Author Topic: Dynasty Pravilnik 5.7  (Read 22343 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Dynasty Pravilnik 5.7
« on: October 04, 2011, 11:23:56 am »
do 15. juna – Potpisi
Sorry but you are not allowed to view spoilers content.

17-27. jun - FA period
Sorry but you are not allowed to view spoilers content.

Trade period, od NFL Drafta do 10.kola
Sorry but you are not allowed to view spoilers content.

DRAFT – vikend pred početak
Sorry but you are not allowed to view spoilers content.

N/A LIST
Sorry but you are not allowed to view spoilers content.

DROP POSSIBILITIES
Sorry but you are not allowed to view spoilers content.


KAZNE
Sorry but you are not allowed to view spoilers content.



Noviteti, izmene, predlozi, amandmani...
- Budžet FA
- povećanje rostera i ukidanje NA
- ukidanje limita za potpise (ili postepeno ići ka tome)
- cene u FA periodu (i dozvola za višegodišnje ugovore ako probiju cenu)
-
« Last Edit: November 28, 2011, 12:19:31 pm by tonyk »

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Pravila i ostalo
« Reply #1 on: October 06, 2011, 06:50:18 pm »
Sve je to u malom mozgu negde sacuvano :)

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Pravila i ostalo
« Reply #2 on: October 06, 2011, 07:09:53 pm »
dobro to, ali lakše je prepraviti, nego od nule.

mada ovako ćemo taman videti šta je bitno, šta nije nestaće usput

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Pravila i ostalo
« Reply #3 on: October 07, 2011, 01:24:29 pm »
našao sam prošlogodišnja pravila.
malo ću ofline da prčkam, pa objavljujem na doradu.

videću uveče i ostale topice da sredim.


Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Pravila i ostalo
« Reply #4 on: October 07, 2011, 03:32:27 pm »
okačih i pravila konačno.
malo čudno radi c/p ovde, ali ionako sam planirao da preformatiram.

ubacio sam novine kojih sam se setio.
ostalo javite. Drop ne valja, sigurno.

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #5 on: October 07, 2011, 08:41:11 pm »
Samo sam bacio pogled na N/A i trebalo bi da se promeni da na N/A se mogu staviti samo povredjeni igraci koji su potpisani od strane svog vlasnika (dakle dogovorili smo se da ne mogu svi povredjeni igraci da se ne bi gomilali igraci po rosterima). Kada stignem (ovih dana) ja cu pazljivo procitati pravila i ako se necega jos setim javljam ;)

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #6 on: October 07, 2011, 08:55:08 pm »
trenutno za NA stoje prošlogodišnja pravila koja nisu praktično ni menjana.
tj. ja sam ih više puta menjao, ali bez ikakve reakcije, tako da kako ja napišem tako će i biti izgleda.

ali ni ja se ne sećam više šta sam poslednje napisao, osim da moraju biti potpisani.

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #7 on: October 07, 2011, 09:50:06 pm »
trenutno za NA stoje prošlogodišnja pravila koja nisu praktično ni menjana.
tj. ja sam ih više puta menjao, ali bez ikakve reakcije, tako da kako ja napišem tako će i biti izgleda.

ali ni ja se ne sećam više šta sam poslednje napisao, osim da moraju biti potpisani.

Bilo je nesto tipa da li mora 2+ nedelje da bude sigurno povredjen da bi mogao na N/A listu potpisani igrac (naravno oni koji nisu potpisani nisu mogli na ovu listu). Ja mislim da smo na kraju resili da ne mora da bude ispunjen uslov da je multi week injury, tako da je ostalo da ako sigurno nece igrati to kolo i ako je potpisan igrac onda moze na N/A listu, u ostalim slucajevima ne moze. A to mi i deluje najrazumnije.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #8 on: October 09, 2011, 11:37:49 pm »
Priznajem blind bid je ipak najbolji  :cackalica:

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #9 on: October 09, 2011, 11:40:40 pm »
aj kad si tu, kako beše za drop pravilo?

samo ono 20 propuštenih u dve sezone?

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #10 on: October 09, 2011, 11:45:48 pm »
Upravo. To je Nidzge predlozio da bude jedinstveno pravilo, mesto onih 3 ili vise mogucnosti.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #11 on: October 09, 2011, 11:51:50 pm »
evo, jednostavnije ne može:
N/A LIST
Na N/A listu može da se stavi igrač koji ispunjava oba uslova:
1. ima ugovor sa ekipom
2. za koga se za sigurnošću zna da neće igrati to kolo (BYE week se ne računa)
Igrača sa ove liste MORATE povući prve nedelje nakon što odigra utakmicu, ne morate pre.
Ako se kojim slučajem desi da to ne uradite pre naredne, kazna je 1M po igraču.
Igrači sa N/A ne mogu da završe sezonu na ovoj listi osim igrači koji nemaju tim, ili su suspendovani do kraja sezone

DROP POSSIBILITIES
- igrači koji u poslednje dve sezone propuste 20+ mečeva, iz bilo kog razloga, mogu se otpustiti bez dead money
- za ostale nema nikakvih ograničenja, ali im se plata obračunava do kraja ugovora

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #12 on: October 09, 2011, 11:54:05 pm »
tako da što se mene tiče, možete obnoviti one silne predloge za promenu pravila :)
sad ćemo videti i šta od toga nije bilo vredno pamćenja ;)

a lord opet nešto čačaka sa spoilerima  :ski:

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #13 on: October 21, 2011, 04:21:12 am »
Da li mislite da treba ukinuti limit od max 14 potpisanih? Ili pomeriti na 16? Ili 18? Ili ostaviti vako?

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #14 on: October 21, 2011, 03:30:37 pm »
zaboravih da kažem, da će sad isplivati na površinu kvalitetni predlozi, jer se onih drugih niko neće ni setiti :)

ja nikad nisam u potpunosti razumeo čemu uopšte taj limit, tako da bi mogao i bez njega.
ali ipak treba uklopiti i sa onim predlozima o min. Def i sl.

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #15 on: October 21, 2011, 03:44:48 pm »
Ja sam za potpuno ukidanje limita (kao sto je rekao i lord), a koliko vidim i Pablo i Tonyk se slazu. Dakle da svako moze da potpise koliko hoce igraca (naravno, jedina ogranicenja bi bila da ne predje salary cap i maksimalan broj igraca u timu koji dozvoljava liga). Ostavio bih da moraju da se potpisu 3 defanzivna igraca (kao do sada) -- ali ne bih uvodio one procente u odnosu na broj potpisanih igraca, kao sto je neko predlagao.

Ono sto bih jos predlozio je povecanje broja igraca u ligi. Trenutno imamo samo 10 bench mesta, a samo pozicija u timu ne racunajuci duple imamo 9(QB, RB, WR, TE, K, D, DL, DB, LB), tako da je jasno da ovo predstavlja veliki problem narocito kada dodju bye nedelje ili povrede (u ovom slucaju igraca bez ugovora koji nisu dropable, kao npr. moj Cole).

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #16 on: October 21, 2011, 04:12:25 pm »
definitivno je to problem.
realno ne vidim što bi bio problem povećati roster za 5 mesta.

jedina razlika bi bila što kad dođe potreba zbog bye, povreda i sl. neće biti neophodno da se igrač kupi sa Fa, jer će već biti tu takoreći.
i lakše se može eliminisati mogućnost da se zbog lockovanja igrača ostavi prazan slot (osim za K verovatno)
a smanjiće se i zbrka sa NA.

još ako bude budžet za waivere to će još pomoći celoj priči....


upravo mi pade na pamet jedna ideja:
da npr. draftujemo "samo" do 25og  igrača kao i do sad, a da ostali budu preko waivera uzeti (i FA ako neko izvisi za sve)

da iskombinujemo sve moguće načine uzimanja igrača u istoj sezoni: zadržavanje, aukcija, draft, waiver, blind bid, FA.  :D


bilo je i priče o smanjenju capa, ali ako se ukine limit onda nije bitno.
nego htedoh da kažem da se dodatni prostor u capovima stvorio otkad je uveden popust na FA i Draftu, a ne zbog manjeg učinka igrača kako neki tvrde ;)

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #17 on: October 21, 2011, 04:19:28 pm »
Meni roster od 28 i ukidanju nase NA liste deluje kao razumno resenje.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #18 on: October 21, 2011, 04:22:22 pm »
28, čisto da ne bi bilo 30?

sad sam pogledao, imamo tačno 15 startera, sa 30 bi i K mogao da ima zamenu (čak i morao)
ili neka bude 29 ;)

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #19 on: October 21, 2011, 04:26:25 pm »
ja sam za 28, ukidanje N/A, ukidanje limita za potipisane igrace i nepovecavanje limita za def igrace

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #20 on: October 21, 2011, 04:31:34 pm »
28, čisto da ne bi bilo 30?

sad sam pogledao, imamo tačno 15 startera, sa 30 bi i K mogao da ima zamenu (čak i morao)
ili neka bude 29 ;)

A zasto 30?

Po sadasnjem sistemu cini mi se da dodatnih 3 igraca su sasvim dovoljna da izdrze pritisak povredjenih i bye igraca.  Dakle, povecanje, tj sam broj koji se povecava je svrsishodan a ne proizvoljan.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #21 on: October 21, 2011, 04:33:09 pm »
Sto se tice ukidanja limita, to je ok, stim kada tim ispuni bonus od 14 igraca, svakog narednog igraca placa po punoj ceni bez obzira da li je ta cena pocetna tj da li je prvi bid ili je u pitanju overbid.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #22 on: October 21, 2011, 04:35:18 pm »
pitam samo.
30 nije proizvoljan, nego maximalan, ako se ne varam.

ali ako je lordu dovoljno 28, a upravo ima priliku da se upozna sa BYE paklom, onda je dovoljno valjda.

verijem da će taj lordov post doživeti par "+1" :)

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #23 on: October 21, 2011, 04:37:39 pm »
Sto se tice ukidanja limita, to je ok, stim kada tim ispuni bonus od 14 igraca, svakog narednog igraca placa po punoj ceni bez obzira da li je ta cena pocetna tj da li je prvi bid ili je u pitanju overbid.
to si već pominjao, a meni logičnije zvuči obrnuto, ako je baš neophodno.
lakše bi bilo povećati cene za FA.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #24 on: October 21, 2011, 04:45:58 pm »
Kako god da se dogovorimo, te promene moraju cekati na aktivaciju bar 2 sezone, a mozda i 3


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #25 on: October 21, 2011, 05:15:55 pm »
verijem da će taj lordov post doživeti par "+1" :)

vec je doziveo, prvo sam napisao 27, pa sam u poslednjem trenutku promenio :)

Inace ja nemam nista protiv ni da ostane 25 i da se ukine N/A. Ja svakako bojkotujem koriscenje  tog "pravila", a i podrzavam teoriju da ako ne isplaniras bye kako treba ili nagomilas 7 rezervnih RB-ova ili nemas srece sa povredama, onda treba i da najebes :)

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #26 on: October 21, 2011, 05:50:33 pm »
Stavljanjem samo 3 dodatna igraca, a ukidanjem N/A liste, mislim da se ne dobija mnogo. Prakticno za timove koji imaju problema sa povredama (a to je izmedju ostalog glavni razlog zbog cega uopste govorimo o prosirenju roster-a) sve dodje maltene na isto. Jer umesto da koristi N/A slotove on ce utrositi ta dodatna 3 slota (pod pretpostavkom da cemo za toliko povecati) i imace istu situaciju. Ja sam za to da se rosteri povecaju za bar 4 igraca, ili sto rece Tonyk da zaokruzimo na 5. Mozda ce nekome delovati kao mnogo, ali ono sto se ne uzima u obzir je da znajuci da je ovo dynasty liga, mnoge igrace nasi dynasty timovi drze u ekipi samo zbog eventualnog potencijala. Drugim recima takvi igraci su maltene neupotrebljivi (odnosno dok se ne vidi da li ce nesto biti od njih ili nece on su prakticno "unstartable"). Uz to dosta timova ima igrace koji su lose potpisani i imaju dosta do kraja ugovora pa se onda na silu drze u timu sve dok GM ne preklinci pa ih otpuste (kao npr. Pablito u skorijoj istoriji, a bogami i ja sam imao jednog "dobrog" koji spada u tu kategoriju), tako da i oni zauzimaju mesto bezveze. Da ne otvaram sada pricu o IDP igracima (a mislim da ce prosirenje rostera najvise pogoditi njih, naravno pozitivno, jer se nece vise dropovati IDP-ovi na racun ofanzivnih igraca kada i ako bude vise mesta u timu, a to je nesto za sta se svi zalazemo). Sve u svemu mnogo razlicitih stvari treba uracunati za ovu ligu (u odnosu na primer obicnu redraft ligu), tako da je to i glavni razlog za povecanje rostera za vise od 3 igraca.

@Omiljeni
Slazem se da na neka pravila (prebacivanje lige sa non PPR na PPR ili menjanje bodovanja ili nesto trece) treba sacekati odredjeno vreme. Ovo mislim da je vise tehnicko pitanje, tako da ne vidim za sada ni jedan razlog zasto bi trebalo da cekamo sa uvodjenjem ovog pravila (ako prodje) 2-3 godine. Ti naravno daj razlog zbog cega tako mislis i ako si u pravu bar ja cu svoje misljenje promeniti.

@Lord
Vec smo pricali oko tih problema sa bye nedeljama i zakljucili smo da je nemoguce planirati bye odsustva kada vodis slican tim iz godine u godinu, a vec na startu imas oko 14 potpisanih igraca. Sta ako nemas srece pa ti pola tih igraca ima bye u istoj nedelji 2012. godine, a vecina da ima razlicit bye 2013.godine. Sigurno nisi ti kriv a bogami ni zaslusan ni za prvu ni za drugu situcaiju. Sto se tice pitanja povreda igraca necu se ni upustati u dijalog, jer je smesno reci da ako nemas srece sa povredama treba da najebes... Ako imamo mehanizam kako da minimizujemo uticaj povreda, onda ga treba primeniti.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #27 on: October 21, 2011, 06:30:16 pm »
Ja sam hteo da kazem da je moje misljenje da ne treba bench da bude dovoljno velik da mozes da cuvas na njemu i prospekte i povredjene igrace i N/A i bye i da imas depth na RB. Znaci, nesto moras da zrtvujes, to je osnovni aspket menadzerisanja tima u toku sezone. Ako bi imao neograniceni roster, posao bi se zavrsavao na draftu i posle ti je cela igra da zamenis nekog kad je bye i razmislis koja 2 RB od 7 da startujes.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #28 on: October 21, 2011, 06:40:19 pm »
ne treba da bude prevelik.
ali kao što rekoh 30 igrača je po rezerva za svakog, to baš i nije preterivanje.
sad ako neko oće 10 RB, stradaće kad-tad po nekom drugom osnovu.

ne zaboravite da se dynasty lige generalno igraju sa čuvanjem kompletnih rostera, tj. pravljenjem mesta za par rukija.
a dosta sajtova podržava i practice squad i sl. povećanja.


ni je se ne slažem sa omiljenim da je za ovakvu stvar potrebna odložena primena.
ali, da čujemo razloge ipak...

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #29 on: October 21, 2011, 07:00:15 pm »
ali kao što rekoh 30 igrača je po rezerva za svakog, to baš i nije preterivanje.

ali, realno niko nece drzati rezervnog kickera, a imamo i nekoliko util pozicija (W/TE i D) koje donose flexibilnost, pa niko verovatno nece duplirati broj rezervnih igraca na njima.. sto ce dovesti do jos veceg deptha na RB :)

u standardnim ligama na 8 startera ide 6 rezervi (sto je sasvim dovoljno za sve potrebe povreda/bye i sl), to bi se ovde na 15 startera, otprilike prevelo na 12 + taman jos 1 zbog dodatnih dynasty situacija


no na kraju krajeva, svejedno.. kakva god da su pravila - ista su za sve, niko nece biti u prednosti sa jednom ili drugom varijantom

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #30 on: October 21, 2011, 07:03:46 pm »
bitno je da vidimo jel smo svi za povećanje, a 3 ili 4 nije baš presudno.
ili da poslušamo omiljenog, svake godine po jednog da dodamo ;)

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #31 on: October 21, 2011, 07:07:18 pm »
@Lord
Da, sve to tako zvuci logicno kada se napise, ali u praksi je situacija da sam ja npr. morao svog first round rookie-a od ove godine (Greg Little) da izbacim jedno kolo jer nisam imao dovoljno mesta zbog povreda/bye, i samo pukom srecom (odnosno verovatno zato sto je i on imao bye to kolo) ga niko nije pokupio. Takvih primera je koliko hoces.
Sto se tice regularnih liga, ja sam odavno hteo da predlozim tonyku da se poveca broj BN slotova i tamo. Meni iz kola u kolo VELIKI problem pravi onoliko mali broj mesta. Mozda je nekome ono dovoljno, meni definitivno nije.

@Tonyk
Tacno tako, i ovako igramo neku kvazi dynasty, kvazi keeper ligu (sto sam vec par puta pominjao). Ovo bi bio korak ka dynasty pravcu IMO.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #32 on: October 21, 2011, 09:26:08 pm »
Tacno tako, i ovako igramo neku kvazi dynasty, kvazi keeper ligu (sto sam vec par puta pominjao). Ovo bi bio korak ka dynasty pravcu IMO.

kvazi ne znaci isto sto i "polu" a sama rec kvazi je malo prejaka za ono sto smo mi stvorili.


Najveca mana mi je sto nemamo mesta za deep NFL projecte tj rukije koji nisu immediate impact. Sa povecanjem rostera to se da promeniti. 28 ili 30 mi je vise tehnicko nego principijalno pitanje te se necu drzati te cifre strogo.

Postavlja se i pitanje igraca sa visegodisnjim ugovorima, da li cemo fiksirati na 7 ili ne? Jer je nemoguce zadrzati sadasnji princip polovine kad niko ne zna kolko ce potpisati na FA.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #33 on: October 21, 2011, 09:37:59 pm »
čekaj, zar nisi ti zastupnik što više dugogodišnjih?
a sad si ti taj koji ograničava njihov broj :hm:

svakako i to pitanje se mora rešiti.
opet ako ostane pravilo polovine, koje ja ineče ne volim, to može biti neka vrsta limita.
kkao potpisuješ, tako ćeš imati i FA prilike. (i sad je tako, samo što postoji fixni broj)

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty Pravilnik 5.7
« Reply #34 on: October 21, 2011, 09:43:03 pm »
Kad sam rekao fiksirati na 7, mislio sam na minimum 7 sto je sada slucaj ako imas full roster.