Author Topic: Kvalifikacije za SP 2014  (Read 119517 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1438
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #385 on: October 20, 2012, 04:35:26 pm »
Ja zivim u ubedjenju da holandska ima najvise golova.
Mike McCarthy je idiot.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #386 on: October 20, 2012, 04:35:45 pm »
Tom logikom dolazimo do zaključka da su najkvalitetnije nordijske lige? :palm:
ne, nego da timovi u domacoj ligi ne umeju da naprave valjanog napadaca posto 90% tekmi igraju bunkericu.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #387 on: October 20, 2012, 04:45:17 pm »
Igra se čvrsto, jer svaka ekipa poseduje kvalitetne pojedince koji mogu jednim potezom rešiti meč. Verovatnoća greške mora da se svede na minimum. Važno je ne izgubiti. POgledajte samo repku šta joj se desilo kada je počela da pravi šanse.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #388 on: October 20, 2012, 04:51:14 pm »
ne, nego da timovi u domacoj ligi ne umeju da naprave valjanog napadaca posto 90% tekmi igraju bunkericu.

Znači, da timovi ne igraju bunker onda bi napadači postizali više golova i samim tim bi bili kvalitetniji igrači? Italijanska liga je poznata po jakim odbranama pa opet imaju neke od najboljih svetskih napadača.

Naš fudbal ima mnogo problema ali mislim da si ovde omašio ne samo gol nego i šesnaesterac.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #389 on: October 20, 2012, 05:38:00 pm »
Znači, da timovi ne igraju bunker onda bi napadači postizali više golova i samim tim bi bili kvalitetniji igrači? Italijanska liga je poznata po jakim odbranama pa opet imaju neke od najboljih svetskih napadača.

Naš fudbal ima mnogo problema ali mislim da si ovde omašio ne samo gol nego i šesnaesterac.
kako da se razvija mladi napadac kao igrac ako ispred sebe ima 11 igraca u kaznenom? jedino da je Mesi pa da moze da prodje tuda, ako pricate o Holandjanima, jeste trpaju u ligi ali trpa i njihova repka redovno, doduse odbrana im je kanal ali to je druga prica. Usadjen im je napadcaki fuzbal. Ovde koja god ekipa da dodje vecitim ne sme da predje pola da ne prime gol, svaka ekipa koja i malo ima muda i napadne baca ove dve ekipe u rebus.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2312
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #390 on: October 20, 2012, 06:04:47 pm »
Naš fudbal ima mnogo problema ali mislim da si ovde omašio ne samo gol nego i šesnaesterac.

Pa mozda i nije. Ima mnogo faktora preko kojih stil igre u JSL utice na razvoj mladih napadaca. Npr da pocnemo od brojnosti. Koliko timova igra sa vise od jednog klasicnog spica? Sa dva napadaca? Sa tri ne daj boze? Znaci u startu ih je manje potrebno i manje ima mjesta za njih u timovima.

Stil igre je ubistveno destruktivan sto onemogucava igrace da se razvijaju, da sticu osjecaj za gol, da ucestvuju u dovoljnom broju napadackih akcija, da razvijaju igru u prostoru, da shvate i neke takticke koncepcije sem svi u 40m.

Smaracka i defanzivna igra takodje otezava igracima da se dokazu i steknu stalno mjesto. Nisam jednom vidjeo preorijentaciju sa napada na odbarnu jer je "lakse" i "isplativije". Fino predjes na sredinu, trcis&krljas, sto je lopta manje u nogama to je trener zadovoljniji, ako nekog unakazis bez crvenog dobro i jeste i mozes da se nadas angazmanu u Rumuniji ili turskom drugoligasu.
(stvarna prica iz prve ruke, Borac BL u pitanju)
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #391 on: October 20, 2012, 06:24:51 pm »
Kod nas se priča kako bi sve bilo lakše samo da imamo napadače ali bih to lakše progutao kada bih na svakom meču video po desetak stopostotnih šansi. Nažalost, mislim da nam je mnogo veći problem organizacija igre u napadu. Istina je da u većini JSL klubova ne razmišljaju previše u tom pravcu. Problem je verovatno mnogo dublji i nastaje još u radu sa klincima ali liga definitivno ne pomaže. Ali razumem i trenere, da mene stave na klupu neke Jagodine, Radničkog ili Hajduka i ja bih prvo gledao da sačuvam svoju mrežu kada bih znao da me čeka otkaz nakon 2-3 poraza.

Dok neki jedva čekaju privatizaciju dva najveća kluba, možemo da vidimo šta nam je donela privatizacija u nekim manjim klubovima. Gazda/investitor ulaže pare i zna da može da zaradi samo ako igra prvu ligu, nema vremena da čeka sazrevanje nekog igrača ili uigravanje tima. Svaki poraz ih boli po džepu pa menjaju trenere kao čarape.

Kada bi treneri dobili neku sigurnost na klupi verovatno bi to donelo neki novi kvalitet. Možda kada bi se uvela obaveza da treneri potpisuju bar trogodišnje ugovore uz neke penale u slučaju otkaza... Ne znam, lupam sada. :D

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #392 on: October 20, 2012, 07:34:59 pm »
Situacija u sportu je ista kao i u ostalim sferama života. Igra se na protekciju, vrlo slab trenerski kadar, igrači se ne formiraju na vreme, menadžeri ih ubeđuju da su najbolji na svetu, a realno ne bi mogli da igraju drugu ligu bivšeg SFRJ. Kad napraviš disciplinu, kad se trenira žestoko, kad igrači ne smenjuju trenera jer ih tera da trče, tada ćemo moći da pričamo o fudbalu. Nažalost, ovaj virus se preselio i na košarkaše.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #393 on: October 20, 2012, 07:39:48 pm »
@Starr

Pa ako ne mozes da napravis ekipu koja ce da igra napadacki i da pobedjuje Borcu, Jagodinu i Donji Srem onda i treba da dobijes otkaz  ;) :)

btw gledao Radnicki-Jagodina danas  :palm: :palm: Jos ne mogu da se oparavim od onog anti-fudbala. Jagodina dosla po bod ovi bili zadovoljni istim i bukvalno su vise vremena proveli izlezavajuci se nakon svakog duela nego sto su igrali  :palm: :palm:
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #394 on: October 20, 2012, 08:22:28 pm »
Taj bod je bio dogovoren. Bila je javna tajna.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #395 on: October 20, 2012, 08:42:00 pm »
Taj bod je bio dogovoren. Bila je javna tajna.

Zašto bi iko normalan dogovarao bod kada mogu kao ljudi da se dogovore 3 za 3?

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #396 on: October 20, 2012, 08:47:17 pm »
Ja cuo ovo sto rece Starr, da ce biti 3 za 3  :D
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #397 on: October 20, 2012, 08:52:53 pm »
Nemam pojma. Znam samo da se ne dogovara samo 3 za 3. Dogovara se i x, dogovara se strelac gola, dogovara se čvršća i mekš igra, dogovraju direktni rivali, dogovaraju drugi klubovi, dogovaraju sudije. Ja sam se par puta opeko na te dogovorene utakmice, pa ih ne pratim više.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #398 on: October 20, 2012, 08:55:05 pm »
Nemam pojma. Znam samo da se ne dogovara samo 3 za 3. Dogovara se i x, dogovara se strelac gola, dogovara se čvršća i mekš igra, dogovraju direktni rivali, dogovaraju drugi klubovi, dogovaraju sudije. Ja sam se par puta opeko na te dogovorene utakmice, pa ih ne pratim više.
Ovo je ujedno i odgovor na pitanje zasto u nasoj zemlji nema dobrih napadaca.
To jest, dobrih fudbalera.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #399 on: October 21, 2012, 11:43:10 am »
Evo u cemu je, otprilike, problem.

Menadzeri. Ako to nekom do sada nije bilo jasno, nikad nece.

Upropastili su fudbal  na globalnom nivou, a u ovom nasem dvoristu se tek svasta radi.

Primer :
Alen Stevanovic.

Kao klinac je igrao za Radnicki iz Obrenovca.

Niko loptu nije mogao da mu uzme. Ali samo to.

Kontrola lopte 10
Taktika+sve ostalo sto cini fudbal  0
Van terena je napravio svako moguce sranje koje mozete da zamislite. A i na terenu.
Kad su hteli da ga precrtaju, dodje njegov menadzer i kaze bajama u klubu, ajd vi njega pokusajte da naucite nesto malo o fudbalu, pa cu ja da ga prodam negde posle toga.
Baje kazu vazi,al sta imamo mi od toga.
2000 ojra.
Vazi.

Nedugo zatim, malog prodaju Interu.
Stize zahvalnica u vidu 4000 ojra.   :D

Kaze menadzer, sredio sam mu odlican ugovor, zato i mali bonus za vas.   :cackalica:

I to se sve desava u jednom malom klubu, kakav je Radnicki iz Obrenovca.
Ima tu jos mnogo primera koje mogu da vam navedem iz ovog kluba, ali nisu toliko socni kao sto je ovaj.
Ko zna sta se desava u ovim vecim.
I sad taj isti Stevanovic igra za repku.
A nije mogao da igra za Rabu ?  :1:

Zato sve slabije pratim fudbal, jer se mnogo govana nakotilo u njemu.
Mnogo.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #400 on: October 21, 2012, 12:58:01 pm »
Sve je to ok ali ja ne vidim sta je tu problem. Decko je problematican, i Baloteli je pa ga nisu precitrali. Ima talenat pa je taj menadzer resio njega da utrapi a ne mene ili tebe. A i normalno je da ce klub da ga priuci da igra fudbal tome i sluze mladje kategorije

Problem kod nas je struka, niko ne ume da nauci te talentovane klince i od njih napravi igraca. Nasi uopste nemaju osecaj za prostor i kretanje bez lopte. Jedino znamo da napravimo defanzivce. A i drugi problem je jednostavno kultura i ali to vec nema veze sa fudbalom. Klinci koji su i malo talentovani krecu da se dizu, bahato ponasaju i tu vise i nema ozbiljnih treninga i odricanja
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #401 on: October 21, 2012, 01:09:14 pm »
Zbog zakona EU (ili cijih vec) mi ne mozemo da uvedemo starosnu granicu do koje igrac mora da ostane u zemlji? U svim sportovima.
To bese ono Bosmanovo pravilo ili ne?

Jos da ovi veliki timovi postupe kao i Spanci u kosraci i naprave svoje takmicenje, tad cemo def spustiti roletne.
U basketu i mozes da napravis neko iznenadjenje, ali u fudbalu nema sanse.
I to ce biti kraj i repke i naseg fudbala.
"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #402 on: October 21, 2012, 01:46:55 pm »
Moj klinja ima 9 godina i trenira već nekih godinu dana. Mogu da vam kažem da u tim najmlađim uzrastima ima dosta dece koja treniraju, da se radi prilično kvalitetno, ima nekoliko, uslovno rečeno, manjih škola fudbala ili klubova koji jako dobro rade. Kada gledate njihove utakmice, to je prosto uživancija. Generacija 2002. godište u klubu moga klinca je jedna od najboljih u gradu, neverovatno je kako klinci igraju. Iz generacije u kojoj je moj klinac (2003), već je jedan igrač otišao u Zvezdu, a jedan u Partizan. Dakle, baza postoji, deca stiču dobre osnove, ali problemi počinju kada klinci napune 15 ili 16 godina, čega sam se sve tu naslušao, ne biste verovali. Pogotovo kada dođe vreme za potpisivanje prvog ugovora (ozbiljne pretnje Sulejmaniju što nije hteo sa Partizanom da potpiše ugovor o stipendiranju, pa je onda Falji našao posao u Holandiji njegovim roditeljima, pa je bila fora kao da se cela porodica zbog toga seli u Holandiju)... Ma kako to glupo zvuči, ali Partizan i Zvezda su glavni krivci za sve šta se dešava u našem fudbalu.

Roditelji u našem klubu čija su deca talentovana već sad razmatraju kombinacije sa nekim inostranstvom kad im klinci napune 16 godina... Pa vi vidite...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #403 on: October 21, 2012, 02:16:25 pm »
Zbog zakona EU (ili cijih vec) mi ne mozemo da uvedemo starosnu granicu do koje igrac mora da ostane u zemlji? U svim sportovima.
To bese ono Bosmanovo pravilo ili ne?

U vezi starosne granice, reč je o UEFA/FIFA pravilu, ne može neki EU zakon da važi u zemljama koje nisu njihovi članovi.

Bosmanov zakon je već EU zakon. :D Pre njega u mnogim državama igrači kojima je istekao ugovor nisu mogli da potpišu za novi klub bez dozvole starog kluba, tačnije - tražili su novčanu odštetu. Sada su svi igrači slobodni da biraju gde će da igraju nakon isteka ugovora. Zato sada klubovi svako malo produžavaju ugovore sa svojim igračima, ne žele da ovi uđu u poslednju godinu ugovora pa da posle samo odšetaju.
Još važniji deo Bosmanovog zakona je da se fudbaleri iz EU smatraju kao i bilo koji radnici, odnosno da se ne smatraju kao stranci u drugim državama EU.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #404 on: October 21, 2012, 02:20:35 pm »
@zujo

Shvatam ja da se ti sada krećeš u krugovima ljudi koji hoće što pre da zarade na talentovanoj deci i koji bi da preskoče JSL stepenik i odmah bi u inostranstvo. ;)

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #405 on: October 21, 2012, 04:09:31 pm »
Ma lepo sam napisao „roditelji čija su deca talentovana” :D
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #406 on: October 22, 2012, 04:38:52 pm »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #407 on: October 23, 2012, 12:37:41 am »
Zelim da odvedem dete na fudbalsku/kosarkasku utakmicu, a da ne strepim za njegov zivot.

http://www.mozzartsport.com/vesti/tuce-i-huligani-obelezili-vikend-stradali-igraci-deca-lekari-redari-video

Kakvo vreme doslo da Zeleni ne moze odvesti dete na utakmicu ni u Francusku, ni u Nemacku, ni u Austriju  :bb


Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #408 on: October 23, 2012, 12:51:40 am »
To su pojedinacni slucajevi.  :mr.green:
Nisu organizovani kao ovi nasi.  :cackalica:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #409 on: November 16, 2012, 08:52:08 pm »
http://www.mondo.rs/s267137/Sport/Fudbal/Generali_na_mecu_Hrvatska_-_Srbija.html


znao sam da će biti pritiska i nafuravanja cele atmosfere oko ove utakmice, ali da će se krenuti ovako rano i na ovaj način nisam imao predstavu... politici nije mesto na stadionima, a što se tiče prisustva političara na odredjenim utakmicama, naravno da je to nemoguće sprečiti, samo u ovom momentu (ni ceo dan po oslobadjaju dotične "gospode" haške presude) ovo ima totalno drugačije značenje, dosta loše značenje :(

ne odobravam

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #410 on: November 16, 2012, 08:53:53 pm »
 :palm:

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #411 on: November 17, 2012, 12:39:56 am »
http://www.mondo.rs/s267137/Sport/Fudbal/Generali_na_mecu_Hrvatska_-_Srbija.html
ne odobravam

Da ne zadirem duboko u politiku, nije mi jasno zasto im je ovo potrebno, jer imaju mnoooogo jacu reprezentaciju.

Mnoooogo.

I od mene imaju veliki minus za ideju.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #412 on: November 17, 2012, 11:02:01 am »
Seljana, sta drugo?
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #413 on: November 17, 2012, 12:50:22 pm »
http://www.mondo.rs/s267137/Sport/Fudbal/Generali_na_mecu_Hrvatska_-_Srbija.html


znao sam da će biti pritiska i nafuravanja cele atmosfere oko ove utakmice, ali da će se krenuti ovako rano i na ovaj način nisam imao predstavu... politici nije mesto na stadionima, a što se tiče prisustva političara na odredjenim utakmicama, naravno da je to nemoguće sprečiti, samo u ovom momentu (ni ceo dan po oslobadjaju dotične "gospode" haške presude) ovo ima totalno drugačije značenje, dosta loše značenje :(

ne odobravam

Ovo se zove "iserem ti se u usta i utabam nogom". Sad nam utabavaju nogom.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #414 on: November 17, 2012, 01:55:32 pm »
Jok, be. To se zove: "Izgubili ste svaki mogući rat koji ste vodili u poslednjih 20 godina. Bili ste nam glavni partner na Balkanu, ali vi ste hteli raspalu Rusiju za saveznika. Sad oćete sa nama, ali prvo ćete da se mnogo pokajete. Zemlju koju primamo u EU (Hrvatska) ne možemo da okarakterišemo kao zločinačku". To se tako zove. Naviknite.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #415 on: November 17, 2012, 02:06:15 pm »
^to je bukvalno to

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #416 on: November 17, 2012, 03:36:51 pm »
Jok, be. To se zove: "Izgubili ste svaki mogući rat koji ste vodili u poslednjih 20 godina. Bili ste nam glavni partner na Balkanu, ali vi ste hteli raspalu Rusiju za saveznika. Sad oćete sa nama, ali prvo ćete da se mnogo pokajete. Zemlju koju primamo u EU (Hrvatska) ne možemo da okarakterišemo kao zločinačku". To se tako zove. Naviknite.

Bullseye.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #417 on: November 17, 2012, 04:56:23 pm »

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #418 on: November 18, 2012, 01:32:59 pm »
Jok, be. To se zove: "Izgubili ste svaki mogući rat koji ste vodili u poslednjih 20 godina. Bili ste nam glavni partner na Balkanu, ali vi ste hteli raspalu Rusiju za saveznika. Sad oćete sa nama, ali prvo ćete da se mnogo pokajete. Zemlju koju primamo u EU (Hrvatska) ne možemo da okarakterišemo kao zločinačku". To se tako zove. Naviknite.

To stoji, to nam kazu EU i USA. A Hrvati nam utabavaju nogom u usta sa pozivnicom generalima na mec sa Srbijom.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #419 on: November 18, 2012, 01:58:45 pm »
Ma nek zovu generale, pobeda će biti slađa.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.