Author Topic: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)  (Read 47861 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #210 on: December 05, 2020, 08:00:03 pm »
Evo danas je zvanično stigla informacija da su tokom treće operacije pokupili neke kulture i nakon provera se ispostavilo da su one uzrokovale infekciju.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #211 on: December 05, 2020, 08:46:03 pm »
Uf, baš gadno.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #212 on: December 05, 2020, 09:14:41 pm »
A bas sam pomenuo Vasington FC, i njihovu brljotinu.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #213 on: December 06, 2020, 05:04:33 pm »
Evo danas je zvanično stigla informacija da su tokom treće operacije pokupili neke kulture i nakon provera se ispostavilo da su one uzrokovale infekciju.

Citao sam izjavu Honde, mozda @Doktor moze da me demantuje, ali ono saopstenje nema nikakvog smisla.
Prvo Pseoudoartroza nije virus (mozda je nastala jer zbog virusa nije sraslo kako treba), a ako jeste to, sta su tretirali shokvejvom?

Offline doktor

  • Starter
  • **
  • Posts: 451
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #214 on: December 06, 2020, 06:11:45 pm »
Nisam procitao izjavu lekara, ali pseudoartroza je stvaranje takvozvanog laznog zgloba na mestu gde je bio prelom. Jednostvno receno, kos nece da sraste iz nekog razloga ( infekcija, nedovoljan  kontakt kosti...). Takva dijagnoza se postavlja 9 meseci od izvrsene intervencije/ ako za 9 meseci nije sraslo kako treba, radi se reintervencija drugom metodom. Pretpostavljam da se ovde radi i infekciji, da se mora izvaditi plocica sa nadlakatne kosti po ispo;etka sve kad prodje infekcija. Ako prodje.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #215 on: December 06, 2020, 06:22:31 pm »
Jasno Doktore, zato sam i rekao, sve sto su napisali je cudno.
Na sajtu stoji da je Pseudoartoza virus, sto nema nikakvog smisla.
I pseudoartrozu su mu lecili shockwave terapijom, sto opet nema smisla.
Sto sve ne ide sa tim da su mu stavili titanijumske plocice koje je on iskrivio dok je otvarao prozor...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #216 on: March 25, 2021, 07:42:57 pm »
Počinje za vikend. Markez ne vozi bar prve dve trke, za ostatak sezone ćemo videti. Moj tip za šampiona je Morbideli ove godine. Kvota 7 je trenutno na njemu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #217 on: March 25, 2021, 07:45:22 pm »
B92: Rosijev "poslednji marš", Markesovo iskupljenje i Suzukijeva odbrana trona

http://www.b92.net/sport/teme/stefan-nikolic.php?yyyy=2021&mm=03&nav_id=1832580

Lupi čovek da Mir nije pobedio i ostade živ.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #218 on: March 25, 2021, 10:42:42 pm »
Iskreno vise se radujem GPu nego NFLu sad.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #219 on: March 27, 2021, 06:48:45 pm »
Kakav krug Banjaje! Prvi čovek koji je vozio Katar ispod 1.53. Zaslužena pol pozicija. Fabričke Jamahe na drugom i trećem mestu, sa takođe fenomenalnim vremenima. Rosi četvrti  :ohmy:. Dobro, pratio je Banjaju u pol krugu, ali opet, svaka čast. Suzuki je činimi se na nivou od prošle sezone, može da iznenadi, ali teško da će imati konstantno dobre kvalifikacije. Aprilija i Aleš Espargaro su pokazali da će biti konkurentni ove sezone i verovatno juriti i bar jednu pobedu. Pol Espargaro je razočaranje u kvalifikacijama, videćemo kakav će biti u trci.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #220 on: March 27, 2021, 07:03:46 pm »
Veoma zabavne kvalifikacije, čak osmorica vozača izvezli vreme brže od tadašnjeg rekorda staze... Lepo je videti da Rosi može da pomrsi račune.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #221 on: March 27, 2021, 09:01:02 pm »
I Zarko za 362kmh ...ludacke brzine.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #222 on: March 28, 2021, 07:51:05 pm »
Fenomenalna trka na otvaranju sezone. Vinjales i Jamaha odvali kompletan Dukati. Dobra trka i za Mira. Podijum je izgubio na čistu snagu, što je bilo do njega, odradio je. Zarko i Banjaja pokazali da Dukati ima zver ove godine u GP 2021 modelu. Aprilia u top 10, i mislim da će tu biti cele sezone, sa ponekim podijumom. Katastrofa za Petronas danas. Ne zna se ko je bio gori, Rosi ili Morbideli. Honda čeka Markeza ko ozeblo sunce. Sumnjam da neko od ostalih vozača može da joj donese pobedu.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #223 on: March 28, 2021, 08:12:57 pm »
Brutalan start Dukatija, 1/2 trke su imali sva 4 top mesta, a onda je krenuo Martin da pada, pa Miler, a Mir i Rins perfektno, sto je do njih odradili su maksimalno, ali Dukati je prosto mnogo jaci. Honda se opet obrukala. Nisam ocekivao onako dobru voznju Vinjalesa.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #224 on: March 28, 2021, 08:37:36 pm »
Ja nisam očekivao onakav start Jamahinih Emica. Posle par krugova, kada se videlo da neće da krenu da propadaju, pomislio sam da mogu da se bore za pobedu. Dukatijevi vozači će morati da nauče da štede gume kroz trku (što sem Kejsija stonera i delimično Dovija i Lorenca niko do sada nije savladao), ili će i ova sezona otići u nepovrat.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #225 on: March 28, 2021, 08:58:49 pm »
Sve ste rekli, sve u svemu lepa trka :)
Ja sve nešto imam utisak da će MM93 lako sa ovima... Nadam se da grešim.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #226 on: April 03, 2021, 08:20:43 pm »
Kakve sjajne kvalifikacije za Pramac Ducati! Pol pozicija i druga startna pozicija. Horhe Martin odvozio neverovatno ceo vikaned do sada. Zasluženi pol na drugoj trci u Moto GP šampionatu u karijeri. Da ga ne ureknem, ali može da bude zvezda ove sezone. Fabrički Ducati na pozicijama 4 i 6. Više sam očekivao od Milera i Banjaje. Jamahe ponovo imale opasne kvalifikacije. Vinjales treći, Kvartararo peti. Ako budu sarađivali kao prošlog vikenda, smeši im se podijum, a možda ponovo i pobeda. Aprilia ponovo u top 10, tik ispred Suzukija, od kojih se ponovo može očekivati dobra trka. Biće sutra neizvesno do kraja.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #227 on: April 04, 2021, 12:21:22 am »
Ducati ove godine ima makinu, iha.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #228 on: April 04, 2021, 12:39:18 am »
Dukatijeva masina se ne dovodi u pitanje, vec taktika i prateca problematika.

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #229 on: April 04, 2021, 08:13:16 pm »
Još jedna veoma interesantna trka. Rekao bih odlična taktička trka Jamaha, tj. Kvartarara, a i Pramac su bili odlični, pogotovo Martin. Rekao bih da je Rins (a i Mir) u ovom trenutku izvukao maksimum iz Suzukija, motori deluju manje konkurentni i od Jamahe i od Dukatija.

Nije mi jasan onaj potez Milera nad Mirom, meni je delovalo da je namerno išao da ga udari na onim izlasku iz krivine... Ne znam šta se sa Petronasima dešava, a već neko vreme mi deluje da je Pol Espargaro dobrano precenjen. Na kraju, videćemo da li je Vinjales standardno samo privremeno bljesnuo...

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #230 on: April 04, 2021, 08:23:47 pm »
Miler je samo vratio Miru za ono kacenje par krivina ranije, ali opet dzukacki potez.
Dukati trenutno ima najjaci motor i Jamaha, a pogotovu Suzuki mu ne moze nista.
Na cistu snagu na pravcu su ih cepali, i Rins i Kvartaro, pa i onaj drugi Espargaro na Apriliji su mogli samo malo da ih bespomocno gledaju na pravcu.

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #231 on: April 04, 2021, 08:26:34 pm »
Miler je samo vratio Miru za ono kacenje par krivina ranije, ali opet dzukacki potez.
Pa to, deluje da je bilo vraćanje, ali debilno skroz. Da ubije čoveka.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #232 on: April 04, 2021, 11:34:57 pm »
Interesantna trka danas, skoro precrtana od pre nedelju dana. Ovoga puta su bili samo različiti akteri, ali iste fabrike. Suzuki se dobro drži, ovo je staza koja im ne odgovara baš najbolje. Videćemo kada se zahukta sezona kako će Ducati da reaguje. Jamaha je dobra, videćemo koliko će biti konstantna i da li će ponovo delovi od $5 da upropaštavaju trku. Čekamo Markeza da vidimo šta ima da kaže.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #233 on: April 05, 2021, 10:50:54 am »
Miler je samo vratio Miru za ono kacenje par krivina ranije, ali opet dzukacki potez.
Dukati trenutno ima najjaci motor i Jamaha, a pogotovu Suzuki mu ne moze nista.
Na cistu snagu na pravcu su ih cepali, i Rins i Kvartaro, pa i onaj drugi Espargaro na Apriliji su mogli samo malo da ih bespomocno gledaju na pravcu.
Ok, najjači motor ali mislim da to nije odlučujuće za titulu. Losail im kao staza neverovatno odgovara, kao što će im pretpostavljam odgovarati i Austrija, međutim videćemo kako će se pokazati na nekim zahtevnijim stazama poput Aragorna ili Brna. Meni je Yamaha favorit jer mi deluje najizbalansiranije.

Miler je zbog onog sinoć ispao kretenčina. Mir nije imao nameru da ga zakači, a ovaj idoti na izlasku iz krivine se svesno i namerno ukucava u Mira da bi mu se osvetio. To se ne radi na dva točka i pri onim brzinama, klasičan pokušaj ubistva i eventualni argument koji bi mi neko naveo "To je MotoGP, oni su ludaci!!1" kod mene ne dolazi u obzir.

Ne znam koliko vas je ispratilo trku u Moto3, ali svako ko ima SBB i mogućnost gledanje sadržaja na odloženo toplo preporučujem da je odgleda. Pedro Akosta, klinac od 16 godina kojem je ovo druga trka u životu u Moto3 i koji je novajlija je startovao iz pitlane-a, imao već 10 sekundi zaostatka u prvom krugu u odnosu na prvoplasiranog i uspeo je sa 20. mesta da pobedi. Neverovatan mali!
« Last Edit: April 05, 2021, 10:55:27 am by Mimi »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #234 on: April 05, 2021, 11:26:02 am »
Gledao sam Akostu prošle godine u kupu mladih, ili kako se već zove. Još tada mi je zapao za oko. Ono što je uradio juče, a i prethodnog vikenda, je veliki rezultat. Ako bude nastavio sa konstantno dobrim rezultatima, eto njege u Moto GP za 2, najkasnije 3 godine.
Moto dvojke će biti interesantne. Mislim da Lous vozi veoma pametno ove sezone, a taj trend je započeo sredinom prethodne. Remi Gardner će mu biti veliki konkurent i mislim da će između njih dvojice da se vodi velika bitka. Sem želi da vozi GP 2022., ali je obećao da se tamo ne vraća bez titule svetskog šampiona iz Moto 2.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #235 on: April 05, 2021, 01:54:10 pm »
Ok, najjači motor ali mislim da to nije odlučujuće za titulu. Losail im kao staza neverovatno odgovara, kao što će im pretpostavljam odgovarati i Austrija, međutim videćemo kako će se pokazati na nekim zahtevnijim stazama poput Aragorna ili Brna. Meni je Yamaha favorit jer mi deluje @.
Mozda se nisam lepo izrazio, i Jamaha i Suzuki izgledaju sto ti kazes "najizbalansiranije" u odnosu na Dukati, to se vidi po krivinama, ima dosta tu i do vozaca, Rins me sve vise odusevljava kao tehnicki jako dobar vozac.
Cekam MM sledecu trku da vidim te Honde, jer od kako njega nema nisu ni medju top 10.

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #236 on: April 05, 2021, 10:55:04 pm »


Rins me sve vise odusevljava kao tehnicki jako dobar vozac.
Ovo sam zaboravio da prokomentarišem.
Već neko vreme (par sezona) mi je Rins izuzetno simpatičan vozač. Više i od Kvartarara, Vinjalesa, a bogami i Mira. Čak mislim, da nije prošle godine imao onih problema na početku sezone da bi osvojio titulu ispred Mira.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #237 on: April 06, 2021, 12:03:04 pm »
Mozda se nisam lepo izrazio, i Jamaha i Suzuki izgledaju sto ti kazes "najizbalansiranije" u odnosu na Dukati, to se vidi po krivinama, ima dosta tu i do vozaca, Rins me sve vise odusevljava kao tehnicki jako dobar vozac.
Cekam MM sledecu trku da vidim te Honde, jer od kako njega nema nisu ni medju top 10.
Suzuki najbolje reaguje u krivinama, ali je slab na pravcima. Slažem se za Hondu, čak mislim da ni Markez neće moći tako lako do visokog rezultata.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #238 on: April 10, 2021, 11:11:33 am »
Markez se vraća sledećeg vikenda. Zvanično vozi Portugal.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #239 on: April 16, 2021, 08:08:25 pm »
Markez danas prilično dobar u treninzima. Na kraju je postigao 6. najbolje vreme. Ako sutra bude kiše, ide direktno u Q2, mada i ovako izgleda sasvim dobro. Imao je par nepreciznih prolazaka kroz krivinu, ali treba imati na umu da nikada do sada nije vozio Portugal. Videćemo kakva mu je forma za trku.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #240 on: April 17, 2021, 04:11:17 pm »
Sjajne kvalifikacije danas. Banjaja postavio najbrži krug ikada, ali je poništen zbog nepoštovanja žute zastave na mestu na kome je Oliveira izleteo sa staze. Kvartararo startuje prvi, Rins drugi, Zarko treći. Jamaha-Suzuki-Dukati. Miler ponovo pobeđen od vozača privatnog Dukatija, pa će startovati četrvrti. Morbideli je izgleda pronašao dobar setap, pa će posle katastrofalnih trka sa početka sezone imati priliku da se bori za podijum, sa petog startnog mesta. Markez se vratio sa solidnim rezultatom. Kroz Q1 je prošao u Q2 i zahvaljujući poništenom krugu Banjaje, popunio drugi startni red. Obzirom da je bio jedina Honda koja je ušla u Q2, može se reći da je imao dobre kvalifikacije. Videćemo sutra šta može u trci i da li ruka može da izdrži 40 minuta u paklenom ritmu. Aprilija Aleša espargara ponovo u Q2, starovaće sedmi, iza njega aktuelni šampion Mir (sada već standardne kvalifikacije od njega), a treći red popunjava veliko iznenađenje na Dukatiju, Luka Marini. Oliveira, Banjaja i Vinjales u četvrtom redu. Vinjalesu su poništena dva kruga i generalno ponovo ulazi u svoju sivu zonu, nakon sjajnog starta sezone. U Q1 su ostale skoro sve Honde. Još jedan razočaravajući dan za njih. Rosi najgora Emica, startovaće tek 17.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #241 on: April 18, 2021, 01:04:30 pm »
Acosta ponovo oduševio. Kakva trka u Moto 3 konkurenciji. Sjajno. Acosta u prve 3 trke osvojio 70 bodova  :ohmy: Sad čekamo da Sem Lous osvoji 75 bodova u Moto 2 na prve 3 trke :D.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #242 on: April 18, 2021, 05:31:01 pm »
Generalno dosadna trka, osim padova nije bilo uzbudjenja, preticanja i sl.
Rosi bas srlja, svaka cast za sve...ali blamiras se.
Steta za Rinsa i Zarka, nicim izazvani padovi.
Jos se i Martin juce povredio.
Dukati dosta manje impresivan kad snaga ne moze da dodje do izrazaja.

Drago mi je zbog povratka MM, ocekivao sam vise, ali opet kombo pauza i krsina od Honde je ucinilo svoje.
Svaka cast za Apriliju, vec 2 trke jako dobri.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #243 on: April 18, 2021, 09:21:39 pm »
U odnosu na Moto 3 i Moto 2, Moto GP nam nije na kraju pružio uzbuđenje borbe za prvo mesto. Kvartararo odvozio odličnu trku. Za razliku od ranijih godina kada je tonuo na startu, pa nije više mogao da nađe tempo, ove sezone se bez problema vraća. Još uvek je rano donositi zaključke o formi, obzirom da je i prošle godine imao sjajan start, pa ga više nije bilo skoro ni na jednoj trci. Videćemo kako će voziti u nastavku kada ima solidnu bodovnu prednost. Njegov kolega iz fabričke Jamahe je i dalje isti pavijan. Trebalo je da ga otpuste najkasnije na kraju prethodne sezone. Ovo  što pruža sada je ispod svakog nivoa Moto GP takmičenja. Suzuki dokazuje da je konkuranetan ove sezone (kao što sam i napisao posle trka u Kataru :D). Mislim da se Rins uklapa u sivilo nekonstantnosi vozača kao što su Zarko i Džek Miler i sve više sumnjam da iko od njih ima šampionski mentalitet za Moto GP. Mir vozi veoma pametno. Duga je sezona, sakupiće dosta bodova. Što se tiče Dukatija, nakon 3 trke mi Banjaja izgleda najbolje. Luka Marini je takođe imao dobru trku i treba obratiti pažnju na njega u nastavku sezone. Morbideli konačno imao dobar vikend. Na kraju četvrti, što je trenutni maksimum obzirom kakvu mašinu vozi u 2021. godini. Bio mi je favorit za titulu pred početak sezone, ali mislim da su Suzuki i fabrička Jamaha mnogo jači od njegove Jamahe, a ni Dukati nije bez prednosti. KTM se probudio, dobro peto mesto za Bindera. Imaće oni još štošta da kažu u nastavku sezone. Aprilia ponovo imala dobar vikend. Prognozirao sam im i podijum ove sezone i misllim da i dalje imaju šansu za njega. Sledeće sezone će verovatno napasti i pobedu. MM93 se vratio u solidnoj trci. Celog vikenda se videlo da je van trkačke top forme. Dosta je bio neprecizan u krivinama, grešio je i u trci, a čini se i da ruka nije baš 100% fit. Sama Honda Respol nije razvijana protekle sezone u saradnji sa njim i vidi se da nije bila baš konkurentna u trci. Ipak, ako neko zna da se prilagodi i popravi u toku sezone, to je upravo Honda. Očekujem da se vrate u pravi pobednički ritam u drugom delu sezone. Imaće dovoljno informacija o nedostacima, a MM93 će ući lagano u formu.
Sledeća trka se vozi za Uskrs na stazi Anhel Nieto. Očekujem dobru zabavu.
« Last Edit: April 18, 2021, 09:23:59 pm by Sundjer Bob Kockalone »
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #244 on: April 18, 2021, 11:08:58 pm »
Nisu padovi Zarka i Rinsa ničim izazvani, direktna su posledica načina njihove vožnje tokom trke. Rins je pre pada jedno 3-4 kruga postavljao novi rekord staze, što je za posledicu naravno imalo znatno oštećenje guma. To isto se odnosi i na Zarka - ne zato što je najbrže okretao krugove. već generalno Ducati najviše "jede" gume. I mislim da će Ducati tek imati problema na kompleksnijim staza (već sam to spominjao posle prošle trke).
Od Markeza svako realan i objektivan nije mogao da očekuje više. Nekoliko je faktora - ta njegova desna ruka očigledno i dalje nije u najboljem stanju (kada je trebao da izađe na stazu tokom Q2 u kvalifikacijama, dosta dugo ga je kamera snimala kako gnječi nadlakticu, razmrdava, isteže itd.; dakle, pretpostavljam da i dalje oseća neku nelagodu). Drugi faktor - i on je ipak samo čovek. Sigurno je imao zebnju i psihičku barijeru posle toliko vremena. Na kraju, ne i najmanje bitno, MM je prvi put u životu danas vozio MotoGP motor u Portimao-u, nije imao to prošlogodišnje iskustvo kao ostali vozači. Čak mislim da je to najviše i uticalo, prosto nije znao do kojih granica može Honda da ide u krivinama i šta generalno može da očekuje od nje.