Author Topic: IT pitanja i odgovori  (Read 248042 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1295 on: March 10, 2018, 11:49:07 pm »
sledeci fon uzmes apple i ne sekiras vise :)

obavim preko 50 poziva svaki dan, pola dana spotify roka u kolima preko bt i kad dodjem kuci na 60% baterija, vec godinu dana telefon, zvizdi isto kao i prvi dan. Posle vi mlatite praznu slamu, zbog tih drkarija sa androidom sam i rekao vise nikad.

Nejde brze...

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1296 on: March 11, 2018, 12:03:26 am »
Bitter,  znam da je bila zajebancija nego sam pisao na brzinu pa ispalo da ne znam za šalu i pošalicu.. ma ja menjam svu tehnologiju samo kad rikne. TV mi je star skoro 10 godina..


Nikša, nisam. Još uvek sam na nougat. Ovo je bio update na nougat koji me je pojebao... što,  jel bi valjalo? Ja radim update OS samo kad mi ga oni sami pošalju.... nisam nikad jurio da instaliran na svoju inicijativu..


LM.. . Ovih dana sam bio kući ne računajući 2 sata za tereranu. I vaj pr9blem ima nekeveze sa signalom... čim izadjem iz kuće potrošnja baterije se vrati na normalu. Izgleda da telefon non stop traži mrežu i da zato odlazi baterija... ne znam koji tu problem može da bude jer imam predajnik moje mreže na zgradi instaliran. 2 sprata direktno iznad mene !
Batice, kad se nalaziš direktno ispod bazne stanice onda ne hvataš signal sa nje, jer ona šalje signal vodoravno.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1297 on: March 11, 2018, 12:03:44 am »
Ma pusti ih Zokisha ne znaju sta cine.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1298 on: March 11, 2018, 12:52:47 am »
Batice, kad se nalaziš direktno ispod bazne stanice onda ne hvataš signal sa nje, jer ona šalje signal vodoravno.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Ne znam bas za ovo.  :hm:
Bazne stanice imaju usmerene dijagrame zracenja u horizontalnoj ravni (oko 60 stepeni), a u vertikalnoj nemaju tako striktna ogranicenja. Mislim, nije bas 360, ali sigurno da ako si ispod stanice da bi morao da primis signal barem bocne komponente.
Jedino ako Mladenko zivi u sredini zgrade, a stanica je montirana na ivicu. Tada bi moglo da se desi da ne dobija signal. Od te koja mu je na zgradi, ali neka druga bi morala da pokrije i to podrucje.

Btw Mladenko, kako znas da je bazna stanica na zgradi od tvog operatera?
« Last Edit: March 11, 2018, 07:55:30 am by mr.green »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1299 on: March 11, 2018, 05:19:21 am »
Pa nije ovde Pajazitovo (sprem' te se, sprem' te) pa da ima jedan predajnik na 50km. Ja nisam primetio nikakvu razliku pre i posle (barem ne osetnu). Mada ja i ne koristim toliko telefon, pa i ne bi znao da kazem pouzdano.

Ma i da zivim u sred zgrade, ovde nema B od betona. sve drvo i rigips. Nema problema  :rofl: :wall:

Btw Mladenko, kako znas da je bazna stanica na zgradi od tvog operatera?
posto zivim u zgradi, jednom godisnje uredno dodje obracun koliko je zgrada dobila para od ovoga i onoga a koliko je otislo na odrzavanje i tako te fore... a i obavestili su nas kad smo sklopili ugovor.. sve ovde po PSu. Nema zajebancije sa IRSom. molim lepo..


Nego, ovo sto sam pisao sam isprobao na 2 razlicita scenarija:
- juche sam bio dosta van kuce, ali nisam mnogo koristio telefon i baterija je opet odlazila poprilicno brzo
- danas sam bio van kuce jos i vise i koristio sam telefon bas dobro; dosta interneta (WiFi i mreza), 5-6 sati Bluetooth muzike, video chat, poziv i trosio je isto ili cak i manje nego juche   :palm:

kontam da je software problem.. necu da brigam vise.. kad izadje novi update opet jovo na novo i tako u krug :staja:

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1300 on: March 11, 2018, 06:15:23 am »
Zasto se uopste meltretiras sa androidom?

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1301 on: March 11, 2018, 11:00:19 am »
Tako je, Windows mobile se pokazao kao odličan!

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1302 on: March 11, 2018, 12:12:39 pm »
Kakav crni android. Samo Simbian. Šalu na stranu, izlišno je više pričati o telefonima od 1K eura i telefonima približnih performansi od 200 eura. Ako neko zaista doživi usporavanje androida, uvek može da uradi bekap aplikacija (bespotrebno za većinu aplikacija, kada su sva podešavanja i snimanja na klaudu), podataka (to valjda svi rade redovno) i uradi vraćanja na fabrička podešavanja.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1303 on: March 11, 2018, 01:57:09 pm »
Android radi dobro jedino na Pixel telefonima. Na ostalim radi dobro 6 meseci, onda krece agonija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1304 on: March 11, 2018, 02:16:14 pm »
Kad odvališ tako nešto , potrebno je da imaš stvarno jake argumente. Čudi me da vodiš raspravu na ovakav način, obzirom da si advokat.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1305 on: March 11, 2018, 05:42:39 pm »
Sta tu ima da se objasnjava? To je notorna cinjenica.

Trenutno Android Oreo je instaliran na 1% uredjaja  :lol:, problem oko apdejtovanja je skandal. Pa onda dodas bloat raznih proizvodjaca i losu optimizaciju sa androidom i dodjes do toga da posle 6 meseci punis telefon dvaput dnevno. "Vek trajanja" im je neuporedivo manji od Iphone-a.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1306 on: March 11, 2018, 07:47:14 pm »
Da ne pričamo napamet: http://gs.statcounter.com/os-market-share/mobile/worldwide
Bloat uvek može da se deinstalira i ne doalzi sa svakim androidom, to smo već razjasnili ranije. Ne znam šta podrazumevaš pod lošom optimizacijom? Većina android telefona ima kastom romove, pa možeš da izabereš šta ti treba. Ćef ti performanse, ćef ti trajanje baterije, ćef ti zvuk... Meizu M1 Note mi već treću punu godinu drži preko 6 sati SOT, Redmi Note 4x posle 6 meseci korišćenja i dalje zaboravljam kada sam napunio. Vek trajanja ovih androida je prilično dobar, plus što su telefoni "kinezi" od kojih se mnogi gade. Ajfon je odličan telefon, premijum model uvek. Ne postoje budžet ajfoni. Veliki minus, po mom skromnom mišljenju. Cena im je van svake pameti. Bez obzira na činjenicu da imaju uvek ekrane i kamere koje su u vrhu ponude, ne omgu da pređem preko toga.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1307 on: March 11, 2018, 08:49:15 pm »
Zasto se uopste meltretiras sa androidom?
zato sto mi ne pada na pamet da kupujem ista Apple. Jedino sto mogu da vidim je da sam SAmsunga predjem na LG ili Pixel.

Ja nisam imao probleme sa Android telefonima nikad. Evo ovo je drugi put da imam battery drain - prvi put se sredilo sa prvim sledecim update-om koji je ubrzo izasao. tako da nema drugih problema. Moj stari S4, koji gura 3. godinu sad koristi zena i on tek sad pokazuje znake raspada - los zvuk, ali ekran i dalje dobar, i slika i tipkanje, baterija i dalje solidno drzi. Ako punis telefon glupostima i igricama i aplikacijama svakojakim, svaki telefon ce da se uspori relativno brzo.

Bloat uvek može da se deinstalira
ovo ne bi trebalo da je tacno. ne moze da se deinstalira (bez root-ovanja) ali moze da se iskljuci da ne radi uopste, kao sto ja to radim. ali je opet na telefonu i pravi guzvu..

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1308 on: March 11, 2018, 08:55:09 pm »
Mislio sam na root, naravno.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1309 on: March 11, 2018, 09:14:26 pm »
Mislio sam na root, naravno.
n00b nivo da bude default... za nas matore koji ne pratimo najnovije trendove

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1310 on: March 11, 2018, 10:23:49 pm »
Kinezi se rootuju klikom na jedno dugme. Na sličan način se posle gasi root. Nema tu mnogo komplikacije. Ne znam kakav je slučaj sa ostalim telefonima, pretpostavljam slično.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1311 on: March 11, 2018, 10:34:10 pm »
sundjer expert za sve na forumu :D

Nejde brze...

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1312 on: March 11, 2018, 11:02:48 pm »
Da ne pričamo napamet: http://gs.statcounter.com/os-market-share/mobile/worldwide
Bloat uvek može da se deinstalira i ne doalzi sa svakim androidom, to smo već razjasnili ranije. Ne znam šta podrazumevaš pod lošom optimizacijom? Većina android telefona ima kastom romove, pa možeš da izabereš šta ti treba. Ćef ti performanse, ćef ti trajanje baterije, ćef ti zvuk... Meizu M1 Note mi već treću punu godinu drži preko 6 sati SOT, Redmi Note 4x posle 6 meseci korišćenja i dalje zaboravljam kada sam napunio. Vek trajanja ovih androida je prilično dobar, plus što su telefoni "kinezi" od kojih se mnogi gade. Ajfon je odličan telefon, premijum model uvek. Ne postoje budžet ajfoni. Veliki minus, po mom skromnom mišljenju. Cena im je van svake pameti. Bez obzira na činjenicu da imaju uvek ekrane i kamere koje su u vrhu ponude, ne omgu da pređem preko toga.

Vazi, uzmi Samsung ili Huawei pa im deinstaliraj bloat. Nece da moze.
Kupi novi telefon pa mu stavi custom rom, ode garancija. Mogu i ja na iphone da turim jailbreak i da mogu sve sa telefonom.

Sto se tice trajanja baterije, zavisi kako koristis telefon. Ako ti je stalno na wifi, pogasene lokacije, bt i ne pricas puno...moze da traje 2 dana svaki.

Ja sam bio protivnik ajfona, ali kad sam ga prvi put uzeo, ne pada mi na pamet da se vracam na android. Imao sam pre par godina tada najnoviji Samsung. Lepo je radio 6 meseci, posle sam ga punio dvaput dnevno sa istim koriscenjem.
I nije tacno da iphone nema budzet telefon. Ja imam iphone SE i evo posle 2 godina je brz kao munja.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1313 on: March 14, 2018, 12:43:58 pm »
Drugari, pošto sam ja apsolutni duduk za te stvari, potrebna mi je vaša pomoć...

Naime, projektni zadatak je sledeći - treba klinji da kupim gaming laptop, ograničavajući faktor je da to mora da bude u Gigatronu, jer jedino tamo mogu da provučem karticu na 24 rate bez kamate :D

Koliko sam video u ponudi, nekako mi, zbog brenda a i zbog mamojebačkog dizajna, najbolje deluje HP Omen serija, gde je ulazni model ovaj:

https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/hp_omen__15ce018nm__2qe48ea-123245

Za nekih 7.000 dinara više ima varijanta sa SSD-om od 128 GB, ne znam koliko zauzimaju ove najnovije igrice kada se instaliraju, pa ne znam da li bi to bilo dovoljno.

E, sad, da bi to čudo teralo ove najnovije igrice, tipa FIFA 18, PES 2018, NBA 2K 18, Kalo Đuti i šta još tu sve ima, da li su navedene specifikacije dovoljne (naravno, znam da je bolje uzeti desktop, ali uslov je ipak lap-top, zbog mobilnosti :-))?

Videh i varijantu sa i7 procesorom i 16 GB RAM-a (https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/hp_omen__15ce017nm__2qe00ea-114783), ali je ona 40k skuplja, a ne znam da li baš toliko mogu da se pružim, da li je to baš neophodno da bi poćeralo najnovije igrice? 4K video me u ovom trenutku ne zanima.

I kakva im je grafička kartica, tu pojma nemam vezano za specifikacije i performanse?

Naravno, svaki drugi kontra-predlog glede modela (dok god ga ima u Gigatronu :D) će biti pozdravljen.

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1314 on: March 14, 2018, 02:02:21 pm »
Prvo cenim da SSD od 128gb nece biti dovoljan, danasnje igre su 30gb+ i kad dodas system to brzo ode. U tom cenovnom rangu imas i opcije sa SSD + HDD, sto ima i taj i7 sto si naveo. 8gb RAMa ce biti dovoljno za tu klasu, moze skoro uvek i da se doda, a trenutno cena RAMa je bas otisla u nebo (primer 8gb DDR4 je bilo 50e prosle godine, a sada je recimo 120e). Sto se tice grafickih ispod 1050 ne idi, pozeljno TI. Nisi jos rekao da li ces 15" ili 17" ekran. I na brand i dzidzabize ne bih toliko obracao paznju to dodaje na ceni dobrano.

Ja bih u tvom slucaju znaci gledao i5 + 1050 ti (ovo bih pod pojurio, jer ipak od GPU najvise zavisi ubedljivo), a ostalo sta uklopis.

Cisto kao primer da mozes da uklopis i7, 1050 ti, 16gb RAMa i SSD i HDD za manje od tih +40k, nabrzaka sto sam video.
https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/acer_aspire_7_a71571g71g6__nxgp9ex020-117393

Pogledacu kasnije danas sta nude, mada definitivno nisam strucan u high end laptops. I uvek sam predstavnik desktop PC, pa kako god uklopiti, ali tvoj izbor naravno. Eto to je par stvari na sta bih ja obratio paznju.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1315 on: March 14, 2018, 02:11:48 pm »
svi ti omen modeli sa ssd imaju i hdd 1tb pride

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1316 on: March 14, 2018, 02:29:54 pm »
Sunđeru, šta kažu kinezi?

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1317 on: March 14, 2018, 03:04:57 pm »
Jel kupovao neko skoro stereo pojačalo preko oglasa?
Crkao mi je stari Marantz , i popravka nije opcija.
Gledao sam po oglasima ima zanimljivih.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1318 on: March 14, 2018, 07:32:48 pm »
Sunđeru, šta kažu kinezi?

Zavisi na koji brend misliš? Bilo kako bilo, meni laptop i gejming ne idu u istoj rečenici, tako da ću preskočiti komentarisanje.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1319 on: March 14, 2018, 07:38:20 pm »
izbaci gejming,
a marke po želji, nemam pojma o tome, zato i pitam

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1320 on: March 14, 2018, 07:59:27 pm »
Jel kupovao neko skoro stereo pojačalo preko oglasa?
Crkao mi je stari Marantz , i popravka nije opcija.
Gledao sam po oglasima ima zanimljivih.

Ja sam pre dva meseca prodao svog Marantz pm 80....i ovde  na forumu sam taj oglas postavio ali admimistratori nikada nisu pogledali tu stranu i odobrili oglas.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1321 on: March 14, 2018, 08:28:29 pm »
Ja sam pre dva meseca prodao svog Marantz pm 80....i ovde  na forumu sam taj oglas postavio ali admimistratori nikada nisu pogledali tu stranu i odobrili oglas.

Ma niko ništa ne treba da ti odobrava, taj deo foruma i jeste za oglase. A po pregledima vidim da su ljudi videli ali verovatno nije bilo zainteresovanih.

Iskreno, nemam pojma čemu služi ono approve dugme ni šta si uradio da bi se pojavilo. Slična situacija se desila pre par nedelja kod mr.greena, i njemu se to pojavljivalo pa je brisao i pisao nove postove, ni tada nismo znali o čemu se radi.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1322 on: March 14, 2018, 08:34:56 pm »
Meni na TT i dan danas izlazi to kao neprocitano, i nikako ne mogu se resim toga.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1323 on: March 14, 2018, 09:10:28 pm »
+1 :)
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1324 on: March 14, 2018, 09:29:58 pm »
Eto zanimacije za Lorda u trenucima dosade... :D

Mada vidim da je on nešto i prepravljao na doktorovom postu/oglasu... :hm:

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1325 on: March 14, 2018, 09:45:17 pm »
A ne mogu ni da ga obrisem sada....a pojacalo prodato. :D

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1326 on: March 15, 2018, 04:14:43 pm »
Drugari, pošto sam ja apsolutni duduk za te stvari, potrebna mi je vaša pomoć...

Naime, projektni zadatak je sledeći - treba klinji da kupim gaming laptop, ograničavajući faktor je da to mora da bude u Gigatronu, jer jedino tamo mogu da provučem karticu na 24 rate bez kamate :D

Koliko sam video u ponudi, nekako mi, zbog brenda a i zbog mamojebačkog dizajna, najbolje deluje HP Omen serija, gde je ulazni model ovaj:

https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/hp_omen__15ce018nm__2qe48ea-123245

Za nekih 7.000 dinara više ima varijanta sa SSD-om od 128 GB, ne znam koliko zauzimaju ove najnovije igrice kada se instaliraju, pa ne znam da li bi to bilo dovoljno.

E, sad, da bi to čudo teralo ove najnovije igrice, tipa FIFA 18, PES 2018, NBA 2K 18, Kalo Đuti i šta još tu sve ima, da li su navedene specifikacije dovoljne (naravno, znam da je bolje uzeti desktop, ali uslov je ipak lap-top, zbog mobilnosti :-))?

Videh i varijantu sa i7 procesorom i 16 GB RAM-a (https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/hp_omen__15ce017nm__2qe00ea-114783), ali je ona 40k skuplja, a ne znam da li baš toliko mogu da se pružim, da li je to baš neophodno da bi poćeralo najnovije igrice? 4K video me u ovom trenutku ne zanima.

I kakva im je grafička kartica, tu pojma nemam vezano za specifikacije i performanse?

Naravno, svaki drugi kontra-predlog glede modela (dok god ga ima u Gigatronu :D) će biti pozdravljen.

https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/lenovo_legion_y52015ikbn__80wk010pya-119603

https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/hp_omen__17an012nm__2le10ea-113199

https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/lenovo_legion_y52015ikbn__80wk010nya-121727

licno ne bih nikako pazario i5 procresor za sebe, sto se velicine tice, ako ces da ga nakacis na neki monitor apsolutno nije bitna velicina, ako neces onda nemoj 15.6 cola...

Imam MSI, prosao kroz te vode, preko 2k tresnuo za njega pre 3 god i dan danas zvizdi odlicno.

graficke su fine na tim masinama, ali uzmi u obzir da gaming laptop i desk pc nije isto, graficke su mobile verzije, 20% slabije sigurno nego desk.

Uzdravlje i nek te sluzi sta god da odaberes


Nejde brze...

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1327 on: March 15, 2018, 04:31:38 pm »
Zujo,

16GB RAM bi bilo mnogo bolje nego 8, ali radice i 8 posao za sada, a RAM lako mozes da nadogradis i naknadno, pa to ne moras preterano da brines.
CPU i graficku ne moz tako lako da menjas naknadno, pa to malo pogledaj. Sledeca dva sajta:

https://www.cpubenchmark.net/
https://www.videocardbenchmark.net/

Pogledas te tabele i usporedis na modelima koje gledas odnos poena sa cenom i nadjes sta ti je best value for money. i5 moze da radi posao za igre.
Obrati paznju na M verzije.

Gledaj da obavezno ima SSD, ali mora da ima i 1TB drugi HDD pored.

Kao sto brm vec rece, 15" za igre nije bas preporucljivo, gledaj da je neki 17" model..

mozda ovaj:
https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/hp_omen__17an011nm__2le09ea-114863




Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1328 on: March 15, 2018, 05:30:45 pm »
Ili ovako nesto, bolja grafika 1050 TI (ovo bih se stvarno trudio da uglavim, jer tu nema povratka) i veci SSD, ovo je cak i m.2 (mada zaboravi ovo, mizerna je razlika). I ja bih ti preporucio 17", ako ce se vec koristiti za gaming, mada ja vise ne silazim sa monitora, jednostavno ne bih se navikao na ispod 23".  :D

https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/acer_aspire_7_a71771g526q__nxgpgex010-121742
« Last Edit: March 15, 2018, 05:34:33 pm by Grandilof »

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: IT pitanja i odgovori
« Reply #1329 on: March 15, 2018, 08:12:09 pm »
Ok, hvala svima na savetima, otvorili ste mi oči i ukazali na šta da obratim pažnju, sad polako da krenem u zatvaranje finansijske konstrukcije... :D

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill