Author Topic: KORONA virus #apocalypsenow  (Read 89748 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #140 on: March 17, 2020, 12:05:41 am »
« Last Edit: March 17, 2020, 12:08:06 am by lordnex »

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #141 on: March 17, 2020, 12:46:34 am »
ma pišu nebuloze. ok mladenko, on je otišao davno i verovatno ne može ni da pojmi šta se ovde sve dešava kad je reč o izborima, strankama i politici generalno, ali da ostali padaju na te fore glupi narod nesluša mudre savete države, to mi ne ide u glavu.

što neko reče, mi smo jedna od retkih država koja zasigurno zna ko je patient zero i od koga je sve počelo

edit - neću da se petljam pa sam obrisao post. omiljeni nisi razumeo šta sam hteo da kažem i to je ok. ja više ne živim tamo i ne bi trebalo da guram nos
« Last Edit: March 17, 2020, 12:52:12 am by mladenko »


Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #143 on: March 17, 2020, 01:49:01 am »
mladenko, ne guraš nos nego samo kažem da si verovatno izgubio (ili nikad nisi ni imao) ideju kako ovi održavaju vlast
no nebitno to
niko ovde ne misli da je prosečan srbin mnogo bistro čeljade, ali ne radi se uopšte ni o tome.

poenta je da ovde imamo situaciju da dolazi nešto o čemu prosečan čovek nema pojma. obrazovani ljudi ne mogu da apstrakuju problem
a na čelu ima leadership koji mu kaže ma polako bre, ostani na putu ta svetla što se brzo približavaju to su 2 biciklista, opusti se.
naravno, to ustvari dolazi kamion od 30 tona koji će ga bubnuti tako da će ga 50 godina skupljati po asfaltu.

15 dana intezivno truju ljude da je reč o sprdnji i kad se došlo u imminent collision fazu onda misle ispeglati sve to sa 2 dana plakanja i panike.
da, sigurno...
nedelja veče, 21h, oni donose odluku da gase škole. i ugase ih đuture, pa da ni deca medicinara, policajaca i vojnika nemaju gde da budu.

dovoljno je videti ovo i sve ti je jasno



čovek im pretio da će podneti ostavku ako ne zatvore škole. a bukavlno sve vreme pre toga je bio Struka koju oni slušaju i insistiraju na radu škola.
nisam još pogledao UN da vidim šta kaže čovek, ali optrilike imam ideju šta se tu sa njim moglo dešavati.



 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #144 on: March 17, 2020, 09:14:57 am »
Burazer mi kaže, u Nemačkoj od danas ne rade škole ali najavili im pre nekoliko dana.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #145 on: March 17, 2020, 09:40:26 am »
Burazer mi kaže, u Nemačkoj od danas ne rade škole ali najavili im pre nekoliko dana.

prosle nedelje obustavili ako se secam dobro, rece mi moj PSN buddy koji radi u "all girl high school"  :kafa:

ono sto meni nikako ne ide u vugla...zasto se hoarduje toalet papir ?  :stevan:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #146 on: March 17, 2020, 11:42:34 am »
prosle nedelje obustavili ako se secam dobro, rece mi moj PSN buddy koji radi u "all girl high school"  :kafa:

Verovatno je to na pokrajinskom nivou i ranije su zatvorili tamo gde je više pogođeno virusom.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #147 on: March 17, 2020, 02:13:39 pm »


mladenko, ne guraš nos nego samo kažem da si verovatno izgubio (ili nikad nisi ni imao) ideju ...
ja da sam gile, ja bi se ovde upalio i krenuo da ti objašnjavam...i onda bi se iznervirao i otišao sa foruma :1:

kad odeš iz srbije mnogo stvari se iskristalizuje. to ti je ona engleska izreka you can't see the forest for the trees. e sad to što vi tamo nećete da slušate nas od negde drugde, to je drugi problem :)

ja sam se predao, ne razmišljam kao srbin i zato kažem da ne treba da guram nos. rešenja za srbiju uključuju promenu kolektivne svesti, a to je nemoguće... i zato kažem da ne razumeš šta sam hteo da kažem malopre

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #148 on: March 17, 2020, 02:23:33 pm »
nije ta tema...

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #149 on: March 17, 2020, 04:08:17 pm »
http://rs.n1info.com/Vesti/a578531/CarGo-pokrenuo-studentski-volonterski-servis-Pomoc-za-najstarije-i-najugrozenije.html


Kako će funkcionisati akcija:
 
„Servis na točkovima“ će startovati od srede kada stariji sugrađani i njihovi najbliži u njihovo ime mogu da se jave na:
 
brojeve telefona 061 174 4353 ili 064 401 7829
 
na e-mail pomocnajstarijima@gmail.com
 
Porudžbine će se primati od 8 do 12 časova, a isporuka će se raditi svakog dana od 12 do 18 časova.
 
CarGo je obezbedio automobile, gorivo i početni kapital za kupovinu namirnica, a studenti koji će biti potpuno zaštićeni maskama će dostavljati tražene namirnice na navedene adrese.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #150 on: March 17, 2020, 04:08:53 pm »
nije ta tema...
apsolutno jeste, ali nema veze.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #151 on: March 17, 2020, 05:46:40 pm »
Neka šurnjajina rođakaTM koja živi u Španiji ipak preporučuje da se naprave zalihe za 5-6 nedelja, ne zato što neće biti robe, već zato što će morati ozbiljno da se čeka u redovima u prodavnicama (čime se poništava efekat karantina, ali dobro...)

Zujane šta kaže šurnjajina rođaka, ima li šta novo? Neka preporuka, bilo šta?

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #152 on: March 17, 2020, 06:06:59 pm »
Da se ne potpisuje za FC Valencia

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #153 on: March 17, 2020, 06:31:46 pm »
https://www.narodnopozoriste.rs/narodno-pozoriste-pocinje-sa-emitovanjem-predstava-putem-interneta

Народно позориште у Београду у ванредном стању, због кога је морало да  прекине приказивање представа пред публиком, почиње са емитовањем својих представа путем интернета (streaming).

Прва представа на репертоару је „Бела кафа“ Александра Поповића, у режији Милана Нешковића и биће приказана у среду 18. марта 2020. године, са почетком у 21 час.

Публика представу може гледати на сајту Народног позоришта, на којем ће бити објављен и репертоар следећих емитовања.


Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #154 on: March 17, 2020, 07:16:27 pm »
Burazer mi kaže, u Nemačkoj od danas ne rade škole ali najavili im pre nekoliko dana.

Ne rade vec par nedelja, sto se posla tice, vecina radi home office, sastanci webex, striktno no-shake hands i ima na svakom cosku sretstva za dezinfekciju ruku.
Blizu mene je Mannheim sa potvrdjenih (danas) 64 obolelih i Heidelberg sa 20ak i nema neke panike, sve je nekako lagano bez preterane pompe od strane grada doneto da se skole, bioskopi, bazeni, teretane itd zatvaraju, a restorani rade do 20ak casova.

Papira/brasna i sredstva za dezinfekciju ruku uglavnom je tesko naci zbog naleta panike i to uglavnom 90% stranaca puni kolica do plafona, kazu da ce do kraja nedelje da se stabilizuje to sranje.

Manje vise sve funkcionise normalno i nema drame previse.

Meni je propao let za srb planiran jos proteklog meseca zbog "samoizolacije" jer je trebalo u sredu da letim i u nedelju da se vratim nazad.

Gledao sam u nedelju deo konferencije za novinare, jedna farsa, najniza moguca propaganda i skupljanje jeftinih politickih bodova.

Da se vodila statistika kada je onaj grip naleteo pocetkom godine, koliko je obolelo i pomrlo po Srbiji verovatno bi bilo manje drame sada.

Nejde brze...

Online mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #155 on: March 17, 2020, 08:27:30 pm »
Uveden policijski cas.
danas po KGu penzosima pisali kazne.

JBG ne moze drugacije.
DOk ne klepis po dzepu (glavi) nece da slusa.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #156 on: March 17, 2020, 10:55:21 pm »
Pa dobro, ali ljudi, pogotovo ti isti penzosi su sluđeni... Prošlo je tri dana od "najsmešnijeg virusa u istoriji, koji se širi isključivo preko FB-a, idite u Milano u šoping, sad su popusti" do "sve što imamo je došlo baš iz Milana, je li tako? Tako je!"

Čak i za njegovu ciljnu grupu, sa pamćenjem poput vinske mušice, ovo je previše.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #157 on: March 18, 2020, 08:38:39 am »
Добри наш Зујо, веруј да није превише, балкански народи су плодно тле да се саде будале, кад ово прође он ће на свим телевизијама да буде гостујући великомученик, главна тема свих емисија ће бити како је избегнута већа катастрофа захваљујући добром раду руководства државе, исти ти пензоси има да упију буквално све што каже. За пола године нико се неће сећати ни смешног вируса, ни Милана, ни шопинга...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #158 on: March 18, 2020, 09:14:12 am »
Ma de se bre niko nece secati, nemoj pricati svasta.
nas ovo moze da vrati u 1993 ili u nesto gore ako to uopste postoji.
Posledice ce osecati decenijama


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #159 on: March 18, 2020, 12:22:37 pm »
 

Sent from my MI 8 using Tapatalk


Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #160 on: March 18, 2020, 06:03:01 pm »
Quote
During a Coronavirus update/meeting this Mayor excused himself to the restroom but forgot to turn off his microphone — and I am now dead...

https://twitter.com/RexChapman/status/1239367483317981190?s=20

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #161 on: March 18, 2020, 07:46:32 pm »
Quote
Više od 65.000 Srba se vratilo u Srbiju iz inostranstva...

Kuc kuc!
Ko je?
Armija trojanskih konja
Izvolite uđite

 :pop: :pop: :pop:

Online mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #162 on: March 18, 2020, 07:51:39 pm »
Realno danas pricamo o tome, niti da ih ostavis na granici, jer su tvoji, niti da ih pustis jer znas da su stoka koja se nece pridrzavati karantina i razjebace ti zemlju, a plus to su i glasovi na izborima.

Plus sa finansijske strane sto ce drzava da uzicka neki dinar od njih, crkli dabogda.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #163 on: March 18, 2020, 08:13:42 pm »
Ovo mora da je treci svetski rat poceo. Posto kad ovi udju i zaraze celu populaciju opet ima da nas izgine bar 10%

Online mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #164 on: March 18, 2020, 08:28:14 pm »
Realna opcija, rodjaka je bila na rodjendanu ovde, i bili su neki stranci, pre tri dana, danas je krenula temperatura i kasalj, javi se u DZ da prijavi,  rekli joj da testiraju samo ljude koji su dosli iz inostranstva. OKkkk....idioti.  Zato i ne raste drasticno broj obolelih, jer i ne testiraju sve.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #165 on: March 18, 2020, 08:41:53 pm »
testiraju i fudbalere zvezde i partizana, verujem da i ovde šupke iz vlade i vrha stranke testiraju svaki dan
a ovamo gde je bitno rade 20-30 testova dnevno.
440 testova ukupno za skoro 2 nedelje. sramota jbt. južna koreja uradi toliko testova za 2 sata.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #166 on: March 18, 2020, 08:45:29 pm »
Aj ne serite. Sad sam čuo na Dnevniku da ministri odlično rade svoj posao...

Online mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #167 on: March 18, 2020, 08:48:43 pm »
Rekose da jedan test kosta 180-200.000, nije to za sirotinju.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #168 on: March 18, 2020, 09:07:40 pm »
Rekose da jedan test kosta 180-200.000, nije to za sirotinju.

Na internetu ima da se poruče pojedinačni testovi za oko 150€, i to je sa uračunatom masnom zaradom. Proizvodnja sigurno košta mnogo manje.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #169 on: March 18, 2020, 09:11:46 pm »


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Online mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #170 on: March 18, 2020, 10:09:47 pm »
Kuc kuc!
Ko je?
Armija trojanskih konja
Izvolite uđite

 :pop: :pop: :pop:
Iz druge perspektive, veci deo njih koji se vratio je radio na crno, sad kad je sve stalo, ajmo nazad u lepu nasu. Gipsani lavovi cekaju.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #171 on: March 18, 2020, 10:55:11 pm »
pabla je bar lako omađijati
juče im za sve krivi penzioner, pablo odmah rantuje na jebene penzonere
danas će nas upropastiti moleri iz njemačke i žene što peru babe u austriji, pablo im jebe mater onu nenormalnu gastosku
ko li će sutra biti na tapetu?
baš se pitam kad će se brt pablo osvestiti i shvatiti ko ovde snosi 99.9% odgovornosti. verovatno za 50 godina kad bude čitao neke memoare i studije.  :yawn:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #172 on: March 18, 2020, 11:04:42 pm »
pabla je bar lako omađijati
juče im za sve krivi penzioner, pablo odmah rantuje na jebene penzonere
danas će nas upropastiti moleri iz njemačke i žene što peru babe u austriji, pablo im jebe mater onu nenormalnu gastosku
ko li će sutra biti na tapetu?
baš se pitam kad će se brt pablo osvestiti i shvatiti ko ovde snosi 99.9% odgovornosti. verovatno za 50 godina kad bude čitao neke memoare i studije.  :yawn:

Pablito gleda konferencije za stampu i ozbiljno pristupa problemu.

Juce je precednik plakao zbog nasih divnih starijih sugradjana koji nikako da ga poslusaju - Pablito ih ukorava
Danas Pantela oplela po gastozima - opleo i Pablito

Na koga ce se sutra Pablito sruciti? Saznajte posle kzs u 18 ili 20h.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #173 on: March 18, 2020, 11:34:19 pm »
Ne zanimate me, Nestorovič je rekao da ćemo već u maju merkati ponude za Grčku, te je meni ostalo samo da izaberem Santorini, Krf ili Rodos. Ovo što iznosim stručna kritička mišljenja u javnost to mi je čisto razbibriga dok prođe apokalipsa  :)

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #174 on: March 19, 2020, 04:25:46 pm »
magarac...

http://rs.n1info.com/Sport-Klub/Fudbal/a579633/Insajder-Krivicna-prijava-protiv-Luke-Jovica-zbog-krsenja-mere-samoizolacije.html

Prethodno su mediji preneli da je Jović je napustio karantin u Madridu i došao u Srbiju da proslavi rođendan devojke Sofije Milošević, što se moglo videti na fotografijama na društvenim mrežama.