Author Topic: PC vs Konzole  (Read 17837 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
PC vs Konzole
« on: October 31, 2012, 05:10:24 pm »
Da se pravi za PC prvenstveno, mnogo bi bolje izgledao. Ograničenost konzola upropaštava moderan gejming.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #1 on: October 31, 2012, 08:51:54 pm »
Da se pravi za PC prvenstveno, mnogo bi bolje izgledao. Ograničenost konzola upropaštava moderan gejming.

 :palm:

PC i moderan gaming? Pa trebalo im je 10 godina da poteraju Super Mario Bros.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #2 on: October 31, 2012, 09:14:58 pm »
Ja ne znam nijednu igru koja bolje izgleda na konzoli nego na PC-u. Neka rade lepo za PC, pa malo spuste grafiku i kojesta i voila, dzojstik u ruke i drndajte do mile volje. :D

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #3 on: October 31, 2012, 09:15:53 pm »
Ja ne znam nijednu igru koja bolje izgleda na konzoli nego na PC-u.

Izgleda gomila onih koje su ekskluzivno za konzole  :A
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #4 on: October 31, 2012, 09:16:56 pm »
Izgleda gomila onih koje su ekskluzivno za konzole  :A
Pa naravno, jer je za PC to sramota izbaciti kao novu igru sa takvom grafikom.  :A

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #5 on: October 31, 2012, 09:52:00 pm »
Da, da, mora da je to razlog :D
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PC vs Konzole
« Reply #6 on: October 31, 2012, 09:54:36 pm »
sta se lozite, vidite da troluje sundjer ;)

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #7 on: October 31, 2012, 10:09:36 pm »
Hardver star 6 godina daje animaciju i sliku bolj od modernog? Sigurno je sony doneo čipove iz budućnosti i ubacio ih u svoje mašine. Nedostatak maštovitosti, jednoobraznost i monotonija koje su donele konzole ne treba ni da se pominje. Ali da ne trolujemo. ACIII izgleda lepo, ruku na srce. Isto lepo kao što je izgledao i originalni AC.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #8 on: November 01, 2012, 05:00:38 pm »
Hardver star 6 godina daje animaciju i sliku bolj od modernog?

Moja grafika je proizvedena 17.04.2007. i pegla sve naslove posle 5,5 godina. Jedino što je u tvojoj priči modernije je dizajn ali ne vidim kakve veze ima estetika hardwarea sa funkcionalnošću. Da je kao što vi ovde mlatite, na E3 sajmu bi igre poput AC3, Tomb Raider ili CoD BO2 prezentovali kupcima sa PC-a, a ne sa konzola.

Ja ne znam nijednu igru koja bolje izgleda na konzoli nego na PC-u. Neka rade lepo za PC, pa malo spuste grafiku i kojesta i voila, dzojstik u ruke i drndajte do mile volje. :D

Ti buraz mnogo ne znaš. :D Pogledaš lepo listu 10 najprodavanijih igara i tamo će biti 5-6 koje ne mogu da portuju na PC baš zbog tih "spuštanja grafike" koja je nemoguća i za PC hardware prezahtevna.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PC vs Konzole
« Reply #9 on: November 01, 2012, 06:18:46 pm »
E ovako, sad imate novi topik na ovu temu pa raspravljajte do mile volje.

Zamolio bih da ubuduce ostali topici o igrama budu postedjeni ovavkih disksusija. Hvala.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #10 on: November 01, 2012, 07:31:18 pm »
Moja grafika je proizvedena 17.04.2007. i pegla sve naslove posle 5,5 godina. Jedino što je u tvojoj priči modernije je dizajn ali ne vidim kakve veze ima estetika hardwarea sa funkcionalnošću. Da je kao što vi ovde mlatite, na E3 sajmu bi igre poput AC3, Tomb Raider ili CoD BO2 prezentovali kupcima sa PC-a, a ne sa konzola.

Ti buraz mnogo ne znaš. :D Pogledaš lepo listu 10 najprodavanijih igara i tamo će biti 5-6 koje ne mogu da portuju na PC baš zbog tih "spuštanja grafike" koja je nemoguća i za PC hardware prezahtevna.
Mislim da si sam sebi odgovorio zašto konzole upropaštavaju gejming. Grafička stara nekoliko godina pegla sve naslove, upravo zbog toga jer je celokupan dizajn ograničen na konzolaški hardver. Sony, XBOX i ko zna još kakva praistorijska kutija za igranje redovno šišaju ljude pune para nerealnim cenama i naslovima iz doba jure. Nešto slično što Apple radi svojim "mušterijama". Prodaju ti vodu, kažu da je vino. Ljudi kupuju jer neće da priznaju da u stvari i ne znaju razliku između vina i vode. Igra TREBA DA SE PLATI, ali onoliko koliko realno vredi. Da nije konzola, nijedna igra ne bi bila skuplja od $20 u trenutku pojavljivanja. Inače, kada se pojavi PS4, videćeš kako će i najmodernije grafičke odjednom početi da se muče i kako će igre odjednom izgledati fantastično. Verovatno zbog toga što su konzole donele hardver iz drugog univerzuma i podarile ga igračima ;)
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #11 on: November 01, 2012, 07:40:49 pm »
dajte neki video gde se vidi grafika na najmodernijim konzolama.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #12 on: November 01, 2012, 07:53:05 pm »
Ovo uz GTA V treba da bude jedan od poslednjih hitova pred PS 4 (ili kako će već da se zove)




I ovo, mada, kad se pojavio ovaj gameplay na E3, kružile su spekulacije da je namenjena za novu generaciju konzola.


Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #13 on: November 01, 2012, 09:04:49 pm »
ako je to to, onda je bolja PC grafika

na ovom prvom klipu mi se uopste ne svidja kvalitet vodenih povrsina i vegetacije
ja bas bas malo igram igrice, ni ne znam kakav model graficke imam (neka zastarela krshina) ali ponekad zasednem do pola sata-sat pa odigram par questova na Lord of the rings Online i na skoro najnizim podesavanjima za kvalitet grafike imam tek malo slabiji prikaz vode, vegetacije i ostalih zajebancija.
jednom sam nesto gledao na YT i naleteo na video koji je snimao lik dok igra LotRO sa najmodernijim PC hardverom...i neuporedivo je bolje od ovog za konzole.
kad sam pogledao par tih klipova u jednom momentu mi doslo cak da odem da kupim neku nadrkanu graficku, procesor, plocu i sve ostalo, pa da i meni tako izgleda igrica, ali sam se srecom brzo oladio od te ideje jer sam skontao da bih onda svaki dan po 2-3 sata jurio orke po Rohanu i kojekude, a onda bi skinuo jos neku igru, pa jos neku idokurca :D

a LotRO je relativno matora igra, pa cenim da konzole mogu da metnu samo soli na rep kombijnaciji najnovijih PC igara i najmodernijeg high-end hardvera

ne ulazim u to gde je povoljniji odnos kvaliteta i cene, ali deluje mi da je PC mnogo bolja opcija za ozbiljnije igranje


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #14 on: November 01, 2012, 09:39:58 pm »
Ali ono što PC nikad ne može da nadomesti ti je igranje sa ortacima + nema glupih instalacija i krekova itd.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #15 on: November 01, 2012, 09:46:15 pm »
Ali ono što PC nikad ne može da nadomesti ti je igranje sa ortacima + nema glupih instalacija i krekova itd.
Nisam znao da na kompu ne možeš da igraš sa ortacima. :blink:
Ko kupi original ni taj ne mora da krekuje a igre se valjda instaliraju i na konzolama. :hm:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #16 on: November 01, 2012, 09:55:50 pm »
a kako sad konzole stoje sa FPS i real time/poteznim strategijama?
secam se da sam pre 10ak i vise godina na PS1 probao da igram warcraft i medal of honor i da sam obe igre batalio posle 2 min.


 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #17 on: November 01, 2012, 10:15:53 pm »
Nisam znao da na kompu ne možeš da igraš sa ortacima. :blink:


E moj Betula, retko kada ali ovako brukanje ti nije potrebno. Konzola blah, ili jednostavno sony ima snaznu socijanu komponentu. Pre svega mozes da ga nosis de oces, kako se potrefi prilika za igranje pesa. Dalje, kaci se na TV, koji je obicno mnogo veci od monitora, a TV se obicno nalazi u nekoj sobi obicno dnevnoj koja je i najveca tako da konfor 4,6 ili 8 ljudi se ne dovodi u pitanje, jednom reciju uzivanje u zabavi 100%

Sama pomisao na nacickavanje ljudi oko glave dok se igra tekma, na ako imas srece monitoru od 22, mi ide na nerve. Jedina prednost kompova jeste ta sto su sve igrice za dzabe a za sony preskupe.





Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #18 on: November 01, 2012, 10:20:44 pm »
Nisam znao da na kompu ne možeš da igraš sa ortacima. :blink:
Ko kupi original ni taj ne mora da krekuje a igre se valjda instaliraju i na konzolama. :hm:
Znaš na šta mislim, ne zezaj  :D Je l' postoji multitap za PC i mogućnost igranja npr. PES 4na4 ili 8na8 na jednom ekranu? Ne. Dalje, je l' postoji ovo na PC?



Odgovor je - ne.

I ne, igre se ne instaliraju na konzole  :blink:

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #19 on: November 01, 2012, 11:30:15 pm »

E moj Betula, retko kada ali ovako brukanje ti nije potrebno. Konzola blah, ili jednostavno sony ima snaznu socijanu komponentu. Pre svega mozes da ga nosis de oces, kako se potrefi prilika za igranje pesa. Dalje, kaci se na TV, koji je obicno mnogo veci od monitora, a TV se obicno nalazi u nekoj sobi obicno dnevnoj koja je i najveca tako da konfor 4,6 ili 8 ljudi se ne dovodi u pitanje, jednom reciju uzivanje u zabavi 100%

Sama pomisao na nacickavanje ljudi oko glave dok se igra tekma, na ako imas srece monitoru od 22, mi ide na nerve. Jedina prednost kompova jeste ta sto su sve igrice za dzabe a za sony preskupe.

Uvek mi je bio smor da igram fudbal u multiplejeru, FIFA i nekako a od PESa je verovatno dosadnija samo NBA Live, batalio sam i singl da igram da me ne bi smarali. Bilo mi je 100x zanimljivije da sednemo nas nekoliko i zajedno igramo avanture.

Sviđa ti se socijalna komponenta ali ne voliš načičkavanje? :hm: Valjda je veća draž ako je veća gužva. :D

Dalje, je l' postoji ovo na PC?



Odgovor je - ne.

Ne troluj temu neozbiljnim stvarima. ;)

I ne, igre se ne instaliraju na konzole  :blink:

Ma jelte? A igre koje se skidaju sa PSN direktno režeš na disk pa onda igraš?

Što se tiče igara koje kupuješ na diskovima čuo sam da se neki delovi igara koji se često učitavaju instaliraju na HD zbog bržeg pristupa podacima. Pretpostavljam da nije reč o svim igrama ali cenim da će se trend u budućnosti pojačavati. A zašto i ne bi? Kada se prelazilo na CD medijum retko koja igra se instalirala kompletna, samo manji delovi, a sve se čitalo direktno sa diska. Logično je da će sa povećavanjem kapaciteta hard diskova slično da se desi i na konzolama.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #20 on: November 02, 2012, 12:09:27 am »
Neozbiljnim stvarima? Po kom kriterijumu, tvom? Ako ti se sviđaju samo neki žanrovi to ne znači da je ovo glupost. Do sada je prodato 25 miliona igara iz Guitar Hero franšize sa preko 2 milarde ostvarenog prihoda. Drugo, ovakve igre upravo nose sa sobom veliki sociološki potencijal, čak sam i ja planirao da naručim preko brata iz Italije jednu gitaru i mixetu za DJ Hero.

Instalacija igara sa PSN je znatno, znatno jednostavnija u odnosu na PC.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #21 on: November 02, 2012, 01:36:58 am »
Neozbiljno jer ispada kao merenje patke... PS ima ovu igru a PC ima onu igru. Sad ja treba da kažem kako PC ima WoW, Diablo, etc. i to će značiti da je bolja mašina za igranje?

Znatno, znatno jednostavnije? Kao da je potreban PhD za instaliranje na kompu :blink: Jednostavnije je sabrati 1 i 1 nego 2 i 2. :yawn:

To što PS ima multitap (morao sam da guglam da bih znao šta je) ne čini konzole boljim nego popravlja iskustvo igranja u nekim igrama. Jednostavno, neke igre bolje rade na konzolama a neke na kompjuterima.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #22 on: November 02, 2012, 11:07:58 am »
Diablo treba da izađe i za PS3  :P
Ne treba doktorska disertacija, ali za neke igre kao npr. Max Payne 3 zna da bude zamorna i dosadna.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #23 on: November 02, 2012, 09:00:08 pm »
Jednostavno, neke igre bolje rade na konzolama a neke na kompjuterima.

...i tacka! Sta ste, bre, rasplinuli toliko celu pricu kad je sve tako jednostavno  :ninja:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline hicpra

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 683
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #24 on: November 02, 2012, 09:41:01 pm »
+1

PES na PS3, a FM na kompu  :pop:


ne mogu zamisliti da igram obrnuto..


s time da PS3 ne bi mjenjao za NASA-ino računalo za navođenje satelita..  :wub:

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #25 on: September 28, 2013, 10:23:40 pm »

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #26 on: October 07, 2013, 02:45:57 pm »
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #28 on: October 12, 2013, 10:09:37 am »
Zanimljivo rešenje :hm:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #29 on: October 12, 2013, 11:02:01 am »
Miš i tastatura postoje nekoliko decenija, ali neki ljudi i dalje vole da izmišljaju tpolu vodu. Debilni igrački kontroleri dovode do debilnih igara.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #30 on: October 12, 2013, 11:41:43 am »
 :bigfunny:

STAPH

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PC vs Konzole
« Reply #31 on: October 12, 2013, 11:57:58 am »
Miš i tastatura postoje nekoliko decenija, ali neki ljudi i dalje vole da izmišljaju tpolu vodu. Debilni igrački kontroleri dovode do debilnih igara.

Mozda nisi u toku (a i ako ti jesi, nije zgoreg napisati koju rec), ali Valve radi na novoj 'konzoli' - Steam Box koja ce terati preko Steam naloga PC igre. Da bi PC igre predvidjene za misa i tastaturu mogle da se igraju na TV iz fotelje, nastao je i ovaj Steam Controller koji bi trebalo da ih oponasa. Da li ce u tome uspeti videcemo, ali poenta ovog kontrolera nije (samo) da dovede do novih igara za njega, nego upravo da omoguci igranje starih igara koje nisu pravljene za dzojpede.

Vise informacija:
http://www.techradar.com/news/gaming/valve-steam-box-release-date-news-and-features-1127072
http://www.ign.com/wikis/steam/Steam_Box

http://store.steampowered.com/livingroom/SteamController/


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #32 on: October 12, 2013, 12:40:53 pm »
Zajebo sam se :D. Bez obzira, igranje priznajem samo u radnoj stolici, kauč i fotelja su za neobavezne igrače.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #33 on: October 12, 2013, 01:08:13 pm »
A jbg tebi ako je udobnije postavi radnu stolicu ispred TV-a.  :D
Ili priključi PS3 na PC monitor.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: PC vs Konzole
« Reply #34 on: October 12, 2013, 06:00:47 pm »
Ili priključi PS3 na PC monitor.
Imas pravo, tako razlika u kvalitetu mozda ne bude toliko upadljiva kao kada se rasiri slika na neki veci TV. :D