Author Topic: Uređenje stana  (Read 11234 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #35 on: November 06, 2019, 12:17:16 am »
Uglavnom je ljudi stavljaju na mašinu za pranje veša.


Svega mi, ako ovako nastavite Omiljeni i ja ćemo morati da napravimo istorijsko pomirenje i osnujemo udruženje mrzitelja turanja mašine na mašinu?

Prvo i osnovno, glavna namine mašine jeste da na njoj stoji literatura aka novine za čitanje u toku vršenja velike nužde. Nekim ljudima ništa nije sveto  :pablo:

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #36 on: November 06, 2019, 12:30:11 am »
ma ja to mrzim tu spravu uopšte, ne samo kad je na mašini za veš
dok radi onda nabije temperaturu u prostoriji na 50-60 celzijusa. ne treba ti to u kuhinji.
ja ne ulazim u kupatilo dok to radi i pola sata posle završetka. a još imam prozorčić u kupatilu, mogu misliti kako je tek kod lera bez prozorčića


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #37 on: November 06, 2019, 12:31:28 am »


Prvo i osnovno, glavna namine mašine jeste da na njoj stoji literatura aka novine za čitanje u toku vršenja velike nužde. Nekim ljudima ništa nije sveto  :pablo:
Ili centrifuga za gospoju u slučaju (ne)raspoloženja. Imaš dva tipa mašina, kondenzaciona (sa bunkerom za vodu koji prazniš nakon svakog pranja) ili sa odvodom u cev. Ovu prvu možeš i na frižider da metneš ako ti je visok plafon.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #40 on: May 21, 2020, 08:35:03 am »
Imam pitanje iz ove teme, pa iako stari topic mozda mozete da mi pomognete.
Elem, sta mislite da li dve daske dimenzija (2x6x144 inca ili ti 5x15x 356 cm) postavljene jedna na drugu (ne jedna preko druge) ako su spojene za zid samo pri krajevima mogu da izdrze 4 klizecih vrata od drveta (barn doors).
Imam neki otvor izmedju soba pa bi da ga pregradim, ali mi se ne gradi zid izmedju nego bih nesto jednostavnije. Trenutno imam Ikea panele koji vise sa plafona na klizacima ali su od platna/nekog plasticnog materijala).
Ne znam tacno tezinu vrata  ali mislim da su po 20 kg.
Neko bolje pricvrscivanje dasaka i za plafon ne moze jer je plafon gipsani a nema ni jedne poprecne grede u blizini.
Neko mi rece da nema problema i daske nece da se ulegnu ili odlome, ali mi to nesto sumnjivo.
« Last Edit: May 21, 2020, 08:49:56 am by Tedimed »

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #41 on: May 21, 2020, 10:40:12 am »
Постави овде нацрт како си замислио то.
Дрво дебљине 5цм јесте издржљиво али је дужина од 3,5м превелика за држање по крајевима, а нисам ни схватио да ли ће даске да носе та врата, као и како те две даске коегзистирају.
Свако дрво те дужине ће временом да улегне уколико се држи по крајевима, само од себе, а камоли и под теретом.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #42 on: May 21, 2020, 11:39:54 am »
Imaš malu razliku u konverziji, ili ti je daska 144in što je 356cm, ili je 144in = 365cm. Ne menja mnogo stvari, samo sam hteo da pomenem...

Nije mi najjasnije kako si to zamislio. Koliko je širok otvor? Planiraš li da pomeraš vrata ili da budu statična? Ako ih ne bi pomerao onda možeš odozdo da ih podbočiš sa nekim klinom i drastično olakšaš pritisak na daske.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #43 on: May 21, 2020, 04:19:27 pm »
Imam pitanje iz ove teme, pa iako stari topic mozda mozete da mi pomognete.
Elem, sta mislite da li dve daske dimenzija (2x6x144 inca ili ti 5x15x 356 cm)

2x6 je u stvar u 1.5 x 5.5 incha samo da pojasnim ... ameri i njihov merni "sistem".

kao inženjer i neko ko je radio i na gradilištu i na svom stanu, mogu da kažem da ne razumem kako hoćeš to da okačiš :D

2x6 da bude horizontalan i da vise vrata sa njega ?

ako hoćeš samo 2 onda bolje da su lag screws i da idu u neko drvo.

ako uzimaš Home Depot pinewood ono se mnogo savija ali je izdržljivo. tako da po meni, mora više od 2 srafa kako god stavljao


EDIT: mislim da sam skontao šta hoćeš... ako hoćeš da staviš jednu iznad druge daske (tehnički da napraviš 2x12) pa onda iznad njih vrata, onda bi možda i moglo, ali opet zavisi koliko će da se drvo savije... opet, Home Depot je zajeban "kvalitet" tako da će se drvo verovatno iskriviti dok se bude sušilo.  još razloga da uradiš još po neki šraf usput
« Last Edit: May 21, 2020, 04:23:11 pm by mladenko »

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #44 on: May 21, 2020, 04:53:10 pm »
Izvinjavam se ako nisam bio bas jasan.
Elem, glupavi americki zidovi su uglavnom gipsane ploce  koje stoje na drvenim ramovima.
Moj otvor je 134 incha (340 cm) i mislio sam (ustvari to je predlog koji sam dobio) da umesto da napravim dodatna dva manja zida sa svake strane od po 35-36 inca sirine i onda na to prikacim dasku koja ce drzati dvoja vrata i biti pricvrscena na vise mesta, stavim dve daske koje ce sto rece Mladenko biti ustvari 2x12 i na njih okacim cetvoro vrata.
Znaci daske bi bile pricvrscene na ivice zidova sa barem dva veca srafa sa svake strane po dasci, (na drvene grede koje su na ivicama zidova) a same daske bi medjusobno bile spojene metalnim plocicama na vise mesta.
Ove dve daske bi trebale da izdrze teret 4 vrata (vrata su po 44 funte - sad proverio sto je oko 20 kg), tj. klizaci bi bili montirani na te daske i onda vrata na te klizace.
Madenko, naravno Home Depot kvalitet.😄
Sad, znam da je izvodljivo, ali hoce li to da izdrzi i jel mogu da “poteram autobus preko”😂😂😂 je vec drugo pitanje
Ovo nije moj slucaj, jel su sva vrata zakacena za “regularni” ali cisto radi oriejtacije

https://www.amazon.com/ZEKOO-Double-Bypass-Hardware-Rustic/dp/B07PQQTP61

Ljudi, unapred hvala puno na savetima.
« Last Edit: May 21, 2020, 05:02:11 pm by Tedimed »

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #45 on: May 21, 2020, 05:02:25 pm »

Izvinjavam se ako nisam bio bas jasan.
Elem, glupavi americki zidovi su uglavnom gipsane ploce  koje stoje na drvenim ramovima.
Moj otvor je 134 incha (340 cm) i mislio sam (ustvari to je predlog koji sam dobio) da umesto da napravim dodatna dva manja zida sa svake strane od po 35-36 inca sirine i onda na to prikacim dasku koja ce drzati dvoja vrata a sama daska ce onda biti pricvrscena na vise mesta, stavim dve daske koje ce sto rece Mladenko biti ustvari 2x12 i na njih okacim cetvoro vrata.
Znaci daske bi bile pricvrscene na ivice zidova sa barem dva veca srafa sa svake strane po dasci, (na drvene grede koje su na ivicama zidova) a same daske bi medjusobno bile spojene metalnim plocicama na vise mesta.
Ove dve daske bi trebale da izdrze teret 4 vrata (vrata su po 44 funte - sad proverio sto je oko 20 kg), tj. klizaci bi bili montirani na te daske i onda vrata na te klizace.
Madenko, naravno Home Depot kvalitet.😄
Sad, znam da je izvodljivo, ali hoce li to da izdrzi i jel mogu da “poteram autobus preko”😂😂😂 je vec drugo pitanje
Ovo nije moj slucaj, jel su sva vrata zakacena za “regularni” ali cisto radi oriejtacije

https://www.amazon.com/ZEKOO-Double-Bypass-Hardware-Rustic/dp/B07PQQTP61

Ljudi, unapred hvala puno na savetima.
« Last Edit: May 21, 2020, 05:07:36 pm by Tedimed »

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #46 on: May 21, 2020, 05:19:26 pm »

Otprilike ovako.
Slobodno mozete da se smejete mom crtezu, necu se uvrediti. totalno je vise nego bebeci


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Last Edit: May 21, 2020, 05:23:52 pm by Tedimed »

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #47 on: May 21, 2020, 05:23:08 pm »
Kao neko ko je sam sebi napravio radni sto, tv policu, komodu, biblioteku, police u špajzu itd itd, duboko sam uznemiren ovim tvojim crtežom  :(

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #48 on: May 21, 2020, 05:27:37 pm »
 ;) :D
Ma napravio i ja sebi ormane, walk in closet i sl, ali nemam iskustva sa vektorskim silama pritiska😆
Zato pomagajte😀
I naravno, slobno se smejte crtezu. I ja se iskidah sad ponovo gledajuci ga😂🤣😂

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #49 on: May 21, 2020, 08:26:45 pm »
Kao neko ko je.. a jes, vec sam to rekao...

Medo, hoce to da izdrzi staticki ako ubodes u stud. Ali opet ti je problem sto ce to drvo da se iskrivi tokom vremena. ako planiras da prodas kucu uskoro, moze. ako nces, onda ne bi bilo lose da ubodes jos koji lug screw , isto u stud. ne bi bilo lose ni da sa zadnje strane stavis metal strip i da pricvrstis daske da se ne mrdaju. Isto mora da se potrudis da nadjes 2 lepe prave daske.. bice teshko :D

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #50 on: May 21, 2020, 08:30:08 pm »
ja onako slobodnom rukom... :D

leva vrata su 30 široka a desna 24.. ne znam koju veličinu ti imaš

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #51 on: May 21, 2020, 08:55:01 pm »
Mladenko, care :worthy:  :worthy: :worthy:
Ma ja mislio 4x36 tako da malo viri sa  strane ( i ovako ce cela konstrukcija biti 1-2 inca ispred otvora)  ili 2x36 i 2x32
Jesi mislio na nesto ovako za lag screw

https://www.homedepot.com/p/Everbilt-1-2-in-x-4-in-Stainless-Steel-Hex-Lag-Screw-5-Pack-812830/302007758

jel dosta po 4 za svaku dasku ( po 2 sa jedne i druge strane)? Nemam studs nigde vise osim na krajevima (ivici zidova sa obe strane).
Jel imas nesto pametno sto bih mogao da povezem dasku celom duzinom otvora za plafon a da mi ne otkine draywall? Neki L shape fastener sa nekim odgovarajucim srafovima na puno mesta da ravnomernije rasporedi opterecenje?
Inace, u pitanju je stan (condo) i nemam nameru da ga prodajem (posebno sad u ovim uslovima). A otvor je od poda do plafona. Nema nista na vrhu.
« Last Edit: May 21, 2020, 09:00:14 pm by Tedimed »

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #52 on: May 21, 2020, 09:06:52 pm »
A otvor je od poda do plafona. Nema nista na vrhu.
pa sto ne reche odmah.. menja malo dinamiku. Koliko ti visok plafon ? Standard 8ft ?

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #53 on: May 21, 2020, 09:08:20 pm »



Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #54 on: May 21, 2020, 09:09:27 pm »
96 inches...yup...to bi bilo 8ft
A ovo je layout
Znaci, odvajam 1 od 2 😀

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #55 on: May 21, 2020, 09:31:02 pm »
Da to su ti zajebani srafovi za drvo

evo moje preporuke. Bolje da uzmes recimo jedan 2x8 ili 2x10. da udaris 3 komada na jednu i 3 na drugu stranu. preporuka bi bila i da otvrosi drywall da vidis kavo je stanje sa studs. Bice to fina tezina a ovi srafovi cepaju tanko drvo. Mozda da dupliras stud tih zadnji 12incha do plafona. Onda bi bio siguran da ce lug da pogodi i da lepo drzi. 3/4" lug bi tu bio dovoljan, na 6 mesta..

ili.. ostavi 2x6 opet jedan, i kupi L steel angle i stavis da drvo "sedi" u metalu. Tako ces siguran da budes da drve nece da se iskrivi.

Opet, glavni problem ti je da 1. lepo pogodis stud, i 2. da vidis kako da se drvo ne pokrivi..
« Last Edit: May 21, 2020, 09:33:26 pm by mladenko »

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #56 on: May 21, 2020, 09:36:32 pm »
evo kako izgleda sa 2x8 i 2 vrata, zarad da bude pregledno... a i kako može da se u glavi 1.5x3 angle da drži drvo i da se šraf provuče kroz njega... malo treba da bušiš metal ali nije to toliko strašno

« Last Edit: May 21, 2020, 09:39:15 pm by mladenko »

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #57 on: May 21, 2020, 09:53:57 pm »
Brate, bez teksta :worthy: :worthy: :worthy:
Jesi mislio na nesto ovako:
https://www.homedepot.com/p/Simpson-Strong-Tie-Outdoor-Accents-Mission-Collection-ZMAX-Black-Powder-Coated-90-degree-Angle-for-2x-Nominal-Lumber-APA21/300068616

Nazalost, iako bi to bila odlicna varijanta, otvaranje zida mi nije bas lako izvodljivo resenje jer onda moram da krpim drywall, da nadjem istu  farbu za zid....nije nemoguce, ali ima dosta varijabli.
Mislis da bi onda 2x8 bilo totalno ok i da ce ta tri srafa sa svake strane da izdrze teret i redovnu upotrebu (otvaranje i zatvaranje vrata)?

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #58 on: May 21, 2020, 11:09:34 pm »
И поред свих тих цртежа и идеја и даље сам мишљења да је то дугорочно гледано глупа идеја. Радије бих ставио завесу између тих соба него тако скрпљена врата. Притом, нешто слично са клизачима има мој другар у фирми, али он је ставио изједна врата, од нека два и по метра, и користио је иверицу а не право дрво. Није ми то лепо решење. Можда је боље да поставиш 4 стуба и нормална врата, а од стубова до зида да искористиш неки материјал типа клирит или плексиглас, пескирани, тако би имало више светла и имао би нормална врата, а не те клизеће накараде. Не знам колики ти је буџет и да ли је пресудан?

Мој предлог за трајно решење:

« Last Edit: May 21, 2020, 11:14:03 pm by BitterLemon »

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #59 on: May 22, 2020, 01:48:32 pm »
sta je to sa srpskom manijom da se prostori zatvaraju sto vise.. nije ovo generalno na tvoj post Bittere, ali opet. nisam neki previli pobornik da sve bude open-space, ali ziveo sam u srpskom stanu koji bio zatvoren kao zatvorski blokovi a i u ovim ovde...

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #60 on: May 22, 2020, 01:53:58 pm »
Jesi mislio na nesto ovako:
https://www.homedepot.com/p/Simpson-Strong-Tie-Outdoor-Accents-Mission-Collection-ZMAX-Black-Powder-Coated-90-degree-Angle-for-2x-Nominal-Lumber-APA21/300068616
Ne, nisam tako mislio.. Nego da ovaj steel angle ide celom duzinom drveta u toj poziciji. da strukturalno podrzi drvo i da potpomogne da se drvo ne krivi

Mislis da bi onda 2x8 bilo totalno ok i da ce ta tri srafa sa svake strane da izdrze teret i redovnu upotrebu (otvaranje i zatvaranje vrata)?
2x8 ce sigurno da izdrzi. idi u home depot i okaci svoju tezinu na jednu od dasaka, u polozaju u kom ces ti da je instaliras. sve je OK.

imas 2 problema, kako ja vidim:
1. treba da pogodis stud - prvo uzmes 1/4" drill bit da napravis pilot hole, da ti bude i lakse i da lug ima rupu da prati.
2. da se potrudis se drvo ne iskrivi. Kad budes kupio drvo iz HD, ostavi ga jedno mesec dana da se susi u kuci. polozi ga na stranu i sacekaj malo, jebes ga tako ces da vidis i koliko je suvo i da li ce da se iskrivi mnogo kad se bude osushilo
« Last Edit: May 22, 2020, 01:56:10 pm by mladenko »

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #61 on: May 22, 2020, 02:47:41 pm »
sta je to sa srpskom manijom da se prostori zatvaraju sto vise.. nije ovo generalno na tvoj post Bittere, ali opet. nisam neki previli pobornik da sve bude open-space, ali ziveo sam u srpskom stanu koji bio zatvoren kao zatvorski blokovi a i u ovim ovde...
Мени је цело приземље код куће било без зидова, у два нивоа, у садашњем стану осим улазних немам ниједна врата. Он, пак, жели врата, а ово решење му најмање затвара простор јер плексиглас пропушта светло, делује отвореније. Свакако боље од накарадних клизних вратију.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #62 on: May 22, 2020, 05:18:31 pm »


Мени је цело приземље код куће било без зидова, у два нивоа, у садашњем стану осим улазних немам ниједна врата.

Batice, kad nešto kuvaš/pržiš/pečeš, onda ti mirisi iz kujne idu po celom stanu?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #63 on: May 22, 2020, 05:19:52 pm »
И поред свих тих цртежа и идеја и даље сам мишљења да је то дугорочно гледано глупа идеја. Радије бих ставио завесу између тих соба него тако скрпљена врата. Притом, нешто слично са клизачима има мој другар у фирми, али он је ставио изједна врата, од нека два и по метра, и користио је иверицу а не право дрво. Није ми то лепо решење. Можда је боље да поставиш 4 стуба и нормална врата, а од стубова до зида да искористиш неки материјал типа клирит или плексиглас, пескирани, тако би имало више светла и имао би нормална врата, а не те клизеће накараде. Не знам колики ти је буџет и да ли је пресудан?

Мој предлог за трајно решење:


Hvala puno na predlogu. Ovaj tvoj predlog bio prva ideja, ali nazalost iz tehnickih razloga nije moguc. Plafon na tom mestu nema gredu u koju bi mogao da se pricvrsti noseca greda vec samo gipsana ploca. Pod je laminat i ne mogu da ga busim, jer cela ova konstrukcija mora da bude takva da moze da se rasformira bez vecih posledica ukoliko potrebno. Da bih pricvrstio gredu u pod ili bih morao da busim kroz laminat ili da secem laminat oko grede. U oba slucaja, ako bih morao da uklonim konstrukciju, morao bih da menjam i ceo pod.
Sto se tice same ideje pregradjivanja trenutno je prostor pregradjen kliznim panelima iz Ikea.
Medjutim, ta manja soba je ustvari soba od mog klinca. Mali mi vise nije “mali” i treba mu malo vise “privatnosti”  a opet ne bih da “izgubim” open plan kako to ovde kazu. Tako da je ovo prelazno resenje dok ne krene na fakultet za par godina. A posle cemo da vidimo😂

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #64 on: May 22, 2020, 05:54:21 pm »
Mali iz avatara porastao? Kako vreme leti...

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #65 on: May 22, 2020, 07:00:58 pm »

Batice, kad nešto kuvaš/pržiš/pečeš, onda ti mirisi iz kujne idu po celom stanu?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Да ли си чуо за аспиратор?
Притом, не пржим ништа, једем кувано и печено, и кухиња ми је тако позиционирана да у комбинацији са аспиратором ја на кревету 4м од шпорета не осећам ништа када спремам клопу, осим када загори, онда осећам. :)

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #66 on: May 22, 2020, 07:28:54 pm »
to je zato što imaš slabe receptore u nosu. ti si bezveze bacio pare na aspirator jer tebi to ni ne treba. 
ali što se tiče prosečnih ljudi, ni profi aspirator ne može baš skroz da zaustavi širenje mirisa, a kamoli ovi naši gorenje bosch i beko.
plus hrana širi miris i kad se skloni sa šporeta i postavi na sto


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #67 on: May 22, 2020, 08:11:01 pm »
И кад прднеш исто се шири мирис. Који сте ви драмосери.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Uređenje stana
« Reply #68 on: May 22, 2020, 08:20:03 pm »
sta je to sa srpskom manijom da se prostori zatvaraju sto vise..

Uglavnom: Nedostatak novca da se kupi veci stan, a treba obezbediti dodante sobe za clanove porodice. Ko god znam da nesto sredjuje u stanu, uglavnom je i iz tih nekih razloga - da se nesto pregradi da se napravi nova decija soba.

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Uređenje stana
« Reply #69 on: May 22, 2020, 08:58:25 pm »
И кад прднеш исто се шири мирис. Који сте ви драмосери.

vidićeš kad se oženiš  :yawn:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!