Author Topic: Bus Plus  (Read 8283 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jason

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 999
    • View Profile
Bus Plus
« on: February 01, 2012, 11:58:52 am »
Gledam ovde za ove personalizovane, nepersonalizovane, papirne itd itd. Nigde da nadjem koja je klasicna cena za jednu voznju, kako i gde da kupim tu karticu... Dodjem iz moga sela, ocu da odem do pionira i nazad na tekmu... Sta da radim a da ne vadim one godishnje-trogodishnje od po 250 din ? I naravno, koliko kostaju, gde se dopunjavaju...
the loudest one in the room is the weakest one in the room

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #1 on: February 01, 2012, 12:13:40 pm »
Kupiš kod vozača kartu za jednu vožnju koja košta 120 dinara. :)

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #2 on: February 01, 2012, 12:22:32 pm »
otkad navijači kupuju karte?

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #3 on: February 01, 2012, 01:14:28 pm »
Sve ti pise ovde.

Ja sam uzeo za zaposlene, probao sam danas da je cekiram i nisam odmah uspeo. Tek iz treceg puta. Bice potrebno vreme da se ljudi naviknu i nema nista od onoga sto pricaju iz te firme da je dovoljno sekunda-dve. Nema sanse. Pogotovo kada dodju stariji kojima treba mnogo vise vremena. Ili ljudi sa dvoje dece koji treba da puste decu da bi cekirali markicu.
A tek guzve koje ce da nastanu na stanicama jer vozac nece smeti da krene dok se svi ne overe na validatoru. Bice zajebano.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #4 on: February 01, 2012, 01:15:02 pm »
Rekoše da ima neke nepersonalizovane papirne, koje takođe mogu da se dopunjavaju. Vožnja košta 40 rsd. Valjda ih ima na trafikama. I da, koji to navijači kupuju karte?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Jason

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 999
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #5 on: February 01, 2012, 01:20:12 pm »
Sve ti pise ovde.

Ja sam uzeo za zaposlene, probao sam danas da je cekiram i nisam odmah uspeo. Tek iz treceg puta. Bice potrebno vreme da se ljudi naviknu i nema nista od onoga sto pricaju iz te firme da je dovoljno sekunda-dve. Nema sanse. Pogotovo kada dodju stariji kojima treba mnogo vise vremena. Ili ljudi sa dvoje dece koji treba da puste decu da bi cekirali markicu.
A tek guzve koje ce da nastanu na stanicama jer vozac nece smeti da krene dok se svi ne overe na validatoru. Bice zajebano.

nista tu nisam nasao za konkretne dnevne cene i kompletne cene uopste...

...trazio sam i na gsp-u a tamo sve neki satro info-i i 404 not found strane....smesni su svi
the loudest one in the room is the weakest one in the room

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1436
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #6 on: February 01, 2012, 01:27:59 pm »
Mene sad samo zanima, jel' mogu ja i dalje da kupim kartu na trafici onu od 60 dinara sto se otkucava i da sednem ko gospodin covek, ili moram da se cimam nesto sa tim karticama?
Mike McCarthy je idiot.

Offline Jason

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 999
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #7 on: February 01, 2012, 01:33:16 pm »
Mene sad samo zanima, jel' mogu ja i dalje da kupim kartu na trafici onu od 60 dinara sto se otkucava i da sednem ko gospodin covek, ili moram da se cimam nesto sa tim karticama?

do marta...vazice te papirne jos u februaru samo
the loudest one in the room is the weakest one in the room

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #8 on: February 01, 2012, 01:43:26 pm »
nista tu nisam nasao za konkretne dnevne cene i kompletne cene uopste...

...trazio sam i na gsp-u a tamo sve neki satro info-i i 404 not found strane....smesni su svi
kako nema?
zar nije nepersonalizovana papirna za tebe?

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #9 on: February 01, 2012, 02:21:41 pm »
Dok je meni mog

zvižde mi jajca za sve buspluseve ovoga sveta!
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #10 on: February 01, 2012, 05:44:34 pm »
koji majmun je smislio to? Nismo mi Belgijanci...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #11 on: February 01, 2012, 05:53:59 pm »
Ko se švercovao, švercovaće se. Ko je plaćao, plaćaće. Ko je kontrolisao, kontrolisaće. E sad, ko ima autorizovanu karticu, biće regularno praćen, ali to je samo plus, zar ne?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #12 on: February 07, 2012, 02:40:10 am »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #13 on: February 07, 2012, 12:10:10 pm »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #14 on: February 07, 2012, 12:51:52 pm »
Slušajući iskustva ljudi za ovih nekoliko dana, shvatio sam da je Busplus odlična ideja. Nažalost, samo ideja. U praksi je skroz drugačije. Još kad klinci budu polupali automate, ima da bude šou.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #15 on: February 07, 2012, 03:34:22 pm »
Ko ce u Srbiji na pljusku i kisi strpljivo stajati u kolini na vratima autobusa i cekati svoj red da udje i validira kartu?

Sve je to ok, podrzavam ideju i mislim da je dobra, ali su sve usrali sa odlukom da kartica ne moze da se ponisti kada autobus krene. Razumem zasto su tako odlucili, ali to nema sanse da zazivi.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline architect

  • Starter
  • **
  • Posts: 209
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #16 on: February 07, 2012, 06:25:42 pm »
Ko ce u Srbiji na pljusku i kisi strpljivo stajati u kolini na vratima autobusa i cekati svoj red da udje i validira kartu?

Sve je to ok, podrzavam ideju i mislim da je dobra, ali su sve usrali sa odlukom da kartica ne moze da se ponisti kada autobus krene. Razumem zasto su tako odlucili, ali to nema sanse da zazivi.

Sve zavisi od vas da li ce da zazivi.....

nije srbija Beograd.....(stvarno nemam nista protiv BG...i tako ta cuda).....ali stoji se i ceka se po kisi i snegu i u Subotici i Novom Sadu.....i u celoj srbiji samo je BG tesko da se ceka.....i prica da ima ne znam koliko putnika u BG nije opravdana...jer i u Su ima stanica gde ulazi po 10-20 i vise putnika....i to ne na sva vrata nego samo na jedna i svako mora da pokaze mesecnu ili kupi kartu.....jer ako vozac ili kondukter primete da si usao na neka druga vrata odmah skace iz sedista da dodjes da pokazes mescnu kartu ili ako nemas da kupis ili ne krece sa stanice.....i to tako funcionise od kako postoji gradski prevoz.....

nesto slicno je bilo u BG kada je kondukter sam isao i naplacivao karte to je valjda bilo u onim privatnim nisam siguran....

u Su kada ide zglobni autobus...na zadnja vrata se ulazi i tamo sedi kondukter i naplacuje karte...a kada je simpli karta se kupuje kod vozaca i lepo svi plate kartu i nema svercovanja i radi savrseno....stvar je kulture pre svega po meni.....

Offline architect

  • Starter
  • **
  • Posts: 209
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #17 on: February 07, 2012, 06:30:54 pm »
isto tako je slican sistem recimo u Istanbulu.....gde isto svi ulaze na prednja vrata (opet samo jedna) i overavaju neka slicna cuda kao sto je ovaj BusPlus.... i sve savrseno radi i niko ne kuka.....

mene od svega ovoga smeta sto pare idu kome vec idu.....i sto se ono cudo/kartica naplacuje.....250din i sto ima rok trajanja 3god.....a da ne pricam da se cak i ono parce papira koji ima rok trajanja koliko? par meseci isto naplacuje.....to je meni mnogo veci problem......sto malo ljudi spominje.....

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Bus Plus
« Reply #18 on: February 07, 2012, 07:29:15 pm »
Sve je to ok, podrzavam ideju i mislim da je dobra, ali su sve usrali sa odlukom da kartica ne moze da se ponisti kada autobus krene. Razumem zasto su tako odlucili, ali to nema sanse da zazivi.

ukinuta je ta odluka

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #19 on: February 07, 2012, 08:44:33 pm »
U Nišu postoji kondukter koji prolazi kroz autobus i prodaje karte. Istina, ne kontrolišu onog ko prijavi mesečnu, ali kontrolora ima dosta.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #20 on: February 08, 2012, 12:57:09 pm »
U Nišu postoji kondukter koji prolazi kroz autobus i prodaje karte. Istina, ne kontrolišu onog ko prijavi mesečnu, ali kontrolora ima dosta.

koliki broj ljudi prodje kroz niski autobus a koliko ih prodje kroz beogradski, ja mislim da bi se takvom naplatom kondukter usro od posla i fizicki ne bi postigao svima da naplati kartu.

da ne pominjem sposobnosti koje su mu potrebne da se provlaci kroz kroz pun bus koji kada otvori vrata jedno 30 ljudi ispadne napolje, a jos toliko ceka da udje.

Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #21 on: February 08, 2012, 12:59:48 pm »
Nemam pojma za broj ljudi, ne vozim se često. Pobratim radi u službi za praćenje autobusa, pa mogu da ga pitam. Znam kad sam se ranije vozio u špicu, situacija je bila da si u centru jedva mogao da uđeš. Kondukteri su prolazili nekim čudom kroz tu masu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #22 on: February 08, 2012, 01:14:12 pm »
Zasto ti nisi trenutno pijan i lud ? :D

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #23 on: February 08, 2012, 01:23:21 pm »
Ja sam radio kao kondukter u Nisu pre par godina i sto kaze Sundjer u spicu veca guzva ne moze biti ni u Bg-u niti bilo gde drugde. Tad jednostavno stanes negde sa stane i sacekas par stanica da se bus isprazni pa pocnes da naplacujes karte  :D
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline architect

  • Starter
  • **
  • Posts: 209
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #24 on: February 08, 2012, 01:51:30 pm »
Opet komocija....da mi dodje da naplati....

u Su je naplata resena tako sto kod zadnjih vrata postoji mesto na kojem sedi kondukter....i ko nema kartu ulazi na zadnja vrata....ko ima mesecnu/markicu moze takodje na zadnja a moze i na prva kod vozaca....a na srednja vrata se samo izlazi...

naravno ovo je verovatno teze u BG u spicu ali sa ovim novim sistemom nema naplate i vracanja kusura treba da provuces karticu i gotovo......pa su zato postavljena ta cuda kod svih vrata....napomenuo sam i istanbul i tamo se samo na jedna vrata kod vozaca ulazi....a cini mi se ima malo vise stanovnika nego u BG.....


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Bus Plus
« Reply #25 on: February 08, 2012, 02:34:48 pm »
Nisam se vozio u Subotici, ali su mi pričali ljudi još pre 10 godina da bus nema šanse da krene ako vozač ili kondukter posumnjaju da neko nema kartu. Za razliku od drugih gradova, ovde se putnici organizuju da biju onog ko nema kartu, a ne šofera i konduktera. Svaka čast na sistemu.

Zasto ti nisi trenutno pijan i lud ? :D

Radim i danas i sutra, al od pola 16 do pola osam ujutro ima dosta vremena za razonodu. Sve u svoje vreme :D.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile

Sampion IIIb lige za 2016. godinu