Author Topic: Krkanluk  (Read 76905 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Krkanluk
« on: December 28, 2011, 02:39:12 pm »
Gde se najbolje jede, junk food, restorani, sve

Na terazijama preporucujem grka koji pravi extra giros
Kineska brza klopa na Slaviji, sam ugao sa beogradskom ulicom, 250 dinara 3 razlicite klope po zelji (pitajte dobro sta uzimate ukoliko ne volite slatko-slane kombinacije, ja sam se zajebao jednom pa uzeo neku piletinu sa ananasom)

Motel/restoran Mali Raj, na samom ulazu u Pancevo, jeftina klopa u elitnom restoranu, klopao sam skoro curetinu u sosu od gorgonzole sa rendanim bademom odgore, mnogo dobro, porcija je stajala oko 800 dinara, nisam mogao sve da pojedem, a sam ambijent je veoma miran i prijatan.
Fino mesto da dovedete recimo curu na vikend, mnogo lepih bungalova okruzuje restoran u sklopu samog restorana.
Na istom mestu kao salatu preporucujem kiseo crveni kupus zacinjen alevom paprikom secen na kolutice.

U Travniku sam klopao so far najbolje cevape, jeo sam i u Sarajevu kod Zelje na Bascarsiji, ali je Hari iz Travnika @ 1st place


 :yum:

Nejde brze...

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Krkanluk
« Reply #1 on: December 28, 2011, 02:59:13 pm »
jeo sam i u Sarajevu kod Zelje na Bascarsiji

zajeb, Ferhatovic "Petica" ti je opcija u tom delu Evrope :)

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #2 on: December 28, 2011, 03:11:51 pm »
U Travniku sam klopao so far najbolje cevape, jeo sam i u Sarajevu kod Zelje na Bascarsiji, ali je Hari iz Travnika @ 1st place


 :yum:

+1 Nekada volim i kod Bajre otici ali je Hari vr`!
Sto se tice Sarajeva jeo sam na par mjesta ali me nisu odusevili.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #3 on: December 28, 2011, 03:14:13 pm »
predlazem da Dildo organizuje turisticku turu za clanove foruma u Nis, pod nazivom "Putevima dobre hrane".

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #4 on: December 28, 2011, 03:31:00 pm »
Nacuo sam jednom prilikom na ovom forumu da se u Nisu moze pojesti dosta dobar rostilj, burek i tako to.
Izgleda da je taj post nestao jer Mixxer picka nije teo da produzi saradnju sa Serverima odbojkaskog saveza, pa reko' ako bi neko hteo biti toliko dobar da potanko elaborira na zadatu temu i varijacije, to bi bilo VRHSTRA!!!11

Planiram sad jedan dan da banem malo do Nisa, pa reko da proverim navode i da se, jelte, dobro informisem da ne bauljam po nekim kioscima na bus i z stanicama (nacuo sam da se tamo bas i ne sluzi visokokvalitetan rostilj) vec da odmah idem na pravu stvar.
Znaci zanima me sve zivo i nezivo o ponudi rostilja u Nisu, najnovijim dostignucima na planu bureka u Nisu.
Zanima me bukvalne sve.
Kad kazem sve mislim bas sve...kako, kada, kod koga, gde, posto, s kim, s cim...SVE!!!

Vita jela zelen bor cekamo brz odgovor!



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #5 on: December 28, 2011, 05:55:59 pm »

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #6 on: December 28, 2011, 06:16:02 pm »
Znaci zanima me sve zivo i nezivo o ponudi rostilja u Nisu, najnovijim dostignucima na planu bureka u Nisu.
Zanima me bukvalne sve.
Kad kazem sve mislim bas sve...kako, kada, kod koga, gde, posto, s kim, s cim...SVE!!!

Neš ti znati s tim...
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #7 on: December 28, 2011, 09:27:10 pm »
U Beogradu bih umro gladan, ono sto oni prodaju nem,a veze sa hranom...

Sto se Cacka tice, pecenjare su sve dobre, tesko cete naci neku u kojoj je lose pecenje. Naravno prednjace Baralic i Jankovic.
Burek treba zaobilaziti. Mada se svima svidja burek kod Bulja, meni je previse masan. Sto se tice rostilja tice, izbegavam mleveno meso, tako da nemam neke informacije o tome.

U Ovcar Banji ima odlican restoran, dobar im je rostilj, ali su im specijalitet lepinje sa kajmakom, mada od izgradnje novog tunela, malo im je opao kvalitet jer su ih odsekli od magistrale...

Ono na cemu zivi ceo grad ukljucujuci i mene (nekad i dva puta dnevno jedem tamo) je piletina kod Bula. Mali kiosk, na oko nista posebno, ali prave vrhunsko belo pilece meso sa kackavaljem i ko god da je probao nije imao ni jednu jedinu zamerku. Mnogo sam ljudi vodio tamo, pa znam i vecna ljudi sa strane cim sidje sa busa ide pravo tamo. Mnogo studenata pre nego sto podje u Bg, Kg ili gde vec studiraju, obavezno ponesu cimerima.

Offline sashadpb

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #8 on: May 25, 2012, 08:22:42 pm »
Mislim da je na prethodnom forumu bilo reci o tome, ali da li neko ima neki predlog za sendvice koje bih mogao da nosim na posao. Naravno, uslov je da mogu da ih napravim uvece tj. da mogu da se jedu i hladni, a ne da ustajem u pola 6 ujutru da bi ih spremao.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #9 on: May 25, 2012, 08:25:29 pm »
batice, izvoli...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #10 on: May 25, 2012, 08:28:58 pm »
Mislim da je na prethodnom forumu bilo reci o tome, ali da li neko ima neki predlog za sendvice koje bih mogao da nosim na posao. Naravno, uslov je da mogu da ih napravim uvece tj. da mogu da se jedu i hladni, a ne da ustajem u pola 6 ujutru da bi ih spremao.
Bilo koji sendvič možeš da napraviš uveče, umotaš u foliju, staviš u frižider i ujutru poneseš na posao. Zujo ima dobre recepte, ali sa dobrim kačakvaljem/sirom/kajmakom, dobrim suvim mesom, nekom salaticom uz to, ne možeš da pogrešiš.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #11 on: May 26, 2012, 11:23:53 am »
Bilo koji sendvič možeš da napraviš uveče, umotaš u foliju, staviš u frižider i ujutru poneseš na posao. Zujo ima dobre recepte, ali sa dobrim kačakvaljem/sirom/kajmakom, dobrim suvim mesom, nekom salaticom uz to, ne možeš da pogrešiš.
dobra kifla, 2 vrste mesa, kackavalj, namaz i folija.Kada kog idem na polje rano ujutru pravim sendvic uvece da ne jedem ona govna po pekarama.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #12 on: May 26, 2012, 12:52:51 pm »
ides na polje  :hm:
rmbacis,a?

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #13 on: May 26, 2012, 12:57:51 pm »

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #14 on: May 26, 2012, 03:25:40 pm »
recepti za sendvice, 2 vrste mesa
Ja se bum vusral od ovoga


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #15 on: October 11, 2013, 02:38:19 am »
Mladenko jesi probao Papa Johns pizzu?

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #16 on: October 11, 2013, 02:43:23 am »

Mladenko jesi probao Papa Johns pizzu?

jeo sam ja bolja nego Dominos i Pizza Hut, i uopste kad su u pitanju lanci medju najboljima.Meedjutim u svakom gradu najbolja pica je u lokalnim picerijama.

U svakom slucaju visestruko su bolje nego pizze kod nas

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #17 on: October 11, 2013, 02:45:41 am »
Koliko se reklamiraju mora da valja. Ja kad vidim reklamu obavezno mi se prijede pizza. Inace je lik jedini u industriji koji koristi samog sebe kao lice za promociju  :ninja:

Offline Ferrari

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 543
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #18 on: October 11, 2013, 02:50:48 am »
... U svakom slucaju visestruko su bolje nego pizze kod nas

Jeste da nije zahvalno o ukusima raspravljati... Ali po mom skoro svaka pizza u restoranu u otadžbini je bolja od američke. Teško je da ijedan lanac u USA zna šta je Italijanska pizza.

Nego da ne miniramo ljudima podforum pričom o hrani :-)

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #19 on: October 11, 2013, 02:56:15 am »

Jeste da nije zahvalno o ukusima raspravljati... Ali po mom skoro svaka pizza u restoranu u otadžbini je bolja od američke. Teško je da ijedan lanac u USA zna šta je Italijanska pizza.

Nego da ne miniramo ljudima podforum pričom o hrani :-)

najgore pice u zivotu sam pojeo upravou Italiji, tacnije u Rimu. U sustini ono  sto je sinonim za moderni pojam pice su Ameri sabili i usavrsili najbolje. O domacim lokalima necu da trosim rechi pocevshi od kecapa koji sluze uz istu, sastojaka, testa itd...

Chicago i New York su uvek veca meka za Pizze nego bilo kakva italo varijanta...

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #20 on: October 11, 2013, 03:07:50 am »
Jeste da nije zahvalno o ukusima raspravljati... Ali po mom skoro svaka pizza u restoranu u otadžbini je bolja od američke. Teško je da ijedan lanac u USA zna šta je Italijanska pizza.

Nego da ne miniramo ljudima podforum pričom o hrani :-)
Miniramo? Jahvid i pizza, ovo je prva strana STL teme koja ima ikakav smisao. Inace i ja se ovako pitam kao Pablo neke stvari, bas me zanima da probam te americke verzije i njihovu klopu. U Jugi se otvorio 'Diner' koji ima taj fazon obicnog americkog mesta ali je promasaj, u svakom pogledu fali po nesto.

Offline Ferrari

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 543
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #21 on: October 11, 2013, 03:19:59 am »
najgore pice u zivotu sam pojeo upravou Italiji, tacnije u Rimu. U sustini ono  sto je sinonim za moderni pojam pice su Ameri sabili i usavrsili najbolje. O domacim lokalima necu da trosim rechi pocevshi od kecapa koji sluze uz istu, sastojaka, testa itd...

Chicago i New York su uvek veca meka za Pizze nego bilo kakva italo varijanta...

Ameri nude hleb sa kobasicom pardon pizza and pepperoni on top. Što se tiče velikih lanaca Papa Johns za mene najbolji, zatim Domino's a Pizza Hut ne podnosim.

U pravu si kad kažeš da u manjim radnjama je moguće naći dobru.

Nisam jeo u Rimu ali u Trstu i Bariju jesam. Dobro je imati nekog domaćeg ko zna gdje šta valja.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #22 on: October 11, 2013, 03:23:34 am »
Miniramo? Jahvid i pizza, ovo je prva strana STL teme koja ima ikakav smisao. Inace i ja se ovako pitam kao Pablo neke stvari, bas me zanima da probam te americke verzije i njihovu klopu. U Jugi se otvorio 'Diner' koji ima taj fazon obicnog americkog mesta ali je promasaj, u svakom pogledu fali po nesto.


http://www.intergalacticdiner.com/Integalactic_Diner/Dobrodosli.html


Nisam bio ali kanim jedared otici

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Krkanluk
« Reply #23 on: October 11, 2013, 09:11:43 am »
U Jugi se otvorio 'Diner' koji ima taj fazon obicnog americkog mesta ali je promasaj, u svakom pogledu fali po nesto.
http://www.intergalacticdiner.com/Integalactic_Diner/Dobrodosli.html
Nisam bio ali kanim jedared otici

Sto promasaj? Klopa je fenomenalna. Inace, intergalactic postoji vec par godina, u Jugi im je drugi lokal, prvi je kod hrama.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #24 on: October 11, 2013, 09:23:39 am »
Bile kolege, kazu da su burgeri vr' ali da je i poprilicno skupo.

Prvom prilikom idem da overim.

Inace City Burger - > sasvim pristojan
Onion rings su im FE-NO-ME-NALNI

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Krkanluk
« Reply #25 on: October 11, 2013, 09:31:49 am »
To jeste, skupo je, nije za svaki dan, ali je vr'. Takodje onion rings i u Intergalacticu = FE-NO-ME-NALNI :)


Inace specijalitet za desert = ice brrrger. Dva americka pancakea, izmedju je sladoled od cokolade, tako da glumi oblik burgera + banane kao sir, preliv od jagode kao kecap i jabuka naseckana u obliku pomfirta :)
http://www.intergalacticdiner.com/Integalactic_Diner/Blog/Entries/2012/7/27_Ice_Brrrger.html


Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #26 on: October 11, 2013, 10:31:11 am »
Jahvid Best pravi najbolje burgere i pizze


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #27 on: October 11, 2013, 10:52:00 am »
Sto promasaj? Klopa je fenomenalna. Inace, intergalactic postoji vec par godina, u Jugi im je drugi lokal, prvi je kod hrama.
To je prvi utisak. Onion rings su super stvarno, ali su bolesno skupi. Palacinke su katastrofa. Sejk je dobar, burgere jos nisam probao. Usluga je losa, lokal nezavrsen.

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3438
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #28 on: October 11, 2013, 11:07:47 am »
Jahvid Best pravi najbolje burgere i pizze

 :bigfunny:
Realno, omiljeni  :napalm: topic.
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #29 on: October 11, 2013, 12:37:22 pm »
Meni najbolja pica bila deep dish u Chicago-u, Uno. Ono je fenomenalno, jos kad dolaze konobari i dopune ti casu stalno da imas da zalivas, uzivanje.

U Karlovim Varima sam iste bio u jednoj piceriji koja je odlicna, ali to davno bese.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #30 on: October 11, 2013, 01:17:28 pm »
najbolja pizza od ovih što sam ja probao je u restoranu Boss u Subotici. ne sećam se kako se zove, al znam da je bilo neko ime u pitanju. mitina pizza, ivkova pizza, djurina...tako nešto.

p.s.

našao sam im sajt
http://www.bosscaffe.com/en/

Ivkova

inače, restoran je baš odličan. sva klopa je super, a imaju verovatno najveću i najlepšu baštu u Srbiji.
još nisam bio u Subotici, a da nisam svrno tamo bar na kavu.
« Last Edit: October 11, 2013, 01:21:34 pm by omiljeni »


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #31 on: October 11, 2013, 01:31:40 pm »
daj ovo u konzumerizam

meni najbolja do sad je u Risnu, 2nd best Duomo BG

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #32 on: October 11, 2013, 02:33:07 pm »
posto ne mogu da budem banovan na ovom delu foruma  :facts: , moj doprinos temi..

meni je najgora bila Papa Johns pizza... Slabo jedem junk food. imam pizza hut i domino's blizu pa ih rotiram kad mi se smuche. Zavisi od raspolozenja pizza majstora :)

najbolje pizze (na brzinu, en restorani) su po meni lanac malih picerijica u NYCu - 2 Brothers. $1 parche, pizza ubija. Nikako da odem u prvu modernu piceriju u Itallijanskoj cetvrti (radi nekih 100 godina +/- ) da vidim kakve oni prave...


Ali Deep Dish je mnogo zanimljivo. Da se ne zbunite, ne poredite Chicago styel Deep Dish i Serbian Deep Dish (ala kevin buckuris)

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #33 on: October 11, 2013, 03:01:04 pm »
Stvarno o ukusima ne vredi raspravljati. U Italiji jeo pice u Veneciji-ne valja, u Padovi-ne valja, u Sirmioneu-onako, u Milanu-fenomenalna!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Krkanluk
« Reply #34 on: October 11, 2013, 03:14:27 pm »
posto ne mogu da budem banovan na ovom delu foruma  :facts: , moj doprinos temi..

Sta pricas bzvz ko je zadnji put banovan na forumu?


Slabo jedem junk food

Sad me vec zanima cime se ti hranis gore u USA? Ja sam misio da je vama amerima junk food temelj ishrane  :smile3: