Author Topic: IT pitanja i odgovori  (Read 248076 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #595 on: September 02, 2013, 09:31:05 pm »
koju grafičku da kupim?
igrice mi nisu bitne, pa može i neka jeftina


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #596 on: September 02, 2013, 09:32:45 pm »
pa ti uzmi onda neku jeftinu :)


Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #597 on: September 02, 2013, 10:07:14 pm »
Ne treba mu grafička onda. I buđava grafika uz i3 će da mu završi posao.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #598 on: September 03, 2013, 12:16:55 am »
pa budjavu imam i sad.  :)
neka integrisana...NVIDIA GeForce 6100 nForce 405. mislim da ima samo 64MB memorije. baš teška kršina.
i oću da ubacim neku koliko toliko solidnjikavu, jer mi sa ovom secka kad gledam neki hd film i tako to.
kad npr. pustim game pass na toj konfiguraciji i ubacim u full screen na 22'' monitoru, onda bas dosta secka.

ploča je valjda nvidia N61 i ima one PCI-E slotove, pa kontam da me to ne ograničava mnogo.
imam 2GB Rama, procesor je neki Athlon sa 2.40 GHz

kontam da bi sve trebalo biti ok ako uzmem neku bar pristojnu grafičku, pa zato i pitam šta da uzmem.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #599 on: September 03, 2013, 12:32:21 am »
Znaci, poenta je da si ti em platio za game pass, em ti jos i secka? :D

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #600 on: September 03, 2013, 12:33:51 am »
kako si igrao neverwinter onda crni sine ;z

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #601 on: September 03, 2013, 12:35:45 am »
igro na laptopu


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #602 on: September 03, 2013, 01:35:52 am »
pa budjavu imam i sad.  :)
neka integrisana...NVIDIA GeForce 6100 nForce 405. mislim da ima samo 64MB memorije. baš teška kršina.
i oću da ubacim neku koliko toliko solidnjikavu, jer mi sa ovom secka kad gledam neki hd film i tako to.
kad npr. pustim game pass na toj konfiguraciji i ubacim u full screen na 22'' monitoru, onda bas dosta secka.

ploča je valjda nvidia N61 i ima one PCI-E slotove, pa kontam da me to ne ograničava mnogo.
imam 2GB Rama, procesor je neki Athlon sa 2.40 GHz

kontam da bi sve trebalo biti ok ako uzmem neku bar pristojnu grafičku, pa zato i pitam šta da uzmem.


Mislim da te više zeza procesor nego grafička. Na technical support za gamepass stoji da je potreban Pentium 4 2.4GHz or higher or equivalent AMD processor with a minimum of 1GB of memory. Moguće je da će ti neka grafička novije generacije pomoći ali ne mora da znači.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #603 on: September 03, 2013, 02:10:03 am »
Ne sumnjam da se i ostatak kompa tog godista lagano raspada a taj procesor uskoro nece ni slike moci da otvara. Kupi celo, najjeftinije je. A graficka ako si bas resio, pa najjeftinija naravno.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #604 on: September 03, 2013, 08:51:50 am »
Mislim da te više zeza procesor nego grafička.

apsolutno upravu

Nejde brze...

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #605 on: September 03, 2013, 08:55:43 am »
Kupi novine ili neki drugi proizvod gde ima nagradna igra da se ogrebe za novi komp.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #606 on: September 05, 2013, 10:50:57 pm »
ok ili dobro
a ako bih uzimao sve (matična, cpu, grafička, ram, a kontam da bi mi dobro došlo i novo kućište i napajanje) novo...šta mi preporučujete?
igrice me ne zanimaju, ali ne bih ni da uzimam neko sranje od hardvera samo zato što je najjeftinije.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #607 on: September 05, 2013, 11:43:19 pm »

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #608 on: September 05, 2013, 11:56:29 pm »
Ne znam sta bih ti rekao Lorde, ja nisam kupio  monitor, mis i tastaturu i platio sam komp 400 evra, graficka ima veci hladnjak od juga a procesor je neki slican tome, to je bilo krajem 2011. godine. Videvsi bolestan napredak u fps igricama, navukli su me i nabavio sam najnoviji call of duty i terao ga na maksimumu. Probe radi, kad sam uzeo novi kuler jer je originalni bucan sam pustio jedno 5 full hd snimaka i nista nije pomislilo da secne.  Mislim da omiljeni moze da prodje za duplo manje pare. Matorcima sam uzeo jedan od onih gotovih kompova iz win-win-a, oko 220 evra. Nesto poput ovoga:
http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/desktop-racunari/desktop-racunari-bez-os/racunar-a-comp-player-lite-h61-intel-celeron-dual-core-4gb-500gb-6570-dvdrw.html

Za sve navedene potrebe taj komp je overkill, ono koliko sam ga koristio odlicno radi. Sad da se ne lazemo, ne verujem da to je neki kvalitetan proizvod.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #609 on: September 06, 2013, 12:15:04 am »
Procesor    Intel Celeron G1610 Dual-Core, 2MB

 :rofl:



Idi bre jasmene u qrac, fino se ismejah.


Kad uzimas komp ne uzimas ga samo da ti bude dobar danas nego da ti bude dobar i za 2 godine ili kako ja volim da gledam za 4 godine. Neverovatno, ali ja kacam uzimao komp isto sam trazio ko omiljeni, a isto sam nasao kao sto je lord predlozio i to isto u emmiju.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #610 on: September 06, 2013, 12:17:12 am »
ok ili dobro
a ako bih uzimao sve (matična, cpu, grafička, ram, a kontam da bi mi dobro došlo i novo kućište i napajanje) novo...šta mi preporučujete?
igrice me ne zanimaju, ali ne bih ni da uzimam neko sranje od hardvera samo zato što je najjeftinije.

ko seoska mlada si, hoces da se jebes neces da ti udje, ne ide tako.

Ne znam da li kupujes da zadovoljis svoje potrebe (surfovanje, muzika, piskaranje - predpostavljam u tvom slucaju) i nema potrebe za razbacivanjem ili kupujes da se kurcis.

Reci koliko para hoces da potrosis, pa ces dobiti konkretniji odgovor.

 - Recimo imas opciju da uzmes racunar najjeftiniji koji ce ti odraditi posao, izdvojices 150e, solidan hard, integrisana graficka, skromna memorija

http://www.gigatronshop.com/gigatron_racunari/gigatron_pegaz_8-24479

 - Ili nesto naprednije malo za 200eura, sa zasebnom grafickom, pristojnom memorijom i solidnim hardom:

http://www.gigatronshop.com/gigatron_racunari/gigatron_blockbuster_7-24863

 - Ako hoces ponekad nesto da se igras, da nisu sada neke igrice poslednje generacije, uzmes malo bolje:

http://www.gigatronshop.com/gigatron_racunari/gigatron_kataklizma_7-22089


Uz svaki PC gore naveden imas i 3 godine garancije, pa si miran u narednom periodu.

Kazes da ne igras igre, sluzice te jeftin racunar dosta dugo, furace filmovi jako lepo.

- Ako vec hoces sam da sklapas neku masinu, cena rapidno skace i mozes u principu da zaboravis na sve gore navedeno.

Nejde brze...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #611 on: September 06, 2013, 12:28:42 am »
jeptese  :)
treba mi komp za net, da gledam filmove, da hanuma otkuca neki nalaz i najvažnije mi je da pustim game pass, a da tu ne bude nekih seckanja, pada rezolucije i ostalih kerefeka.
ako za to moram dati 400 evra onda jebemti kompjuter :D
call of duty i ostale zajebancije me ne zanimaju.
znači hdd što se mene tiče ne moram ni da kupujem, jer imam ovaj stari i veći mi ne treba.
grafička, ram, cpu...oću da uzmem sad neke koji će mi ispuniti potrebe, ali i da ne budu neki krševi pa da moram opet za sledeću sezonu opet sve novo da uzimam :)



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #612 on: September 06, 2013, 12:29:20 am »
Procesor    Intel Celeron G1610 Dual-Core, 2MB

 :rofl:



Idi bre jasmene u qrac, fino se ismejah.


Kad uzimas komp ne uzimas ga samo da ti bude dobar danas nego da ti bude dobar i za 2 godine ili kako ja volim da gledam za 4 godine. Neverovatno, ali ja kacam uzimao komp isto sam trazio ko omiljeni, a isto sam nasao kao sto je lord predlozio i to isto u emmiju.
To je sve ok cim mi neko objasni sto je za obicno koriscenje o kom se ovde prica potreban i3 procesor i tako dalje. Ja sam sebi tad kupio komp sa procesorom i grafickom od po 120 evra jer mi se moze, ako bi mogao tako da se izrazim. Nisam hteo da nekim cudom u 2014. izadje najnadrkanija simulacija voznje ikad i da ne mogu da otvorim ni pocetni credits, to je jedan od izgovora. Ukupno sam za ove dve godine odigrao tri-cetiri igrice, rfactor iz 2006, i call of duty sve delove. Ostatak vremena stvarno mi nije jasno sta je prednost mog kompa u odnosu na komp mojih matoraca, sa tim istim g-nesto procesorom. Osim sto njima nisam kupio novi kuler da zamenim iritantni fabricki. Meni nije zao da dam na komp 200 evra viska, ali kapiram ako nekom jeste, kao sto ja na primer u zivotu ne bih svario patike od 200 evra ili telefon od 500 ili sta vec.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #613 on: September 06, 2013, 12:31:46 am »
jeptese  :)
treba mi komp za net, da gledam filmove, da hanuma otkuca neki nalaz i najvažnije mi je da pustim game pass, a da tu ne bude nekih seckanja, pada rezolucije i ostalih kerefeka.
ako za to moram dati 400 evra onda jebemti kompjuter :D
call of duty i ostale zajebancije me ne zanimaju.
znači hdd što se mene tiče ne moram ni da kupujem, jer imam ovaj stari i veći mi ne treba.
grafička, ram, cpu...oću da uzmem sad neke koji će mi ispuniti potrebe, ali i da ne budu neki krševi pa da moram opet za sledeću sezonu opet sve novo da uzimam :)


Fora u onom mom linku ka win winu je sto kad bi sve sam sklapao dodje ti mnogo skuplje tj kad od njih uzmes komplet taj hard dobijes za dz, prakticno. Nije bitna firma sad, verovatno da se brm bolje razume i da je taj gigatron bolji.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #614 on: September 06, 2013, 12:41:08 am »
Fora u onom mom linku ka win winu je sto kad bi sve sam sklapao dodje ti mnogo skuplje


To bas i nije tacno. Ja kacam prethodni komp uzimao a to je bilo 2006 godine sam sam sklapao i kupovao svaki deo ponaosob. Prvo sam izabrao konfiguraciju po zelji, a zatim sam trazio gde svaki deo ima najjeftinije da se uzme. I ako se dobro secam razlike su bile od 500-1500 dindzi po komponenti. Svaki bogovetni deo sam uzeo u drugoj radnji. E sada ja sam se simao jedno 2 nedelje sa tim, tako da kome je vreme novac njemu je definitivno isplatljivije duzme gotovo.


Omiljeni ako uzimas cpu i gpu onda definitivno mora da uzmes i MB.

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #615 on: September 06, 2013, 12:53:45 am »
Druze, nije to nesto o cemu mi sad mozemo da polemisemo i mozgamo, odes na sajt i vidis cene. Iz nekog razloga je 10-20% jeftinije kada ti prodaju ceo komp.
 

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #616 on: September 06, 2013, 01:11:24 am »
Po meni licno gigatron ima mozda najveci izbor racunara sa gotovom konfiguracijom i garancija je 3 godine, mom starom sam odabrao racunar kod njih da mozemo da se cujemo preko skajpa, ljudi su ispali korektni, doneli mu kuci masinu, povezali. I koliko cujem rasprostranjeni su po celoj Srbiji.

http://www.gigatronshop.com/gigatron_racunari/gigatron_pandora_7-20809

mislim da bi mu ovo radilo posao, za te pare i vise nego pristojno.


To bas i nije tacno. Ja kacam prethodni komp uzimao a to je bilo 2006 godine sam sam sklapao i kupovao svaki deo ponaosob. Prvo sam izabrao konfiguraciju po zelji, a zatim sam trazio gde svaki deo ima najjeftinije da se uzme. I ako se dobro secam razlike su bile od 500-1500 dindzi po komponenti. Svaki bogovetni deo sam uzeo u drugoj radnji. E sada ja sam se simao jedno 2 nedelje sa tim, tako da kome je vreme novac njemu je definitivno isplatljivije duzme gotovo.


Omiljeni ako uzimas cpu i gpu onda definitivno mora da uzmes i MB.

I onda nemas garanciju na racunar. A posto on nije neki strucnjak da ga popravi sam i da se drka oko toga, ako mu nesto crkne platice nekom servisu ili klincu iz komsiluka to sto je ustedeo u startu.

I ovako ne planira da izdvoji vecu svotu na racunar, ne igra igrice, sta ima koj kurac da sada pisemo ovde da li je neka ploca ili procesor bolji ili losiji.

Uzmes PC za 170eura, uzmes za 40eura neki produzni kablic koji ce ti pruziti zastitu od oscilacije napona i miran si, usisas racunar jednom u 2 meseca i vozi, miran si narednih 5-6 godina.

Ako i dalje hoces da sklapas racunar, obratis paznju na procesor i memoriju, da mozes da otvoris 20tabova i da pc radi normalno.


Nejde brze...

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #617 on: September 06, 2013, 01:29:57 am »
I onda nemas garanciju na racunar.

Pa nemam za racunar ali imam za svaku komponentu posebno. Kad se bavis time to ti nije nikakav problem. Naravno, to su davna vremena poslenji komp koji sam uzeo je kompletna konfinguracija, ali samo hocu da kazem da ko zeli da se cima sam moze da prodje dosta jeftinije jer je velika razlika u cenama kod razlicitih prodavaca. Ja mislim da sam ustedeo 50E na konfiguraciju od 500E tako sto sam trazio po gradu (preko pc berze) najjeftinije

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #618 on: September 06, 2013, 02:11:25 am »
Ma nema tu neke velike mudrosti, pogotovu sto su na primer Emmi i Win Win isti vlasnik, slicna prica vazi i za Gigatron i Comtrade, razlike su u garancijama, placanju na rate i slicno. Ima par firmi po BGu koju su jeftinije za neke stvari (Monitor sys, VIP House i jos neke) ali razlike su minimalne barem sto sam ja gledao, a bas sam dosta gledao jer sam sebi sastavljao nesto. Njemu je najbolje da ode u Emmi ovde, jos samo da ustanovi koliko je spreman para da odvoji pa da se sastavi nesto.  :D

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #619 on: September 06, 2013, 03:08:22 am »
1: Omiljeni nije naveo koliko para je spreman da da za masinu, tako da je svaka predlozena konfiguracija validna dok se ne ustanovi limit

2: Uzimanje gotovih konfiguracija je losa ideja zato sto ne postoje dobre gotove konfiguracije. Naime na svakoj od njih sve komponente guraju srazmerno skupe. Znaci na masinama koje imaju dobar CPU uvek ce nabudziti i HD i graficku iako to vecini ljudi mozda ne znaci. Vazi i obrnuto. Takodje, najcesce i na tim konfiguracijama gledaju da nabudze brojeve - tipa sto vise GHz da deluje zvucno, a u stvari stave krsh komponente.

2a: Ne mora da se ganja svaka komponenta najjeftinije kod razlicitog prodavca. Mozete kod istog prodavca sami sloziti sta zelite u masinu i uglavnom cete imati istu ili slicnu i cenu i garanciju i uslove kao da ste uzeli "gotovu" masinu. Jedino cekanje mozda duze da se sklopi.

2b: Posto omiljeni ima specificne potrebe i cak mu mozda i ne trebaju sve komponente, konfiguracija tesko da je bolje resenje.

3: Kao sto je Pablo rekao, i ja razmisljam da kad uzimas komp, uzmes nesto sto ce trajati 4-5 godina, a ne da kupujes svake godine. Takodje bitno je da bude lako dogradivo - a to znaci uzeti dobru plocu i cpu u startu, jer ako se tu zeznes kasnije uglavnom teze ide da nesto dobudzis vec opet moras da menjas plocu i cpu (ako uzmes krsh plocu - sutra ako pozelis graficku bolju ili brzi ram - nece ga podrzavati npr).

4: CPU + RAM su bitni za svakodnevni uzitak u radu (da se ne dizu programi 100 godina, da ne secka kad kliknes ALT-TAB i slicno)

5: Ako neces igre da igras ne treba ti uopste graficka. Na plocama ima ugradjena grafika koja ce i vise nego zadovoljavajuca za streamove i filmove.

6: Da li ti treba novi HD ili ne - zavisi od toga kakav sada imas. Odnosno da li je moguce prikopcati ga u novu plocu (a i da time ne ukupas sistem) ili moras da uzimas novi.

7: Ono sto sam sklepao gore je na brzinu isklikano, odokativno i sigurno mozda bolje da se slozi i jeftinije, samo reci za koliko jeftinije :) Ali opet ponavljam da bih preporucio da das i koji evro vise, ali da znas da si miran duzi period. Pride ja uvek volim da biram i da su komponente kvalitentije, tjst pouzdanije - od boljih proizvodjaca, a ne samo da imaju vece brojke.



Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #620 on: September 11, 2013, 12:36:53 am »
Koja je bolja/sigurnija  opcija za cuvanje (bekapovanje) slika i klipova , USB ili externi HD?
Imam 50tak GB slika, i jos nekih stvari koje bih sacuvao od propadanja po DVD.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #621 on: September 11, 2013, 12:42:36 am »
hd naravno

ono najbitnije da sam na tvom mestu bih muno u neki cloud, dropbox/google drive


Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #622 on: September 11, 2013, 08:30:26 am »
Cloud, SSD, eksterni HDD, mada treća opcija ima najviše šanse da te izneveri. Moj predlog je da uradiš slike koje su ti najbitnije i da ih imaš u albumu. Ostalo da čuvaš na bar 2 različita mesta. Tako ja radim.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #623 on: September 11, 2013, 10:15:05 am »
Samo da znaš da ni cloud nije 100% siguran, ja sam na nekoliko različitih servisa uploadovao oko 50 GB ali dva PDF-a nisam uspeo da downloadujem.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #624 on: September 11, 2013, 10:29:12 am »
Samo da znaš da ni cloud nije 100% siguran

Zavisi koliko placas  :)


Mada naravno da nijedna varijanta nikad nije 100% sigurna. Uvek moze da se desi da istovrmeno izgori zgrada u kojoj je glavni storage, kao i sve backup lokacije sirom sveta  ;)


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #625 on: September 11, 2013, 10:53:52 am »
Što nas vraća na moju preporuku, da čuvate podatke na bar 2 različita mesta ili medija.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #626 on: September 11, 2013, 12:36:06 pm »
Најбоље је да их све добро прегледаш и запамтиш.  :D

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #627 on: September 11, 2013, 01:06:38 pm »
Ili ih zakaci na FB, besplatno a pouzdan storage :)
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #628 on: September 11, 2013, 04:12:27 pm »
Ili ih zakaci na FB, besplatno a pouzdan storage :)

jes ce da kaci nestasne slike sa omladinkama iz komsiluka, pa da vide i drugi !

cloud matori, safety @ the first place

Samo da znaš da ni cloud nije 100% siguran, ja sam na nekoliko različitih servisa uploadovao oko 50 GB ali dva PDF-a nisam uspeo da downloadujem.

pa skines klijent, ne skidas preko browsera

mene dropbox slizi odlicno, 99$/year za 100gb, imas i free varijantu od 2gb i preko referala da prosiris na 18gb (500mb po osobi)  kopija bitnih dokumenata ide gore, tako  da i ako se slucajno zadesi da mi nesto hitno treba, a nemam laptop uz sebe mogu da dodjem do fajlova preko telefona.

Cloud je po meni sigurniji i od usb-a i od harda.

USB moze da se zagubi, dobar je za skladistenje par giga dokumenata, externi hard kao neka alternativa je bolja solucija, i u slucaju da vrisne, opet postoje sanse da dodjes do fajlova

Nejde brze...

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #629 on: September 11, 2013, 04:23:20 pm »
mene dropbox slizi odlicno, 99$/year za 100gb, imas i free varijantu od 2gb i preko referala da prosiris na 18gb (500mb po osobi)  kopija bitnih dokumenata ide gore, tako  da i ako se slucajno zadesi da mi nesto hitno treba, a nemam laptop uz sebe mogu da dodjem do fajlova preko telefona.
Ako imas HTC sa Sense 4.0 ili noviji, dobijas jos 23gb free na 2godine :)
https://www.dropbox.com/help/249/en

Google Drive daje 15gb besplatno.

Cloud je po meni sigurniji i od usb-a i od harda.
To niko nijednog trenutka nije osporavao.