Author Topic: Dynasty Trade pravila  (Read 14403 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Dynasty Trade pravila
« on: October 30, 2012, 09:15:14 pm »
Dva pitanja:
1. Zasto nam je trejd namesten do 9.Novembra kada je u svim ostalim endzone ligama koliko sam primetio do 16.Novembra?
2. Zasto se ne bi dozvolilo trejdovanje igraca/pikova posle zavrsetka sezone (naravno samo sa onim igracima koji imaju 2+ godine do kraja ugovora, odnosno svi oni igraci kojima jednogodisnji ugovor nije istekao na kraju te sezone)?

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Odg: Dynasty Trade pravila
« Reply #1 on: October 30, 2012, 10:36:10 pm »
Dva pitanja:
1. Zasto nam je trejd namesten do 9.Novembra kada je u svim ostalim endzone ligama koliko sam primetio do 16.Novembra?
2. Zasto se ne bi dozvolilo trejdovanje igraca/pikova posle zavrsetka sezone (naravno samo sa onim igracima koji imaju 2+ godine do kraja ugovora, odnosno svi oni igraci kojima jednogodisnji ugovor nije istekao na kraju te sezone)?

1. bilo je podešeno na 2.11, pa sam pomerio na 9.
nemam pojma zašto je baš tako, datum se prenosi još od kad je pablo otvorio ligu.
a i u pravilima piše pre 10. kola.


2. opet, pablo je tako smislio, a nikom nije smetalo.
ne vidim što ne bi moglo.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #2 on: November 27, 2012, 11:03:03 am »
dok sam u fazonu da čujem šta mislite o ovom gore napisanom, taman je i taj period u toku da se ima bolji "osećaj"

što se mene tiče, može da bude frozen period umesto deadlinea :D
tj. da su trejdovi dozvoljeni praktično uvek, osim u toku PO i par kola ranije po dogovoru

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #3 on: November 27, 2012, 11:14:36 am »
Slazem se.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #4 on: November 29, 2012, 08:47:51 am »
deluje da ova tema nije interesantna, niti preterano bitna, pa ću ovako:

pomeriću deadline za jedno kolo napred, na 11. tj. kad obavimo svako sa svakim deo.
trejdovi (a i dropovi samim tim) mogu početi čim objavim nove rostere gde se lepo vidi koji igrači ostaju, a koji ne.

ovo sve može važiti i od ove sezone, ako mi do kraja lige ne date dobre argumente protiv (bilo početka, bilo ideje uopšte)

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #5 on: November 29, 2012, 11:40:44 am »
Jedno pitanje. Posle zavrsetka sezone igraci kojima je istekao ugovor se tretiraju i dalje kao opterecenje na salary cap ili ne? Pitam jer ako bi se omogucilo trejdovanje odmah po zavrsetku sezone onda bi imali vecu fleksibilnost u tom smislu sto ne bi trejdovi morali biti finansijski balansirani jer bi svi timovi imali mnogo vise prostora u cap-u. Naravno (da ne bude zabune) oni igraci kojima je istekao ugovor svakako ostaju untradeable (kao sto je i sada).

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #6 on: November 29, 2012, 11:46:21 am »
nisam mnogo razmišljao o tome, čekam prvo primedbe :)

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #7 on: November 29, 2012, 11:53:39 am »
kada se objave rosteri, iznad crte ostaju samo oni koji su pod ugovorom za 2013+
i samo se njima (i pikovima) može i trgovati...

u stvari i dosad je bilo tako, jedino su se trejdovi sprovodili nakon potpisa, ako su ranije dogovoreni.
ovako bi samo prividno bilo više prostora, dok se ne vidi da ima manje para za potpise i FA.




Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #8 on: November 29, 2012, 01:17:40 pm »
Upravo tako.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #9 on: November 29, 2012, 01:19:33 pm »
meni nista nije jasno sta vas dvojica pricate :)

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #10 on: November 29, 2012, 01:39:44 pm »
meni nista nije jasno sta vas dvojica pricate :)

Nidzge oce da trejduje cim se zavrsi sezona jer misli da ima neko blesav ko hoce bilo sta da cacka pre juna, a tonyk misli da treba da ispostuje svaku budalastinu koju neko od nas trazi.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #11 on: November 29, 2012, 01:41:54 pm »
hvala, tako nesto sam i pomislio...

u svakom slucaju, ja ne bih dozvolio trejdove preko zime, hocu - od kako se zavrsi sezona, pa dok me tonyk ne cimne za potpise - da ne razmisljam o fantasyju :)
« Last Edit: November 29, 2012, 01:46:46 pm by lordnex »

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #12 on: November 29, 2012, 01:47:43 pm »
pa ko te tera?

mada, imaš sreće što sam ja glavni, pablo bi te izbacio očas posla za tu izjavu

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #13 on: November 29, 2012, 02:53:42 pm »
kada se objave rosteri, iznad crte ostaju samo oni koji su pod ugovorom za 2013+
i samo se njima (i pikovima) može i trgovati...


Formulisete pravilo tako da se prosto podrazumeva da ce to isto pravilo biti krseno na redovnoj bazi
Ne valja vam ta rabota


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #14 on: November 30, 2012, 04:10:09 am »
Jbt provalio sam sta Nidzge u stvari zeli da postigne, i smrzo sam se od same pomisli ostvarenja istog  :cry:

Briljantno smisljeno, evo o cemu se radi, naime on nikako nece moci da potpise sve igrace koje zeli jer prosto nece imati para za njih, e sad posto su to uglavnom "hot" igraci on zeli odma po zavrsetku sezone da ih proda dok su jos uvek hot a dok su u isto vreme sami pickovi u nekoj vrsti izmaglice, dok ti isti pickovi dobijaju na vrednosti kako vreme nfl drafta se priblizava a najvise vrede kad se sam draft zavrsi pa ti isti pickovi postaju i imena, buducnost, narednih 10 godina. Na taj nacin se ne bi desilo da on ostane bez dobrog igraca bez odgovarajuce naknade kao sto se vecini nas desavalo kad imamo jak tim al ne mozemo sve da potpisemo. Drugim recima napravio bi se krug u kome jeste da odrekao bi se par igraca vrednih ali bi zato uzimao visoke pikove i uvek mlade nade koje nesto znace. Covek je fantasy Miskovic, i predlazem da mu se tim preimenuje u Uzice Delta Holding!!!


A i inace ove promene iako deluje na papiru rezonski i sta ti ja znam, kome konkretno idu najvise u korist? Pa Nidzgetu, preko noci RGIII postaje No1 QB ne samo sad nego sa jos upsajdom i to za narednih 10 godina!
Kome bi najvise na ruku isla promena 3Rb? Pa Nidzgetu, jedini on ima powerhorse RBs za izvoz.


Covek je sahista, oportunista, briljantan fantasy um, kome ne treba verivati ni jednu jedinu rec  :)

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #15 on: November 30, 2012, 04:12:13 am »
E da bilo mi je cudno od strata jer je mnogo glupo sve, plus toynk mora da se pravi fin, ali onda se setih da je to nidzge, nista kod njega nema nepromisljeno, i uvek ima nesto skirveno korisno za njega sto se ne vidi na prvi pogled pa sam uzeo da razmisljam, sta u stvari on trazi, zasto i sta u tom slucaju moze da se uradi, naravno rezultate sam izneo gore.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4318
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #16 on: November 30, 2012, 09:36:31 am »
Čekaj, hajde da konkretizujemo stvari na mom svetlom primeru, pa da svima bude jasnije:

Meni će u narednoj sezoni pod ugovorom od RB-ova i dalje biti Sproles i Pasuljko, a bez ugovora ostaju Doug Martin, LeShoure, D. Richardson (STL) i Freddie Jackson. For the sake of the argument, pretpostavimo da svi oni imaju određenu vrednost, tj. da bi neko hteo da trejduje za njih.

Kakve su moje opcije:

- ovu četvoricu bez ugovora ne bih mogao nikako da trejdujem?
- da li bi postojala varijanta da se sa nekim dogovorim (javno) za trade, da mi taj neko kaže "OK, potpiši Leshourea na 3 godine, pa ćemo da trejdujemo nakon objavljivanja rostera"? U tom trenutku će se znati cena i taj koji bude trejdovao sa mnom će moći da planira svoj roster. Da li bi u ovom slučaju morao da uklopim da mi svi potpisani igrači uđu u 185 M, bez obzira što bi se znalo da će neki od njih biti trejdovani, i da će mi osloboditi cap space?

Može li ovo da se razjasni, pa da vidimo kako dalje.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #17 on: November 30, 2012, 10:05:14 am »
najstrašnije od svega je što je pablo u pravu, mada nije baš toliko dramatično kao što prikazuje.
pre svega, niko nikog ne primorava na trejd, kako sa N, tako ni sa bilo kime.
a i svakako ne može da se trejduje sa pomenute HOT igrače.
konkretrno, nidžge će imati "eligible" samo 7 igrača: stafford, murray, maclin, denarius, hernandez, willis i lofton.
ja prosto ne vidim kako nekog može zeznuti sa tim, sve i da ima najgore moguće namere.

što se flexa tiče, tu bi on možda najbolje prošao, ali ko može znati. i ko brani ostalima da uzimaju RB3 i čekaju njihovu šansu? veliki su rosteri, praktično ima mesta da pravite sebi "practice squad".
a kao što znate, predlog je zakopan na neko vreme, tako da je irelevantan trenutno.

@ Zujo
ti bi da se razjasni, a verovatno niko ne konta šta si napisao ;)
- pomenutu četvorku ne možeš trejdovati, kao što kažeš
- i dosad si mogao dogovoriti trejd, pa realizovati po objavljivanju potpisa (ne rostera kako si napisao, jer oni će biti objavljeni čim se week17 završi).
- i ne, ne možeš ni privremeno probiti cap.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #18 on: November 30, 2012, 01:57:51 pm »
ja prosto ne vidim kako nekog može zeznuti sa tim, sve i da ima najgore moguće namere.

To je psiholoska igra, u tome je lepota cele ove price.

Dakle imas sa jedne strane situaciju kad je najlogicnije za SVAKI tim da jednostavno ne dira nista do juna kada ce situacija bila najkristalnija, sdruge strane se pickovi (pogotovo oni najjaci) pretvaraju u igrace, pa te ja pitam da li vise vredi pick prve runde ili Trent Richardson? Ono sto hocu da kazem jeste da su ljudi spremniji da se odreknu prvog picka ako ne znaju koji ce to biti nego u konkretnom slucaju kada tacno znaju ko ce to biti.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #19 on: November 30, 2012, 02:57:47 pm »
Ja sam dao Nikoli Bensona za neki pick 2-3 runde.
Benson mi nije bio pod ugovorom.
Pravilnik je bio prekrsen. Zar ne?

Izgleda to niko nije ni primetio jer je trejd odradjen par dana pred potpise i poj'o vuk magaraca.
Da sam ja Bensona hteo prodati u januaru ili februaru verovatno (tj sigurno) bi bilo prigovora...

Na kraju krajeva, meni je skroz logicno da ja trejdujem Bensona iako mi tada nije bio u capu.
U NFL to ne mozes da radis, ali nasa liga funkcionise tako da su svi igraci, kojima istekne ugovor, neka vrsta restricted FA i fakticki se samo vlasnik ekipe pita sta ce se desavati.
Benson je bio moj i samo moj. Logicno je da imam pravo da ga prodam, ako ima kupaca.

Zato sam ja za to da se takvi trejdovi legalizuju.
Zujo kaze da ima visak RBova i ja bih mu dozvolio da, ako hoce, prodaje Martina i ostatak te ekipe kojoj istice ugovor. Zasto da ne?

Onaj ko bude zainteresovan za npr LeShourea ce morati da odvagne da li mu je pametnije da daje neki pick ili da proba da bude lija ako proceni da Zujo uopste nece ni potpisati LeShourea, pa da ga onda juri na free agencyu i da sacuva pick.

U vezi konkretnog povoda za otvaranje topica...ne bih imao nista protiv ni da trade period krene odmah pocetkom januara.
Pablo shuketa o Nidzgetovim planovima jer mu je dosadno (ne verujem da je bas toliko prolupao, mada opet....Pablo je to), ali svi dobro znamo da u Ustavu ove lige postoji preambula koja kaze da su svi clanovi lige, pa i Pablo, normalni ljudi koji znaju sta rade.
Shodno tome, niko ne bi trebao da brani Nidzgetu da uzme neki pick a ujedno se i oslobodi igraca kog ne bi mogao da uglavi u cap, a ne bi trebalo zabraniti nikom da se zajebe u trejdu sa Nidzgetom samo zato sto je potcenio vrednost picka 1. ili bilo koje runde na draftu.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4318
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #20 on: November 30, 2012, 03:09:31 pm »
Ja sam dao Nikoli Bensona za neki pick 2-3 runde.
Benson mi nije bio pod ugovorom.
Pravilnik je bio prekrsen. Zar ne?

Izgleda to niko nije ni primetio jer je trejd odradjen par dana pred potpise i poj'o vuk magaraca.
Da sam ja Bensona hteo prodati u januaru ili februaru verovatno (tj sigurno) bi bilo prigovora...

Na kraju krajeva, meni je skroz logicno da ja trejdujem Bensona iako mi tada nije bio u capu.
U NFL to ne mozes da radis, ali nasa liga funkcionise tako da su svi igraci, kojima istekne ugovor, neka vrsta restricted FA i fakticki se samo vlasnik ekipe pita sta ce se desavati.
Benson je bio moj i samo moj. Logicno je da imam pravo da ga prodam, ako ima kupaca.

Zato sam ja za to da se takvi trejdovi legalizuju.
Zujo kaze da ima visak RBova i ja bih mu dozvolio da, ako hoce, prodaje Martina i ostatak te ekipe kojoj istice ugovor. Zasto da ne?

Onaj ko bude zainteresovan za npr LeShourea ce morati da odvagne da li mu je pametnije da daje neki pick ili da proba da bude lija ako proceni da Zujo uopste nece ni potpisati LeShourea, pa da ga onda juri na free agencyu i da sacuva pick.

U vezi konkretnog povoda za otvaranje topica...ne bih imao nista protiv ni da trade period krene odmah pocetkom januara.
Pablo shuketa o Nidzgetovim planovima jer mu je dosadno (ne verujem da je bas toliko prolupao, mada opet....Pablo je to), ali svi dobro znamo da u Ustavu ove lige postoji preambula koja kaze da su svi clanovi lige, pa i Pablo, normalni ljudi koji znaju sta rade.
Shodno tome, niko ne bi trebao da brani Nidzgetu da uzme neki pick a ujedno se i oslobodi igraca kog ne bi mogao da uglavi u cap, a ne bi trebalo zabraniti nikom da se zajebe u trejdu sa Nidzgetom samo zato sto je potcenio vrednost picka 1. ili bilo koje runde na draftu.

Potpis.

Od prve do poslednje reči.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #21 on: November 30, 2012, 04:50:29 pm »
Ja sam dao Nikoli Bensona za neki pick 2-3 runde.
Benson mi nije bio pod ugovorom.
Pravilnik je bio prekrsen. Zar ne?

Ne. Kao sto je tonyk vec napisao ti mozes da ugovoris trade i za igraca bez ugovora stim sto ces potpisati sa njim ugovor, mora se uklopiti u cap, i zatim kad istekne period potpisivanja tek onda ide u drugi tim.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #22 on: November 30, 2012, 05:00:07 pm »
Vidim da vam neke stvari nisu jasne, u formalnom smislu, pa cu da vam pojasnim. Kada se zavrsi sezona, Martin, Jackson i Leshoure vise nisu Zujini igraci vec FA na koje Zujo ima eksluzivno pravo potpisa do isteka roka za postpisivanje igraca nakon cega postaju dostupni svima. Nadam se da ne treba da pojasnjavam da se slobodnim agentima ne moze trgovati jer oni ne pripadaju nikome.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #23 on: November 30, 2012, 05:24:30 pm »
Jbt, ja tek sad u stvari kapiram da vas dvojica trazite ono je dozvoljeno a ne znate da je dozvoljeno, i jos vam nije jasno ni posle objasnjenja, a igramo tako vec 6. sezonu  :bigfunny:

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #24 on: November 30, 2012, 05:37:07 pm »
zujo svakako ima takav trejd, sećaš se sprolesa?

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #25 on: November 30, 2012, 05:47:04 pm »
Ja se secam ali izgleda da je cika Zujo to zaboravio.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #26 on: November 30, 2012, 06:11:05 pm »
Jebes mi mater ako je meni ista jasno ovde. Anyway, what Lord said:

Quote
u svakom slucaju, ja ne bih dozvolio trejdove preko zime, hocu - od kako se zavrsi sezona, pa dok me tonyk ne cimne za potpise - da ne razmisljam o fantasyju

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #27 on: November 30, 2012, 06:17:32 pm »
Kada se zavrsi sezona, Martin, Jackson i Leshoure vise nisu Zujini igraci vec FA na koje Zujo ima eksluzivno pravo potpisa do isteka roka za postpisivanje igraca nakon cega postaju dostupni svima. Nadam se da ne treba da pojasnjavam da se slobodnim agentima ne moze trgovati jer oni ne pripadaju nikome.

Glupo pravilo, kao sto rekoh.

Da se ja pitam uloga salary capa bi bila da onemoguci nekog da sastavi brutalno jak roster koji bi jednu ili vise sezona ucinili dosadnim, a ne da bi sprecili nekog da uzme poneki pick 2-3 ili nize runde, kao nagradu (prilicno simbolicnu) za dobar draft i dobre pickupe sa waivera.
Slican sistem nagrada za ekipe koje dobro draftuju imas cak i u NFL
Ne vidim ni jedan razlog da i mi to ne uvedemo.

To sto ti ne umes da draftujes ne mora da znaci da treba da sabotiras svaku promenu koja bi doprinela zanimljivijoj ligi.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11697
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #28 on: November 30, 2012, 07:56:26 pm »

Verovatno znate sta ja mislim....

Sorry but you are not allowed to view spoilers content.
 

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #29 on: November 30, 2012, 08:38:26 pm »
Glupo pravilo, kao sto rekoh.

Da se ja pitam uloga salary capa bi bila da onemoguci nekog da sastavi brutalno jak roster koji bi jednu ili vise sezona ucinili dosadnim, a ne da bi sprecili nekog da uzme poneki pick 2-3 ili nize runde, kao nagradu (prilicno simbolicnu) za dobar draft i dobre pickupe sa waivera.
Slican sistem nagrada za ekipe koje dobro draftuju imas cak i u NFL
Ne vidim ni jedan razlog da i mi to ne uvedemo.

To sto ti ne umes da draftujes ne mora da znaci da treba da sabotiras svaku promenu koja bi doprinela zanimljivijoj ligi.

Kakav si trollmaster

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #30 on: December 01, 2012, 02:47:29 am »
Jbt provalio sam sta Nidzge u stvari zeli da postigne, i smrzo sam se od same pomisli ostvarenja istog  :cry:

Briljantno smisljeno, evo o cemu se radi, naime on nikako nece moci da potpise sve igrace koje zeli jer prosto nece imati para za njih, e sad posto su to uglavnom "hot" igraci on zeli odma po zavrsetku sezone da ih proda dok su jos uvek hot a dok su u isto vreme sami pickovi u nekoj vrsti izmaglice, dok ti isti pickovi dobijaju na vrednosti kako vreme nfl drafta se priblizava a najvise vrede kad se sam draft zavrsi pa ti isti pickovi postaju i imena, buducnost, narednih 10 godina. Na taj nacin se ne bi desilo da on ostane bez dobrog igraca bez odgovarajuce naknade kao sto se vecini nas desavalo kad imamo jak tim al ne mozemo sve da potpisemo. Drugim recima napravio bi se krug u kome jeste da odrekao bi se par igraca vrednih ali bi zato uzimao visoke pikove i uvek mlade nade koje nesto znace. Covek je fantasy Miskovic, i predlazem da mu se tim preimenuje u Uzice Delta Holding!!!


A i inace ove promene iako deluje na papiru rezonski i sta ti ja znam, kome konkretno idu najvise u korist? Pa Nidzgetu, preko noci RGIII postaje No1 QB ne samo sad nego sa jos upsajdom i to za narednih 10 godina!
Kome bi najvise na ruku isla promena 3Rb? Pa Nidzgetu, jedini on ima powerhorse RBs za izvoz.


Covek je sahista, oportunista, briljantan fantasy um, kome ne treba verivati ni jednu jedinu rec  :)

Mislim da tebi treba pomoc. Strucna. Bio mi je zabrinjavajuci onaj post iz money lige, ali ovde se stvar bas otrgla kontroli. Nemoj da me pogresno razumes, polaskan sam time sto u 4AM razmisljas o meni, ali nemojmo preterivati  :blink:

@Omiljeni
I ja se slazem da ne treba dozvoliti trejdovanje igraca kojima je istekao ugovor (osim naravno ako ga tako potpisanog uklopis u svoj salary cap i onda kasnije trejdujes). Elem, vecina ljudi je protiv trejdovanja cak i potpisanih igraca u postseason-u koliko vidim sta mislis kako ce  odreagovati na ovo tvoje  :)

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #31 on: December 01, 2012, 02:57:16 am »
Moze li neki info kakvu korist bi imao bilo koji tim od trejdovanja pre juna?

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #32 on: December 01, 2012, 03:30:58 am »
Ne moze, jer niko nije Nostradamus da predvidi kakve ce igrace timovi imati sledece godine. Ovo kao i sva nova pravila koja se uvode ne bi se primenjivalo bar do sledeceg offseason-a. Naravno, ovo sasvim jednostavno i prosto objasnjenje tebi nije moglo da padne na pamet jer kao sto rekoh ocigledno imas neki tezi problem u glavi.

Uz to, omiljeni je trollmaster sto predlaze da se dozvoli trejdovanje igraca koji nisu cak ni pod ugovoru u offseasonu, a ja sam Miskovic jer sam predlozio da se dozvoli trejdovanje igraca pod ugovorom. Opsesija, ne znam kako to drugacije nazvati?

I naravno ono spocitavanje da ja gledam da predlozim samo pravila koja meni odgovaraju zaista ne bih da komentarisem jer mi to kaze covek  koji nece da se smanji vrednost QBs jer ima Brady-ja (dok ja gledam svoju korist i glasam za promenu jer imam tamo neke cobane Griffina i Stafforda), koji trazi da se omoguci dropovanje igraca sa IR-a bez dead money-a kada mu se povredi Bishop i jos gomilu stvaru koju ni ne mogu da se setim.

Zbog toga sto me sve ovo brine, i sto ne zelim vise da se opterecujes dumanjem mojih strategija i taktika (posle ja kriv ako ti se stanje pogorsa), svecano izjavljujem da cu se od sada prilikom glasanja ili predlaganja novih pravila iskljucivo voditi koristima svog tima (uostalom kao sto to vecina radi). Eto nadam se da sam ti bar malo pomogao.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #33 on: December 01, 2012, 03:45:40 am »
Dakle da ponovim pitanje, prvo ovako glasi tvoj predlog:

2. Zasto se ne bi dozvolilo trejdovanje igraca/pikova posle zavrsetka sezone (naravno samo sa onim igracima koji imaju 2+ godine do kraja ugovora, odnosno svi oni igraci kojima jednogodisnji ugovor nije istekao na kraju te sezone)?


Kakvu korist bi imao bilo koji tim od trejdovanja pre juna? Ili ti zasto bi bilo ko odradio trejd pre juna, pre drafta isl. Pitanje je vrlo jednostavno i odnosi se na tvoj predlog.

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty Trade pravila
« Reply #34 on: December 01, 2012, 04:43:13 am »
Losiji timovi i svi oni koji imaju supljine negde u timu bi znali na cemu su pred FA period ako kupe igraca pre tog perioda (pre juna), odnosno da znaju sta im tacno treba a sta ne u FA (tj.na sta da se koncentrisu). Da ne govorimo o tome da preko trejda mogu dobiti mnogo kvalitetnije igrace za manje pare nego na FA, jer i ono par kvalitetnih igraca koji se nadje na FA se izbiduju do nerealno skupih cena. Uz to, posle FA perioda je manevar za trejdove gotovo nikakav jer su salary capovi gotovo svih timova popunjeni, pa je onda jedina mogucnost za trejd da se nadje savrseno priblizna vrednost igraca/pikova koji se trejduju (pre FA perioda trejdovi bi se bez ikakvih problema zavrsavali jer bi salary capovi bili poluprazni). Da li se nekome isplati da trejduje u ovom periodu to ce on sam odluciti, ono sto je bitno je da postoji opcija. Dalje, neki timovi nekada iako ne bi zeleli mozda da potpisu nekog svog igraca nemaju izbora jer im je pozicija totalno u haosu (npr. kao sto je Zujo radio sa Pasuljkom). Ovako bi trejdovali za nekog dobrog igraca a pare koje bi potrosili za potpisivanje mediokriteta bi potrosili korisnije na druge svoje igrace ili u FA periodu. Jasno je da se ovo sve odnosi i na dobre timove: oslobadjane salary capa, pikovi/jeftiniji igraci mogu da se dobiju u trejdu, takodje planiranje strategije za FA dosta lakse ide jer ne mora da se razmislja o tome da li ce neko imati mesta za trejd posle FA perioda, itd...

Sa druge strane, od razloga protiv sam samo video Nidzgetu bi to najvise odgovaralo i necu da razmisljam do juna o timu.

Pola 5 ujutro a ja kucam o fantasyju. Pretvaram se u Pabla  :krst: