Author Topic: PES 2013  (Read 13181 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
PES 2013
« on: August 07, 2012, 02:41:44 pm »
Posto je demo izasao ima dve nedelje, dajte da vidimo inicijalne utiske :)
Naravno prvo tekme od 5 minuta su kanal i samo sam pizdeo zbog toga ali nije se dugo cekalo na prvi patch  :thumbsup:

http://www.gamefront.com/files/22033400/PES2013_DemoTweak_Unlocker_1.0.rar

Features:

change Camera Position ( Height, near Side and far Side )
change Camera Angle
change Camera Angle Modulator
enable or disable Replays
import PES 2010 Camera Types
import PES 2011 Camera Types
disable Replays
disable Blur
unlock general Settings

How to use:

open PES 2013 EXE File
change your settinngs
push "accept" Button
save PES 2013 EXE File

Ja sam za sada prezadovoljan. C vise nije supermen, iako ima 99 ORV  :cry: ne prolazi kroz odbranu (kao ni slicni igraci) kao vruc noz kroz puter.
Primanje lopte je nevidjeno  :worthy: i otvara totalno nove mogucnosti u igri
Igra deluje 'sporije' nego ranije sto je + jer pojacava utisak simulacije fudbala a ne arkadne akcije.
Nisam jos dao gol iz kornera ili posle centar suta :D

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #1 on: August 07, 2012, 02:54:07 pm »
PES je uvek bio game of speed. U moje vreme kacam igrao sa Brazilom, Roberto Carlos levo krilo, Ronaldo napad, bukvalno sam bio nepobediv, al sam igrao dan i noc.

Nisam igrao godinama i iznajmimo moj buraz i ja sony i on naravno uzme Real a ja Manchu, i drao me skoro stalno, CR mi isao na qrac, ali ne lezi vraze setih se ja u cemu je kvaka, moras imati jednog brzog u timu ako hoces nesto da uradis. I tu sam ja malo trazio i resio da se vratim korenima, Brazilu jer jedan malac Pato ima 99 speed  :) Unistio sam brata, i rado se secam tog 36-casovnog PES maratona, otiso je plakajuci kuci  :lol:

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #2 on: August 07, 2012, 03:08:32 pm »
ccc koji si homo, stavljao si R.Carlosa na levo krilo :D
to su samo noobovi radili na sony1  :pablo:

Ovo sto pricas o brzini nema veze sada. Reprezentacija Italije i Spanije razbijaju a mislim da nemaju ni jednog igraca sa nabudzenom brzinom...

Mislim da ako PES 13 zazivi malo, organizujemo 1 EZ PES turnir!  :svi:

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #3 on: August 07, 2012, 03:13:28 pm »
winning eleven 4

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #4 on: August 07, 2012, 03:23:19 pm »
da,da stevice, na zalos' ne zivi se u proslosti :(((

khm, khm...
http://pesedit.com/forums/showthread.php?13186-PESEdit-com-2013-Demo-Patch-1-1-Released!-30-07-12

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #5 on: August 07, 2012, 03:29:37 pm »
ccc koji si homo, stavljao si R.Carlosa na levo krilo :D
to su samo noobovi radili na sony1  :pablo:


Nije bilo sanse da se dobije takav tandem, jos je tada dupli pas bio moguc, lele kace setim starih dobrih vremena...inace sam iznajmljivao sony 2 godine, imao i po 10 poziva na dan, onda se smorio prodao oba i jedno 100 igara i otisao na more i ne igram vec jedno 7,8 godina

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #6 on: August 07, 2012, 03:42:46 pm »
jbt pa i sada je moguc dupli pas :D

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #7 on: August 07, 2012, 03:52:09 pm »
jbt pa i sada je moguc dupli pas :D

Na koje dugme?

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PES 2013
« Reply #8 on: August 07, 2012, 03:55:04 pm »
da,da stevice, na zalos' ne zivi se u proslosti :(((

that's not true... ja nedavno pazario nintendo 64 i International Superstar Soccer 98 i uuuudri  :)

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #9 on: August 07, 2012, 03:57:12 pm »
a još bolje možda goal storm :1:

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #10 on: August 07, 2012, 04:14:14 pm »
that's not true... ja nedavno pazario nintendo 64 i International Superstar Soccer 98 i uuuudri  :)
:cry:  :worthy:

Pa zasto nisi pikao Project64? :D

btw ja lemam Mario Kart jos uvek   :cackalica:

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #11 on: August 07, 2012, 06:39:35 pm »
Nije bilo sanse da se dobije takav tandem, jos je tada dupli pas bio moguc, lele kace setim starih dobrih vremena...inace sam iznajmljivao sony 2 godine, imao i po 10 poziva na dan, onda se smorio prodao oba i jedno 100 igara i otisao na more i ne igram vec jedno 7,8 godina
Argentina sa Ajalom,  Redondom, Zanetijem, Veronom i Batistutom anytime :D I ja iznajmiljivao i jedan je non stop bio kuci uz kopiju PES-a/Wining Elevena  :D :D
« Last Edit: August 07, 2012, 06:52:35 pm by vladarule »
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #12 on: August 07, 2012, 07:03:38 pm »
Ah stara dobra vremena, koliko sam zivota ostavio na to u lokalnom video klubu gde su drzali par PS. Ja sam poceo u doba ISS2 i WE, sad koji je bio sta ga znam, trojka ili cetvorka. Na jednom od tih Tore Andre Flo je bio skoro u rangu Ronalda. Kako sam gotivio da igram sa Norvezanima i Nigerijcima (jelte i oni su imali par nenormalnih trkaca) u to vreme.  :D

Posle sam i sam nabavio PS i poslednje sto sam igrao ozbiljno je bio PES6. Taj letnji raspust bio samo malo napolje na basket i ostatak dana samo cepanje PS. Sada samo malo periodicno probam kada izadje novi i to je to.  :(

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #13 on: August 07, 2012, 07:08:01 pm »
Babangida  :rock: :rock: :rock: :rock:
Prvi igrac koji se kupuje kad se startovala Master League  :D :D :D
Ja sam poceo sa nekim WE sa samo J ligom, kolko sam samo dana izgubio dok nisam pronaso Nagoju i Pixija  :cry: :cry: :D
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #14 on: August 07, 2012, 07:32:39 pm »
Babangida  :rock: :rock: :rock: :rock:
Prvi igrac koji se kupuje kad se startovala Master League  :D :D :D
I Abiati na gol :D


Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: PES 2013
« Reply #15 on: August 07, 2012, 08:52:42 pm »
Pa zasto nisi pikao Project64? :D

 :huh:

nisam kupio nintendo zbog ISS, nego da bih igrao nintendo :)

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #16 on: August 08, 2012, 10:34:24 am »
OK ti si hardcore nostalgican :)
Meni dovoljno da pikam emulator na mojoj krsh djunti od pre 7 godina.

@Pablo&Vladarule
bitches please, back line France-a je mlela sve zivo
Thuram-Dasally-Blanc-Lizerazu

Mada moj signature je bila 3-4-3 formacija, kako sa Arsenalom tako i sa FRA:

CB  -  CB  -  CB

DMF-DMF

AMF   -   AMF

RFW      LFW
CF


Da se vrnem na Pes 13,

Juce sam opikao ~10ak partija  :rock:

Golmani za sada sabijaju - ni jedan "glup" gol za koji bih popizdeo na golmana.
Zaboravih da kazem da su ponovo, po ko zna koji put vratili R2 dribling  :thumbsup: to im je fora (Konamiu) da svake godine menjaju/disejbluju R2 dribling. Ovo sto sam je za sada imao prolike da igram je najbolja upotreba R2 ever.
Nekako prica PESa, kao realnije fudbalske igre na trzistu, poprima ozbiljne note. Put koji je Konami zapoceo sa 2010. ako se dobro secam, sada nailazi na svetlost koja vodi ka obecanoj zemlji  :D

Ko oce da igra fast paced arkadoliku igru fudbala u kojoj su once in a decade potezi regularna pojava, slobono nek produzi do EA i nek pika Fifu.
PES je iz neke druge price.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #17 on: August 08, 2012, 11:04:32 am »
OK ti si hardcore nostalgican :)
Meni dovoljno da pikam emulator na mojoj krsh djunti od pre 7 godina.

@Pablo&Vladarule
bitches please, back line France-a je mlela sve zivo
Thuram-Dasally-Blanc-Lizerazu

Mada moj signature je bila 3-4-3 formacija, kako sa Arsenalom tako i sa FRA:

CB  -  CB  -  CB

DMF-DMF

AMF   -   AMF

RFW      LFW
CF


Da se vrnem na Pes 13,

Juce sam opikao ~10ak partija  :rock:

Golmani za sada sabijaju - ni jedan "glup" gol za koji bih popizdeo na golmana.
Zaboravih da kazem da su ponovo, po ko zna koji put vratili R2 dribling  :thumbsup: to im je fora (Konamiu) da svake godine menjaju/disejbluju R2 dribling. Ovo sto sam je za sada imao prolike da igram je najbolja upotreba R2 ever.
Nekako prica PESa, kao realnije fudbalske igre na trzistu, poprima ozbiljne note. Put koji je Konami zapoceo sa 2010. ako se dobro secam, sada nailazi na svetlost koja vodi ka obecanoj zemlji  :D

Ko oce da igra fast paced arkadoliku igru fudbala u kojoj su once in a decade potezi regularna pojava, slobono nek produzi do EA i nek pika Fifu.
PES je iz neke druge price.

Pazi igram i PES i FIFA-u od pamtiveka (Fifa 96 i Winning Eleven 97) i ono sto je evidentno je da je zlatno doba PES-a proslo sa PES6 i tu je Konami onda debelo pojeo govna. FIFA je mnogo vishe napredovala kao igra u zadnjih 6-7 godina i doveli su je u jednu veoma, veoma respektabilnu igru. I dalje vise volim PES ali se plasim da za 2 godine ce FIFA da ih ubije skroz. E sada Konami se potrudio da malo poboljsa aspekt simulacije, uspori igru, da vishe manuelne kontrole i moram da priznam da je to uradjeno negde jako dobro a negde veoma, veoma traljavo.

- Tacno je da su poradili na golmanima i njihovim AI, ali zato su neke nenormalne bugove nagomilali na user igracima kojima sami upravljamo.

- Grafika i motion igraca na terenu kasnije jedno 2 generacije za modernim video igrama, i dalje je previse roboticki, da ne pricam o animaciji shuta i passa koja maltene nije mrdnula od PES6-ce.

- Strahovito ogranicen takticki deo igre, tj. malo opcija za podesavanje taktike + AI ne reaguje na podesavanja. Razlike izmedju taktika su maltene minorne i tweakovi se ne primecuju i igri tako mnogo kao ranije (ocigledne razlike se primete eventualno u promenama iz 3-4-3 u 4-5-1 recimo, ali neke takticke nuanse jok).

- Prica vezana za IMMORTALS (igrace a la Ronaldo, Messi i sl.) se vuce od PES2008 pa na ovamo. I uvek je prica da kad neko upali igru da su zesce nerfovani i da sada moze mnogo lakse da se cuvaju bla bla bla. To jednostavno nikada nece biti istina, a mislim da ni EA ni Konami ne zele to da urade sa superstarovima. Oni moraju da ostanu takvi da bi se zadrzao taj star appeal u igrici, jer uvek treba imati u vidu target ko kupuje te igre najvise a upravo oni zele da se loze i da driblaju ceo tim sa njima. Tako da od nerfovanja igraca nema nista, mogu samo da porade malo na defenderima koji ih cuvaju.

- Defenders - :D Ovo mi je omiljena tema. Napravljeni su i dalje kao retardi i to je nedopustivo u modernom fudbalu. Stoperi (bez obzira na rating) u PES-u su i dalje ekipa iz World Cup 1962. Krajnje je nedopustivo da budu tako ograniceni i maltene operisani od ofanzivnog fudbala. A da ne pricam o tome sto postaju svileni kad god dodje do duela sa bilo kojima napadacem koji ima 80+ OVR. Tako da Mesi, Ronaldo i ostali valjatori koji padaju na dodir, ovde kao slinu mogu da otresu Vidica i ekipu, ali OK.

Za kraj mnogo vazno je sto im je multiplayer totalni shite na PES-u za razliku od FIFA. Igranje na Konamijevim serverima je GO KURAC! Lag, gutanje frejmova, neverovatni bugovi, sistem koji ne kaznjava pacere koji se disconnectuju itd. itd...

E da i komentar za kraj. Naravno pricam za verziju za konzole (PS3 i Xbox), jer PC verzija nije ni vredna spomena. Totalno govno...

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #18 on: August 08, 2012, 11:27:39 am »
 :rock:
Najs, bro, najs.

Da li si probao DEMO za 13?

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #19 on: August 08, 2012, 11:45:46 am »
Nisam jos, kao sto rekoh ne palim PC verziju. Cekam za PS3 da izadje Demo a to ce sad uskoro, posto je za Xbox vec izasao.


Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #20 on: August 08, 2012, 01:10:59 pm »
Ja sam posle smene generacija PS2>PS3 presao na PC verzije. (igrao sam i PES 5,6 na PCu)
Stvarno ne vidim neki narocit drop off sto se tice kvaliteta gameplaya...druga stvar sto su 08,09 bili teski krshevi :D

PES 13 na PCu mnogo obecava.

Tacno znam o cemu si pisao u prethodnom postu.
Defenderi imaju led pod nogama dok napadac sa loptom koci i skrece na petoparcutm.
Nije vise tako.
Klasicno pretrcavanje "kroz meso" ne prolazi a i uvek imas opciju da pritiskom na R2 koristis "bekovski ples" i opusteno sacekas napadaca s loptom, uzmes mu je kao detetu i kazes hvala i dovidjenja.

Takticki deo nisam testnuo ali znam da imas varijantu da podesis 4 formacije, koje mozes da menjas on the fly. Realno, u 99 posto meceva ne menjam nista, osim ako popijem crveni ili gubim mnogo.

Multyplayer na pesu je totalni KONZA. Obicno se igra 2vs2 tj svi koji imaju ped mora da igraju.
Jebes online partiju, nije ovo CS/COD. Ocu da mi protivnik sedi tu pored da mogu a ga iznapusavam :D

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #21 on: August 08, 2012, 01:23:13 pm »
Jos reci kultinze da igras pes na dugmice?  :lol:

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #22 on: August 08, 2012, 01:24:33 pm »
sta ti to?  :)

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #23 on: August 08, 2012, 01:31:20 pm »

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #24 on: August 08, 2012, 01:53:55 pm »
strogo zabranjeno, takvi bivaju izbaceni i biva im zabranjeno da se vise ikada pojavljuju na okupljanjima :D

nebrojano puta sam se izjasnjavao kao console player :) ...mada vise nista ne igram sem PESa i SNES/N64 emulatora.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #25 on: August 08, 2012, 07:15:12 pm »
Prvo: Kakvi crni Francuzi i njihova odbrana, batistuta to resavao sa 30+ metara  :D

Drugo igram na tastaturi. Od kako sam preso na komp, 2003ce cini mi se, sve sportske simulacije igram na tastaturi, jeste lakse na dzojstiku ali ono volim izazove :D

Dalje, slazem se sa Kultingom kad igram PES sa nekim ocu da bude pored mene, jbs neke botove tamo daleko  :) :)

Fifu nisam pipnuo od 2003ce tako da ne mogu dasudim ali sto se mene tice bas me briga za grafiku vazno da mi je igrica igriva. PESu jedino fali malo kompleksniji takticki deo, ostatak je sasvim OK. Jesu defanzivci slabiji u odnosu na napadace ali u svakom pesu ima par divljaka koje je mogu da prodju ni Ronaldo ni Messi, Kielini recimo na 12ici. NA PS3 sam mozda odigrao nekih 30ak partija tako da nisam u poziciji da mnogo filozofiram ali nisam primetio neku veliku razliku u odnosu na PC  :hm: :hm:
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #26 on: August 08, 2012, 07:20:20 pm »
ortak igra na tastaturi i medju prvih 10 je u srbiji od '09 na ovamo

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #27 on: August 08, 2012, 07:38:07 pm »
ovde ima ljudi za komisiju.
 :napalm:

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #28 on: August 08, 2012, 09:39:43 pm »
Prvo: Kakvi crni Francuzi i njihova odbrana, batistuta to resavao sa 30+ metara  :D
bring it on!
ona cetvorka u odbrani plus Vijera-Petit/Deshamps = Bati se ne okrene da sutne :D

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #29 on: August 08, 2012, 11:07:29 pm »
ovde ima ljudi za komisiju.
 :napalm:

+1

degenerik do degenerika

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #30 on: August 08, 2012, 11:24:52 pm »
bring it on!
ona cetvorka u odbrani plus Vijera-Petit/Deshamps = Bati se ne okrene da sutne :D
Anytime, ne znam jel izvodljivo nekako preko neta  :hm: :hm:
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #31 on: August 08, 2012, 11:54:41 pm »
Au, ala se ovde polemise, nemam sad vremena da sve procitam ali uradicu to narednih dana pod obavezno. Samo da dam svoje misljenje o temi. Pes je za pedere i homoseksualce, a Fifa za prave jebace i znalce. Eto...
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #32 on: August 09, 2012, 11:41:07 am »
ovde ima ljudi za komisiju.
 :napalm:
bezi ti papane sa sovjim money play-evim na Madden 8ici  :lol:

@Niksa debeli, ticu idi skidaj slauf ako mislis da igras dogodine sa elitom  :facts:
@master, jos si gluplji nego sto tvoj muzicki ukus implicira  :D

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #33 on: August 09, 2012, 12:06:56 pm »
bezi ti papane sa sovjim money play-evim na Madden 8ici  :lol:

@Niksa debeli, ticu idi skidaj slauf ako mislis da igras dogodine sa elitom  :facts:
@master, jos si gluplji nego sto tvoj muzicki ukus implicira  :D

Eto zakazao ja PES maraton veceras, inspirisan temom. Vreme je da se skine rdja sa dzojstika. Postalo je bilo neinteresantno u jednom trenutku, ljudi nisu hteli da dodju na Sony. Valjda im se vratila nada sada :D

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: PES 2013
« Reply #34 on: August 09, 2012, 12:17:54 pm »
Ja sam svojevremeno dosta igrao Fifu 98 i 99. Kasnije verzije su me smorile pa je 2002 poslednja koju sam probao. Nedavno sam igrao UEFA 2012 (ili kako se već zove) i lepo se zabavio nakon dugo vremena.

PES mi se nikada nije dopadao.