Author Topic: Eurobasket 2013  (Read 48161 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #70 on: September 08, 2012, 08:50:30 pm »
Gubimo od Izraela sto posto. Da nisam toliki majmun i da ne volim ovu reprezentaciju i dalje toliko, otiso bih sutra da uplatim
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #71 on: September 08, 2012, 08:50:40 pm »
lepo je Coki rekao da ce se u Srbiji lepse ziveti, kad FMP pocne da osvaja titule  :D

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #72 on: September 08, 2012, 08:50:56 pm »
Odbrana je katastrofa. Ja nisam verovao u jednom trenutku da nama tri (3) igraca stoje oko reketa i da ide neki pas sa dva metra razdaljine liku pod kos, a da ga niko nije ni registrovao...to kad sam video, shvatio sam da je i bolje da ne idu na evropsko, verovatno bih sve zivce pogubio nadajuci se necemu.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #73 on: September 08, 2012, 08:53:28 pm »
a u cirpanovoj muk 

 :cry:



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #74 on: September 08, 2012, 09:07:46 pm »
a u cirpanovoj muk 

 :cry:

Potvrdjujem, izlazio sam sad na 5 min nesto da pokupujem napolju.  :P

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #75 on: September 08, 2012, 09:34:57 pm »
RIP
jedva cekam Tegijevu reportazu...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #76 on: September 08, 2012, 09:45:35 pm »
Ma smeštaju Đikiju pred izbore  :ninja:
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #77 on: September 08, 2012, 10:25:04 pm »
Zemlja kosarke

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #78 on: September 08, 2012, 10:50:55 pm »
Jbt sad razmisljam tako nesto i setim se kako sam ispadanje u 1/2 finalu EP 1999 doziveo kao tragediju. Cak sam i suzu pustio posle tog poraza od Zabara.  :(

Sad ladno pucamo od jebene Estonije i to u kvalifikacijama za EP.  :wall:
Pa mi, brate mili, nismo morali igrati te ili bilo kakve druge kvalifikacije od 1995. do pre neku godinu. A da nije bilo onih nepravednih i nicim izazvanih sankcija verovatno bi povezali 3-4 decenija bez igranja kvalifikacija.
5 zlata na SP imamo, a USA 4
I sad vrv necemo ni otici na EP na koje ide maltene po' Evrope.  :wall:
To kao kad bi Brazil izvisio u fudbalu za prvenstvo J. Amerike zbog poraza u barazu od Francuske Gvajane.  :w

A jos kouskurac, bili su pre koju godinu sa maltene istom ovom ekipicom 2. u Evropi, 4. na Svetu...

Pa ne znam...ako ne odu na EP moramo nataci na kolac i Dusana Dudu Ivkovica i Tea i Krleta i Peru Bozica i Petra Dendu, Sarenca, Dobrosava i Avodzobija i Jana Veselog i sve redom bez trunka milosti   


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #79 on: September 08, 2012, 11:21:54 pm »
Oće li Duda opet da zove nekog sudiju?

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #80 on: September 09, 2012, 05:26:34 am »
Jbt sad razmisljam tako nesto i setim se kako sam ispadanje u 1/2 finalu EP 1999 doziveo kao tragediju. Cak sam i suzu pustio posle tog poraza od Zabara.  :(

Sad ladno pucamo od jebene Estonije i to u kvalifikacijama za EP.  :wall:
Pa mi, brate mili, nismo morali igrati te ili bilo kakve druge kvalifikacije od 1995. do pre neku godinu. A da nije bilo onih nepravednih i nicim izazvanih sankcija verovatno bi povezali 3-4 decenija bez igranja kvalifikacija.
5 zlata na SP imamo, a USA 4
I sad vrv necemo ni otici na EP na koje ide maltene po' Evrope.  :wall:
To kao kad bi Brazil izvisio u fudbalu za prvenstvo J. Amerike zbog poraza u barazu od Francuske Gvajane.  :w

A jos kouskurac, bili su pre koju godinu sa maltene istom ovom ekipicom 2. u Evropi, 4. na Svetu...

Pa ne znam...ako ne odu na EP moramo nataci na kolac i Dusana Dudu Ivkovica i Tea i Krleta i Peru Bozica i Petra Dendu, Sarenca, Dobrosava i Avodzobija i Jana Veselog i sve redom bez trunka milosti

Da je samo to. Necemo otici ni na SP 2014. Znaci, imacemo 4 godine pauze. Ma...
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #81 on: September 09, 2012, 08:48:48 am »
Nit iz džepa, nit u džep. Odavno sam prestao da neuspehe reprezentacija doživljavam lično i da se poistovećujem sa istim. Mislim da sportisti u poslednjih 10 godina, a možda i malo više, repku doživljavaju samo kao osnovicu za veći ugovor koji potpisuju, nikako kao borbu za prestiž države.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #82 on: September 09, 2012, 01:31:40 pm »
Kako košarkaši Srbije mogu do Eurobasketa u Sloveniji?

Brukom u Estoniji i četvrtim porazom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, košarkaši Srbije su u ogromnoj meri ugrozili odlazak u Sloveniju naredne godine.

Na dan kada su 2002. godine, košarkaši tadašnje Jugoslavije dotakli zvezde i pokorili svet, 10 godina kasnije njihovim naslednicima u dresu Srbije bride obrazi od estonskog šamara.
 
Generacija koju su činili Bodiroga, Koturović, Čabarkapa, Rakočević, Stojaković, Radmanović, Jarić, Drobnjak, Divac, Vujanić, Tomašević i Gurović je zlatnim slovima upisana u istoriju naše košarke, dok su aktuelni reprezentativci obeležili onu tamnu stranu.
 
Tada nas se plašila cela planeta, od četvrtfinala do trona podeljene su lekcije Amerikancima, Novom Zelandu i Argentincima, a sada mi strepimo za odlazak na Eurobasket u Sloveniji naredne godine. Pred četom Dušana Ivkovića su tri puta pred utakmicu poslednjeg kola kvalifikacija sa Izraelom u Pioniru.
 
Prvi vodi na završnu smotru Starog kontinenta, drugi verovatno, a treći ostavlja Teodosića, Krstića i drugove da EP prate ispred malih ekrana.
 
Pobeda nad Izraelom sa 19 ili više razlike garantuje nam drugo mesto, bilo kakav trijumf najverovatnije znači da će se stvoriti trougao od tri selekcije sa skorom 6-4, jer se očekuje da Estonija savlada Island.
 
U tom slučaju Srbija bi bila treća, zbog bolje koš razlike, a pravila kažu da četiri najbolje trećeplasirane ekipe iz šest grupa takođe idu u Sloveniju i jedno od ta četiri mesta trebalo bi da pripadne "orlovima", ali će sve biti poznato tek u utorak uveče kada se okončaju mečevi u svim grupama.
 
Poraz od Izraela znači da će Srbija verovatni biti četvrta, uz očekivanu pobedu Estonije, što znači da bi oni onda bili treći, a naša reprezentacija bi preskočila Evropsko prvenstvo. Osim toga, ne bi mogla ni da se takmiči u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2014.    :palm: :palm: :palm:

Tabela grupe A:
1. Crna Gora 9-0
2. Izrael 6-3
3. Srbija 5-4
4. Estonija 5-4
5. Island 1-8
6. Slovačka 1-8

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline bejo

  • Starter
  • **
  • Posts: 248
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #83 on: September 09, 2012, 02:12:17 pm »
Nisam gledao ni jednu utakmicu ali krivim crvene dresove. :proleter.gif:

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #84 on: September 09, 2012, 03:14:18 pm »
Grobar  :facts:
Da je covek sam bi se povukao dok jos imamo ikakve sanse...

"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #85 on: September 09, 2012, 04:35:24 pm »
Da citiram samog sebe:
Uspeh nase reprezentacije je direktno proporcionalan odsustvu Nebojse Ilica iz iste.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #86 on: September 09, 2012, 06:15:05 pm »
Mozemo i da dovedemo svestenika da skine kletvu, ko Red Soxi onomad
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #87 on: September 09, 2012, 06:56:09 pm »
Nema tu kletve. Nesposobnost i ništa više.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #88 on: September 10, 2012, 05:13:36 pm »
Kako košarkaši Srbije mogu do Eurobasketa u Sloveniji?

Brukom u Estoniji i četvrtim porazom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, košarkaši Srbije su u ogromnoj meri ugrozili odlazak u Sloveniju naredne godine.

Na dan kada su 2002. godine, košarkaši tadašnje Jugoslavije dotakli zvezde i pokorili svet, 10 godina kasnije njihovim naslednicima u dresu Srbije bride obrazi od estonskog šamara.
 
Generacija koju su činili Bodiroga, Koturović, Čabarkapa, Rakočević, Stojaković, Radmanović, Jarić, Drobnjak, Divac, Vujanić, Tomašević i Gurović je zlatnim slovima upisana u istoriju naše košarke, dok su aktuelni reprezentativci obeležili onu tamnu stranu.
 
Tada nas se plašila cela planeta, od četvrtfinala do trona podeljene su lekcije Amerikancima, Novom Zelandu i Argentincima, a sada mi strepimo za odlazak na Eurobasket u Sloveniji naredne godine. Pred četom Dušana Ivkovića su tri puta pred utakmicu poslednjeg kola kvalifikacija sa Izraelom u Pioniru.
 
Prvi vodi na završnu smotru Starog kontinenta, drugi verovatno, a treći ostavlja Teodosića, Krstića i drugove da EP prate ispred malih ekrana.
 
Pobeda nad Izraelom sa 19 ili više razlike garantuje nam drugo mesto, bilo kakav trijumf najverovatnije znači da će se stvoriti trougao od tri selekcije sa skorom 6-4, jer se očekuje da Estonija savlada Island.
 
U tom slučaju Srbija bi bila treća, zbog bolje koš razlike, a pravila kažu da četiri najbolje trećeplasirane ekipe iz šest grupa takođe idu u Sloveniju i jedno od ta četiri mesta trebalo bi da pripadne "orlovima", ali će sve biti poznato tek u utorak uveče kada se okončaju mečevi u svim grupama.
 
Poraz od Izraela znači da će Srbija verovatni biti četvrta, uz očekivanu pobedu Estonije, što znači da bi oni onda bili treći, a naša reprezentacija bi preskočila Evropsko prvenstvo. Osim toga, ne bi mogla ni da se takmiči u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2014.    :palm: :palm: :palm:

Tabela grupe A:
1. Crna Gora 9-0
2. Izrael 6-3
3. Srbija 5-4
4. Estonija 5-4
5. Island 1-8
6. Slovačka 1-8

Bavio sam se malo matematikom i dosao sam do zakljucka da nam sudbina zavisi od Azerbejdzana.  :lol:

Dakle, ako dobijemo Izrael sa manje od 19 razlike, postoji sledeci scenario po kome ne idemo dalje:

Rumunija - Letonija 2
Albanija - Belgija 2
Turska - Ceska 1
Nemacka - Azerbejdzan 2

Mi cemo biti 3. u grupi sa skorom 6:4, s tim sto ce nam se oduzeti pobede nad poslednjeplasiranom Slovackom, jer je nasa grupa jedina sa 6 ekipa, tako da ce nam skor biti 4:4. Ako se gornji scenario potrefi, Letonija, Belgija, Ceska (ili Turska) i Azerbejdzan ce biti treceplasirani u svojim grupama i svi ce imati skor 5:3, a mi cemo ga izduvati. Mi smo bolji od svih ekipa koje sa skorom 4:4 mogu da budu trece zbog odlicne kos razlike.

Ovaj scenario je dosta realan, osim naravno pobede Azerbejdzana u gostima. Nemci doduse imaju sve pobede i ubedljivo su prvi u grupi, pa je pitanje s kojom ce motivacijom uci u mec. Ako se malo opuste, mi mozemo da se pozdravimo sa rezultatski bitnom tekmom u naredne 2 godine.

Da li je iko pretpostavljao da se u 24 zemlje u Evropi (ukljucujuci i jedan Azerbejdzan) igra bolji basket nego u Srbiji?  :(

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #89 on: September 10, 2012, 05:31:40 pm »
Ivković: Navijači, pomozite

M - O - B - I - L - I - Z - A - C - I - J - A   :rock:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #90 on: September 10, 2012, 05:36:28 pm »
Ne znam kako misliš da se Nemci opuste kad ih vodi Kari Pešić? Neće dozvoliti igračima da se zajebavaju. Mene više brine da li su naši uopšte u stanju da pobede Izrael. Tokom ovih kvalifikacija su pokazali veoma nizak nivo mentalne čvrstine - ko zna u kakvom su stanju posle poraza od Estonije. Drugo, valjda čitaju komentare na internet portalima i vide gnev navijača što takođe može pogubno da utiče na samopouzdanje.

Offline Nikola

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 989
  • Stretford Ender
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #91 on: September 10, 2012, 07:00:31 pm »
To i mene najvise brine. Bliska proslost nas je naucila tome da ovaj tim uvek padne kada izgubi neku vaznu utakmicu i kad mora da pobedi posle toga
Packers & Bucs fan
 



"Keep supporting us. You've seen a little glimpse of the future. That's what this club is all about. Keep supporting us and the good times will come back soon." Sir Ryan

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #92 on: September 10, 2012, 07:13:56 pm »
@Old
ne brisu se pobede nad Slovackom jer se gleda procentualna uspensost(pobede/tekme)

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #93 on: September 10, 2012, 07:46:37 pm »
@Old
ne brisu se pobede nad Slovackom jer se gleda procentualna uspensost(pobede/tekme)

OK, mada je svejedno. 5:3 je u svakom slucaju bolje od 6:4, a to je bolje od 4:4.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #94 on: September 10, 2012, 08:08:21 pm »
Ups, matematika mi nije dobra.  :palm:

Ako se desi onaj scenario gore, Azerbejdzan je drugi u grupi, a treci su Svedjani ili Bugari sa skorom 4:4. Dakle, ne postoje ni teoretska sansa da 4 ekipe budu treceplasirane sa skorom 5:3. Dakle, bila koja pobeda nad Izraelom nas vodi dalje.

http://www.fibaeurope.com/coid_v92NcudVJMgLy0yO7UzfK0.articleMode_on.html
« Last Edit: September 10, 2012, 08:12:52 pm by Old School »

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #95 on: September 11, 2012, 02:20:36 pm »
Први критеријум за одређивање четири најбоље трећепласиране екипе јесте проценат победа и пораза, а не број бодова, уз брисање резултата против најслабије екипе наше групе, како се до сада тумачило.

Кошаркашкој репрезентацији довољна је само победа над Израелом да би се пласирала на Европско првенство у Словенији. Међутим, за разлику од досадашњих информација које су кружиле српском кошаркашком јавношћу, да се нашим најбољим кошаркашима брише учинак против најслабије екипе у групи (Словачке), истина је другачија. Барем према ФИБА Европи.

У случају победе од 19 поена разлике наш тим ће освојити друго место и осигурати пласман на ЕП, уколико тријумфујемо и са мањом разликом имамо велике изгледе да будемо једна од четири најбоље трећепласиране селекције из свих квалификационих група које ће се такође наћи на завршном турниру у Словенији.

Наиме, прво се на веб-сајту европске кошаркашке организације у вести провукло да је „први критеријум за одређивање четири најбоље трећепласиране екипе проценат победа и пораза”. Нигде ни речи о брисању последње пласиране екипе у А групи која има једног учесника више.

- Увек се рачунао само проценат. Колико ја знам, Србија иде даље ако победи са било којом разликом – потврдио је за “Спортски журнал” представник за медије ФИБА Европе Сакис Контос.

Иначе, остаје чињеница да ћемо победом од 19 поена разлике над Израелцима обезбедити друго место, па нас све ове рачунице неће ни занимати.
Србија ће утакмицу последњег кола играти против Израела, у уторак у 20.30 часова у београдској хали „Пионир“.
"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #96 on: September 11, 2012, 02:28:26 pm »
Mi ovo 'duvamo' danas bez problema...  :facts:

jebeš matematiku...  :cool:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #97 on: September 11, 2012, 08:15:02 pm »
Kvota na nas je pala na neverovatnih 1.05. Ako ovo nije nameštaljka, onda stvarno... Neću da igram na Izrael, mada mislim da može da dođe lako, ako je sve u redu. Kvota od 6.5 je veoma primamljiva.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #98 on: September 11, 2012, 09:14:26 pm »
I ovde isto, 20 razlike pre poluvremena ?  :D

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #99 on: September 11, 2012, 10:16:32 pm »
da li ce biti 19?  :huh:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #100 on: September 11, 2012, 10:39:12 pm »
Nije bilo 19, al smo ipak prošli i jedni i drugi.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #101 on: September 11, 2012, 10:45:15 pm »
Šteta... nadao sam se našem porazu da puknemo za Eurobasket, Mondobasket i Olimpijske Igre...

...ovako se agonija valjevskog Maga i preočajne naše repke nastavlja.... jbg.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #102 on: September 11, 2012, 10:47:57 pm »
^
Srbi ne prastaju uspeh   :facts:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Staja

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1140
    • View Profile
Re: Eurobasket 2013
« Reply #103 on: September 11, 2012, 10:51:55 pm »
Ne serendaj fejvorite... :D


Ovako možemo da se nastavimo obrukati na Euru kod Zmaga...   :A

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile