Author Topic: Ulični neredi u SAD - 2020  (Read 6138 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Ulični neredi u SAD - 2020
« on: June 01, 2020, 03:30:41 pm »
Hteo sam ovako da dam platformu našim dopisnicima sa lica mesta da jave kakvo je stanje na terenu.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #1 on: June 01, 2020, 04:17:45 pm »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #2 on: June 01, 2020, 04:31:23 pm »
Nas su bombardovali zbog manjih stvari, uzevši u obzir rasizam u Americi u poslednjem periodu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #3 on: June 01, 2020, 09:01:07 pm »
Hteo sam ovako da dam platformu našim dopisnicima sa lica mesta da jave kakvo je stanje na terenu.
sunčano kod mene :D
ja prošao u petak pored kad su protestvovali kod Brooklyn Bridge.. ništa posebno, ali od sinoć je i ovde postalo zajebano.

.
Nas su bombardovali zbog manjih stvari, uzevši u obzir rasizam u Americi u poslednjem periodu.
rasizma je trenutno manje nego ranije, ali zbog interneta se ovakve stvari lakše vide. panduri su krckali crnce oduvek. ali posle ovoga će se možda nešto promeniti. ali nema frke, naći će oni načina da zajebu sve rase zajedno, kao što i sad rade.... samo na neki činiju način. oni su kreteni i daju pandurska razloga da ih sutra polako pokupe jednog po jednog zbog svega ovoga

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #4 on: June 02, 2020, 06:28:51 am »
Verovali ili ne ja tek u nedelju video sta se desavalo u subotu. Ovde nema Nike radnje da je ostala citava. Medjutim....veliko medjutim... samo u pojedinim delovima grada. Jug, centar i nesto malo na zapadu.
Sever je ostao citav. Ja sam jos malo vise na sever (predgradje) i kod nas nije bilo nicega.
Ajde pogodite gde je najveca koncentracija crnog stanovnistva?
Sta reci? Poslednjih godinu-dve imao sam prilike da malo vise upoznam afro-amerikance kako ih ovde zvanicno zovu. Mogu vam reci da oni nisu nista manji rasisti od belaca. Pored toga, ne mogu da podnesu Lationose. Njih smatraju za “nizu rasu” jer rade najteze i najslabije placene poslove koje crnci nece da rade.
Plus zeza ih to sto su bili robovi toliko dugo i smatraju da “im pripada” nadoknada za to sto se desilo njihovom dedovima i pradedovima.
S druge strane zemlju vodi maloumnai megaloman koji umesto da smiruje, doliva ulje na vatru.
Sad su zategli, uveli policijski cas u Cikagu (21-6), dosla i vojska.....smiriice to za dan dva.
Onda kad krene “face recognition” da radi...ima da ih kupe jednog po jednog😄

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #5 on: June 02, 2020, 04:07:23 pm »
Tolike indijance pobiše, a sad će kao crnci da im prave problem.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #6 on: June 02, 2020, 10:29:02 pm »
Tolike indijance pobiše, a sad će kao crnci da im prave problem.
tad nije bilo interneta da se lako sazna !

NAravno da ovo nije nikakav problem. Ovo moze samo da prija ekipi na vlasti...


Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #8 on: June 04, 2020, 10:42:16 am »
Kakvo jutro, sve vesti su komentari o Breesu... :lol:

Sad još da vidimo šta će NBC da uradi povodom ugovora za komentarisanje...

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #9 on: June 04, 2020, 03:16:26 pm »
drewbrees
Verified
I would like to apologize to my friends, teammates, the City of New Orleans, the black community, NFL community and anyone I hurt with my comments yesterday. In speaking with some of you, it breaks my heart to know the pain I have caused.
In an attempt to talk about respect, unity, and solidarity centered around the American flag and the national anthem, I made comments that were insensitive and completely missed the mark on the issues we are facing right now as a country. They lacked awareness and any type of compassion or empathy. Instead, those words have become divisive and hurtful and have misled people into believing that somehow I am an enemy. This could not be further from the truth, and is not an accurate reflection of my heart or my character.
This is where I stand:

I stand with the black community in the fight against systemic racial injustice and police brutality and support the creation of real policy change that will make a difference.
I condemn the years of oppression that have taken place throughout our black communities and still exists today.
I acknowledge that we as Americans, including myself, have not done enough to fight for that equality or to truly understand the struggles and plight of the black community.
I recognize that I am part of the solution and can be a leader for the black community in this movement.
I will never know what it’s like to be a black man or raise black children in America but I will work every day to put myself in those shoes and fight for what is right.
I have ALWAYS been an ally, never an enemy.
I am sick about the way my comments were perceived yesterday, but I take full responsibility and accountability. I recognize that I should do less talking and more listening...and when the black community is talking about their pain, we all need to listen.
For that, I am very sorry and I ask your forgiveness.


Sakuplja prosuto mleko...  :A

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #10 on: June 04, 2020, 10:36:30 pm »
Jednoumlje...


Srce mi se uvek zagreje kada se setim poslednji put kada je klečanje bilo tema. Kada je Trump uleteo sa osudama pa je klečanje postalo još masovnije, a podrška na društvenim mrežama još otvorenija i veća, sećate se? Problem je u tome što je u USA keš iznad svega. A rezultat "klečanja" je bio pad rejtinga, pad prodaje ulaznica i pad gledanosti i u isto vreme blagi porast rejtinga predsednika. I onda je mic po mic "klečanje" odstranjeno iz NFLa. Lako je sada "klečati" početkom juna ili eventualno pred praznim tribinama, u normalnim okolnostima nema ništa od toga. Podrška za Breesa i njegovo prvobitno mišljenje...

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #11 on: June 05, 2020, 07:22:56 pm »
Otpustilo Kataija zbog ženinih komentara na društvenim mrežama...

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #12 on: June 05, 2020, 07:56:24 pm »
Otpustilo Kataija zbog ženinih komentara na društvenim mrežama...

Da se potrudio da postane zvezda, ne bi bio otpušten nego bi se utrkivali da mu objasne u čemu je pogrešio... Ali neee, tera on po svome, mediokritetski. :thumbdown:

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #13 on: June 08, 2020, 01:14:05 pm »
Koliko sad jedu govna, pa jbm vam mater, sad su svi cistunci i borci za ljudska prava.
Sve sto kazes moze i bice upotrebljeno protiv tebe.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #14 on: June 10, 2020, 01:20:36 am »
U LA su bas bili pomamili da lome radnje, ali nekako ostatak ljudi je boleo q, sada samo mirni protesti koji nikoga ne zanimaju. Stanje reodvno, osim mase belaca koji koriste ovo za samo-promociju.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #15 on: June 10, 2020, 08:55:56 am »
https://www.blic.rs/vesti/svet/sokantno-siri-se-video-crne-desnicarke-koja-lesinari-na-smrti-dzordza-flojda-i-naziva/8n5esw8

Quote
Ovens zatim tvrdi kako je očito da Flojd nije okrenuo "novu stranicu u životu", kako su neki mediji predstavili, iako je poslednji put u zatvoru bio 2014, i to jer je "imao drogu kod sebe, koristio je krivotvorene novčanice i bio je nafiksan" fentanilom, što je sintetička verzija heroina, i metamfetaminom.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #16 on: June 10, 2020, 10:18:09 am »
I kazna za to je smrt gušenjem, pritiskom kolenom na sred ulice?

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #17 on: June 10, 2020, 11:22:56 am »
Dobro se triggerujes u zadnje vrijeme. Skoro kao ja.  :lol:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #18 on: June 10, 2020, 01:49:47 pm »
Pitam jer ne razumem poentu citata a ne klikće mi se na blicov sajt. Spominje se neki Ovens, ne znam, možda je to neki kralj koji odlučuje o životu i smrti? :hm:

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #19 on: June 10, 2020, 02:02:13 pm »
Pitam jer ne razumem poentu citata a ne klikće mi se na blicov sajt. Spominje se neki Ovens, ne znam, možda je to neki kralj koji odlučuje o životu i smrti? :hm:

Bolje ti je sto nisi kliknuo. Vrhunsko novinarstvo i analiza Blica sa preuzeta sa vrhunskih CNN portala o republikanskoj vedeti koju promovise Fox news. Ne mozes tri smislene recenice iz svih zajedno izvuci.  :napalm:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #20 on: June 10, 2020, 03:20:05 pm »
Ono kad godinama pratiš domaće medije i izgubiš svaku nadu u boljitak jer su svi od zla oca i gore majke.

A onda provališ da je to samo trend uvezen sa zapada i da su razni Pinkovi, Dezinformeri, Kuriri i slični samo ružna kopija ušminkanih FOXa, CNNa, MSNBCa... :palm:

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #23 on: June 15, 2020, 10:44:28 am »
Garant Pablo :kafa:

Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #24 on: July 05, 2020, 03:16:02 pm »
Garant Pablo :kafa:

Koji si smarač  :palm: Ja sam ga čak i zvao za vreme vanrednog stanja da obnovimo safs radio ali ga nije zanimalo, živi potpuno drugačijim životom nego nekad...

BTW:


Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #25 on: July 22, 2020, 08:29:25 pm »
Poslednjih dana su protesti i u Portlandu. Tramp poslao federalce da apse ali protestanti su se organizovali. :worthy:

https://twitter.com/GriffinMalone6/status/1285824656331509760

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #26 on: July 22, 2020, 11:08:54 pm »
Eeeee.... 'el vidite sa kakvim se predznanjem ide u ... mirne proteste.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #28 on: July 24, 2020, 07:09:18 pm »
Alek odmah naručio 200 komada.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #30 on: August 24, 2020, 10:54:48 am »
Kenosha police shoot man; video of incident appears to show officer firing several shots into his back at close range

Eeeeej, sedam metaka u leđa iz neposredne blizine... :sick:

Lik je za sada, nekim čudom, još živ. Nadam se da će preživeti i oporaviti se...

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #31 on: August 26, 2020, 05:41:13 pm »
Sad sam malo pogledao snimak.
Dva pandura su uperila oruzije u tebe, ti ih ne jebes 2% vec ides u krugu oko auta, otvaras vrata i kreces rukama unutra.  :dumrem:
OK...majstore ... jos pre toga probali da ga "smire" tejzerom.  :napalm:


Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #32 on: August 26, 2020, 06:09:30 pm »
Sad sam malo pogledao snimak.
Dva pandura su uperila oruzije u tebe, ti ih ne jebes 2% vec ides u krugu oko auta, otvaras vrata i kreces rukama unutra.  :dumrem:
OK...majstore ... jos pre toga probali da ga "smire" tejzerom.  :napalm:



 :krst:

Pokušavam da te shvatim... Misliš li da im je to bilo najbolje rešenje? Jedino rešenje? Baš ništa pametnije nisu mogli da urade?

Šta misliš da su još mogli da urade? Daleko bilo da ga uhapse?!?

Hteo da pobegne? I šta onda? Nisu mogli nekoliko njih da ga zaustave bez pucanja? Nisu mogli da pucaju u gume automobila?

A i da je pobegao, koliko je to strašno? Znaju kako izgleda, imaju podatke o automobilu, koliko je daleko mogao da pobegne?

I ne znam jesi li čitao, na zadnjem sedištu su mu sedela deca. Ejjj...

Zadatak policije nije da puca u one koji se opiru hapšenju, to treba da bude poslednja opcija. Čak i kada su njihovi životi ugroženi. Ako im to ne odgovara onda ne treba da se bave tim poslom. Davno je bio snimak kada je grupa policajaca onesposobila lika koji je zamahivao sa mečem. Ne sumnjam da bi ga u Americi upucali bez pitanja. Ali na njegovu sreću ovo se nije desilo u Americi.


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #33 on: August 26, 2020, 07:12:48 pm »
Amerika je nešto što mi ne razumemo. Nasilje i oružje na svakom koraku. Policajac ima uslovni refleks da puca u nekoga kada se ponaša kao što se ponašao lik sa snimka. Da li je to ispravno rešenje, nije. Da li su policajci krivi? Verovatno nisu, jer su utrenirani da reaguju kako su reagovali.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Ulični neredi u SAD - 2020
« Reply #34 on: August 26, 2020, 07:39:13 pm »
Neka bude medjuklasna borba neprestana.