Author Topic: New Orleans Saints  (Read 25003 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
New Orleans Saints
« Reply #105 on: June 05, 2020, 11:42:41 am »
Momo, tvrdo jezgro bele rase.

« Last Edit: June 05, 2020, 11:46:17 am by Nikša »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #106 on: June 05, 2020, 12:33:49 pm »
a ti kacis video u kome ovaj licemjer place?

Skretanje sa teme.

Istovremeno ga iz prve linije proziva lik koji je to isto klecanje iskulirao i postavio se tako da su ti isti likovi koji klece imali fizicka razracunavanja sa njim. I njegove krokodilske suze su neki argument?  :dumrem:

Opet skrećeš sa teme. To šta je on uradio tada, zašto je to uradio, i kako se češlja, to su druge teme.
Isto kao što je skretanje sa teme da li Kaep treba da sedi ili kleči. Kakve čarape ili majicu nosi.
Da li je Flojd cvećka ili ne, jer je bio u zatvoru.
Sve to je skretanje sa teme...

Brees nikome ne spori pravo da protestvuje niti je to kad izjavio (bar koliko ja znam, ispravi me ako sam propustio) vec kaze da ne podrzava taj vid protesta jer je protiv njegovih uvjerenja i vidjenja o tome sta predstavlja to klecanje tokom himne. Ta izjava ga klasifikuje kao kljucnog neprijatelja i dio problema o kome se vise prica nego o reformi policije ili obrazovanju.

Komšiji usred noći počne da gori kuća, i on počne da glasno zove pomoć, da li ćeš mu reći - "Ne deri se komšija, pusti me da spavam, ujutro tiho i kulturno zatraži pomoć. Imaš pravo da tražiš pomoć ali nemoj mene tako da probudiš. Protiv mojih uverenja je da se galami usred noći".

I kad spominješ reformu policije. Ko je kriv što je rasprava skrenuta sa te teme na Breesa? Oni koji ukazuju na problem, jer to je osnova protesta, ili Brees koji je ponovio da ne podržava klečanje za vreme himne?

Drew Brees je lično skrenuo temu sa protesta na temu kako protest treba da izgleda. Drew Brees je kriv za to a ti optužuješ Jenkinsa i njemu slične.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #107 on: June 05, 2020, 01:09:58 pm »
Skretanje sa teme.
Nije skretanje sa teme. Ha? Sta ces sad? :bigfunny:
Tako zvuce ovakve izjave bez ijedne recenice obrazlozenja ili argumenta ma kako provizorni bili. Aj malo unaprijedi ove konverzacione elemente iz osnovne skole.


Opet skrećeš sa teme. To šta je on uradio tada, zašto je to uradio, i kako se češlja, to su druge teme.
Isto kao što je skretanje sa teme da li Kaep treba da sedi ili kleči. Kakve čarape ili majicu nosi.
Da li je Flojd cvećka ili ne, jer je bio u zatvoru.
Sve to je skretanje sa teme...
Ja skrecem sa teme? Ko je uopste uveo video u ovu raspravu? Ti ili ja? Za mene je totalno irelevantan dok ga ti nisi predstavio kao "dokaz" kako je Brees ne znam sta a Jenkins mucenik. Do tvog ukljucivanja u raspravu nije bilo spominjanja nikoga sem Breesa i njegovih izjava tako da si ti skrenou sa teme i nastavljas u tom pravcu.

Komšiji usred noći počne da gori kuća, i on počne da glasno zove pomoć, da li ćeš mu reći - "Ne deri se komšija, pusti me da spavam, ujutro tiho i kulturno zatraži pomoć. Imaš pravo da tražiš pomoć ali nemoj mene tako da probudiš. Protiv mojih uverenja je da se galami usred noći".
Sem sto je malo pogresna alegorija. Ovo je otprilike scenario. Gori zajednicka zgrada, komsija hoce da pisa i tako ugasi pozar (toliko je otprilike smisleno i efikasno klecanje kao rjesenje problema brutalnosti i segregacije) i ti mu kazes. Komsija samo pisaj a ja nisam bas iz te price.

Ko je kriv sto je rasprava skrenuta? Pa recimo novinar koji je eksplicitno pitao Breesa sta misli o klecanju? Svi ostali koji su vise vremena i resursa okrenuli Breesu nego stvarnim problemima i ne daj boze prijedlozima kako da se nesto konkretno uradi? Mediji koji click baituju na Breesovo ime?
Jos ce ispasti da je zakupio termin u prime time vijestima da nicim izazvan kaze da je protiv klecanja dok se intonira himna.  :lol:


"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #108 on: June 05, 2020, 01:48:24 pm »
Sta Mike Tomlin kaze ? :kafa:

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #109 on: June 05, 2020, 01:57:33 pm »
.
.

Alo, dosta vise... osim ako vam nije gusht da se svadjate ako u 1. razred O.Sh. Ako je tako, nda slobodno nastavite

mozete vi da se svadjate koliko hocete, ali to vam isto kao i kad bi ste se svadjali o unutrasnjim problemima Estonije. Nemate dovoljne informacije i citate sta vam se plasira kroz medije. A stanje je ovakvo, gde god da koristite rec "belci" stavite "srbi" a gde god da kazete "crnci" stavite "romi/cigani".. to vam je najplasticnije i nesto najpriblizinije sto moze da vam objhasni kako je ovde. rechima to ne mere najbolje.

Sabotage, mora malo da razumes situaciju. Nije to tako jednostavno , ide to mnogo dublje. Ali je Starr je fino izvukao neke dobre priemere o problemu. Belci kao Brees ne razumeju problem i ne vide problem zato sto je njima OK. i ne trude se da se to promeni jer to njima odgovara. Rasizam je u punoj snazi i dalje u americi, svuda. Deo oko NYC gde ja zivim je poprilicno liberalan za prosek USA pa se vidi non-stop. Mogu samo da se dosecam kako izgleda na jugu. Naravno ovde ni  ovi jadnici ne pomazu sebi sa razbijanjem prodavnica i generalno lomom... ali... sta smo mi radili kad nismo imali gde i sta vise protiv Slobe npr? A mi smo shatro "nashi" svi...

U svakom slucaju, poslusajte sta kaze Ice-T na pocetku "No Lives Matter" pesme od pre par godina.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #110 on: June 05, 2020, 02:24:01 pm »
U pravu si Mladenko, ne vodi ova rasprava nigdje. Kao i vecina forumskih.

Intresantno kako si povukao paralelu sa Srbi-Romi isto kao i moj dobar drug koji zivi 15g u USA, skoro se ozenio AfroAmerikankom i dobio dijete. Ja nekako nemam percepcije da smo mi sistematski drzali Rome kao roblje, da im zakonski nismo dali da upisu skolu ili udju u restoran. Ne kazem da nema predrasuda ali nemam osjecaj da su tih razmjera. Mozda to izgleda drugacije izbliza.

Daleko od toga da mislim da u Americi nema rasizma i da to nije problem. Daleko od toga da mislim da ljudi ne bi trebalo da nesto preduzmu po tom pitanu i to ljudi iz svih slojeva i sa svih drustvenih pozicija. Samo ne mogu da skopcam da je klecanje najvazniji dio tog pokreta ili protesta. To mi je tako trivijalno i pozerski da ne mogu da vjerujem da im toliko vazno. Kako je to vaznije nego npr incijativa Killer Mikea da se ljudi obrazuju, da glasaju, da mijenjaju guvernere i serife, da forisraju promjene zakona i procedura....
Jedini problem koji ja ovde vidim je stavljanje fokusa na necije podrazavanje ili nepodrzavanje FORME protesta. Znaci ne osporavanje razloga, ne osporavanje opravdanosti, ne osporavanje prava na protest. Mislim da je to upravo vrsta jednoumlja protiv koje bi trebali protestvovati a ne iza koje bi se trebali okupljati.
A koliko je taj pristup ispravan vidi se danasnjoj polarizaciji tog drustva i cinjenici da jedan Tramp moze da pobijedi na izborima.
I sto kaze Ice T - kad ovo razlozis na najprostiji faktor. One koji odlucuju, one kojima odgovara podjela i koji na svemu profitiraju zabole kurac za crnce, meksikance ili bijelce. Sve je to sirotinja i topovsko meso za ostvarivanje njihovih interesa.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Online Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #111 on: June 05, 2020, 02:44:40 pm »
Vidim ja da ces ti morati na prevaspitavanje slusanjem RATM-a

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #112 on: June 05, 2020, 02:51:04 pm »
Vidim ja da ces ti morati na prevaspitavanje slusanjem RATM-a
Brt ja ostario slusajuci RATM.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #113 on: June 05, 2020, 03:21:17 pm »
Lepo kaže Killer Mike, ali da bi nešto izglasao moraš prvo da izneseš poruku. Da objasniš stavove. Da skreneš pažnju, kao što je to uradio Kaep.

Jer zna Brees da postoji rasizam. Zna da postoje problemi, ne samo ti nego i mnogi drugi. Ali kada iznese onakvo mišljenje onda je mnogima jasno da on to suštinski ne shvata. Kao što mi znamo da su Romi građani drugog reda ali to ne možemo zaista da shvatimo. Kod mene u komšiluku su jedno vreme bile česte provale. Uhvatili su likove, ne znam šta je kasnije bilo sa njima, ali niko nije pričao "uhvatili lopove Srbe". A da su bili Romi, odmah bi bila priča "uhapsili lopove Cigane". I ja sam imao problema kada sam došao u Srbiju kao izbeglica. Većinom su ljudi hteli da pomognu ali bilo ih je koji te gledaju popreko čim čuju ijekavicu. Dve nedelje smo bili u hotelu jer niko nije hteo da iznajmi stan izbeglicama. A neki prijatelji su stanovali u centrima za izbeglice, čim bi u komšiluku nešto bilo ukradeno odmah je policija dolazila da se raspituje. Ili ova situacija sa migrantima, kada se na provale i krađe migranata stavlja akcenat na ono "migranti" onda se time stavlja nišan na sve migrante, i onda će neka luda glava uzeti pušku i oplesti po prvim migrantima na koje naiđe. To su neke stvari i problemi koji se mogu shvatiti zdravorazumskim razmišljanjem, ali mnogi imaju svoje muke pa nemaju vremena da misle o tuđim.

Pošto je konkretno priča o pravima crnaca u SAD, oni nikad ništa nisu dobili na izborima. Slobodu su dobili građanskim ratom a prava nakon ogromnih protesta sredinom prošlog veka.

Da bi dobili glas nekoga kao što je Drew Brees, dobronamernog čoveka koji zna da problem postoji ali ne i njegovu težinu, onda je potrebno da protestuju na način koji njemu ne odgovara. Samo tako mogu da mu skrenu pažnju i onda bolje objasne stanje.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #114 on: June 06, 2020, 01:14:08 am »
eno Goodellara tuitovao da će i on klečati, al samo Breesu i Bosancu i dalje ništa nije jasno



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #115 on: June 06, 2020, 09:10:57 am »
Da bi dobili glas nekoga kao što je Drew Brees, dobronamernog čoveka koji zna da problem postoji ali ne i njegovu težinu, onda je potrebno da protestuju na način koji njemu ne odgovara. Samo tako mogu da mu skrenu pažnju i onda bolje objasne stanje.
I taj isti Brees te podrzava u protestu ali ne u formi. Valjda je smisao i cilj protesta vazniji od forme? Samo sta ono bi konkretna akcija poslije  klecanja ispred zastave dok intonira himna? Ne vidim da vrte na tvu pozive da crnci izlaze na izbore, da se na lokanlnim izborima traze poslovi i beneficije za obespravljene zajednice, da drzava stane iza njihovih poslova kao iza jebenih banaka, da se investira u skole i stipendije djeci obespravlejnih. Najvaznije je da se Brees  slozi sa klecanjem, kad to rijesimo ostalo je lako.
Hoce li ovakav napad na Breesa stvarno dati priliku da mu objasnis tezinu problema i dobijes ga na svoju stranu(mada on nije nikada nikome branio protest i makar deklarativno ga je podrzavao)? Ili ce on pod tezinom medijskog pritiska i iz straha da deklarativno uputi izvinjenje a u stvari samo jos vise da se udalji i izoluje od problema.

eno Goodellara tuitovao da će i on klečati, al samo Breesu i Bosancu i dalje ništa nije jasno
I Brees jutros napisao pismo. Ostajem samo ja.  :lol:
Nema sta Brees crusade je uspio. Samo jos da odrede jedan vikend da svi sirom planete kleknemo pa da se crna braca u AmerikU oslobode.  :lol:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #116 on: June 06, 2020, 11:01:02 am »
Ne vidim da vrte na tvu pozive da crnci izlaze na izbore, da se na lokanlnim izborima traze poslovi i beneficije za obespravljene zajednice, da drzava stane iza njihovih poslova kao iza jebenih banaka, da se investira u skole i stipendije djeci obespravlejnih. Najvaznije je da se Brees  slozi sa klecanjem, kad to rijesimo ostalo je lako.

Ovo je kao da kritikuješ organizaciju koja prikuplja novac za lečenje od raka i pitaš zašto ne pomažu lečenju kardiovaskularnih bolesti.

U svetu je mali milion problema. Problem policijskog nasilja nad crncima definitivno nije najveći, ako ništa drugo onda zbog toga što pogađa manji deo populacije. Ali njih pogađa. Sad se stvorila atmosfera u kojoj je moguće doći do promene i da im reši višedecenijski problem.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #117 on: June 06, 2020, 01:53:16 pm »
Bosanac, jes ti išo klečati na Trgu Ukrajine kad je police brutality odneo život onog klinje u Banjaluci ili se više u fazonu vojnik sam Mile Dodika?


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #118 on: June 06, 2020, 03:12:03 pm »

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #119 on: June 06, 2020, 05:47:36 pm »
101%
Od drugog dana prica nije imala veze sa mladicem vec sa promocijom politicara i raznoraznih opskurnih i ogranicenih likova. Epilog je bas to. Poslije izbora politicari se razisli, tata Dragicevic skinuo 250K sa racuna i pravac Austrija sa 25godisnjom prosvjednicom. Prtoest je otprilike imao smisla i polucio je rezlutate kao ovo klecanje.
Inace za vasu info taj slucaj je rijesen i sve se zna, kada ova ekipa sidje sa vlasti bice dobre robije sto za te dilercine to za drotove koji su im sefovi.

Sto se tice Dodika nikad nisam bio suporter istog. Njihov nivo korupcije, bahatosti, primtivizma, nepotizma i nepismenosti je neprevazidjen na ovim prostorima. Ne komuniciram sa clanovima partije doticnog ni poslovno ni privatno. Bas skoro mi je firma njegovog potomka nudila posao, razmisljanje je trajalo pola sekunde. A ostavio sam money on the table i neke povlastice.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Online Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #120 on: June 06, 2020, 06:55:06 pm »
Ne daj se pasjim sinovima.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #121 on: June 07, 2020, 09:20:32 pm »
Jbga Amerika je u mnogo velikom problemu i tek će biti .
Rasizam jeste ukorenjen, nema šta...
Pričao jedan crni igrač iz Džersija :

Posle rata dovedeni su nemački vojnici u USA kao POW na razna ispitivanja i šta sve ne, sudili ih za učešće u holokaustu, i sad oni nisu baš bili voljni da se vrate u razrušenu Nemačku i onda si imao situaciju da oni mogu u neke restorane  gde ne mogu crnci od kojih su neki prošli ww2...
Jbga to je taj besmisao.

Oko Brees - a meni je nejasno da li je on želeo da se izjasni oko klečanja ili ga je novinar "zaskočio" sa pitanjem.
On je svakako mogao da izbegne da u ovakvom momentu da takvu izjavu...

No braćo Srbi, šta ćemo sa slučajem Tea Katai?

Sent from my TA-1020 using Tapatalk

 

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #122 on: June 08, 2020, 09:24:45 am »
No braćo Srbi, šta ćemo sa slučajem Tea Katai?

Sent from my TA-1020 using Tapatalk
Da citiram jednu domaću, popularnu meme stranicu - "Jedina žena koja je više sjebala muža od Jelene Đoković."  :D

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #123 on: June 08, 2020, 05:07:25 pm »
A muž je baš imao zapaženu ulogu u Galaksiju.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #124 on: June 09, 2020, 01:08:52 am »
Jbga Amerika je u mnogo velikom problemu i tek će biti .
Rasizam jeste ukorenjen, nema šta...
Pričao jedan crni igrač iz Džersija :

Posle rata dovedeni su nemački vojnici u USA kao POW na razna ispitivanja i šta sve ne, sudili ih za učešće u holokaustu, i sad oni nisu baš bili voljni da se vrate u razrušenu Nemačku i onda si imao situaciju da oni mogu u neke restorane  gde ne mogu crnci od kojih su neki prošli ww2...
Jbga to je taj besmisao.

Oko Brees - a meni je nejasno da li je on želeo da se izjasni oko klečanja ili ga je novinar "zaskočio" sa pitanjem.
On je svakako mogao da izbegne da u ovakvom momentu da takvu izjavu...

No braćo Srbi, šta ćemo sa slučajem Tea Katai?

Sent from my TA-1020 using Tapatalk
a dobro, to jeste fin primer koji svako može da razume. zato se i koristi. ali treba biti ovde i dobro razumeti amere i sistem da se vidi kakav i koliki je to problem.

ali kao sve, proći će i ovo. srediće se stvari povoljno za crnce. isto kao što su se za to izborile i žene i gay populacija. i biće opet "raj" za sve... american dream..

.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #125 on: December 26, 2020, 02:06:18 am »
Quote from: RotoWorld
NO:Brees executes perfect handoffs to Alvin Kamara

 :rofl:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #126 on: December 26, 2020, 02:16:08 am »
koncepti modernog fudbala


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #127 on: March 03, 2021, 10:55:32 pm »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #128 on: March 03, 2021, 11:31:49 pm »
Tako ti je to kad praviš ekipu za SB bez QB.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: New Orleans Saints
« Reply #129 on: December 22, 2023, 09:02:57 am »