Author Topic: Bid Wars MMXIX  (Read 18689 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Bid Wars MMXIX
« Reply #140 on: July 16, 2019, 06:08:54 pm »
danas su na redu BGD GraveDiggers

QB: Watson
Old isto ne žali pare za franchise QB. Pre par sezona je pod ugovorom istovremeno imao Carra i Winstona. Pre toga Rodgersa. ako se dobro sećam. Sa Carrom i Winstonom je promašio, ali bi sa Watsonom trebao imati više uspeha jer bi on svake godine mogao/trebao biti kandidat za top5
30+ miliona godišnje pa još tag, to je hrabar potpis i downside je dosta veći nego upside. ali i cap space fleksibilnost je ogromna.

RB: McKinnon, Conner, Carson
McKinnon je prošle godine imao idealnu situaciju za breakout sezonu ali se povredio pred kraj kampa. Za ACL je 11-12 meseci verovatno sasvim dovoljno pa da bude spreman za camp. Ali ne verujem da će biti na 100%, tj isti kao pre povrede, a još su sad tu i Brieda, potpisan je i Coleman. Prošle godine je igrao i onaj neki koji je dobijao šansu kad se Brieda povredi i bio je dosta produktivan. Ukratko, SF backfield je za izbegavanje.
Conner trenutno ima siguran RB1 status, vidim da ga draftuju i u prvoj rundi u redraft ligama. Ja nisam baš toliko siguran u to. Potpisao sam Samuelsa jer mislim da on tu ima realnu šansu da preotme glavnu ulogu. A i Steelersi su promenili RB coacha ove godine i novi trener je čovek koji je poslednjih 5-6 godina bio TE/RB coach na NC State. Šta mislite ko je u to vreme bio TE/RB na NC State? Moj savet vam je da dobro razmislite dobro o Jaylenu Samuelsu kao low rounds opciji u redraft ligama, a Connera ne dirajte sve dok su tu Chubb ili Cooki i možda još neki od grača koji se trenutno draftuju u 2. rundi.  Čak su Steelersi i u 4. rundi draftovali Snella, koji je manje-više Connerov klon i verovatno će i on u toku sezone da dobije neko nošenje na early downs što isto ne pomaže Conneru, pa bih ga ja rangirao na RB2
Carson je bio jedno od većih fantasy iznenađenje 2018. Penny je trebao da bude glavni, ali je Carson, što se kaže, ukrao šou. Ne bih se mnogo iznenadio da to ostane tako i ove sezone.


WR: Beckham, JuJu Smith, Lockett, Coutee, Eq St Brown i Curtis Samuel
Ovo je dosta dobra grupa. Beckham je zacementiran kao WR1 a Old ga ima po baš bargain ceni još cele 4 sezone.
JuJu isto ima veoma visok draft status na svim rankingsima i mockovima, mota se oko top5 WR i draftuju ga pre Evansa i Browna u redraft ligama. Meni to malo previsoko. JuJu je talentovan igrač i imaće dobar volumeTM, kako to kažu fantasy experti sa rotoworlda, što su 2 stvari koje te najviše zanimaju kada igraš fantasy, ali ja bih ga radije rangirao nešto niže. Recimo na granicu između WR1 i WR2, tu negde.
Lockett će teško zadržati produktivnost iz prošle sezone ali će imati i dosta veći volumeTM i očekujem da konačno ima 1000+ yards sezonu i ima solidnu šansu da se ušunja u WR1 range. Coutee je do sada zbog povreda igrao malo, ali to što je igrao je bilo dosta solidno. Ima veći upside u PPR ligama, ali i u Dinastiji bi trebao biti dobra depth/backup opcija.
Eq je jedan od tih Packers WRs o kojima sam već pričao i rekoh već da njega ne ljubim previše, ali za 2$ verovatno nije loš potpis.
Samuela su bidovali skoro do 10$, to mi je baš previše jer bi verovatno bilo bolje da je od toga bar 5-6$ ostavio za Watsona jer Samuelu dosta stvari mora da se poklopi da bi postao fantasy opcija, ali šta da se radi.

TE: McDonald
On ima dosta bogatu istoriju povreda. Ako odigra bar 13-14 utakmica mogao bi opet da poboljša lične rekorda u receivingu, ali će i dalje da ostane u tom Rudolph-Hooper-Burton tieru. Što možda i nije tako loše za 3$

IDP: Mack, David, Kirksey i Derwin James
Mack na 5 sezona po 11-12$ je rizičan potpis i ne baš idealno uložen novac, ali ako bi Mack dobio DL designation onda bi ti popravilo situaciju.
Kirksey i David, koji već ulazi u popust godine 5y ugovora, su kandidati za LB1, a James je siguran DB1, ali je i pošteno plaćen.
Ne sećam se ko ga je draftovao prošle godine, tj kod koga je bio na kraju sezone, ali kad vidim ovakve situacije uvek se pitam da li je nekako moglo doći do trejda. Tu bi lako moglo do dođe do win-win situacije za obe strane. Vlasnik iz 2018 dobija neki mid-low round pick ili bar neko swapovanje pickova, a Old dobija 10$ da ih isplati Watsonu. Šta znam, verovatno je ex-vlasnik pre potpisa trebao da javno stavi Jamesa na trade block pa bi Old i ostali zainteresovani poslali ponude i možda imali mini-bidwar
Ja sam, izgleda, isto tako trebao nuditi Littletona, ali iskreno rečeno nije mi ni padalo na pamet da bi on mogao biti bidovan do 20$

SUS: Biće Old zajeban protivnik ove godine. A i uglavnom su to sve dosta mladi igrači tako da će Old biti dobar i 2020 i kasnije.
Najveći problem je RB gde Old ima da startuje ajd da kažemo RB2 tandem (iako bi Conner možda mogao da se vodi kao RB1.5) ali McKinnon je u gadnoj situaciji a i Carson nije baš sure thing za RB2 jer može da se desi da Penny postane šef. Tako da bi ovde trebalo dodati deptha i ako se to dobro odradi ovaj tim je spreman za borbe u playoffu


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2334
    • View Profile
Re: Bid Wars MMXIX
« Reply #141 on: July 17, 2019, 10:18:05 am »
Cekaj, Mack je sad samo LB?? Zar nije do prosle godine bio DL? Sranje.
Inace, zaboravljas da imam 1. picka.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Bid Wars MMXIX
« Reply #142 on: July 17, 2019, 10:57:40 am »
I uzimas koga? Jedan od jadnijih draftova ikad sto se mene tice.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Bid Wars MMXIX
« Reply #143 on: July 17, 2019, 05:45:05 pm »
Mack je izgubio DL kad je trejdovan. Samo mu nisu za prošlu godinu mogli oduzeti designation jer ne oduzimaju u toku sezone.
A pickove nikom ne uzimam u obzir, eventualno samo prokomentarišem ako je bio neki trejd


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Bid Wars MMXIX
« Reply #144 on: August 06, 2019, 01:09:27 am »
Tonyk 77ers


QB: Mahomes
Neće biti lako ponoviti 5000 yds i 50 TDs, ali mlađani Patrick je siguran bet za QB#1
Ove i sledeće godine pod ugovorom za 4$ godišnje tako da je ovo najbolji bang for the buck u celoj Dinastiji.

RB: Bell, Fournette, Damien Williams
Bell je siguran RB1 i ima realne šanse da bude top5 ove godine
Fournette...odvratna sezona prošle godine. Povređen, neefikasan a čak ga je jednom suspenovao i rođeni tim. Skroz se uklopio u lošu sezonu Jaguarsa. Verovatno jedan od težih igrača za predviđanje. Ali sve dok bude igrao, ove godine imaće i solidan floor a to je RB2. 
Damien Williams je u ligi već 5-6 godina i sve vreme je bio undrafted u fantasy i sad ga odjednom draftuju kao RB1 u prvoj-drugoj rundi. Situacija jeste odlična, ali ja bih tu bio dosta oprezan. Titan sumlja. Čova je u 5 godina imao ukupno 700 rushing i 700 receiving yarda i sad mu se projektuje da će ove godine imati 1500+ yarda iz scrimmage. Sve je moguće, ne kažem da nije, ali treba i pažljivo pratiti dešavanja u preseasonu. Ali kod nas u ligi Tonyk ga ima jeftino pa može samo da profitira.
Dakle, jedan RB1 i dva RB2 od kojih obojica imaju upside za RB1. To uopšte nije loše i jedino što nije dobro je nedostatak bilo kakvog deptha posle njih.


WR: Thomas, Sanders, D.J. Moore, Anthony Miller, Golden Tate, Allison i Mike Williams
Već sam spomenuo da mi se uopšte nije dopadalo kako je Brees izgledao u drugoj polovini prošle sezone i mislim da postoji realan razlog za nervozu što se tiče napada Saintsa, ali Thomas može biti WR1 i na suv volume ako treba tako da za njega nema zime.
Sanders povredio ahilovu u decembru. Ja se slabo razumem u medicini i povrede i ne udubljujem se u taj aspekt fudbala, ali znam dovoljno da će ovo biti ogroman problem i ove sezone. Očekivanja u vezi Sandersa su minimalna.
DJ Moore...još neko osim McCaffreya mora hvatati pasove da bi Mudovušte skupio svojih 3500 yarda, a ja sam prilično siguran da će Moore tu uzeti najviše protagonizma (zato i nisam veliki optimista za Oldovog Samuela ). To bi ga moglo/trebalo turiti u late RB2 range.
Tate je suspendovan 4 nedelje, kad se vrati imaće dosta targeta, verovatno to neće biti preterano efikasno. Bar ne dovoljno efikasno da opravda 11 miliona. 
Allison i Miller će biti slot receiveri u dobrim i produktivnim napadima, ali obojica imaju veliku konkurenciju za targets, pa je samim tim i upitan floor.  Obojica imaju i probleme sa povredama. Miller mi tu deluje kao igrač sa dosta većim upsideom, ali i on je jedan od onih 2nd year igrača koji su maltene stariji od Amari Coopera pa mu to donekle limitira value.
Anthony Miller i Mike Williams su u 2018 imali dosta čudne statse. Miller je imao 7 TDs sa samo 50ak targeta i 30ak hvatanja. Mike Williams je imao čak 10 TDs sa samo 66 targeta i 43 hvatanja. Taj odnos target/TD nema teoretske šanse da zadrže. Mike Williams će posle odlaska Tyrella Williamsa sigurno imati značajno povećanje broja targeta a on je i odličan red zone igrač tako da bi možda i mogao da ponovi ili čak i poboljša broj TDs (osim ako povratak Henrya to ne pokvari), ali Miller će malo teže to da uradi.

TE: Kittle je prošle godine imao istorijskuTM sezonu i oborio je receiving yards rekord za TEs
Kod njega se javlja sličan problem kao i kod Millera i Williamsa. Kittle je vodio celu ligu po yards after catch. Obično top10 u YAC budu 8 RBs i 2 slot WRs, a TE tu ne bi trebao ni prismrdeti u top5. Ok, možda možemo Kittlea tretirati kao slot WR ali i tako je on dobrih 300-400 yarda iznad brojke koja se očekuje kod slot vodećeg WR u ovoj kategoriji. Pogledajte samo Kittleove highlightse iz 2018 i sve će vam biti jasnije. Mnogo hvatanja gde nema nigde nikog oko njega i samo livada ispred njega jer se defanzivac okliznuo pa pao ili su se 2 defanzivca sudarila pa pala ili je neko ili više njih promašilo rutinske tackleove itd itd. Tako da uz malo manje sreće Kittle može imati problema da pređe 1000 yarda. To je super problem za TE jer kao što smo videli bude timova koji ne mogu da skupe 30 poena u celoj sezoni na TE slotu, ali ne treba ni očekivati da će Kittle moći da ponovi sezonu sa toliko yards. A onda, ako ne popravi efikasnost u red zone, Kittle bi već mogao da ispadne iz top3 i ostane iza Kelcea, Howarda i Ertza.
Andrews je dobar igrač i mogao bi biti top10 TE možda već i ovde godine. Ravensi imaju i solidnu gužvu na TE depthu ali on bi tu mogao da ispliva kao top passing opcija.
Doduše, danas to što je neko top10 TE ne mora mnogo toga da znači. Npr prošle godine je Burton završio kao #6 TE i ja sam ga imao i ne mogu reći da sam bio zadovoljan njegovim učinkom.


IDPs: Garrett, Roquan Smith, Ogletree, Schobert, Harrison Smith i Reshad Jones
Tonyk ima skoro kompletiranu odbranu, ali niko od ovih igrača mi nije difference maker. Verujem da će biti i lošijih odbrana u Dinastiji, ali će biti i dosta boljih.


Mnogo Tonykovih igrača je imalo "čudne" statse prošle godine i svi oni (ili bar ogromna većina) će zbog toga imati značajno manje brojke ove godine, ali to ne bi trebao biti veliki problem.
Ima tu dosta dobrih igrača tako da bi Tonyk rutinski trebao da uđe u playoff i tamo će protiv većine timova biti bar blagi favorit
Mahomes - Bell - Thomas - Kittle je opasna osovinaTM. Ako uleti tu i Fournette i eventualno npr Mike Williams i DJ Moore onda je to već kompletan lineup koji u dobroj nedelji može lagano i do 200 poena. 
Većinom su to sve mladi igrači i pod dobrim ugovorima. Jedino mi se ne dopada Golden Tate potpis. Nemam pojma zašto i kako ste ga nabidovali do 11M. Ne dopada mi se ni što je Tonyk uložio 50+ miliona u odbranu a nema nekih zvučnih IDP imena. Ali ipak je ovo tim sa možda i najboljim ugovorima i cap space situacijom u Dinastiji.
Očigledno je i da postoji i taj 2 years window sa Mahomesovim ugovorom, a za to vreme će Bell još uvek biti u primeu, Kittle je isto potpisan još te 2 godine veoma povoljno i samo je pitanje koliko će ovi mlađi da pripomognu.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Bid Wars MMXIX
« Reply #145 on: August 15, 2019, 10:39:24 am »
Kaće nastavak analitike? Čekam izveštaj za Grandija, da vidim da li mališa ima šanse za plejof, mrka kapa ali ajde...


Takođe je interesantan Zujanov skoca i konopca sklepan tim u novinarskim krugovima prozvan FA Stars, čisto sumnjam da Zujan može i do doigravanja a kamoli da ponovi uspeh iz prethodne 2 sezone i dođe do Dynasty Bowla  :pablo: