Author Topic: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)  (Read 47903 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #106 on: August 23, 2020, 04:10:30 pm »
Još 26. jula sam izrazio zabrinutost za pouzdanost Jamahe. Izgleda da i ove godine imaju krš. Sledeće dve trke u Mizanu su ključne. Tu Jamaha ima prednost. Kvartararo mora da ide na 50 poena ako želi titulu. Ako se raspadnu i tamo, vraćaju se natrag na projektovanje.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #107 on: August 23, 2020, 04:42:23 pm »
Ne znam jel si cuo komentatora, nasli su kvar na motoru, ali zbog pravila ne mogu da zamene deo bez saglasnosti ostalih konstruktora.
Koliko to sad utice i na sve ostale kvarove/prefomanse ne znam, ali ocigledno je da ima problema.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #108 on: August 23, 2020, 05:39:25 pm »
Čuo sam da imaju problem sa nekim ventilima. Ne vidim kakve to veze ima sa kočnicama. Imaju oni mnogo više problema nego što prijavljuju.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #109 on: August 23, 2020, 10:04:07 pm »
Eksplodirale su kočnice. Sada i zvanično. Videlo se u prenosu da Vinjales propušta protivnike i pomislio sam da se povlači iz trke. Onda sam video na listi da i dalje vozi. Zatim je usledila eksplozija. Čak je i Kvartararo imao problema i videlo se kako pita Rosija da li su njegove kočnice u redu, kada su ulazili u boks nakon crvene zastave.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #110 on: August 24, 2020, 10:59:40 am »
Ау каква трка...додуше не би била ни приближно добра да Вињалес није надрљао. Свака част Еспаргару што је смогао снаге да буде насмејан након свега и то недељу дана након трке где је исто било врло реално да победи.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #111 on: August 24, 2020, 01:05:42 pm »
Isto vazi za Rinsa, mada je Pol veci tragicar, dodaj da je zadnje 2 trke ispadao bzvz, i sad bi bio u prici za titulu.

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #112 on: August 25, 2020, 01:01:31 am »
Do pre nekoliko godina nisam hteo MotoGP da pogledam ni u rezultatima. Sad, premotah trku i odgledao celu i pod utiskom pišem komentar. Da li je do F1 (čiji sam isto ljubitelj) što je  "usporila" ,  da li mi je sad (tačnije od pre tri-četiri godine) konačno sve leglo, ne znam, ali trka je bila potpuna ludnica i baš sam uživao!

Vinjales mučeni jedva živ ostao, bacio se sa motora da spašava živu glavu. Jamahe, jebem li ga više, uopšte ne znam gde da ih postavim. Spomenuste molbe, kažu da imaju pet motora (čini mi se po vozaču), da je Vinjales sad spucao (svoj) peti motor i da zbog toga traže neki dopust od ostalih. Sad nešto rekoše i da Rosi treba da pređe u Petronas.  Raspad fabričke Jamahe u najavi. Miler mi još od prošle sezone deluje da treba da bude fabrički vozač Dukatija i to će biti od sledeće sezone.
Sa druge strane, tu je ova nova generacija vozača, očigledno sposobnih da se dobro nadmeću i pariraju ovim do sad vodećim... Rins, Mir, KTMovi (tu ipak ne ubrajam Espargara, on malo "kasni"), Morbideli, Kvartararo... Ima tu materijala za fenomenalne trke.

Gasi MotoGP,  i drugi KTM pobedio
« Last Edit: August 25, 2020, 01:07:38 am by ulero »

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #113 on: August 25, 2020, 02:40:52 am »
Jebes F1, ovo je moto sport.
Svaka krivina, svaki krug akcija. LU-DI-LOOOOO!

Do pre nekoliko godina nisam hteo MotoGP da pogledam ni u rezultatima. Sad, premotah trku i odgledao celu i pod utiskom pišem komentar. Da li je do F1 (čiji sam isto ljubitelj) što je  "usporila" ,  da li mi je sad (tačnije od pre tri-četiri godine) konačno sve leglo, ne znam, ali trka je bila potpuna ludnica i baš sam uživao!

Ja prethodne nedelje posle GP i GP2 krenuo da gledam F1 izdržao bukvalno 10 sekundi i ugasio. Video 1.Ham 2.Ver 3.Bot kasnije vidim dobio Hamilton i reko to je to, to je trenutak kada ja prestajem da budem F1 pratilac i postajem MGP fan. Ove godine je bila u planu bar jedna trka da se ide uživo da se gleda ali Bože moj, takođe je bila u planu i F1, ali sad planiram za 2021 što više moguće MGP a od F1 odustajem, nemam vremena za boring trke  :zzz:

BTW, jel probao neko Valentino Rossi aka The Doctor Monster Energy napitak? Ja sam se poprilično navukao (samo to pijem osim vode i piva al umereno jedared nedeljno), nešto slično kao fanta samo mnogo manje gazirano i pitkije. Takođe kad popijem limenku imam osećaj da sam popio i gotovo ne kao fanta/sprite/cocacola mož popiti 2l sutradan ko manijak trčiš da kupiš još  :zvizdanje:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #114 on: August 25, 2020, 11:38:29 am »
Kako ide uz rakiju taj Monster Energy?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #115 on: August 25, 2020, 12:33:16 pm »
Ide dobro uz votku.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #116 on: August 25, 2020, 05:30:03 pm »
Kako ide uz rakiju taj Monster Energy?

Probaj pa aktiviraj pijani topic, taj topic vapi za slavnim danima tvoje prošlosti  :smile3:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #117 on: August 25, 2020, 05:48:57 pm »
Ne sećam se kad sam se napio poslednji put. Ne volim da pijem sam.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #118 on: August 25, 2020, 10:21:20 pm »


Dok ne sklone :)

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #119 on: August 26, 2020, 01:10:09 pm »
Isto vazi za Rinsa, mada je Pol veci tragicar, dodaj da je zadnje 2 trke ispadao bzvz, i sad bi bio u prici za titulu.

Да, мученик. А још црње је што делује да је лик добар ко лебац  :mr.green:

Ни ја нисам пратио моторе до пре негде 5-6 година кад сам случајно бацио поглед на трку у Асену која је била ненормално добра и од тад гледам да испоштујем што више трка сваке сезоне. Иако не волим моторе(као направу), реално је много боља прича од формуле где је болид негде 90% а возач остатак. Хамилтон ће ући у историју као један од најбољих возача икада, а успео је да не буде првак у сезони где му је једини конкурент био несрећни Розберг. У овом моменту не може нико да ме убеди да рецимо Ферштапен није значајно бољи од Хамилтона, а опет има шансе за победу само кад се поклопи сто ствари у његову корист.

Маркеза не мора човек да воли, али то што ради је нереално, пре свега имајући у виду да се често деси да остале Хонде не буду ни у првих десет док он има по 10+ секунди у односу на другопласираног(додуше има и тога да развијају мотор онако како њему одговара). Ова сезона ће се вероватно памтити као једна од бољих, јер бар 10 возача сваке недеље могу да се надају победи тако да треба да уживамо док се не врати на стазу.

Боља је и атмосфера на моторима иако се Холанђани труде да то промене у корист формуле.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #120 on: August 26, 2020, 01:15:37 pm »
Ja sam se "upecao" na motore jos kad sam pratio Mik Duana i legende, Rosi se tek pojavljvao iz 250cc.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #121 on: August 27, 2020, 08:27:59 am »
Ja sam se "upecao" na motore jos kad sam pratio Mik Duana i legende, Rosi se tek pojavljvao iz 250cc.
Daa, daaaa. Mik Duan, Aleks Krivilje, Loris Kapirosi, Maks Bijađi, Karlos Čeka, mladi Rosi...Tad su vozili još uvek dvo-taktne 500-ice.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #122 on: August 27, 2020, 11:58:53 am »
Da, to su bile kategorije 500cc, 250cc, i imao si onaj superbike, koji nikad nisam mogao da gledam.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #123 on: September 12, 2020, 06:25:49 pm »
Četiri Jamahe na prve četiri pozicije na startu. Znalo se da Jamahama odgovara Mizano, ali da će biti ovoliko dominantne... Pričali smo da Kvartararo mora da ide na 50 poena u ivom periodu. Siguran sam da i Vinjales ima istu ideju. Dovi će sigurno voziti pametno i čekati svoju šansu u završnici. Da li Rosi može ponovo na podijum? Saznaćeno sutra.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #124 on: September 12, 2020, 08:19:42 pm »
Moto GP, pa AF ...konacno nedelja.

Offline trboye

  • Starter
  • **
  • Posts: 110
  • It's a Philly thing
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #125 on: September 13, 2020, 12:12:28 pm »
Jos nisam video neku konstantnost kod Vinjalesa... samo bljeskovi kao sto je bio ovaj za pol poziciju. Ozbiljno vreme i razlika u odnosu na ostale.

Zao mi nekako Arenasa u Moto3... mnogo bzvz pad, tako da je sada ludnica i na tabeli potpuna.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #126 on: September 13, 2020, 02:54:48 pm »
Sjajna trka Morbidelija danas. Od početka do kraja broj jedan. Lagano dolazi do pozicije vozača broj 1 u Petronasu. Kvartararo ponovo razočaravajuće vozio. Dva pada, nula poena. Ode titula. Pomenuo sam da će Dovi da čeka, to je i uradio. Pozicija broj jedan u prvenstvu sa dobrom šansom da ostane tamo. Rosi zamalo na podijum. Malal neopreznost u poslednjem krugu i ćao. Banjaja fenomenalan (pokušao sam sa njim na kladionici na kvotu 21), videćemo da li će moći da ponovi plasman sledeće nedelje. Mir fenomenalan, ubija sampouzdanje Rinsu iz trke u trku.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #127 on: September 13, 2020, 03:08:09 pm »
Mir prejeba Rosija i Rinsa u 2 kruga.
Kvartararo totalno razocarenje.
Banjaja da je imao jos 3-4 kruga mozda je mogao da juri Morbidelija.
Miler se zeznuo sa izborom guma. Kockao se i izgubio.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #128 on: September 20, 2020, 02:47:53 pm »
Vinjales pobedio. Gasi MOto GP :D. Kakva gužva na vrhu. Četiri vozača u 4 poena razlike. Dovi nekim čudom zadržao prvo mesto u generalnom plasmanu, ali sa ovakvom vožnjom ispada iz top 3 posle sledeće trke. Banjaja tragičar. Iako je vozač koji ima titulu svetskog šampiona, živci nisu izdržali do kraja. Mir ponovo odvozio odličnu trku, Espargaro na podijumu. Kvartararo doneo dokaz da je živ, ali moraće to mnogo bolje ako želi titulu. Sledeća je Barselona, biće napeto.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #129 on: September 20, 2020, 04:28:29 pm »
Meni nikako ne ide u glavu kako je Dovi vodeći u plasmanu. Vinjales nekako pobedio, mada je više greška drugih nego njegova zasluga, ali činjenica je da je pobeda njegova i to je ono što se piše.
Čudna, ne baš preterano zanimljiva trka, osim u završnici gde se svašta izdešavalo za drugo mesto, uključujući i kaznu dugog kruga Kvartararu koju je ovaj iskulirao...

Sent from my Brew Monk using hops and malts


Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #130 on: September 20, 2020, 07:13:17 pm »
Pitas kako Dovi?
Pa lepo, dok su ostali kidali, napadali, i ispadali, on je isao na sigurno, zavrsavao trke, i skupljao.
Ako nekim cudom izgura ovih 7 trka do kraja, i bude sampion bice to naj nazasluznija titula ikada.

Opet dosta sudara i izletanja, i prosle nedelje, i na treningu.
Zao mi Bindera.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #131 on: September 22, 2020, 04:42:27 am »
Od silnih dešavanja jedva stigoh da premotam MGP i Noleta, motori su definitivno doneli novu dimenziju u moj univerzum  :rock:

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #132 on: September 24, 2020, 11:31:44 pm »
Rossi u Petronasu od sledeće godine.

Sent from my Brew Monk using hops and malts


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #133 on: September 26, 2020, 04:45:56 pm »
Ne sumnjam da će Rosi i sledeće godine imati najbolju mašinu koju Jamaha može da isporuči. Kad smo kod Jamaha, danas ponovo dominacija Jamaha u kvalifikacijama. Na prvih pet pozicija, 4 Jamahe: Morbideli, Kvartararo, Rosi i Vinjales. Samo se Miler na Dukatiju (koji je došao iz Q1) umuvao na 4. mesto između njih. Mislim da Morbideli može sutra ponovo do pobede. Kvartararo će verovatno ponovo da potone na startu. Rosi će sigurno da juri podijum, voziće pametno bez reskiranja, jer ga je vožnja na granici izbacila iz prethodne trke. Očekujem dobar start Milera, ali ćemo videti kakav će tempo imati za trku. Vinjales može do podijuma, ako odvozi trku od početka kao prethodnu. Vodeći u plasmanu je tu negde, u prvih 20. Ako dogura do 8. mesta, može da časti.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #134 on: September 26, 2020, 07:15:45 pm »
Nisam stigao da ispratim nista danas, vidim da je i Banjaja potonuo, cenim da ce Mir opet da iznenadi.
Rosi je trebalo da se lepo povuce k'o covek.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #135 on: September 26, 2020, 07:29:15 pm »
Zašto da se povuče? Danas je ponovo bio bolji od Vinjalesa. Vodećeg u šampionatu da ne pominjemo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #136 on: September 26, 2020, 07:38:54 pm »
Vozio si 20 godina, pusti malo i decu da voze.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #137 on: September 26, 2020, 09:06:15 pm »
Pola dece što su u top 10 su sa njegove akademije. Sky RT VR46 razvija vozače u Moto 3 i Moto 2 bolje od ostalih timova (možda preterujem). Ne bih rekao da ne daje šansu mladim vozačima. A što se tiče mladih vozača - neka dokažu da su bolji od njega u Moto GP. Nisam nešto video da ga većina vozača redovno pobeđuje.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #138 on: September 26, 2020, 09:45:58 pm »
Da je MM zdrav, sva prica bi se vodila oko njega.
VR46 akademija radi odlican posao.
Ali realno da nije bila ovakva godina, da li bi VR bio tu gde jeste?

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: MotoGP (Rossi i ostala boranija...)
« Reply #139 on: September 26, 2020, 10:20:18 pm »
Kakva godina? Da se Rins, Kračlou i MM nisu povredili, bili bi u trci za titulu. Ali povredili su se, sami su pali, niko im nije kriv. Rins jeste prošao gore nego što je trebalo, jer je štitio kolegu, ali to ne opravdava pad. Sve je to sport. Najbolji je onaj ko se najmanje povređuje i osvoji najviše poena. Rosi se u ovim godinama još uvek trka, što se ne bi moglo reći za neke vozače u Moto GP.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.