Poll

Offensive rookie of the year

Andrew Luck
14 (35%)
Robert Griffin III
15 (37.5%)
Russell Wilson
11 (27.5%)

Total Members Voted: 40

Author Topic: 2012 Offensive rookie of the year  (Read 20660 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #35 on: December 25, 2012, 11:46:19 am »
I uz sve to sve do pocetka sezone u timu je postojao 3 way battle na mestu QB-a (mislim da je negde oko 3 PS utakmice trejdovan TJ) tako da je Willson dobijao samo jednu trecinu snapova i tek pocetkom sezone je trebao da se uigra kako treba sa timom.

A je li imao i tužnu životnu priču? :(

Koga je briga za offseason, povrede, draftovanje i slične gluposti. Isto tako mi se povraća kada čujem da bi Peyton/Peterson trebali da dobiju MVP nagradu jer je njihov uspeh veći zato što su se vratili nakon povrede. Za takve stvari postoje postoje druge nagrade, u ovom slučaju comeback player of the year.

Što se tiče Willsona, Pablo je lepo rekao da se glasa za rukija godine a ne decembra. Realno, njegov highlight sezone pre decembra je bio gamewinning interception. Doug Martin i Alfred Morris su imali mnogo konstantniju sezonu i sigurno bi trebali da budu veći kandidati za OROY od njega.

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3439
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #36 on: December 25, 2012, 11:50:39 am »
Inace nagrada za budalu godine ide u Sijetl-potpisivanje Flynn-a je  :A :worthy:
By the way:
Flynn-3 year-26 milki
Willson-4 year-2.99.
« Last Edit: December 25, 2012, 11:54:15 am by Otis »
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12747
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #37 on: December 25, 2012, 05:49:35 pm »
Zanimljivo da je Russell odigrao od solidnog do odlicnog u svim mecevima osim u jednom, protiv STLa, tad je imao 0TD 3INT  :lol:



Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #38 on: December 25, 2012, 05:56:49 pm »
Vi stvarno mislite da je u NFL-u moguce da rookie QB moze sa 50ak% kompletiranja i 20ak pickova da odvede svoju ekipu Waynea i grupu gradjana u play-off?  :D

Miljeni, ti pricas kao da su ostale cinjenice sakrivene i nepoznate, pa moramo da se oslanjamo na ove i bazamo u mraku. Ako je jedna stvar ocigledna u celoj ovoj prici, to je da su Coltsi raspad i izgovor za NFL tim. Sve je jasno i pronalazi se sa dva klika, dakle, od 36 td, Luckara je uneo 26, znaci prvo veliko DA na tvoje pitanje. Bacio je 600 puta, trcao 60 puta, uzeo 4500 jardi, dakle bio covek-napad, ukratko, jos jedno DA.
S druge strane lopte drama, jedan od losijih skorova, ali znacajno potpomugnut gornjim podacima, pre svega jardazom koja dovodi do duzeg ostanka na terenu i manjom sansom da grupa gradjana napadne rekord po primljenim poenima, dakle jos jedno DA.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #39 on: December 25, 2012, 06:01:17 pm »
Inace nagrada za budalu godine ide u Sijetl-potpisivanje Flynn-a je  :A :worthy:
By the way:
Flynn-3 year-26 milki
Willson-4 year-2.99.
Flynn

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #40 on: December 25, 2012, 07:52:35 pm »
A je li imao i tužnu životnu priču? :(

Koga je briga za offseason, povrede, draftovanje i slične gluposti. Isto tako mi se povraća kada čujem da bi Peyton/Peterson trebali da dobiju MVP nagradu jer je njihov uspeh veći zato što su se vratili nakon povrede. Za takve stvari postoje postoje druge nagrade, u ovom slučaju comeback player of the year.

Što se tiče Willsona, Pablo je lepo rekao da se glasa za rukija godine a ne decembra. Realno, njegov highlight sezone pre decembra je bio gamewinning interception. Doug Martin i Alfred Morris su imali mnogo konstantniju sezonu i sigurno bi trebali da budu veći kandidati za OROY od njega.
Aj mi reci sta je highlight celog NFL-a ove sezone. Pa taj TD-INT. Nisu sjajne partije Luck-a i RG3, nije povratak AP i Pusike. Nego Hail Marry koji je vratio regularne sudije nazad. I to moze svako da ti kaze. Sad sto je on uradio game winnind drive protiv patriota, to nikom nista. Sto je morao da radi dva protiv medveda, i to niko nista (mada je to vec bilo drugog decembra). A Peterson bi realno trebalo da dobije MVP i to ne zbog toga sto se vratio posle povrede nego zbog toga sto je uradio. Jer da nije njega ne bi minesota nista uradila.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #41 on: December 25, 2012, 09:23:17 pm »
Aj mi reci sta je highlight celog NFL-a ove sezone. Pa taj TD-INT. Nisu sjajne partije Luck-a i RG3, nije povratak AP i Pusike. Nego Hail Marry koji je vratio regularne sudije nazad. I to moze svako da ti kaze. Sad sto je on uradio game winnind drive protiv patriota, to nikom nista. Sto je morao da radi dva protiv medveda, i to niko nista (mada je to vec bilo drugog decembra). A Peterson bi realno trebalo da dobije MVP i to ne zbog toga sto se vratio posle povrede nego zbog toga sto je uradio. Jer da nije njega ne bi minesota nista uradila.

Ne kažem ja da AD ili PM ne bi trebali da dobiju MVP nagradu nego stavljam ona poređenja u kontekst sa tvojim kako se nije znalo do početka sezone da će Willson uopšte da startuje. Kada biraš najboljeg onda biraš najboljeg. Ako je hendikepiran neka ide na paraolimpijske igre, nemoj da pričaš kako bi bio najbolji da imaš sve ekstremitete.

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3439
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #42 on: December 25, 2012, 10:09:53 pm »
Flynn


"ESPN's John Clayton suggests Matt Flynn will not be back in Seattle next season."

 :1:
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Online Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #43 on: December 25, 2012, 10:13:27 pm »
Ne kažem ja da AD ili PM ne bi trebali da dobiju MVP nagradu nego stavljam ona poređenja u kontekst sa tvojim kako se nije znalo do početka sezone da će Willson uopšte da startuje. Kada biraš najboljeg onda biraš najboljeg. Ako je hendikepiran neka ide na paraolimpijske igre, nemoj da pričaš kako bi bio najbolji da imaš sve ekstremitete.

To i ja kazem: ako biras najboljeg, biras najboljeg. Ne gledas kakav mu je supporting cast ili kakav je skor ekipa imala prosle godine. To je sve SBB-KBB prica. Kada bi teoretski Luck i RGIII mogli da zamene ekipe, da Lucku damo Morrisa i Mossa a Griffinu Ballarda i Waynea, i kad bi tad RGIII imao skor 5-11, a Luck 11-5, e tek tad bih priznao da je bolji. Posto se to nece desiti, treba gledati samo brojke, a one su na strani RGIII-a i to znacajno.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #44 on: December 25, 2012, 10:22:16 pm »
Ako su samo brojke u pitanju onda da, ali ja ne mislim da je SBB-KBB uzimanje u obzir supporting cast-a. Jednostavno se vidi, na osnovu tih istih statistika, ko ima bolji tim. Tako se desi da neki igrac upadne u dobar tim, deluje ti da ima nesto u njemu, ali cim supporting cast popusti, dodje do povreda, vidis da on zapravo nije toliko dobar. Nema tu nikakvih SBB-KBB stvari, jednostavno gledas celu sliku. Kao sto neko moze da ucini da tvoje cifre izgledaju bolje (YAC na primer), tako moze i obrnuto.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #45 on: December 25, 2012, 10:23:51 pm »
Ovo nije solo sport pa da ne uzimas ostatak ekipe u obzir. A i kako to RGIII ima bolje brojke kad ima manje jardi i manje TD
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Rampage

  • Rookie
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #46 on: December 25, 2012, 10:57:54 pm »
Ovo nije solo sport pa da ne uzimas ostatak ekipe u obzir. A i kako to RGIII ima bolje brojke kad ima manje jardi i manje TD

I manje INT a veci QB rating i to podosta...

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #47 on: December 25, 2012, 11:00:06 pm »
Ovo nije solo sport pa da ne uzimas ostatak ekipe u obzir. A i kako to RGIII ima bolje brojke kad ima manje jardi i manje TD

Nisi uzeo u obzir njegovo trcanje ;)
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #48 on: December 25, 2012, 11:15:57 pm »
Sve u svemu cak i da ima bolje brojke nije to tolika razlika da ponisti 2 pobede manje i jaci suporrting cast
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #49 on: December 26, 2012, 01:29:01 am »
Passer rating je odlicna statistika kad se koristi odgovorno, sto vi ovde ne cinite. Opet, kao da ne znamo koja dostignuca neko ima i kakve su okolnosti, kao da nas neko tera da ckiljimo i jedva vidimo samo dve tri cifre i na osnovu toga imamo obavezu da donesemo odluku.
Luck je bacio 1000 jardi i 50 1st downova vise od kolega. To su stvari od kojih se prave poeni. INT moze biti znacajan, a i ne mora, svakako da se ne boduje. Favre je celu karijeru imao gomilu INTova i pobedjivao, to mu je bio stil i u dobrim i u losim timovima. Uostalom, sta god da je radio, od toliko snepova i sa tolikim ucescem u poenima on je covek tim, dobar ili los. Evidentno kome treba da se zahvali na 10-5 skoru. Od njegove ruke ce i pobedjivati i gubiti. Dok za drugu dvojicu to ne mora da bude slucaj.
Nakon ove price prosto mi je tesko da Wilsona ubrajam u ovu grupu uopste, koliko god napredovao i kidao u poslednje vreme, njegovo ucesce i broj njegovih snepova ga cine mnogo manjim delom tima.
Jos jedna stvar, Luck ima 2 TD trcanjem VISE od Wilsona. A Wilson je sva tri postigao na jednoj tekmi.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #50 on: December 26, 2012, 02:46:27 am »
OK. Po tome hvataci Coltsa su bolji od hvataca Seattla jer nas prvi WR ima yardi ko njihov treci. Uz to obojica su sekovani na svakih 14-15 snepova sto bi se reklo da je isto, ali posto je razlika u tome sto Luck ima 200 pokusaja vise i sto se obrane uglavnom spremaju protiv pasa, dok se u slucaju Seattla spremaju protiv trcanja, znaci da je nasa OL slabija. Dakle, sa slabijom OL i losijim hvatacima Willson ima vise TD-ova i manje presecenih lopti. I uz to imamo najbolji strenght of victory sto kaze da nismo igrali samo protiv boranija.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #51 on: December 26, 2012, 03:10:43 am »
Passer rating je odlicna statistika kad se koristi odgovorno, sto vi ovde ne cinite.

:rofl:

1st down je vazna stvar jer donosi poene, a turnoveri mogu biti znacajni a i ne moraju  :rofl:
jebesmisve ako si ti normalan   :rofl:



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #52 on: December 26, 2012, 03:21:55 am »
Ja se nadam da se salis.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #53 on: December 26, 2012, 03:34:35 am »
OK. Po tome hvataci Coltsa su bolji od hvataca Seattla jer nas prvi WR ima yardi ko njihov treci. Uz to obojica su sekovani na svakih 14-15 snepova sto bi se reklo da je isto, ali posto je razlika u tome sto Luck ima 200 pokusaja vise i sto se obrane uglavnom spremaju protiv pasa, dok se u slucaju Seattla spremaju protiv trcanja, znaci da je nasa OL slabija. Dakle, sa slabijom OL i losijim hvatacima Willson ima vise TD-ova i manje presecenih lopti. I uz to imamo najbolji strenght of victory sto kaze da nismo igrali samo protiv boranija.
Nemoj da si Omiljeni, s ovom drugom i trecom recenicom. :D Sto se poslednje tice, rasporedi svih ekipa su jako slicni ove godine.
Ali prva je jako zanimljiva, da, logika je slicna, WRi Sijetla su uhvatili malo lopti jer je malo baceno-tough luck. Sigurno im nece pomoci prilikom sledeceg ugovora. Kakav im je potencijal-to mozemo da sanjamo. Ne pricam o 'hawks wr, vec uopsteno za to sto ti kazes. Da neko ima bolji prosek od Megatrona i po jardazi i po TD, opet nikog nece interesovati niti ce iko tvrditi da je bolji od njega. E o tome se i ovde prica, samo na manjoj skali naravno.
Da li je Alex Smith najbolji QB ove sezone, MVP ?
Wilson ispada poor man's RG 3 i definitivno ima najmanji uticaj na uspeh svoje ekipe ove sezone. Sto se ne odnosi na PO jer je usao u opaku formu.  :rock:
« Last Edit: December 26, 2012, 03:37:23 am by Iceman »

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #54 on: December 26, 2012, 10:12:35 am »
Ti si prvi poceo  :D :D :D
Ja samo kazem ono sto si i ti rekao, a to je da statistika moze sjajno da sluzi ako oces da nekog pokazes u dobrom ili losem svetlu, ali ona skoro da nema apsolutno nikakve veze sa tim kakav je neko igrac. Recimo nasa DL je postigla 20+ sekova, ali ja i dalje mislim da bar dve trecine protivnickih DL su igrale bolje od nase. I kada ih pogledam ne ulivaju mi samopouzdanje.
Willson je QB koji je najvise napredovao, jer je od neuigranosti sa hvatacima (zbog ComPete-a) morao prvih mesec dana da prolazi ono sto su Luck i RG3 uradili u PS. Onda su mu poceli da otvaraju Playbook, da bi na kraju uveli i read opciju koja je dovela do toga postigne 3 TD setanjem prosli put. Uz to OL je postala konzistentna i vise mu ne otvara rupe kroz koje trce protivnicki LB ko da nikog nema. Ali sve to sto ja pricam u stvari nema veze jer da bi se oni poredili trebalo bi odgledati sve utakmice od sve trojice i onda ih porediti. Ono sto ja mogu da kazem za Wilsona jeste da je on od igraca koji je u pocetku manageovao tim, postao igrac koji ustvari vodi ovaj tim, sto je najvise doslo do izrazaja u utakmici protiv medveda, ali i protiv patriota koje kolo ranije. I ono sto nas najvise moze da zezne je OC sa nekim glupavim pozivima akcija sto mu se desava s vremena na vreme. A ovako, moze da se pogleda utakmica protiv SF-a gde se vidi koliko on ustvari nosi ovaj tim. I koliko se nasi WR-ovi slabo otvaraju.
I da parafraziram starr-a, sto Luck nije igrao kako treba celu utakmicu protiv KC nego je cekao zadnju cetvrtinu?! Ovako moze da bude nominovan za OR of last quarter.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #55 on: December 26, 2012, 10:33:02 am »
Endika
/thread

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #56 on: December 26, 2012, 02:33:51 pm »
RGIII!

Luck igra najlaksu diviziju i Colts i dalje imaju minus scoring razliku, nemojte zaboraviti. Najvise srece je imao. Na stranu slabost divizije i to sto su Colts bili zadnji tim prosle sezone doprinelo je lakom schedule-u.
Wilson igra u najtalentovanijem mladom timu lige. Caroll je pokazao izuzetno poznavanje talenata koji dolaze sa koledza. Mada kapa dole.
RGIII retko gresi, izuzetno je precizan, a igra u jednoj od najjacih divizija. Ne zaboravite i koja je konferencija trenutno ubedljivo jaca.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #57 on: December 26, 2012, 03:31:14 pm »
you are what your record shows

Jbt, Skinsi pobedjuju i sa Kirkom Kazinsom :)


Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #59 on: December 26, 2012, 04:45:50 pm »
Znaci, ti bi ipak Peyton-u dao i ovu nagradu? :D

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #60 on: December 26, 2012, 04:58:40 pm »
Jedini logican izbor. :D
 Ili ako zeli da pozajmi imunitet mladjanom nasledniku, da vetuje pricu o int-ovima i podari mu ROtY.

Offline 3rd down and long

  • Starter
  • **
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #61 on: January 07, 2013, 10:23:46 am »
Dakle, kao sto rekoh, Russel Willson. Nemres da ne voles kjubija koji izgleda kao prodavac osiguranja ili mafijaski vojnik :).

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #62 on: January 07, 2013, 10:39:12 am »
meni izgleda kao shibicar sa buvljaka

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #63 on: January 07, 2013, 12:28:45 pm »
Dakle, kao sto rekoh, Russel Willson. Nemres da ne voles kjubija koji izgleda kao prodavac osiguranja ili mafijaski vojnik :).

U pravu si...

Wilson > ćopavi RG3

Sorry but you are not allowed to view spoilers content.

Offline nestorZ

  • Starter
  • **
  • Posts: 265
  • Who Dat?
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #64 on: January 07, 2013, 03:26:58 pm »
luck je OROY i nije uopce tijesno.
daleko najlosija O linija i obrana, a najvecu razliku je napravio.
RG ima morrisa, Willson beasta, Luck vick ballarda?!

iza luckove linije bi RG pokido koljeno u week 1 itd itd.

a o game winning drive cudima da ne govorim, tebow je ponosan :lol:


Offline Andrevlje

  • Starter
  • **
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #65 on: January 07, 2013, 07:50:15 pm »
luck je OROY i nije uopce tijesno.
daleko najlosija O linija i obrana, a najvecu razliku je napravio.
RG ima morrisa, Willson beasta, Luck vick ballarda?!

iza luckove linije bi RG pokido koljeno u week 1 itd itd.

a o game winning drive cudima da ne govorim, tebow je ponosan :lol:



Meni je jako indikativan ovaj ultra hype oko Lucka koji ne prestaje od njegove freshman sezone na Stanfordu.

Wilson ima debelo bolji procenat kompletiranih pasova, vise TD,manje INT,bolji rejting i vise istrcanih jardi.

Uz to,kao neko ko je jako mnogo gledao Seahawkse na GP, mogu samo da konstatujem da bi Wilsonove brojke bile jos bolje da napad Seahawksa nije bio veoma konzervativan u prvih par meceva.

I pored svega navedenog,mnogi i dalje slepo govore da je Luck nesumnjivo OROY.

BTW,Luck ima jednog Wayne-a, koji je mnogo bolji WR od bilo koga na SEA i WAS rosteru. I svi su previse pod utiskom jucerasnje utakmice,koja, btw, ni ne ulazi u razmatranje za OROY nagradu. OL Coltsa tokom regularne sezone uopste nije bila toliko losa...


Da li je trka izmedju Wilsona,Lucka i RG veoma tesna? Jeste. Ja bih RG izbacio iz trke samo zato sto nije zavrsio jednu neizvesnu utakmicu i sto je propustio ceo naredni mec. To mi je sasvim dovoljno da ga eliminisem kada imamo 3 odlicna rookie QB.
Obama,dodji na Andrevlje da pravimo G 2O samit


Offline nestorZ

  • Starter
  • **
  • Posts: 265
  • Who Dat?
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #66 on: January 07, 2013, 08:03:38 pm »
Wilson ima fantastičnu obranu iza sebe i Lyncha koji je treći rusher lige, meni je to najveća razlika između lucka i wilsona.


Iako mi je osobno Wilson draži od lucka, a svoj trojici se divim i obožavam ih gledat, da nebi bilo da sam neki luck fanboy  :mr.green:


Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #67 on: January 07, 2013, 08:39:36 pm »
Mada, gledajuci sada situaciju, najbolje bi bilo kada bi RGIII i Morris podelili nagradu. Ipak su oni nosili skoro celi napad Washingtona. A Morris je imao jednu od najboljih ruki sezona sto se tice RB-a

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #68 on: January 07, 2013, 10:30:33 pm »
U vezi sa OL Colts-a (za koju Tica kaze da nije bila losa):

One additional rookie of the year perspective. Colts OL surrendered 246 total pressures this year. Most of any OL in past 5 years (by 25)  :ninja:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Offensive rookie of the year
« Reply #69 on: January 07, 2013, 10:47:29 pm »
Ma svira Tica... Luck je celu sezonu imao žurku u pocketu...