Author Topic: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)  (Read 116760 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #525 on: November 24, 2017, 10:07:00 pm »
Marasine, a koji windows ti je insaliran?

Sent from my P10 lite using Tapatalk


Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #526 on: November 25, 2017, 12:19:25 am »
Iz cista mira mi se rezolucija monitora prebacila na 1024x768, u podesavanjima nema opcija da se poveca, samo jos ponudjeno 800x600. Drajver OK, apdejtovao sam sve nakon toga, ali je problem ostao.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #527 on: November 25, 2017, 12:29:27 am »
Iz cista mira mi se rezolucija monitora prebacila na 1024x768, u podesavanjima nema opcija da se poveca, samo jos ponudjeno 800x600. Drajver OK, apdejtovao sam sve nakon toga, ali je problem ostao.
Driver sekretare 109% . Skini skroz pa instaliraj ponovo

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #528 on: November 25, 2017, 01:34:10 am »
Za kompletan uninstall drajvera najbolje da koristiš DDU. Posle toga instaliraj novu verziju i trebalo bi da radi.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #529 on: November 25, 2017, 03:00:52 am »
Marasine, a koji windows ti je insaliran?

Sent from my P10 lite using Tapatalk
windows 7 sp3 64bit
Ostali browseri mogu normalno da puste video, tako da nije do YT ili konekcije. Isto je i sa stranicama.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #530 on: November 25, 2017, 09:44:23 am »
Pomenuo sam da novi FF koristi više procesa za rad, a samim tim i resurse memorije. Kod mene FF zna da zauzme i preko 700K memorije kada gledam EON, tako da je tih 2GB RAM memorije verovatno usko grlo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #531 on: November 25, 2017, 10:07:44 am »
Za kompletan uninstall drajvera najbolje da koristiš DDU. Posle toga instaliraj novu verziju i trebalo bi da radi.
S'obzirom na moje poznavanje racunara, ipak ga nosim kod drugara, manje ce da me kosta par piva od potencijalne stete koju cu da napravim.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #532 on: November 25, 2017, 01:46:50 pm »
Ниси написао да ли је лаптоп или десктоп, ако је десктоп може да буде нешто најглупље, попут каблија.

Moram da priznam da sam popriličnom zbunjen razvojem situacije. Uključim komp i tv (koji je povezan na HDMI) i na monitoru mi žurka a tv miran kao bubica. Prvo zamenim naponski kabl, sve isto, onda kupim VGA kabl i DVI adapter i sada kreće zezanje.



Ovaj donji je postojeći adapter koji mi se našao pri ruci pre 5 godina i radio kako treba sve vreme, očigledno je da mu fali dosta ovih iglica jbmliga šljaka kako valja. Ovaj gore je novi koji sam uzeo i koji bi po difoltu trebao da bude taman i jeste taman fizički ali ga monitor ne prepoznaje uopšte a iz nekog razloga ventilator krene da divlja kao blesav. Skroz sam zbunjen. Nisam našao VGA-DVI kabl :(


Оно што ме буни је то што престаје када се загреје, што може да указује на цркавање графике, надам се да није то.

Preciznije objašnjeno, kada se upali komp jedno 10 minuta se ništa ne dešava i onda kreće, prvo polako pa sve jače i jače i onda opet krene da usporava i na kraju prestane i više se ne vraća do sutra...inače na onom snimku se vidi poslednja faza traume, dok traje "napad" to izgleda baš neprijatno.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #533 on: November 25, 2017, 03:47:58 pm »
Pomenuo sam da novi FF koristi više procesa za rad, a samim tim i resurse memorije. Kod mene FF zna da zauzme i preko 700K memorije kada gledam EON, tako da je tih 2GB RAM memorije verovatno usko grlo.
To i ja pretpostavljam. I ovako kad izadje nesto brze, uglavnom pokusavaju da ubace sto vise stvari u ram posto je HD glavno usko grlo.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #534 on: November 25, 2017, 04:33:15 pm »
Nisam našao VGA-DVI kabl :(

Trebaće ti adapter. Ja sam našao za oko 1000 dinara. Samo vidi kakav je DVI, ima ih nekoliko vrsta i nisu svi isti. Ovaj deo sa desne strane, 4 pina i "pločica" su za VGA ali mnoge nove grafičke imaju samo tzv DVI-D koji ne podržava VGA standard. Takođe, kada kupuješ obrati pažnju da li je single ili dual link, ovaj prvi ima "rupu" u sredini i ne podržava veće rezolucije od 1080p.

I 99% ti neće pomoći standardni adapter koji se uglavnom dele uz grafičke, kao što je ovaj



Trebaće ti ovakav


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #535 on: November 25, 2017, 05:47:29 pm »
To i ja pretpostavljam. I ovako kad izadje nesto brze, uglavnom pokusavaju da ubace sto vise stvari u ram posto je HD glavno usko grlo.
Da, to što nemaš SSD takođe može da pravi problem.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #536 on: November 26, 2017, 05:49:06 pm »
Driver sekretare 109% . Skini skroz pa instaliraj ponovo
W10 izgleda vise nema podrsku za moju grafiku, na W7 radi, na W10 ne.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3489
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #537 on: November 26, 2017, 05:54:51 pm »
Trebaće ti adapter. Ja sam našao za oko 1000 dinara. Samo vidi kakav je DVI, ima ih nekoliko vrsta i nisu svi isti. Ovaj deo sa desne strane, 4 pina i "pločica" su za VGA ali mnoge nove grafičke imaju samo tzv DVI-D koji ne podržava VGA standard. Takođe, kada kupuješ obrati pažnju da li je single ili dual link, ovaj prvi ima "rupu" u sredini i ne podržava veće rezolucije od 1080p.

I 99% ti neće pomoći standardni adapter koji se uglavnom dele uz grafičke, kao što je ovaj



Trebaće ti ovakav


Ja imam kombinaciju sa prve slike.

Sent from 7of9 using assimilated phone


Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #538 on: November 26, 2017, 06:13:57 pm »
W10 izgleda vise nema podrsku za moju grafiku, na W7 radi, na W10 ne.
Hm.... iako nema podršku ne bi trebalo da prestane da radi zbog toga. Something's fucky.. .

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #539 on: November 26, 2017, 06:16:43 pm »
Hm.... iako nema podršku ne bi trebalo da prestane da radi zbog toga. Something's fucky.. .
Vratio sam na win7, i sve normalno radi.

Treba mi savet koji antivirus da instaliram? a da nije gnjavaza?

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #540 on: November 26, 2017, 06:20:04 pm »
Vratio sam na win7, i sve normalno radi.

Treba mi savet koji antivirus da instaliram? a da nije gnjavaza?
Ček ček.. . Ti si prešao sa win7 na win10 i to počelo da ti se dešava? Nisi to objasnio u originalnom postu, ako je tako. To je onda jasno. Nema driver za win10

Ja koristim Avast. Lako se skida i meni ne izgleda previše napadan i na oko i na resurse. Mada, ja i ne koristim net toliko da imam neki ozbiljan komentar (ni za ni protiv)

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #541 on: November 26, 2017, 06:21:25 pm »
Ja od 7ce koristim Microsoft-om samo (tada je valjda Security Essentials), sad i nemam pojma da li se tako zove. Ne znam sta vi radite sa kompovima, ali samo kada sam presao na 10ku sam radio sistem, inace 4-5 godina nista. Eventualno Malwarebytes jos.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #542 on: November 26, 2017, 06:22:39 pm »
Ček ček.. . Ti si prešao sa win7 na win10 i to počelo da ti se dešava? Nisi to objasnio u originalnom postu, ako je tako. To je onda jasno. Nema driver za win10
Koristio sam Win10 i grafika se "ugasila", reinstalirao win10 i opet nece , obrisao win10, stavio 7 i sad radi.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #543 on: November 26, 2017, 06:25:43 pm »
Ja od 7ce koristim Microsoft-om samo (tada je valjda Security Essentials), sad i nemam pojma da li se tako zove. Ne znam sta vi radite sa kompovima, ali samo kada sam presao na 10ku sam radio sistem, inace 4-5 godina nista. Eventualno Malwarebytes jos.
Kad gledam NFL preko neta  tipa firstrow i sl, izlaze mi razna sranja, nesto protiv toga i sl.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #544 on: November 26, 2017, 06:28:19 pm »
To se resava nekim ad-blockerom (addon u Mozilli, Chrome ili gde vec), koliko je to moguce vec. Ja sam sad presao na uBlock i zadovoljan sam.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #545 on: November 26, 2017, 06:35:56 pm »
To se resava nekim ad-blockerom (addon u Mozilli, Chrome ili gde vec), koliko je to moguce vec. Ja sam sad presao na uBlock i zadovoljan sam.
Slažem se ....

Ja koristio AdBlock godinama i počeo da mi propušta mnogo sranja. Prešao ba uBlock origin i kao da sam prešao u drugu dimenziju. Ubija koliko je dobar.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #546 on: November 26, 2017, 06:46:34 pm »
Zahvaljujem. Ubacio sam ga u Chrome.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #547 on: November 26, 2017, 06:48:50 pm »
NoScript za Firefox ti treba Mardoče.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #548 on: August 30, 2018, 06:08:22 pm »
od kada instalirao yahoo fantasy app kada hoću sa kompa da se ulogujem na yahoo ne traži mi šifru nego me na telefon pita da li to ja pokušavam da se ulogujem sa kompa i da li pristajem ili ne.

mene to nervira jer mi je telefon često u drugoj sobi ili me mrzi da ga tražim ili je prazna baterija ili je na punjaču....NBA fantasy sezonu sam nekako i pregurao sa tim, ali sada ide fudbalska sezona pa me zanima kako to da poništim pa da se na kompu redovno logujem na yahoo. 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #549 on: August 30, 2018, 06:25:30 pm »
klik na svoje ime ili zupcanik u gornjem desnom uglu, account info, pa security

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #550 on: September 04, 2018, 03:53:33 pm »
Danas je otvorena registracija na filelist.ro, jednom od mojih najomiljenihih trekera. Registrujte se dok je još uvek otvoreno. Ratio lak za održavanje, ima mnogo sadržaja, brzine maksimalne.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #551 on: December 04, 2018, 10:23:37 pm »
Da li je neko kupovao IPTV liste sa ebay-a? Zanimaju me pozitivna iskustva sa prodavcima koji nude domaće kanale (Arene i SK prvenstveno). Može i na PM.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #552 on: February 12, 2021, 10:41:40 pm »
Nešto mi se čudno dešava sa mrežom i ja ne mogu da provalim šta. Koristim godinama program "Who Is On My WiFi" za PC koji je radio perfektno, svakog ko mi se prijiavi na mrežu automatski prepozna, i samo odjednom prestade da prepoznaje bilo šta sem PCa, a nakačeni su još 2 telefona, TV, PS4 i laptop. IP adresa koja se prikazuje ovde na forumu je potpuno drugačija od rangea SBBa. Telefon sa druge strane radi očajno na nekih 3-5 Mb a upload u punom kapacitetu od skoro 8 Mb, a PC vuče skoro 100 Mb. Telefon nakačen na kućni WiFi je nekoć radio na 30+ Mb. Skinuo sam neku app na telefon da vidim da li on prepoznaje uređaje povezane za wifi ni ta aplikacija ne može da prepozna sve uređaje. Uopšte ne mogu da povežem koi se qrac dešava  :angry:


EDIT: Restartovao sam modem  :mr.green:


Jebe me Hisense TV pa me razbija. Kinezi očajno odradili software (sve ostalo ok) i šifra za wifi se jednostavno zabaguje svakih 10-15 dana pa moram stalno da restartujem modem, sad je radio tv normalno ali sve ostalo zabagovalo.

Zašto se ne izmisle neki AI software koji će jednostavno sam da proverava sve bugove u mreži i sam da odradi restart koji traje 30 sekundi i automatski da isproverava da li je sve u funkciji tako da krajnji korisnik nema potreba da razmišlja o tim glupostima neko samo da uživa i digne sve četiri u vis?!?!?  :j
« Last Edit: February 12, 2021, 10:53:43 pm by Pablo »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #553 on: February 13, 2021, 12:37:26 am »
Koji provajder? Ja planiram da pređem na Lelekomovu optiku do kraja meseca, ako majstori završe svoj deo posla. SBB mi se smučio. Bar 10 puta sam ih zvao u vezi lošeg signala. Dolazili su svaki put, čačkali, priznavali da je loše čvorište i ništa nisu preduzimali da unaprede uslugu. Kada sam im pisao da mi zbog tog poznatog problema umanje račun, ladno su me odjebali rečima (parafraziram ali je blizu originalnog teksta): Pa šta ti oćeš, nisi imao prekid usluge od 24 časa. Nema umanjenja. Ko te jebe.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #554 on: February 13, 2021, 12:58:28 am »
Ja sam progledao nakon što sam se prebacio kod exeneta. Doduše, sad su i oni pod Supernovom ali nisam primetio neke promene. :)

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #555 on: February 13, 2021, 12:56:15 pm »
Koji provajder? Ja planiram da pređem na Lelekomovu optiku do kraja meseca

SBB. Infrastruktura da i ja pređem na mts optiku je tu, zovu me svaka 2,3 meseca ali za sada odbijam. Kako bez Sport Kluba? I kada će prestati da maltretiraju nas normalne sportske korisnike. Sve što mi treba je Sk, Arena, Eurosport i RTS u normalnim vremenima kad se igra Olimpijada i svecko i evropsko u fudbalu. Od ostalih emisija gledam Mentalno Razgibavanje 1,2 nedeljno, Stamarom u akciji 1,2 mesečno i Balkanskom Ulicom 1 u 2 meseca i to je to. Hoću FULL sportski paket bez reklama.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #556 on: February 13, 2021, 03:10:16 pm »
Baš zato što ti i mnogi drugi hoće full paket bez reklama - to je razlog što ga nećete ni dobiti. Zašto nekome prodati jedan paket kad za mnogo više para mogu sve to da prodaju u nekoliko paketa...

Netflix je postao toliko popularan da se na globalnom nivou drastično smanjila piraterija serija i filmova jer se mnogo toga moglo povoljno naći na jednom mestu. Sad kad još samo Endzone forum nema svoj streaming servis piraterija opet cveta jer niko ne želi da plaća gomilu servisa koje će pojedinačno samo povremeno da koristi.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #557 on: February 13, 2021, 03:26:43 pm »
SBB. Infrastruktura da i ja pređem na mts optiku je tu, zovu me svaka 2,3 meseca ali za sada odbijam. Kako bez Sport Kluba? I kada će prestati da maltretiraju nas normalne sportske korisnike. Sve što mi treba je Sk, Arena, Eurosport i RTS u normalnim vremenima kad se igra Olimpijada i svecko i evropsko u fudbalu. Od ostalih emisija gledam Mentalno Razgibavanje 1,2 nedeljno, Stamarom u akciji 1,2 mesečno i Balkanskom Ulicom 1 u 2 meseca i to je to. Hoću FULL sportski paket bez reklama.
Možda uskoro bude novi kablovski provajder koji će možda nuditi i Arene i SK, a optika mu bude (ista kao) Telekomova...

U svakom slučaju, imaš sad Arena Cloud, pa strimuj Arene kao čovek...

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #558 on: February 13, 2021, 04:30:30 pm »
Vi što hoćete da uništite jedni SBB da se ne javljate.

P.S.
Kada planirate da krenete sa uslugom, jer do kraja meseca prelazim na telekom verovatno?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: INTERNET - ja pitam, vi odgovarate i pomazete :)
« Reply #559 on: February 13, 2021, 05:38:25 pm »
Neće baš tako skoro...

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill