toliko problema da se plati struja, telefon itd.

A kako danas da se snalazis ako ne mozes da nadjes posao ? Ne vidim da se nesto bolje trenutno zivi, osim sto eto imamo malo bolji robni asortiman po prodavnicama i sto ima stalno goriva na pumpama.

Kad si mogao da vidis dete onda od 14 godina na ulici da purnja travu, smes li sada dete od 4-5 godina da pustis ispred zgrade da se igra bez da razmisljas puno ?


Da ne pricam sta je bilo 100DM

Nejde brze...

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #5 on: December 09, 2013, 06:11:39 pm »
Quote
mogao si da svercujes benzin, cigarete, farmerke, nekako da se snadjes
pa ako je tebi normalno da se dovijaš na nelegalne načine i pritom strahuješ oće neko da te ukeba onda dobro. niko ti nije garantovao da nećeš pasti. a i segedin nije toliko blizu

Quote
Ja se bar ne secam da je bilo toliko problema da se plati struja, telefon itd.
nije bio problem da se plati jer je nije ni bilo, već si zaboravio restrikcije?
koliko sam samo rodjendana slavio i domaćih zadataka uradio pod svećom tamo negde u januarima nekim

Quote
Ne vidim da se nesto bolje trenutno zivi, osim sto eto imamo malo bolji robni asortiman po prodavnicama i sto ima stalno goriva na pumpama.
malo bolji robni asortiman? pa ti si izgleda i prazne rafove po samoposlugama zaboravio a da ne pričam o redovima za mleko, hleb i šećer, čuvenim bonovima :)

Quote
Kad si mogao da vidis dete onda od 14 godina na ulici da purnja travu, smes li sada dete od 4-5 godina da pustis ispred zgrade da se igra bez da razmisljas puno ?
ovo je relativno, zavisi kako vaspitaš svoje dete. i tada pa i sada je bilo lošeg društva

Quote
Da ne pricam sta je bilo 100DM
pa još gore, danas 50e nije puno a tada si morao da guliš bulju da dodješ do 100 demona

ne kažem da je sad nešto PRETERANO bolje, ali kad mi se neko prosere da se pod slobom bolje živelo....

olakšao si mi posao baš i nisu ti neki argumenti :D :P

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #6 on: December 09, 2013, 06:14:26 pm »
Realno brm, stani dok se nisi jos zakopao :)


Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #7 on: December 09, 2013, 06:19:38 pm »
pa da, da je ono vreme sada ne bismo imali teme kao što su mobilni telefoni, skijanja a pogotovo ne o gurmanlucima onim, putopisi bi bili 10 postova max :D no da ne idemo previše ka politici

kad su poceli molim te mobilni telefoni da se koriste u srbiji, pa tek posle 2000 je krenulo masovnije ?

ko da te ukeba za sverc ? platis cariniku kao i sada sto placas da preteras nesto vece, kao sto das saobracajcu "za kafu" da ti ne pise kaznu...

moji nisu u to vreme imali neka velika primanja, ziveli smo kao i svi ostali pa sam svake zime isao na taru/divcibare/kopaonik, nesto sa skolom nesto sa mojima, moglo se i na more...nisi doduse mogao da ides u italiju/spaniju, ali si mogao do crne gore/grcke.

Ne kazem da je bilo lepo, samo tvrdim da se tada mozda bolje zivelo.

Nejde brze...

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #8 on: December 09, 2013, 06:20:06 pm »
a realan je zokiša donekle. barem za tu neku moju generaciju '87 +/-
nit brige nit pameti, samo nam je bilo da izletimo napolje, ništa nismo kapirali, ništa ti nije falilo toliko ili bar nisi kapirao da ti fali (drugim rečima za bolje nismo ni znali)

možda ovi što su tad šljakali, studirali imaju drugačije mišljenje

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #9 on: December 09, 2013, 06:26:35 pm »
kad su poceli molim te mobilni telefoni da se koriste u srbiji, pa tek posle 2000 je krenulo masovnije ?

ko da te ukeba za sverc ? platis cariniku kao i sada sto placas da preteras nesto vece, kao sto das saobracajcu "za kafu" da ti ne pise kaznu...

moji nisu u to vreme imali neka velika primanja, ziveli smo kao i svi ostali pa sam svake zime isao na taru/divcibare/kopaonik, nesto sa skolom nesto sa mojima, moglo se i na more...nisi doduse mogao da ides u italiju/spaniju, ali si mogao do crne gore/grcke.

Ne kazem da je bilo lepo, samo tvrdim da se tada mozda bolje zivelo.

haha daj burazeru pa ti sam sebi klince zabijaš
ja pričam da 90% srbije nije moglo to sve što si ti naveo, ako si ti mogao 90ih da zapucaš u grčku na more onda dobro....
mogao si da ideš na socijalne ekskurzije i rekreativne nastave u oš, tara, divčibare, goč, rudnik... i sam se seti na šta je to ličilo

dobro ajde za mobilni me možda i imaš. ta ravan bi bila onda bežični fiksni / brojčanik fiksni (ako ćeš da cepidlačimo već). nije baš svako mogao ni bežični da ima. a mobilni su kod nas počeli čini mi se '98 sa mobtelom no nebitno

ovo za šverc, daj nemoj da se zajebavamo, šverc je loša sociološka pojava ne mogu da verujem da podržavaš to. pusti šta je moglo i kako je moglo, to nije normalan način funkcionisanja sistema gde ti moraš negde da ideš da se cimaš 300km i još da unosiš u zemlju i još da podmićuješ carinika. znam i ja da je tako moralo, ali to NE VALJAAAA :D



lorde možeš možda ovo split u 90 temu da baciš da ne trolujemo sad ovde
« Last Edit: December 09, 2013, 06:29:18 pm by stevancar »

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #10 on: December 09, 2013, 06:28:59 pm »
ne znam...u to vreme ljudi su imali neku zdraviju komunikaciju i druzenje, kada su bile recimo te restrikcije, koliko su bile lose, toliko smo imali vremena svi da sednemo igramo tablica/magarac u troje/mice/na slovo-na slovo itd.

Tada je pink bio odlican kanal, sa odlicnim emisijama/filmovima/serijama !

nije svako buljio u svoj racunar i drkao telefon non stop.

Nejde brze...

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #11 on: December 09, 2013, 06:30:25 pm »
ma razumem ja tebe sve, ali se živelo BEDNO, to što nas je beda zbližila to je za drugu priču. kao i bombardovanje, etc

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #12 on: December 09, 2013, 06:34:46 pm »
Sta vi pricate.  :ohmy: :ohmy:

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #13 on: December 09, 2013, 06:37:23 pm »
Sta vi pricate.  :ohmy: :ohmy:
apropo slike što sam okačio olimpa, pablo ga nahvalio, mladenko naružio, zokiša rekao da se živelo bolje za vreme slobe i tu je nastala diskusija :D

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #14 on: December 09, 2013, 06:38:12 pm »
haha daj burazeru pa ti sam sebi klince zabijaš
ja pričam da 90% srbije nije moglo to sve što si ti naveo, ako si ti mogao 90ih da zapucaš u grčku na more onda dobro....
mogao si da ideš na socijalne ekskurzije i rekreativne nastave u oš, tara, divčibare, goč, rudnik... i sam se seti na šta je to ličilo

ovo za šverc, daj nemoj da se zajebavamo, šverc je loša sociološka pojava ne mogu da verujem da podržavaš to. pusti šta je moglo i kako je moglo, to nije normalan način funkcionisanja sistema gde ti moraš negde da ideš da se cimaš 300km i još da unosiš u zemlju i još da podmićuješ carinika. znam i ja da je tako moralo, ali to NE VALJAAAA :D

lorde možeš možda ovo split u 90 temu da baciš da ne trolujemo sad ovde

ne podrzavam sverc, ja tvrdim da si mogao na vise nacina da se snadjes ako nisi imao kud.

Pa imas i sada sverc, gde su soping ture za segedin, gde smo to mi uznapredovali kada se ljudima isplati da kesira 20eura autobus i da ode u segedin da kupi salame i prasak za ves ?

Daj ti meni argumente sta je to bolje trenutno?


Nejde brze...

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #15 on: December 09, 2013, 06:38:34 pm »

Nejde brze...

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #16 on: December 09, 2013, 06:42:38 pm »
APROPO je sprdnja :)

ne znam koliko više argumenata da ti dam, iščitaj sve što sam napisao
odrasli smo lokacijama koje su blizu trebalo bi isti kriterijumi da važe za obojicu
:p

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #17 on: December 09, 2013, 06:43:00 pm »
lorde možeš možda ovo split u 90 temu da baciš da ne trolujemo sad ovde

splitovano, ali vidim da ce uskoro u neki junk... ne mogu da citam ove gluposti :)

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #18 on: December 09, 2013, 06:53:23 pm »
Kako ove gastarbajtere drmne nacionalizam i nostalgija čim pređ Horgoš, to je neverovatno.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #19 on: December 09, 2013, 07:01:51 pm »
imamo vise banaka, vise kredita, drzavne firme smo rasprodali strancima, prodali smo rudna bogatstva, radimo za strane firme koje su nekada bile domace, a da se pametno rezonovalo mogle su sve te firme da se vrate na noge lagano, ko je uspeo da se uglavi u neki telenor njemu je fino :D

Jedino sto je dobro sto su vrata za strane firme sada vise otvorena, pa mozete da zaradite bolje ako ste strucnjak u odredjenoj oblasti.

meni je van svake pameti prodati strancu naftnu industriju, telekom...

hrana je skuplja nego u evropi iako su nam standardi razliciti.

70% stanovnistva je nezaposleno,  oni koji imaju preko 50godina mogu uglavnom da se pozdrave da ce naci posao.

isto sranje kao i za vreme socijalizma, samo sto je u ovoj nasoj "demokratiji" lanac malo duzi za pajanje.

Sto se korupcije tice, nismo ni tu puno odmakli.

Ko nema babovinu/dedovinu (svoj stan/kucu) zivi za stanarinu,racune i hranu. I jos na kraju meseca mozda mora da se zaduzi.

Kako ove gastarbajtere drmne nacionalizam i nostalgija čim pređ Horgoš, to je neverovatno.

Pa nisam otisao pre 5 godina pa da sada lupam gluposti, svestan sam apsolutno situacije kod nas, jedino ako se za poslednjih godinu dana nije nesto drasticno promenilo da sam ja propustio.

Najlepse sam ziveo u Srbiji u periodu od 2004 pa do naleta one globalne svetske krize 2007-8 ja mislim, nisam siguran.

Nejde brze...

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #20 on: December 09, 2013, 07:04:32 pm »
 :kafa:

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #21 on: December 09, 2013, 07:15:47 pm »
kolko god tacno bilo sve sto si napisao .. i dalje ne moze da se poredi sa devedestim... ni BLIZU :facts:

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #22 on: December 09, 2013, 07:32:22 pm »
Kakva tema :krst:
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #23 on: December 09, 2013, 07:33:34 pm »
kolko god tacno bilo sve sto si napisao .. i dalje ne moze da se poredi sa devedestim... ni BLIZU :facts:

au matori tebe ko da su mlatili na demonstracijama  :brusli:






 :D




Nejde brze...

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #24 on: December 09, 2013, 08:03:17 pm »
ko ga krsti "najgluplji topik ikada".. ih...  pogodi medj' rogove.

apropo (vidim da je rec postala popularna, pa da je i ja malo iskoristim) moje izjave o soc-realizmu. blokovi zgrada (u nedogled, u ne-do-gled), o besomucnom zasipanju betona po gradovima (doduse bilo je parkova za protiv tezu, kao sto sam rekao), i udžericama - opa ucimo nove reci -, stanovima od 25-30 i 35 m2 i zgradama od po 5-6 spratova bez lifta.

a brm je tvrdoglav za 3 sundjera, jebes mi sve...

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #25 on: December 09, 2013, 08:28:48 pm »
Lepo je sto je brm imao tu srecu da su njegovi mogli da se snadju i zive relativno normlano i da idu na more i Divcibare... Ne mogu ni ja da kazem da sam bio u bedi, ziveo sam na selu (Zajecar), pa se nije bas zavisilo od prodavnica i rafova, a i moj cale je bio vojno lice, pa sam vidjao mora i Kopa preko vojnih odmaralista...

... ali jednostavno velika vecina ljudi nije bila te "srece". Velika vecina nije videla more godinama, nije videla cokolade, cekali su redove za ulje, za mleko, za goriva... da ne nabrajam dalje - mislim da ovaj klip govori vise od 1000 reci:



Kako god da je danas stanje, bilo kakvo poredjenje je neumesno.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #26 on: December 09, 2013, 08:42:16 pm »
90te, sredina.

imam jedan par farmerica, jedan dzemper, jedan duks sa kapuljacom, mozda jos 2 komada neke slice odece (koji mogu da se nose kad treba da se namestis (skola i tako to), jedne patike. Imao i jedne razdrndane koje sam nosio da se jurim po livadi. more i planinu od 1989/90 pa do 2005 nisam video (realno mogao ranije ali sam se zaludeo sam treninzima). Nisam imao kintu da nosim da kupujem bilo kakve skolske uzine, ruckove i tako ta sranja. Sta pojedem pre i posle skole to mi je. Pa onda 1996/97 prva godina srednje patike mi pukle po sred noge, ovaj deo sto pokriva prste. sva sreca te su bile crne. usivao sam ih crnim koncem sve dok nije ostao samo konac. na svu srecu naisao je raspust pa me posle nije mnogo boleo kurac... i tako u krug. sva sreca te sam imao selo na 30km od kragujevca, pa cale ode da ceka benzin u redu neka dva dana za jedan rezervoar benzina pa ode sam i donese dupke pun auto hrane, inace bi najebao zestoko...


i neko ce da kaze da su devedesete bile dobre... mamu vam svima odreda. zato sto tako misli 3/4 ljudi u Srbiji, zato vam je i stanje takvo kakvo je trenutno, a bolje skoro nece ni da bude...


E sad, ko je kriv, dal' sloba dal' ljudi koji su ga izabrali, dal' medjunarodna zajednica (koji komunjarski izraz) dal' kurta ili mozda murta...

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #27 on: December 09, 2013, 08:50:49 pm »
Nemojte da lokujete još dan-dva, imam par reči da napišem, od fizikalije na gradilištu za 100 DM mesečno (leto 1992), do rada u paging centru za 6 maraka mesečno (decembar 1993) i jedenja samo paštete (koju su rođaci izbeglice dobijali u humanitarnoj pomoći) i jaja (koja je ćale donosio sa sela), pa do rada u tom istom paging centru u kojem sam tokom 1994 sebi uštedeo za časove vožnje (leto) i fiću (decembar), a tokom 1995. i za Grčku (pri tome dajući pola plate u kuću kevi i ćaletu i trošeći pomalo na izlaske i garderobu),...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #28 on: December 09, 2013, 08:59:36 pm »
nemoj da zaboraviš ni pikanterije za malog marka i slobišu iz pejdžing centra , to uvek volim da čujem :A

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #29 on: December 09, 2013, 09:02:13 pm »
setio sam se jos necega :)

Ja kao i svake druge godine bicu ponosni vlasnik Collectors edition-a:

http://eu.battle.net/wow/en/services/collectors-edition/

Obican CD bi trebao kostati oko 4000dinara
Collectors Edition oko 8000dinara

brm, ajde molim te, zamisli kako si se vratio u svoje devedesete i pitao caleta da ti kupi Collector's Edition omiljene igre za 80 DM (ili nesto slicno sto je tada bilo) :)

Ja mogu da zamislim reakciju svog caleta :D

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #30 on: December 09, 2013, 09:06:21 pm »
moram da stavim i ove dve recenice zajedno da vidim kako izgledaju :)

cak se mozda i kasnije, za vreme milosevica donekle bolje zivelo nego sada
Ja kao i svake druge godine bicu ponosni vlasnik Collectors edition-a

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #31 on: December 09, 2013, 09:16:38 pm »
E sad, ko je kriv, dal' sloba dal' ljudi koji su ga izabrali, dal' medjunarodna zajednica (koji komunjarski izraz) dal' kurta ili mozda murta...

Jugoslav Petrušić  :zvizdanje:
Ko ima vremena neka pogleda ovaj i još par klipova i gostovanja.


Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #32 on: December 09, 2013, 09:22:53 pm »
Citam ovo sto je Brm napisao.
Nekoliko puta sam procitao.
I ne mogu da se setim bilo cega sto je u tom periodu bilo normalno. Ali nicega.
Plata od 5 maraka. pa onda jurnjava tog dana kada je dobijes da kupis nesto, bilo sta, za taj novac. Da ti plata ne propadne. Jer je kurs divljao. Bukvalno.
Benzin, redovi za sve i svasta.
Muzika. O da, muzika.
Dizelasi.
Sloba,Mira,Marko. I svi lesinari oko njih.
Ono sto je Mladenko pisao, o nemanju normalne garderobe, sve to ...
Jbg, nisu svi imali srece da idu na ekskurzije, letovanja, zimovanja ...
Mozda je tebi Zokisa bilo dobro. Mozda jos ponekom od vas sa foruma.
Verovatno je mnogima bilo dobro u Srbiji tih godina.
Meni jbg nije.
i nerado se secam tog vremena.
Zato Lorde, brisi ovo cudo od topika.
Da se ne bih setio jos neceg.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #33 on: December 09, 2013, 09:44:37 pm »
Nemojte da lokujete još dan-dva, imam par reči da napišem, od fizikalije na gradilištu za 100 DM mesečno (leto 1992), do rada u paging centru za 6 maraka mesečno (decembar 1993) i jedenja samo paštete (koju su rođaci izbeglice dobijali u humanitarnoj pomoći) i jaja (koja je ćale donosio sa sela), pa do rada u tom istom paging centru u kojem sam tokom 1994 sebi uštedeo za časove vožnje (leto) i fiću (decembar), a tokom 1995. i za Grčku (pri tome dajući pola plate u kuću kevi i ćaletu i trošeći pomalo na izlaske i garderobu),...

au matori bez ljutne, malo sam se nasmejao ovde, u prvoj polovini posta covek zivi na pasteti i jajima, u drugoj polovini, cale tanka i donosi pun auto hrane, placas sebi polaganje vozacke, kupujes auto i ides u grcku, a pritom pola para dajes u kucu i ostaje ti za izlaske i gardarobu :D

win  :thumbsup:

dobro ja nisam tako lose ziveo niti ljudi u mojoj okolini iskreno, pa sam polazio odatle, mozda je situacija u pancevu malo drugacija bila, vecina roditelja mojih skolskih drugova su mahom radili u rafineriji/petrohemiji/azotari, mozda su te firme tada slidno radile pa je to razlog, ne znam.
Nisam polazio svakako od sebe. Bilo je dosta drugova ciji su roditelji mogli da im priuste i segu i rolere i najk patike i firmiranu gardarobu, ja nisam bio te srece tada, ali nisam bio u takvim problemima kao sto su neki naveli.

Skolovanje i zdravstvo je bilo besplatno, socijalizam je period gde je postojala briga prema ljudima sto danas ne postoji.  Kada se sve sabere i oduzme, danas nismo daleko odmakli, bar je neko moje misljenje, to je ono sto sam ja potencirao.





Nejde brze...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Najgluplji topik ikada
« Reply #34 on: December 09, 2013, 09:52:22 pm »
Moje iskustvo je da je devedesetih bilo nemerljivo lošije nego danas ali da su mnogi lakše podnosili situaciju jer se krajem osamdesetih lepo živelo i solidno uštedelo. Ja sam u Niš došao '92 a ušteđevinu smo krckali do '95 pa ne mogu da kažem da mi je taj period najteže pao iako realno jeste bio najgadniji.