Author Topic: Sudjenje  (Read 12714 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Sudjenje
« on: October 31, 2011, 09:37:17 pm »
http://www.nfl.com/videos/auto/09000d5d8239c3a0/The-tuck-rule-strikes-again

Sta je ovo koji kurac?  :rofl:
Kako ovo moze biti nekompletan pas?
AJ pokriven i Dalton odustaje od pasa za negativne yarde. I ispada mu lopta.
A ispadanje lopte je...definicija fumblea.

Nije dovoljno sto im je sudija spasao TD/Safety jer nije stigao da se pomeri, vec im spasi i negativni play ovakvom odlukom.  :palm:


 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #1 on: October 31, 2011, 10:02:17 pm »
NFL Rule 3, Section 22, Article 2, Note 2. When [an offensive] player is holding the ball to pass it forward, any intentional forward movement of his arm starts a forward pass, even if the player loses possession of the ball as he is attempting to tuck it back toward his body. Also, if the player has tucked the ball into his body and then loses possession, it is a fumble.

Ne krivi sudiju koji je ispoštovao (glupo) pravilo.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #2 on: November 01, 2011, 03:01:24 pm »
Ma pusti, po tom pravilu bi i oni one step screenovi koji nisu forward pasovi bili forward jer je u nekom trenutku ruka sa loptom isla napred

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #3 on: November 01, 2011, 03:28:24 pm »
Jbt "pass" je bio unazad.
Ako se dobro secam, to se desilo na jednoj utakmici PA-KG, naravno dosudjen je fumble.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #4 on: November 01, 2011, 03:56:53 pm »
Pa fumble je dosudjen i kada je Ronnie Brown uradio "ono" (cini mi se protiv Ninersa) ili kad Ngata uleti kacigom Ljepom u ledja (sto je po pravilima verovatno 1st down i 15 yd) u momentu kada baca pas i lopta odleti u pravcu hvataca 10-15 yd u desno i 4-5 yd preko LOS
A ovo Daltonovo je pas?!?  :rofl:



 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #5 on: November 01, 2011, 04:10:42 pm »
Evo još jednom pa ti reci da se upravo to nije desilo...  :w

any intentional forward movement of his arm starts a forward pass, even if the player loses possession of the ball as he is attempting to tuck it back toward his body.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #6 on: November 01, 2011, 04:25:26 pm »
Jbt "pass" je bio unazad.
Ako se dobro secam, to se desilo na jednoj utakmici PA-KG, naravno dosudjen je fumble.

evo ga ovaj "livadar"  :palm:

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #7 on: November 01, 2011, 05:00:53 pm »
ijao, ko mi kaze :D

Offline freak

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #8 on: November 01, 2011, 11:28:03 pm »
Evo još jednom pa ti reci da se upravo to nije desilo...  :w

any intentional forward movement of his arm starts a forward pass, even if the player loses possession of the ball as he is attempting to tuck it back toward his body.

e jbg starr sad ti nisi razumeo... daj da ti prevedem

blablabla... a fumble je bio kad Ngata uleti kacigom Ljepom u ledja (sto je po pravilima verovatno 1st down i 15 yd) u momentu kada baca pas i lopta odleti u pravcu hvataca 10-15 yd u desno i 4-5 yd preko LOS... kmekmekme
you can think im wrong, but thats no reason to quit thinking - House M.D.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #9 on: November 02, 2011, 10:44:39 am »
Nego, ako su  vec dosudili incompleat pas, sto mu nisu dosudili intentional grounding. Nije bilo WR-a u zoni gde je bacao.
I nesto gledam, taj pas bi u najboljem slucaju trebalo da bude paralelan sa LOS, ako ne i unazad, vrlo tesko da bi bio forward pas, tako da njegova ruka vrlo verovatno nije ni isla unapred. :pablo:

Offline freak

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #10 on: November 02, 2011, 11:35:53 am »
jbt, vi stvarno masovno ne kapirate tuck rule?! :palm:
you can think im wrong, but thats no reason to quit thinking - House M.D.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #11 on: November 02, 2011, 12:16:07 pm »
tuck rule, schmuck rule, pass je bio unazad.

"Dalton fell on the ball at the one yard line but it was later ruled an incomplete pass, though the call was questionable because the "pass" appeared to travel backwards, in which case it should have been spotted at the one yard line."

Ja kontam da je ovo proslo pod slobodno sudijsko tumacenje...

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #12 on: November 02, 2011, 02:10:43 pm »
Ma poenta Tuck rule-a je da ako QB u zadnji tren primeti da ce neko da ga sackuje da ovaj ako je hteo da baca loptu ili da fintira, kada popije udarac da ne bude i famble. A sta ako pas nebi bio prema napred ko sto ovaj ne bi bio, posto je to podrucje bilo pokriveno, nego bi trebao da bude u nazad. U pravilima pise u napred.
Uostalom onda bi QB-ovi mogli masovno da koriste to pravilo da nebi dobili intentional gounding  :thumbdown:

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #13 on: November 02, 2011, 03:02:40 pm »
pa sto ne koriste?

sve sto nije zabranjeno je dozvoljeno

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #14 on: November 02, 2011, 03:15:18 pm »
Aman ljudi, nije važno to što je pas/fumble išao unazad. Daltonova kretnja rukom je bila za pas unapred (ne dugačak, možda samo za jedan jard ali dovoljno) međutim brzo se predomislio i hteo da vrati loptu nazad uz grudi ali pri pokušaju da vrati loptu ona mu je iskliznula i odletela unazad. Nema nikakvog slobodnog sudijskog tumačenja, doslovce je ispoštovano (glupo) pravilo.

I nemojte da se hvatate za to što je lopta išla unazad, fumble može da ide i unapred pa niko neće da ga zameni sa pasom unapred.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #15 on: November 02, 2011, 04:13:09 pm »
fumble može da ide i unapred pa niko neće da ga zameni sa pasom unapred.

To smo vec znali.
A sad smo saznali i da pas unapred moze da ide unazad...
...ili smo saznali i da pas unazad moze biti nekompletan pas i mrtva lopta.

Malo sam zbunjeni i ne znamo bas najtacnije sta smo to naucili, al' kad nam se to gradimo malo slegne u glavi onda ce nam sve biti jasnije.



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #16 on: November 02, 2011, 04:16:56 pm »
A ti do tada menjaj nick u zbunjeni.  :D
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #17 on: November 02, 2011, 04:24:15 pm »
E u tome je problem, posto je verovatnije da pas nebi bio unapred. Tako da njegova ruka ni u jednom trenutku nije isla u napred. I kretnja rukom mu nije bila za pas u napred vec za pas paralelan ili iza LOS. Nije samo glupo pravilo u pitanju, vec to da za ovaj slucaj se ono nebi ni primenjivalo.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #18 on: November 02, 2011, 04:32:10 pm »
To smo vec znali.
A sad smo saznali i da pas unapred moze da ide unazad...
...ili smo saznali i da pas unazad moze biti nekompletan pas i mrtva lopta.

Malo sam zbunjeni i ne znamo bas najtacnije sta smo to naucili, al' kad nam se to gradimo malo slegne u glavi onda ce nam sve biti jasnije.

Brate, sad gledam šta si ti ovde nalupetao i moraću ovo da turim u potpis.  :rofl:
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #19 on: November 02, 2011, 04:33:11 pm »
 :pop:

Offline freak

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #20 on: November 02, 2011, 11:45:54 pm »
E u tome je problem, posto je verovatnije da pas nebi bio unapred. Tako da njegova ruka ni u jednom trenutku nije isla u napred. I kretnja rukom mu nije bila za pas u napred vec za pas paralelan ili iza LOS. Nije samo glupo pravilo u pitanju, vec to da za ovaj slucaj se ono nebi ni primenjivalo.
pas unapred ne mora da ide ispred linije skrimidza...

i sto kaze starr, doslovno je ispostovano glupavo pravilo. krenuo je na pas, predomislio se, ruku stavio na grudi, lopta ispala. tu se primenjuje tuck rule, end of story.  jasno mi je da se omiljeni pravi mutav jer je njemu ionako bilo najvaznije da napise kako sudije ne vole DJetse, ali ne znam kako vi ostali ne uspevate da skapirate...
you can think im wrong, but thats no reason to quit thinking - House M.D.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #21 on: November 02, 2011, 11:57:31 pm »
Aman covece, "any intentional forward movement of his arm" kazem da pas koji bi mozda isao bio bi paralelan sa LOS, tako da je vrlo diskutabilno da je ruka uopste isla napred. Posto mislim da se to forward gleda u odnosu na LOS, a ne na QB-a

Offline freak

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #22 on: November 03, 2011, 12:06:03 am »
ha?! si ti pozeleneo?
znaci QB ide na 7 step drop, udaljio se nekih 10yds od LOS, vidi da nema nikog slobodnog, dzep mu popusta, i on baca dump off(ovakvih poteza imas makar 2-3 na svakoj tekmi... 2-3 po driveu kada igra Tampa, ali da ne ulazim tu sada...).
znaci ako se ne uhvati dump off, to je to tebi fumble? ono, ne prelazi LOS, znaci da je to pas unazad... aj sada razmisli jos jedared da li je to fumble, pa se dogovori sta je forward pass, i odjednom ce ti sve biti jasnije :D
you can think im wrong, but thats no reason to quit thinking - House M.D.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #23 on: November 03, 2011, 09:44:10 am »
Pas moze da bude unapred iako je iza linije skrimidza.
Situacija koju si opisao je bas takva, gde na primer Cigatm uradi 7 step drop, nema nikoga downfield i baci pass ka RB/FB unapred, iako je iza linije skrimidza.(lopta ide ka liniji skrimidza -> pass unapred) Znam da ste vi Suckaneersi retadirani, ali cisto sumnjam da trkaci prate Cigutm 10y od linije skrimidza da im baci pas "unazad".

marasin je, valjda, mislio na situaciju kada je QB under center i baci na primer screen pass ka WRu koji nije na liniji srkimidza ili ka HB/FB koji trci bubble sto bi znacilo da je pas unazad jer lopta ide od linije skrimidza. To je isto kao kada bi trkac ispustio toss...

Kako god, starr je lepo rekao, pravilo je prejadno! :facts:

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #24 on: November 03, 2011, 12:12:33 pm »
Bas tako. Pas moze da bude unapred i da ne predje LOS. Ali gleda se da li je lopta u trenutku hvatanje bila bliza LOS nego u trenutku bacanja. Ili da pojednostavim, (mada ovo nece biti sasvim tacno) da li je WR bio blizi LOS nego QB.
Ako je lopta kada je uhvacena bila blize LOS nego kad je bacena onda je forward pass, ako je na istoj udaljenosti onda je pas paralelan sa LOS, a ako je uhvacena dalje od LOS nego sto je bila kada se odvojila od ruke QB onda je Backward pass. Ne zaboravimo da je sve ovo u slucaju da lopta ne prelazi LOS i da je neko nije dodirnuo i skrenuo tokom leta.

Meni je verovatnije da bi lopta bila bacena paralelno ili unazad nego unapred, jer se u takvim akcijama lopta baca uvek iza WR-a da je nebi presekao CB, a to podrucje po mojoj skromnoj proceni, udaljenije od LOS nego ono gde se nalazi ruka QB-a. A samim tim, njegov pokret za bacanje ne ide napred tj. prema LOS nego paralelno sa LOS ili od LOS. A posto pravilo kaze forward movement of his arm njegova ruka ni u jednom trenutku bacanja lopte nije isla forward. Stoga se ni pravilo ne primenjuje.

Uff, sad sam ispao glavni gnjavator na forumu  :sick:
Nemoj da neko ovo niije razumeo inace sledeci put crtam cicaglise  :mr.green: :mr.green: :mr.green:

Offline freak

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #25 on: November 03, 2011, 01:55:57 pm »
sta sada bas tako, a malopre napises da se gleda u odnosu na LOS a ne na QB?  :blink:
znam ja dobro sta je pas unapred, ti i omiljeni imate problema da skapirate koncept :p
you can think im wrong, but thats no reason to quit thinking - House M.D.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #26 on: November 03, 2011, 07:55:54 pm »
hmm...  :hm: :hm: :hm: Jel znas sta je pas unazad i zasto je fambl ako se ne uhvati?

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #27 on: November 03, 2011, 09:33:24 pm »


To je trenutak kada počinje da povlači ruku prema sebi i kada počinje da mu ispada lopta. Kao što vidiš WR je 2y ispred Daltona i nema reči o nekom lateralnom pasu...

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #28 on: November 03, 2011, 10:00:13 pm »
ma stari, naravno da je pas trebalo da ide unapred ali je otisao unazad a nije ni bio pas vec je Dalton ispustio loptu.
da si pitao Daltona, rekao bi ti: "jeste matori, ispala mi je, desava se"  :D

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #29 on: November 03, 2011, 10:17:27 pm »
Ali marasin je lepo rekao
Meni je verovatnije da bi lopta bila bacena paralelno ili unazad nego unapred

ali onda bi WR morao da ide mnogo unazad ili da glumi onog lika iz Fantastic Four što izdužuje ruke. :D

Druga je stvar što nam zdrav razum govori da forward pass može da bude samo i samo onda kada ruka ide unapred a ko jebe kvotera ako oće ceo dan da pump fejkuje klizavu loptu.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #30 on: November 03, 2011, 10:49:10 pm »
WR u tom trenutku jeste skoro 2y ispred Daltona ali nakon pola sekunde se vidi da je WR sa obe noge na liniji od 8y bas gde je bila Daltonova ruka s loptom. Ono sto sam ja gledao jeste da takav pas nikad ne ide ispred WR-a nego najcesce malo iza ili u njega, bas zbog toga sto CB ili S mogu da budu ovako blizu. Zato mi je i diskutabilno da je ruka isla napred. Ako je postojala neka kamera koja je bila paralelna sa LOS sudije su mogle da uzmu da pogledaju da li je bilo forward movementa, ali ovako mozemo samo da homerisemo. :cackalica:
Evo da prilozim i sliku

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #31 on: November 03, 2011, 10:58:16 pm »
mislim da je bilo dosta :D

Da li je neko primetio kako je Tony Shceffler kod ovog TDa protiv Tibe :D napravio mali cim trenutak pre snepa...kako ovo nije false start?
http://www.nfl.com/videos/nfl-fantasy/09000d5d8239e2bd/QB-Stafford-to-TE-Scheffler-1-yd-pass-TD

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #32 on: November 03, 2011, 11:12:27 pm »
*** ga u time limit za editovanje

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #33 on: November 03, 2011, 11:20:11 pm »
mislim da je bilo dosta :D
Da li je neko primetio kako je Tony Shceffler kod ovog TDa protiv Tibe :D napravio mali cim trenutak pre snepa...kako ovo nije false start?
Hm... ja sam mislio da samo oni na LOS nesmeju da se cimaju. To bi znacilo da bi bio false bio dosudjivan i HB-ovima, a toga se bas i ne secam

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Sudjenje
« Reply #34 on: November 03, 2011, 11:26:05 pm »
mislim da je bilo dosta :D

Da li je neko primetio kako je Tony Shceffler kod ovog TDa protiv Tibe :D napravio mali cim trenutak pre snepa...kako ovo nije false start?
http://www.nfl.com/videos/nfl-fantasy/09000d5d8239e2bd/QB-Stafford-to-TE-Scheffler-1-yd-pass-TD


Pa bio je u motionu, samo nije smeo da se kreće unapred.