Author Topic: Najbolji igrač svih vremena  (Read 30175 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3603
    • View Profile
Najbolji igrač svih vremena
« on: February 21, 2013, 12:06:54 pm »
« Last Edit: February 25, 2013, 03:04:52 pm by starr »

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #1 on: February 21, 2013, 02:05:32 pm »
Kurcenje Messija i Ronaldo u spanskoj primeri je smejurija, s tim da se ovaj drugi odrekao slave koju donose timski uspesi, da bi obgrlio slavu koju donosi statistika koju je lakse napumpati u Spaniji nego u Engleskoj, gde ce Ferguson da ga stavi na klupu kada misli da je vreme za odmor, a ne da mu ovaj po volji igra sve zarad trke sa Messijem.

Za napadaca se ne zna od cega je dok ne odigra neku sezonu u Italiji. Ko u Italiji da 16 golova je vrhunski napadac. Samo oni sposobni da u Italiji daju 20+ golova su nesto specijalno. Uzmimo par primera - Bobo Vieri - jedna sezona u klubu druge klase, raspalom Atletiku, (pre nego sto ce Jugovic doci) je postizao gol po utakmici. Mladi, i najveci Ronaldo (pre povreda) je delovao u tada raspaloj Barsi impresivnije od danas Mesija, jer je golove postizao igrajuci sam na 4-5, ne racunajuci golmana. On zasluzeno drzi rekord po broju golova u odnosu na broj minuta u Italiji, sve do povrede, ali ja sam misljenja da Messi nikada ne bi bio ni blizu - moje misljenje. Nek se on drzi primere.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #2 on: February 21, 2013, 02:24:22 pm »
Treba da vrate Pirla.  ;)

Sredinu terena je najteze igrati. Te igrace iskljuciti iz ove price o najboljem. Oni su klasa za sebe, kao QBovi. Zidane, Riquelme, Pirlo... ti se ne pojavljuju cesto. Nemerljiv je njihov doprinos, poput ovog Pavela Datsyuka, brata.





"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Online Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #3 on: February 21, 2013, 02:50:18 pm »
Kurcenje Messija i Ronaldo u spanskoj primeri je smejurija, s tim da se ovaj drugi odrekao slave koju donose timski uspesi, da bi obgrlio slavu koju donosi statistika koju je lakse napumpati u Spaniji nego u Engleskoj, gde ce Ferguson da ga stavi na klupu kada misli da je vreme za odmor, a ne da mu ovaj po volji igra sve zarad trke sa Messijem.

Za napadaca se ne zna od cega je dok ne odigra neku sezonu u Italiji. Ko u Italiji da 16 golova je vrhunski napadac. Samo oni sposobni da u Italiji daju 20+ golova su nesto specijalno. Uzmimo par primera - Bobo Vieri - jedna sezona u klubu druge klase, raspalom Atletiku, (pre nego sto ce Jugovic doci) je postizao gol po utakmici. Mladi, i najveci Ronaldo (pre povreda) je delovao u tada raspaloj Barsi impresivnije od danas Mesija, jer je golove postizao igrajuci sam na 4-5, ne racunajuci golmana. On zasluzeno drzi rekord po broju golova u odnosu na broj minuta u Italiji, sve do povrede, ali ja sam misljenja da Messi nikada ne bi bio ni blizu - moje misljenje. Nek se on drzi primere.

obozavam te  :wub:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #4 on: February 21, 2013, 03:00:14 pm »


Otišao da primi nagradu za najboljeg fudbalera svih vremena. :A

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #5 on: February 21, 2013, 03:58:46 pm »
Starimir se lozi na Mesija  :lol:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #6 on: February 21, 2013, 04:18:17 pm »
Starimir se lozi na Mesija  :lol:

To je bio sarkazam, Čarli. :cackalica:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #7 on: February 21, 2013, 05:51:37 pm »
Da, da, čovek postigne rekord po broju golova u sezoni, uzme 3 lige šampiona, gde u jednoj da gol glavom pored Vidića i Ferdinanda, odigra jednu lošu utakmicu i već nije najbolji.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #8 on: February 21, 2013, 05:53:43 pm »
Kurcenje Messija i Ronaldo u spanskoj primeri je smejurija, s tim da se ovaj drugi odrekao slave koju donose timski uspesi, da bi obgrlio slavu koju donosi statistika koju je lakse napumpati u Spaniji nego u Engleskoj, gde ce Ferguson da ga stavi na klupu kada misli da je vreme za odmor, a ne da mu ovaj po volji igra sve zarad trke sa Messijem.

Za napadaca se ne zna od cega je dok ne odigra neku sezonu u Italiji. Ko u Italiji da 16 golova je vrhunski napadac. Samo oni sposobni da u Italiji daju 20+ golova su nesto specijalno. Uzmimo par primera - Bobo Vieri - jedna sezona u klubu druge klase, raspalom Atletiku, (pre nego sto ce Jugovic doci) je postizao gol po utakmici. Mladi, i najveci Ronaldo (pre povreda) je delovao u tada raspaloj Barsi impresivnije od danas Mesija, jer je golove postizao igrajuci sam na 4-5, ne racunajuci golmana. On zasluzeno drzi rekord po broju golova u odnosu na broj minuta u Italiji, sve do povrede, ali ja sam misljenja da Messi nikada ne bi bio ni blizu - moje misljenje. Nek se on drzi primere.

Zanimljivo gledište. To znači da je Luca Toni najbolji svih vremena?!

Ja mogu da razumem činjenicu da neko nekog ne voli i da mu je mrsko da prizna da dobar, vrh, najbolji i šta ti ja znam ali sve ima svoje granice. Ja ne mogu da svarim onu pičketinu Ce Ronalda ali dečko ubija fudbal u poslednje vreme, realno. Isto tako je Messi najbolji svih vremena, ovaj tim Barce je najbolji svih vremena, ova repka Španije je najbolja svih vremena i sad, voleli mi to da priznamo ili ne, privilegija je gledati njihov fudbal za života. Kad smo kod onog, originalnog Ronalda, jedan je od mojih omiljenih fudbalera i mogao je da bude možda i najbolji ikada da su ga zaobišle povrede ali jbg, nije i to je to. Meni je Messi još fascinantniji zbog svoje fizičke spreme jer ga puknu po nogama 50 puta na tekmi, a dečko se ne povređuje skoro uopšte i godišnje odigra po 70 tekmi, od toga većinu kako ne ume niko na ovoj planeti.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #9 on: February 21, 2013, 06:15:09 pm »
Messi najbolji svih vremena   :huh: :huh:
68 tekme 22 gola 0 trofeja sa repkom. How yes no  ;) ;)
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #10 on: February 21, 2013, 06:45:41 pm »
Messi je fenomenalan u nekim aspektima igre a u Barsi su uspeli da iz njega izvuku maksimum uz prikrivanje nedostataka. Zato ova Barsa verovatno i jeste najbolji tim svih vremena jer je napravila sjajan sistem. Ipak, jako je teška reč za sistemskog igrača reći da je najbolji svih vremena.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #11 on: February 21, 2013, 06:49:11 pm »
Messi najbolji svih vremena   :huh: :huh:
68 tekme 22 gola 0 trofeja sa repkom. How yes no  ;) ;)

Pa? Šta to dokazuje, da je svako ko ima neki trofej sa repkom, bolji od njega?

Jes vala, ima da pamtim onog Mehmeta Scholla dok sam živ.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #12 on: February 21, 2013, 06:53:01 pm »
Najbolji je Maradona. On je mogao sam da reši utakmicu, igrao je u vreme kada se igrao grublji fudbal nego ragbi i bio je veoma zanimljiva ličnost. Mesi dolazi posle njega.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #13 on: February 21, 2013, 06:54:29 pm »
Ne to dokazuje da su Xavi i Iniesta bolji od njega. Covek nista u karijeri nije napravio bez njih dvojice a oni bez njega jesu. Barsa je dominirala i pre nego sto se on pojavio, i igrali su i lepsi fudbal dok je Ronaldinjo bio tu. Siguran sam da je umesto Messija tu Ronaldo, Runjavi, Suarez da bi se i o njima pricalo kao o "najboljem" svih vremena ali bez ove dvojice nema nista od toga
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #14 on: February 21, 2013, 07:20:52 pm »
master, vidi - Messi i CR su vrhunski igraci, jedni od najboljih svih vremena. Cristiano Ronaldo je jedan od mojih omiljenih, jer sam navijac Uniteda (jer su najveca fransiza u istoriji svih sportova). Postoje generacijske razlike izmedju njih i nekih drugih igraca ranije, koje se mogu traziti na nivoima profesionalizma, cvrstine igre, motiva sada i nekad... I ja ne zelim ni da ulazim u pricu sa tvrdnjom da je neko najbolji svih vremena. Ali, mogu da udjem sa tvrdom verom da su za mene Zidane i Lima Ronaldo najbolji koje sam gledao. Ono sto sam ja za Messija hteo da kazem je da nema sanse da bi u Italiji postizao 20 golova u sezoni, jer nema teren tu sirinu, makar u osecaju. Uzmi Rivalda za primer. Pre nekoliko dana gledam Pippa kako kaze da je u evropskim utakmicama uvek imao vise motiva i da je zato postizao u evropskim kupovima vise golova, a ja se mislim - koga ti foliras? Italija, bre. U Spaniji najbolji odbrambeni igrac u zadnjih 15 godina Puyol od metar i nesto malo, evo sad i Mascerano. Ali, nije samo u tome stos.

U Italiji, izuzev tog ranije spomenutog Ronalda nije bilo napadaca koji je sa lakocom postizao golove. Kada je bilo 18 ekipa, bilo je gotovo nemoguce dostici 20 golova. Jedini kojima je to polazilo za rukom bili su igraci koji su bili specijalizovani i za postizanja golova iz penala, slobodnih udaraca, pa i kornera - Baggio, Batistuta, Signori, Totti, Del Piero, Vieri... I ako pogledas to su najbolji strelci serie A u istoriji. Uzmi odmah da su od slucaja do slucaja 1/3 do 1/5od tih golova, golovi iz prekida direktno. A, kada je rec o najboljem,  napadacu, ja bih izabrao Batistuta, ali ako izuzmemo Ronalda. Batistuta je svakako najkompletniji, jos sa onom brzinom iz mladosti.

Sad, ako bih poredio Batistutu i Messija kao napadace i uzeo njihov skor za reprezentaciju i jos dodao da je dobar deo tekmi od onih koje je igrao Bati pocinjao sa klupe zbog Pasarele, brzo bih dosao do zakljucka da je Batistuta ubedljivo bolji napdac. Igrac, vec ne bih smeo da tvrdim.

Sto se reprezenatcije tice i tvoje tvrdnje da je Spanija najbolja svih vremena - mozda, ali tebi verovatno deda nije pricao price o Garrinchi. Jesam li u pravu?

I opet, ono sto je Zidane uradio sa Francuskom reprezenatacijom, mislim da je neponovljivo. E, to je velicina!
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #15 on: February 21, 2013, 07:31:37 pm »
Najbolji je Maradona. On je mogao sam da reši utakmicu, igrao je u vreme kada se igrao grublji fudbal nego ragbi i bio je veoma zanimljiva ličnost. Mesi dolazi posle njega.

Ovo je jedan od glavnih razloga zbog kojih je meni Messi pre Maradone i ostalih iz starije generacije. Danas je fudbal neuporedivo fizički zahtevniji neko pre 20 ili više godina.

Ne to dokazuje da su Xavi i Iniesta bolji od njega. Covek nista u karijeri nije napravio bez njih dvojice a oni bez njega jesu. Barsa je dominirala i pre nego sto se on pojavio, i igrali su i lepsi fudbal dok je Ronaldinjo bio tu. Siguran sam da je umesto Messija tu Ronaldo, Runjavi, Suarez da bi se i o njima pricalo kao o "najboljem" svih vremena ali bez ove dvojice nema nista od toga

Grešiš, ovaj, silno grešiš sinak.  :D

I Van Basten je imao Rijkaarda i Gullita, Maradona Valdana i Burruchagu, Rossi Tardellia i Contia, Ronaldo Rivalda i Ronaldinha..., a pre svega imali su dobre trenere i na svakom mestu u timu po dva dobra igrača. Ti gledaš na taj način, ja ne vidim kako bi Xavi i Iniesta bili to što jesu bez Messia.

Btw, možda ne gađam gde treba, bolje mi reci ko je po tebi najbolji pa da ti ja objasnim zašto nisi u pravu.  :D
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #16 on: February 21, 2013, 07:36:44 pm »
Ti gledaš na taj način, ja ne vidim kako bi Xavi i Iniesta bili to što jesu bez Messia.

Pa kako haraju sa Spanijom onda? :huh:
Najbolji je Maradona. On je mogao sam da reši utakmicu, igrao je u vreme kada se igrao grublji fudbal nego ragbi i bio je veoma zanimljiva ličnost. Mesi dolazi posle njega.
+1 posebno ovo poslednje. Messi moze da igra kako god oce, da da golova kolko god oce, Maradoni moze samo da se pogne. Bezlicno, bezgresno malo stvorenje. Pa i Brat Ce kakav god da je, uvek ce mi biti veci covek od njega, bas zbog svih tih mana koje ima.
« Last Edit: February 21, 2013, 07:40:37 pm by bdj »

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #17 on: February 21, 2013, 07:37:34 pm »
Ne to dokazuje da su Xavi i Iniesta bolji od njega. Covek nista u karijeri nije napravio bez njih dvojice a oni bez njega jesu. Barsa je dominirala i pre nego sto se on pojavio, i igrali su i lepsi fudbal dok je Ronaldinjo bio tu. Siguran sam da je umesto Messija tu Ronaldo, Runjavi, Suarez da bi se i o njima pricalo kao o "najboljem" svih vremena ali bez ove dvojice nema nista od toga

Svi su oni deo jednog perfektnog sistema.

Messi ima u selekciji Argentine jos bolje igrace pored sebe, ali nije stvar u tome, vec u timu i odnosima u timu, uigranosti, itd...

I sto se mene tice, Iniesta je daleko veci utisak od Xavija na mene ostavio kao igrac za ove godine igranja.

I jos jedna stvar - zasto bi bilo ko od njih bio veci od Cruyffa, za vreme cije igracke i trenerske karijere je total fudbal i uspostavljen? Da cujem sada.
« Last Edit: February 21, 2013, 07:40:28 pm by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #18 on: February 21, 2013, 07:46:39 pm »
Najbolji po meni je Zizu, ogranicavam se na igrace koje sam gledao. Znaci negde od 94te na ovamo. Tu odmah iza su Xavi, Iniesta, Pirlo, Kanavaro. Messi i Ce su vrhunski igraci ali ne bolji od ovih.
Bdj ti je lepo reko, ova dvojica kidaju i u repki a kao igraci su stasali pre Messija i imali su ovu igru i sa Ronaldinjom.

Dalje Rajkard nikako nije dobar trener, a i Del Boske nije bas vrhunski strucnjak. Reprezentacija Argentine mozda nije kvaliteta Spanije ali daleko od toga da je slaba.Imaju i oni maltene na svakoj poziciji par dobrih igraca. A za ovo sto kaze Karala velicina se gleda i u autoritetu medju saigracima, da je najveci svih vremena lako bi on zaveo red tamo
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #19 on: February 21, 2013, 07:52:00 pm »
Sto se Messija tice dodao bih u prilog afirmaciji njega kao jednog od najboljih da nikada nisam video nista slicna u kontroli lopte sa tom visinom, snagom, brzinom. Zidane je definitvno bio po meni najbolji tehnicar, ali pojedine stvari njemu je visina dozvoljavala, ali mu je i brzinu ogranicavala. Messi ima nevidjenu kontrolu, gura loptu taman toliko izmedju sebe i protivnickog igraca da on uvek stize pre, a ucini dovoljno da igraca ispred sebe ubedi da mozda ima sansu, a nema je. To je karakteristicna jednostavnost i drskost argentinskog fudbala - Maradona, Ortega i drugi njihovi slavni igraci i dribleri mi padaju na pamet. Kao da izmedju lopte i njegove noge postoji neka nit koja ne da lopti da mu previse pobegne, vec uvek ta nit dozira korak, koji je pritom nevidjeno brz. U tome je najbolji svih vremena. Uz to treba dodati nevidjen fokus kada se nadje u prilici za gol. Nista slicno ni tome nisam video. Plus Barselonin sistem - sve to cini Messija velikim.
« Last Edit: February 21, 2013, 07:55:09 pm by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #20 on: February 21, 2013, 07:55:34 pm »
Master rece da biju Mesija, al ja ne znam di je on to video. Pravog Ronalda su bukvalno tukli. Mesi kad izgubi loptu on uvek padne, vecinom je faul, to je cudo jedno koliko je iritantno. Mesi ne bi izdrzao pola sezone u Italiji ili Engleskoj.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #21 on: February 21, 2013, 08:03:24 pm »
ako bih poredio Batistutu i Messija kao napadace i uzeo njihov skor za reprezentaciju i jos dodao da je dobar deo tekmi od onih koje je igrao Bati pocinjao sa klupe zbog Pasarele, brzo bih dosao do zakljucka da je Batistuta ubedljivo bolji napdac. Igrac, vec ne bih smeo da tvrdim.

Ne možeš da porediš jer je Messi kod Maradone igrao DMC, a i Bati je završio karijeru, Messi ima još 10 godina do poređenja.

I uopšteno ne mogu da se porede današnji igrači i oni od pre 20, 30, 40 godina. Jednostavno nije isti sport. Mi smo onim jadnim crncima '74 umuvali 9 komada, sada postoje taktike i fizički bi nas oduvali ko maslačak. Ti igrači tipa Pele i Džaja, to više ne prolazi. Mislim, svaka njima čast na svemu ali ovaj današnji fudbal nije samo jurcanje po terenu i akrobacija. Oni nisu imali Terrya ili Hyppiu da ih bace u treći red tribina. E, zato su meni u samom vrhu igrači tipa Messi, Ronaldo, Ronaldinho...jer imaju ili su u svoje vreme imali sve što treba.

Pa kako haraju sa Spanijom onda?

Sa Silvom, Alonsom, Albom, Villom, Torresom, Cescom valjda?!

Najbolji po meni je Zizu, ogranicavam se na igrace koje sam gledao. Znaci negde od 94te na ovamo. Tu odmah iza su Xavi, Iniesta, Pirlo, Kanavaro. Messi i Ce su vrhunski igraci ali ne bolji od ovih.
Bdj ti je lepo reko, ova dvojica kidaju i u repki a kao igraci su stasali pre Messija i imali su ovu igru i sa Ronaldinjom.

Dalje Rajkard nikako nije dobar trener, a i Del Boske nije bas vrhunski strucnjak. Reprezentacija Argentine mozda nije kvaliteta Spanije ali daleko od toga da je slaba.Imaju i oni maltene na svakoj poziciji par dobrih igraca. A za ovo sto kaze Karala velicina se gleda i u autoritetu medju saigracima, da je najveci svih vremena lako bi on zaveo red tamo

Del Boske nije vrhunski stručnjak? Kanavaro bolji od Messia i Ronalda,wtf? U priču o autoritetu uplićeš Messia, a najveće govno od čoveka među vrhunskim fudbalerima ti je najbolji svih vremena? 

Daj bre, uozbilji se. Iniesta je debitovao celu sezonu pre Messia, a stariji je tri godine, stasao je bio u pičku materinu.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #22 on: February 21, 2013, 08:09:54 pm »
Master rece da biju Mesija, al ja ne znam di je on to video. Pravog Ronalda su bukvalno tukli. Mesi kad izgubi loptu on uvek padne, vecinom je faul, to je cudo jedno koliko je iritantno. Mesi ne bi izdrzao pola sezone u Italiji ili Engleskoj.

Seti se starta Del Horna u CL kad je imao zadatak od Mourihna da izbaci Messia na početku pa je dobio crveni. Većina bi završila sezonu posle tog pokušaja ubistva. I Ronaldo je padao kad su ga Sakić i slični bacali u reklame, nije to poenta.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #23 on: February 21, 2013, 10:31:24 pm »
Iniesta je debitovao celu sezonu pre Messia, a stariji je tri godine, stasao je bio u pičku materinu.
Iniesta je imao 4-5 sezona pre nego sto je Messi postao to sto danas jeste, eto nek je zadnjih godina uz Messija postao vazniji igrac od Xavija i posle Cea najbolji igrac Evrope, ali i u tim godinama sa Ronaldinhom je igrao na vrhunskom nivou i znalo se da moze jos da napreduje bez obzira da li ce imati za saigraca nekog ko je jos bolji od Ronija ili ne. Uopste ne vidim vezu kvaliteta Inieste sa tim sto igra s Messijem.
« Last Edit: February 21, 2013, 10:33:38 pm by bdj »

Online Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #24 on: February 21, 2013, 11:16:50 pm »
koliko dobrog materijala ovde, za ludnicu

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #25 on: February 22, 2013, 01:19:09 am »
Del Boske je dobar trener ali ne bih ga nazvao vrhunskim strucnjakom. Al ajde to i nek ti bude. Messi u Argentini ima Kuna, Teveza, Higuaina, Milita, Lavecija, Di Mariu, Maskerana, Gaitana...
Kanavaro je bio doktor za poziciju koju je igrao, nije fudbal samo zongliranje i postizanje golova.

 Zidan je mozda govno ali je bio vodja na terenu sto Messi nikad nece biti.

Iniesta je mozda debitovao godinu dve pre Messija ali je imao izuzetno bitnu ulogu i u Ronaldinjovoj Barsi kad je Messi samo gledao sa klupe. Uostalom videcemo, Xaviju pre svih je preostalo mozda jos 2 godine kvalitetnog fudbala pa ce da vidimo sta ce najbolji svih vremena da radi kad on ode. Evo vec zadnje dve godine ne igra na onom nivou i Barsa je osvojila tacno koliko trofeja iako Messi igra "sezonu za istoriju"??? Al tad ce da krenu price kako je umoran, ne moze da se izdrzi toliko dugo na vrhunskom nivou bla bla...

Messi je odlican fudbaler, mozda i najbolji egzekutor i strelac svih vremena ali fudbal je mnogo vise od postizanja golova. Lako je njemu da postigne po gol na utakmici kad mu sredina terena obezbedjuje da ima po 20ak pokusaja prodora, suteva i utrcavanja  ;)
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #26 on: February 22, 2013, 09:28:25 am »
Ja prvi ne mirišem Barsu, ali smešno mi je kako su od pre dva dana svi krenuli da seru i pametuju...
Biće vrlo zanimljivo pročitati komentare istih likova ako u revanšu Milanče fasuje neku petardu.
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #27 on: February 22, 2013, 10:52:04 am »
Ma, ja nemam nista protiv bilo koga - jedino me nerviraju likovi koji donose zakljucke zaslepljeni aktuelnoscu.

Evo par pitanja?

Zasto je ova Barcelona bolja od Reala sa kraja 90-ih i pocetka 2000-ih - LS osvojili '98, '00, '02? Ili od Milana od pre par godina?
Zasto je Iniesta bolji od Deco-a?
Zasto bi Iniesta ili Deco bio bolji od Seedorfa koji je sa tri razlicita kluba osvajao LS cetiri puta?
Zasto je Messi bolji od Ronaldinha?
Zasto je Messi bolji od Johan Cruyffa, koji je kao sto sam vec rekao bio igrac kada je total football uspostavljen, a kasnije ga i kao igrac i trene doneo u Barcelonu? Lik je isto kao Messi postizao do 6 golova na utakmicama i to u vreme pre Bosman rule. Osvojio je 3 vezana Kupa sampiona i izgubio jedno finale od Milana dve godine pre.
Da li je ova Barcelona uspesnija od Ajaxa tog vremena?
Zasto je ova spanska reprezentacija bolja od Brazila '94, '98, '02 - Ronaldo, Cafu... koji je igrao tri finala, uzeo dva SP?
Zasto je Messi bolji od Cristiana Ronalda kada je ovaj drugi daleko znacajniji za sopstvenu reprezentaciju?
Zasto je Messi bolji napadac od Batistute?
Zasto je bilo ko bolji od Zidane-a koji je bio proglasavan za najboljeg igraca u tri lige, vodio Bordo do finala Kupa Uefa, Juventus do finala LS (Mijatovic), Real do osvajanja LS, Francusku reprezentaciju do titula SP, EP i do jos jednog finala SP (jebeni Materazzi) i na svim tim turnirima bio proglasavan za najboljeg igraca?
Zasto je vase pamcenje tako kratkog roka?
Da li je bilo koje ovo moje pitanje postavljeno da biste vi odgovarali na njega? Nije. Vec da ukazem na vaznost sistema u timu Barcelone.
« Last Edit: February 22, 2013, 10:54:29 am by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #28 on: February 22, 2013, 11:19:37 am »
javite mi kad zavrsite sa diskusijom, pa da sve detaljno ispregledam

Vas kustos


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #29 on: February 22, 2013, 01:09:18 pm »
najjaci argument da je Zidanu visina smetala da bude brz  :1:


Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #30 on: February 22, 2013, 02:25:19 pm »
najjaci argument da je Zidanu visina smetala da bude brz  :1:

A, ti se razumes u visinu/brzinu?

Zidanove reci. A, moje - brz kao Bodiroga u kosarci, tj. neuhvatljiv.

A, sto se tice Ruletovog komentara o Cannavaru - potrazi na youtube Juventus - Parma kada je Zidane postao prvi igrac u istoriji koji je dobio perfektnu ocenu za performans - 10. Nek me neko ispravi - mislim da je jos uvek jedini.

Pozdrav za sve moje fanove!

Samo za ljubitelje pravog fudbala, najvece igre na svetu (svaka cast amerima) - http://www.youtube.com/playlist?list=PL9AA642FD480F41DC
« Last Edit: February 22, 2013, 02:40:29 pm by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #31 on: February 22, 2013, 03:04:49 pm »
odličan plejlista, proveo sam sat vremena u cugu gledajući :worthy:

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #32 on: February 22, 2013, 03:08:27 pm »
Zizu - 185 cm vuce prikolicu koliko je spor
Ce -185 cm munja
Henry 189 cm 2x munja

Zizu je bio gzudista kao klinja i ima balans do jaja ali je kao atleta generalno kesa.
Te atleCke nedostatke je nadomestio prefinjenom tehnikom i osecajem.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #33 on: February 22, 2013, 03:17:46 pm »
odličan plejlista, proveo sam sat vremena u cugu gledajući :worthy:

A, Riquelme na startu? Moj licni favorit, jer je igrao za Bocu, a i zato sto nikada nije dobio rekogniciju koju zasluzuje. Oni medju sobom znaju, zato je Zidane njemu i dao dres sa oprostajne utakmice. I ono, Ronaldinho na vrhuncu (velicina, moram da se ogradim), dolazi Villareal sa Riquelmeom koga su ovi poslali na pozajmicu, 3-0 za Villareal. Nije bilo ekipe koja je mogla da predje 40 posto poseda lopte kada igra protiv brata Romana. Viva Roman! Viva el futbol!
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Online Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Messi - najbolji igrač svih vremena
« Reply #34 on: February 22, 2013, 03:24:52 pm »
Quote
Zasto je Iniesta bolji od Deco-a?

 :bigfunny:

edit: ima jos mnogo "bigfunny" i "rofl" kandidata, al je ovaj bio prvi pa sam ga zato turio