Author Topic: NFL News and Rumors  (Read 912390 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #735 on: August 22, 2012, 04:38:41 pm »

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #736 on: August 22, 2012, 09:05:30 pm »
Hm nisam znao gde da postujem ovo, pa ajde ovde mi bilo najlakse.

Elem, postao sam novi clan Football Outsiders tima, i tokom ove NFL sezone radicu kao jedan od Game Chartera. U prevodu gledacu bolesnu kolicinu utakmica i voditi specijalnu statistiku, pored ove osnovne koju liga vodi. Nadam se da nakon ove sezone zakacim mozda neku bolju sljaku kod njih za sezonu 2013. Sada sam na nivou interna, dobijam sitnu kintu i plus sve premium sadrzaje ovog site-a plus premium pretplate za gomilu drugih sportskih sajtova. Ovo mi je bila zadnja godina da sa Imperatorima radim kao trener, tako da sam morao da nadjem zamenu i novi izazov koji je vezan za AF.

Za neupoznate Football Outsiders je najbolji analiticki sajt za AF, koji kroz kvalitativnu i kvantitativnu statistiku pokazuje trendove i tendencije, a i trudi se da objasni zasto su neki timovi bolji od drugih. Ako nekog interesuje nesto vishe:

http://www.footballoutsiders.com/
Cestitam!!!Jesi li ti redak primer "sa ovih prostora" ili ima jos ljudi?
Zaista mi je drago (ne ne zato sto mislim da ces imati manje vremena da nas samras ovde  :bb  )
 

Online Disco Jamal

  • Starter
  • **
  • Posts: 332
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #737 on: August 22, 2012, 09:07:42 pm »
Hm nisam znao gde da postujem ovo, pa ajde ovde mi bilo najlakse.

Elem, postao sam novi clan Football Outsiders tima, i tokom ove NFL sezone radicu kao jedan od Game Chartera. U prevodu gledacu bolesnu kolicinu utakmica i voditi specijalnu statistiku, pored ove osnovne koju liga vodi. Nadam se da nakon ove sezone zakacim mozda neku bolju sljaku kod njih za sezonu 2013. Sada sam na nivou interna, dobijam sitnu kintu i plus sve premium sadrzaje ovog site-a plus premium pretplate za gomilu drugih sportskih sajtova. Ovo mi je bila zadnja godina da sa Imperatorima radim kao trener, tako da sam morao da nadjem zamenu i novi izazov koji je vezan za AF.

Za neupoznate Football Outsiders je najbolji analiticki sajt za AF, koji kroz kvalitativnu i kvantitativnu statistiku pokazuje trendove i tendencije, a i trudi se da objasni zasto su neki timovi bolji od drugih. Ako nekog interesuje nesto vishe:

http://www.footballoutsiders.com/

Možeš da smatraš da više nisi deo nfl.blog.rs tima.  :angry:

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #738 on: August 22, 2012, 11:03:38 pm »
Cestitam!!!Jesi li ti redak primer "sa ovih prostora" ili ima jos ljudi?
Zaista mi je drago (ne ne zato sto mislim da ces imati manje vremena da nas samras ovde  :bb  )

Koliko ja znam jedini sam sa ovih prostora koji sljaka za FO. U sustini tamo ima desetak pravih analiticara i staff writera koji rade za sajt i onda su tu charteri (isto sto cu ja da radim) i onda imaju i volontere koji samo skupljaju gomilu statistike itd.

U sustini meni je drago sto sam upao u ekipe jer mislim da sajt najbolje radi to sto me uvek interesovalo u AF. Mislim nije to bog zna kakav neki posao i uspeh. Rivers McCown me je ubacio u pricu nakon sto sam mu poslao par mailova, ispricao svoju pricu i cime se radi. U generali game charting je neki pocetak, pa ako se vremenom pokazem mogu da radim i za neku od rubrika koje imaju. Malo mu frka bilo u fazonu jezika posto su videli da sam stranac, ali kad je ukapirao da sam u USA ziveo i tamo skolovan onda su bili OK.

A naci ce se sad vise vremena za forum ove sezone, posto kao sto rekoh vishe necu biti tako zauzet :D


Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #739 on: August 22, 2012, 11:07:40 pm »
A naci ce se sad vise vremena za forum ove sezone, posto kao sto rekoh vishe necu biti tako zauzet :D

“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #740 on: August 23, 2012, 01:07:14 am »
FO je odlican sajt. Cestitke!

Nego, kad budes radio Filu, baci neki zanimljiv podatak  :bb

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #741 on: August 23, 2012, 02:47:06 am »
Cestitke i od mene. Ja sam, iskrneo, fan statistike, ali ova kolicina istih je cak i za mene bila mnogo. :D Ali, videcu sad ove sezone malo vise da pogledam sta rade ljudi.

Offline 49er

  • Starter
  • **
  • Posts: 216
  • Nothing Finer than a Forthy-Niner
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #742 on: August 23, 2012, 08:35:19 am »
 :svi:
Svaka cast, cestitke, ja od prosle sezone malo vise pratim FO, volim inovativnu statistiku, i to pokusavam da uklopim u ono sto pisem o NFL-u na svom sajtu.
Pratim i ovo, pa ako nekog jos zanima, ljudi kod Cold Hard Football Facts stvarno rade dobar posao  :)

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #743 on: August 23, 2012, 10:18:19 am »
Bravo Dildo, kad te budem lomio na EndZone PES memorial-u imacu cima da se hvalim  :P

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #744 on: August 23, 2012, 12:13:08 pm »
Steta sto nema onog starog foruma pa da nadjemo post gde Dildo rani govnimaTM nekog ko je ostavio link sa Outsider tekstom.  :(

Mislim da je Tica ostavio link, pa ga je Dildo napusavao jer cita taj shajt od sajta  :rofl: :rofl:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #745 on: August 23, 2012, 12:16:52 pm »
Steta sto nema onog starog foruma pa da nadjemo post gde Dildo rani govnimaTM nekog ko je ostavio link sa Outsider tekstom.  :(

Mislim da je Tica ostavio link, pa ga je Dildo napusavao jer cita taj shajt od sajta  :rofl: :rofl:

Nope, u pitanju je Cold Hard Football Facts. A i to je beside point, ima i stvari na Outsiderima koje nisu za kriv kurac, tj ne predstavljaju realno sliku u AF. S druge strane ima i dosta korisnih stvari.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #746 on: August 23, 2012, 12:20:57 pm »
Nije Cold Hard bio u pitanju 100%
Outsideri su bili, eventualno Pro Football Focus.

Uglavnom, ne vidim na Outsiderima kod statistika deo za CB.
Ponudi se sefu da radis to pa da se i sam uveris da je Revis ubedljivo najbolji igrac u ligi.  :D


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #747 on: August 23, 2012, 12:29:41 pm »
Nije Cold Hard bio u pitanju 100%
Outsideri su bili, eventualno Pro Football Focus.

Uglavnom, ne vidim na Outsiderima kod statistika deo za CB.
Ponudi se sefu da radis to pa da se i sam uveris da je Revis ubedljivo najbolji igrac u ligi.  :D

Ima, nema sve u free delu. Premium content ima svasta za CB. I guess what, Bailey u periodu od 2004. do 2008. je dve svetslosne godine ispred Revisa...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #748 on: August 23, 2012, 12:37:34 pm »
Revis 2009 = najbolja individualna sezona u istoriji lige.
Cit'o ja na Outsiderima.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #749 on: August 23, 2012, 12:46:14 pm »
Revis 2009 = najbolja individualna sezona u istoriji lige.
Cit'o ja na Outsiderima.

Posle je bilo i drugih tekstova, ubacili su nove statistike. Na osnovu obicnih brojki (broj dozvoljenih hvatanja, jardi i sl) Revisova sezona jeste ispred svih modernih (nakon Mel Blount Rule promene pravila, jer pre toga Blount je Champa i Revisa mogao da stavi u dzep laagaaaanoooo) CB ali posle su dodate i druge statistike, kao sto su big play statistike, strength of opponent, koliko % je matchupovan na WR1 protivnickog tima, koliko % snepova provodi u man a koliko u zone coverageu, i mnoge druge stvari.

Sa tim adjustmentom Bailey 2005 i 2006. su najbolje CB sezone u modernom AF. Mada realno nista ne moze da se poredi sa Blountom od 1976-1979.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #750 on: August 23, 2012, 01:01:40 pm »
Revis je u ogromnoj vecini slucajeva isao m2m protiv WR1
A i sam znas protiv koga je te sezone igrao. Moss 2x, Andre, Steve Smith, Ocho, Wayne itd itd

Koji adjustment tu moze da bude protiv njegovih statistika?!?
Ne zajebavaj bre

Imao je jedan blunder protiv Ginna, sto ga ti kacis na forum 1 mesecno, mada je i to moglo da se izbegne da Rhodes nije retos  :D
Ostatak sezone mu je bio perfekcija.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #751 on: August 23, 2012, 01:11:35 pm »
Revis je u ogromnoj vecini slucajeva isao m2m protiv WR1
A i sam znas protiv koga je te sezone igrao. Moss 2x, Andre, Steve Smith, Ocho, Wayne itd itd

Koji adjustment tu moze da bude protiv njegovih statistika?!?
Ne zajebavaj bre

Imao je jedan blunder protiv Ginna, sto ga ti kacis na forum 1 mesecno, mada je i to moglo da se izbegne da Rhodes nije retos  :D
Ostatak sezone mu je bio perfekcija.

Slabo pamtis. A sto ga je silovao V-Jax u PO? Klasicno shamaranje. Pa onda protiv Coltsa kad su pukli u AFC Championshipu. Tacno je da je Wayne imao 55jardi ali nije samo njega cuvao, Collie i Garcon su otvarali chmar Jetsima samo tako.

Kao sto rekoh ne gleda se samo statistika koliko je imao neko hvatanja kao CB protiv sebe. Gleda se i protiv kakvih protivnika je igrao, kojih QB-a. Da ne pricamo o tome da je covek te godine bio u Top Defensive timu u NFL-u. Baileyevi Broncosi su bili tada supljiiiiiiiiii...

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #752 on: August 23, 2012, 01:12:57 pm »
A da, zaboravio sam...


Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #753 on: August 23, 2012, 01:27:24 pm »
Dildo, navedi top5 CB u nflu po redosledu po tvom misljenju.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #754 on: August 23, 2012, 01:28:54 pm »
Slabo pamtis. A sto ga je silovao V-Jax u PO? Klasicno shamaranje.

 :rofl:

Zasto pricas gluposti? :D

Since the Chargers had a large variety of well acclaimed receivers, Revis was forced to cover most of them, yet San Diego quarterback Philip Rivers only threw the ball to a receiver covered by Revis three times during the entire game.  Two of the three were tipped away by Revis for an incomplete pass, and the third was an interception.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #755 on: August 23, 2012, 01:43:17 pm »
:rofl:

Zasto pricas gluposti? :D

Since the Chargers had a large variety of well acclaimed receivers, Revis was forced to cover most of them, yet San Diego quarterback Philip Rivers only threw the ball to a receiver covered by Revis three times during the entire game.  Two of the three were tipped away by Revis for an incomplete pass, and the third was an interception.

Pusti tekmu pa gledaj. To su te price novinarske. Kad se igra zona, onda to nije cuvao Revis...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #756 on: August 23, 2012, 01:51:04 pm »
Gledao tu utakmicu bar 5 puta i za sada nema vise potrebe da je gledam opet.
Sledece sto cu gledati je gostovanje Lionsima iz 2010 kada je Megatron ostao na 7 yarda.  :rock:
Uzmi ti pa pogledaj tu tekmu sa Chargersima i usput izvedi pokaznu vezbu ovde na 4umu kako se analizira igra jednog CB, pa da otprilike znamo sta ces ti da radis za Outsidere.  :D




Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #757 on: August 23, 2012, 01:58:23 pm »
Sa tim adjustmentom Bailey 2005 i 2006. su najbolje CB sezone u modernom AF.

Ja ne pricam o najboljoj CB sezoni, vec o najboljoj sezoni uopste.
Te 2009 sezone je Brees imao onu bolesnu partiju protiv Domoljuba (top 5 QB utakmica u istorji lige), pa je negde bio tekst (mozda bas na Outsiderima) o tome kako QB mora imati u sezoni vise takvih partija, a da u ostalim ne igra mnogo slabije i da bi se tek onda to moglo porediti sa Revisovim ucnikom iz te sezone.
Ne znam tacno kojim oni metodama uspevaju da porede QB i CB ucinak, ali valjda znaju o cemu pricaju.

Uglavnom, QBs su te sezone imali QBR ispod 15 kada su bacali na Revisa, a Woodson bio Def MVP  :rofl:
 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #758 on: August 23, 2012, 02:00:33 pm »
Dildo, navedi top5 CB u nflu po redosledu po tvom misljenju.

Podelio bih u dve grupe. Zonashi (Cover 2 type, agresivni takleri i sl.) i Man-2-Man.

Zonashi

1. Finnegan
2. Tillman
3. C-Wood
4. Ike Taylor
5. Asante

Man-2-Man

1. Leon Hall
2. Revis
3. Champ
4. Brandon Flowers
5. Sean Smith/Joe Haden

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #759 on: August 23, 2012, 02:03:10 pm »
Man-2-Man

1. Leon Hall
2. Revis

 :rofl: :rofl:

Dje ti je Joseph?


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #760 on: August 23, 2012, 02:20:39 pm »
Ja ne pricam o najboljoj CB sezoni, vec o najboljoj sezoni uopste.
Te 2009 sezone je Brees imao onu bolesnu partiju protiv Domoljuba (top 5 QB utakmica u istorji lige), pa je negde bio tekst (mozda bas na Outsiderima) o tome kako QB mora imati u sezoni vise takvih partija, a da u ostalim ne igra mnogo slabije i da bi se tek onda to moglo porediti sa Revisovim ucnikom iz te sezone.
Ne znam tacno kojim oni metodama uspevaju da porede QB i CB ucinak, ali valjda znaju o cemu pricaju.

Uglavnom, QBs su te sezone imali QBR ispod 15 kada su bacali na Revisa, a Woodson bio Def MVP  :rofl:

To je analiza koja je radjena na principu Z Score-a. Z-Score je statisticki alat koji vrednuje statisticki ucinak prosecnog igraca na nekoj poziciji, i igraca sa kojim se uporedjuje. Tako na primer prosecan NFL CB starter ima vrednost 1 (sa nekih tipa 40 obranja, toliko INT, toliko PDF, toliki pass completion rate i sl.) u Z Scoreu i naravno nekom standardnom devijacijom i onda se na osnovu toga odredjuje Z-Score za nekog drugog igraca. I onda se na osnovu toga uporedjuje tipa da ako je Revis imao Z-Score od recimo 2.5 u odnosu na Z-Score od 1 za prosecnog CB-a, a recimo Brady imao Z-Score 2.3 u odnosu na 1 od prosecnog QB-a, onda se zakljucuje da je Revis tada bio mnogo veci mamojeb i to znaci da je Brady trebao da baci recimo 20% vishe TD-a, jardi i svega da bi mu sezona bila u rangu Revisove.

Naravno ovo je totalni falacy zato sto ne postoji jasna uzrocno-cinjenicna veza izmedju statistike koja se koristi za razlicite pozicije da bi komparacija na osnovu Z-Scorea mogla da bude legitiman nacin da se nesto analizira. To je samo populizam klasican da se prave interesantne komparacije koje su zanimljive za publiku. To je kao da na osnovu prosecne brzine Bolta kad trci da analiziras kako bi se to prenelo u bazenu gde pliva Felps.

I Revis je te godine imao Real QBR mislim oko 45...

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #761 on: August 23, 2012, 02:21:33 pm »
:rofl: :rofl:

Dje ti je Joseph?

Nije u Top 5. I ne treba da bude, covek je scheme guy. Leon je doktor za njega bio u Cinciju, a uspeh Texansa je mnogo vishe scheme wise nego njegov individualni kvalitet...

Revis ce da bude No. 1 kad nauci da cuva Marshalla, koji ga redovno siluje. Ne mozes da budes najbolji ako te neko redovno maltretira...
« Last Edit: August 23, 2012, 02:26:04 pm by Dreamlord »

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #762 on: August 23, 2012, 02:48:59 pm »
Optimus Grimes nije u top 5 zonasa?!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #763 on: August 23, 2012, 03:03:12 pm »
Revis ce da bude No. 1 kad nauci da cuva Marshalla, koji ga redovno siluje. Ne mozes da budes najbolji ako te neko redovno maltretira...

 :rofl:

Sta bre lupetas ?  :D
Marshall je prosle sezone protiv Jetsa imao 100y utakmicu, ali je polovinu tih yarda uzeo u playu kada ga je cuvao Cromartie. Moore istrcao u levo i bacio pas za Marshala koji je imao home run setnju do EZ, ali je retos istrcao u aut.  :rofl:
I 2010. je imao 100+ yd utakmicu, ali i tada je bila slicna stvar. Bomba od 50-60 yarda kada ga cuvaju Cro i Leonhard isl
Marshall je zverina i sigurno jedan od najtezih igraca za cuvanje, ali protiv Jetsa je yarde uzimao uglavnom kada ga nije pazio Revis. 
Nadji ti meni jedan TD koji je bio u tom duelu. Ofanzivni TD me zanimaju, jer ja jedino sto znam je pick 6   :rofl:



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #764 on: August 23, 2012, 03:20:47 pm »


Kao slinu. Guess what, it's a single game...

Necu da pominjem sta radi Revis protiv njega i sta se ne svira Marshallu. Da ga tako cuva bilo ko drugi, to bi bila 50 jardi kazne po tekmi min...

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #765 on: August 23, 2012, 03:38:21 pm »
secam se ove tekme al se ne secam da'l sam stavio marshala da startuje u fantaziju :D

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #766 on: August 23, 2012, 03:48:33 pm »
Ma dildo ko maxim po diviziji.
Neka nadje klip sa te utakmice koji nije montirao neki Phins homer, pa ce da vidi sve...3-4 incomplete u EZ, pick 6 za 100 yd i sve ostalo.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #767 on: August 23, 2012, 04:09:57 pm »
Ma dildo ko maxim po diviziji.
Neka nadje klip sa te utakmice koji nije montirao neki Phins homer, pa ce da vidi sve...3-4 incomplete u EZ, pick 6 za 100 yd i sve ostalo.

Aham pick 6 kad je bio DPI, kao i na jednom od EZ incomplete-a. Na to mislis?

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #768 on: August 23, 2012, 04:22:43 pm »
Da, svaki incomplete koji Revis napravi je DPI...aj cuti leba ti.
Idi fapuj na Leon Halla koji je toliko glup da namesti Stockleyu TD za pobedu u polu-hail mary pasu... Revis je za njega doktor footballa.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: NFL News and Rumors
« Reply #769 on: August 23, 2012, 08:07:28 pm »
Znaci u startu trazis od mene da podrivam firmu za koju radim.  :rant:
Ma nije nego nema PayPal inace bi on sve to platio ;)