Author Topic: KORONA virus #apocalypsenow  (Read 89768 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #735 on: January 26, 2021, 08:14:09 pm »
Nakon što je Betulenko "Love" Labratović podelio predivne vesti vezano za Fajzera evo stiže nam još veoma veoma lepih vesti vesti iz Izraela, naime Izrael je zvanično iskorenio grip! Ni jedan jedini slučaj gripa ove sezone  :worthy:

https://www.jpost.com/breaking-news/amid-covid-outbreak-no-flu-infections-recorded-in-israel-this-season-654095






Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #736 on: January 26, 2021, 08:21:46 pm »
Pa u čitavom svetu je bilo mnogo manje slučajeva gripa... Oće to kada ljudi nose maske, održavaju distancu, paze na higijenu...

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #737 on: January 26, 2021, 08:26:17 pm »
Pa u čitavom svetu je bilo mnogo manje slučajeva gripa... Oće to kada ljudi nose maske, održavaju distancu, paze na higijenu...

Jesi bio možda skoro u kladionici nekoj? Ili barem bacio pogled kako je unutra? Ili kafić?

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #738 on: January 26, 2021, 08:48:02 pm »
Imam dve kladionice u komšiluku. Na ulazu obaveštenje sa brojem telefona na koji dolazi njihov čovek da primi uplate. Ne znam kako im to funkcioniše... :lol:

A kafići su poluprazni, dok je bilo lepše vreme uglavnom su sedeli u baštama.

Govorim samo za ove u mom kraju, nemam pojma kako je u gradu, a tek nemam pojma kako je u Beogradu.

Ali to nije poenta... Ti vidiš dva kafića puna i misliš da je tako širom sveta. Ne pada ti na pamet da postoje ljudi koji se čuvaju da se ne zaraze, i postoji druga grupa ljudi koja tek nakon što se zarazi počne da se pazi.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #739 on: January 26, 2021, 10:03:52 pm »
Ni ti Betula nisi bas mnogo pametan kad mozes toliko da se raspravljas sa debilom.
Covek koji sad dobije grip i ne pusti ga posle dan-dva, ode da se testira za koronu i bude negativan i verovatno mu kazu budi 10ak dana kotkuce. Svaki dan umre neki lekar ili med. sestra od ovog sranja i najbolje da ce se neko u takvoj situaciji baviti dijagnozom jebenog gripa.
A onda dodje debil i kaze "aha a djesu gripozni"
I umesto da ga se otera u picku materinu i po mogustvu banuje na par meseci da forum malo dane dusom, ovde jos uvek ima genijalaca koji ce sa njim raspravljati i iznositi mu neke argumente


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #740 on: January 26, 2021, 10:07:24 pm »
^
Debili su ti otac i majka.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #741 on: January 27, 2021, 10:13:30 am »
Ohoho. Tvrda igra na sredini terena.  :tus:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #742 on: January 27, 2021, 10:59:00 am »


https://publikacije.stat.gov.rs/G2021/Pdf/G20211017.pdf

ok, krepava narod ali jebeš to, mene zanima đe su gripozni
i dal se više krepava od brazilskog ili argentinskog soja? xexexe хњи хњи хњи
sigurno svi misle da sam debilčina ali ja sam sebi duhovit i baš super provaljujem


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #743 on: January 27, 2021, 01:21:07 pm »
Pričao je Žujović još jesenas da ove godine neće ni biti gripa, objasnio i zašto, nema tu ništa čudno. Mislim da je bilo gostovanje u DLZ.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #744 on: January 27, 2021, 02:26:33 pm »
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #745 on: January 28, 2021, 10:31:51 pm »
Pričao je Žujović još jesenas da ove godine neće ni biti gripa, objasnio i zašto, nema tu ništa čudno. Mislim da je bilo gostovanje u DLZ.

Ok, samo što Žujović nije mainstream, potpuno suprotno od toga, a ovde se radi o tome da se na ovom forumu veruje mainstreamu jel tako, a koliko se ja sećam mesecima je išla hajka kako nas čeka pakao kada se ukrste sezonski grip i korona, seća li se još neko toga?

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #746 on: January 29, 2021, 02:05:38 pm »
to je krenulo od onog morona nestorovića  kad su mu početkom marta postavili pitanje kako najsmešniji virus kad eno danas u italiji umrlo toliko i toliko ljudi, pa moron krenuo da prosipa neke nebuloze kako je kod njih sad uleteo i grip i korona, pa zbog toga krepavaju, a mi ovde smo imali grip u januaru pa smo bezbedni. 
a jedini ko je na tog morona obraćao pažnju i za koga je on ovde bio mainstream si ti.

Inače sam poštovalac Nestorovića, poznat mi je čovek još od vremena pre ovog sranja

al dobro, što bi se iko morao obazirati na činjenice. lakše je spustiti se na nivo 7. razreda osnovne sa forama "vi, glupi, slušate mainstream, a ja, pametan, slušam..."
to u OŠ prođe, barem u glupljem delu odeljenja, ali kad pričaš sa odraslim ljudima oni prepoznaju kad neko pokušava da im prodaje te seljačke fore. i oteraju ga u tri lepe.



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #747 on: January 29, 2021, 02:28:05 pm »
Problem je što su nam oni uopšte dali tog Nestorovića i ostale budale iz KŠ da nam pričaju razne gluposti. Svako normalan je posle par dana skapirao da su svi do jednog debili, da menjaju mišljenja nekoliko puta na dan i da nemaju pojma šta i kako ali se kod zaostale poulacije to primilo kao i sve drugo.

Priznajem, nisam se mnogo udubljivao u sve što je ovde pisano ali nikako da skapiram, šta Pablito ovde pokušava da dokaže? Da ne postoji virus, da smo mi koji hoćemo da se vakcinišemo budale ili nešto treće?
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #748 on: January 29, 2021, 02:44:41 pm »
Imam ja jednog Pabla u komšiluku. Cenim da čitaju iste sajtove. Nisu nihilisti, veruju da virus postoji, da je ospasan, da treba sprovesti mere, ALI... Mere koje njima odgovaraju, jer ostale služe za kontrolu uma i širokih narodnih masa, zaključavanje ne pomaže jer isti broj umire i ako nema takvih restrikcija, nema potrebe vakcinisati se jer virus i nije toliko opasan iako je smrtonosan (ali ne bi voleo da ga preleži)...
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #749 on: January 30, 2021, 02:18:28 am »
jos kad su svi pricali kako ce da sve nestane kad se podigne UV na prolece, a grip epidemise u Iranu, meni je bilo jasno da niko ni obican grip nije ispitivao zadnjih 30 godina(bar)

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #750 on: January 30, 2021, 11:49:12 am »
ja teo da čekamo Johnson & Johnson, ali hanuma radi u zdravstvu pa su ih požurili da biraju i prijavila se za Pfizer na moj nagovor pa sam morao i ja da se solidarišem. ali kako je krenulo dočekaćemo J&J
eno je u kuhinji pravi slane kiflice, a ručak je već napravila: domaća žuta supa, ćevapi i pomfrit.

Vakcina Džonson i Džonson 66 odsto efikasna u globalnim kliničkim ispitivanjima

Vaistinu ćeš je dočekati...

Quote
Za razliku od vakcina kompanija "Fajzer/Bajontek" i "Moderne", za imunizaciju Džonson i Džonson vakcinom potrebna je samo jedna doza, koja ne mora da bude zamrznuta. Zbog toga je dobar kandidat za upotrebu u delovima sveta sa slabom saobraćajnom infrastrukturom i bez dovoljnog broja objekata za skladištenje na niskim temperaturama.

Mogu da je isporučuju uz šampone

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #751 on: January 30, 2021, 12:04:04 pm »
Valjda ti je jasno da je JJ najveca farmaceutska kompanija?

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #752 on: January 30, 2021, 12:19:31 pm »
Ako uzmem 2 doze, zaštićen sam 132% :hm: ?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #753 on: January 30, 2021, 12:37:48 pm »
Ako uzmem 2 doze, zaštićen sam 132% :hm: ?
44% . To ti je šezdesšes od šezdesšes.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #754 on: January 30, 2021, 01:14:33 pm »
Valjda ti je jasno da je JJ najveca farmaceutska kompanija?

Mora da je šala mnogo glupa kad si pomislio da to ne znam  :(

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #755 on: January 30, 2021, 01:15:15 pm »
Aha. To kad se sabere na onih 66% ispada 110%. Sad još samo da sačekam akciju u tempu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #756 on: January 30, 2021, 01:39:47 pm »
Mora da je šala mnogo glupa kad si pomislio da to ne znam  :(
Bas bas losa.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #757 on: February 02, 2021, 05:02:26 pm »
Britanski soj bukvalno satire Britaniju  :(


Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #758 on: February 02, 2021, 05:20:09 pm »
trebao bi neko da mu objasni šta je lockdown


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #759 on: February 24, 2021, 02:48:03 pm »
Sve vise je ljudi koje znam licno koji su primili vakcinu, a da imaju lose reakcije, a neki su se i zarazili.
Kinesko sranje, bilo i ostalo.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #760 on: February 24, 2021, 03:01:57 pm »
Stric i strina su je na'vatali sutradan posle vakcine. Strina bila ok a stric bio u bolnici par dana i sad je ok. Keva za sad dobro, 7 dana posle vakcine

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #761 on: February 24, 2021, 03:08:56 pm »
Da kazem uslovno  sve mladji ljudi  u55 godina imali reakcije, ovi matori nista.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #762 on: February 24, 2021, 03:45:17 pm »
Da kazem uslovno  sve mladji ljudi  u55 godina imali reakcije, ovi matori nista.
Stric i strina su u kasnim 60im godinama

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #763 on: February 24, 2021, 06:28:17 pm »
Evo da kazem i moje iskustvo.
Primio Modernu pre jedno desetak dana. Prvih par sati nista. Rekoh, ovi ga stvarno preteruju. Medjutim, posle 2-3 sata pocela ruka da boli samo tako. Prvih 24 sata nisam mogao da podignem levu ruku niti da pipnem mesto gde su me uboli. Posle jedno 24 sata vec bilo mnogo bolje, posle jedno36-40 sati ko rukom odneto. Nista.
Nikakvih drugih simptoma, bez temperature ili bilo cega. Sad cekam drugu dozu.

Ovde nije bilo biranja. Sta ti uvale to ti je. Nije ko u Srbiji da mozes da biras😄. Jedva sam uhvatio slobodan termin. Sreca da radim u skoli pa sam bio u drugoj grupi prioritera. Tek posle par nedelja pokusavanja uspeo da zakazem termin. Cekam sad za suprugu, ali ko zna kad ce da puste za ostale.
Inace, ljudi nosite maske, nije zajebancija. Stvarno pomaze.
Moja skola je na 50% kapaciteta. Sva deca se testiraju pre nego dodju u skolu (idu dva dana nedeljno u skolu, a tri preko Zoom-a). Daju uzorak dva dana pre nego dodju (iako je samo saliva test i nije 100% efikasan, bolje nego nista). Medjutim, da se vratim na temu: iako se testiraju, ja vec nekoliko puta bio u ucionici gde neko od dece bio pozitivan. Sva deca nosila maske, bila udaljena jedno od drugog. Ni ja, ni ostala deca u ucionici nismo se zarazili. Sve pozitivne slucajeve koje imamo deca donela “od kuce”. Nemamo za sada slucajeva sirenja izmedju dece u skoli. Inace, sva deca se prate, gde sede u ucionici, skeniraju im se skolski ID kad sede u nekoj od zajednickih prostorija (pratimo ih koliko se moze) tako da znamo uvek ko je bio u kontaktu sa kim.
Jebi ga, ima se moze se. moja skola u dobrom kraju pa imaju para za sve to. Vecina skola nema para za testiranje tako da je vecina dece jos uvek kod kuce.
Izvinjavam se na duzini.
« Last Edit: February 24, 2021, 06:33:38 pm by Tedimed »

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #764 on: February 24, 2021, 06:36:57 pm »
Mozda cu zvucati glupo, ali mislim da se pricalo da su i kineska i ruska vakcina radjene na principu slabljenja virusa, tako da organizam napravi dovoljno antitela pre nego sto se virus prosiri. To je stari princip pravljenja vakcine. Tako da fakticki, oni koji se cjepe su u stvari zarazeni virusom. Samo sto bi zaraznost u stvari trebala da bude niska.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #765 on: February 24, 2021, 07:20:22 pm »
Kineska je sa umrtvljenim virusom, ruska sa adenovirusom, tj. aktivnim delom virusa. Fajzer i Moderna su mRNK, nova tehnologija, pisano par postova gore o toj tehnologiji.
Ja sam primio Fajzer. NIkakvih reakcija nisam imao, samo sam uveče osetio bolu u ruci kada sam probao da spavam na levom boku. Ujutru ni bola nije bilo. Revakcinacija mi je za 10 dana, pa ćemo videti šta će biti posle druge doze. Kažu da tada može da se očekuje jača reakcija.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #766 on: February 24, 2021, 07:20:30 pm »
Sve vise je ljudi koje znam licno koji su primili vakcinu, a da imaju lose reakcije, a neki su se i zarazili.
Kinesko sranje, bilo i ostalo.
I u mom okruženju mnogo više zaraženih, uglavnom starijih, nakon vakcinisanja kineskom vakcinom. Jedna smrt, skoro respirator, par upala pluća (teža i lakša) i nekoliko ok reakcija. Da mogu na prvu da se setim...

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #767 on: February 25, 2021, 09:14:21 am »
@Mardok@Ulero

Je l' si ljudi fasovali koronu posle prve doze ili nakon 3 nedelje od revakcinacije?

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #768 on: February 25, 2021, 11:23:06 am »
Koliko znam, losa reakcija tipa glavobolja, umor, temperatura je najnormalnija stvar posle vakcine. Koliko cujem, kod nas je najvise reakcija bilo na Sputnik. Ja sam primio prvu dozu Sinopharma, nista mi nije bilo.
E sad, da neko fasuje tezi oblik korone i umre par nedelja posle revakcinacije mi je malo cudna prica. Onda smo dzabe krecili.
« Last Edit: February 25, 2021, 11:27:28 am by Old School »

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #769 on: February 25, 2021, 11:28:44 am »
Sto rekoste gore, kad ste pre stigli sve, zakazivanje, prva vakcina, posle 3 nedelje druga vakcina, pa onda jos otprilike 3 nedelje? Ja roditelje prijavio medju prvima sredinom januara, dobili termin posle 3 dana i revakcinacija 12og februara bila...

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."