Author Topic: PITANjA - Glupa i ina...  (Read 567608 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #385 on: December 15, 2011, 08:53:15 pm »
Hvala svima, snasao sam se oko svega, al da ga jebem ako znam sta je prored, to mi niko nikad nije trazio

Jesi li ti kucao nekada maturski rad? :D Na proredu "zaradis" minimum 2-3 strane :D
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Divljak

  • Starter
  • **
  • Posts: 89
  • Bez perspektive
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #386 on: December 15, 2011, 08:59:08 pm »
Jesi li ti kucao nekada maturski rad? :D Na proredu "zaradis" minimum 2-3 strane :D
Ne zelis da znas na koju foru sam prosao maturski :D ali kapiram iz tvog posta da je prored razmak izmedju slova u reci
Samo jedan je put koji dotice nebo

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #387 on: December 15, 2011, 09:00:51 pm »
dingofol
o tome kako krasti na maturskim i seminarskim radovima mislim da može jedan SPLIT da padne komotno
jebena profesija se iz toga izrodila
:A

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #388 on: December 15, 2011, 09:04:42 pm »
Ne zelis da znas na koju foru sam prosao maturski :D ali kapiram iz tvog posta da je prored razmak izmedju slova u reci
meni se razredna prijavila sa vidi ga ovaj stevan što je stavio autoput između redova
sve je jasno

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #389 on: December 15, 2011, 09:24:53 pm »
Ne zelis da znas na koju foru sam prosao maturski :D ali kapiram iz tvog posta da je prored razmak izmedju slova u reci

Ma ne, bre :D Prored = razmak izmedju dva reda  :)

dingofol
o tome kako krasti na maturskim i seminarskim radovima mislim da može jedan SPLIT da padne komotno
jebena profesija se iz toga izrodila
:A

Realno :D

Fali nam stara tema o putopisima i sl, pa ajde da postavim pitanje ovde.

Gledam da zbrisem negde oko Nove Godine i da se ne vracam dok ne prodju ove paganske gozbe po Srbiji, znaci jedno desetak dana. Trebaju mi predlozi za nesto drugacije. Dakle nisam za nikakvo skijanje, kurac palac itd.

Ono sto u startu mogu da kazem da ne dolazi u obzir su:

- Grcka u bilo kojoj formi
- Turska u bilo kojoj formi
- Bilo kakav odlazak autobusom
- Bilo kakav aranzman, tura i bilo kakvo grupno govno.

Trebam ideje, lokacije, bilo sta sto vam je posebno ostalo u secanjima kada ste bili tamo. Novac nije prepreka, tako da ono go wild...

Francuska? Ali neka Burgonja, Bretanja, Normandija...tako nesto?  :foldi:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #390 on: December 17, 2011, 04:26:22 pm »
Da li je neko skoro kupovao veš mašinu ili ima iskustva sa istim? Potrebna mi je neka koja će se naravno najmanje kvariti, broj programa i ostalo nije bitno. Broj obrtaja bi trebalo da ima bar 1000. Razmišljam o LG-u, dosta pričaju o directdrive motoru. Ima 10 godina garancije na njega, a li na ostalo samo 2. Ako rikne elektronika, najebo sam. Na Gorenje se nije žalio samo onaj ko uključuje mašinu 1 nedeljno, whirlpool daje 3 godine garancije, ali kažu da i oni umeju da isfušare. Planiram da dam oko 35k. Pomažite...
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #391 on: December 17, 2011, 04:50:52 pm »
Nek ti je bog u pomoci. Stoka pravi ves masine da ne traju dugo, da ti se ne isplati popravljati vec kupiti novo, a ovi sto popravljaju su go qrac od majstora.

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #392 on: December 17, 2011, 05:35:56 pm »
Nek ti je bog u pomoci. Stoka pravi ves masine da ne traju dugo, da ti se ne isplati popravljati vec kupiti novo, a ovi sto popravljaju su go qrac od majstora.
Upravo su mi to rekli svi. Zbog iste logike je nisam kupio pre 2 godine, al žena se penje na glavu svaki dan. Imam jednu gorenje 35 godina staru. Najveća mana joj je što nema posudu za omekšivač, već mora da se dodaje na kraju, što je nepraktično za večernje puštanje. Tu i tamo sam joj radio remont, okretao creva po suprotnim krajevima i tako to. Sledi joj zamena lagera u skorijoj budućnosti ako ne ode u penziju, a možda i još ponešto.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #393 on: December 17, 2011, 05:42:22 pm »
Ja sam pre nešto manje od dve godine kupio Gorenje WA60149. Još uvek je pod (dvogodišnjom) garancijom što znači da uskoro treba očekivati probleme. :lol:

Inače, za sada se odlično pokazala, nikakva zamerka. U to vreme je taj model bio na nekoj akciji i bio je dosta povoljan, 26K a slični modeli kod konkurencije ali i od Gorenja su bili 30K i skuplji.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #394 on: December 17, 2011, 05:49:36 pm »
teoretski, mašine sa gornjim punjenjem bi trebale duže da izdrže jer imaju ležajeve na obe strane bubnja.
manji je napor i sve...

i zauzimaju manje mesta, ali je mana što je manji otvor za ubacivanje veša.
ima isti kapacitet, ali nije baš predviđena za duplo ćebe npr.

što se tiče trajnosti, mi smo uzeli pre 3 godine takvu, i to na popustu "sa greškom" malo je udarena bila zadnja strana koja se ni ne vidi. ali evo radi bar 3 puta nedeljno, ništa joj ne fali i dalje. garancija bila na 2 godine, ali pregurasmo taj kritičan datum ;)

a što se tiče programa, nećeš naći sa manje od 15, iako to niko nikad ne koristi...


Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #395 on: December 17, 2011, 06:00:43 pm »
Bosch, sljaka vec 7-8 god perfektno.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #396 on: December 17, 2011, 06:09:36 pm »
Bosch, sljaka vec 7-8 god perfektno.
candy takodje.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #397 on: December 17, 2011, 06:30:22 pm »
Moji uzeli Gorenje pre dve i po godine i evo sljaka ekstra
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #398 on: December 17, 2011, 08:27:35 pm »
Sad ispade da su sve dobre :D. Doduše, za Gorenje kažu da posle pete godine može komotno da ode u penziju ako se pokvari, tako da mi 2-3 godine rada ne znači ništa
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #399 on: December 17, 2011, 08:51:37 pm »
candy takodje.
Eto, a mi istovremeno uzeli i Candy u drugoj rezidenciji i stalno ima neke sitne probleme.

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #400 on: December 17, 2011, 10:08:29 pm »
Eto, a mi istovremeno uzeli i Candy u drugoj rezidenciji i stalno ima neke sitne probleme.
E to mi kaži :D. Ajmo dalje :D.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #401 on: December 18, 2011, 10:27:51 pm »
Starcraft 2
Company of Heroes
Total War serijal
Supreme Commander
Supreme Commander mi se nije svideo, a za CoH ne mogu da nadjem ispravan torrent. Starcraft cu probati.
Sta prvo da igram iz Total War serijala (još kad bi mogli da padnu i ispravni torenti...  :zvizdanje: )?

Ni ovo mi se nije svidelo. Ne znam zašto.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #402 on: December 18, 2011, 10:47:34 pm »
Ja ne znam kako ti pronalaziš neispravne torente, za sve ove godine ako sam ubo više od dva loša... :D

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #403 on: December 18, 2011, 10:53:37 pm »
pa nemam pojma.
u vecini torenata koji su prvi na listi svi poslednji komentari su vezani za neispravnost istih.
ne znam zašto.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #404 on: December 18, 2011, 10:58:24 pm »
Downloadovao file GB-perfect season  :P

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #405 on: December 18, 2011, 11:01:37 pm »
Downloadovao file GB-perfect season  :P

Zato je torent STL-večiti drugi pik uvek aktuelan. :P

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #406 on: December 18, 2011, 11:05:12 pm »
Boga mi, posle danasnje sjajne predstave kolaca, mi smo u trci za no1 pick!!!

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #407 on: December 18, 2011, 11:09:50 pm »
Ja ne znam kako ti pronalaziš neispravne torente, za sve ove godine ako sam ubo više od dva loša... :D

pa nemam pojma.
u vecini torenata koji su prvi na listi svi poslednji komentari su vezani za neispravnost istih.
ne znam zašto.

moram i ja da se slozim sa starrom, ja nikad nisam naisao na "neispravan torrent", doduse ni ne citam nesto preterano komentare :)
... samo sortiras po broju seedera, uzmes prvi i nema greske.

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #408 on: December 18, 2011, 11:59:07 pm »
Ili se lepo registruješ na nekom privatnom trekeru. Mada, ne pamtim da sam skinuo loš torent i na javnom.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #409 on: December 18, 2011, 11:59:26 pm »
Te komentare pisu idioti sa IQ 32, sto kaze Lord najbolji broj seedera, DL i nikad nisam imao problem.

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #410 on: December 19, 2011, 09:38:59 am »
Kakva su vam iskustva sa Tehnomanijom? Dobio sam juče brošuru u kojoj piše da vrše isporuku na teritoriji cele Srbije, a video sam da imaju dosta dobre cene.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #411 on: December 19, 2011, 12:24:46 pm »
Kakva su vam iskustva sa Tehnomanijom? Dobio sam juče brošuru u kojoj piše da vrše isporuku na teritoriji cele Srbije, a video sam da imaju dosta dobre cene.

Uuuu, Šiki je dobar igrač. Čovek je krenuo od jedne prodavničice (tzv. "mama-papa shop"), bio je samo retailer, tj. druga ruka, robu je kupovao isključivo od uvoznika. Sada ima čitav lanac prodavnica, postao je direktan uvoznik za većinu poznatih brandova, a to sve ne bi mogao da nema prilično dobre cene uz prilično dobru uslugu.

Ja sam tamo kupio radio za kola, ali sam ga sam kupio u radnji, tj. nisu mi ga isporučivali. Mada, moj pašenog iz KV, koji je rodom iz VR, je sestri za svadbu u VR kod njih kupio LCD na poklon, oni su ljudi to redovno dostavili na adresu u VR, tako da bi trebalo da šljaka bez problema.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #412 on: December 19, 2011, 02:46:52 pm »
Brat je nedavno kupio Toshiba 3D televizor LED LCD 42VL863G i kaže mi da mu treba 28 sekundi da se pojavi slika nakon što ga uključi. :blink: Je li to normalno?

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #413 on: December 19, 2011, 03:25:49 pm »
Uuuu, Šiki je dobar igrač. Čovek je krenuo od jedne prodavničice (tzv. "mama-papa shop"), bio je samo retailer, tj. druga ruka, robu je kupovao isključivo od uvoznika. Sada ima čitav lanac prodavnica, postao je direktan uvoznik za većinu poznatih brandova, a to sve ne bi mogao da nema prilično dobre cene uz prilično dobru uslugu.

Ja sam tamo kupio radio za kola, ali sam ga sam kupio u radnji, tj. nisu mi ga isporučivali. Mada, moj pašenog iz KV, koji je rodom iz VR, je sestri za svadbu u VR kod njih kupio LCD na poklon, oni su ljudi to redovno dostavili na adresu u VR, tako da bi trebalo da šljaka bez problema.
Skeptican sam naravno kao i svi prema domacim trgovcima jer se lepo ugradjuju, ali , istini za volju, ljudi u tehnomaniji su zaista ok bar prema mojim iskustvima.
Znam svu pricu:"imas preko mnogo jeftinije, pa povracaj poreza itd.Medjutim za stvari koje sam resio da kupim kod njih, dobio sam super uslugu.Prodavci su bili maksimalno usluzni, znali su o cemu pricaju i nijednom nisu pokusali da mi uvale nesto drugo od onoga za sta sam se odlucio.
Samo jednu stvar sam kupovao "sa dostavom".Kupljeno u BG isporuka u Mladenovcu, moglo je i dan ranije meni odgovaralo dva dana kasnije, nema problema sve OK.Ljudi koji su dostavljali ,iz price coveka koji ih je tamo docekao super usluzni itd....
Naravno ide NG moguce da im je guzva...
 

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #414 on: December 19, 2011, 04:20:05 pm »
Kakva su vam iskustva sa Tehnomanijom? Dobio sam juče brošuru u kojoj piše da vrše isporuku na teritoriji cele Srbije, a video sam da imaju dosta dobre cene.


Ja samo u tehnomaniji i kupujem. Ako budes imao prilike da dodjes u bg skokni do njihove radnje u sarajevskoj, sredjivali su pre godinu dana izgleda kao svemirski brod. Mami te da kupis  :lol:

Svidja mi se sto sajt updejtuju svaki dan u smislu cena i stanja na lageru, a to nije lak posao obzirom koliku ponudu imaju.

Inace to za dostavu za celu srbiju vise nije nikakav problem, od kada ima gomile firmi koji se bave time, a u zadnje vreme se otvorilo gomila e-prodavnica na istu foru, ja znam bar za 5.

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #415 on: December 19, 2011, 05:03:55 pm »
Hvala svima. Pred vešmašine koja je u planu, odavno merkam kameru Panasonic hdc-sd90. Ovo drugo mi je primamljivije da kupim ženi za novu godinu, nego prvo inače :D. Možda u toku nedelje i svratim do beograda, a ako ne, onda ću verovatno da poručim.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #416 on: December 23, 2011, 06:58:27 pm »
Vracamo se na Telekom Box pricu. :D
Naime, iako bih prema Zujovom savetu malo sacekao da vidim sta ce biti od Nove, samo na GamePass-u imam ustedu od 50 evra ako uzmem Box(iptv), istekao mi je ugovor za mob pa mi je i tu nesto ciniti, a nije da se bunim ni za brzi net i 2 soma ustede od januara.
Njih moram da pitam da li je taj net zaista 6/1 mega, jer pise za brzinu neta "DO 6mb", pa me to plasi, ako neko zna slobodno nek kaze, ali ovde me najvise zanimaju IPTV utisci.
Dakle, pise tamo da daju 2 stb-a za 2 tv, ne pise jel se doplacuje. Dalje, kakav je IPTV, jel baguje, koliko traje to prebacivanje kanala jer nesto nacuh o tome, uopste, utisci. :) Inace ja imam PTT KDS kablovsku, posle njih ce mi ni pakao nece tesko pasti...

Da dodam, meni je u sustini najveca frka: 1)da ce od prvog da dodju neke do jaja net ponude tipa 10mb za 2 soma uz veliki ugovor i tome slicno, pa da cu da se ispalim(mada ne vise od 6 meseci)/ da ovaj net nije klasican ADSL nego neka ciganija i pod 2) da je taj IPTV ciganija resenje za krajeve koji nemaju kablovsku i da u praksi ne sljaka kao u teoriji, gde je vise nego dobra opcija.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #417 on: December 23, 2011, 07:10:59 pm »
Mene zanima da li i dalje na IPTV mogu da se prikace max 2 TV-a
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #418 on: December 23, 2011, 08:54:58 pm »
kupio bih dres PSG-a sa dugačkim rukavima iz ove sezone, sa imenom igrača sakho
nikad nisam imao iskustva sa kupovinom i naručivanjem BILO ČEGA preko neta
šta mi je činiti, koji bi trebao da mi bude prvi korak, pa zatim plaćanja preko čega kako šta
ajmo

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: PITANjA - Glupa i ina...
« Reply #419 on: December 23, 2011, 08:58:09 pm »
Gledaj da deklarisana vrednost bude <70 evra i da bude poslato kao poklon. To je da ti ne bi naplatili carinu i porez.
Ako je paypal, prostije ne moze biti, naravno ako imas pristup nekom accountu. Ako je kreditna kartica, opet, prosto kao pasulj, ako imas karticu, ortaka sa karticom, sta god.