Author Topic: Serije  (Read 113078 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online starr

• Super Moderator
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #1365 on: May 13, 2018, 04:09:01 pm »
Dobra je, kenja starrac.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Generalno nisam ljubitelj dela braće Nolan tako da je čudo što mi je serija Westworld tek sada dosadila.

In other news, SyFy ukida The Expanse. :palm: :palm: :palm: :palm: :palm:

Dobre vesti su što se priča da će Amazon preuzeti seriju pa bi možda mogli očekivati i poboljšanje u produkciji... :hm:

Offline BitterLemon

• Veteran
    • View Profile
« Reply #1366 on: May 15, 2018, 01:53:33 pm »
Ја сам негде између, није попут прве сезоне али то сам и очекивао, са друге стране сачекаћу још једну-две епизоде да бих дао неки суд. Делује ми да је друга сезона много брзо изашла, требало је направити 2-3 год. паузе, неке серије нису подобне за годишње избацивање. Једноставно, имам онај осећај да ако се не појави следећа епизода нећу то осетити као нешто трагично.

Штета за Expanse, добра серија.

Offline brm

• Probowl
  • i tako...
    • View Profile
« Reply #1367 on: May 20, 2018, 06:28:23 am »
serija go kurac  :facts:

INTERNET, Y U SO SLOW

Online starr

• Super Moderator
    • View Profile
« Reply #1368 on: May 20, 2018, 07:03:06 pm »
serija go kurac  :facts:

Westworld ili The Expanse?

Offline brm

• Probowl
  • i tako...
    • View Profile
« Reply #1369 on: May 21, 2018, 10:47:33 pm »
Westworld ili The Expanse?
expanse, westworld kida

INTERNET, Y U SO SLOW

Online starr

• Super Moderator
    • View Profile
« Reply #1370 on: May 22, 2018, 12:52:12 am »
expanse, westworld kida

Ma u pravu si 110% :P

Iz pretposlednje epizode Westworlda, dijalog između devojčice i Eda Harrisa:

- They might not remember but I know who you are, William. One good deed doesn't change that.
- Who said anything about a good deed? You wanted me to play your game. I'm gonna play it to the bone.
- And you still don't understand the real game we're playing here. If you're lookin forward, you're looking in the wrong direction.

:napalm: :dumrem: :bigfunny:

A da ne pričam o salunskoj madam koja traži "ćerku" iz prethodne uloge.  :worthy:

Mislio sam da se na ove nebuloze može paliti samo neko ko u životu nije video film/seriju ali očigledno se varam.

Ali autori su sami sebi napravili problem čim su odlučili nastaviti priču koja se nije trebala nastavljati. Prva sezona je bila smislena, sa zaokruženom pričom. Imali su početak, razradu i kraj. Svako ozbiljnije zalaženje u temu samo pokazuje koliko je priča plitka i kako je suština u poruci. Poruka je prenesena, ostalo je samo mlaćenje prazne slame.

Ono što je imalo smisla uraditi je, kao u originalu, napraviti neki park sa drugom temom umesto vesterna i imati neku novu priču umesto robota koji postaju svesni sebe. Problem je što bi ih to više koštalo a i verovatno bi im trebalo više vremena, kao što je rekao Bitter.

Najavljivali su je kao novi Game of Thrones ali ovo ne može biti suprotnije. Sve te gluposti o zakulisnim igrama kojih niko nije svestan, ne znaju u šta se upuštaju i slično ne može da se vidi u dosadašnjih sedamdesetak sati Game of Thrones. Tajna uspeha priče smeštene u fantazijski milje je upravo u njenoj realnosti i iskrenosti prema čitaocu/gledaocu. Nešto što se jako retko sreće čak i u dokumentarnim filmovima. Nešto što druga sezona WW nema ni u naznakama.

Eventualno može da prođe kao tolikojelošadajedobra komedija.

Ali, što bi rekli na Peščaniku - Ako vam je dobro, onda ništa.

Online starr

• Super Moderator
    • View Profile
« Reply #1371 on: May 26, 2018, 09:54:05 am »
In other news, SyFy ukida The Expanse. :palm: :palm: :palm: :palm: :palm:

Dobre vesti su što se priča da će Amazon preuzeti seriju pa bi možda mogli očekivati i poboljšanje u produkciji... :hm:

https://twitter.com/jeff_foust/statuses/1000226761659973632

:staja:

Online starr

• Super Moderator
    • View Profile
« Reply #1372 on: July 03, 2018, 12:31:19 pm »
‘Westworld’ Creators Insist They Have an Ending In Mind, Aren’t Just Making Things Up as They Go

Lisa Joy: Ne lipši magarče do zelene trave. :bigfunny:

Stvarno mi je teško da se setim da je postojala debilnija serija od ove druge sezone a ova guska se još hvali da imaju plan za nekoliko sezona unapred i da je sve pod kontrolom. :lol:

U filmu Memento su jasno stavili do znanja koji vremenski tok se dešava tako što je radnja sa jedne strane išla u koloru a sa druge strane kao crno bela.

U filmu Dunkirk su na početku objasnili koja grupa ljudi prati koji vremenski tok. Jeste malo komplikovanije ali može lepo da se prati.

U prvoj sezoni WW su opet lepo ukomponovali različite vremenske tokove da bi u drugoj sezoni sve to izgubilo smisao i služilo da stvori što veću konfuziju. Verovatno da ljudi ne bi obraćali pažnju na idiotsku priču prepunu rupa i nelogičnosti.

Još početkom sezone sam video gde sve ovo vodi, način na koji je ubačena epizoda sa Šogun svetom je samo potvrdila moja ubeđenja, ali sam rešio da odgledam do kraja. Srećom VLC mi je skratio muke sa opcijom da se ubrza prikazivanje. :1:

Offline BitterLemon

• Veteran
    • View Profile
« Reply #1373 on: July 03, 2018, 12:50:13 pm »
Слажем се, у појединим тенуцима толико су удавили да сам неке епизоде гледао из 3-4 пута.

Offline Pablo

• Probowl
    • View Profile
« Reply #1374 on: July 04, 2018, 02:11:34 am »
Ne gledam serije bez da su kompletirane bar 3 sezone a opštenarodni utisak je da kvalitet ne pada...  :foldi:

Online starr

• Super Moderator
    • View Profile
« Reply #1375 on: July 09, 2018, 05:45:14 pm »
Saša Baron Koen ima novi materijal, osećam da će biti legendaran. U nedelju prva epizoda. :thumbsup:

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news/sacha-baron-cohen-donald-trump-showtime-dick-cheney-year-new-show-a8438236.html

Online starr

• Super Moderator
    • View Profile
« Reply #1376 on: August 27, 2018, 11:38:38 am »
Gleda li neko ovu seriju Saše Barona Koena, Who is America? Lik je genije, kako li samo nalazi neke ljude a posebna priča je kako ih navuče da rade neke stvari. :worthy:

U poslednjoj epizodi bio i OJ Simpson  :staja: ali vrhunac epizode je bio ranije, kada je nagovorio rednecka da ubije čoveka. :novak: :dumrem:

Online Sundjer Bob Kockalone

• HOF
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
« Reply #1377 on: December 12, 2018, 09:45:29 pm »
Ukratko ću prokomentarisati serije koje sam gledao u prethodnom periodu.

Fenomenalna priča za događaje 35 godina nakon Karate Kida. Džoni Lorens rešava da pokrene ponovo školu karatea, Danijel Laruso prodaje automobile, a niz događaja izaziva smeh u svakoj epizodi. U planu je druga sezona.

Nemačka verzija "Stranger Things"-a, koja to nije. Zanimljiva priča o putovanju kroz vreme. Pogledaću i drugu sezonu.

Danska detektivksa serija koja za temu ima korupciju na najvišem nivou. Odlična priča i dobra glumačka ekipa. Postoje dve sezone, čuo sam da se sprema i treća.

Belgijska detektivska psiho serija :D. Ko voli psihologiju sigurno će voleti i ovu seriju. Meni se nije nešto specijalno dopala, ali drži pažnju. Serija ima jednu sezonu u kojoj se i završava priča.
Kum nazdravlja: Pa sledeće godine da nas bude više!
Kumašinka: Što u mene gledaš?

Offline lordnex

• Administrator
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
« Reply #1378 on: January 14, 2019, 03:40:27 am »

• HOF
    • View Profile
« Reply #1379 on: January 14, 2019, 07:30:57 pm »
Konačno. Martin nakon poslednje epizode  može da objavi sledeću knjigu. Ili dve.

• HOF
    • View Profile
« Reply #1380 on: January 25, 2019, 10:00:50 pm »

Fenomenalno.