Author Topic: Kvalifikacije za SP 2014  (Read 117949 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #350 on: October 18, 2012, 08:30:17 pm »
i usvoji neki paket Zakona sličan britanskom biće reda,
Nije problem postojeći zakon nego neprimenjivanje istog.

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #351 on: October 18, 2012, 08:39:48 pm »
Nije problem postojeći zakon nego neprimenjivanje istog.

...kada se izvrši neka policijska akcija poput Sablje" u skladu sa tužilaštvom i analitikom BIA-e
(tj. ko je tu zastupnik 'navijača' odnosno interesnih grupa, političara/mafije/bizismena/narko kartela
)...

 :facts:

^Ovo daje odgovor na tvoje i apsolutno se slažem. . . možda sam za to da imamo "tvrđi" zakon baš zbog metaliteta.
Dok te ne "načepe" po tintari nećeš se smiriti, ovako kada te rebnu da te boli i po ležanju u ćuzi i džepu - maštaj o sranjima i huliganizmu...


Inače gledao sam autora (koji je čudom još živ) i onu njegovu emisiju  "Dobrodošli na Stadion" by Danas Conference centar
gde je sa Zekomtm Partizan pričao o stopiranju izgradnje Partizanovog novog stadiuma/gradnji Stadiona za FK Voždovac i sukoba interesnih grupa države/'biznismena'.

Zekili se samo ograđivao i nevino smeškao "da je van svega i da nema informacije", a ovaj je samo polivao i zaključivao... mulj smo... i to jako...



Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #353 on: October 18, 2012, 09:30:44 pm »
Dobro be kako Vas nije sramota da kazete da Srbi kao narod nisu rasisti  :rofl: :rofl: :rofl:

Mi smo ultra rasisti i to je veoma ocigledno. To sto nemamo 10 miliona crnaca je jos pogubnije za nas da smo ovakvi kakvi jesmo. Ajde da ih imas milione pa u svakodnevnom zivotu da odredjena grupa debila razvije bolesne stavove, to se da zakljuciti tako je od pamtiveka.

Mi vidimo crnca jednom u mesec dana ali zato ga mrzimo. Cale bi pucao sebi u glavu da mu cerka ima momka crnca (svejedno dal mrzi crnca ili ga sramota sta ce da kaze komsiluk, jer i jedno i drugo je rasizam klasican). 9 od 10 Srba kad vidi gomilu crnaca na ulici negde na zapadu, promeni stranu ulice ili napravi lepu distancu izmedju sebe i te grupe jer jelte svi crnci su krimosi. Kad ti cale i keva chuju da se druzis sa crncima (moj kucni primer, jebi ga igrao AF u USA i cinjenica da je 70% tima bilo crno), odmah krecu ubitacne misli po glavi. Ko zna sta radi dete, ogrezlo u kriminal i drogu bla bla.

Evo jos primera. Pre 7 godina nas 10 grupa u Spaniji (radio sam za Philip Morris tada i vodio 10 studenta dobitnika nagrade za putovanje u Spaniju), lipsali smo od pesacenja po Granadi, peli se na Alhambru peshaka jedva stojimo. Hvatamo bus nazad i ulazimo u prepun bus, ima dva slobodna mesta preko puta dva crnca, niko od nase grupe nece da sedne. LOL! Ja sednem normalno, ko ih jebe nek ih bole noge kad su rasisti. I to pricamo od 10 ljudi koji su ono 20-25 god, navodno "normalni" deo populacije ove zemlje. Ne seljaci matori bez zuba kojima je rakija sprzila mozak.

Jednostavno najteze je uvek da priznas sebi da je nesto tacno a ne svidja ti se kad te tako etiketiraju. Cinjenica da spadamo u top nacije po rasizmu u evropi, kao i nacije koje imaju navise white power orijentisanih ljudi u Evropi. Moze to nekom da se ne svidja, ali jeste cinjenica. I ono sto je najsmesnije to se desava u zemlji koja realno nema probleme pravih multietnickih sredina koji su daleko izrazeniji drugde i plodno tlo za rasizam. Isto recimo moze da se kaze i za Poljsku.

Ja mislim da potpuna zabrana moze da donese mnogo stvari dobrih, naravno imace i stetnih ali ima i pozitivnih strana. Kao sto nas jebu za EU, tako treba da nam radi i FIFA i UEFA dok se ne dovedemo u red. Ja se secam koliko mi je bilo tesko i ubijalo me sto nismo mogli kao repka da se takmicimo onih divnih godina 90-ih, i to je kreiralo jedan pozitivni naboj podrske repkama kada smo krenuli da se takmicimo. To moze opet da se desi ako smo suspendovani, ali u nadi da ce neko da iskoristi istu zabranu kao povod za cistku i da se neke stvari konacno srede.


Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #354 on: October 18, 2012, 10:00:10 pm »
Jbt dildo zbog tebe sam morao da izwikipedisem pojam rasizam jerbo sam ja mislio da to znaci mrznja prema drugoj rasi, sade vidim da u nekom sirem znacenju podrazumeva i predrasude itd. E sad ako neko ima predrasude prema crnoj rasi ili strah od njih, pa crnci su sami krivi za takav status a ni fizicki izgled im ne pomaze nikako. Ne secam se da kad je rasizam u pitanju bilo ko pominje zutu rasu pre svega kineze. Ima ih svuda kod nas ih se namnozilo kolko oces, kad je neko imao nesto protiv njih kako kod nas tako i na globalnom nivou??

Dalje, sto se tice stadiona, ovo je pitanje jos od kad su nam skinuli sankcije pa kad se sa severa svakom crncu gestikuliralo, bilo je price o tome, sustina je u tome da se igrac jednostavno provocira, nema tu mrznje, naravno takav argument ce tesko prihvatiti iz visih krugova.


Na (ne)postojanje rasizma se ne moze gledati kroz neki izolovani slucaj kao ovaj. Treba uraditi istrazivanje sa crnim sportistima koji su ziveli i radili ovde u Srbiji u poslednjih 15 godina i videti da li su oni imali sistematskih problema samo zato sto su crni.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #355 on: October 18, 2012, 10:27:12 pm »
@ Dildo

Kada govorimo o "pravom" rasizmu u Srbiji on se generalno pojavljuje samo u najekstremnijim grupama. Ono o čemu ti govoriš su klasični stereotipi o crncima koji nam dolaze iz US produkcije a takvi rasisti ne idu po stadionima da bi uzvikivali majmunske krike kada neki crnac dobije loptu.

Ako hoćeš Srbima da staviš neku popularnu etiketu onda bolje da se držiš šovinizma i homofobije, toga imamo za izvoz. Rasizam? To pričaj nekom drugom.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #356 on: October 18, 2012, 10:41:00 pm »
Zašto tako buraz? Evo, ja sam rasista, ne ukćem po tekmama (sem u slučaju francuskih čamuga na čelu sa majmunom) ali definitivno jesam rasista, nazovimo umereni. :D
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #357 on: October 18, 2012, 10:52:25 pm »
Jbt dildo zbog tebe sam morao da izwikipedisem pojam rasizam jerbo sam ja mislio da to znaci mrznja prema drugoj rasi, sade vidim da u nekom sirem znacenju podrazumeva i predrasude itd. E sad ako neko ima predrasude prema crnoj rasi ili strah od njih, pa crnci su sami krivi za takav status a ni fizicki izgled im ne pomaze nikako. Ne secam se da kad je rasizam u pitanju bilo ko pominje zutu rasu pre svega kineze. Ima ih svuda kod nas ih se namnozilo kolko oces, kad je neko imao nesto protiv njih kako kod nas tako i na globalnom nivou??

Dalje, sto se tice stadiona, ovo je pitanje jos od kad su nam skinuli sankcije pa kad se sa severa svakom crncu gestikuliralo, bilo je price o tome, sustina je u tome da se igrac jednostavno provocira, nema tu mrznje, naravno takav argument ce tesko prihvatiti iz visih krugova.


Na (ne)postojanje rasizma se ne moze gledati kroz neki izolovani slucaj kao ovaj. Treba uraditi istrazivanje sa crnim sportistima koji su ziveli i radili ovde u Srbiji u poslednjih 15 godina i videti da li su oni imali sistematskih problema samo zato sto su crni.

Sto se tiche Kineza i uopste "zutih" rasa, opet gresis. Evo kod nas do 10 bar ce 8 ljudi reci da su to najgora stroka, gle kakvi su odvratni, mali bla bal. Pa od njih bar pola govori kako ce oni svi da nam dodju glave kad se namnoze itd. Kako ce ceo svet da sjebu i sl.

Stereotip je generalizacija necega u odredjenom smislu (rasa, ponasanje, velicina kite bla bla bla), rasizam je kad ti verujesh u stereotipe koji su bazirani na rasi (belci pametniji od crnaca, ribe vole crnce jer imaju vecu kitu itd itd.) i njima se vodis kad razmisljas o odredjenoj rasi. To je kod nas maksimalno rashireno. Primer imitiranja majmuna crnim igracima sa tribina je klasican primer toga. To je ravno kao kad bi publika nama gde god da igramo imitirala prasice i slicno, jer trsimo iste i time se ponosimo, ili da imitiraju ovce i slicno.

Crnci su krivi za predrasude o njima? To je veoma diskutabilno, jednostavno trebas da shvatis da su drugaciji i to je to. Jer tom logikom po izgledu kad udjes u Srbiju izgledamo kao gomila pedera nekom outsajderu, shetamo se zagrljeni sa drugarima, ljubimo se kad se vidimo, fashion prosecnog Srbina je klasican gay trash (da se ne razumemo pogresno takvi su i Italijani i sl. ali oni su nama i uzor). I hiljadu drugih stvari.

I ono sto je najgore je da je ta mrznja prema crncima unifikovana bez obzira odakle su i sl. Nama su oni svi isti, koliko god to neko ne hteo da prizna. Ajde da mrzimo Americke crnce primer, bombardovali nas njihovi, promovisu nasilje svojom muzikom, filmovima bla bla bla. Al onda koj kurac urlash kao majmun kad vidis nekog jadnika koji je dosao iz Ugande za 200 kila pasulja da igra drugu ligu i sl.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #358 on: October 18, 2012, 10:54:39 pm »
@ Dildo

Kada govorimo o "pravom" rasizmu u Srbiji on se generalno pojavljuje samo u najekstremnijim grupama. Ono o čemu ti govoriš su klasični stereotipi o crncima koji nam dolaze iz US produkcije a takvi rasisti ne idu po stadionima da bi uzvikivali majmunske krike kada neki crnac dobije loptu.

Ako hoćeš Srbima da staviš neku popularnu etiketu onda bolje da se držiš šovinizma i homofobije, toga imamo za izvoz. Rasizam? To pričaj nekom drugom.

Zivi u pod tim staklenim zvonom. Iskreno nismo bili te srece da budemo zadnjih 20 godina budemo razvijeni u ekonomskom smislu pa nas nije pogodile neo-africka migracija sa pocetka 90-ih i njihov upliv i u Srbiju. Videli bi kako bi onda pricao...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #359 on: October 18, 2012, 11:17:07 pm »
Zivi u pod tim staklenim zvonom. Iskreno nismo bili te srece da budemo zadnjih 20 godina budemo razvijeni u ekonomskom smislu pa nas nije pogodile neo-africka migracija sa pocetka 90-ih i njihov upliv i u Srbiju. Videli bi kako bi onda pricao...

Govoriš mi ŠBB KBB? Ja ti govorim kakva je situacija sada.

Ja ne bih imao nikakav problem da priznam da je u Srbiji raširen ekstremni rasizam. Onaj "benigni" vezan za uobičajene stereotipe o razlikama je raširen po čitavom svetu i nije ograničen samo na belu rasu a naročito imam problem da se po tome izdvajaju Srbi. Ta pojava je mnogo raširenija po zapadnoevropskim državama zbog ekonomskih razloga koje si pominjao. Engleska definitivno ima problem rasizma, koliko su ozbiljne mere koje se preduzimaju u rešavanju problema to ne znam ali ovo prozivanje Srbije je u stilu izreke da lopov u svakome vidi lopova.

Kao što sam spomenuo prošli put, mislim da je šovinizam veliki problem kod nas i da se raširio "u svim porama društva". Verujem da iz najekstremnijih šovinističkih grupa, iz njihove gluposti i neznanja, dolazi i do rasističkih pojava.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #360 on: October 18, 2012, 11:18:11 pm »
Srbi nisu rasisti, samo su glupi i dosadno im je.  :D

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #361 on: October 18, 2012, 11:19:06 pm »
Evo ja nisam rasista, zabole me bas ko je koje boje, jedino bi mi smetalo da mi sutra cerka bude sa crncem, ne zato sto je crn nego sto bi to znacilo da je ninfomanka i voli velike faluse... Al mi nikako nije jasno sto se toliko vredjaju kad im neko kaze da su crni?! Pa brate crni su, nisu ljubicasti! Meni to nekako dodje isto ko sto svakog coveka s brkovima zovu brka ili svetle kose beli itd. stvarno ne vidim razlog da oni oko toga dizu toliku frku

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #362 on: October 18, 2012, 11:33:01 pm »
Al mi nikako nije jasno sto se toliko vredjaju kad im neko kaze da su crni?! Pa brate crni su, nisu ljubicasti! Meni to nekako dodje isto ko sto svakog coveka s brkovima zovu brka ili svetle kose beli itd. stvarno ne vidim razlog da oni oko toga dizu toliku frku
Ima ih i koji se bas stvarno vredjaju, ali je mnogo cesce da se zale na rasizam jednostavno jer im se moze. Ne vredja ih, pa onda cak i jedva cekaju da budu uvredjeni na rasnoj osnovi. Pa eto, jedan razlog bi mogao da bude korist. Patrice Evra Style.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #363 on: October 18, 2012, 11:41:19 pm »
Betula je kulturno objasnio sve a Iceman je na saljiv nacin ubi u centar. Dildo, stani dok je vreme.

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #364 on: October 18, 2012, 11:45:39 pm »
Betula je kulturno objasnio sve a Iceman je na saljiv nacin ubi u centar. Dildo, stani dok je vreme.

LOL. Mrzi me da kucam vise. Uostalom vase pravo da mislite drugacije. Za 10-ak godina da pustime jedno 5k Sudanskih izbeglica u Srbiju bi bila prava stvar :D :D :D

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #365 on: October 18, 2012, 11:48:26 pm »
e, aj split jedan realno :1:

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #366 on: October 19, 2012, 12:17:19 am »
Betula je kulturno objasnio sve a Iceman je na saljiv nacin ubi u centar. Dildo, stani dok je vreme.

Kurac stani nema sada stajanja....

Da se pitam ja bi'...


Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #367 on: October 19, 2012, 12:34:21 am »
Počelo POLIVANJE sa komentarima

Britanci-Srbi Srbi-Britanci Britanci-Bosanci-Srbi   :svi: :cackalica:



PS: Deutschland >>> England... If they want they will bomb you again :)

 :bigfunny: :bigfunny: :bigfunny:


PS: Kako bi ih opet zalio onim "Fau 2"  :lol: :napalm:

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #368 on: October 19, 2012, 01:27:01 am »
Dobro be kako Vas nije sramota da kazete da Srbi kao narod nisu rasisti  :rofl: :rofl: :rofl:

Kako tebe nije sramota da napadas druge, i da svoje misljenje postavljas kao cinjenicu :rofl: :rofl: :rofl:

Evo, ja nikad ne sedim u busu u Beogradu, jel to znaci da mrzim belce? Mani me tih sranja.

Sto se tice sporta, nismo ni tu rasisti. Uvek crni sportisti budu medju najomiljenijim igracima. PO Zvezdinim forumima uvek se hvale, svi ih gotive, prica ide kako su carevi, prate im se karijere kad odu. Svi imaju kul misljenja o njima. Kako mogu biti rasisti i voleti te igrace? Onda protivnik dodje sa crncima i krece imitiranje majmuna i slicno. TO je dokaz gluposti, gledanja neceg na TV a ne rasizma, jer bi se isto tako ponasali i sa "nasim" crncima...

Offline ibanez

  • Starter
  • **
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #369 on: October 19, 2012, 09:11:13 am »


Karavestice kod mene u selu  :D


Srbi previse lako padaju na stereotipe i predrasude, kod nas na zalost nema sredine sve je crno ili belo, samo extremni stavovi.
Sve sto je izmedju smatra se mekano i bezveze, tolerancija nam je na nuli kod vecine stanovnistva. Sve to se dodatno pojaca kada je u pitanju masa ljudi i dovoljna je samo mala varnica pa da ceo stadion krene da imitira majmune, dok za to vreme njihova reprezentacija igra solidno i ima sanse da pobedi.

Nadam se da nece da nas kazne drasticno vec da ovo samo novine pumpjau zbog tiraza.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #370 on: October 19, 2012, 09:28:05 am »
Ni ja nemam ništa protiv Crnaca... šta više, mislim da bi svaka kuća trebalo da ima po jednog!


Šalim se, naravno...
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #371 on: October 19, 2012, 10:30:21 am »
Zujo legenda. :D


Offline ibanez

  • Starter
  • **
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #372 on: October 19, 2012, 10:52:10 am »
Pronasao sam zivotni moto u refrenu  :smile3:

Offline hicpra

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 683
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #373 on: October 19, 2012, 11:25:02 am »
Dobro be kako Vas nije sramota da kazete da Srbi kao narod nisu rasisti  :rofl: :rofl: :rofl:

Mi smo ultra rasisti i to je veoma ocigledno. To sto nemamo 10 miliona crnaca je jos pogubnije za nas da smo ovakvi kakvi jesmo. Ajde da ih imas milione pa u svakodnevnom zivotu da odredjena grupa debila razvije bolesne stavove, to se da zakljuciti tako je od pamtiveka.

Mi vidimo crnca jednom u mesec dana ali zato ga mrzimo. Cale bi pucao sebi u glavu da mu cerka ima momka crnca (svejedno dal mrzi crnca ili ga sramota sta ce da kaze komsiluk, jer i jedno i drugo je rasizam klasican). 9 od 10 Srba kad vidi gomilu crnaca na ulici negde na zapadu, promeni stranu ulice ili napravi lepu distancu izmedju sebe i te grupe jer jelte svi crnci su krimosi. Kad ti cale i keva chuju da se druzis sa crncima (moj kucni primer, jebi ga igrao AF u USA i cinjenica da je 70% tima bilo crno), odmah krecu ubitacne misli po glavi. Ko zna sta radi dete, ogrezlo u kriminal i drogu bla bla.

Evo jos primera. Pre 7 godina nas 10 grupa u Spaniji (radio sam za Philip Morris tada i vodio 10 studenta dobitnika nagrade za putovanje u Spaniju), lipsali smo od pesacenja po Granadi, peli se na Alhambru peshaka jedva stojimo. Hvatamo bus nazad i ulazimo u prepun bus, ima dva slobodna mesta preko puta dva crnca, niko od nase grupe nece da sedne. LOL! Ja sednem normalno, ko ih jebe nek ih bole noge kad su rasisti. I to pricamo od 10 ljudi koji su ono 20-25 god, navodno "normalni" deo populacije ove zemlje. Ne seljaci matori bez zuba kojima je rakija sprzila mozak.

Jednostavno najteze je uvek da priznas sebi da je nesto tacno a ne svidja ti se kad te tako etiketiraju. Cinjenica da spadamo u top nacije po rasizmu u evropi, kao i nacije koje imaju navise white power orijentisanih ljudi u Evropi. Moze to nekom da se ne svidja, ali jeste cinjenica. I ono sto je najsmesnije to se desava u zemlji koja realno nema probleme pravih multietnickih sredina koji su daleko izrazeniji drugde i plodno tlo za rasizam. Isto recimo moze da se kaze i za Poljsku.

Ja mislim da potpuna zabrana moze da donese mnogo stvari dobrih, naravno imace i stetnih ali ima i pozitivnih strana. Kao sto nas jebu za EU, tako treba da nam radi i FIFA i UEFA dok se ne dovedemo u red. Ja se secam koliko mi je bilo tesko i ubijalo me sto nismo mogli kao repka da se takmicimo onih divnih godina 90-ih, i to je kreiralo jedan pozitivni naboj podrske repkama kada smo krenuli da se takmicimo. To moze opet da se desi ako smo suspendovani, ali u nadi da ce neko da iskoristi istu zabranu kao povod za cistku i da se neke stvari konacno srede.




EPIC  :thumbsup:


Sve napisano se komotno može prenijeti i na moju krasnu susjednu zemlju.  :facts:

Makar mi čak imamo 2 crnca u repki  :A

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #374 on: October 19, 2012, 11:43:40 am »
http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2012&mm=10&dd=19&nav_id=653098

Quote
Delegat u Kruševcu ni reč o rasizmu
IZVOR. B92, VEČERNJE NOVOSTI
Delegat utakmice mladih reprezentacija Srbije i Engleske u Kruševcu nije u izveštaju UEFA pomenuo ni reč o rasizmu, prenose beogradske "Večernje Novosti".


 

List navodi da se posle izveštaja sudija, koji je odmah stigao u sedište UEFA u Nionu, na stolu čelnika te organizacije našao i raport delegata sa utakmice na kruševačkom stadionu "Mladost", koju je mladi engleski tim u revanšu baraža za prvenstvo Evrope dobio rezultatom 1:0.

Ono što je dobro za Fudbalski savez Srbije, ističu "Večernje Novosti", jeste da ni u tom zvaničnom dopisu sa utakmice ne pominje se da je bilo rasističkih ispada u Kruševcu, na čemu insistiraju Ostrvljani, već je fokus na tuči igrača i članova stručnih štabova nastaloj po završetku meča.

Za UEFA je jasno da nije samo jedna strana kriva za incidente, pošto je pokrenula disciplinske postupke i protiv Srbije i protiv Engleske, a ko je sve kriv za dogadjanja u Kruševcu odmeriće za to nadležna komisija.

Dve reprezentacije, kao i FSS, naći će se na tapetu UEFA 22. novembra, za kada je zakazana sednica Disciplinske komisije i tada bi trebalo da budu donete konkretne odluke i kazne za aktere, podseća beogradski dnevnik.

O sudbini srpskih fudbalera i reprezentacije odlučivaće Disciplinska komisija UEFA koju čine predsednik Tomas Partl (Austrija) i članovi: Žak Anten (Švajcarska), Šandor Berci (Madjarska), Džim Stjerne Hansen (Danska), Hans Lorenc (Nemačka), Georg Popesku (Rumunija), Rudolf Repka (Češka), Džejms Šo (Severna Irska) i Žoel Volf (Luksemburg).
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #375 on: October 19, 2012, 05:04:37 pm »
Vermez kaže: Ne dirajte Ninkovića, on je dete, ima 17 godina :wall:
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #376 on: October 19, 2012, 05:09:35 pm »
U Srbiji si dete do trideset i pete.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #377 on: October 19, 2012, 06:03:29 pm »
Vermez kaže: Ne dirajte Ninkovića, on je dete, ima 17 godina :wall:

Nemam ništa protiv toga da ga brani od javnog linča, čak i podržavam, sve dok mu privatno jebu nanu naninu.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #378 on: October 19, 2012, 07:23:59 pm »
Nemam ništa protiv toga da ga brani od javnog linča, čak i podržavam, sve dok mu privatno jebu nanu naninu.
Ja bi mu i javno rekao, zbog ljudi koji gledaju, slusaju i prate...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #379 on: October 19, 2012, 07:44:47 pm »
jel to onaj mali što je cmizdrio kad je zvezda dobila u derbiju? dečko očigledno ima problem da kontroliše svoje emocije

Online Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #380 on: October 19, 2012, 08:18:23 pm »
jel to onaj mali što je cmizdrio kad je zvezda dobila u derbiju? dečko očigledno ima problem da kontroliše svoje emocije

ne bre, to je bio dinu  :A

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #381 on: October 19, 2012, 08:20:34 pm »
:A

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #382 on: October 19, 2012, 10:50:21 pm »
 :lol:

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #383 on: October 20, 2012, 03:27:32 pm »
poluvremena JSL:
HT   Javor Ivanjica   0 - 0   FK Sloboda Point Sevojno
  HT   Novi Pazar   0 - 0   OFK Belgrade
  HT   Radnicki Kragujevac   0 - 0   FK Donji Srem
  HT   Radnicki Nis   0 - 0   Jagodina
  HT   Sartid Smederevo   0 - 1   FK Spartak Zlatibor Voda

i posle se pitamo sto repka ne moze nikome da vuri gol? :palm:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Kvalifikacije za SP 2014
« Reply #384 on: October 20, 2012, 04:28:23 pm »
poluvremena JSL:
HT   Javor Ivanjica   0 - 0   FK Sloboda Point Sevojno
  HT   Novi Pazar   0 - 0   OFK Belgrade
  HT   Radnicki Kragujevac   0 - 0   FK Donji Srem
  HT   Radnicki Nis   0 - 0   Jagodina
  HT   Sartid Smederevo   0 - 1   FK Spartak Zlatibor Voda

i posle se pitamo sto repka ne moze nikome da vuri gol? :palm:

Tom logikom dolazimo do zaključka da su najkvalitetnije nordijske lige? :palm: