Author Topic: Serije  (Read 289895 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1365 on: May 13, 2018, 04:09:01 pm »
Dobra je, kenja starrac.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Generalno nisam ljubitelj dela braće Nolan tako da je čudo što mi je serija Westworld tek sada dosadila.

In other news, SyFy ukida The Expanse. :palm: :palm: :palm: :palm: :palm:

Dobre vesti su što se priča da će Amazon preuzeti seriju pa bi možda mogli očekivati i poboljšanje u produkciji... :hm:

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1366 on: May 15, 2018, 01:53:33 pm »
Ја сам негде између, није попут прве сезоне али то сам и очекивао, са друге стране сачекаћу још једну-две епизоде да бих дао неки суд. Делује ми да је друга сезона много брзо изашла, требало је направити 2-3 год. паузе, неке серије нису подобне за годишње избацивање. Једноставно, имам онај осећај да ако се не појави следећа епизода нећу то осетити као нешто трагично.

Штета за Expanse, добра серија.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1367 on: May 20, 2018, 06:28:23 am »
serija go kurac  :facts:

Nejde brze...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1368 on: May 20, 2018, 07:03:06 pm »
serija go kurac  :facts:

Westworld ili The Expanse?

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1369 on: May 21, 2018, 10:47:33 pm »
Westworld ili The Expanse?
expanse, westworld kida

Nejde brze...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1370 on: May 22, 2018, 12:52:12 am »
expanse, westworld kida

Ma u pravu si 110% :P

Iz pretposlednje epizode Westworlda, dijalog između devojčice i Eda Harrisa:

- They might not remember but I know who you are, William. One good deed doesn't change that.
- Who said anything about a good deed? You wanted me to play your game. I'm gonna play it to the bone.
- And you still don't understand the real game we're playing here. If you're lookin forward, you're looking in the wrong direction.

 :napalm: :dumrem: :bigfunny:

A da ne pričam o salunskoj madam koja traži "ćerku" iz prethodne uloge.  :worthy:

Mislio sam da se na ove nebuloze može paliti samo neko ko u životu nije video film/seriju ali očigledno se varam.

Ali autori su sami sebi napravili problem čim su odlučili nastaviti priču koja se nije trebala nastavljati. Prva sezona je bila smislena, sa zaokruženom pričom. Imali su početak, razradu i kraj. Svako ozbiljnije zalaženje u temu samo pokazuje koliko je priča plitka i kako je suština u poruci. Poruka je prenesena, ostalo je samo mlaćenje prazne slame.

Ono što je imalo smisla uraditi je, kao u originalu, napraviti neki park sa drugom temom umesto vesterna i imati neku novu priču umesto robota koji postaju svesni sebe. Problem je što bi ih to više koštalo a i verovatno bi im trebalo više vremena, kao što je rekao Bitter.


Najavljivali su je kao novi Game of Thrones ali ovo ne može biti suprotnije. Sve te gluposti o zakulisnim igrama kojih niko nije svestan, ne znaju u šta se upuštaju i slično ne može da se vidi u dosadašnjih sedamdesetak sati Game of Thrones. Tajna uspeha priče smeštene u fantazijski milje je upravo u njenoj realnosti i iskrenosti prema čitaocu/gledaocu. Nešto što se jako retko sreće čak i u dokumentarnim filmovima. Nešto što druga sezona WW nema ni u naznakama.

Eventualno može da prođe kao tolikojelošadajedobra komedija.

Ali, što bi rekli na Peščaniku - Ako vam je dobro, onda ništa.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1371 on: May 26, 2018, 09:54:05 am »
In other news, SyFy ukida The Expanse. :palm: :palm: :palm: :palm: :palm:

Dobre vesti su što se priča da će Amazon preuzeti seriju pa bi možda mogli očekivati i poboljšanje u produkciji... :hm:

https://twitter.com/jeff_foust/statuses/1000226761659973632

 :staja:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1372 on: July 03, 2018, 12:31:19 pm »
‘Westworld’ Creators Insist They Have an Ending In Mind, Aren’t Just Making Things Up as They Go

Lisa Joy: Ne lipši magarče do zelene trave. :bigfunny:

Stvarno mi je teško da se setim da je postojala debilnija serija od ove druge sezone a ova guska se još hvali da imaju plan za nekoliko sezona unapred i da je sve pod kontrolom. :lol:

U filmu Memento su jasno stavili do znanja koji vremenski tok se dešava tako što je radnja sa jedne strane išla u koloru a sa druge strane kao crno bela.

U filmu Dunkirk su na početku objasnili koja grupa ljudi prati koji vremenski tok. Jeste malo komplikovanije ali može lepo da se prati.

U prvoj sezoni WW su opet lepo ukomponovali različite vremenske tokove da bi u drugoj sezoni sve to izgubilo smisao i služilo da stvori što veću konfuziju. Verovatno da ljudi ne bi obraćali pažnju na idiotsku priču prepunu rupa i nelogičnosti.

Još početkom sezone sam video gde sve ovo vodi, način na koji je ubačena epizoda sa Šogun svetom je samo potvrdila moja ubeđenja, ali sam rešio da odgledam do kraja. Srećom VLC mi je skratio muke sa opcijom da se ubrza prikazivanje. :1:

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1373 on: July 03, 2018, 12:50:13 pm »
Слажем се, у појединим тенуцима толико су удавили да сам неке епизоде гледао из 3-4 пута.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1374 on: July 04, 2018, 02:11:34 am »
Ne gledam serije bez da su kompletirane bar 3 sezone a opštenarodni utisak je da kvalitet ne pada...  :foldi:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1375 on: July 09, 2018, 05:45:14 pm »
Saša Baron Koen ima novi materijal, osećam da će biti legendaran. U nedelju prva epizoda. :thumbsup:

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news/sacha-baron-cohen-donald-trump-showtime-dick-cheney-year-new-show-a8438236.html

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1376 on: August 27, 2018, 11:38:38 am »
Gleda li neko ovu seriju Saše Barona Koena, Who is America? Lik je genije, kako li samo nalazi neke ljude a posebna priča je kako ih navuče da rade neke stvari. :worthy:

U poslednjoj epizodi bio i OJ Simpson  :staja: ali vrhunac epizode je bio ranije, kada je nagovorio rednecka da ubije čoveka. :novak: :dumrem:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14997
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1377 on: December 12, 2018, 09:45:29 pm »
Ukratko ću prokomentarisati serije koje sam gledao u prethodnom periodu.



Fenomenalna priča za događaje 35 godina nakon Karate Kida. Džoni Lorens rešava da pokrene ponovo školu karatea, Danijel Laruso prodaje automobile, a niz događaja izaziva smeh u svakoj epizodi. U planu je druga sezona.



Nemačka verzija "Stranger Things"-a, koja to nije. Zanimljiva priča o putovanju kroz vreme. Pogledaću i drugu sezonu.



Danska detektivksa serija koja za temu ima korupciju na najvišem nivou. Odlična priča i dobra glumačka ekipa. Postoje dve sezone, čuo sam da se sprema i treća.



Belgijska detektivska psiho serija :D. Ko voli psihologiju sigurno će voleti i ovu seriju. Meni se nije nešto specijalno dopala, ali drži pažnju. Serija ima jednu sezonu u kojoj se i završava priča.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Serije
« Reply #1378 on: January 14, 2019, 03:40:27 am »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14997
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1379 on: January 14, 2019, 07:30:57 pm »
Konačno. Martin nakon poslednje epizode  može da objavi sledeću knjigu. Ili dve.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14997
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1380 on: January 25, 2019, 10:00:50 pm »

Fenomenalno.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1381 on: April 14, 2019, 10:30:27 pm »


U tri ujutro nova epizoda. Planira li neko da ostane budan? :hm:

Ja ću tek popodne moći da pogledam... Kako izdržati?!? :cry:

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1382 on: April 14, 2019, 10:56:11 pm »
Posle Houston - Utah mozda pogledam.  :D

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14997
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1383 on: April 14, 2019, 11:38:39 pm »
Konačno da se završi i ova sapunica, pa da Martin može da objavi i poslednje dve knjige. Kladim se da su već napisane. Zanimljiva je i istorija Vesterosa koju je objavljivao prethodnih godina, ali čekam glavnu priču.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline nik_sloter

  • Starter
  • **
  • Posts: 193
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1384 on: April 16, 2019, 09:18:44 pm »
1. Jel ima neka novija knjiga GoT od prvih 5 delova (fizicki 8 kniga)? nisam ispratio desava poslednje tri godine

2. Najnovija sezona serija, koji deo obradjuje?


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14997
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1385 on: April 16, 2019, 09:25:19 pm »
GoT nema još uvek zvanični nastavak. Postoje 3 knjige koje se bave istorijom Vesterosa: Svet leda i vatre, Vitez 7 kraljevstava, a najsvežija je Vatra i Krv.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1386 on: April 16, 2019, 09:55:19 pm »
2. Najnovija sezona serija, koji deo obradjuje?

Sezone 6-8 obrađuju neobjavljene knjige.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1387 on: April 29, 2019, 01:32:26 pm »
Sunce ti kalaisano, kakva epizoda GoT sinoć/jutros... :w

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1388 on: April 30, 2019, 11:53:42 am »
Sunce ti kalaisano, kakva epizoda GoT sinoć/jutros... :w
Ni bolje snimljena ni gluplje napisana epizoda GoT ikada. :dumrem:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1389 on: April 30, 2019, 12:38:20 pm »
Sunce ti kalaisano, kakva epizoda GoT sinoć/jutros... :w




Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1390 on: April 30, 2019, 12:51:41 pm »
Meni pola epizode bilo vizuelno negledljivo.

Ili su oni lose snimili, ili mi se tv kvari.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1391 on: May 02, 2019, 07:03:39 pm »
Sorry but you are not allowed to view spoilers content.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1392 on: May 02, 2019, 08:23:41 pm »
Ajde da nadjes neku simboliku za ovaj mrak. Borba svjetla i tame, dobra i zla, zivota i smrti. Ali kako su je lose odradili. Kako je sve nelogicno, naivno, glupavo. Bez ikakvog odgovora, obrta, plana. Ispade da su najveceg i najzajebanijeg gospodara smrti starog 10k godina mogli sjebati unajmljujuci jednog Faceless ubicu?  :napalm:
Kakav jeb antiklimaks.
Borba zmajeva flop, prezivaljvanje skoro svih karaktera flop, Cersei najpametniji lik u seriji flop.  :dumrem:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1393 on: May 02, 2019, 09:51:15 pm »
@Bitter
Ja gledao na monitoru, apsolutno se savršeno videlo. I to nikakav poseban monitor, neki kancelarijski Dell. Gledao sam na hbogo.rs i skinuo sam torrent webrip kopiju, bez razlike.

Sad sam taj fajl pustio na TV i sve mi je jasno zašto ljudi kukaju. Doduše i TV mi je neki Fox, nema neke velike mogućnosti za podešavanje slike a pošto ga retko gledam onda se i ne bakćem mnogo sa tim. Najtamnije scene se baš loše vide, verujem da se to kod njih na fancy opremi odlično vidi, ali raja gleda na onome što može da si priušti. Trebali su to bolje da optimizuju.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1394 on: May 02, 2019, 11:08:47 pm »
Sledi gomila spojlera za Game of Thrones

Momo, malo da ispreskačem ovaj tvoj post... :)

Borba zmajeva flop,

Ne znam samo šta si očekivao. Malo se ganjali, bljuvali vatru, tukli u vazduhu i, valjda očekivano, iskoristili prednost 2>1 da obore Noćnog Kralja... Uostalom, to im je i bio osnovni plan. Da borci izdrže što duže dok se ne pojavi NK i da okončaju bitku time što će njega da ubiju.

prezivaljvanje skoro svih karaktera flop,

Ovaj tvoj komentar je verovatno najveći flop od svega što si napisao. :D Sudiš o kvalitetu po broju preživelih glavnih junaka? Biće da je Martin postavio neke nove standarde jer je jako malo dela gde takvi likovi uopšte ginu. :) Da ne računamo likove koji se povremeno pojavljuju, poginula su dva važna lika koji su tu od prve epizode. Malo li je?

Cersei najpametniji lik u seriji flop.  :dumrem:

1. Šta i da jeste?
2. Nije najpametnija. Nikad nije ni bila. Donosila je često katastrofalne odluke. Ono što je konstanta za nju od samog početka, želi vlast i sve će učiniti da dođe do nje. Svašta je i radila. Jednim potezom ubila je ubedljivo najviše likova. A ubijala je i pre toga. Za razliku od NK ona je izuzetno razrađen lik. Slušao sam razne teorije kako će NK da odleti do "Dubrovnika", da će biti ovo i ono... Ništa mi nije imalo smisla, jednostavno sam očekivao da će ovde biti kraj za njega i da će poslednja bitka biti protiv Sersei. To što je ispala najpametnija je nusprodukt njene zlobe.

E sad, možda nešto izmisle da ovaj ipak nije mrtav pa se nekako i on pojavi na kraju... :lol:

Ispade da su najveceg i najzajebanijeg gospodara smrti starog 10k godina mogli sjebati unajmljujuci jednog Faceless ubicu?  :napalm:
Kakav jeb antiklimaks.

Naravno da nije sve tako jednostavno. Za početak, samo određena vrsta oružja može da ga ubije, tako da ni hiljadu takvih, sami po sebi, mu ne mogu ništa.

Dalje... Martin je priču oko NK postavio tako da su oni praktično neuništivi i nezaustavljivi. Uništavaju sve pred sobom, čak i oružje protivnika. Ali protiv valirijskog čelika ne mogu ništa, tako da se on i njegovi generali tada nalaze u totalno drugačijoj situaciji. Znači da tu ne postoji mogućnost za neku epsku borbu Džona sa Kraljem, bukvalno bi bila borba "na prvu krv". Ko mrko pogleda protivnika taj pobeđuje. :D

I baš zato mislim da su fenomenalno odradili kraj. Nije mogao biti neki veliki borac pa je to bila "šunjalica". Kad pogledaš unatrag vidiš kako su gradili priču za konačnu scenu, da su bukvalno rešili - ovako će se završiti, daj da sad smislimo put do cilja. To je maltene nečuveno u serijama koje imaju priču koja se proteže kroz više sezona.

Najgore epizode Dosijea X su one koje prate "glavnu" priču. Izmišljali su usput, komplikovali i prekomplikovali. Tako je bilo i sa serijom Lost. Nju nisam gledao ali drugar jeste i od početka me ubeđivao kako autori znaju celu priču unapred i znaju kako će se završiti. Kasnije se nisam iznenadio kada sam čuo da nije bio smislen kraj, i ako gledaš ponovo mnoge stvari samo gube smisao.

A tako su gradili i ovu epizodu. Prvo su pokazali da je sjajan borac (za one koji nisu gledali ranije epizode ;) ). Zatim je pri padu jako udarila glavom i izgubila oružje pa se sakrivala. Tada su prikazali i da može biti nečujna, toliko da ju je odala kap krvi. (S08E01 Džon: How did you sneak up on me?) Kada je mislila da je sve gotovo onda ju je Melisandra podigla sa pep talkom i otišla je da sakrivena čeka NK. Posle toga su autori zaboravili na nju da bi je i mi zaboravili i povećali iznenađenje. I uspeli su.

Naravno, iznenađenje samo po sebi ne mora da bude znak dobre priče. Ali ako pogledaš unazad i vidiš šta se sve dešavalo pa ti sve klikne - onda je to druga priča. A ovde su upravo to uradili. Proturali su jednu priču a rešenje nisu gurali pod nos iako su ga držali na otvorenom.

E sad, da li je epizoda savršena? Naravno da nije. Ali većina prigovora je samo traženje dlake u jajetu.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1395 on: May 02, 2019, 11:47:04 pm »
U al si ga i ispreskakao.  :bigfunny:

1. Borba zmajeva. Nije trebalo da idu dalje od source materijala, procitaj The Princess and the Queen ako nisi. Makar 20 okrsaja zmaj vs zmaj i zmaj vs svaka moguca armijska kompozicija. 2vs1 i 3vs1 situacije isto opisane. Za mene premalo sirokih kadrova, iznad oblaka, jahaci gotovo uopste ne ucestvuju za razligu od knjiga itd.

2. Skupis sve preostale karaktere koje si skupljao 8 sezona, pola si vec ubio. I onda u najvecoj bitci od postanka svijeta poginu dvoje Mormonta i zombie Berric?  :lol: :lol: :lol: Dramaturska opravadnost gomile krvavih dogadjaja od Red Weddinga, unistenje Sept of Baelor, itd itd je ono sto je donijelo prepoznatiljivost prici. Ovo je cisto sranje po tekstu i ostavljanje prostora bradonji da napravi totalno drugaciju pricu u knjizi.  :facts:

3. Razvijas Cersei kao najzlobniji i najbezocniji lik i onda momenat njenog potencijalnog trijumfa dodje slucajno ili akcijom Greyjoya koji je guzi? To je flop, nerazvijenost situacije, trosenje potenicijala.

4. Cekaj moja insinuacija o faceless assasinu je "nije tako jednostavno" a Arijin kung fu skok i ubod je prihvatljivo objasnjenje?  :lol: :lol: :lol:
Za valirijski celik i dragonglass znaju 3 sezone zadnje  tako da to nije obrt ni objasnjenje. Imali su bibilioteke, imali su stvaraoce NK na raspolaganju, imali su sveznajucu Melisandru i jos 100x drugih opcija i najbolja je bila ova? E ajmo malo sada napucati klinku od 16 godina kroz epizodu i ona ce da mu zavuce andzar pod rebra? Ovo mi konkurise za najgluplji momenat serijala.
Zanimljivo mi je da trazis logiku u ovakvom pisanju epizode a previdjas ogromne logicke rupe koje su u istu ugradjenje. NPR Zasto se NK uopste pojavio? Trebao je da posalje hordu, pobije pola branilaca i podigne ih kao zombije i tako u nedogled. Koliko bi mu trebalo da uhvati svemoguceg Brana koji cijelu epizodu sjedi i igra se sa pishom?
Sledi gomila spojlera za Game of Thrones
Naravno, iznenađenje samo po sebi ne mora da bude znak dobre priče. Ali ako pogledaš unazad i vidiš šta se sve dešavalo pa ti sve klikne - onda je to druga priča. A ovde su upravo to uradili. Proturali su jednu priču a rešenje nisu gurali pod nos iako su ga držali na otvorenom.
E sad, da li je epizoda savršena? Naravno da nije. Ali većina prigovora je samo traženje dlake u jajetu.
E na ovo nemam sta da ti odgovorim. Ako je tebi dobra epizoda ona koju si sam mogao napisati to je onda druga stvar. Meni je poenta fantastike da iznenadi i odusevi a ne da ponudi najzgodnije objasnjenje.
Vecina prigovora je opravdana. Pljuju je i novi fanovi i mi koji smo citali ovu sagu u njenom nastajanju. Ovoliki potencijal, ovolike pare, ovoliki bulid up su usrali. Mozemo umotavati govno u oblandu ali i dalje smrdi.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1396 on: May 03, 2019, 01:22:03 am »
U al si ga i ispreskakao.  :bigfunny:

Aludirao sam na redosled odgovora jer nisam išao redom.

Ali dobro, biće da nisi shvatio jer te još drma nervoza zbog serije. Cenim da si ti (i većina kojima se serija ne dopada toliko već dve-tri godine) samo neurozan jer se nisu obistinile neke teorije koje si zamišljao prethodnih godina. ::)

Kako god, da kažem neku reč na tvoje prigovore.

Porediš neke stvari sa opisima iz knjiga. Da nisi nikad u životu pogledao seriju/film urađenu po književnom delu pa da te razumem jer ne znaš, da se zbog prirode medija, neke stvari ne mogu jednako uraditi. Ali ti si ove knjige čitao pa ti smetaju opisi beznačajnih stvari kao što su borbe zmajeva a mnogo važnije stvari su menjane i prilagođavane. Likovi iz knjiga su izbacivani, drugi su ubačeni, treći su menjani. Menjani su dijalozi, načini na koji su ginuli, čak su menjali i od koga su ubijeni...

Prva sezona ponajviše prati radnju iz knjiga, kasnije ima sve više izmena a tebi jebeno smeta što su promenili borbu zmajeva?!? :rofl:

Dalje, nisam rekao da je to bila najbolja opcija. Rekao sam da su to izabrali i oko toga gradili priču i da su, po mom mišljenju, taj deo dobro uradili. Ti si se zaneo nekim "najboljim" ishodom? Logika ti je skroz prsla, prijatelju. Shvatam da je to jer si se skroz uneo u priču. To je sa jedne strane pohvala za dobro urađen prvi deo priče, a sa druge strane pogrda jer se suviše odužilo sa privođenjem kraju pa fanovi sami prave teorije. Vremenom se ljudi "zaljube" u te priče pa im se posle ne svidi pravi kraj, kako god da ga naprave.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1397 on: May 03, 2019, 11:39:13 am »
Pogadjas da sam neurozan a ne osvrces se na argumente?  :lol:

Poredim sa knjigama jer su source materijal. Jel to neobicno? Ili je i to neuroza? :)
Ko kaze da stvari treba jednako uraditi na filmu i u knjizi? Imas sto primjera da je uradjeno drugacije u odnosu na predlozak ali opet dobro na svoj nacin. Moj komentar se odnosi na lose uradjen scenario i elemente scenaria epizode. Original sam naveo kao primjer, mozda moze i bolje od toga da se napise/snimi ako se zna i umije.
Komentarisali smo epizodu pa otuda borba zmajeva. Ko kaze da mi ne smeta izbacivanje likova i prekrajanje price i 100 drugih stvari?  :lol:
Kad bih krenuo da pisem sta mi se sve ne svidja u seriji trebalo bi mi 20 postova.

Nisam se ja zaneo najboljim ishodom nego bilo kakvim ishodom koji iole ima smisla i uklapa se u ideju/atmosferu/poetiku serije. Ovo kako je uradjeno je trivijalno, plitko, nelogicno i dosadno. Meni je logika prsla a tebi je super ovakav kraj?  Pozdravi Radosa Bajica i Lazara Ristovskog.  :palm:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline bejo

  • Starter
  • **
  • Posts: 248
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1398 on: May 03, 2019, 01:51:11 pm »
Epizoda je glupa kao svi likovi iz serije zajedno.

Sprcali su 100 miliona, snimali dve godine i niko od njih nije skontao da im je prica sranje. Jebes mi sve ako neko tamo ima IQ preko 100.

Koji moj je NK 1000 godina dizao vojsku ako ce napraviti takvu gresku da i sam ucestvuje u borbi. Da li je mrtav kao zombiji pa uopste ne moze da razmislja?

Da li bi NK uopste ikada presao zid da mu druzina debila i kobila deneris nisu dali zmaja? Bran the builder se verovatno prevrce u grobu.

A ratne taktike i zavrsetak su tek katastrofa, klasican cripple fight. Ovo sa Arjom je kao iz onih klipova How Batman should have ended gde je Betmen trebao da pogodi Bejna sa shurikenima iz zasede, samo sto su ovi debili zapravo i snimili takav kraj.


Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1399 on: May 03, 2019, 02:17:55 pm »
Jesam li ja jedini koga GoT zanima koliko i Grand show?
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu