Author Topic: Serije  (Read 290788 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #175 on: March 16, 2012, 06:01:59 pm »
Jbm li ga šta da ti kažem?! Ako očekuješ isti osećaj kao kad je Charlie nosio seriju, nemoj da gledaš. Ne zbog toga što Kutcher ne može da nosi ovakvu seriju, on po meni ok radi svoj posao, već zbog realno puno lošijeg scenarija nego ranije. Sad, ne želim da te zbunim, serija vredi i daleko od toga da je sranje ali jednostavno nije kao što je bila.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #176 on: March 16, 2012, 08:43:47 pm »
Jednostavno, nije to to.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #177 on: March 17, 2012, 09:40:05 am »
Meni je totalno bzvz, al sto rece Master ne toliko zbog Kutchera koliko zbog loseg scenarija. I uopste se ne slazem da je serija daleko od sranja, jednostavno da je u pitanju nova serija nema sanse da bi nastavio da je gledam. Ovako gledam iz navike
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #178 on: March 25, 2012, 12:11:01 am »
Koliko sam shvatio, ostala je jos samo jedna epizoda Spartacus-a? :(

Nova serija Starz-a uskoro krece: Magic City

“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #179 on: March 25, 2012, 12:42:59 am »
Koliko sam shvatio, ostala je jos samo jedna epizoda Spartacus-a? :(


Spartak je još uvek zanimljiv za gledanje, ali je uloga samog Sparaka po meni promašena. Trebalo je da izaberu nekog starijeg, jer u moru četrdesetogodišnjaka on izgleda totalno neubedljivo. Mislim da ni glavni glumac nije sebe ubedio da je vođa. Na stranu što je veoma sitan i fizički nespreman.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #180 on: March 25, 2012, 12:48:33 am »
Jason Statham je morao da bude novi Spartak :D
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #181 on: March 30, 2012, 05:47:56 am »
Odgledana 5. sezona Californication (poslednja epizoda 1. aprila) i prvi utisak mi je bio da su ga sad stvarno preterali, medjutim onda mi je jedna druga misao pala na pamet, sta ako bi to stvarno tako bilo i situaciji gde celo drustvo jednostavno stalno govori sta misli i radi sve sto im padne na pamet, i jos plus kad bi se imalo kesa koji bi doneo tu slobodu da nas na posledice zabole ona stvar. Onda mu dodje serija kao realnost a zivot kao pretvaranje.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #182 on: March 31, 2012, 11:54:13 am »
Gotov Spartacus, i to na zanimljiv nacin. Jedva cekam sledecu sezonu. Za sada nemam zamerki (sem na ulogu nove Nevije...ocaj. I da, donekle Spartaka).
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #183 on: March 31, 2012, 12:51:03 pm »
Ja sam posle prve epizode resio da stavim nastavk gledanja na cekanje. Nista mi se ne svidja.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #184 on: March 31, 2012, 04:11:32 pm »
Gotov Spartacus, i to na zanimljiv nacin. Jedva cekam sledecu sezonu. Za sada nemam zamerki (sem na ulogu nove Nevije...ocaj. I da, donekle Spartaka).

Meni novi Spartak nit smrdi nit miriše a Nevija je katastofa. Ali nije samo do glumaca, generalno je serija slabija nego prethodnih sezona.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #185 on: April 03, 2012, 09:27:56 pm »
Krenula nova sezona Game of Thrones :rock:
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #186 on: April 04, 2012, 08:55:29 pm »
Kasl nova sezona  :rock: :rock: :rock:

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #187 on: April 06, 2012, 01:09:06 pm »
Hawking u Big Bangu  :rock: :rock: :rock:
I Community poslednja epizoda  :rock: :rock: :rock:
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #188 on: April 15, 2012, 08:08:37 pm »
http://www.imdb.com/title/tt1796960/

Je l' gledao neko ovo? Sutra počinje na FOX Crime-u.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #189 on: April 15, 2012, 08:16:17 pm »
Claire Danes :huh: Jbt, otkad nju nisam gledao u nekom filmu...
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #190 on: April 15, 2012, 09:04:15 pm »
Ovo je serija. Ili si mislio genealno, da je nisi dugo video?  :D

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #191 on: April 15, 2012, 09:27:12 pm »
Mislio sam inace.

BTW, ja skinuo prvu sezonu ove serije:



Deluje mi kao neki klon Twin Peaks-a. Gledao neko?
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #192 on: April 15, 2012, 09:30:48 pm »
Nisam gledao ali sam čitao jako loše kritike. Koliko sam shvatio ima jako mnogo rupa u priči. Izgleda da su ušli u pravljenje serije sa jednom idejom koju razrađuju u hodu pa kasnije epizode imaju veliki pad u kvalitetu.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #193 on: April 16, 2012, 12:02:05 am »
A opet krenuli u snimanje druge sezone :huh: Verovatno ce im se desiti isto sto i sa Heroes-ima...razvodnjavanje...
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline sashadpb

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #194 on: April 16, 2012, 10:10:13 am »
Odgledana 5. sezona Californication (poslednja epizoda 1. aprila) i prvi utisak mi je bio da su ga sad stvarno preterali, medjutim onda mi je jedna druga misao pala na pamet, sta ako bi to stvarno tako bilo i situaciji gde celo drustvo jednostavno stalno govori sta misli i radi sve sto im padne na pamet, i jos plus kad bi se imalo kesa koji bi doneo tu slobodu da nas na posledice zabole ona stvar. Onda mu dodje serija kao realnost a zivot kao pretvaranje.

Ja sam se malo razocarao u ovu sezonu. Sveobuhvatna ideja im  je bila odlicna, ali nesto tu fali...

Offline Emma

  • Rookie
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #195 on: April 16, 2012, 12:42:36 pm »
http://www.imdb.com/title/tt1796960/

Je l' gledao neko ovo? Sutra počinje na FOX Crime-u.
Ja sam gledala, meni je bila dobra. Druga sezona bi trebalo da krene oktobra/novembra tako nesto

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #196 on: April 16, 2012, 04:18:34 pm »
kad se zavrsava 5. sezona Big Bang-a?

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #197 on: April 16, 2012, 04:31:01 pm »
kad se zavrsava 5. sezona Big Bang-a?

To je bar lako proveriti, jos 3 epizode, 26. april, 3. maj i poslednja 10. maj.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #198 on: April 16, 2012, 08:49:59 pm »
Krenula nova sezona Game of Thrones :rock:

Ja prilicno razocaran za sad, radnja se mnogo sporije razvija nego u prvom serijalu i totalno su umrtvili seriju  :( :(
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #199 on: April 16, 2012, 09:19:58 pm »
To je bar lako proveriti, jos 3 epizode, 26. april, 3. maj i poslednja 10. maj.

hvala

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #200 on: April 16, 2012, 11:16:15 pm »
Mislio sam inace.

BTW, ja skinuo prvu sezonu ove serije:



Deluje mi kao neki klon Twin Peaks-a. Gledao neko?
Americka verzija danskog originala...http://www.imdb.com/title/tt0826760/
Sta ja znam meni bolji original ovi ga razvukli do zla boga....
 

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #201 on: April 17, 2012, 06:51:00 pm »
Ja prilicno razocaran za sad, radnja se mnogo sporije razvija nego u prvom serijalu i totalno su umrtvili seriju  :( :(

Druga sezona je bas losa. Mozda se tebi cini da su je usporili, ali ako uporedis sa knjigom, vec su odradili neke scene sa sredine/druge polovine knjige. Gomila stvari kojih nema u knjizi, zatim odradjene drugacije od onoga sto jeste u knjizi, i slicno. Ja sam poprilicno razocaran...

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #202 on: April 17, 2012, 11:04:17 pm »
Nisam citao knjige, jos, ali sam cuo ovo sto ti kazes. Ne znam koliko sam skapirao druga knjiganije bas najzahvalnija za prevodjenje u TV format. Puno praznih minuta u epizodama, bespotrebnih dijaloga i prakticno se nisu pomerili nigde od kraja prvog serijala. Zbog toga misli da je bilo bolje da su odstupili jos malo od knjiga, ubacili neku bitku il nesto sto ne bi imalo neki preveliki uticaj na globalnu pricu ali bi popunilo neke praznine. Ili u krajnjem slucaju da nisu nastavili sa 1 knjiga-1 serijal vec da su malo ubrzali pricu u seriji. Jblg videcemo kako ide na dalje ali ja sam bas razocaran za sada
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #203 on: April 18, 2012, 01:34:55 am »
Nisam citao knjige, jos, ali sam cuo ovo sto ti kazes. Ne znam koliko sam skapirao druga knjiganije bas najzahvalnija za prevodjenje u TV format. Puno praznih minuta u epizodama, bespotrebnih dijaloga i prakticno se nisu pomerili nigde od kraja prvog serijala. Zbog toga misli da je bilo bolje da su odstupili jos malo od knjiga, ubacili neku bitku il nesto sto ne bi imalo neki preveliki uticaj na globalnu pricu ali bi popunilo neke praznine. Ili u krajnjem slucaju da nisu nastavili sa 1 knjiga-1 serijal vec da su malo ubrzali pricu u seriji. Jblg videcemo kako ide na dalje ali ja sam bas razocaran za sada

Ako postoji knjiga sa puno akcije to je druga knjiga, i recimo, umesto one debilne scene sa Renlijem, Mardzeri i Cvetnim, koja jelte ne postoji u knjizi, ti imas vrlo akcionu scenu, koju necu da ti prepricavam, u sledecoj epizodi ce se verovatno desiti. I tako gomilu situacija. Izbacili su konkretne scene iz knjige, gde se odvijaju dogadjaji koji ce bitno uticati na buduce radnje, ali su ubacili neke gluposti koje se ne pojavljuju u knjizi...

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #204 on: April 18, 2012, 09:51:47 am »
Ako postoji knjiga sa puno akcije to je druga knjiga, i recimo, umesto one debilne scene sa Renlijem, Mardzeri i Cvetnim, koja jelte ne postoji u knjizi, ti imas vrlo akcionu scenu, koju necu da ti prepricavam, u sledecoj epizodi ce se verovatno desiti. I tako gomilu situacija. Izbacili su konkretne scene iz knjige, gde se odvijaju dogadjaji koji ce bitno uticati na buduce radnje, ali su ubacili neke gluposti koje se ne pojavljuju u knjizi...

SUS lose rade za sada  :(
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2312
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #205 on: April 18, 2012, 10:34:40 am »
Martin kao konsultant je ocigledno htio da isproba neke varijante koje su mu naknadno pale na pamet. Od Renlijevog "decka" pa dalje. Istina je da je malo sporo ali meni je ok. Mogli su malo da daju na akciji npr sa Krvavim glumcima, Beric vs Clegane ili tako nesto.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #206 on: April 18, 2012, 04:27:27 pm »
Mislim da grešite. Martin ništa ne isprobava, već ubacuje odnose likova u seriju u turbo modu. Da bi se ukapirao Renlijev i Cvetnijev odnos, potrebno je pročitati celu prvu knjigu i deo druge, ali to u seriji nije moglo da se postigne, zbog malog prostora za odvijanje radnje. Zato je i ubačena direktna gej scena. Slično važi i za neke druge događaje. Ja sam već pomenuo da mi je Sudar Kraljeva bila omiljena knjiga serijala do izlaska Plesa Zmajeva. Realno, za drugu martinovu knjigu je potrebno bar 30 epizoda, ali ...
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #207 on: April 18, 2012, 06:01:18 pm »
Ja nisam citao knjigu i iako jesu usporili, meni odgovara. Lepo objasnjavaju odnose izmedju starih i novih likova i nadam se da ce strpljivo nastaviti da rade na taj nacin. U svakoj epizodi je fokus na nekog drugog i lepo se uvode neke nove informacije koje do tada nisu bile dostupne. Zelim i ja da vidim borbe, vise akcije i ko-zna-cega jos, ali ne po cenu haoticnog i nerazumljivog uvoda u njih. Meni ovako odgovara. E sad, kad budem procitao knjige onda cu videti sta cu misliti o samoj seriji.
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline Duh

  • Starter
  • **
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #208 on: April 19, 2012, 12:47:40 am »
Mislim da grešite. Martin ništa ne isprobava, već ubacuje odnose likova u seriju u turbo modu. Da bi se ukapirao Renlijev i Cvetnijev odnos, potrebno je pročitati celu prvu knjigu i deo druge, ali to u seriji nije moglo da se postigne, zbog malog prostora za odvijanje radnje. Zato je i ubačena direktna gej scena. Slično važi i za neke druge događaje. Ja sam već pomenuo da mi je Sudar Kraljeva bila omiljena knjiga serijala do izlaska Plesa Zmajeva. Realno, za drugu martinovu knjigu je potrebno bar 30 epizoda, ali ...

Renli i Cvetni su ljubavnici, ali za to moras procitati knjigu drugi put, iz prve nema sanse da to provalis. Ali problem je, sto se te noci gde se oni grle i maze odigrao verovatno najznacajniji dogadjaj iz druge knjige, koji ce potpuno promeniti odnos snaga, a oni su umesto njega ubacili ovo ljubakanje. Bezpotrebno je uvbacena ona scena gde Kraster lovi Dzona, iako ce to dete, koje je ovde "ubijeno" odigrati znacajnu ulogu u nekim prevarama. Glupo je sto je jedan od onih Denerisinih licnih cuvara ibijen, iako ce kroz celu knjigu bas oni uvek biti uz nju. I tako, gomila stvari. A to za 30 epizoda, to se slazem, nadao sam se da ce makar podeliti u dva serijala.

Ja nisam citao knjigu i iako jesu usporili, meni odgovara. Lepo objasnjavaju odnose izmedju starih i novih likova i nadam se da ce strpljivo nastaviti da rade na taj nacin. U svakoj epizodi je fokus na nekog drugog i lepo se uvode neke nove informacije koje do tada nisu bile dostupne. Zelim i ja da vidim borbe, vise akcije i ko-zna-cega jos, ali ne po cenu haoticnog i nerazumljivog uvoda u njih. Meni ovako odgovara. E sad, kad budem procitao knjige onda cu videti sta cu misliti o samoj seriji.

Nije problem sto objasnjavaju likove, jer Martin to radi u celoj knjizi, i t i jeste najzanimljivije. Ovde u seriji bas promasuju, jer oni od prvog serijala pokusavaju neke likove da prestave onakvim kakvi ce biti u petoj knjizi (tj, kakvi moraju biti na kraju da bi uspeo da se iskobelja iz mreze u koju se uvukao), dok oni u knjizi postepeno evoluiraju u takve licnosti. Ja se ne slazem da je on toliko usporio, meni je ovo poprilicno haoticno sto se radi, samo ovaj haos je dosadan, bez akcije, i tu ne mislim nuzno na ubijanje. Ja nisam ljubitelj ciste akcije i ubistava (Spartak mi je suvi prosek), ali ovde se ubacuju neke scene koje tek treba da se dese umesto zanimljivih scena koje imaju u knjizi. Opet se vracam na ovu scenu sa Renlijem i Cvetnim, u njoj su sad vec recene stvari koje se u knjizi nece reci bar do 4. knjige, a kazem, to vece se odigrao kljucni dogadjaj za razvoj ratova unutar sedam kraljevstava.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #209 on: April 19, 2012, 02:25:42 am »
Jebes mi sve ali vi niste normalni, o cemu vi ljudi pricate, alo  :palm: