Author Topic: Putopisi  (Read 85632 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #350 on: January 19, 2019, 09:55:06 pm »
Nije najgore mesto za život... :D

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #351 on: January 20, 2019, 01:44:19 pm »


i u seksualni turizam.

Čekaj, otkud to tamo, zar nisu oni vrlo strogi i konzervativni, tipa ogromne kazne za bacanje otpadaka, pa onaj američki tinejdžer što je pre 10-15 godina žvrljao neke grafite, pa osuđen na 10 udaraca bambusovim štapom po turu...

Ja sam mislio da toga tamo nema?


Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #352 on: January 20, 2019, 01:52:12 pm »
Seks nije tabu tema na istoku. Pravjenje đubreta nema veze sa konzervativizmom. Srbija nije liberalna zemlja zbog toga što možeš da praviš đubre gde god stigneš.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline bejo

  • Starter
  • **
  • Posts: 248
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #353 on: January 20, 2019, 02:07:16 pm »
Radi ekipa iz Vijetnama, Tajlanda i Filipina i ovde punom parom, samo sto nije jeftino kao u domovini :D

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #354 on: March 13, 2019, 12:56:21 pm »
Idem pocetkom maja za Belgiju, pa bi dobro dosla neka preporuka. Sta da se poseti, koje pivo obavezno da se proba, jel izvodljivo posetiti neki od Trappist manastira i jel vredi? :) Neki okvirni plan za sada je par nocenja u Gentu i par u Brizu sa izletom do Brisela i mozda do Holandije(Amsterdam) jedan dan ali je podlozno promenama :)
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #355 on: March 13, 2019, 01:51:43 pm »
Bio sam dva puta na takvoj turi, napisacu posle nesto.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #356 on: March 13, 2019, 01:54:20 pm »
Ja za dve nedelje idem za Oslo i ostajem 7 dana.
Jel bio neko nekada u Oslu?
Ako je bio zanima me sta treba obici i videti?
Ima li nekih fjordova blizu grada i ako to.
Fala.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #357 on: March 13, 2019, 02:12:00 pm »
Idem pocetkom maja za Belgiju, pa bi dobro dosla neka preporuka. Sta da se poseti, koje pivo obavezno da se proba, jel izvodljivo posetiti neki od Trappist manastira i jel vredi? :) Neki okvirni plan za sada je par nocenja u Gentu i par u Brizu sa izletom do Brisela i mozda do Holandije(Amsterdam) jedan dan ali je podlozno promenama :)
Sva piva!!

Taman po par dana. Gent i Briž su mali (onaj bitniji, stari deo). Ja sam u jednom danu prešao i Gent i Briž - to je ludo i moglo je još da se vidi. I Brisel stari deo je baš dobar - zaobiđi "maneken pis" slobodno. Ako ti se svidja te građevine iz tog perioda (katedrale uglavnom) biće ti super.


U Gentu da ideš obavezno u tvrđavu. Ima opasna izložba unutra - oružje i oklopi i šta sve ne iz srednjovekovnog perioda

Ako ideš u Amsterdam obrati paznju na mogucu gužvu  oko Antverpena (tempiraj van udarnog vremena) - Ja sam upao 2 od 2. I putevi u belgiji su loši a čim pređeš u holandiju kao pista

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #358 on: March 13, 2019, 02:28:01 pm »
Ja za dve nedelje idem za Oslo i ostajem 7 dana.
Jel bio neko nekada u Oslu?
Ako je bio zanima me sta treba obici i videti?
Ima li nekih fjordova blizu grada i ako to.
Fala.
Zujo ti je domaći tamo.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #359 on: March 13, 2019, 02:39:16 pm »
Kad smo već kod ove teme,  jel bio neko u St. Peterburgu?

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #360 on: March 13, 2019, 02:44:35 pm »
Ma ja sam tamo uvek bio službeno, na po 2-3 dana i jedino slobodno vreme koje sam imao je bilo tek uveče, tako da nisam baš prava adresa za preporuke (uglavnom sam se muvao po užem centru).

Ono što mogu da ti kažem je da je sve papreno skupo (mada, vi Ameri ste puni k'o brodovi, pa za vas možda i nije). Taksi od aerodroma do grada bi te koštao 130 evra, bolje ti je da ideš onim Airport Express vozom, to ti je samo 20 evra, a stižeš vrlo brzo. U busu karta za jednu vožnju je oko 5 evra, pa vidi neke varijante za više dana i vožnji). Normalna večera u normalnom restoranu će te izneti oko 50-60 evra (stoga sam ja forsirao Burger King, gde bi neki meal koštao samo 15 evra).

Eto, to ti je samo praktičan savet vezan za to šta možeš da očekuješ od troškova, a za turističke znamenitosti, moraš da vidiš sa nekim drugim...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #361 on: March 13, 2019, 03:30:09 pm »
Kad smo već kod ove teme,  jel bio neko u St. Peterburgu?

Bio davno, jos 95-e.
Ne verujem da ce ti biti bilo sta od pomoci, sto bih ti rekao, al ajd ...
Prosetaj Nevskim prospektom, od zeleznicke do Neve, prelep deo grada.
I naravno, obavezno predji preko, tamo gde je Letnji dvorac i ostalo.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #362 on: March 13, 2019, 03:44:51 pm »
Ma ja sam tamo uvek bio službeno, na po 2-3 dana i jedino slobodno vreme koje sam imao je bilo tek uveče, tako da nisam baš prava adresa za preporuke (uglavnom sam se muvao po užem centru).

Ono što mogu da ti kažem je da je sve papreno skupo (mada, vi Ameri ste puni k'o brodovi, pa za vas možda i nije). Taksi od aerodroma do grada bi te koštao 130 evra, bolje ti je da ideš onim Airport Express vozom, to ti je samo 20 evra, a stižeš vrlo brzo. U busu karta za jednu vožnju je oko 5 evra, pa vidi neke varijante za više dana i vožnji). Normalna večera u normalnom restoranu će te izneti oko 50-60 evra (stoga sam ja forsirao Burger King, gde bi neki meal koštao samo 15 evra).

Eto, to ti je samo praktičan savet vezan za to šta možeš da očekuješ od troškova, a za turističke znamenitosti, moraš da vidiš sa nekim drugim...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Fala, fala.
Idemo kod prijatelja koji zive tamo, pa cu imati i kola i hranu i smestaj.  :)
Ne moram ni paradajz da nosim sa sobom.  :D
Cenim da ce njih mrzeti da se cimaju sa nama po gradu, pa sam zato pitao ako neko zna kuda da idemo i sta da obidjemo.
Da je skupo to znam. Valjda je samo Tokio gori od Osla po tom pitanju. I Singapur. Mozda.
Ta nasa drugarica u Oslu jedva krpi kraj sa krajem, a kada dodje u Atlantu rasipa se kao da je seik.
Gore su stanovi bolesno skupi. Za cenu stana od 80m2 u Oslu, u Atlanti mozes da kupis kucu od 200-250 kvadrata. Sa backyardom.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #363 on: March 13, 2019, 06:05:56 pm »
Bio davno, jos 95-e.
Ne verujem da ce ti biti bilo sta od pomoci, sto bih ti rekao, al ajd ...
Prosetaj Nevskim prospektom, od zeleznicke do Neve, prelep deo grada.
I naravno, obavezno predji preko, tamo gde je Letnji dvorac i ostalo.
A jel vredi zapucati tamo iz US? Jel vredi 7 dana (ili tako nešto) u tom kraju ? Malo mi se čini kao da je precenjeno...

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #364 on: March 13, 2019, 07:28:25 pm »
Gent

Pivnice koja obavezno treba obici:

1. Dulle Griet
2. Waterhuis aan de Bierkant
3. Trollekelder

Zamak (sto kaze mladenko) je usred grada i mislim da je negde iz XII ili XIII veka. Ulaznica je oko 10e valjda :hm: i vredi obici.
Preporucio bih i odlazak na vrh katerdrale (one najvise) uskim stepenicama, odlican pogled na grad.

Briz

Bukvalno ga obidjes za 2 sata hodanja. Mali je, ali je zato nakrcan gomilom turista. Budi spreman na nesnosnu guzvu.
Gradic je lep, ali meni nista posebno. Obisao sam i muzej cokolade, na kraju ture je demonstracija pravljenja cokolade sa degustacijom  :smile3:

Stvarno ne znam sta bih ti preporucio od piva, jer u svakom lokalu dobijes pivski meni pozamasnog gabarita. Samo Duvel preskoci.

 :staja: :staja: :staja:

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #365 on: March 13, 2019, 07:47:36 pm »
Cool :) Hvala obojici  :rock:
Na osnovu preporuka mislim da cemo onda ipak bazu u Gentu sa izletima do Briza, Brisela...
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #366 on: March 13, 2019, 07:56:49 pm »
I Antverpen obavezno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #367 on: March 14, 2019, 07:39:38 am »
A jel vredi zapucati tamo iz US? Jel vredi 7 dana (ili tako nešto) u tom kraju ? Malo mi se čini kao da je precenjeno...

Mislim da ne vredi 7 dana iz US da se cimas, mozda 2-3 dana top. Iskreno, ne znam sta ima u okolini jos da se pogleda.
Jbg, zavisi sta trazis od tih putovanja. Da pitas moju komsinicu koja je zivela tamo jedan period, sutra bi se vratila.
Elem, hladno je sve do kraja aprila, a onda u maju krecu bele noci, ja sam licno imao velikih problema sa spavanjem, kad je peak, imas oko 22 sata dnevnu svetlost, ostala dva su kao neka pomrcina. Ili nesto slicno tome. I pada kisa cesto, a onda isparavanja, uh.  Citav grad je podignut na mestu gde su bile mocvare nekad, pa je mozda i to razlog sto su ta isparavanja bila (bar meni) problematicna.
Grad je veliki, sirok ... Ponekad sam imao utisak da nisam u Rusiji, vec pre u Becu, Parizu ... Zbog arhitekture.  Ako ces da provedes dan u muzejima, onda ti je za to samo potreban bar jedan dan po muzeju. Onda mozda ni tih sedam dana nije dovoljno.   :D
Meni je Prag odlicna destinacija, iz nekoliko uglova, sto naravno, ne znaci da bi se i nekom drugom svideo.

To je to cega sam se setio. Davno bese 95-a.

Offline nik_sloter

  • Starter
  • **
  • Posts: 193
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #368 on: March 15, 2019, 04:22:19 am »
A jel vredi zapucati tamo iz US? Jel vredi 7 dana (ili tako nešto) u tom kraju ? Malo mi se čini kao da je precenjeno...

ukratko, bio sam tamo 5 dana, vodio grupu sa arhitekture, po ceo dan smo obilazili nesto sto u gradu sto van grada i nismo stigli ni pola da obidjemo. - Ermitaz i Stari dvorac (dve zgrade spojene u jednu) odvoji dva dana i uzivaj u prostorijama, ako hoces jos da gledas i slike, preseli se u Rusiju :)
- Letnji dvorac (Totenhof ili Hohenhof, ne secam se sada,) isto obavezno
- par dvoraca van grada, ludilo sve u zlatu
- po gradu imas crkava da obilazis i da se divis
- obavezno, ali obavezno krstarenje kanalima po gradu, dobijas skroz drugu perspektivu grada, vidis kako je pravljen ka i prema rekama, pa su tek posle mnogi kanali zatvoreni zbog kopnenog saobracaja.

mermer, tozla, crkve i muzeji

Obisao sam dobar deo evrope kao turisticki vodic, svaki grad moze da se obidje za 1 dan, pa cak i Rim ali za Sank Peterburg i eventualno Pariz treba malo vise dana. Do duse nisam bio u Londonu i Berlinu.

- klima: nama je krajem Aprila i pocetkom Maja bilo hladno i vetrovito, kisica po neka ali nije  bio problem.
- bukvalno svako ko je usao u samoposlugu izlazio je sa flajkom votke i konzervom (1l) piva, pa makar usli da kupe samo hleb. govorim o Rusima.
- ako ides ponesi udobnu obucu, otpasce ti noge

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #369 on: March 15, 2019, 11:34:51 am »
ukratko, bio sam tamo 5 dana....

Hvala !!!!

Samo dok je ravno. Preprešačio sam San Francisco uzduž i popreko. Ima da nema problema sa tim aspektom.


London je veliki, ne može peške. Ali ima dobar metro sistem tako da nema frke. Mada , na mene nije ostavio nikakav preteran utisak.
« Last Edit: March 15, 2019, 11:37:20 am by mladenko »

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #370 on: March 15, 2019, 11:18:38 pm »
Meni je Prag odlicna destinacija, iz nekoliko uglova, sto naravno, ne znaci da bi se i nekom drugom svideo.


Ja sam u Pragu u avgustu. Dva dana.
Jel moze neka preporuka sta da se ne propusti? Isto, neki dobar restoran sa lokalnom klopom.
Hvala unapred

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #371 on: March 16, 2019, 06:23:21 pm »
Ja sam u Pragu u avgustu. Dva dana.
Jel moze neka preporuka sta da se ne propusti? Isto, neki dobar restoran sa lokalnom klopom.
Hvala unapred
Pitam kolege koji tamo zive pa pisem u ponedeljak.

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #372 on: March 16, 2019, 06:53:46 pm »
Hvala puno
 :worthy:

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #373 on: March 18, 2019, 07:09:41 am »
Hvala puno
 :worthy:

Dobices bolji info sigurno od njega, da se ne raspisujem.

Juce sam proveo neka dva i po sata u Veroni, ono malo sto sam uspeo da vidim za to vreme me je poprilicno impresioniralo.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #374 on: March 18, 2019, 01:23:35 pm »
Dobices bolji info sigurno od njega, da se ne raspisujem.

Juce sam proveo neka dva i po sata u Veroni, ono malo sto sam uspeo da vidim za to vreme me je poprilicno impresioniralo.
U Veroni me jedino sladoled impresionirao.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #375 on: March 18, 2019, 01:35:27 pm »
Na mene je tamo najjaci utisak ostavio kebab.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #376 on: March 18, 2019, 01:58:02 pm »
Hvala puno
 :worthy:
evo me sa informacijama:

- Bredosky dvur - to je bas u centru, sto znaci da su cene za turiste :D
- Vysehradsky Restaurant Kandelabr - malo dalje od centra
- U Pravdů
- U modré kachničky II (http://www.umodrekachnicky.cz/en/michalska) sad sam gladan...ovo je bas u straom gradu, malo je $$$$ ali kazu da je TOP

Sto se tice sightseeing...sta da ti kazem, grad je plelep. Vidi se da ih Svabe nisu dirale :D sve mozes peske ako si uporan.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #377 on: March 18, 2019, 02:15:35 pm »
Ja sam u Pragu u avgustu. Dva dana.
Jel moze neka preporuka sta da se ne propusti? Isto, neki dobar restoran sa lokalnom klopom.
Hvala unapred
Dva dana je malo za Prag? :)
Kontam da nema potrebe da ti preporucim Karlov most, Vaclavak, Astronomski sat jer to valjda svi prvo obidju. Mislim da se isplati obici i zamak ali ne bih ti preporucio da cekas na ulaz u Katedralu. Smorices se tri sata sa Koreancima u redu a imas malo vremena.
Navece bih ti preporucio da odes na Vltavu. Imaju puno splav-pivnica sa dobrim pivom. Razne vrste nefilitriranog i nekonzervirsanog piva su mi favorit. Ljudi hodaju uz rijeku, imas svirke, street performanse, gandzu i generalnu opustenciju. Klubova i kafana imas milion, tu bi mi trebalo malo vise informacija o preferencijama da bih ti dao neku preporuku.
Sto se tice hrane tu je naravno pod moranje koljenica. To imas na raznim mjestima a ja bih ti preporucio Restaurace U Voraře - super hrana i soundtrack a nece da te oderu sa cijenama,
U Kata - Prava old school ceska pivnica u centru sa razumnim cijenama. I konobar/vlasnik je kao preslikan srpski gostionicar plus ne jebe amere dva posto. :D
Ako hoces malo upscale Kolkovna Celnice, sve je korketno ali su mi rebarca kod njih najbolja. Usluga je pro, poslusaj slobodno i preporuku konobara ako ti je dosta klasicne pubske hrane.

Za dva dana je to prilicno to. AKo se slucajno zadrzis slobodno obidji Vishehrad, Pivaru Kozel, krstarenje Vltavom, Kafkin muzej, Klementium (mislim da su zavrsili sa renoviranjem) ....
Za savjete o nocnom zivotu i eventualnoj nabavci supstanci za razbibrigu pisi u DM. ;)
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #378 on: March 18, 2019, 03:01:41 pm »
kakav DM, meni crnja prisao u sred bela dana i pitao me "do you wanna buy some drugs"  :palm:

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #379 on: March 18, 2019, 03:08:09 pm »
Ostadoh bez reci. Zaista hvala puno na svim informacijama.
Znam da je dva dana malo, ali nije se moglo vise.
Gledacemo da prodjemo sto vise za tako kratko vreme. Rezervisao sam vec onu walking  turu sa vodicem tako da cemo obici one “najvaznije”turisticke stvari a onda sto vise sa ovog spiska. Hval jos jednom
« Last Edit: March 18, 2019, 03:18:03 pm by Tedimed »

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #380 on: March 18, 2019, 03:12:48 pm »
Dodajem jos tri komada, sad mi se javio jos jedan kolega:

Potrefena Husa https://www.potrefena-husa.eu/en/
Lokál http://lokal-dlouha.ambi.cz/en/
Vinohradsky Parlament - https://www.vinohradskyparlament.cz/en/




Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #381 on: March 18, 2019, 03:22:57 pm »
kakav DM, meni crnja prisao u sred bela dana i pitao me "do you wanna buy some drugs"  :palm:
Pa ti onda brate kupi od crnje na ulici u po bijela dana.  :lol:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #382 on: March 18, 2019, 03:30:22 pm »
Ostadoh bez reci. Zaista hvala puno na svim informacijama.
Znam da je dva dana malo, ali nije se moglo vise.
Gledacemo da prodjemo sto vise za tako kratko vreme. Rezervisao sam vec onu walking  turu sa vodicem tako da cemo obici one “najvaznije”turisticke stvari a onda sto vise sa ovog spiska. Hval jos jednom

Pasces s nogu za ta dva dana da obidjes sve sto ti je pobrojano.
Da bi sebi postedeo bar malo stopala, koristi javni prevoz, prilicno je solidan.
Imas i metro.
Nadji mape, smisli gde bi i sta da vidis, kupi karte za 24 sata voznje, i pici. Karta vazi za sve vrste prevoza, cini mi se.
Ne bi bilo lose da skoknes i do Karlovih Vari, ali ne verujem da ce to biti u ponudi za ta dva dana. Na putu do tamo ti je pivara Krusovice.
kod astronomskog sata pazi na novcanik. Svi zevaju gore i cekaju kad ce predstava, a saneri rade li rade.
Kad budes menjao lovu u menjacnicama, obrati paznju na kurs : poprilicno varira, od menjacnice do menjacnice. Dobro otvori oci da te ne zavrnu.
Ovo ti je samo dopuna onog sto su drugi vec napisali.
Eto.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #383 on: March 18, 2019, 03:31:29 pm »
Da, sto rece @sabotage, Kafkin muzej , Rudolfinum, Mucha Museum  ...
Generalno obilazis samo stari grad, imas da se napesacis samo tako za dva dana da bi stigao, ali mislim da vredi, naravno ako te zanima.
Ja sam u proseku prelazio oko 35km svaki dan.
Mozes na maloj strani da obidjes manastir Strahov, ima ispod njega lep vidikovac, i lokal gde sluze neko njihovo manastirsko pivo, generalno lepo mesto za predah.
Ima u centru ona najstarija pivnica njihova "U Fleku" ... gomila turista, osrednja hrana, i lep ambijent.
Od hrane nisam se nesto odusevio domacim specijalitetima , jedino mozda ona njihova kuvana sunka i kobaje, vrv jer vise volim slatkise pa sam cepao onaj chimney cake i sl.
U pesackoj zoni imas hotel gde je izlozena slika  Andy Warhola, imaju solidno pivo, i odlicne kolace.

Dobra stvar je sto ides u avgustu kad nema mnogo guzve jer vecina turista ide tad na more, pa realno, lakse se dise i krece po Pragu.

EDIT
ovo sto kaze djomlao
Posebno obrati paznju na novcanik/mobilni/aparat...nije im strano da protrce i otrgnu mob/aparat i sl u sred bela dana.
« Last Edit: March 18, 2019, 03:33:35 pm by mardok »

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Putopisi
« Reply #384 on: March 18, 2019, 03:34:21 pm »
Dobra stvar je sto ides u avgustu kad nema mnogo guzve jer vecina turista ide tad na more, pa realno, lakse se dise i krece po Pragu.

I ja sam bio pocetkom avgusta, veruj mi, bilo je guzve. Od kineza ne mozes da zivis.

I da @tedimed : cuvaj se segway-a.  :D

Obavezno probaj trdlo.  ;)