Author Topic: Zanimljive Vesti  (Read 723316 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1715 on: November 12, 2012, 05:50:07 pm »
Dva Jarana, Mrak, ovčije kod Dagija. Ima još par kafanica u koje ne zalazim, pa ne mogu da garantujem za kvalitet.

Realno Dagi je najoverrated kafana u Nisu.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1716 on: November 12, 2012, 07:25:41 pm »
Realno Dagi je najoverrated kafana u Nisu.
Kako god. Uvek volim da odem sa porodicom tamo i dobro se najedem.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1717 on: November 12, 2012, 08:33:07 pm »
Koliko košta jedna dobra klopa po tim vašim mehanama?

Npr. rakija ili neki drugi aperitiv, jelo (npr. bela vešalica), salata i pivkan uz klopu? Može li za crvenu?
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1718 on: November 12, 2012, 09:13:10 pm »
Koliko košta jedna dobra klopa po tim vašim mehanama?

Npr. rakija ili neki drugi aperitiv, jelo (npr. bela vešalica), salata i pivkan uz klopu? Može li za crvenu?

To opusteno moze i po BG kafanama, a kamoli u Nis.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1719 on: November 12, 2012, 09:25:13 pm »
Koliko košta jedna dobra klopa po tim vašim mehanama?

Npr. rakija ili neki drugi aperitiv, jelo (npr. bela vešalica), salata i pivkan uz klopu? Može li za crvenu?
Za koliko osoba?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1720 on: November 12, 2012, 09:32:22 pm »

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1721 on: November 12, 2012, 09:35:11 pm »
Koliko košta jedna dobra klopa po tim vašim mehanama?

Npr. rakija ili neki drugi aperitiv, jelo (npr. bela vešalica), salata i pivkan uz klopu? Može li za crvenu?

Može, tinejdžersko pakovanje.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1722 on: November 12, 2012, 10:50:52 pm »
Kako god. Uvek volim da odem sa porodicom tamo i dobro se najedem.
+1

Za koliko osoba?
:lol: :lol:

Koliko košta jedna dobra klopa po tim vašim mehanama?

U toj kafani smo kum i ja jeli sledeće za 1700-1900 dinara:

Predjelo - ovčiji sir, moravska salata, šampinjoni na žaru, porcija pohovanog kačkavalja, 4 projice.
Jelo - porcija telećih repića i 400 grama ovčijih kobasica, 3 lepinje.
Piće - 4 dunje i buteljka od 0,7l Tamjanike.

Na kraju smo uzeli i 2 bakLJave da se zasladimo.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1723 on: November 12, 2012, 10:55:43 pm »
E aj manje vise ostalo ali pohovani kackavalj im je najbolji u gradu  :worthy: :worthy:
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1725 on: November 12, 2012, 11:15:17 pm »
To je taj Brazil sa kojim treba da sarađujemo, a odjebemo EU.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1726 on: November 12, 2012, 11:38:59 pm »
Tropa de Elite...

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1727 on: November 13, 2012, 12:05:57 am »
PARAPAPAPAPAPAPARAPAPA
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1728 on: November 13, 2012, 12:17:30 am »
Dajte, ljudi, na svakoj temi ste poceli da pricati o rostilju i pecenju.
Zajebi, necu vise ni da ulazim na "Razno"... :D
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1729 on: November 13, 2012, 12:30:35 am »
Fin neki dečko, verovatno ispizdeo jer je ovaj uzeo sav urnebes. Ove priče, da je bilo 10 svedoka koji su čak videli gde je pogođena žrtva, zbog čega je izbio sukob a niko nije u stanju da kaže detalje o izgledu napadača, pa sad policija traga za nepoznatim učiniocem je debilna totalno.

http://www.pressonline.rs/info/hronika/rekao-mu-je-da-se-pomeri-a-on-je-izvadio-pistolj-i-ubio-ga

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1730 on: November 13, 2012, 12:51:38 am »
Hmm. Ovog tipa što je ubijen sam video na novom groblju pre jedno mesec dana. Usro sam se živ kad je prošo pored mene, a kasnije sam elegantno vratio auto u  rikverc kada je hteo da prođe svojim, iako sam imao prednost. Neću nikoga da opravdavam ili kudim, ali posle ove slike, nisam siguran da je sve bilo tako bezazleno.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1731 on: November 13, 2012, 01:51:46 am »
Naravno da je losa prica.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1733 on: November 13, 2012, 12:45:58 pm »
A obratite pažnju na poslednji pasus u tekstu:

Quote
Malo posle otkrivanja leša devojke dogodila se još jedna užasna smrt u Novom Sadu. Mladi muškarac bacio se sa petog sprata jedne od zgrada u Ulici Maksima Gorkog, ali se ne navodi da li je ovaj čin imao fatalan ishod.

Izgleda da postoji i smrt sa nefatalnim ishodom?
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1734 on: November 13, 2012, 12:57:38 pm »
Vesicev mondo je jedini medij gori od Blica u ovoj zemlji.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1735 on: November 13, 2012, 04:35:20 pm »
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1736 on: November 13, 2012, 04:56:18 pm »
 :zvizdanje:
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1737 on: November 13, 2012, 06:09:27 pm »
Navuci čoveka da uzme telefon uz ugovor od 2 godine, a onda mu rebni još 20% pretplatu :mr.green:. Zajebali ste i lelekom.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1738 on: November 13, 2012, 06:16:43 pm »
A najjace je kako su obavestili korisnike o tome. Meni su npr. uz racun koji dobijam uvek na mail, poslali usput u attachmentu fajl obavestenje.jpg (slika ispod), u samom mailu nisu nista pomenuli. Korisnik sam Telenora vec 10 godina i do sada nisam imao ozbiljnih prituzbi, ali ovo je bas bezobrazno i dzukacki. Dobro je sto mi povecanje nije bas veliko (sa 932 na 1006 dinara) i sto mi je ostalo samo 2 meseca do kraja ugovora, ali se ozbiljno razmisljam da prenesem broj u VIP.


Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1739 on: November 13, 2012, 06:31:42 pm »
ApropoTM ove i slicnih prevara, evo sta rade nase banke. Ovo se desilo mojoj drugarici.

Quote
Dana XXXX godine sam u filijali XXXX banke na Vozdovcu u Beogradu, zakljucila Ugovor o auto-kreditu br.partije XXXX. Tom prilikom vas zaposleni u toj filijali XXXX je sa mnom zakljucivao ovaj ugovor. Zbog jedinstvenog proizvoda na bankarskom trzistu u tom trenutku koji je ponudila vasa banka, a to je dinarski auto kredit sa fiksnom kamatnom stopom, ja sam se i opredelila bas za vasu banku. Nijednog trenutka za sve vreme razgovora i zakljucivanja ugovora sa vasim zaposlenim nije mi receno da je moja OBAVEZA da ,,prebacim,, svoj tekuci racun preko kog primam platu iz XXXX u vasu banku. Receno mi je da treba da prebacim svoje racune, po osnovu kojih sam kod XXXX banke dobila kreditne kartice, sto, buduci da sam u tom trenutku imala zaduzenja po njima, je jedino moglo da se uradi zakljucivanjem Ugovora o refinansiranju sa XXXX bankom. Kako sam od pocetka imala nameru da sve prodje u najboljem redu, zakljucila sam Ugovor o refinansiranju sa vasom bankom i postala vas klijent po jos jednom osnovu.

Napominjem, da smo i suprug i ja laici sto se tice bankarstva i da smo imali apsolutno poverenje u vase zaposlene, kao i to da ce nam na svaku nasu eventualnu obavezu po pitanju kredita biti blagovremeno i nedvosmisleno ukazano. Rate za auto-kredit smo sve vreme uredno izmirivali, a od vasih zaposlenih, zaduzenih za nas kredit, nam nikad nije ukazivano na neke nase dodatne obaveze. I pored svega toga prosle nedelje dobijamo poruku od vaseg servisa da je potrebno da uplatimo ratu za auto-kredit u iznosu koji je za vise od 3000 dinara veci od rate koja je predvidjena ugovorom i planom otplate. Kako smo se upravo iz razloga fiksne kamatne stope i odlucili za vasu banku, nije nam bilo jasno otkud ovakav vas zahtev.

U razgovoru sa nasim licnim bankarom za auto kredit, gore pomenutim XXXX, dobijamo informaciju da je rata kredita do kraja perioda otplate uvecana za 8% na godisnjem nivou iz razloga sto ja nisam ,,prebacila,, platu u vasu banku.

Naglasavam da meni nikad nije receno da je moja OBAVEZA da ,,prebacim,, platu u vasu banku. U samom ugovoru ne postoji nikakav ROK u kome ja moram to da ucinim pod pretnjom podizanja godisnje kamate za 8 %. Takvu obavezu, na koju je po zakonu duzan da mi ukaze vas zaposleni, sigurno u doba ovakve krize a i s obzirom da sam na porodiljskom odsustvu (i gde primanja kasne i po nekoliko meseci sa cim ste zasigurno upoznati) ne bih propustila da ispunim.

Posebno naglasavam da vas zaposleni tvrdi da nas je u vise navrata obavestavao da treba da ,, prebacim,, platu u vasu banku a da smo se mi na te njegove pozive oglusivali. To nije tacno.  Tacno je da nas je jednom prilikom pozvao, dok smo se nalazili na Zlatiboru, a kako je to bio dan kada je trebalo da uplatimo ratuu, sto smo nameravali da ucinimo odmah sutradan po povratku s planine, na njegovo pitanje ,, Sta je s platom,,? smo odgovorili da cemo ratu za auto-kredit izmiriti cim sutradan stignemo u Beograd, sto smo, naravno i ucinili. Vas zaposleni sada tvrdi da nas je on upravo tada opomenuo na obavezu ,, prebacivanja,, plate u XXXX banku.
Ponavljam, kako sam potpuni laik za kreditne poslove banke (ovo mi je i prvi kredit koji sam uzela u zivotu), sturo pitanje ,,Sta je splatom,, ? nikako nije moglo da mi zvuci kao opomena  za ,,prebacivanje ,, plate s obzirom da mi to nikad ranije nije jasno stavljeno do znanja da je moja obaveza, a pogotovo ne koja je sankcija u slucaju neispunjavanja iste. Istini za volju, nakon konsultovanja sa strucnim ljudima, objasnjenja mi je cela ova situacija i zakonska duznost vaseg zaposlenog je bila da me informise o svim mojim obavezama, s obzirom da zna da klijenti banaka nisu strucni za kreditne poslove niti to moraju biti. To je upravo i smisao postojanja zaposlenih u bankama da klijentima iznesu apsolutno sve bitne cinjenice vezane za ugovor, s obzirom da se u najvecem broju slucaja na strani klijenata se nalaze ljudi koji ne umeju da sami to protumace na ispravan nacin.

Ja sam imala puno poverenje u vasu Banku i zaposlene i zato sam jako  neprijatno iznenadjena ovakvim razvojem situacije. Takodje, ja sam pokusala da objasnim situaciju vasem zaposlenom, ali on je rekao ,,da je sad gotovo,, i da je rata trajno ,,podignuta,, do kraja perioda otplate za 8% na godisnjem nivou.
Molim vas za preispitivanje vase odluke o ,,podizanju,, rate, uzevsi u obzir sve gore navedene cinjenice. Takodje u samom ugovoru o auto kreditu ne postoji nikakav rok u kome sam ja duzna da ,,prebacim,, svoje prihode u vasu banku, vec da se to treba desiti u toku perioda otplate kredita koji iznosi 84 meseca, od cega je vama do sada placeno 10 rata. Po ovim odredbama, prebacivanje prihoda se moze izvrsiti u toku perioda otplate kredita, sto sam ja svakako nameravala da ucinim u jednom trenutku, neznajuci da je to zapravo moja obaveza pod pretnjom sankcije, a s obzirom da sam vas klijent po vise osnova i da sam do sada bila zadovoljna vasim uslugama.

Zamolila bih da se pridrzavate ugovornih obaveza i potrazujete iznos rate koji je utvrdjen ugovorom o auto-kreditu i planom otplate s obzirom na to da je cinjenica obaveze ,,prebacivanja ,, plate vasim propustom nama ostala nepoznata, a nakon razgovora sa vasim zaposlenim ,,kad je vec sve bilo gotovo,, predstavljena kao obaveza za koju ne postoji jasno utvrdjen rok, cijim krsenjem bi sankcija uvecanja kamatne stope stupila na snagu.

Da su nam sve obaveze od samog pocetka poslovanja sa vasom bankom bile jasno predocene, sigurno ne bismo dopustili da nam se rata ovoliko uveca. Ovako, imamo utisak da smo prevareni i ,,navuceni na tanak led,, reklamiranjem vaseg proizvoda auto-kredita sa fiksnom kamatnom stopom (sto zaista zvuci jako primamljivo u zemlji sa nestabilnim kursom) a onda uvecanjem kamatne stope odredjenim po potpuno proizvoljnim kriterijumima i nedovoljno predocenim cinjenicama. Ne bismo da prejudiciramo da se radi o prevarnom aktu i zato vas molimo da jos jednom razmotrite novonastalu situaciju, uzevsi u obzir i to da smo do sad redovno izmirivali sve svoje obaveze da i dalje to nameravamo, kao i to da bih ja svakako svoju platu ,,prebacila,, u vasu banku u najkracem mogucem roku.

Smatram da je u obostranom interesu da se ova situacija resi sto pre, jer cemo u suprotnom biti prinudjeni da se obratimo Narodnoj banci Srbije a za zastitu svojih prava i sudovima a sve u skladu sa Zakonom o zastiti korisnika finansijskih usluga.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1740 on: November 13, 2012, 06:34:13 pm »
OK, iskopirao si ogroman tekst, a sad nam reci sta se desilo tvojoj drugarici :D
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1741 on: November 13, 2012, 06:35:06 pm »
Bas me zanim kako ce batica sad ovo da ishendluje.
Dal ce pokusati neki damage control ili ce odmah da pokaze Oldu dje je kapija?  :hm:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1742 on: November 13, 2012, 06:44:22 pm »
OK, iskopirao si ogroman tekst, a sad nam reci sta se desilo tvojoj drugarici :D

Ukratko, usred otplacivanja auto kredita sa FIKSNOM kamatnom stopom su joj povecali ratu za 8%, jer navodno nije prebacila svoj tekuci racun u njihovu banku, iako joj nikada nije predoceno da to mora da ucini u odredjenom roku.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1743 on: November 13, 2012, 08:32:14 pm »

OK, iskopirao si ogroman tekst, a sad nam reci sta se desilo tvojoj drugarici :D
:bigfunny:
Posle cu procitam, moram uspavam decu! :D

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1744 on: November 13, 2012, 08:50:06 pm »
Ukratko, usred otplacivanja auto kredita sa FIKSNOM kamatnom stopom su joj povecali ratu za 8%, jer navodno nije prebacila svoj tekuci racun u njihovu banku, iako joj nikada nije predoceno da to mora da ucini u odredjenom roku.

Ja mislim da je to standard za svaki kredit. Ja nisam nikad dizao, ali svi koje znam da jesu su redom prvo prebacivali platu na racun kreditne banke.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1745 on: November 13, 2012, 10:19:44 pm »
Ja mislim da je to standard za svaki kredit. Ja nisam nikad dizao, ali svi koje znam da jesu su redom prvo prebacivali platu na racun kreditne banke.

To je obaveza samo za stambene i kredite za renoviranje, možda eventualno i za auto-kredite (ne i za lizing). Za ovo ostalo ne postoji ta obaveza, osim što ti eventualno kamatna stopa bude za 1-2 procentna poena veća ako ne preneseš račun. Ja imam TR u jednoj banci (i kredit za renoviranje), imao sam keš-kredit u drugoj, a revolving kreditnu karticu u trećoj. Kasnije sam u banci u kojoj imam TR uzeo kredit za refinansiranje, otplatio keš-kredit i zatvorio kreditnu karticu, ali to je više bilo iz logističkih razloga, da mi sve bude na jednom mestu.

Glede ovog što su ovi moji uradili, to što ja radim tamo ne mora da znači da se slažim sa svim njihovim potezima. Ja lično smatram da su korisnici sada dobili bolju ponudu (u Oldovom slučaju za 74 dinara dobio je dodatnih 500 minuta u mreži i neograničen internet), ali isto tako smatram da to nije trebalo da rade "na silu", tj. da je trebalo da korisnicima ponude tu opciju da sami pređu na nju. No, nema ja šta da mislim, ima u ovoj firmi (zemlji) ko je plaćen da misli... :mr.green:
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1746 on: November 13, 2012, 10:32:19 pm »

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1747 on: November 14, 2012, 06:16:39 pm »
Ja mislim da je to standard za svaki kredit. Ja nisam nikad dizao, ali svi koje znam da jesu su redom prvo prebacivali platu na racun kreditne banke.

ma jok, ja sam uzeo kredit za auto u Findomesticu, a nemam kod njih nikakav racun, nista nisam prebacivao, niti su trazili ili pominjali.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1748 on: November 14, 2012, 06:18:19 pm »
ma jok, ja sam uzeo kredit za auto u Findomesticu, a nemam kod njih nikakav racun, nista nisam prebacivao, niti su trazili ili pominjali.

Bolje ti proveri, pre nego sto ti dignu ratu bez najave.  :smile3:

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Zanimljive Vesti
« Reply #1749 on: November 16, 2012, 03:52:42 pm »
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill