Author Topic: Bitcoin  (Read 65954 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #315 on: May 22, 2018, 08:08:20 pm »
Ja vozim fokusa :D.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #316 on: May 22, 2018, 09:59:55 pm »
UPDATE!!!


Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #317 on: July 19, 2018, 02:37:15 pm »
Skočio za 1.000$ preko noći  :hm:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #318 on: July 19, 2018, 04:41:02 pm »
Ništa čudno za BTC.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #319 on: August 09, 2018, 04:49:49 pm »
1 BTC= $6,560.98

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #320 on: August 22, 2018, 10:58:45 pm »
Do sada jedino što sam pratio jeste kretanje cene bitcoina ali o njemu samom ne znam ništa. Moje brzo pitanje glasi, jel moguće rudarenje sa postojećom infrastrukturom tj običan i3 komp imam i laptop. Pritom ne očekujem da se obogatim nego eto čisto neka kaplje po koji dolarčić sa strane bolje nego da uređaj zvrji na prazno. Ako neko ima iskustva sa amaterskim rudarenjem spreman sam da saslušam  :)

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #321 on: August 22, 2018, 11:13:31 pm »
Do sada jedino što sam pratio jeste kretanje cene bitcoina ali o njemu samom ne znam ništa. Moje brzo pitanje glasi, jel moguće rudarenje sa postojećom infrastrukturom tj običan i3 komp imam i laptop. Pritom ne očekujem da se obogatim nego eto čisto neka kaplje po koji dolarčić sa strane bolje nego da uređaj zvrji na prazno. Ako neko ima iskustva sa amaterskim rudarenjem spreman sam da saslušam  :)

Moguće? Da.

Da li se isplati? Ne.

Zavisi koju grafičku imaš, ona sve radi, procesor je nebitan. Kada ti komp zvrji na prazno potrošnja struje je minimalna. Kada uključiš rudarenje onda grafička ode na 100% i potrošnja struje skoči drastično. Cena bitkoina ne opravdava rudarenje jer kada platiš struju ostaće ti samo za kikiriki. Ako nešto i ostane. Jedina isplativa opcija je da to radiš na kompu koji troši tuđu struju. :)

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #322 on: August 22, 2018, 11:14:55 pm »
Do sada jedino što sam pratio jeste kretanje cene bitcoina ali o njemu samom ne znam ništa. Moje brzo pitanje glasi, jel moguće rudarenje sa postojećom infrastrukturom tj običan i3 komp imam i laptop. Pritom ne očekujem da se obogatim nego eto čisto neka kaplje po koji dolarčić sa strane bolje nego da uređaj zvrji na prazno. Ako neko ima iskustva sa amaterskim rudarenjem spreman sam da saslušam  :)
How many bitcoins will an Intel Core i3-2100 mine in a day?

1. Effectively nothing ..Even in a year...
2. This processor may will not able to mine good amount of satoshi.
3. Not even one!
4. From that system. 0 or Say Negative.
5. Nothing will be mined in a week or even a month. You may even take 10 of those CPUs and still expect no significant rewards.

Nadam se da sam te ohrabrio da krenes u akciju.  :cackalica:
« Last Edit: August 22, 2018, 11:22:45 pm by mr.green »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #323 on: August 22, 2018, 11:27:52 pm »
Znači isplativije ti je da uzmeš ašov u ruke !!!!! Ajmo mile !

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #324 on: August 23, 2018, 12:06:12 am »
Cena bitkoina ne opravdava rudarenje jer kada platiš struju ostaće ti samo za kikiriki. Ako nešto i ostane. Jedina isplativa opcija je da to radiš na kompu koji troši tuđu struju. :)

E jbg  :palm:

Nadam se da sam te ohrabrio da krenes u akciju.  :cackalica:

Da li je i u USA cena struje veća kako se potrošnja povećava kao u našoj divnoj državi Srbijici?

Znači isplativije ti je da uzmeš ašov u ruke !!!!! Ajmo mile !

Kolega, da li se meni čini ili se ti zabavljaš zato što je moj plan "leba bez motike" propao još na startu?  :mr.green:

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #325 on: August 23, 2018, 01:00:08 am »
Da li je i u USA cena struje veća kako se potrošnja povećava kao u našoj divnoj državi Srbijici?
Ovde je struja toliko jeftina da je to neshvatljivo za prosecnog Srbina. Pricam za ATL, ne znam za ostatak US.
Leti recimo, kada klima radi kao blesava po ceo dan i noc (a ja imam kucu od 250m2) i kada je moj kompjuter ukljucen (a moj PC ima ozbiljnu potrosnju) ja nikada nisam platio vise od $280. A to je, realno, nista.
Ako uporedis prosecnu platu sa troskovima struje to je smesno.

Recimo (znam da je to neuporedivo, ali recimo) da je prosecna mesecna plata u USA 4.000 dolara, a u Srbiji je 40.000 dinara. Ako uzmemo samo proporcionalno uporedjivanje, onda bi ispalo da bi taj racun za struju u Srbiji bio oko 2.800 dinara.
A moj prosecan racun za struju preko godine, osim jula, avgusta i janura, je izmedju $35 i $45. Znaci, u Srbiji bi to bilo oko 350-450 dinara.
Gas je jos jeftiniji.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #326 on: August 23, 2018, 09:35:34 am »
Struja je jeftinija u odnosu na prosečnu platu ali je skuplja po kilovatu a to je ono što je važno u ovom slučaju. Znači da se ni u SAD ne isplati rudarenje sa grafičkim kartama, samo sa specijalizovanim uređajima.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #327 on: August 23, 2018, 11:38:25 am »
Ja zamalo da krenem u majning, ali sam ipak procenio da sam ušao u lošem trenutku i da kreće meda faza. Nakon nesrećne epizode sa XRP-om, doneo sam ipak sledeću dobru odluku. Sad trgujem malo BTC-om, čisto da uđem u formu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #328 on: August 23, 2018, 12:45:13 pm »
Struja je jeftinija u odnosu na prosečnu platu ali je skuplja po kilovatu a to je ono što je važno u ovom slučaju. Znači da se ni u SAD ne isplati rudarenje sa grafičkim kartama, samo sa specijalizovanim uređajima.
Зависи како рачунаш цену киловата, мени је рачун за јул 1200 динара а од тога је потрошња струје само 400 динара, а онда ми они киловате деле са тих 400 динара и кажу како су јефтини.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #329 on: August 23, 2018, 01:19:41 pm »


Kolega, da li se meni čini ili se ti zabavljaš zato što je moj plan "leba bez motike" propao još na startu?  :mr.green:

Pa tako nekako

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #330 on: August 23, 2018, 03:11:02 pm »
Зависи како рачунаш цену киловата, мени је рачун за јул 1200 динара а од тога је потрошња струје само 400 динара, а онда ми они киловате деле са тих 400 динара и кажу како су јефтини.

Naravno da računica nije toliko jednostavna. Imamo šest različitih tarifa, dosta komplikovan sistem. Ko želi da rudari sigurno neće računati troškove po zelenoj noćnoj tarifi jer će vrlo brzo prebaciti u crvenu tarifu, tu najskuplju cenu treba da uzme u obračun.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #331 on: September 06, 2018, 06:30:47 pm »
Cryptocurrencies collapse after report Goldman is rolling back trading desk plans
  • Bitcoin has lost $1,000 in the past 48 hours.
  • The digital currency continued its downward slide on Thursday, following a report that Goldman Sachs is scratching plans for a cryptocurrency trading desk.
  • The price of ethereum had fallen by 13 percent in 24 hours, while Ripple's XRP token had seen its value dive by 6 percent and bitcoin cash dropped by 12 percent during that time.



BITCOIN PRICE CRASH: CRYPTOCURRENCY MARKET IN MELTDOWN AS VALUE CONTINUES TO DROP
  • Ethereum, bitcoin cash and ripple all lose a tenth of their value in less than an hour amid market turmoil

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #332 on: September 06, 2018, 07:40:40 pm »
Ništa čudno. Rigovi se gase, planiram da nadogradim grafičku za normalne novce. Na osnovu svega pročitanog od početka godine, očekujem pad do kraja godine, a sledeće dve godine akumulaciju. Mislim da je 2021. godina ona koju možemo očekivati za zaradu. Moj plan je da na niskim ciframa uzmem ulgavnom BTC, a LTC i ETH u zavisnosti od prognoza. Od centralizovanih valuta ostajem pri Rippleu.
Poslednjih meseci pokušavam na cexu da hvatam dno i plafon prilikom trgovanja. Ne ide mi ništa epohalno, ali sam u plusu nekih 20%.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #333 on: September 06, 2018, 10:46:35 pm »
Svaka čast ako je takav procenat.

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS


Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #334 on: September 06, 2018, 11:07:28 pm »
~ krenuo sa 10, sad ima 12


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #335 on: September 06, 2018, 11:27:06 pm »
Svaka čast ako je takav procenat.

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS


I nije baš pohvalno. BTC ima velike oscilacije i taj procenat će da se pojede pri prvom promašaju. Nije neka velika suma u pitanju, zabava dok čekam potop.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #336 on: September 06, 2018, 11:53:52 pm »
Što se mene tiče, sve preko 10% je veliki uspeh. Ja nešto bauljao, sjebao skoro sve, ostavio u nekim kvazivalutama koje su skoro pa pukle... Nem živaca da pratim.

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #337 on: September 07, 2018, 09:46:30 pm »
Od altova sam se oprostio. Što sam puko na njih, puko sam, idemo dalje. Pratim samo BTC, ETH, LTC i XRP. Bolje rečeno, vozim se sa BTC, ostale samo pratim cene. ETH se dobro izduvava, ostali ga prate. Trenutno čekam povoljne cene za grafiku, ulaganje u altove za godinu dana ponovo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #338 on: September 11, 2018, 09:16:31 pm »
Uf, kako je Etherium dekknuo u skorije, dosta vise nego bitcoin. Mada ja ocekujem porast toga u periodu Nova godina standardno, bilo bi jos vise da je Nvidia odlucila da brzo izadje sa low tier grafikama, ali izgleda to nece bas tako skoro i da su nisu zacepili cene ovako za RTX. Ocigledno im je ostalo Pascal grafickih ihaj, nevezano da li je istinit onaj clanak o 300k vracenih, tako uporedo moraju da guraju i staru seriju (rekli su da ocekuju da bude konkurentna i za sledecu godinu). Uvglavnom, trebalo bi biti uskoro bolje vreme za kupovinu graficke, moraju barem malo pasti cene barem zbog verovatno velikog bbroja polovnih i malo pred praznike tipa black friday standardno. Bice zanimljivo ispratiti malo tok toga.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #339 on: September 11, 2018, 10:27:25 pm »
Envidia je još pre par meseci objavila da očekuje pad prodaje na jesen. Šta će se desiti je pitanje za milion dolara. Cena polovnih kartica će tek padati, mada Srbe i njihovo neshvatanje trgovine ne treba potcenjivati. Biće sigurno kopača koji "za inat" neće dati kartice po tržišnim cenama, pa makar ih držali u špajzu. Ja inače planiram da pazarim novu karticu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #340 on: November 14, 2018, 09:20:54 pm »
Konačno malo akcije nakon nedelja stabilnosti.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #342 on: November 25, 2018, 10:23:46 am »
Sinoć je probijena i psihološka granica od $4000. Sledeća stanica je $3000, cena za koju se pričalo da će biti minimum za ovaj krug ispumpavanja. Inače, nakon meseci stabilnosti, BTC se skoro prepolovio za desetak dana. Nemam nikakvih insajderskih informacija, ali činimi se da će BTC ići i ispod $3000. Veliki će pokušati da otresu nas sitne koji pokušamo da se dokupimo na $3000, jer bi bilo čudno da se dogodi minimum o kome svi pričaju. Ukratko, očekujem dostizanje $3000, +/- par stotina dolara, nakon toga blagi oporavak, možda i nekoliko meseci, a onda novi masakr. Na koliko će pasti, videćemo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #343 on: November 25, 2018, 11:06:59 am »
Samo hodl braco.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #344 on: November 25, 2018, 11:23:23 am »
Nemam šta da hodlujem. Sem Ripplea kojeg čuvam u novčaniku, ostalo sam ili prebacio u FIAT ili pukao na pogrešnim altcoinima.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #345 on: December 05, 2018, 09:56:39 am »
Šta mislite, hoće li crypto svet zaživeti ponovo, hoće li se cene vinuti u nebesa, hoće li se možda rudarenje ponovo smatrati dobrom investicijom, da i mi marginalci večito željni leba bez motike ugledamo svetlost na kraju tunela jednog dana?  :hm:

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #346 on: December 05, 2018, 09:58:55 am »
Uleci dok su popusti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #347 on: December 05, 2018, 06:33:10 pm »
Neće još uvek. Ako hoćeš da uzmeš BTC i čuvaš par godina, onda nećeš pigrešiti. Altove izbegavaj za sada. Kopanje karticama je neisplativo, ali će se sigurno vratiti na mala vrata. Kada i kojim karticama, to niko ne zna. Ako želiš da probaš trgovinu, onda možeš da uletiš uvek. Novac sa kojim ulaziš neka bude onaj koji možeš da prežališ i neće biti problema. Preporučujem za početak izbegavanje altova, samo BTC
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #348 on: December 05, 2018, 06:43:58 pm »
Kopanje karticama je neisplativo

Šta ovo tačno znači? Vidim po netu da mnogi pod isplativošću podrazumevaju vreme koje je potrebno da bi otplatilo uloženo, kao da se kupuje mleko ili neka druga kvarljiva roba pa će da propadne, a ne grafika. Informacija koju ne mogu da nađem jeste sledeća, recimo deda mraz mi donese 4 grafičke za rig, i ja ih pustim na rudarenje na 12 sati dnevno (8 jeftina struja, 4 skupa) da li prihod može da bude minimum 40% veći od troškova tj struje koje potroši?

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bitcoin
« Reply #349 on: December 05, 2018, 07:25:25 pm »
Šta ovo tačno znači? Vidim po netu da mnogi pod isplativošću podrazumevaju vreme koje je potrebno da bi otplatilo uloženo, kao da se kupuje mleko ili neka druga kvarljiva roba pa će da propadne, a ne grafika. Informacija koju ne mogu da nađem jeste sledeća, recimo deda mraz mi donese 4 grafičke za rig, i ja ih pustim na rudarenje na 12 sati dnevno (8 jeftina struja, 4 skupa) da li prihod može da bude minimum 40% veći od troškova tj struje koje potroši?

Davno je prošao voz za rudarenje grafičkim karticama. Nemoj da se zamajavaš sa time.