Author Topic: IT pitanja i odgovori  (Read 248096 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1260 on: January 17, 2018, 04:28:51 pm »
Ja već par dana vadim podatke sa sličnog HDDa. Sata disk. Jedva sam ga digo na win 10 ali je stalno pucao eksplorer pri radu, na linuksu mi nije video jednu particiju, ali je xp sve pročitao :D. Ide sporo, ali ide.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1261 on: January 17, 2018, 04:54:27 pm »
Pitanje.. imam stari HDD koji ne radi kako treba (zato sam ga zamenio) i sad sam konacno nasao vremena da probam da povadim sve sto imam na njemu. E  sad posto je problem u radu HDDa, kako da povadim informacije? Prikacio sam ga na USB i Win ga vidi, vidi obe particije, ali kad probam da udjem u foldere, win explorer se zaledi i pukne. Jel ima neki koraci koji treba da se urade u ovakvom slucaju ili neki software koji pomaze?

Win 7 a HDD je ATA

hvala unapred..

Jesi probao sa nekim recovery softverom? Nešto poput ovoga https://www.easeus.com/data-recovery/file-recovery-software/recover-files-from-a-corrupted-hard-drive.htm

edit
Ali prvo vidi sa nekim ko se zaista razume, da ne plaćaš neke programe koji ti možda ne mogu pomoći.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1262 on: January 17, 2018, 05:05:28 pm »
Jesi probao sa nekim recovery softverom? Nešto poput ovoga https://www.easeus.com/data-recovery/file-recovery-software/recover-files-from-a-corrupted-hard-drive.htm

edit
Ali prvo vidi sa nekim ko se zaista razume, da ne plaćaš neke programe koji ti možda ne mogu pomoći.
a jebes ga. free verzija skida samo do 500 MB. Ja imam oko 200 GB... ne placa mi se $60 za to....

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1263 on: January 17, 2018, 05:18:58 pm »
Ja već par dana vadim podatke sa sličnog HDDa. Sata disk. Jedva sam ga digo na win 10 ali je stalno pucao eksplorer pri radu, na linuksu mi nije video jednu particiju, ali je xp sve pročitao :D. Ide sporo, ali ide.
nece uopste da otvori foldere. Samo izlista particije i kad selektujem particiju krene da radi i zaledi se i prc... nemam problema sa sporim, samo da dodjem do njega..

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1264 on: January 17, 2018, 06:38:37 pm »
a jebes ga. free verzija skida samo do 500 MB. Ja imam oko 200 GB... ne placa mi se $60 za to....

A da probaš sa ovim https://www.piriform.com/recuva

Kažu da je najbolji od besplatnih programa.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1265 on: January 17, 2018, 06:42:21 pm »
A da probaš sa ovim https://www.piriform.com/recuva

Kažu da je najbolji od besplatnih programa.
probao sam na jednom drugom HDD koji je obrisan i dosta dobro vraca ono sto je obrisano - jedino sto ne valj je sto nema folder struktura. nego se slozi po filetype i retko koji file je zadrzao originalno filename (mada sam video da vecina tih programa tako radi). Nisam jos probao Recuva na ovom HDDu. Videcu da porbam veceras dal moze.. ali opet, bitna mi je i struktura folders. Ovako

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1266 on: January 17, 2018, 11:07:20 pm »
Једном давно сам имао исти проблем и гугловањем сам дошао до решења које је мени помогло, испробавао сам разне ствари које су људи предлагали по форумима и на крају дошао до неког лика који ми је предложио да хард ставим у замрзивач, заштитим га од влаге увијањем у кесу и да га повезујем на екстерни и пребацујем фајлове, прво сам мислио да ме пали и да је то нека фора, али видех да човек имао гомилу коментара на форуму па сам послушао, и успео. Неколико пута сам понављао поступак али сам пребацио све фајлове. Знам да звучи смешно, и не знам да ли ће теби помоћи, ипак вреди пробати, не може да штети.
Да напоменем да сам на исту фору пре неку годину и један ЦД отворио који ниједан читач није могао да учита.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1267 on: January 18, 2018, 02:51:40 pm »
Једном давно сам имао исти проблем и гугловањем сам дошао до решења које је мени помогло, испробавао сам разне ствари које су људи предлагали по форумима и на крају дошао до неког лика који ми је предложио да хард ставим у замрзивач, заштитим га од влаге увијањем у кесу и да га повезујем на екстерни и пребацујем фајлове, прво сам мислио да ме пали и да је то нека фора, али видех да човек имао гомилу коментара на форуму па сам послушао, и успео. Неколико пута сам понављао поступак али сам пребацио све фајлове. Знам да звучи смешно, и не знам да ли ће теби помоћи, ипак вреди пробати, не може да штети.
Да напоменем да сам на исту фору пре неку годину и један ЦД отворио који ниједан читач није могао да учита.

Au mile... cek cek. jel HDD mora da bude u zamrzivacu dok sljaka, ili ga stavis na neko vreme da se ohladi, pa ga vadis i povezes? i onda kad se ugreje, opet nazad u zamrzivac i tako u krug dok ne zavrsis.

Ma probacu sve smao da skinem podatke...

za sad sam probao sledece:
1) nasao sam jedan fini partition magic software i pokusao sam da kopiram celu particiju na drugi HDD, ali nije uspelo. Stalo je negde i nije mrdalo satima, pa sam prekinuo
2) pokusao sam da uradim defragmentaciju, da vidim da li ce to da pomogne.. medjutim, defrag ga vidi, ali kad mu dam komandu da krene sa defragmentacijom, on se samo iskljuci i nece da radi.
3) pokusao sam i da popravim MBR celog HDD. Operacija uspesna, ali nije pomoglo

sad trenutno radim surface check celog HDD da vidi bad sectors. Nadam se da kad bude proslo kroz ceo HDD, mozda ih oznaci kao takve da ih preskoci kad bude krenuo da cita podatke. Za sad, ogromnom brzinom od 11 MB/min, za 7.5 sati, skeniralo 1.25% .. ima da se nacekam da zavrsi, ali imam vremena, ako nista drugo..

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1268 on: January 18, 2018, 04:07:20 pm »
Наравно да не док ради. :)
Не знам који су твоји симптоми, ја сам могао да видим фолдере и фајлове али чим бих кликнуо да отворим оно би забетонирало. Од тада имам два бекап харда, злу не требало.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1269 on: January 18, 2018, 04:27:06 pm »
Наравно да не док ради. :)
Не знам који су твоји симптоми, ја сам могао да видим фолдере и фајлове али чим бих кликнуо да отворим оно би забетонирало. Од тада имам два бекап харда, злу не требало.

imam 3 particije na tom HDD.
Particija 1: sistemski, 250 GB
Particija 2: slike, 150 GB
Particija 3: muzika, 100 GB.

Meni su bitne samo slike, a ako moze da se izvuce nesto sa sistemskog, utoliko bolje, mada nije bitno. Za sad sam uspeo samo da vidim foldere na particiji 3, za koju me zabole i koju necu da kopiram. kad pokusam da udjem na particije 1 i / ili 2, zaledi.....

Od kad mi je vrisnuo ovaj HDD, imam 2 USB HDD koja sluze za backup svega... dupla protekcija !

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1270 on: January 18, 2018, 07:45:54 pm »
Pored eksternih diskova, napravi jedan bekap i na klaudu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1271 on: January 18, 2018, 08:58:16 pm »
i na CD  :D  !!   Imam oko 1 Tb podataka za sad koje cuvam - uglavnom slike. to mu je oko $100 godisnje na recimo google drive-u... za sad je ovo dovoljno. pada cena ovim externim, pa mogu da uzmem jos jedan ako treba :

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1272 on: January 18, 2018, 09:29:09 pm »
gurni hdd u neki linux, trebalo bi da ti zavrsi posao, ne guraj u zamrzivace :D

Nejde brze...

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1273 on: January 18, 2018, 09:51:49 pm »
gurni hdd u neki linux, trebalo bi da ti zavrsi posao, ne guraj u zamrzivace :D
au jebem mu misha, pa elaborairaj malo.. ne kontam ja nista oko Linuxa. Jednom sam video kako ubuntu izgleda i to je svo moje iskustvo sa linux operativnim sistemima..

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1274 on: January 18, 2018, 09:56:45 pm »
Fizički kvar je na disku, ne mandajte čoveka. Ostavi da radi disk ako je počeo da izvlači podatke, pa kad završi.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1275 on: January 18, 2018, 10:13:00 pm »
Ostavi da radi disk ako je počeo da izvlači podatke, pa kad završi.
pa ne bi ja ovde dizao dzevu da je poceo da vadi podatke... krenuo bio u jednom trenutku i stao. nije mrdao nekoliko sati... tako da tehnicki nije krenuo da vadi podatke.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1276 on: January 18, 2018, 10:17:40 pm »
Programi za oporavak podataka vraćaju obrisane podatke (obrisane ili formatirane), a iz ličnog iskustva nisu mnogo uspešni sa pokvarenim diskovima. Probaj Biterov predlog, to ti je najbolja opcija.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1277 on: January 18, 2018, 11:01:51 pm »
Pitanje.. imam stari HDD koji ne radi kako treba (zato sam ga zamenio) i sad sam konacno nasao vremena da probam da povadim sve sto imam na njemu. E  sad posto je problem u radu HDDa, kako da povadim informacije? Prikacio sam ga na USB i Win ga vidi, vidi obe particije, ali kad probam da udjem u foldere, win explorer se zaledi i pukne. Jel ima neki koraci koji treba da se urade u ovakvom slucaju ili neki software koji pomaze?

Win 7 a HDD je ATA

hvala unapred..

kazes da si ga prikljucio preko usb-a, to je verovatno neki externi hard, ata hdd u nekom kucistu plasticnom sa usb prikljuckom ? mozes li da ga izvadis i da ga prikljucis na IDE kabl ?


ne znas jel fizicki kvar ili je samo corrupted, vrlo verovatno da je samo corrupted, ne cuje se nikakvo zveckanje, krcanje, zvizdanje kada ga upalis ?

ono sto mozes da probas je da poteras error checking tool na windowsu ili avg tune up (nekad bio tuneup utilities) imas 7 dana trial, dovoljno da vidis kako ce da se odvija situacija, moze da potraje nekoliko sati, pa pred qnt najbolje :)
 
Vidi ako neko od ortaka, komsija ima linux pa samo gurni u pc pa pristupi particiji i kopiraj malo po malo podataka, mora da moze da kopiras bar deo podataka ali najverovatnije sve ce da ide bez problema.

Nejde brze...

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1278 on: January 18, 2018, 11:54:25 pm »
kazes da si ga prikljucio preko usb-a, to je verovatno neki externi hard, ata hdd u nekom kucistu plasticnom sa usb prikljuckom ? mozes li da ga izvadis i da ga prikljucis na IDE kabl ?


ne znas jel fizicki kvar ili je samo corrupted, vrlo verovatno da je samo corrupted, ne cuje se nikakvo zveckanje, krcanje, zvizdanje kada ga upalis ?

ono sto mozes da probas je da poteras error checking tool na windowsu ili avg tune up (nekad bio tuneup utilities) imas 7 dana trial, dovoljno da vidis kako ce da se odvija situacija, moze da potraje nekoliko sati, pa pred qnt najbolje :)
 
Vidi ako neko od ortaka, komsija ima linux pa samo gurni u pc pa pristupi particiji i kopiraj malo po malo podataka, mora da moze da kopiras bar deo podataka ali najverovatnije sve ce da ide bez problema.

Obucan laotop HDD. Imam IDE kabl x USB. Tako da to nije problem. Ne verujem da je kvar tehničke prirode jer onda ne bi mogao baš ništa da pročita.  Ovako da je kao neke slabe znake života

Čekam da vidim dal ce ovo što mu trenutno radim da pomogne. Pa ću probati sa tim avg što preporučuješ.

Nemam nikoga sa linux ovde. Videću da nadjem ali slaba vajda

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1279 on: January 19, 2018, 11:10:47 am »
Ups, prevideo sam nešto :D. Mislio sam da sam već predložio, ali izgleda da sam to probao samo na disku iz koga sam vadio podatke. Uradi obavezno čekdisk.
1. Otvori command prompt
2. chkdsk [slovo particije koju skeniraš, npr c:] /x /f
Drugu stavku radiš bez uglastih zagrada naravno :D. Npr.
Code: [Select]
chkdsk e: /x /f
Opcija /x služi da dismountuje particiju ukoliko je mountovana od strane nekog procesa, opcija /f služi da ispravi eventualne greške ako ih pronađe.
Ovaj postupak mi je pomagao u prošlosti dosta, sa poslednjim diskom nažalost nije.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1280 on: January 19, 2018, 02:26:05 pm »
Elem (pusim skoro cijelo paklo)... Izgleda da nisam bio previse nestrpljiv za sve ovo cudo i da sam hteo sve odmah da zavrsim... Juce kad sam dosao kuci, onaj surface check je bio na 6.25% posle 24h rada. I posto sam nasao na netu da je to samo provera, batalim sve to i reko cek da vidim dal ce da mi otvori foldere. Kad ja tamo, a ono udje bez problema. Treba mu malo vremena, ali udje. I uspem da udjem u 2 od 3 particije (slike i muzika) i uspeo sam cak i da kopiram sve sto mi treba sa te 2 particije. Kopiranje je bilo sporo (maximum sto sam video je bilo oko 150 kb/s), ali je prebacilo sve sto mi treba. Sad je ostalo da probam da udjem na data particiju. Izgleda da je tu problem sa HDD jer sam probao jednom, i nije htelo da ga otvori. To mi je zadnje... ako nece ovako, probacu sa chkdsk pa da vidimo dal ce to nesto da uradi..

hvala svima na savetima

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1281 on: March 07, 2018, 03:42:17 pm »
Pre neki dan sam update-ovao android OŠ. Od tad baterija se troši fenomenalnom brzinom. Do tad, telefon potroši nekoliko procenata preko noći dok čami u tami... sad potroši preko 30% ! Jel ima neko slične probleme?
Android 7.0 e sad nisam siguran za build ali mislim da je 0009

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1282 on: March 07, 2018, 06:02:48 pm »
Proveri da nisu ostale pozadi upaljene neke aplikacije. Imam običaj da radim čišćenje cache-a ili šta već, upravo zbog toga. Par puta se desilo da se isisala baterija iz čista mira.

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS


Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1283 on: March 07, 2018, 06:17:40 pm »
Samo Apple braco.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1284 on: March 07, 2018, 09:07:57 pm »
Ispraviće zakrpom ukoliko je problem do roma, a dešava se.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1285 on: March 07, 2018, 11:41:35 pm »
Proveri da nisu ostale pozadi upaljene neke aplikacije. Imam običaj da radim čišćenje cache-a ili šta već, upravo zbog toga. Par puta se desilo da se isisala baterija iz čista mira.
valjda se to prvo radi kad imas problema  :P

sve ocistio, i skoro sam napunio bateriju da vidim sta ce da se desi sad kad obracam paznju. promenio sam i location, da nije high precision, i tako te neke sitnice, ali ne pomaze. za sat vremena palo 8% a samo sedi tu pored mene i ne pipam ga... fora je sto je nocas posisalo 40% baterije preko noci, bez da radi ista. obicno istrosi 2-5% sa sve WiFi ukljucenim. I pogledam onaj grafik, i tamo pise da je svaki od app korisito 1% baterije. sve kad saberes, nekoliko posto, a baterija vrisnula 40% za to vreme. brojevi se "malo" razlikuju... i evo sad baterija na 92% a screen i android system koristili po 1%....


a pre neki dan sam uradio taj upgrade tako da mora da je do OS upgrade, jerbo se sve odjednom naglo promenilo

Samo Apple braco.
nikad a mozda ni tad :D

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1286 on: March 07, 2018, 11:49:01 pm »
mozda samo prikaz nije ispravan

pusti je da se isprazni do kraja dok se ne ugasi

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1287 on: March 08, 2018, 12:13:17 am »
A možda je i baterija odslužila svoje? Koliko je stara?

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1288 on: March 08, 2018, 12:17:15 am »
mada verovatno je tako predvidjeno softverski da te iznervira da kupis novi telefon

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1289 on: March 08, 2018, 01:33:28 am »
mozda samo prikaz nije ispravan

pusti je da se isprazni do kraja dok se ne ugasi
Čitao sam i o ovome. Idem ka tome... pusti u ga do kraja pa kažu da se napuni do 100% dok je ugašen i da to zna da sredi problem sa lošim prikazom



Telefon je kupljen na početku leta znači oko 9 meseci

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1290 on: March 08, 2018, 09:19:34 pm »
Čitao sam i o ovome. Idem ka tome... pusti u ga do kraja pa kažu da se napuni do 100% dok je ugašen i da to zna da sredi problem sa lošim prikazom



Telefon je kupljen na početku leta znači oko 9 meseci
Ауууу, па матор ти је фон, мора нови. Телефон не сме бити старији од 3 месеца.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1291 on: March 09, 2018, 12:09:11 am »
Ауууу, па матор ти је фон, мора нови. Телефон не сме бити старији од 3 месеца.
menjam na oko 2 godine. nema potrebe ranije


Čitao sam i o ovome. Idem ka tome... pusti u ga do kraja pa kažu da se napuni do 100% dok je ugašen i da to zna da sredi problem sa lošim prikazom
probao i nije to u pitanju. pustio ga da se ugasi sam i punio do kraja i nista. opet po starom. guram dok ne daju neki update opet... jebes ga. a posle iskljucujem automatski update pa neka jedu govna koliko hoce . previse rizicno  :smile3:

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1292 on: March 09, 2018, 08:44:11 am »
menjam na oko 2 godine. nema potrebe ranije
То је била шала, и ја исто не волим да мењам, мењам кад морам.

Углавном сви познаваоци саветују да уколико све на телефону ради како треба не треба надограђивати. Моја препорука је да вратиш на стару верзију. Или још боље, погледај по форумима која је верзија за твој телефон најбоља па је скини и инсталирај са СД картице или преко рачунарског софтвера. Немој да чекаш надоградњу која може никада да не дође. За један баг на мом моделу већ две године чекамо и ништа се не дешава. :)
Мада, ако си узео неки телефон више класе, неког баш познатог произвођача, онда можеш и сачекати. За телефоне ниже и средње јефтиније класе често никад не изађу исправке. Ово сам ја све сазнао на тежи начин, исто тако као и ти. :)

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1293 on: March 09, 2018, 09:04:57 am »
Jel si ga apdejtovao na Android Oreo?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1294 on: March 09, 2018, 04:14:10 pm »
Bitter,  znam da je bila zajebancija nego sam pisao na brzinu pa ispalo da ne znam za šalu i pošalicu.. ma ja menjam svu tehnologiju samo kad rikne. TV mi je star skoro 10 godina..


Nikša, nisam. Još uvek sam na nougat. Ovo je bio update na nougat koji me je pojebao... što,  jel bi valjalo? Ja radim update OS samo kad mi ga oni sami pošalju.... nisam nikad jurio da instaliran na svoju inicijativu..


LM.. . Ovih dana sam bio kući ne računajući 2 sata za tereranu. I vaj pr9blem ima nekeveze sa signalom... čim izadjem iz kuće potrošnja baterije se vrati na normalu. Izgleda da telefon non stop traži mrežu i da zato odlazi baterija... ne znam koji tu problem može da bude jer imam predajnik moje mreže na zgradi instaliran. 2 sprata direktno iznad mene !


« Last Edit: March 09, 2018, 04:18:07 pm by mladenko »