Author Topic: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene  (Read 49593 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jason

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 999
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #35 on: November 17, 2011, 07:41:21 pm »
Pod glavnu promenu smatram Auction, ostalo je pored ovoga nebitno skroz ! Menjajmo na Auction ljudi, verujte !

Mada kapiram da vecina nije za to jer je tako u pocetku rekla pa se drzi toga do kraja, a ima i jedan deo koji nema pojma jer nije probao i onda prica "kako je komplikovano".

Na kraju, verovatno bi cetvrtina njih bila nezadovoljna, neki bi se pomirili zbog toga, neki ne bi...ali toliko me zanima zasto ljudi misle da ovo ne treba uvoditi, i zbog cega tacno to "ne" ? Od vecine gotivnih likova ovde sa foruma smo dobili ne, a da nisu stavili razlog....

Promenimo na Auction sve standard lige, Auction League cemo ugasiti tad i videcete koliko je bolje...2 mock draft ti trebaju da shavtis princip kako funkcionise...ma ni dva, jedan !!
the loudest one in the room is the weakest one in the room

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #36 on: November 17, 2011, 07:52:51 pm »
Flex mi se ne svidja, divizije ne.

odluči se, čudno ti zvuči rečenica... ;)



Offline Zderavac

  • Starter
  • **
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #37 on: November 17, 2011, 08:06:22 pm »
blind bid - da. odlicna stvar.
roster - dvanaJest ekipa, bez divizija (moze da nam se desi efekat Ramsa: da neko sa losim skorom ode u p/o, a neko sa dobrim skorom izduva).
flex - ne.
auction - treba videti koliko je igraca za ovu opciju. ako vecina nece, bilo bi glupo da se postavi kao default. sa druge strane, ako bude dovoljno zainteresovanih mozda bi sledece sezone mogle da se naprave dve auction lige: prva i druga. ja bih licno probao, ali nisam bas za da to bude osnova za obicne lige.

Ovo sam bas hteo da napisem  :)

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #38 on: November 17, 2011, 08:07:49 pm »
odluči se, čudno ti zvuči rečenica... ;)



Fali povlaka. :) Znaci protiv jednog i protiv drugog.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #39 on: November 17, 2011, 08:09:53 pm »
jasno, ali ipak sam proverio.

@ green, žderonja i sl.
zato i pitam da ne bih uvalio nešto što se nikome ne sviđa.

za sad 100 ljudi - 100 ćudi...

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #40 on: November 17, 2011, 08:15:46 pm »
Najbolje po starom.
Meni se licno divizije svidjaju, ali treba napraviti bazu stalnih i da se izjasne da ce igrati.
I bilo bi dobro da ima 16 timova, 4x4.
A kako ce draft? Svi odjednom draftuju? Svih 16.

Ovo je samo glasno razmisljanje jer je ocito da ce ostati po starom.
"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #41 on: November 17, 2011, 08:29:22 pm »
ja sam ubeđen da ovde većina nema pojma uopšte šta se podrazumeva pod divizijama.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #42 on: November 17, 2011, 08:36:10 pm »
ne znam samo što uopšte pominjete blind bid, to je rešeno, i već se koristi, kao što sam i rekao.

Sto se pominju divizije, kad je i to reseno, glasanjem?  :lol:

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #43 on: November 17, 2011, 08:40:49 pm »
nešto nisam siguran da koristimo već divizije, za razliku od BB.

bilo je glasanje za sezonu 2011, i nije prošlo.
ovo je drugo, očigledno.

i znaš i sam da te tvoje argumente znam napamet, i da se ne obazirem

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2312
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #44 on: November 17, 2011, 08:48:30 pm »
A zasto prevesti sve lige na Auction?
Svi oni kojima se igra igraju kod Fampda. Ako ih bude vise moze da ide prva i druga. :facts:
Ja sam emocionalno vezan za stari nacin drafta, rostere i sistem takmicenja.  :wub:


PS Nemam nista protiv akucije cak namjeravam da se prijavim sledece godine ako bude mjesta.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #45 on: November 17, 2011, 08:54:08 pm »
moze da nam se desi efekat Ramsa: da neko sa losim skorom ode u p/o, a neko sa dobrim skorom izduva
A kad su Ramsi (sa losim skorom) otisli u PO?  :mr.green:


Auction u obicnim ligama - Protiv. Slazem se sa sabotageom.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #46 on: November 17, 2011, 09:10:45 pm »
A kad su Ramsi (sa losim skorom) otisli u PO?  :mr.green:
stalno mesam te playoff contendere iz NFC West-a.    :mr.green:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #47 on: November 17, 2011, 09:23:20 pm »
ja sam ubeđen da ovde većina nema pojma uopšte šta se podrazumeva pod divizijama.

Meni izgleda da samo Polux ne razume. :mr.green:

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #48 on: November 17, 2011, 10:12:21 pm »
Ne, nije me sramota da priznam kad ne znam  :dipl:
Sramota me je da ne pitam. Ajde stari pocni da objasnjavas :D
"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline SS26

  • Starter
  • **
  • Posts: 151
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #49 on: November 17, 2011, 10:32:34 pm »
Auction - htedoh da kažem NE, ali ovo tonykovo izlaganje me je malo zaintrigiralo, tako da ću reći - uzdržan, za sada...  :)

Blind bid - DA

Liga od 12 ljudi - meni je svejedno, mada je i 14 skroz ok - kako meni, tako svima

Divizije - NE (ako je to ono što igramo u ekipnom fantaziju), mada tako NFL funkcione, ali ipak fantazi je nešto drugo


Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #50 on: November 17, 2011, 10:48:28 pm »
Ne, nije me sramota da priznam kad ne znam  :dipl:
Sramota me je da ne pitam. Ajde stari pocni da objasnjavas :D

Kao što reče Vlada, to je kao u NFL-u.

Neki primeri:
- Liga sa 12 timova koji se dele u 4 divizije sa po 3 tima. Igraju se po dva meča sa protivnicima iz divizije i po jedan meč sa ostalima, to je 13 kola.
- Liga sa 10 timova koji se dele u 2 divizije, 8 mečeva u diviziji + 5 van divizije.

Svi draftuju zajedno, igrači su jedinstveni za celu ligu a ne za svaku diviziju. :D

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #51 on: November 17, 2011, 10:50:59 pm »
čak je i plasman jedinstven, samo vodeći u divizijama mogu imati povlastice

Offline SS26

  • Starter
  • **
  • Posts: 151
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #52 on: November 17, 2011, 11:12:17 pm »
E da, igrao sam ligu od 10 timova sa 2 divizije i mnogo je bolje nego 12 timova i 4 divizije - mnogo su zanimljivija rivalstva i kombinatorika.

Znači ako već mora glasam za 2 divizije.  :)

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #53 on: November 17, 2011, 11:19:50 pm »
Kao što reče Vlada, to je kao u NFL-u.

Neki primeri:
- Liga sa 12 timova koji se dele u 4 divizije sa po 3 tima. Igraju se po dva meča sa protivnicima iz divizije i po jedan meč sa ostalima, to je 13 kola.
- Liga sa 10 timova koji se dele u 2 divizije, 8 mečeva u diviziji + 5 van divizije.

Svi draftuju zajedno, igrači su jedinstveni za celu ligu a ne za svaku diviziju. :D


E pa dobro to sam i mislio, hvala na pojasnjenju :)
Svidja mi se ovo. Bila bi dobra fora.
"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #54 on: November 17, 2011, 11:31:26 pm »
E da, igrao sam ligu od 10 timova sa 2 divizije i mnogo je bolje nego 12 timova i 4 divizije - mnogo su zanimljivija rivalstva i kombinatorika.

Znači ako već mora glasam za 2 divizije.  :)

Ja s vremena na vreme kao slučajno nabacim tu ideju tonyku (danas, npr :mr.green:)ali ne naseda. :D

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #55 on: November 17, 2011, 11:40:35 pm »
Ja sam se iz nekog razloga prebacio da bi mi regular season igrali samo sa ovima iz divizije. :D
Za divizije dakle, ako ima manje protivnika od kola, naravno. 13 kola sa 14 ekipa apsolutno bez.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #56 on: November 18, 2011, 12:04:25 am »
pa to se sve da iskombinovati

npr. 14 timova u dve divizije.
opet bi igrali svako sa svakim po jednom. jedino bi bili podeljeni na dve gomile.
eventualno se može odrediti da šampioni divizija imaju top-seed.

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1438
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #57 on: November 18, 2011, 01:40:46 am »
Ja sam protiv auctiona iskreno zato sto ga nikad nisam radio i verujem da bi neko napravio budalu od mene..
Blind bid mi se i ne svidja nesto preterano ali vidim da sljaka.
Divizije ne volim.
Oko broja timova mi je ok ovako, jedino ne bih voleo da ih bude vise od 14, sto se rostera tice, jedan flex ili dodatni WR moze, a i ne mora.
Mike McCarthy je idiot.

Offline Jason

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 999
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #58 on: November 18, 2011, 01:54:36 am »
Ja sam protiv auctiona iskreno zato sto ga nikad nisam radio i verujem da bi neko napravio budalu od mene..

 :thumbsup:
the loudest one in the room is the weakest one in the room

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #59 on: November 18, 2011, 02:43:00 am »
Ono sto me najvise nervira su ljudi koji se ucaure u neka pravila/podesavanja koja postoje od pamtiveka i nece da pomole nos "napolje" i uvide da se FF MNOGO promenio od tih vremena. Postujem svacije misljenje, naravno, ali kada mi neko kaze ko nikada nije igrao auction da je glupo/tesko/favorizuje neki tip igraca onda sam potpuno siguran da pripadaju onoj grupi opisanih u prvoj recenici.

Kada je bilo glasanje za blind bid, jedva je nekako pobedila ta opcija. Da se sada (posle maltene odigrane cele sezone sa blind bid waiverima) postavi anketa, verovatno bi 99% ljudi glasalo za. Dakle, izadjite malo iz sablona koji su davno prevazidjeni i pokusajte bar da odigrate neku auction ligu (naravno sa pravim ljudima) pa onda recite da li je glupa takva zamisao ili nije, ok?

Jedina losta stvar auction lige je ta da draft traje mnogo duze nego u obicnoj. Sve, ali bukvalno sve ostalo je bolje. Slicno kao i blind bid, sam draft je prakticno igra u igri (moras da pravis taktike oko trosenja kinte, menjas zacrtane planove u zavisnosti od razvoja situacije i jos gomilu stvari kontrolises koje u obicnom draftu jednostavno nisu prisutne). Ono sto je takodje veoma bitno, ceo draft moras da budes koncentrisan, a ne kao u regularnoj ligi -- draftujes igraca i onda se vratis za nekih 10-tak minuta kada si ponovo na redu.
Najveca, i mozda i krucijalna prednost auction drafta je sledeca -- bilo kog igraca mozes kupiti. U obicnoj ligi apsolutno nikakve sanse nemas da uzmes AP-a, ako npr. biras sa 5-14 pozicije. Da ne govorim kasnije u draftu da u zavisnosti od pozicije na samom draftu nikako ne mozes da uzmes igraca koga bi npr. hteo (osim da debelo reachujes). U auction draftu je sve moguce, a sa druge strane moras takodje da imas i granicu kada treba da odustanes u nekom "bid war-u". Naravno, ima tu jos gomila taktickih varijanti. Najbolje je sto svako moze da bira i primenjuje svoju neku taktiku (da li ce da ima 2-3 uber igraca, a ostatak los, ili da ima "top - to - bottom" solidan tim, ili nesto izmedju). Mogucnosti je bezbroj, a ono sto je najbolje je da ne postoji "dobitna kombinacija". Ali dobro da vise ne davim. Ko je igrao auction ligu (ne, tu ne racunam Pablove kicker auction lige) zna o cemu pricam i sigurno ce se sloziti samnom.

Sto se tice ostalih stvari:
1. definitivno sam za smanjenje ukupnog broja timova u ligi (12 je standard koji se gotovo svuda koristi i koji se pokazao kao najbolji).
2. Takodje, treba povecati broj bench igraca. Tako se nece desiti da se na FA nalaze neki prilicno dobri igraci (sto bi neko mozda stavio kao zamerku ligama sa 12 igraca).
3. Uvesti treceg WR u postavu (bez flex pozicije). Time se jos vise povecava potraznja za dobrim igracima sa FA, a i pojacava znacaj WR-a (ako vec nemamo PPR standard).
4. Sto se tice divizija, jos uvek sam neodlucan, ali mislim da i dalje malo vise vucem ka trenutnom formatu (odnosno bez divizija).

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #60 on: November 18, 2011, 09:28:59 am »
Da se nadovežem na Nidžgeta, ja u Auction ligi imam Arifana Fostera i CJ2K-a (ovaj drugi se ispostavio kao zajeb, ali je pred početak sezone delovao kao dobra ideja, bolje da sam uzeo AP-ja). Kada bi u bilo kojoj fantasy ligi neko mogao da ima takva dva igrača? Čak mi ni ostatak tima uopšte nije loš, tj. bar nije bio loš na osnovu tadašnjih draft rankingsa.

to je bila moja strategija, da uzmem dva najbolja RB-a, istrošim skoro 50% budžeta na njih, a posle da se krpim. Naravno, pogled na tabelu pokazuje koliko je ta strategija uspešna  :mr.green:, ali poenta je, kao što Nidžge reče, da su mogućnosti za taktiziranje bezbrojne.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Polux

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1911
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #61 on: November 18, 2011, 09:37:35 am »
Tonice, hoces ti ove predloge da bacis na glasanje, ili da se dekretom odluci  :D

Nemoj da nam bude kao za baner. Svi su za B a ubedljivo pobedio A.

Daj pull (freak p.a.) pa nek se izjasne.
Opet, bice onih koji nista nisu procitali, pa ce samo da iscekiraju ono sto je do sad bilo. Ali ajde, da vidimo na cemu smo.
"Не бојим се од вражјег кота, нека га је ка на гори листа, но се бојим од зла домаћега..."

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #62 on: November 18, 2011, 09:51:41 am »
@ zujo

poenta je da nema teorije promeniti draft u skorije vreme. :)

takođe, mislim da nema preterane potrebe više objašnjavati, svima je jasno, ali neće ići to tako.
uostalom, i ja sam lično skeptičan da bi to uspelo.


@ polux
nema poente sad glasati, a i više mi se sviđa ovako trenutno.
mogu ti reći da su od 19 ljudi u raspravi, samo četvorica za Aukciju (i trojica uzdržana)
divizije samo dvojica
ali zato za 12 team lige je obrnuto: 9 za, 4 protiv, 6 svejedno

tako da ako i bude glasanja, biće za tu opciju, i naravno te sitnice koje su vezane za to (flex, više BN, 3WR...), a koje ljudi uglavnom i ne pominju trenutno.
a ako to prođe treba smisliti najbezbolniji način za "škartiranje" ljudi iz viših liga ;)

što se tiče dekreta, biće i toga  :hitler:
deluje mi da ću ja odlučiti za bar +1 BN, a na glasanje staviti flex/3wr/bez promena
jednostavno neophodna će biti veća klupa, prvo zbog više raspoloživih igrača, drugo zbog BYE nedelja gde 6 timova ladi, a i sve više povreda ima...

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #63 on: November 18, 2011, 10:38:33 am »
Čekaj samo da pojasnim ono što sam na početku napisao za 3. WR ili za Flex poziciju - moj predlog je bio da to uradimo isključivo ako smanjimo broj ekipa na 12, ako ostane na 14, ne bih menjao sadašnje stanje.

Šta je argumentacija - smanjivanjem ekipa na 12 uz zadržavanje trenutne strukture startnih pozicija, Bench ili FA se prilično obogaćuje, mislim da bi to valjalo pretočiti u prave fantasy poene. Najviše neočekivanih FP koji ostanu na klupi ili među FA uglavnom budu među WR-ovima, stoga sam za opciju da se doda ili jedan fiksni WR slot, ili, što bi mi bilo najbolje, flex slot za WR/TE/RB.

Dakle, kad budeš razmatrao opcije za glasanje, neka bude

a) ostaje 14 ekipa bez promene startnih pozicija
b) ostaje 14 ekipa uz dodavanje fiksnog WR slota
c) ostaje 14 ekipa uz dodavanje flex slota WR/TE
d) ostaje 14 ekipa uz dodavanje flex slota WR/TE/RB
e) 12 ekipa bez promene startnih pozicija
f) 12 ekipa uz dodavanje fiksnog WR slota
g) 12 ekipa uz dodavanje flex slota WR/TE
h) 12 ekipa uz dodavanje flex slota WR/TE/RB

Povećavanje klupe mislim da nije nikakav problem.

A evo sada jednog radikalnog predloga:

Da li ste za varijantu da se zvanične lige podele na dva sistema - auction draft i regularan draft? Dakle, oni koji se izjasne za auction draft igraju to, oni koji se izjasne za regularan draft, igraju tako, ne možeš da igraš u obe vrste liga?

Time bismo verovatno imali I i II Auction ligu (koje bi se popunjavale na osnovu kriterijuma kao što bi se popunile lige da sve ostaje isto - dakle, oni iz sadanšnje I lige koji se izjasne za auction idu u Auction I, pa je popunjavamo onima iz IIa i IIb na osnovu plasmana, od ostatka iz II-ih i III-ih liga pravimo Auction II (ili možda čak Auction IIa i IIb).

"Regularne" lige be se popunile po istom principu.


Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #64 on: November 18, 2011, 11:09:45 am »
Zujo radikal :)

šta bi dobili sa 8 glasačkih opcija? samo bi se razvodnilo.
a sam kažeš, tj. više puta je ponovljeno, ali ti zaboraviš, da ne treba i neće biti promena rostera ako ostane 14 ekipa.
mada je i to skoro gotova stvar, već ove godine 4/7 liga imaju 12 ekipa, a i "glasanje" ide u tom pravcu.


što se tvog radikalnog predloga tiče, on i nije tako radikalan, to već imamo ;)
gomilu običnih, i I auction.


Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #65 on: November 18, 2011, 11:15:44 am »

što se tvog radikalnog predloga tiče, on i nije tako radikalan, to već imamo ;)
gomilu običnih, i I auction.

Pa da, ali se preklapaju, ja igram i običnu i auction. A iz auctiona (hvala Bogu), ne mogu da ispadnem. i auction se ne smatra "zvaničnom" ligom...

Moj predlog je da budu skroz razdvojene, ako igraš zvanični auction, ne igraš običnu, i obrnuto.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #66 on: November 18, 2011, 11:24:12 am »
pa ti igraj samo auction, ko ti brani?

zvanična nije obavezna.
taman će neko trebati i da odustane da se lakše uklopi u 12 timova

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #67 on: November 18, 2011, 11:34:06 am »
Ako se prebacujemo na 12 timova mislim da obavezno moramo da stavimo ili slota il WR-a. Ja sam vise za slota, i to WR/Rb/TE a ne samo WR/Rb kao u VLK. Jednostavno nema 50ak dobrih Wr pa ce ta pozicija dobiti suvise na znacaju i onaj sa 3-4 dobra wr ce biti u znacajnoj prednosti
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Jason

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 999
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #68 on: November 18, 2011, 11:54:36 am »
zuja i nidzge na mojoj (auction) strani  :thumbsup:

Tonice, hoces ti ove predloge da bacis na glasanje, ili da se dekretom odluci  :D

nema glasanja iz prostog razloga sto i ja pored tonika mislim da nece to tek tako moci i biti promenjeno.
Sa druge strane, da se ja pitam ne bih ni hteo glasanje dokle god je ovakvih:
Ja sam protiv auctiona iskreno zato sto ga nikad nisam radio i verujem da bi neko napravio budalu od mene..

nije jedini, a takav glas ce otici za ne i sta smo dobili time ? mogo je barem da proba, da vidi sta je u pitanju pa tek onda da prosipa ove gluposti. jebem ti demokratiju.

Takodje postujem stav Starra i M.Greena, skroz ok napisano. Samo sto ja i dalje mislim da je Auction najbolja opcija tako da cu gurati do kraja :D.

Za ostalo, po meni: flex nikako, nista ispod 14 tim samo navise, divizije moze 2, blind bid tu i tamo, ok je (ako treba objashnjena zasto, dacu)


Voleo bih da zvanicne endzone lige imaju auction draft a da standardne budu pomerene u stranu kao sto je sad auction...
the loudest one in the room is the weakest one in the room

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: Fantasy Football 2012 - vreme je za promene
« Reply #69 on: November 18, 2011, 12:16:35 pm »
Kad bolje razmislim, ne svidja mi se 12 timova. Igram III-C sa 12 i nekako svi imamo dobar tim. Prvi QB je Ben a pokupio sam dobrog FA QB ( a uvek ce ih biti kad je 12 timova) i sad imam top RB-3 komada, odlicnog WR2 a prvi je Andre, top TE... Mislim da mi je ownovan svaki igrac od 75 do 99%. Presudni faktor su povrede i slicne anomalije, svi imamo vrhunske igrace, niko ziv ne moze da predvidi ko ce da ima umesto 10 25 poena.