Author Topic: Putopisi  (Read 85668 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #420 on: April 22, 2019, 12:00:28 am »
Oslo je odlicno obelezen grad i u svakom momentu znas gde se nalazis i u kom pravcu treba da ides.
Ovakvi znakovi postoje na svakoj stanici, plus imaju interaktivne table svuda po gradu.
Iako je mali grad, ipak ovo dosta pomaze.






Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #421 on: April 22, 2019, 12:01:58 am »
Eto, toliko.  :)
Ako neko ima jos pitanja odgovoricu.
Za kraj da ponovim: definitivno je ok otici u Oslo. Vama cak nije ni daleko kao sto je bilo meni.
I ako skupite koju kintu i pozelite da odete na neku neobicnu destinaciju - moje najtoplije preporuke.  :)

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #422 on: April 22, 2019, 12:08:33 am »
Takodje, porez na primanja zaposlenih je 40%. Veci porez je samo u Kanadi u kojoj deru radnu klasu sa 50%.

Socijalni sistem je naravno vrhunski.
Drzava misli o svemu i svaki radnik je pokriven u slucaju gubitka radnog mesta. Bolje zive dok su na socijalnom nego dok rade.

Vidi se da si postao Amerikanac. Mislim da ne postoji država na svetu gde toliko kukaju na plaćanje poreza. :)

A daleko bilo da neko poveže ove dve stvari... ;)

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #423 on: April 22, 2019, 12:10:35 am »
Pre nego sto sam krenuo za Oslo, bio sam nekoliko dana u Majamiju i imao sam prilike da vidim Symphony of the Seas, trenutno najveci kruzer na svetu u vlasnistvu kompanije Royal Caribbean.
Sta reci osim monstrum.



Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #424 on: April 22, 2019, 01:12:30 am »
Svaka cast na trudu, iscrpno nema sta.

Pade mi na pamet, ovu cebad po kaficima sam video letos u Gdansku, mislio sam da to nesto poljaci tripuju jer mi nije bilo jasno koji se moj ogrcu kad je kraj juna i temperatura nocu ne pada ispod 20, a i onako se svi razbeze kuci do 23h. Naravno, moja zena je to videla kao vrhunsku ideju.  :D
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #425 on: April 22, 2019, 01:08:49 pm »
Bravo Gile za ovu iscrpnu reportazu iz Osla, uzivao sam :rock:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #426 on: April 22, 2019, 01:18:30 pm »
Bravo Gile za ovu iscrpnu reportazu iz Osla, uzivao sam :rock:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Takodje.

Svaka cast.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Putopisi
« Reply #427 on: April 22, 2019, 01:44:12 pm »
I ja se pridrizujem pohvalama, sinoc sam pratio live post-by-post i nisam hteo da prekidam sa komentarima dok se ne zavrsi. Zaista odlican opis i mislim da ko nije razmisljao o Oslu, sad vec pravi planove :D


Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #428 on: April 22, 2019, 02:02:55 pm »
Vidi se da si postao Amerikanac. Mislim da ne postoji država na svetu gde toliko kukaju na plaćanje poreza. :)

A daleko bilo da neko poveže ove dve stvari... ;)
:1:

Ako si mu rek'o... amerima samo kažu - to ne može to je socijalizam i gotovo... ništa normalno što koristi svima ne mere da prodje, a ekipa na vrhu piramide samo nastavi da broji kintu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #429 on: April 22, 2019, 02:06:54 pm »
Evo i ja se pridružujem. Svaka čast za ovo... Još ako si sa telefona kuckao i postovao,  svaka čast još jedared . Što bi rekli ameri, keep 'em coming...


Da ja budem prvi koji će da kaže da se meni baš zbog tog ex Yu socrealizam osećaja i ne ide tamo nešto preterano.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #430 on: April 22, 2019, 02:38:26 pm »
Hvala svima na podrsci i lepim komentarima.  :)
Sto bi rekli NBA igraci: zelim samo da igram jaku odbranu i pomognem svom timu da pobedi.  :D


Bravo Gile za ovu iscrpnu reportazu iz Osla, uzivao sam :rock:
:wub: :wub: :wub:


ništa normalno što koristi svima ne mere da prodje
Cekaj, na sta si mislio? Na porez?  :hm:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #431 on: April 22, 2019, 03:23:40 pm »
 :worthy:

Online Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #432 on: April 22, 2019, 03:47:11 pm »
Prva recenica nenormalno hladno, meh tu sam razmislajo da li da nastavim da citam.  :P

Salim se, super opis :worthy:, ali ovo o razlozima da nikada ne bi ziveo, naviknu se ljudi lagano.

Mislim ne kazem da nije hladno, i snega verovatno ima mnogo duze, ali stvar navike. Ja evo vec ihaj u Novom Sadu, uvek mi je draze -10 u Pozegi nego u plusu ovamo i vetar, recimo mislim da bih u Vrscu popizdeo :D. Recimo Pozega uvek ima jutarnji mraz u aprilu i sunce bas retko izlazi pre 10 ujutru zbog magle. Sto se tice cebenceta i Gdanjska, kod mojih kuci i leti bude +35 preko dana i najtopliji grad u Srbiji, ali isto tako svako vece posle 11 mora dukserica najmanje, kotlina. Gore na Baltiku nema sanse da je toplije, malopre videh bio sneg u Litvaniji :D. I ovo za polarnu noc i dan stvarno moze biti problem, evo gotovo ista paralela, drug jedan zavrsio u Stokholmu i devojka mu gore bas, bas sa severa gde je cak duplo gore, stvarno nezgodno za mozak, tako da je Oslo jos i dobro kako moze. Sledece si sam sebi odgovorio, neverovatno skupo, ali ljudi imaju standard.

Imas mali milion primera, pa se ljudi naviknu. Meni recimo UK ne deluje nimalo privlacno ako ce kisa da kenjka svako malo stalno. Evo ti jos ekstremniji primer, Oslo mi deluje kao bajka u odnosu tamo na Katar i tako te gde 3/4 godine provodis u klimatizovanom...

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #433 on: April 22, 2019, 04:06:30 pm »



Cekaj, na sta si mislio? Na porez?  :hm:

Na bilo šta što bi pomoglo prosečnom čoveku... npr normalan zdravstveni sistem...

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #434 on: April 22, 2019, 04:41:19 pm »
Kad spominješ zdravstveni sistem...

Već godinama slušam samo kako kukaju na njega ali nisam imao predstavu o tome šta je to što najviše smeta. Znao sam da je sjebano što osiguranja imaju ugovor sa bolnicama i što na svaki način pokušavaju da izmuvaju oko plaćanja računa pa na kraju spadne na bolesnika iako redovno plaća osiguranje.

Ono što me šokiralo je da su i ti ugovori sa bolnicama izuzetno ograničeni, u smislu da su oni sa dosta malim brojem bolnica i često su ograničeni na bolnice na ograničenom prostoru. Znači da ako neko živi npr u Čikagu, i reši da ode na odmor na Floridu ili u Kaliforniju, ogromne su šanse da u tim državama ne postoje bolnice koje pokrivaju njegovo osiguranje. Ako ti se nešto desi na putu onda si verovatno sjeban jer ćeš sam morati da platiš račune.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #435 on: April 22, 2019, 04:53:33 pm »
Da li postoji putno zdravstveno osiguranje, kada se putuje po SAD?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #436 on: April 22, 2019, 05:28:41 pm »
Na bilo šta što bi pomoglo prosečnom čoveku... npr normalan zdravstveni sistem...
Pa stani, kada sam se ja zalio na zdravstveni sistem u bilo kojoj zemlji?
U Skandinaviji porez funkcionise, ali ga Norvezani ne vole.
Ipak, to kompenzuju kroz jako velike plate. Startna plata je veca nego prosecna u Americi, pa nekako progutaju taj porez od 40%.

Inace, sto se tice poreza, moje misljenje je vrlo negativno. I bilo je negativno jos dok sam bio u Srbiji u vojsci, a ne kada sam dosao ovde.
Porez u savremenom svetu (izuzetak je Skandinavija) se koristi da bi se finansirale politicke partije, partijska masinerija, besposleni stanovnici koji nemaju posao zbog tih istih partija, kao i vojska.
Porez gotovo da nema nikakve veze sa zdravstvom niti sa pomaganjem prosecnom coveku.

Ja sam radnik, ceo zivot sam radio kao konj. Dok sam bio u vojsci radio sam jos dva dodatna posla godinama da bih izdrzavao svoju porodicu. I gradjevina, i redar na stadionima i slagao konzerve po policama u Maksiju i uvek me je nerviralo sto neki moji drugovi dobijaju socijalnu pomoc na pravdi boga, a sede kuci i ubijaju se od igranja igrica i ne pada im na pamet da pronadju bilo kakav posao.
Taj sistem u kojem porez ide za obezbedjivanje glasova u cetvorogodisnjim ciklusima nema nikakve veze sa boljitkom zivota.
A to je maltene svuda u svetu.
Narocito ovde u Americi.

Kad spominješ zdravstveni sistem...

Već godinama slušam samo kako kukaju na njega ali nisam imao predstavu o tome šta je to što najviše smeta. Znao sam da je sjebano što osiguranja imaju ugovor sa bolnicama i što na svaki način pokušavaju da izmuvaju oko plaćanja računa pa na kraju spadne na bolesnika iako redovno plaća osiguranje.

Ono što me šokiralo je da su i ti ugovori sa bolnicama izuzetno ograničeni, u smislu da su oni sa dosta malim brojem bolnica i često su ograničeni na bolnice na ograničenom prostoru. Znači da ako neko živi npr u Čikagu, i reši da ode na odmor na Floridu ili u Kaliforniju, ogromne su šanse da u tim državama ne postoje bolnice koje pokrivaju njegovo osiguranje. Ako ti se nešto desi na putu onda si verovatno sjeban jer ćeš sam morati da platiš račune.
Zdravstvo je u Americi cist biznis. Ovo je ubedljivo najgora zemlja na svetu po pitanju zdravstva. Nema joj ravne.
Medjutim, nije sve tako crno kao sto pises.
Svako moze da plati osiguranje. Apsolutno svako. Znaci ne postoji Amerikanac koji ne moze da priusti zdravstevno osiguranje. Problem je u tome sto ce oni pre da daju $500 mesecno za nova kola, nego $250 za zdravstveno osiguranje. Ili ce da zive u kucama koje placaju $3000 mesecno.
Ovde su materijalne stvari na prvom mestu, pa onda sve ostalo. Njima je auto stavka broj jedan u zivotu.

Ja imam osiguranje koje pokriva sve i nije bitno gde idem i da li putujem. Cak bi bio pokriven i da mi se nesto desilo u Norveskoj.
Moje osiguranje je Kaiser Permanente.

Privatnici, odnosno vlasnici malih i srednjih preduzeca, moraju sami da "kupuju" osiguranje na kraju svake godine, a za to su potrebni sati i sati kopanja po ponudama dok ne nadjes nesto sto ti odgovara. Vecinu mrzi to da radi, pa kada se nesto desi obicno bude kasno.
Ali da li je zdravstveni sistem u Americi truo? Jeste. Po mnogim pitanjima.
Preskup i besmislen. Zbog toga moja drugarica iz BGD koja zivi u ATL ima $280.000 godisnju platu. Radi kao doktor specijalista u IR i raspada se od para.
I sama kaze da nije normalno koliko su placeni.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #437 on: April 22, 2019, 05:38:01 pm »
Zdravstvo se finansira iz doprinosa, ne iz poreza.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #438 on: April 22, 2019, 05:48:42 pm »
Zdravstvo se finansira iz doprinosa, ne iz poreza.

Nije šija nego vrat...

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #439 on: April 22, 2019, 06:44:29 pm »
Norvezani vole da placaju porez i doprinose, jer znaju da im to poboljsava kvalitet zivota.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #440 on: April 22, 2019, 09:14:08 pm »
Pa stani, kada sam se ja zalio na zdravstveni sistem u bilo kojoj zemlji?
nisam tebe prozvao. samo sam rekao da te neke stvari koje bi u ekonomski "jakoj" zemlji kao sto je USA mogle da prodju za dobrobit svih ljudi, nikad ne prolaze jer se samo kaze da je to socijalizam i svi se upale i to nikad nece da se desi.. pa si me ti pitao da li sam ja mislio na porez . na to sam ti odgovorio sa "zdravstveni sistem"... nisam te nit napao, nit prozvao, samo sam odgovorio ;)

Svako moze da plati osiguranje. Apsolutno svako. Znaci ne postoji Amerikanac koji ne moze da priusti zdravstevno osiguranje. Problem je u tome sto ce oni pre da daju $500 mesecno za nova kola, nego $250 za zdravstveno osiguranje. Ili ce da zive u kucama koje placaju $3000 mesecno.
ovo stoji, ameri su materijalisti, i ljudi van US ne mogu ni da zamisle koliko, ma koliko mi tupili zube... ali nije tacno da svako moze da priusti osiguranje. ja imam relativno dobro osiguranje, da pretpostavim bolje nego 2/3 amera i opet placam ~$350 mesecno. A jebe kevu kakvo je.. pokriva mi 80% troskova, plus dodatan  fee  za ovo i ono.. i to sam extra srecan jer mi je ukljuceno i solidni dental coverage - koji vecina amera nema ukljuceno u cenu.

primer kad sam menjao firmu. ovde kad ostanes bez posla, bilo kakvi uslovi, trenutni zakon je da mozes da nastavis sa istim uslovima , ali ti ih placas iz dzepa (nije obavezno, jelte). u firmi sam placao oko $300 mesecno - bez dental and vision. Kad sam odlazio poslali mi paket i njihovu ponudu od $1500 mesecno. za dvoje odraslih ljudi u punoj snazi - godine utichu na to koliko placas, znaci najmanje moguce.

za ostale, sledeca je fora. sto ti je kompanija veca i vise radnika ima, moguce je bolje uslove dobiti. Ako si mala kompanija, recimo 20ak ljudi, jebo si jeza. pa na to dodaj manju platu, ako nisi neki dr mr.. plus ako imas decu, plus sve ostalo.. ihaj.. ima jos gomila dodatnih troskova usput.

primer 2 - recimo neka familija od 4 pravi $90,000 godisnje, sto je inace iznad proseka za NJ (prosecna zarad po domacinstvu u NJ je oko $70k). smestam ih u NJ, jer za to imam podatke. Skini 20% za porez, da se ne razvlaci kroz racun dzaba - ostaje $72,000, iliti $6,000 mesecno. recimo da imaju kucu za koju placaju kredit od $2,500 mesecno. Ostade $3,500. Na takvu kucu u proseku $7,500 godisnje, ili $625 mesecno. znaci sad som ostali na $2,875. Auto ti treba, nije luksuz. neka bude 2 automobila ukupno $400, znaci na $2,475. sad struja, ugalj, uranijum i ostale potrepstine - ovde cu da stavim koliko ja trosim u mom stanu - oko $400 mesecno. Znaci na $2,000 smo. Hrana - dupliram ovo sto ja trosim, znaci 800-900 mesecno... sad daj da skinemo osiguranje od 5-6 stoja mesecno.. gde smo? treba mi Vuchic da sabere ovo. gledao sam kod Kesica kako je dobar sa brojevima, pa bi mi bila potrebna pomoc.

e sad, ovo je primer NJ koji ima skupe poreze, ali su im i plate velike. odes recimo u floridu, oni tamo nemaju poreze velike na nekretnine, ali im je i prosek za porodicu oko $51k. jesma ja malo pojednostavio ove brojeve i jeste da bi ameri mogli malo manje da trose (da li bi Us bio US onda?) ali obrni okreni, nije bas to toliko jednostavno.

na kraju, jeste moze da se plati, ali sta ti vredi i sve to osiguranje ako odes u bolnicu i oni ti kazu da primaju tvoje osiguranje, ali ipak mora da bapnes jednu 'iljadarku jer ti osiguranje ipak ne pokriva ovo zbog toga i toga... i zato nika dnecu da razumem amere koji se bune promeni sistema a sistem ih jebe i oni to vide i pricaju o tome... idioti


Ja imam osiguranje koje pokriva sve i nije bitno gde idem i da li putujem. Cak bi bio pokriven i da mi se nesto desilo u Norveskoj.
Moje osiguranje je Kaiser Permanente.
samo sto ti imas sve to ne mora da znaci da svako moze to da priusti. Ja imam debelo iznad proseka osiguranje, ali ne znaci da je pravedno i da je OK i da me ne zanima kako stoji "average Joe"..

Offline aleksandar

  • Starter
  • **
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #441 on: April 23, 2019, 11:38:03 am »
Свака част, одлична репортажа. :thumbsup:

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #442 on: April 23, 2019, 03:51:54 pm »
Vidi se da si postao Amerikanac. Mislim da ne postoji država na svetu gde toliko kukaju na plaćanje poreza. :)
Tek sada sam video ovo. Mislim, sta reci...  :palm: :palm:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #443 on: April 23, 2019, 06:05:48 pm »


Oslo....

Imam neku dalju rodbinu u švedskoj. I pričali  da je tamo sramota da neko puši u javnosti. Uglavnom se kriju i tako to. Al zato grupa ljudi zna da iznajmi brod na vikend, sa sve "kapetanom" i da se od alkohola razvale na sastavne delove ... na vodi negde... e sad, ovo je bajato i indirektna informacija (valjda sam bio mali da se takve teme pričaju pred decom... bem li ga)

Elem... kak'a je situacija povodom toga u Oslu?

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #444 on: April 23, 2019, 06:33:32 pm »

Imam neku dalju rodbinu u švedskoj. I pričali  da je tamo sramota da neko puši u javnosti. Uglavnom se kriju i tako to. Al zato grupa ljudi zna da iznajmi brod na vikend, sa sve "kapetanom" i da se od alkohola razvale na sastavne delove ... na vodi negde... e sad, ovo je bajato i indirektna informacija (valjda sam bio mali da se takve teme pričaju pred decom... bem li ga)

Elem... kak'a je situacija povodom toga u Oslu?
Ne moze nigde da se pusi. Restoranima cak nije dozvoljeno ni zasebnu prostoriju za pusace da imaju.
Zabranjeno je svuda na javnim mestima i u javnom prevozu. Bukvalno moze da se duvani u svom stanu i kolima i to je to.
Sto se tice alkohola, pije se kao i svuda u Skandinaviji. Bedak preko zime, sta li je, ali kaze moja drugarica da se posteno pije.

Naravno, to je apsolutni luksuz u Norveskoj, jer su cene pica i cigareta astronomske. Cene su nekoliko puta vece u Oslu nego u Atlanti npr.
Porez na luksuz je strahovit.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #445 on: July 13, 2019, 07:54:26 pm »
Denver

pošteno sam se iznenadio. mnogo dobar grad, i ne računajući Čikago,  prvi za koji mogu da kažem da je normalan grad a da nije na istočnoj ili zapadnoj obali

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #446 on: July 13, 2019, 07:58:41 pm »
street art na svakom ćošku,  pivara skoro na svakom ćošku.  opuštencija za mene koji dolazim iz NYC kraja.

preporuka za sve koji mogu, jelte

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #447 on: July 13, 2019, 08:26:50 pm »
Bravo Mladenko. Super su slike.  :worthy:
Ja opet u Majamiju.  :D
Ali stvarno je mnogo lepo.  :wub:

Ovaj put sam imao neverovatnu srecu da plivam pored Manatee (mislim da je mi zovemo morska krava).
To je ova zivotinjica:




Ladno je dosla na par metara od obale i uopste se nije bunila sto joj ljudi prilaze. Super je miroljubiva.  :)
Proveo sam mozda minut pored nje, ali osecaj je fenomenalan.  :)
Posle se samo okrenula i otplivala u dubinu.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #448 on: July 13, 2019, 11:33:15 pm »


Ja opet u Majamiju.  :D

ae 'leba ti... opet tamo? što kaže gazda Topuzić- probij embargo na mozak :) mrdni negde drugde... ta ts ts ts

a i nemo' da unosiš zabunu. miami beach Ima plaže,  miami ima heat i orange bowl.. i ništa više :facts: :1:

ja jednom bio u vodi sa kravom u Clearwater Beach al sam izgleda ja toliko gadan da je pobegla kad sam krenuo ka njojzi  :(

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #449 on: July 13, 2019, 11:34:35 pm »


Bravo Mladenko. Super su slike.  :worthy:

fala... treba da dodješ ovde da vidiš kako je lepo 95 °F a suv vazduh... mili a u odnosu na ono što mi imamo leti (a pogotovu ti)..

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #450 on: July 14, 2019, 01:23:27 am »
U Clearwater Beach-u zivi Tofulica :rock:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #451 on: July 14, 2019, 03:43:19 am »
U Clearwater Beach-u zivi Tofulica :rock:


Sent from my iPhone using Tapatalk
opuštencija je Clearwater Beach...

da ne bude da zaboravljamo na ljubitelje najgore najpopularnije igre na svetu (svet naravno = USA...kako drugačije)




Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #452 on: July 14, 2019, 11:31:01 am »
Isao si na Fortnite hodocasce, lepo lepo :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #453 on: July 15, 2019, 01:19:24 am »
Isao si na Fortnite hodocasce, lepo lepo :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
hvala bogu pa ne kontam šta to treba da znači :1:

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #454 on: August 02, 2019, 03:39:01 pm »
Ne mogu da se setim da je neko spominjao ovde... Da li je neko bio u Savani? Zeleni, tebi je to relativno blizu. Kažu da je jedan od najlepših gradova u SAD.