Author Topic: KORONA virus #apocalypsenow  (Read 90956 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #630 on: December 24, 2020, 09:49:24 pm »
Znači to je sjajan PR a da su primili onda bi bio placebo?

A sve ove javne ličnosti što primaju placebo u stvari imaju očajan PR?

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #631 on: December 24, 2020, 10:18:40 pm »
A sve ove javne ličnosti što primaju placebo u stvari imaju očajan PR?

Što očajan, javno "vakcinisanje" političara sa osmehom na licu je odličan (za njih same, čisto da napomenem da ne bi nastavio sa ovim nizom nebuloznih potpitanja) potez. Svako se ponaša i govori u odnosu na svoju ciljnu grupu.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #632 on: December 25, 2020, 12:48:18 am »
Jel se  ti zajebavaš ili si ozbiljan? Zajebi Čaleta, DrKona i Kisićku, za ovo ostalo te pitam.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #633 on: December 25, 2020, 05:46:47 pm »
Do nekle je Pablo u pravu. Da nije, ne bi onda neke vakcine/lekovi koštali različito u različitim državama/regijama. Lično znam za određeni lek koji se po Evropi valja za 40ak dolara po komadu, dok se amerima prodaje za oko 130. Bez ikakve promene. U istom tonu, zašto onda Steve Jobs živeo u kuću bez ijednog gadget-a, zašto očni doktori koji rade Lasik operacije nose naočare, itd..zdravlje je ipak biznis, nažalost uvek na štetu plebsa...

Nemam mišljenje po pitanju vakcine , ali znam da verovatno ne bi bio zamorče da mogu - poznajući to kako lekovi po US izleči jedan a napravi još 5 problema koje nisi imao. A pošto sam još uvek natankovan sa antitelima, sigurno bi bio među poslednjima u redu i tako

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
« Last Edit: December 25, 2020, 05:48:56 pm by mladenko »

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #634 on: December 25, 2020, 05:50:12 pm »
Pablo je debil, plain and simple.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #635 on: December 25, 2020, 06:13:13 pm »
ne bi onda neke vakcine/lekovi koštali različito u različitim državama/regijama. Lično znam za određeni lek koji se po Evropi valja za 40ak dolara po komadu, dok se amerima prodaje za oko 130.

Lekovi koštaju onoliko koliko se dogovoriš da platiš. U Evropi se sa proizvođačima dogovaraju sistemi na nivou države, koji uglavnom imaju cilj da što manje plate lekove. U USA se dogovaraju privatne korporacije koje imaju cilj da što više zarade.

U slučaju COVID vakcina, cene u USA nisu astronomske zato što se sada pregovaralo sa državom.
Nemam mišljenje po pitanju vakcine , ali znam da verovatno ne bi bio zamorče da mogu

Zakasnio si da budeš zamorče. Možda nisi ispratio, ali već su imali na desetine hiljada takvih širom sveta. ;)

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #636 on: December 25, 2020, 06:32:02 pm »
Auh, opet taj socijalizam.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #637 on: December 25, 2020, 08:03:19 pm »
Pablo je debil, plain and simple.

Ali nisam čugalj  :lol:

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #638 on: December 25, 2020, 08:36:22 pm »
Jel se  ti zajebavaš ili si ozbiljan?

Moj zvaničan stav je da ne želim da stojim na putu bolesnima i preplašenima, neka oni prime vakcinu ja ću se žrtvovati i čekati...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #639 on: December 25, 2020, 09:32:27 pm »
Moj zvaničan stav je da ne želim da stojim na putu bolesnima i preplašenima, neka oni prime vakcinu ja ću se žrtvovati i čekati...

To te niko nije pitao

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #640 on: December 25, 2020, 09:34:56 pm »
Ko zna sta su politicari primili, njima su dali neke injekcije, ko zna dal je to stvarno vakcina ili samo za slikanje.
Nisu oni ludi da se truju tim sranjem.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #641 on: December 25, 2020, 09:50:06 pm »
To te niko nije pitao

Dragi moj Bojane, apsolutno si u pravu  :cackalica:

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #642 on: December 25, 2020, 10:53:30 pm »
Dr Babić iz San Dijega: Svi će na kraju morati da biraju - vakcina ili virus http://rs.n1info.com/Vesti/a687775/Dr-Milos-Babic-iz-San-Dijega-Svi-ce-na-kraju-morati-da-biraju-vakcina-ili-virus.html

Sent from my AC2003 using Tapatalk


Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #643 on: December 25, 2020, 11:28:06 pm »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #644 on: January 04, 2021, 03:56:16 am »

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #645 on: January 04, 2021, 09:43:39 pm »
Ja ću, ako može da se bira, da idem na RNK. Ako ne može, onda adenovirus. Činimi se da kineska neće stići na vreme kod nas i da će svi koji su hteli da biraju, već biti vakcinisani.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #646 on: January 06, 2021, 01:59:25 am »
da se pohvalim da sam pregurao nekako i ovo sranje...miris jos uvek nekako stidljivo postoji ali ostalo je OK
Od ukucana, deca 8 i 12 nista, dok se skvo mucila 12 dana sa temperaturom pa su pali kortikosteroidi i odma joj se stanje popravilo. Sreca, pluca su dobro. Pu pu, ne ponovilo se!

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3494
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #647 on: January 06, 2021, 11:20:07 am »
Drago mi je da ste pregurali dobro, svašta čujem u poslednje vreme ...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #648 on: January 06, 2021, 11:28:41 am »
Samo nek ste pregurali...

Jesu li ti nedostajali miomirisi Pančeva? :P

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #649 on: January 06, 2021, 12:29:40 pm »
Ja sam pazario pre dva dana. Jedan dan imao temp samo.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #650 on: January 06, 2021, 02:05:39 pm »


Meni se ni posle mesec dana nisu vratili na 100% ni miri ni ukusi, samo poneki.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #651 on: January 06, 2021, 02:31:53 pm »

Meni se ni posle mesec dana nisu vratili na 100% ni miri ni ukusi, samo poneki.
Узми витамин А у капима, капај у нос и у грло. Мојој кеви је то помогло.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #652 on: January 06, 2021, 02:35:07 pm »
Jel ima neko ovde da nije fasovao ovo čudo?

Da odradimo mali eksperiment, za nas koji smo preživeli. Znamo da ljudi koji imaju neke probleme imaju veće šanse da ih virus napadne.

Ja sam imao:
- manjak vitamina D - hronično jer sam zabijen u kancelariju po celu godinu.
- A+ krvna grupa, za koju se kaže da najviše najebava.

Od simptoma imao sve osim gubitak mirisa i ukusa

Žena:
- ima sličan nedostatak vitamina D
- 0+ krvna grupa

 samo je izgubila miris i ukus na 10ak dana. Ništa drugo

Aj sad, udri ..

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #653 on: January 06, 2021, 02:39:57 pm »
Узми витамин А у капима, капај у нос и у грло. Мојој кеви је то помогло.
Uzimao sam odmah kapi A i E, ali su one valjda samo da ublaze/uspore probleme.

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #654 on: January 06, 2021, 06:43:47 pm »
Ja od novembra uzimam 2000 UI vitamina D dnevno i 50mg Cinka. Cink doduše ne svakodnevno, ali čim krene da me boli grlo odma kreće svakodnevni unos :). Pijem inače cedevitu dve doze po tri kašičice dnevno. Pivo uveče pred spavanje, rakiju tu i tamo, nemam volju da se alkoholišem sam.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #655 on: January 08, 2021, 12:09:49 pm »
Ja se nisam oglašavao jer sam smatrao da nema potrebe, ali kad smo se već raspisali da i ja ispišem svoje iskustvo.

Dakle, simptomi su mi se pojavili 17. februara 2020 godine, kada niko u Srbiji nije ni znao šta je korona niti smo imali registrovane slučajeve. Prvi dan temperatura je bila 38.6, narednih 4 dana ne ispod 39,5. Nisam izgubio čulo mirisa niti ukusa, niti sam imao proliv. Nakon prvog dana i te temperature od 38,6, pojavila mi se neka promuklost koju do tada nikad u životu nisam iskusio. Ne boli me grlo, ne grbe, nemam problema sa gutanjem pljuvačke ali zvučim kao kombinacija iscepanog auspuha i Patrika Mahomsa dubokog glasa  :)  Tog drugog dana (četvrtak) počeo sam da pijem Fervex i Brufen u velikim količinama misleći da je neka jaka prehlada u pitanju, a žurilo mi se da što pre ozdravim jer sam 3 dana od tada (ponedeljak) imao važno suđenje u Valjevu i morao sam tamo da budem kako umem i znam. Naravno, počeo je jako želudac da me boli od Brufena, ali u nedelju i da me žiga negde oko jetre. Uglavnom u ponedeljak ujutru nemam temperaturu, ali dovoljno dobro se osećam da sa klijentom sednem u auto i odemo u Valjevo. Ceo dan sam se dobro osećao, da bi kad smo u povratku ušli u Niš počela da me trese groznica i visoka temperatura i opet naravno Fervex i Brufen.

E sad postaje zanimljivo. Budim se u utorak ujutru, nema bola u želucu, nema temperature, promuklost se smanjila na najmanju moguću meru, ali nikako da udahnem. Kad pokušam kao da mi je neko stavio teg od 10kg-15kg na grudi. Nekako se pridignem, nakašljem uz veliki bol kad ono šlajm sa velikom količinom sveže krvi. Odem uz veliku muku kod mojih koji žive blizu mene, objasnim situaciju i odlučim da uradim laboratoriju da vidim krvnu sliku i isključim karcinom kao opciju. Takođe pozovem jednu privatnu kliniku da zakažem pregled kod pulmologa. Pogodi se tako da sam laboratoriju trebalo da radim sutra ujutru (sreda), a kod pulmologa uveče. Laboratorija pokazala da je krvna slika u redu, ali crp 153,2, sedimentacija 40, ALT, AST i GGT iznad normalnih vrednosti. Uveče sa tim rezultatima kod sebe odem kod pulmologa, žena me oslušne, pogleda rezultate laboratorije i kaže imaš tešku virusnu upalu pluća, indikovano ti je bolničko lečenje ali pošto si mlad, bivši plivač, nikad nisi imao respiratorne probleme, evo ti ova terapija od 5 lekova. Kaže mi, strogo mirovanje kod kuće, ležanje, ponašaj se kao da si u bolnici, dođi za 5 dana opet na kontrolu pa ako ti ne bude bolje moraš na hospitalizaciju. Takođe, rekla mi je da sutra dođem kod nje na državnu kliniku da odradimo skener i ispostavilo se da mi je i drugo plućno krilo bilo osenčeno, tako da sam imao obostranu upalu pluća. Uglavnom, da polako privodim priču kraju, posle 5 dana uzimanja propisane terapije bilo mi je mnogo bolje, vrednosti posle ponovne laboratorije prepolovljene. Takođe, sve vreme me je jetra bolela. Produžila mi je terapiju za još 3-4 dana i to je to. Posle sam morao još mesec dana da strogo pazim na ishranu, da zaboravim na bilo kakvo trčanje ili brzo hodanje dok mi se pluća nisu u potpunosti oporavila.

Par dodatnih stvari. Prvo, nije mi jasno kako se moji nisu zarazili ako je virusna upala pluća bila, jer su me oni obilazili kod kuće? Drugo, nije mi jasno kako se ni klijent nije zarazio a ceo dan smo bili jedan pored drugog u autu, 3 i po sata do Valjeva i isto toliko nazad. Nije se zarazio ni on, niti neko od njegovih ukućana. Treće, nisam vam rekao zašto mislim da je bila korona. Iako mi je pulmološkinja rekla da nije korona i da ne treba da se plašim (imam teoriju ili da naši lekari sredinom februara nisu imali smernice za prepoznavanja simptoma korone od Ministartsva zdravlja ili im je to isto Ministartsvo reklo da pričaju ljudima da imaju samo običnu virusnu upalu pluća dok ne naraste kritičan broj obolelih, pa da kažu "Jeste, registrovan je prvi slučaj korone i kod nas."), jula meseca kad su privatne laboratorije dobile mogućnost da rade testove na antitela, otišao sam 26.7. i dobio rezultat da imam 0,1. Što je mizerna količina ali ipak dokaz da je nešto bilo u organizmu.
« Last Edit: January 08, 2021, 12:13:43 pm by Mimi »

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #656 on: January 08, 2021, 12:38:46 pm »
Dva dana bez mirisa i ukusa.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #657 on: January 08, 2021, 01:49:54 pm »
Mimi je nulti pacijent :)

Ali ozbiljno, ako niko od onih koji su dugo bili ukontaktu sa tobom nije imao nikakve simptome možda zaista nije bila korona. Nisam stručnjak ali cenim da bi ipak trebao da imaš mnogo više antitela ako si tako gadno zakačio.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #658 on: January 08, 2021, 02:07:08 pm »
Mimsy, to nije korona.

Snajka letos imala simptome par dana, u decembru isla da proveri antitela...imala je 3. A donja granica je 1.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #659 on: January 08, 2021, 02:17:29 pm »
Ako je vrednost ispod 0,8 znaci da nemas antitela.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #660 on: January 08, 2021, 02:27:42 pm »
Moguće da ste u pravu obojica. Mada kako je vreme prolazilo i društvo na globalnom nivou dobijalo sve više i više saznanja o virusu, tako smo došli i do saznanja da nije mali broj ljudi koji prosto ne mogu da obole od korone ili su u znatno manjem riziku. Ćelijske strukture su im takve da se virus korone ne kači na njih (ako sam dobro razumeo). Ko će ga znati...

Bitno da smo svi ovde na forumu živi i zdravi.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #661 on: January 08, 2021, 02:49:46 pm »
Kada uporedim zap.pluca od pre 2 godine, i Koronu sad, zap.pluca me je razbilo jedno 5x vise.
Tad bukvalno nisam mogao da ustanem, tek posle 5-6 longacefa sam "prohodao", iskasljavao krv, isto je virusno bilo, 40tak dana sam bio van funkcije...
Sad sa Koronom , duduse laksi oblik sam zakacio, vrlo malo kasalj, 1-2 dana blaga do 37.7 temp, minus miris i ukus, i jaka glavobolja.

Iskreno da nije ovolika drama oko Korone podignuta, ove simptome ne bih ni primetio. Umor bih pripisao treningu, i guzvi na poslu, temp.da me je vetar produvao...

Sad jbg nekoga zakaci ozbiljno, zavisi od imuniteta i organizma.
Dosta ljudi oko mene je imalo (ugl.kolege iz bolnice) , i svi su pretekli, ali isto tako je u ulazu prekoputa mene 9 ljudi stradalo.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #662 on: January 08, 2021, 03:01:17 pm »
Mimsy, to nije korona.

Snajka letos imala simptome par dana, u decembru isla da proveri antitela...imala je 3. A donja granica je 1.

Ako je vrednost ispod 0,8 znaci da nemas antitela.

ti testovi za antitela su dosta nepouzdani.
jedan od mojih najboljih drugara je po testu imao gomilu tih antitela. on bio u fazonu nemam pojma otkud mi antitela nisam osetio ništa već 3 godine, al eto baš super sad mogu da se zajebavam, ali mauna, posle manje od mesec dana ga spičila korona. skoro 2 nedelje ga držalo a kaže mi da još uvek oseti bol u zglobovima
verovatno to nigde nije mnogo precizno, a mogu misliti kako se to radi u srpskim labaratorijama koje su i inače poznate po frljanju rezultatima, a kamoli kad treba da rade neke testove koji su se pre par meseci prvi put pojavili


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #663 on: January 08, 2021, 05:15:29 pm »
Od svege iznesenog, mogu samo da potvrdim da nema ni teoretske šanse da je Ministarstvo Zdravlja bilo sposobno da u februaru organizuje lekare da skrivaju koronu. Da li se pojavila u februraru, najverovatnije da jeste. Kolegi je umro rođak krajem februara od "mešavine sarsa i svinjskog gripa", a čovek od koga ga je dobio je takođe umro od iste dijagnoze par dana kasnije. Taj čovek je došao iz Švajcarske  dve nedelje pre smrtnih ishoda.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4317
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: KORONA virus #apocalypsenow
« Reply #664 on: January 08, 2021, 06:56:46 pm »
Mislim da je korone bilo već u januaru... Moj mlađi klinja bio tada baš bolestan, imao ogromnu temperaturu i doktorka (inače vrhunski pedijatar) kaže: "Znate šta je ovo? To vam je onaj svinjski grip što je bio pre desetak godina ako se sećate."

Isto tako u januaru iznenada umrla koleginica, kažu da se dve nedelje mučila sa plućima, pa je na kraju "izgleda ugušila voda u plućima, ne znaju tačno šta je", ali je inače bila bolesna, šećeraš, i ranije je bila lečena od raka...

Tako da izgleda da je slučajeva bilo i mnogo ranije, nego niko nije umeo da ih prepozna.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill