Poll

Koja simulacija vam je bolja?

FIFA
4 (28.6%)
PES
10 (71.4%)

Total Members Voted: 14

Author Topic: FIFA vs. PES  (Read 6967 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
FIFA vs. PES
« on: November 02, 2011, 05:03:57 pm »
U principu me zanima, logicno, najnovija verzija. Prethodnih godina PES je bio dominantan, kako na konzolama, tako i na PC-u. Poslednjih godinu-dve sam ponovo poceo da slusam price kako je FIFA dobra, bolja od PES-a i sl. Prosle godine je to bilo i najosetnije. Kad gledam gameplay na netu, meni i dalje FIFA ne deluje nekako tecno sto se same igrivosti tice. Kretnja igraca i ostale stvari koje uz to idu, najvise sut, gde mi uvek izgleda da se sutira "punom", da nema plasiranih udaraca. Tako meni izgleda, nisam igrao, pa ko jeste, neka podeli sa nama zasto misli da je bolja FIFA ili zasto je gora od PES-a.

Sa druge strane, PES je vec nekoliko godina u nazad skoro isti, male inovacije su tu uglavnom. Ono sto konstantno mene nervira je to sto nemam potpunu kontrolu nad igracem. Kada je lopta ide u nekom pravcu, kompjuter kao da ti proracun putanju kojom tvoj igrac treba da ide do nje i ja ne mogu da skrenem. Najvise iritiraju one situacije kada lopta ide u aut, a moj igrac se zaleti na nju i pipne je tik pred liniju, a inace bi bila moja lopta. Da ne pominjem to sto nemaju licence vec 100 godina.

Eto, PES sam igrao, pa mogu o tome da pricam, a FIFA-u nisam igrao od neke verzije sa pocetka 2000-ih, ne znam tacno koja. Pa sad gledam da li vredi uopste dati FIFA-i sansu.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: FIFA vs. PES
« Reply #1 on: November 02, 2011, 05:19:00 pm »
Nisam igrao Fifu odavno ali ne znam u kom univerzumu ona moze da bude bolja od PES-a  :D :D

Salim se, i mene ovo zanima posto sam i ja cuo slicne price kao Digger. Medjitim tesko da neko ovde moze da bude nepristrasan, tj neko ko je naviko na PES tesko da ce dati pravu sansu Fifi jer ce odustati posle par partija  :hm: :hm:
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Runstopper52

  • Rookie
  • *
  • Posts: 42
  • "You can't hurt this, I'm a machine jerk. . ."
    • View Profile
Re: FIFA vs. PES
« Reply #2 on: November 02, 2011, 05:57:16 pm »
Pikao sam malo Fifu12. .Iako sam PES fan,fifa me je prijatno iznenadila. .Doduse,pokupili su dosta forica od PES-a,ubacili su tonu driblinga,malo sminke,ima  ona fora sa karticama (sliciama) kao na madden-u,itd. .Veoma me podseca na PES iz 2008,uz naravno puno bolju grafiku.. Mislim da je razlika izmedju PES-a i fife sve manja,i ako PES nastavi da kaska u mestu kao sto to radi vec par godina mozda ga FIFA  i prestigne. .
A do tada ce se piciti PES. :svi:


 Da ne pominjem to sto nemaju licence vec 100 godina.



Stvarno bi mogli da porade na ovome :)

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: FIFA vs. PES
« Reply #3 on: November 02, 2011, 06:29:03 pm »
Hm, cek da razmislim... Menadžer, definitivno  :mr.green:

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: FIFA vs. PES
« Reply #4 on: November 02, 2011, 08:54:31 pm »
Ono sto konstantno mene nervira je to sto nemam potpunu kontrolu nad igracem. Kada je lopta ide u nekom pravcu, kompjuter kao da ti proracun putanju kojom tvoj igrac treba da ide do nje i ja ne mogu da skrenem. Najvise iritiraju one situacije kada lopta ide u aut, a moj igrac se zaleti na nju i pipne je tik pred liniju, a inace bi bila moja lopta.
Ovo samo pokazuje koji si beginner :D

Naravno da mozes da kontrolises igraca, to se radi pritisklanjem R1+R2+kursor u zeljenom pravcu. Isto tako ako se igrac zaleteo da 'pipne loptu koja ide u aut mozes da ga zaustavis pritiskom na R1+R2.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: FIFA vs. PES
« Reply #5 on: November 02, 2011, 10:09:58 pm »
Tamo neke 2005/06 bilo je nezamislivo da Fifa sem po grafici i licencama koje je imala bude ispred Pesa ali je i tada bila prodavana u 5 puta većim tiražima. Poslednjih nekoliko godina (naročito sa poslednje dve verzije) Pes je mnogo napredovao u grafičkom smislu i totalno su sjebali igrivost pa im je i dalje Pes 6 prodavaniji od novih verzija. Sada je realnost da Fifa mnooogo šije Pes i po prodaji i po popularnosti pa očekujem da kroz 2-3 godine ako se tendencija ne promeni, Konami počne da radi igricu samo za azijsko tržište.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: FIFA vs. PES
« Reply #6 on: November 02, 2011, 10:21:37 pm »
ja sam se najduze zadrzao na ovoj verziji:

 :rock:

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: FIFA vs. PES
« Reply #7 on: November 02, 2011, 11:34:13 pm »
^šta je ovo, kombinacija kriminala i fudbala?

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: FIFA vs. PES
« Reply #8 on: November 02, 2011, 11:39:07 pm »
^šta je ovo, kombinacija kriminala i fudbala?
wishful thinking  :D
to je neki nabudzeni WE za PS2...naci u fulu, tipa fulova.

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: FIFA vs. PES
« Reply #9 on: November 02, 2011, 11:49:45 pm »
a ne pričam o danku lazoviću koji igra rekreaciju sa zemunskim klanom u balonu
koje je ono šefovanje
 :cool:

Offline hicpra

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 683
    • View Profile
Re: FIFA vs. PES
« Reply #10 on: November 04, 2011, 12:23:06 am »
imao sam priliku igrati PES 11 i FIFA 11 na PS3..obje igre su jako slicne, ali PES jos ima mrvicu bolji gameplay..istina jest da je FIFA napravila ogroman napredak i zanima me kako ce izgledati ove 12 verzije..

al opet, PES je nesto posebno i nezamjenjivo..osim FIFA-e 98  :rock:

Online Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: FIFA vs. PES
« Reply #11 on: November 07, 2011, 01:12:56 pm »
Nisam neki ljubitelj fudbala kao sporta uopste, tako da nisam mnogo ostrascen po pitanju PES ili FIFA. FIFA-u sam igrao kao klinac na PC, kad sam presao na konzole igrao se PES. Sad kad sam (privremeno) opet na PC skinuo sam FIFA 12 cisto da odigram koju partiju fudbala dok odmaram od NBA 2K11.

Nisam igrao PES 12, ali FIFA-u svi hvale a i meni se cini da je bolja. Najveca promena je kad se igra odbrana, jer za razliku od prethodnih izdanja i jedne i druge igre, vise ne postoji uzimanje lopte na R1+X. Moras da se postavis i pritisnes O. Kao stare verzije FIFA-e jos na PC, kad se uzimala na D. Ostalo je manje-vise isto kao PES. Ima ona fora da sam biras kako ce igrac da se raduje posle gola, pritiskanjem raznih kombinacija, ima mnogo licenciranih liga, ubacena je mogucnost da se igrao kao golman u Be a Legend modu i tako.