Author Topic: ..:: IGRE ::..  (Read 262520 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #875 on: February 14, 2017, 01:53:30 am »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #877 on: February 22, 2017, 07:46:18 pm »
Mora da se nadoknade gubici EPS-a, RTB Bor, Resavice, nekonvertovanje javnog duga iz dolara u euro...
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #878 on: February 22, 2017, 09:51:30 pm »
god gave us VPN  :cackalica:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #879 on: February 22, 2017, 09:57:27 pm »
Skroz sam zaboravio na vpn. Kupovina na steamu preko vpn-a je nešto najpametnije što postoji.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #880 on: February 22, 2017, 11:03:44 pm »
Dok te ne navataju... :P

Pitanje je koliko će sve to uticati na kupce. Neke zemlje odavno naplaćuju PDV ali to nije uticalo na konačne cene jer su razliku progutali izdavači. Ne vidim razlog zašto ne bi bilo tako i za ovu novu grupu zemalja.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #881 on: February 22, 2017, 11:19:49 pm »
Ne vidim razlog zašto ne bi bilo tako

really?


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #882 on: February 22, 2017, 11:39:21 pm »
Ko još kupuje na steamu?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #883 on: February 22, 2017, 11:46:18 pm »
really?



Ajde ovako... Steam je ukinuo EU1 i EU2 cenovne grupe, sada je skoro cela Evropa u istoj EU grupi, znači da svi plaćaju iste cene. Neka AAA igra je 60 evra u Nemačkoj, Francuskoj, Švajcarskoj i Srbiji. Nemačka i Francuska odranije imaju uračunat PDV ali su kupci plaćali istu cenu. Kupci iz Švajcarske će od marta plaćati PDV od 8%, hoćeš da kažeš da će na njihovoj Steam prodavnici stajati cena od 64,8€?
« Last Edit: February 22, 2017, 11:48:57 pm by starr »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #884 on: February 22, 2017, 11:47:59 pm »
Ko još kupuje na steamu?

To stoji, ali ovako postoji mogućnost da se RS priključi spisku zemalja koje povremeno možeš da vidiš na Humble i sličnim prodavnicama gde nije moguće aktivirati igru.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #885 on: February 23, 2017, 07:17:39 am »
Kao civilizacija sada?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #886 on: February 23, 2017, 09:31:46 am »
Ko još kupuje na steamu?
Nemam pojma. Ja nisam neki gejmer i ne hordujem igre ali sam otvorio nalog zbog NBA2K17 koji peglam sa ekipom. Ja sam za nju pljunuo oko 3 soma dok je "regularno" bila oko 5.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #887 on: February 23, 2017, 12:28:51 pm »
Kao civilizacija sada?

Nisam to ni primetio... Nisam zagledao jer sve te ekspanzije već imam. Ne vidim koji regioni nisu dostupni, probao sam preko rumunske adrese i vidim da oni mogu da kupe.

Nego, onaj moj primer sa Švajcarskom nije dobar jer Švajcarska ima svoju valutu na Steamu i ne prikazuje im se cenovnik u evrima. Ako bi Steam uveo RSD onda bi eventualno uvođenje PDV moglo da se oseti na krajnju cenu ali dokle god smo u njihovoj evrozoni ono što je koštalo 60€ će i dalje da košta 60€. Jedina prednost je što će deo novca da se vrati u Srbiju.

Tako ovo ispada i dobra vest. ;)

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #888 on: August 28, 2017, 06:25:06 pm »

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #889 on: August 29, 2017, 10:02:53 am »
koliko sam ovo peglao na segi...

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #890 on: August 29, 2017, 11:50:48 am »
Сутра излази демо ПЕС 2018

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #891 on: August 30, 2017, 08:59:11 pm »
Моша...за комп излази тек средином септембра  :palm:

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #892 on: August 31, 2017, 04:27:54 pm »
ja skino na ps4
superiska je  :thumbsup:

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #893 on: August 31, 2017, 04:29:59 pm »
al' nije k'o Fifa jbg... :pablo:
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #894 on: September 01, 2017, 12:23:57 am »
Pablo igra fifu?!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #895 on: September 02, 2017, 10:42:37 am »
"For the puppiiiieeees!"


Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #896 on: September 22, 2017, 09:10:08 pm »
Појавио се нови ПЕС за широке народне масе

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #897 on: October 29, 2017, 12:34:53 pm »
Je l' igra neko bilo koju od silnih MOBA igara sto su u ponudi trenutno?

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #898 on: October 29, 2017, 12:50:17 pm »
Igram ja Dotu :)
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #899 on: October 29, 2017, 04:48:26 pm »
Ja čuo da postoje dota i lol. Ne znam ni da ima još neka. :A

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #900 on: October 29, 2017, 07:09:03 pm »
Igram ja Dotu :)
Meni ona nekako najgora od 3 sto sam probao. :D

Ja čuo da postoje dota i lol. Ne znam ni da ima još neka. :A
Ja ne stizem da igram nista sto zahteva previse vremena, pa hteo da probam malo mobe, pa sam tri probao. Odigram po par partija i dosta mi. Pored te dve sto si pomenuo, igrao sam jos i Heroes of the Storm. Zapravo, nju jedinu igram, ostale sam probao manje-vise. HotS je Blizzardova verzija toga, ima vise izmena, nije bas klasicna kao i ove dve. I spojili su heroje iz svih svojih fransiza, da se bore tu, sto je kul zamisao, mada se svetovi ne poklapaju bas. :)

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #901 on: October 30, 2017, 10:11:22 am »
Meni ona nekako najgora od 3 sto sam probao. :D

Pa ima najtezi learning curve cini mi se. Shared currier, high ground, fog of war...  Milion sitnih interakcija medju herojima. I veoma toxic community :D :D Mada koliko sam citao sve su takve :D
Ja igram jos od Dote 1, tako da nisam ni nesto isprobavao ostale doduse :)
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #902 on: October 30, 2017, 11:06:57 am »
Pa ima najtezi learning curve cini mi se. Shared currier, high ground, fog of war...  Milion sitnih interakcija medju herojima. I veoma toxic community :D :D Mada koliko sam citao sve su takve :D
Ja igram jos od Dote 1, tako da nisam ni nesto isprobavao ostale doduse :)
Igrao sam i ja Dotu 1, ali to je drugo, bar sto se mene tice. :D U Doti mi se ne svidja izgled prvo, najlosiji mi je, prespora je za moj ukus, dugo se ide sa jednog na drugi kraj mape, a i generalno, mene smara to sa item-ima. Mislim da mi je zato HotS najbolji, nema item-a, nego imas skill-ove koje biras na svakih nekoliko nivoa i gradis heroja u zavisnosti od potrebe (mape, kompa protivnika i sl.). Ima dosta mapa, svaka ima razlicite ciljeve koji ti pomazu da srusis protivniku bazu, i veoma je bitno da se isprati to. Dosta bolji igraci gube partije jer se ne drze toga i ganjaju killove. Najmanje je toxic isto, od svih koje sam probao. Tek skoro su poceli da dolaze malo debilcici (mada jeste najnovija igra, pa verovatno treba vremena). A o modelima i izgledu ne bih da trosim reci. :) Partije traju oko 20-25 min. Konstantno se nesto desava, dinamicno je. Desi se nekad da traju i dosta duze, ali to su izuzeci.

A verujem da je Dota najteze za ucenje, to je generalno neki koncenzus. Samo, eto, ja sam probao sve tri u isto vreme maltene, trudio se da budem objektivan i dosao do ovoga. LoL mi je ok, lepse mi izgleda cak od Dote, mada vecini nije tako, zanimljiviji su mi heroji...

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #903 on: October 30, 2017, 11:32:10 am »
Sta znam ja sam navikao na dotu, grafika mi bas nije bitna, cini mi se da ej najozbiljnija i najkompleksnija sto se tice interakcija sa ostalim herojima i itemima. Jos od kada su uveli ove talente pre nekih godinu dana igra dobila dodatnu sirinu. LoL i HotS sam hteo da probam ali koliko sam citao imaju pay to win sistem, tako da mi se to uospte ne svidja. U doti je sve besplatno osim nekih kozmetickih elemenata ali oni nikako ne uticu na skill i ishod meca
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #904 on: October 30, 2017, 11:55:49 am »
Pay to win? Nema sanse da je to tako. Jedino se placa kozmetika i heroji, ako bas hoces. A to mozes da zaradis lako i kroz igru. Tako da nema nikakvu prednost neko ako to kupi, moze samo da ima sve heroje i sve skinove i sranja tog tipa, ali nema nikakve bonuse koji uticu na samu igru. A pljuste loot box-ovi ionako na sve strane kod Blizzarda, stalno dobijas nesto (voice line, sprays, avatar, skins, mounts, smileys...itd). Ovde, kao sto rekoh, nema itema, niti runa i toga, sto bi mogao da kupujes, i da ti vazi za stalno za sve heroje. Znam da u LoLu imaju te neke rune, pa ko duze igra ili plati, ima bolje rune. Hots nema nikakve iteme tog tipa, tako da ni ne moze niko da plati da bude bolji. Glavna fora je da se nauce mape, i heroji (da prilagodjavas skillove njihove potrebi).

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #905 on: October 30, 2017, 12:16:48 pm »
Pa ako ne moze svako da bira sve heroje meni je to Pay to win. U doti onaj ko prvi put pusti igru i onaj ko igra 5 godina ili potrosio novac imaju isti hero poll, iste iteme u igri, istu mapu isto sve. Sve sto se zaradjuje/kupuje a utice na sanse da pobedis partiju je bzvz
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #906 on: October 30, 2017, 12:59:05 pm »
Pa ako ne moze svako da bira sve heroje meni je to Pay to win. U doti onaj ko prvi put pusti igru i onaj ko igra 5 godina ili potrosio novac imaju isti hero poll, iste iteme u igri, istu mapu isto sve. Sve sto se zaradjuje/kupuje a utice na sanse da pobedis partiju je bzvz
Pa mozda je tebi to pay to win, ali nije generalno. :D Meni je ok da skupljam heroje. Na kraju krajeva, igram sa njih 10 mozda (a iamm otkljucano mozda30) sve zajedno, a 4-5 vrtim najvise. Tako da mi svi ni ne trebaju, a lako zaradis za heroje koje hoces. Bio i bundle neki dzabe, gde sam dobio 15-20 heroja odjednom. Stalno imaju tako neke akcije. Ne znam sta ce ti otkljuceni svi heroji i ovako i onako. Meni je ok da skupim za one koje hocu. Imam i sad zalije sa kojima bih mogao da otkljucam bar 5-10 jos u zavisnosti od cene, ali mi ne trebaju.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #907 on: October 30, 2017, 01:03:36 pm »
Pa ne znam kako je u HotS ali u Doti svaki heroj ima par counter heroja protiv kojih tesko igra i ako oni ne igraju protiv njega moze lako da sam dobije game. I zbog toga je vrlo bitno imati neogranicen izbor prilikom pikovanja. Pola partije se dobija prilikom drafta, i ako on moze mene da counteruje jer je platio a ja njega ne mogu to jeste pay to win :D

Npr, protiv Phantom Lancera koji je illusion based heroj, ako ne uzmes nekog ko moze lako i brzo da pobije iluzije 90% ces izgubiti. jedino ako on bas ne ume da igra :D

Ja isto uglavnom igram sa 4-5 heroja i njih rotiram, ali akd je takva situacija lepo je imati opciju da hard counterujes protivnickog kerija i izbacis ga iz igre :)
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #908 on: October 30, 2017, 02:12:11 pm »
Pa ne znam kako je u HotS ali u Doti svaki heroj ima par counter heroja protiv kojih tesko igra i ako oni ne igraju protiv njega moze lako da sam dobije game. I zbog toga je vrlo bitno imati neogranicen izbor prilikom pikovanja. Pola partije se dobija prilikom drafta, i ako on moze mene da counteruje jer je platio a ja njega ne mogu to jeste pay to win :D

Npr, protiv Phantom Lancera koji je illusion based heroj, ako ne uzmes nekog ko moze lako i brzo da pobije iluzije 90% ces izgubiti. jedino ako on bas ne ume da igra :D

Ja isto uglavnom igram sa 4-5 heroja i njih rotiram, ali akd je takva situacija lepo je imati opciju da hard counterujes protivnickog kerija i izbacis ga iz igre :)
Aha, jasno, kapiram. :) Ovde imas heroje, naravno, koji su dobra kontra drugim herojima odredjenog tipa, ali nije toliko striktno, kao u Doti, recimo. Ne moras da biras bas jednog ili dva heroja, ako je protivnik uzeo nekog, pa ti moras njima da mu kontriras. Zato mi se i svidja. Mnogo je slobodnije, mozes da uradis stvari na neki drugi nacin, nije sve uklesano u kamen. Tipa, zna se unapred kad uzmes heroja u koji ces lane (a i to da moras odredjenog heroja u zavisnosti od protivnika), ne moras iteme da uzimas kako je napisano na wiki strani te igre, nema last hit-a i deny-ovanja...itd. To kapiram da je tebi bitno, a mene taj deo uzasno smara. Nekako si ovde slobodniji, ali daleko od toga da nema nekih smernica, i da znas ko bi ti bio dobar counter za sta. Tako da ces svakako moci da imas heroja koji ti je dobar counter za svaku drugu klasu. Brzo skupis heroje. Ne mozes da igras ranked partije dok nemas 14 heroja bar na 5. levelu. Tako da do tad taman naucis da se snalazis na mapama i skrpis taj broj heroja.

Na kraju krajeva, probaj, ako imas vremena, pa vidi sam, posto kapiram da si mnogo ozbiljniji igrac od mene sto se tice Moba. :)

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: ..:: IGRE ::..
« Reply #909 on: October 30, 2017, 03:17:32 pm »
Uh pa kako bez last hitova i deny :D Kljucan deo igre :) U sustini i u doti imas slobode, daleko od toga da moras da igras kako je na wikipediji. Cak je uglavnom i pozeljno praviti drugaciji build u zavistnosti od protivnika ali i od ostalih heroja u tvom timu. Sad sto se tice rola, polovina heroja je otprilike fixirano za tu rolu i to je to. Ali ima ih dosta koji mogu da igraju bilo koju poziciju i lejn.
U sustini i ja sam totalno casual igrac, ali sam se navikao na neke mehanike u doti kojih nema u nekim drugim MOBA-ama, citah negde skoro da u LoL-u nema turn rate nego mozes da napadas/castujes spelove bez obzira na koju stranu si okrenut  :palm: , i sad mi je cudno da se prebacujem. A i nemam bas vremena, par partija nedeljno i to je to :)
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku