Author Topic: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19  (Read 27259 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #35 on: December 19, 2018, 02:35:22 am »
Ma jebeš to, šta ćemo mi sa PPR-om?

Da nisi omatorio, prihvatio bi izazov Experimental lige gde bi smo mi sa ovog foruma na delu mogli da vidimo kako to izgleda u praksi. Ja sada ne bih na silu preobrazio tradicionalne lige u PPR ali kada bih osnivao nove ne bih imao nikakvu dilemi u vezi PPR, samo je pitanje da li da bude 1 ili 0,5!

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #36 on: December 19, 2018, 12:02:40 pm »
Da nisi omatorio, prihvatio bi izazov Experimental lige gde bi smo mi sa ovog foruma na delu mogli da vidimo kako to izgleda u praksi. Ja sada ne bih na silu preobrazio tradicionalne lige u PPR ali kada bih osnivao nove ne bih imao nikakvu dilemi u vezi PPR, samo je pitanje da li da bude 1 ili 0,5!
Long live Hattrick Liga, a? :)

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS


Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #37 on: December 19, 2018, 01:26:21 pm »
Long live Hattrick Liga, a? :)

Apsolutno, na stranu što ti i ja igramo finale, dinamika lige (tj praćenje live scoringa) je neuporedivo jača u odnosu na standard.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #38 on: December 19, 2018, 02:56:43 pm »
Ja verovatno nisam pozvan u tu ligu jer Pablu ne treba jos jedna gde cu da mu uzimam meru. :dry:
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #39 on: December 19, 2018, 04:53:20 pm »
Ja verovatno nisam pozvan u tu ligu jer Pablu ne treba jos jedna gde cu da mu uzimam meru. :dry:
Nisi, ali možeš da budeš pozvan iduće sezone ako bude mesta i ako si zainteresovan :)

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS


Offline cikamarko

  • Starter
  • **
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #40 on: December 19, 2018, 06:08:50 pm »
Racunajte i na mene za PPR ligu, ako bude bilo mesta.
I glasam za FullPPR (1), kakav Half, to je za penzionere  :D

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #41 on: January 13, 2019, 04:53:35 pm »
ubacio sam rang listu u prvi post, a evo i ovde
https://docs.google.com/spreadsheets/u/1/d/e/2PACX-1vR1PU9iJPU57q9JaB4V9lOB_UrOezFib0OEoBr5hkEAAar4NAsu2yeSWvVhKEQuNrkS4dMiQsLbDv1c/pubhtml?gid=2115680859&single=true

kao i uvek, zeleni su promovisani, crveni ispali.
preškrabani su članovi III-B, koji osim jednog ostaju tu gde su.
od sledeće sezone ukidam i tu mogućnost izbora. ko bude u toj ligi, neću ni pitati da li slučajno želi da izađe.

dakle, fali jedan dobrovoljac za trajno članstvo u tribe, pod uslovom da prođe inicijaciju i ostalo što mi smrtnici možemo samo da nagađamo.

eventualno, ako neko ipak ne sme da se obaveže na večnu vernost, neka se javi što pre, pa da ga udomimo negde.
čak sam pomislio da uvedem obrnuti plasman za njih, pa da se "ispada" iz lige, ali sam shvatio da bi to njima učinilo ligu zabavnijom, pa sam odustao od toga.

takođe, ne vidim zašto im ne bi dozvolili učešće u kupu, dokle god igraju po istim settingsima.
ali o ovome se može glasati, ako neko ima nešto protiv.

i kad pomenuh glasanje, možete dati predloge za neke promene, pa da vidimo.
već ste pominjali svašta na ovoj temi, ali treba mi podrška bar 10 članova da bih nešto stavio na glasanje.
ima nas 70 u ligama, da ipak koliko toliko ima smisla glasati.


Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #42 on: January 13, 2019, 06:41:24 pm »
Mene nemoj da precrtavaš. Nemam nameru da ostajem ako osvojim ligu. E sad, druga je stvar što za bolje nisam. :D

Offline cikamarko

  • Starter
  • **
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #43 on: January 13, 2019, 06:44:13 pm »
Evo konkretnog predloga: prelazak na racunanje fantazi poena sa decimalama, umesto dosadasjneg zaokruzivanja.
Stavite taj predlog negde da svi vide, pa ako se skupi dovoljno ljudi, da glasamo.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #44 on: January 13, 2019, 08:03:25 pm »
Ako je dozvoljen drugi tim, bilo bi mi zadovoljstvo da budem u IIIb :) Dok postoji ovaj ligaški sistem, zasad bih probao da osvojim šta se može osvojiti...

Ako vam je potrebna statistika neka za poređenje decimala (i/ili PPR), mogu da vidim da li je dostupna neka od ovih Hattrick liga za analizu, jer tu godinama igramo tako. Samo neko to da obradi :)

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #45 on: January 13, 2019, 09:43:51 pm »
Ja sam za ovo što je predložio tonyk.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline cikamarko

  • Starter
  • **
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #46 on: January 14, 2019, 07:31:24 pm »
Ako je dozvoljen drugi tim, bilo bi mi zadovoljstvo da budem u IIIb :) Dok postoji ovaj ligaški sistem, zasad bih probao da osvojim šta se može osvojiti...

Ako vam je potrebna statistika neka za poređenje decimala (i/ili PPR), mogu da vidim da li je dostupna neka od ovih Hattrick liga za analizu, jer tu godinama igramo tako. Samo neko to da obradi :)

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS

A jel ima mozda slobodnog mesta u nekoj Hattrick ligi, po mogucstvu PPR?

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #47 on: January 15, 2019, 12:36:58 am »
A jel ima mozda slobodnog mesta u nekoj Hattrick ligi, po mogucstvu PPR?
Hattrick liga ima jedna, igra se od 2006, a je PPR već nekoliko godina. Koliko ja znam, imaš nalog tamo i svakako si dobrodošao :) Imaš tamo i na forumu NFL topik, pa možeš da vidiš kako je to izgledalo. E sad, što se mesta tiče... Svake godine je okupljanje drugačije :) Nekad je to gotovo za dan, nekad se malo otegne pa ne znam da li će biti tih 14 timova, na kraju obično nekako bude. Meni deluje da imam jednog manje aktivnog člana (bivši HT korisnik) i u suštini bi mogao umesto njega da upadneš. Meni svakako više odgovara da imam sa ljudima neku komunikaciju, nego da gledam u pasulj jesu li tu :)
Možemo i tamo da nastavimo priču, da ne tupimo previše drugima ovde :)

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #48 on: January 15, 2019, 12:41:53 am »
A na temu fantasy liga, možemo da probamo i sledeće :
- Total points liga, nešto kao rotisserie bodovanje, tj. umesto H2H da se gleda ukupan broj poena na kraju sezone
- Perfect Challenge @ Nfl.com
- Perfect Challenge Survival varijacija

Total points smo doduše jednom probali na Hattricku, ali su ljudi odustajali iz nedelje u nedelju. Doduše to i nije neko merilo, jer ovde ima pouzdanijih ljudi za igru :)

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS


Offline cikamarko

  • Starter
  • **
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #49 on: January 15, 2019, 06:33:54 pm »
Na HT-u nisam bukvalno godinama, niti mi se vraca tamo, mozemo ovde preko privatnih poruka, da ne spamujemo teme, ali svakako racunaj na mene, ako bude bilo mesta.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #50 on: January 15, 2019, 10:49:28 pm »
Dogovoreno :)

Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS


Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #51 on: January 17, 2019, 08:15:04 pm »
Ja isto onomad predlagao decimale, ali niko nije bio odusevljen idejom. Mislim da je vreme da to uvedemo. Ranije je zaokruzivanje mozda imalo smisla, ali vise ne. Decimali su mnogo realniji i bice mnogo vise uzbudjenja.
« Last Edit: January 17, 2019, 08:18:21 pm by Tedimed »

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1436
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #52 on: January 17, 2019, 08:17:46 pm »
Protiv.
Mike McCarthy je idiot.

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #53 on: January 17, 2019, 08:22:07 pm »
jel moze neko da mi da neki konkretan argument da se ostaje na zaokruzivanju?
Realni ucinak igraca sigurno nije. Zaista, koje su to prednosti zaokruzivanja? Sem mozda sentimentalnost😄

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #54 on: January 18, 2019, 01:47:19 am »
Ranije je zaokruzivanje mozda imalo smisla, ali vise ne.

Šta se to promenilo?

Offline Tedimed

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 545
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #55 on: January 18, 2019, 02:19:45 am »
Na pitanje se odgovara pitanjem....nema veze... :D
Ako se secate, kad smo pocinjali (jako, jako davno 😄) bili smo novi u svemu tome i izabrali smo najlaksu opciju. Nismo previse ulazili u dubinu. Bilo nam je vazno da se sastanemo i igramo.
Sada su ovde ozbiljni igraci i zaokruzivanje vise nije realna slika stanja i odnosa snaga na terenu. Ne znam nikoga, ali apsolutno nikoga da igra ligu u kojoj se zaokruzuje. 
Koji je protiv argument?
Decimali daju realnu sliku. Jos jednom ponavljam pitanje, zasto je  zaokruzivanje bolje? Koje su prednosti? Ja sam izneo zasto mislim da su decimali bolji. Zeleo bih da mi neko iznese argument zasto je zaokruzivanje bolje.
Ako je samo stvar navike, mislim da bi neke navike trebalo da se promene.
« Last Edit: January 18, 2019, 02:24:58 am by Tedimed »

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #56 on: January 18, 2019, 09:41:12 am »
Zabavnije je?
Sa decimalama nemas ono nerviranje kad ti fali 1 poen, a tvoj WR uhvati 9 yardi  :)

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #57 on: January 18, 2019, 01:11:58 pm »
Zabavnije je?
Sa decimalama nemas ono nerviranje kad ti fali 1 poen, a tvoj WR uhvati 9 yardi  :)
+1
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #58 on: January 18, 2019, 02:12:14 pm »
Ali ovo je igra, kakve veze ona ima veze sa zabavom? :D

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #59 on: January 18, 2019, 02:14:52 pm »
jel moze neko da mi da neki konkretan argument da se ostaje na zaokruzivanju?
Realni ucinak igraca sigurno nije. Zaista, koje su to prednosti zaokruzivanja? Sem mozda sentimentalnost😄

Neces dobiti argumente. Nekoliko puta sam ja pokretao to pitanje pre vise godina i uvek je epilog isti. U sustini, javimo se nas dvojica, trojica koji su za decimale, nakon toga njih 6 koji su protiv i tu se prica zavrsava.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #60 on: January 18, 2019, 02:20:11 pm »
Da ne bude zabune, ja sam dao argument jer je trazeno, inace nisam ni za ni protiv. Potpuno je svejedno. Kako tebi, tako i protivniku, nece niko nista ni dobiti ni izgubiti jednim ili drugim sistemom.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #61 on: January 18, 2019, 03:03:08 pm »
Vi tražite argument ali ga ne dajete. Kakva je to sprdnja sa "realnom situacijom". Igramo jebenu igru a vi se žalite na realnost! Zajebite me sa tim. Realnost je da vam se dešavalo da gledate MNF i da čekate poene za pobedu. Nervirate se i tada vam padne na pamet kako bi vam u toj situaciji pomogle decimale. Jer vam sigurno nije palo na pamet kada ste bili u obrnutoj ulozi.

Ali da ne bude da samo pričam. Pregledao sam ovogodišnje rezultate Super Lige. Proveravao sam šta bi se promenilo u mečevima koji su završeni sa 10 ili manje poena razlike. U PO nije bilo takvih mečeva. U regularnom delu sezone ih je bilo 12 i još jedan koji se završio nerešeno.

Sasvim očekivano, taj nerešeni bio imao drugačiji ishod, razlika bi bila 0.16 poena.

Preostalih 12 ne bi donelo preokret. Štaviše, u samo tri meča sam našao da tim sa manje poena ima čak i šansu da preokrene, znači da bi sa dodatim poenima imao više od protivnika, ali kada bih sabrao i ovom drugom situacija bi se vratila na staro.

Da li to znači da su preokreti nemogući? Apsolutno NE. Ali zbog jednog ili dva meča u sezoni ne želim da si uskratim zabavu.

A zabava je ARGUMENT. Ne želim da mi treba digitron kada želim da proverim rezultat. Ovako mogu sam da sračunam bez da non stop visim na stattrackeru.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #62 on: January 18, 2019, 04:04:19 pm »
visenje na stattrackeru, to se sad tako zove?
u moje vreme bi se to zvalo kliknuti jednom ili dva puta i videti rezultate updateovane poslednji put pre 0.5 sekundi
takođe, u moje vreme, stattracker nismo ni imali osim ako ne plaćaš ligu. yahoo je pokazivao rezultate tek u ponedeljak/utorak a u toku utakmica sam svaki put imao nekoliko A4 papira da tefterim sve promene i sabiram ih. ko je igrao 3-4 lige mogao si je samo jebati mater i čekati da yahoo sutradan sračuna pa da spomoću dialup gledaš kako stojiš. 
a sad...imaš trenutan rezultat, projekcije konačnog rezultata, šanse za pobedu u % itd itd. jedan ili 2 klika away. kad je pauza na utakmici uzmeš telefon i pogledaš sve.
i onda betula postavi pitanje "šta se to promenilo?"  :lol:

igrali smo college ligu sa decimalama i meni je bilo ok.
college fantasy je sam po sebi mnogo zabavniji jer tamo u roku od 10 minta tvoji procenti idu od 80% do 20% i nazad do 95%, pa opet padne na 50-50 i to je normalna pojava, plus je u toku finala lige delovalo da će baš decimale odlučiti pobednika.
ja sam se već bio oprostio od kickerovih bodova ali je srećom utakmica nekako otišla u overtime i moj kicker pogodi sa 50+ yarda i onda je bilo još produžetaka (tačnije, bilo ih je sedam do kraja) pa je kicker uzeo još par bodića i na drugoj utakmici je dexter williams na kraju još jednom nekako uzeo 20+ yarda kada je USC igrao sa 11 in the box, pa sam Otisaru dobio 10ak razlike iako je realno moglo biti rešeno decimalama.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #63 on: January 18, 2019, 04:17:46 pm »
A prosto je, sa decimalama je najpostenije i najtacnije i jbg ne mozes biti ostecen. Sa druge strane bice gotovo izbacene neresene utakmice i taj swing kad je gusto i kad ti neko prebaci zaokruzenu cifru. Pa sad ko sta voli.

Sto se mene tice, bacite na neko ozbiljno glasanje sa minimum 35, 40 ljudi koji igraju ovde, ako tonyk kaze da ima 70 ljudi koji igraju. Odredite granicu, da li je 50% i to je to.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #64 on: January 18, 2019, 04:17:52 pm »
Zbog čega kukate za te decimale, kada one retko kada donose preokret?
Što se tiče glasanja, ne može 50% da odluči promenu. Potrebna je 2/3 većina za ovakvu veliku pormenu. Čista demokratska praksa.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #65 on: January 18, 2019, 04:31:13 pm »
i onda betula postavi pitanje "šta se to promenilo?"  :lol:

Voliš da jedeš govna pa to ti je...

Ranije je zaokruzivanje mozda imalo smisla, ali vise ne. Decimali su mnogo realniji i bice mnogo vise uzbudjenja.

I moje pitanje "šta se promenilo?" može da znači i "zašto je zaokruživanje ranije imalo smisla?". Yahoo ga je računao ranije isto kao i sada. Sve je bilo potpuno isto, samo je pitanje da li štiklirati kućicu za decimale.

Tako da, molim nekoga da mi objasni - šta se to promenilo da je ranije imalo smisla igrati sa decimalama a danas, eto, nema smisla.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #66 on: January 18, 2019, 04:33:37 pm »
Zbog čega kukate za te decimale, kada one retko kada donose preokret?
Što se tiče glasanja, ne može 50% da odluči promenu. Potrebna je 2/3 većina za ovakvu veliku pormenu. Čista demokratska praksa.

čista demokratska praksa je i da neko nezadovoljan proglasi nezavisnost i nalupa tiranina po nosu
znam par primera iz istorije, a znam i ođe bar jednu ligu koja je kadra i sposobna da to uradi, jel to želiš?


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #67 on: January 18, 2019, 04:37:58 pm »
Voliš da jedeš govna pa to ti je...

I moje pitanje "šta se promenilo?" može da znači i "zašto je zaokruživanje ranije imalo smisla?". Yahoo ga je računao ranije isto kao i sada. Sve je bilo potpuno isto, samo je pitanje da li štiklirati kućicu za decimale.

Tako da, molim nekoga da mi objasni - šta se to promenilo da je ranije imalo smisla igrati sa decimalama a danas, eto, nema smisla.

pa ne, ti voliš da jedeš govna
ranije računam na A4 papirima ko vodi i koliko i da sam još morao voditi računa i o decimalama to bi bilo prviše, pa se zaokruživalo i tako smo navikli i vozimo tako već deceniju i po iako sad sve računaju umesto nas u real time i sve je one click away nema razloga za zaokruživanje


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #68 on: January 18, 2019, 04:44:25 pm »
A prosto je, sa decimalama je najpostenije i najtacnije i jbg ne mozes biti ostecen. Sa druge strane bice gotovo izbacene neresene utakmice i taj swing kad je gusto i kad ti neko prebaci zaokruzenu cifru. Pa sad ko sta voli.

"Poštenije" i "tačnije" su reči koje, kao i "realno", ovde nemaju puno smisla. Nepošteno bi bilo da jedan igrač za 19y dobije 1 poen a da drugi za 19y dobije 2 poena. Ako su pravila ista za sve onda je sve pošteno.

I zašto se traže decimale samo za ofanzivne igrače? Zašto FG od 39y donosi 3 boda a onaj od 40y 4 boda? Odbrana koja primi 6 poena donosi 8 fantasy bodova a ako primi 7 poena to vredi 6 fantasy bodova. Gde su tu poštenje, tačnost i realnost?

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Fantasy '18 - završnica i priprema za '19
« Reply #69 on: January 18, 2019, 04:47:36 pm »
pa ne, ti voliš da jedeš govna
ranije računam na A4 papirima ko vodi i koliko i da sam još morao voditi računa i o decimalama to bi bilo prviše, pa se zaokruživalo i tako smo navikli i vozimo tako već deceniju i po iako sad sve računaju umesto nas u real time i sve je one click away nema razloga za zaokruživanje

A ti govoriš o nekim ligama koje ste ručno računali? Ja sam mislio da govorimo o ovima koje igramo na Yahoo.